Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Maarteeczko, wszelkiej pomyślności!!! Minika77, witaj. Cieszę się, że jesteś z nami. Fasolkowa mamo, wiem, że na złe posiewy polecana jest żurawinka. Fajnie, że już na swoim. To będą magiczne święta... Obelixowa, LEŻEĆ!!! Ja wciaż mam krwiaczki i tez mam leżeć. Nic nie podnosić, żadnych ciepłych kąpieli i jeszcze raz leżeć!!!! Będzie dobrze! ;-) I będę miała syna. Pan dr powiedział dzisiaj, ze dzidzia \"bawi się ptokiem\". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Zabralam sie za sprzatanie, w koncu czas juz najwyzszy. Wymioty poranne wrocily :( zmeczenie rowniez - spie 9-10 godz w nocy plus jeszcze jak uda sie to z godzine lub dwie w ciagu dnia. Kaszel dalej meczy, ale jakby zmniejszylo sie jego nasilenie. Witam nowe mamusie, pimach i obelixowa milego i bezstresowego polegiwania. i znowu prawie zasypiam... milego wieczorku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach_____ to masz drugiego lezaczka z tylkiem jak nalesnik do towarzystwa :-) Obelixowa - prosze grzecznie brac z przyklad i polegiwac ile wlezie, niczego nie dzwigac, a bedzie dobrze ❤️ Trzymam palce za was obie, kochane 🌼 pimach_____ mojemu stoi, twoj si ebawi ptokiem, co za chlopy z tych naszych synow :-D Gratulacje! Marteczka______ bylam, Wielki Kaniona \"zaliczony\". Szczerze, robi wrazenie, ale w Utah i Arizonie sa takie kaniony i dziwa natury, ze dobrze, ze Wlk Kanion mielismy na poczatku tej wycieczki. Potem mam tylko wrazenie, ze ot, wielka, pokrecona dziura w ziemi. Serio, jesli ktoras sie wybiera zobaczyc Wielki Kanion to polecam w \"okolicy\" kikla tak urokliwych miejsc, ze dech zapiera i czlowiek czuje sie jak mrowka... A mi sie marzy Kalifornia. Mila byc w tym roku, ale jest ciaza i chata (na kredyt :-p ). Coz, nie zajac, nie ucieknie :-) lusia79_____ troche ci zazdroszcze tego spania. Tez bym tak chciala. Normalnie wizja kolejnej nocy i obawa, ze znowu sie obudze kolo 3-4 nad ranem az mnie mrozi. Choc z drugiej strony, jakbym nadal byla tak padnieta dzien w dzien to nie wiem kto by zorganizowal nowa chate, spakowal rzeczy itp itd. :-) No wlasnie, pudla kolejne czekaja.... pozdrowka, nieco zimowe. Aha, w Texasi ebylo dzis ponizej zera i tylko sniegu brakowalo do kompletu zimowego ❤️. Trzymajcie sie cieplo i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, wiesz, typowie chłopaki! Mój lekarz się smiał, ze ma to po tatusiu. A ja mu na to, że skoro nam zabronił sexu, to co ma bidok robić, jak nie \"bawić sie ptokiem\". ;-) Zazdroszczę Ci tych widokuów. Moim marzeniem jest zobaczyć brazylię. W tym roku byliśmy na Rodos, a w przyszlym miała byc Kuba albo Malediwy, a będzie wózek i takie tam. Nie żebym narzekała, bo to moje marzenie, a z tego co mi wiadomo to zarówno Kuba jaki i Malediwy chwilowo nigdzie sie nie wybierają, więc może zdążę jeszcze je zobaczyć. Lusia.79, zazdroszczę Ci tego sapnia. Mnie niestety już przeszło. W dzień nie śpię, a wnocy budze się, idę do WC, potem dopada mnie katar i przewracam sie z boku na bok. Na szczście przeszły mi nudności, ale za to mam takie smaki, ze oszalec mozna. Mam postanowienie, że będe jadła rozsądnie, czyli zdrowo. Chwilowo różnie mi wychodzi. Macie jakieś ulubione potrawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wam tez zazdroszcze spania. Ja ide spac o 22 o 24 pobutka, syn sie zazwyczaj