Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Fasolkowa mamo troszke mnie przeraziłas ze musisz tyle Nospy łykac... Ja przy pierwszym dziecku tez miałam straszne wzdecia i lekarz pozwolił mi brac No spe ale tylko jak bol bedzie juz nie do wytrzymania bo podobo Nospa tez nei ejst zbyt zdrowa dla dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia- u mnie chodzi o zlikwidowanie skurczy, bo prawdopodobnie te bóle są związane z silnymi skurczami. Szczerze mówiąc też jestem przerażona tą ilością. W poniedziałek się dowiem, ile czasu ma tak być. Może chodziło o tak silne dawki na początku, gdy te bóle mam tak silne. Ja od początku ciąży miałam zalecaną Nospę, wcześniej brałam trzy razy dziennie po jednej przez jakiś tydzień, potem doraźnie przy bólach. W drugim mc ciąży miałam tak silne skurcze, że mdlałam i wymiotowałam z bólu. Mój Mąż był przerażony. Nie wiem, może mam taki dziwny organizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki goba1! Jak się chowa Kubuś? :) Dziewczyny, ciekawa jestem czy dużo z was bierze witaminy, wiem już , że niektóre z was tak :) Mnie lekarz zalecił feminatal, no i do 13 tygodnia brałam Duphaston, ale to już nie witaminki... Nurtuje mnie jedna sprawa, od początku ciąży miałam badania usg robione przez pochwę, a gdzieś czytałam, że np badanie prenatalne robi się przez brzuszek... jak jest u was? A może to po prostu zależy od sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu słyszałam ,że Nospa jest prochem, który nie jest szkodliwy w ciąży. Każdy lekarz, do którego chodziłam ( a byłam już u kilku różnych ginekologów-) mi to powtarzał. Wszystkie moje koleżanki, gdy miały silne skurcze w nieodpowiednim momencie ciąży miały ją zalecaną. Jest jeszcze coś silniejszego od Nospy, też przepisywane ciężarnym, ale to jest na receptę. Liczę na to, że lekarze wiedzą, co robią. komuś trzeba ufać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigii- to zależy, czy masz tyłozgięcie, czy nie. Tyłozgięcie w ciąży się prostuje, ale u każdej z nas w innym momencie. U mnie już w 11 tyg. nie było po nim śladu i usg miałam przez brzuch. O to wszystko wypytałam się dokładnie pani doktor, także informacje są z pierwszego źródła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mama -chyba naprawdę musisz odpocząć. Pamiętam, że jak pracowałam to brzuch bolał mnie codziennie, skurcze też się zdarzały. Odkąd jestem w domku, prawie wszystko przeszło. U Ciebie też będzie super tylko musisz się bardziej oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a Duphaston to jest lek na podtrzymanie ciąży? Przepraszam, że się tak wypytuję ,ale kompletnie się na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mama, dzięki, rzeczywiście mam tyłozgięcie. Ale jesteś mądra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, Duphaston to lek na podtrzymanie ciąży, są to hormony progesteronu, których czasem nam brakuje w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że lekarze najpierw zanim to przepiszą, robią badania i sprawdzają, jaki mamy stan hormonów, czy po prostu tak to zapisują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj takich badań nie robią, bo są podobno drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajkowe ho ho ho! Obudziłam się dzis w nocy spłakana, bo tak mnie bolał brzuch. Boje sie. Dzwoniłam do szpitala, ale mój lekarz nie ma dyzuru i musze czekac do poniedziałku. wrrr. Teraz mnie nie boli, ale boje sie, czy dziecko zyje. Jeżeli chodzi o prochy, to chyba nikt mnie nie pobije: 2x w tyg zastrzyk w tyłek - Kaprogest 3x1 Duphaston 2x1 No-spa 1x1 zastrzyk w brzuch z heparyny 1x1 kwas foliowy 1x1 witaminki i jeszcze dojdzie mi 3x1 encorton. Jestem troche przerazona