Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

dziewczyny a w czym zamierzacie swoje dzidzie przywiezc ze szpitala? w gondolce czy w tym całym foteliku? bo ja nie wiem. Fotelik, to na siedzaco musi byc dziecko ulozone i wpiete w te cale pasy, a gondolka od wozka jest chyba dla dziecka wygodniejsza, tylko ze ja np mam taka, ktora nie ma tych calych pasow bezpieczenstwa.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
dziewczyny poradzcie chce kupic termometr wiadomo musi byc w domu jakby sie cos dzialo. Jaki kupic? pod pache chyba nie bo za male, smoczek z termomentrem? http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=150344823481 czy do ucha? http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Infrared-Ear-Thermometer-Baby-Adult-1Yr-Gtee_W0QQitemZ300314114022QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_safety_Thermometers_ET?hash=item300314114022&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50 czy do przykladania do skory? u mnie w pracy uzywalismy tego do ucha albo zwyklego szklanego. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny. :) Znikam zatem na kilka dni. Powodzenia dla Wszystkich, trzymajcie się cieplutko i jakby coś przyjemnych, mało bolesnych i szczęśliwych rozwiązań. ;) ;) Zdrówka, zdrówka przede wszystkim dla Maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szybciutko, bo balam sie nie zdarze - Fasolkowa, powodzenia kochana!!!!!! Trzymaj sie i mam nadzieje ze juz szybciutko Kinge w ramionkach bedziesz sciskac i obcalujesz!!! marteeeczka, gratulacje pozdawanych egzaminow! Dziewczyna na piatke jestes i tyle!!! Pimach, ty kobieto to wszystko w zyciu pokonasz! Zywiol jestes! Zdrowka dla ciebie i Antosia jak najwiecej 😘 uciekam bo mi kompa z rak wyrywaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Fasolkowa idz i wracaj szybko wzielas numer z bloga do ktores z dziewczyn jak cos? badz grzeczna:-D Zakochana mamo; kurcze wlasnie ja sie wacham przed kupnem tego do czola tyylko bo jak to dziala to wogole po kilku sekundach dotyku? probowala ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosssssscccc
zapraszam na strone, super gra :D:D kasiorra.mybrute.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa Mamo Powodzenia! Aby wszystko poszło szybko i po Twojej myśli! Nemezis tak dalej - dużo spokoju chociaż to nie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka21
Witam Mamusie, Mam pytanie,czy ktoras z was rodzila moze w West Mddx University Hospital w Londunie,a dokladniej Isleworth?? Jest to dla mnie bardzo wazne,bo wlasnie bylam tam z siostra ostatnio i dzisiaj niewiedzac dlaczego miala operacje chociaz diagnozy jako takiej nie postawili. Ja tam bede rodzic,ale jak zobaczylam jak tam wszystko jest powolne to jestem zestresowana i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze monik nie zdarzyło mi się nigdy nic takiego! Nie wiem jak Ci pomóc, wszystko tam jest teraz bardziej wrażliwe i pewnie to dlatego! Jak zaraz nie przejdzie to może jedź do szpitala bo szkoda Twoich nerwów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, to napewno przez to badanie, musiala cos naruszyc, a teraz tam wszystko jest wrazliwe.Jak nie przejdzie to tak czy siak lepiej sie do niej dodzwon, albo jedz na kontrole! Kasza, ja nie polecam termometru na glowke. Mialam takie, ale lipa ogolnie, jeszcze jak na sobie sprawdzalam. Najdokladniejszy jest do ucha i do pupy, ale do tej ost. nie zawsze jest porecznie. I nie kupuje uniwersalnych-pod pache, czola, pupy i gdziekolwiek jeszcze. Jak wiadomo- im wiecej opcji, tym gorsze.Ja mam do ucha Citizena, jest superowwy. szybko,dokladny. Fasolkowa!Pewnie juz tego nie doczytasz, ale myslami bedziemy z TOBA!