budzi. A o 6 rano pobudka bo syn wstaje. W ciagu dnia mam godzinna drzemke jak moj kawaler spi:) U mniej juz ok. Bole brzuszka i gazowanie mineło, moze dlatego ze wczoraj przesadziłam z coca cola. Bo szwagierka czestowała a ja juz m-c miałam ochote na cole ze 2 szkl wypiłam, a potem sie spostrzegłam ze przeciez nie moge, a widac pomogło na moje kłopoty jeliwowe:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, termin mam na 17 czerwca, juz kiedys tu zagladalam do was, ale pozniej dolgeliwości nie daly mi zyc. Teraz faszeruja mnie lekami i az sie boje czy nie za duzo tego, ale pomagaja mi. Mialam straszne wymioty i omdlenia az wyladowalam w szpitalu z odwodnieniem. Teraz przy lekach czuje sie swietnie troche tylko moze senna jestem. Czy ktoras z Was tez jest caly czas na zwolnieniu? Co robicie z czasem? Mnie to siedzenie w domu juz dobija? Nie mam jeszcze dzieci, maz w pracy a ja nie mam juz co z wolnym czasem zrobic. Alez marudze wybaczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Wiem , wiem spanie jest calkiem fajne, tylko ciekawe jak potem przestawie sie jak maluszek bedzie noce zarywal ;) no chyba, ze bedzie takim spiochem jak mama :) Kasiulaaa25 witaj w Naszym gronie ! Ja pracuje i mam zamiar chodzic do pracy tak dlugo jak dam rade ;) jednak mysle ,ze do takiej bezczynosci potrafilabym doskonale przystosowac sie - a nadmiar wolnego czasu zabic np spaniem ;) Mam pytanie do Was - macie tez klopot z dziaslami ??? Mi po kazdym myciu zebow krwawia i to coraz to bardziej . Wizyte u lek mam dopiero w styczniu , a nie chce do tego czasu zostac pozbawiona zabkow ;) Znacie jakies sposoby aby to powstrzymac, albo przynajmniej zmniejszyc ? Czytalam ,ze to normalny objaw tylko powinien wystapic nieco pozniej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia 79 - czesto milam problem z dziaslami jeszcze przed ciaza ale pasta i plyn do plukania lacalut aktiv bardzo mi pomógl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia79 to normalne ze krwawia Ci dziasła, bo masz poszerzone naczynka krwionosne. Mi dentysta zalecił stosowanie płukanie płuynem stomatologicznym jamy ustnej po myciu zebow i pomaga. Taki płyn dostaniesz w aptece, tylko powiedz ze chcesz stomatologiczny, bo te inne sa słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaaa25 - witaj w naszym gronie ;) Ja też siedze na zwolnieniu od 03.12. i bede juz na nim pewnie do konca. Hmmm no niestety pracuje w hipermarkecie, no a kazdy pewnie zdaje sobie sprawe z tego jaka tam jest praca, wiec nie mialam wiekszego wyboru. Poza tym czesto dopada mnie rwa kulszowa i ruszac sie nie moge :( dobrze chociaz, ze puszcza i wtedy moge normalnie funkcjonowac :) Bo moja znajoma jak dopadlo w 14 tyg to puscilo w 26 dopiero :( Tez nie mam jeszcze dzieci wiec mam duuuuuzo wolnego czasu :):):):):) Na szczescie ja go skutecznie wykorzystuje ;) Jestem na 5roku studiow wiec pisze magisterke no i biezace przedmioty jeszcze zaliczam. Dlatego mi czas w miare szybko leci ;) Pozdrawiam wszystkie mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wy o spaniu....a ja marze od roku,zeby sie wyspac...Zreszta, ja znatury jestem spioch i do wyspania potrzebuje duzo.Nadodatek jestem tzw.nocnym markiem, a rano nie da sie odespac... I chyba jeszcze dluuugo sie nie wyspie.Moi rodzice na pocieszenie, powiedzieli, ze....juz nigdy sie nie wyspie:-P Dunia, to masz niezla zmiane pogody, raz lato, a raz mroz.Widokow zazdroszcze. A z tymi \"ptokami\" sie usmialam:-D Lusia, ja stososowalam Tantum Verde i pomoglo.MNie z kolei dziasla nie krwawia teraz, ale jak tylko wloze szczoteczke do ust to odruch wymiotny i musze ekspresowo myc, zeby nie wyhaftowac:-o Ja tez nie pracuje teraz, ale studiuje(2 kierunek), ale prezenioslam sie na tryb eksternistyczny, wiec jest troche luzu.Shila, a Ty co studiujesz? Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie!!! dzieki za słowa otuchy, ale JA MAM LEŻEĆ???????? nie wiem jak to zrobic, bo moje maleństwo w niedziele kończy roczek jeszcze nie chodzi, dupkę 12 kg trzeba czasami podnieść........... jak nie urok to... ale kochane gratuluje pistoletów!!!!!chłopaki rewelacyjnie się chowaja a i instrukcja obsługi pistoletów jest o wiele łatwiejsza:-):-):-) lusia współczuje wymiotów- może to tylko tak dzisiaj?? dunia- ty to masz widoki.....a my??szarobure urbanistyczne niewypały:-) pimach - kochana polecam wyprawe na Kube ale grubo po porodzie jak ci hormony przestana buzowac.jak zobaczyłam hawanne zaczełam doceniac każdego grosza noszonego w torebce...kuba z folderów jest państwem w państwie.ta bieda,rozsypujące sie domy i brudne dzieci...strasznie to przezyłam hej kasiula:-)marze o nudzeniu się w domku!!!oj marzę:-) kobity lece posprzatac kuchnie bo normalnie tragedia! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Dunia no z tym ptokiem to dałaś czadu, razem z mężem zrywaliśmy boki. Wogole dziewczyny (niektóre) ale wam dobrze ze znacie juz pleć dzieciątka, ja już nie mogę sie doczekać tej wiadomości. Wszystkim przeprowadzającym sie zycze wytrwałości no i nie przemęczać sie! Oczywiście serdecznie witam nowe mamuśki, czy wszystkie jesteśmy w tabelce? Kurcze nie wiem jak to możliwe ale i ja poczułam takie delikatne muśnięcia (jeszcze nie kopnięcia) w brzuszku. Tak sobie myślałam ze to kiszki marsza graja ale nieeeeee juz jestem pewna ze to mała rybka pływa i mnie strasznie łaskocze:-) Alez super uczucie, jestem w szoku ze tak szybko. Moze dlatego ze to druga ciąża a ja szczupła jestem..... Lusia Marteeeczka ma racje, tantum verde jest idealne na krwawiące dziąsła. Spróbuj warto. Obelixowa Twoje roczne maleństwo wazy 12 kg? Pytam bo moja kluseczka właśnie kończy 2 latka i tez tyle wazy. Rozumiem Cie z tym lezenim. Nie da rady mając juz takie cudeńko w domu. Fasolkowa mamo ciesze się ze badania sa w normie, mamy II trymestr wiec najwyższa pora by wszystko wróciło do normy. Dziewczynki a jak przygotowania do świat? Macie jakieś zaczarowane przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, Obelixowa- Trzymajcie się mocno w poziomie. Na leżenie nie ma rady, jak trzeba to trzeba. Myślami jesteśmy z Wami. Kasiulaaa25- witaj w naszym gronie. Ja też nudziłam się na pierwszym zwolnieniu. Potem były dwa tygodnie pracy i znowu cosik nie tak. Teraz tak naprawdę na zwolnieniu nie mam czasu na nudę, bo albo domkiem się zajmuję albo latam po lekarzach. Będzie dobrze, wypoczywaj i pomyśl o tym, że potem nie będzie czasu na nudę. :) Teraz mam pilne pytanko do tych, które brały lub biorą antybiotyki w trakcie ciąży. Na moje bakterie domowe środki nie działają, jak się okazuje i dostałam antybiotyk Duomox. Pięć razy pytałam lekarza, czy dziecku nie zaszkodzi, internet przeczesałam w poszukiwaniu odpowiedzi i podobno