Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Znowu beczę. Ten filmik, mimo że dotyczył porodu, był super. Tutaj czuć, że to jest jeden najpiękniejszych momentów w życiu. Wiki- ślicznie. Ten szal dodał smaczka. :) Jeszcze raz gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaanetka
slonka jezeli mnozecie to dopiszcie mnie do Waszej tabelki,oto dane 28 lat,Wieden,synek,termin 27.06,z gory dzieki! bylam na usg wyglada narazie dobrze,nastepne za 2 tyg,tylko ta moja cukrowa sprawa mnie wkurza,momi dietki musze wstrzykiwac sobie insuline.teraz lece do szkoly rodzicow.pozrowienia dla Was laseczki,tych ktore malo i tych ,ktore duzo przytyly,po porodzie wszystko wroci do normy(miejmy nadzieje;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach - GRATULACJE!!! Ale fajnie, ze masz juz przy sobie ta najwazniejsza na swiecie istotke :) Antosiu witaj po tej stronie brzuszka :):):):):):):) Wiki - wygladalas pieknie:) GRATULACJE!!! I powodzenia na nowej drodze zycia :) Co do wielkosci brzucha - to u mnie ciagle sie dziwia, ze Ja jeszcze w ciazy, bo przeciez ile mozna w ciazy chodzic:P No ale z 62cm w obwodzie mam 109cm i uwierzcie wcale nie jest latwo z takim wielkim brzuchem lazic :P Fasolkowa - wszystkiego naj, naj ,najlepszego z okazji urodzin :) Lilka - znam ta piosenke i ja poprostu uwielbiam!!! A drugi filmik tez extra:) A Ja mykam do lekarza podejrzec Filipka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaje gaanetkę, mam nadzieję, że nic się nie poprzestawia :) NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...31....1.06........C.......Kinga.............Warszawa MONIK85...........24.......1.06......C......N ATALKA.............Łódzkie Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.. .. .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka...........28....27.06.........s..............................Wiedeń LilkaJ................34....28.06..............c........ ..................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c....... Julia................Małopolska Nasze dzieciątka: NICK…........URODZINKI…...WAGA/WZROST…...sn/cc.... ......IMIE Pimach………10.05(35 tc)....2850/54 cm............cc.........Antoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki, prześliczna z Ciebie Panna Młoda :) i mąż przystojny :) Gratuluję z całego serca i Życzę Wam, aby w Waszym życiu były same piękne chwile :) Anaconda, co do obraczki to mi też żal, wiec się nie przejmuj, po porodzie opuchlizna zejdzie i bedziesz ją dumnie nosić. Co do rozstępów to mi tez wyskoczyły ostatnio na brzuchu... takie czerwone, że hej, ale jakoś się tym nie przejmuję, zbieleją i nie bedzie tak źle. Najwazniejsze by z dzidzią było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie nie widzę nowych rozstępów, ale za to mi pękają takie cieniutkie fioletowe żyłki. Chyba w trzech miejscach na brzuchu, na zewnętrznej stronie ud aż do kolan i co dziwne po wewnętrznej stronie kolan (tam to takie skupisko się zebrało). Wynika z tego, że po rodzinie taty odziedziczyłam skłonność do rozstępów, a po rodzinie mamy pękające żyłki. Swoją drogą ciekawe dlaczego te żyłki pękają, nie biorę gorących kąpieli, tylko prysznic, nogi jakoś specjalnie nie puchną, są grubsze ale czyżby to przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do masazu krocza, tutaj zalecaja zaczac \"akcje\" od 36 tc - na zachodzie raczej sie nie nacina, pekniecie goi sie latwiej niz naciecie i mniej szans na infekcje. oto porady techniczne: \"Aby sie miesnie krocza dobrze rozciagaly wazne jest, zeby byly one jak najbardziej rozluznione i \"malo umiesnione\". Dlatego powinno sie podczas ciazy unikac cwiczenia tych miesni, a raczej starac sie nauczyc jak je rozluzniac i rozciagac. Mozna siadac na krzeslach z szeroko rozstawionymi nogami (wlasnymi, nie krzesla ) albo \"po turecku\". W ostatnich czterech - szesciu tygodniach ciazy mozna przygotowywac krocze do