🌼 Glodomorze Ty!;-) Pewnie organizm tak stresogennie reaguje, ot co. Zapomnaialam jeszcze Fasolkowej napisac, ze do cesarki najlepiej ogolic sie \"na lyso\", zdjac wszelka bizuterie(kolczyki,pierscienie) i zmyc lakier do paznokci( po kolorze plytki sprawdzaja, czy aby wszystko oka). Pimach, jak tam u WAS? My dzis caly dzien w lesie...cudnie tak pomedytowac z drzewami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik no to nieładnie Cie zbadała... Ale najwazniejsze, ze juz przeszlo troche. a jutro zadzwon do poloznej czy do swojego lekarza i zapytaj co w takim wypadku i czy moze masz przyczyne tego krwawienia jakos zbadac i sprawdzic.. dziewczyny te które maja zamiar rodzic sn - czy Wy wszystkie jestescie ustawione na znieczulenie zewnatrzoponowe? Bo w moim szpitalu to trzeba wczesniej ustalic i zapalcic za taka usluge, a ja nie wiem sama czy wlasnie starac sie o to czy nie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, taka mysl mnie naszla. Z pewnoscia porod Pimach zamapietamy dobrze, bo to pierwszy w naszym gronie. Pozniej beda kolejne, tez duze emocje, a pozniej bedzie to tak powszedniec, szczegolnie u tych, kt.juz beda po...nie pozwolmy na to! Wiecie, o co mi chodzi? Tak mi sie mysli wieczornie, heh:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko jakby coś to Fasolkowa Mama umiesciła nr tel na blogu, wiec mozan jej przekazac wszelkie rady przed"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Marteeeczko masz racje, dla kazdej porod jest wielkim wydarzeniem i kazdy prorod powinnysmy swietowac, ze tak powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen, ja nie mogę być nawet nastawiona na znieczulenie ZO bo w moim szpitalu takiej opcji po prostu nie ma! Muszę to jakoś wytrzymać i tyle i tak do tego podchodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka ja tez sie nastawiłam juz, ze bede rodzic bez znieczulenia, ale moj maz po rozmowie z nasza znajoma, ktora i mnie zaczela namawiac na to znieczulenie, sam zaczal rzezic ( i pewnie nie odpusci jesli mu nie przedstawie dokladych wyjasnien dlaczego Nie) zebym sobie zalatwila to zo ....i zrobil mi sie metlik w glowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Monik daj znac co i jak jutro...boli cie brzuch przy tym czy 'tylko 'krwawienie samo? Marteczka zapamitam:-) nie do wszystkiego...w sumie kupilam wlasnie tez za funta w smoczku (m ala kasa wyprobujemy) ale poza tym chcialabym taki wypasiony i sprawdzony...moj mi mowi zebym sprawdzila tzw none contact no to ok szukamy szukamy wybral jakis taki http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Non-Contact-Infrared-Thermometer-Laser-320-C-BP_W0QQitemZ270381750149QQcmdZViewItemQQptZUK_BOI_Electrical_Test_Measurement_Equipment_ET?hash=item270381750149&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50 ja patrze i cos mi nie gra, pytam sie ze czy jest pewny on mowi oburzony ze taki uzywal. Ja; eeeee kiedy i gdzie? on; no w indiach jak mialem swoja praktyke i pacjentow. Jego pacjenci to zwierzeta- musialam mu o tym przypomniec...:-P a on na to ze co z tego hehe:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik___ to chyba tylko po badaniu to krwawienie. Wlasnie dlatego w Stanach wiekszosc lekarzy ginekologow nie bada ginekologicznie, nawet jeszcze na tym etapie ciazy... Ale jakby co to jutro z miejsca probuj zlapac polozna czy lekarza. Kasza____ towj maz mnie powala na lopatki :-) Coz, lekarz jest lekarz, nie? :-p Ja mam termometr elektroniczny z elastyczna cieniutka koncowka, teoretycznie pod pache i do puspy (stad ta \"elastycznosc\") choc nigdy go dopupnie nie stosowalam. Fakt, ze