nie szkodzi... Bardziej mogą szkodzić bakterie. Ja jednak wciąż mam wątpliwości. Czy któraś z Was brała lub bierze coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shila mi tez dokucza rwa:/ Tzn lekarze twierdza ze to rwa. Jak sie przepracuje, albo za długo stoje boli mnie noga miedzy biodrem a posladkiem. I nie moge potem stapnac na ta noge:/ A Ciebie jak boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeeczka - studiuje Inzynierie chemiczna i procesowa :):) Taaaak wiem dla wiekszosci czarna magia i nawet nazwa nic nie mowi;) no ale na szczescie niedlugo koniec:):):):):):) A ty co studiujesz??? tuncia - mnie tez boli tak pomiedzy biodrem a posladkiem, w zasadzie czasami czuje ten bol tak od dolu plecow, no i ostatnio zaczyna dochodzic do uda:( czasami jest ok i szybko przechodzi, ale czasami to nic nie pomaga:( ani lezec ani chodzic.... boli jak .......... :( A ja mam new image od dzisiaj i normalnie humorek odrazu inny ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia_____ ja tam sobie pozwalam na cole, choc to gazowane. Ale to jedyne gazowane co pije, wogole, li i wylacznie teraz w ciazy, bo normalnie to czasmi na kaca sie zdarzlo (rewela :-P). Trudno, na pocz ciazy mialam jazde na tonic z cytryna i tez sobie czasami dawalm dyspense, a teraz zdarza sie cola i tyle 🌼 pimach_____ tez juz cie dopadl katar ciazowy? Czy to jeszcze przeziebienie? Bo ja poki co prycham przezeibienowo, ale cos czuje, ze i tym razem nie obejdzie sie bez zapchanego nosa :-o Kolejny \"normlany\" objaw na tym etapie ciazy, a mnie doprowadza do szalu (mam krzywa przegrode w nosie i jedna dziurka odpada wtedy wogole....). Wrrr. Na szczescie poki co z dziaslami jest okej i mogloby tak zostac. ide w kimono, bo narobilam sie dzis nieco w temacie przygotowan do przeprowadzki i nalezy sie mi i potomstwu odpoczynek. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia77 - chyba jednak katar ciążowy. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Dziś w nocy znowu smarkałam od 4 rano. Można się wykończyć. Fasolkowa mamo, powiedzmy, że leżę. Wczoraj uskutecznialam prezenty świąteczne, ale moge powiedzieć, że juz jestem gotowa. Jeszcze tylko jakis kosmetyk dla dziadka i finito. Uff. Współczuje antybiotyków. ale jak mus, to mus. Może lepiej teraz wziąć słabszy, niż poczekać aż się choróbsko rozkręci i trzeba będzie brac mocniejszy? Tuncia, jeszcze nie zrobilam zdjęcia, ale jak tylko to zrobię, zaraz Ci wyślę. Shila2, matko z córką, cóż Ty to studiujesz? Co prawda jestem humanista, ale nie mam pojęcia, czym to sie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zmieniłam fryzurke, a raczej odswiezyłam moja i odrazu lepiej:) Shila co do rwy to ja nawet nie umiem spac na prawym boku bo ona mnie zaraz chwyta:/ Ale tak jak mowie ze nie wiem czy to rwa, bo jak byłam z Nikosiem w ciazy to mi cos skoczyło w nodze i odtad mam bole. Co prawda jak Nikosia urodziłam to mi przeszło, a teraz przy drugiej ciazy mnie znow boli. I nie wiem czy to rwa czy cos mam zle ułozone w nodze:( Lekarz zwala na rwe:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa1