porodu za pomoca odpowiedniego masazu. Masaz ten sprawia, ze miesnie dookola ujscia pochwy staja sie bardziej \"miekkie\" i lepiej sie rozciagaja - w ten sposob jest sie przygotowanym na moment przechodzenia glowki dziecka. Za pomoca masazu mozna sie rowniez powoli przyzwyczajac do nacisku i \"dotyku\" glowki, podczas masazu mozna probowac, jak rozne techniki oddychania pomagaja zniesc napiecie miesni krocza czy nawet pomoc kobiecie sie rozluznic\" (no to to chyba troche przesadzili ). A teraz kwestie bardziej techniczne: \"Najlepiej jest wykonywac masaz codziennie przez okolo 5 - 10 minut. Przed masazem mozna wziac prysznic, kapiel lub 10 - 15 minutowa \"nasiadowke\" z wody albo ziol (kto wie co to dokladnie sa Heublumen? co to za trawki, bo ja nie mam pojecia), parujaca woda / ziola powoduja ze miesnie krocza sa lepiej ukrwione i bardziej miekkie. Masowanie sie samej: - czyste rece i krotkie paznokcie - rozluzniajaca atmosfera - polozyc sie na polsiedzaco i rozluznic, dla ulatwienia (szczegolnie na poczatku ), sprawdzic polozenie poszczegolnych czesci ciala w lusterku - na kciuki nalozyc troche olejku i wsunac je do pochwy tak na glebokosc 2 - 4 cm, nastepnie naciskac nimi na miesnie krocza w dol (tzn. w dol patrzac jakby sie normalnie stalo na nogach pionowo) w kierunku odbytu (tylko przypadkiem nie do przodu w kierunku ujscia drog moczowych, bo mozna sie uszkodzic!). Naciskac i rozciagac miesnie w kierunku na dol i na boki az poczuje sie intensywne pieczenie / ciagniecie - wytrzymac to pieczenie / ciagniecie, sprobowac sie odprezyc. Teraz wlasnie mozna probowac roznych technik oddychania - to wszystko mozna tez robic na stojaco - jedna stope wtedy postawic na krzesle Masowanie przez partnera: - poczatek jak przy samodzielnym, tzn. paznokcie, atmosfra itp. - na palce wskazujace nalozyc olejek, wlozyc do pochwy na glebokosc 2 - 4 cm i naciskac najpierw na dol, a potem utrzymujac stale nacisk na dol przesuwac palce na boki - ma sie wytworzyc szeroki nacisk na miesnie krocza, podobny do tego jaki wywiera glowka dziecka przy wychodzeniu - podobnie jak przy samodzielnym - partner ma naciskac az sie poczuje pieczenie/ciagniecie miesni, wtedy utrzymc sile nacisku a kobieta moze cwiczyc oddychanie i odprezanie sie Inne mozliwosci masazu (dla obu przypadkow): - palce przesuwac od jednej strony do drugiej i jednoczesnie naciskac w dol - od srodka krocza rownomiernie naciskajac rozsuwac palce na boki (cos jak opis masazu przez partnera) - naciskac po bokach, raz po jednej, raz po drugiej stronie - blizny po nacieciach masowac (one potrzebuja specjalnego traktowania - zaleca sie masowanie niezalezne od masazu krocza opisanego wyzej) wsuwajac do pochwy palce wskazujacy i srodkowy a od zewnatrz kciukiem i masowac delikatnie wszystkimi trzema palcami\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Fasolkowa Mamo dlaczego lekarz tak szybko kładzie Cie na odddział? Mój mi powiedział że położy mnie dzień przed terminem a w dzień terminu będzie cesarka. Moja znajoma tez miała planowane cc 2 tyg przed terminem.A ój pan doktor mówi ze im później to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski Tylko zaznaczam gdzie skonczylam czytac i dalej za prasowanie zabieram sie ;) Dzis jakas depresyjka ogarnela mnie , jeszcze w pracy chyba upadli na glowe i mysla ,ze wroce i bede pracowac do terminu porodu, juz widze co na to moj lek, jak on mnie co wizyte do szpitala wygania ;) No a jutro wizyta , ciekawe co tam slychac na dole ... Zdjecia poogladam w wolnej chwilii , ale juz mnie zaciekawily te komentarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianka- chyba dlatego, żeby uniknąć ewentualnej wcześniejszego rozpoczęcia akcji. Ja się spotkałam z takim podejściem, jak pisałaś o swojej koleżance. Przy planowanej cc robią ją ok. 38-39 tc. Moją koleżankę tez tak umawiali. Osobiście wolę wcześniej, najlepiej już zaraz. :) Od 37 tc