jak Hania byla mala to temperatury nigdy ne miala, ale mysle, ze ten u nas bedzie dobry. Przez ta elastyczna koncowke spokojnei mozna wsadzic go pod paszke malucha i przytrzymac raczke, a on mierzy temp w kilka sekund. Aha i \"dobra rada zawsze w cenie\" - jelsi juz bedziecie musialy mierzyc temperature maluchowi i potem dzwonic do perdiatry, zapisac dziecko, to przy objawach koniecnzi epowiedzcie gdzie te temperature badalyscie, bo oni sobie odpowiednio dodaje pare stopni lub nie. Nie pamietam szczegolow, bo ja zawsze mierze pod pacha, ale wiem, ze sa jakies roznice, czy pod pacha, czy w uchu, czy pod jezykiem itp itd. carmen_____ ja osobiscie jestem zwolennikiem fotelikow do przewozenia dzieci wszelkich rozmiarow! Fakt, duzego doswiadczenia z gondolami nie mam i pewnie *byc mze?) sa takie z pasami, zeby przymocowac odpowiednio do siedzenia, ale... fotlik, jesli kupiony w miare dobry, z atestami, i odpowiednio zainstalowany w samochodzie jest odpowiednio wyprofilowany do rpzewozenia dziecka, nawet noworodka. Wbrew opiniom, dziecko bardziej w nim lezy, niz siedzi w pionie. A raz, ze dziecko samo w sobie przypiete pasami to jeszcze na dodatek fotlik przymocowany badz pasami badz w bazie w aucie. Poprostu - bezpieczniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki termometr do głowki, mam tez w formie smoczka, ale moj Niki np nie chciał go trzymac w buzi.. Albo taki elektroniczny zwykły tylko ze mierzyłam w pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...31....1.06........C.......Kinga.............Warszawa MONIK85...........24.......1.06......C......N ATALKA.............Łódzkie Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.. .. .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka...........28....27.06.........s................ ..............Wiedeń LilkaJ................34....28.06..............c........ ..................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c....... Julia................Małopolska Nasze dzieciątka: NICK…........URODZINKI…...WAGA/WZROST… ...sn/cc.... ......IMIE Pimach………10.05(35 tc)....2850/54 cm............cc.........Antoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak patrze na tabelke... apsika 1 czerwiec termin czyli juz w tym tyg mozesz rodzic i bedziesz w terminie:) Ale w Twojej sytuacji to lepiej lez i duuuzo jedz zeby dzidzia jeszcze troszke masy nabrała. Apsiko a ile przybrałas w tej ciąży? No to chyba pierwsza Fasolkowa mama teraz bedzie? Albo Minik? Monik co o tym myślisz? Czujesz sie na siłach zeby urodzić? Przy okazjiwywołuje Mum2be bo tez juz blisko porodu ma? Jak sie czujesz? Carmen a ty? Lilianka09? No dziewczyny wy jestescie w pierwszej kolejności....Jak samopoczucie? a to bym juz chciała urodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś atilla przestała pisać... Hej co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) nie zdażyłam napisać Fasolkowej :powodzenia 🌼 chcialabym miec to juz za sobą:) wczoraj nie mialam na nic siły byliśmy na festynie ale tylko siedzialam w jednym miejscu,jestem tak opuchnięta ,że nawet siedzenie i nic nie robienie było męczące do tego zawsze jestem przyjaznie nastawiona ale po ok dwusetnym zapytaniu czy jeszcze długo a \"co\" będzie i czy duzo przybrałam i wogóle to jak sie czuje...miałam kompletnie dosc i burczalam w odpowiedzi a od wczoraj wieczora bolą mnie piersi ..dzisiaj doszło okropne swędzenie brodawek:-O nie wiecie co moze byc przyczyną? uczulenie ,drażnienie wcześniejsze odpada:) Carmen ,ja biorę do szpitala fotelik ,gondolka wydaje mi sie mniej bezpieczna poprostu Kasza ja miałam ten termometr w smoczku i sprawdzał się początkowo teraz