Dziewczyny chciałabym sie pochwalic;-)Byłam wczoraj na USG i mimo że to dopiero połowa 15 tygodnia to mój dzidzius juz sie ujawnił. Pan doktor powiedział ze widac jak na dłoni i moje przeczucia sie sprawdziły:-)Synuś bedzie:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj! Agaaa1 - gratulacje :) Dziewczyny przeszly Wam juz wymioty i nudnosci ??? Mnie dalej mecza , srednio co drugi dzien , juz po 13 tygodniu ciazy i powinno byc coraz to lepiej a u mnie zero poprawy :( i jeszcze te dziasla :( Nawet nie mam sil cieszyc sie tymi swietami, od 22.12 mam dwa tygodnie wolnego to moze wtedy uda mi sie zregenerowac. A brzuch i kg rosna, od zeszlego tygodnia 1kg przybyl na wadze - co prawda to w sumie narazie tylko 3 kg na plusie, ale jak utrzymam takie tempo to niedlugo bede wygladac jak wieloryb :( \\ ogolnie jakiegos dola zalapalam, moze przez ta pogode,bo tutaj szaro i buro... Bardziej optymistycznego nastroju niz moj zycze pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dziekuje za wszystkie rady - kupilam narazie lacalut activ - w czasie mycia i po bylo ok , potem niestety znowu krwawic zaczely. Moze jeszcze te tantum verde zobacze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Minika, kasiulaaa25 witajcie! :) Pimach, Obelixowa mam nadzieję, że grzecznie leżakujecie i że to pomoże wam i dzidzi. Życzę powodzonka. Lusia 79 mnie czasami też krwawią dziąsła, ale zdarza się to na tyle rzadko, że jak na razie nic specjalnego w tym kierunku nie robię.Za to u mojej koleżanki ten problem pojawił się dość dawno i dentysta polecił jej lacalut aktiv i bardzo sobie chwali (co prawda nie jest w ciąży, ale może warto spróbować). Wiem, że po umyciu zębów pozostaje uczucie suchości w jamie ustnej, jakby tarcia, ale ona się przyzwyczaiła. Gratuluję chłopaków. Ja też tak czuję, że będę mieć synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wy też musicie jeść kolację o rozmiarach drugiego obiadu. Czy ogólnie jecie duuużo więcej? Ja jeśli mąż nie przygotuje takiej kolacji (tego nawet nie można nazwać kolacją) mam gwarantowane mdłości. Dla przykładu wczoraj zaserwował mi baraninę (stara się mnie przekonać do mięsek innych niż kurczak i indyk)ale nie zjadłam bo mi nie smakowało, tylko ziemniaki i surówkę, ogólnie dużo mniej niż normalnie. No i wieczorkiem mdłości, w nocy po siusiu też mdło, nie mogłam ponownie zasnąć, a rano nie zdążyłam zrobić śniadania bo mnie tak przymuliło, że ślina znowu lała się strumieniami i zakończyło się haftem. Całe szczęście bez problemu zjadłam porządny posiłek. Dla mnie jest to niesamowite, że takie maleństwo może potrzebować tyle energii, jak się zastanowić, to ja chyba jem jeszcze raz tyle co normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Od kilku dni, odczuwam takie jakby skurcze biegnące od dołu podbrzusza w kierunku pępka, ale do niego nie dochodzi. Taka jakby boląca kreska 10cm, niby kłuje, niby szczypie. Teraz też to odczuwam. Kilka minut i znika. Macie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-AniuP - wczoraj tez cos podobnego odczuwalam, tez wlasnie w dole podbrzusza, a nie jak wczesniej po bokach. Czulam to od poludnia od wieczora, az przestraszylam sie i wczesniej polozylam sie do lozka - myslalam, ze to ma zwiazek moze z tym ,ze dzien wczesniej zabralam sie za porzadki - ale w sumie az takiego wysilku fizycznego nie bylo. Tez odczuwalam cos w rodzaju skurczow, kluc - dzis juz tego nie czuje, przynajmniej do tej pory. Chcialam jesli to nie przejdzie lub nasili sie isc do mojego lek - ale dzis jest ok , wiec moze tylko macica powieksza sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×