ciąża podobno donoszona, zatem moja dzidzia mogłaby już się szykować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na forum cisza.... a ja przed 40 min wróciłam z miasta ze spaceru z mężem i standardowo jak to zwykle bywa (raz na miesiąc - kebab) zjedliśmy kebaba. Mówię wam, strasznie mnie bierze na ostro, uwielbiam ostre potrawy, ale słyszałam że po ciąży ten smak się zmienia... zobaczymy.... Teraz uciekam na "M jak miłość" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za miłe słowa! Co do rozstępów to ja mam mnóstwo na udach :-( ale już przed ciążą miałam do nich skłonność! Jakoś w tej chwili mało mnie te rozstępy obchodzą może później będe panikować! Mam na plusie już 16 kg :-0 Byłam na wizycie z małym OK waży 2500g. wód na szczęście nie ubywa. Miałam też robiony ten wymaz \"długim patyczkiem do uszu\" ;-) ale tylko z jednej dziurki??? I płaciłam tylko 27zł a któraś z was pisała tu o takich strasznych sumach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na kebab też się skuszę raz czy dwa razy na miesiąc. I chipsy też sobie zajadam. A dziś na obiad podsmażyłam piersi kurczaka pokrojone w drobną kostkę, dodałam warzywa no i do tego wrapy z majonezem, ketchupem i sosem cezarskim. Właśnie przygotowałam partię dla M no i musiałam trochę podgryźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beees
witam, gratulacje dla Pimach! przepraszam za pomyłkę przy inf. o rozcieńczniu spirytusu, oczywiście 2:1. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam wymaz z jednej tylko dziurki ale za to 2 patyczki, ten drugi glebiej... eh...zglupiec mozna przez te badania.... I oczywiscie sie nie spakowalam dzisiaj... od rana do popoludnia siedzialam z moja przyjaciolka... Bylo tak fajnie!A ile smiechu bylo! na dfodatek okazalo sie ze jej siostra i moja tez przyjacilka jest w ciazy! taka niepsodzianka piekna! To bedzie jej drugie dzieciatko, ma juz cudowna córeczke półtoraroczna :) Ale fajny dzien mialam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i sie nie spakowalam .... :o dobrej nocy Wszystkim Mamuskom zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
a ja mialam taki busy dzien dzisiaj ze szok...wiedzialam ze w tym ruchu moje dziecie malo sie ruszalo i teraz tez jakies takie leniwe ehhh nakarmilam zjadlam mrozony jogurt i dalej malo sie rusza hmmmm martwie sie troche ... bylam u ksiedza ( a raczej ksiezuni bo to ona) w sprawie chrztu z moim chlopem i przyszla mama chrzestna i normalnie musialam sie wypytac o wszystko od strony teoretycznej. Bo to nie jest kosciol katolicki tylko chufrch of england ktory dopuszcza i praktykuje niektore obrzadki katolickie. Jednym slowem protestanci z dziwnym podejsciem:-) ale mi to jest na reke jakos zawsze mnie do luteran ciagnelo ale zeby nie popadac w skrajnosc to moga byc i oni. Tym bardziej ze chodze do tego kosciola niby nieregularnie ale zawsze od 2 lat a moj Sam to bardzo regularnie co tydzien. Po naszym cywilnym slubie bo nie mielismy koscielnego mielismy blogoslawienstwo i poswiecenie obraczek w tym kosciele od razu, katedra piekna najstarsze miejsce w wolver piekne witraze organy no cudo...ksiedz jeden co prawda syarszy z kolczykami w uszach, trampkach i szelkach a drugi w takim bialym worku pustelnika ale co tam:-D i tak fajnie wyszlo....wracajac do spraw chrztu ale mi kopara opadla; oni tu tradycyjnie z rodzicami chrzestnymi robia tak: jak se dziewczynka urodzi to sa 2 matki chrzestne i 1 ojciec chrzesrny a jak chlopiec to 2 ojcow chrzestnych i jedna matka chrzestna:-P szok ale oni uwazaja ze wokol dziecka ma sie zbierac jak najwiecej przyjaznych osob ktore beda dziecko prowadzic i wspierac przez zycie. No idea niezla zobaczymy jak sie sprawdzi. Najbardziej mi sie podobalo jak zaczelam zadawac pytanie czy homoseksualista moze byc chrzestnym (jako ze moj bliski kumplel jest homo) Moja psiapsiola spuscila leb w dol z przerazenia, Mezu moj syknal zebym