chciałam kupić rtęciowy ale wycofali go zupełnie i kupiłam elektryczny i zupelnie nie mogę się w nim połapac bo w czasie wielkiej gorączki on wskazywal 34:-O będe musiała wybulić jeszcze kasę na ten do ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, przepraszam, że się wtrącam, ale przyznaję- czasmi Was podczytuję, bo sama mam termin na czerwiec :) Joolaa=> szczerze odradzam kupna termometru do ucha. Sama taki kupiłam, gdy 3 lata temu urodziłam synka. Termometr absolutnie się nie sprawdził, wywalona kupa kasy. Wysokość temperatury zależała od tego, jak głęboko wsadziłaś termometr do ucha dzidzi. A kupiłam dobry, bo firmy Braun. Pamietam, jak raz w nocy mój synek wydawał się gorący, a ten termometr wskazywał niecałe 38 st. Gdy zmierzyłam zwykłym okzaało się, ze ma ponad 39. Najbardziej wiarygodne sa termometry rtęciowe, które wycofali (zdążyłam sie w kilka zaopatrzyć :) ) Ale i elektroniczne nie są złe pod warunkiem, że mierzysz temp. dzidzi w pupie i potem odejmujesz 5 kresek. Pozdrawiam czerwcówki! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Brzusia:) no właśnie wolałabym zwykły rtęciowy a tu wycofali go z obiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joluu mnie tez w pierwszej ciazy swedziały brodawki a teraz mnie bola i sa bardzo wrazliwe. Mysle ze piersi przygotowuja sie do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki za Fasolkowa! Oby wszystko poszlo jak najlepiej. Wychodzi na to ze nasze pierwsze bobaski to cc. Jutro mam spotkanie z lekarka w szpitalu gdzie bede rodzic I musimy omowic szczegoly porodu, na co mi pozwola a na co nie, bo jesli mam rodzic naturalnie chce zeby to zakonczylo sie sukcesem a nie nastepna cc. Wiec obczytuje sie juz od wczoraj, prawdopodobnie zzo nie sprzyja porodom naturalnym po cc, wiec musze sie zdecydowac I to szybko :o Najgorsze jest to ze wyczytalam ze moge nawet rodzic w wodzie, ale wiem ze w moim szpitalu mi na to nei pozwola bo chca zebym byla \"przywiazana\" monitorami do lozka …. Nastawiam sie na klotnie jutro rano! Dziewczyny, jak wy dajecie dzieciom termometr do pupy? Ja nigdy sie nie moglam z tym pogodzic, na poczatku uzywalismy termometr do ucha (u nas sie sprawdzal) potem w smoczku. Ale nasza goraczek raczej nie miala wiec nie mielismy czestej okazji przekonac sie dokladniej do jakiegos typu. Teraz uzywamy normalnego elektronicznego pod pache. Moja dzidzia strasznie sie rozkopuje I to bolesnie, maly Brzdac!!!! Moj szef wchodzac do biura dzis rano caly zadowolony ze mnie widzi - powod, mial 45 minutowe opoznienie w dojezdzie bo jakas kobieta rodzila w metrze :o a my jezdzimy ta sama linia wiec byl przekonany ze to ja :D:D:D:D brrrrrr, nie w metrze, brud I syf, brrrrrrrrr Joolu, mnie tez brodawki bardzo swedza, tak jak mowi Tuncia, przygotowania do karmienia :) No widzisz Atilla, wszystko mi sie pokielbasilo ;) nawet jesli pamietam ze ty w NL mieszkasz, to przez fakt ze kiedys rozmawialas z Tuncia, gdzie mieszkacie w Rybniku jakos mi sie ulozylo w glowie ze ty do PL przyjechalas rodzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo e w moim wypadku mierzenie temp w pupie było najłatwiejsze bo moj Niki nie chciał inaczej wogole dac sobie zmierzyc. Nmoczyłam termometr w oliwce i wsadziłam, to nie boli. To tak jakbys czopek wsadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wracam z wizyty u gina. Mówił że dziecko ok, serduszko w porządku, płuca też, ale mało waży jak na 33 tydzień ciąży - 1500g :( Mam kontrolę za 2 tygodnie - bedzie je ważył wtedy. Kurcze a tak mi się wydawało że mam trochę mały brzuch a tu.... szkoda gadać... Ok spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×