nie pytala sie o bzdury a ksiezunia na to ' chrzestny mojej corki jest gejem'.:-D Nie dosc ze chrzestny gej to ksiadz a raczej ksiezunia ma corke no nieeee...zawsze mnie wkurzal ten konserwatyzm u nas ale tutaj ten liberalizm to dla nas tez w 2 strone...chociaz na sam koniec Bog jest jeden nie? tak mi ona powiedziala ze Bog jest jeden, oni moga nie uznawac papieza, nie mieszaja sie w polityke, bierzmowanie maja przed komunia itd ale na sam koniec i tak wszyscy jestesmy chrzescijanie. Amen Tym akcentem filozoficznym zakoncze swoj wywod. Jak dobrze ze moj Sam nie jest muzulmaninem czy kims jeszcze innym musialabym sie totalnie juz 'przerobic' na Bog wie co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej z samego rana. wczoraj byłam w odwiedzinach u kolezanki ktora urodziła synka. Odziwo moj Niki nawet zazdrosny nie był zazdrosny o to ze trzymałam inne dzidzi, nawet nie patrzał na mnie tylko bawił sie na dobre... Och ale mi sie juz zachciało takie dzieciatko. A jeszcze mały Franio- bo tak ma na imie syn kolezanki- taki grzeczny ze tylko sie zachciewa;) Dzis mam wizyte u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaanetka
AniaP,dzieki za dopisanie do tabelki. wczoraj mialam usg,jestem na pocz 34 tygodnia,a moj synek wazy szacunkowo 2,038 .myslicie ,ze to jest okey? bo ja juz sama nie wiem. mileggo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
gaanetka w 33 tygodniu skończonym dzidzia powinna ważyć 2kg a na koniec 34 2300. Czyli u ciebie jest wszystko książkowo, bo jesteś na poczatku 34 tygodnia. Kurcze ciekawa jestem ile moja dzidziunia waży. Jutro idęe do lekarza to sie dowiem! A ja wlaśnie zajadam sobie ptasie mleczko w czekoladzie - taak mnie wzięło na słodnkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Tuncia daj znać co i jak po wizycie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaanetka, moja mała w rdugim dniu 33 tygodnia ważyła 2.027g i nawet lekarz napisał mi na opisie usg, że to jest 50 percentyl, tak więc na sto takich dzidziusiów 50 byłoby mniejszych, a 50 większych od nich, bo tak należy to interpretować. Tak więc mamy \"średnia krajową\" i bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mala w w 33 wazyla 1600 tylko i napisal 10 percentyli troche sie martwie ale powiedzial ze poprostu mala dzidzia a ja jestem przerazona tym wszystkim leze w szpitalu a w domu nic nie gotowe dopiero wczoraj zamowilam troche rzecy ale to i tak uprac uprasowac a ja leze sobie nadzieja w przyjaciolce i bratowej pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja po wczorajszej wizycie szok przezylam - moj synus juz wazy 2927g :) A dopiero skonczylam 35tc :) Lo matko wielkolud rosnie tylko ciekawe po kim :) Ja przed ciaza niewielka mezus niewielki a synus.... Hmmmmm Oj chyba cieeeezko bedzie rodzic :( Do tego nic sie nie zapowiada zeby mu sie spieszylo na ta strone brzusia - szyjka dluga, twarda, zamknieta - a ja tak bym juz chciala Go zobaczyc i utulac :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEDYKOWANY PRZEZ EU....
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Interesuje Cię, jak wysokie masz IQ ? Zmierz swoje IQ w wysokojakościowym teście. Rozpocząć Test IQ: http://www.iq-test.pl/?d=888 LEPIEJ WIEDZIEC JUŻ DZIŚ JAKIE MASZ IQ, NIŻ DOWIEDZIE Ć SIĘ OD KOGOŚ INNEGO JUTRO !!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>TEST IQ MENSA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shila ja pierwsze dziecko urodziłam 4320 i teraz pewnie tez bedzie cos koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
schila fajny taki duży bobas bo nie będziesz miała obaw go wziąć na ręce. Moja w 31 tyg i 4 dni ważyła 2200 więc duża. Obstawiam ż4 jutro się dowiem że waży kolo 3kg no ale zobaczymy :-) kurcze dziewczyny ja znowu do łóżka przywiązana - rwa kulszowa. Ja sie uduszę. Miałam tylko 1 dzień ok i znowu się zaczęlo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×