taką iloscią, ale czego sie nie robi dla dobra sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj rzeczywiście sporo tego, ale to wszystko żeby pomóc maleństwu, więc głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo to masz nieciekawie z tymi skurczami. Nie zazdroszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg dopochwowe robi sie na poczatku ciąży gdyz przez brzuszek ciąza by nie była by jeszcze widoczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamusie w mikołajkowy poranek :) Pisałyście niedawno o sennych koszmarach,które Was męczą. Ja też miałam dzisiaj sen roku - koszmarem nie był, ale uśmiałam się rano na całego.Mianowicie śniła mi się impreza firmowa, na której była masa ludzi z mojej pracy. Ale...był też na niej...Michał Piróg....jak zwykle oryginalny, tym razem miał zielone włosy. I on całą imprezę łaził za mną, próbował zagadywać. A ja uciekałam do znajomych, bo mi było głupio przez te zielone włosy. Impreza się skończyła i na drugi dzień kumpela mówi do mnie......\"Poczytaj sobie komentarze w Twoim profilu na \"Naszej klasie\", bo Michał do Ciebie ciągle pisze i moim zdaniem są to.....wyznania miłości ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) : ) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Dobre nie??? A tak poważnie, to nam pytanko do \"Pimach\" pod jakim adresem www znajduje się ta Provita, bo wrzuciłam w google i jetsem głupsza niz wsześniej... Współczuje Ci tych wszystkich leków i zastrzyków, ale tak jak piszesz to nasze poświęcenie, dla ważniejszej sprawy. U mnie kwestia sprowadza się tylko do Folika, który biorę od początku i od niedawna biorę też Falvit M. Lecz, o dziwo, lekarz kazał mi je brać na moje bezpośrednie pytanie \"czy powinnam brać jakieś witaminy\" i powiedział, że na tym etapie ciąży to wystarczy 1 tabletka, co 2-3 dni :O Dziwne to trochę, ale tak biorę, bo wyczytałam, że przy kamicy nerkowej nie są zbytnio wskazane. A ja niestety mam zdiagnozowane kamienie i to w obydwu nerkach :( Dziewczyny, a jak to jest z tym tyłozgięciem, czy lekarz powinien jakoś kontrolować czy ono się \"wyprostowywuje\". Bo ja też posiadam tę przypadłość. Fasolkowa Mamo życzę dużo optymizmu, siły i wiary w to, że wszystko będzie jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, www.klinikanieplodnosci.pl Jak wpiszesz w google Provita, to od razu na pierwszym miejscu Ci wyskakuje. Zdecydowałam sie jednak pojechac do lekarza, bo niestety brzuch wciaz mnie boli. Boje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach trzymaj się, zobaczysz wszystko będzie dobrze. Posiadanie dziecka to wielkie szczęście, a każde szczęście musi być okupione jakimś cierpieniem. Trzymam za Was oboje kciuki, odezwij się natychmast, jak będziesz miała jakieś wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
o cholera mikolajki!!!!yyyyzapomnialam dzis js=est 6ty!!!!aaaa jutro 7 i moj Sam ma urodziny! szlag jasny trafil pomocy; ej co sie kupuje facetowi na 31 urodziny???????? koniec paniki ja wam dziewczyny wspolczoje ze musici tyle lekow brac caly czas i sie kluc i wogole ...brrr straszne sciskam was mocno ja tez biore od kilku dni witaminy dla ciezarnych nazywaja sie Tommy's. U mnie wazne jest zebym sie nie nabawila anemii wiec jeszcze dodakowo laduje zelazo i normalnie czasami zeladek mi wysiada. Ciekawe jak wy reagujecie na te leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) Wszystkiego najlepszego z okazji mikołajek dużooooo zdrówka dla wszystkich czerwcówek:* nie mam czasu się rozpisać na razie bo moja babcia ma dzisiaj urodziny i piekę torta i inne ciasta jeśli chodzi o witaminy to brałam Elevit i kwas foliowy a koniec trzeciego m-ca lekarz odstawił i jedno i drugie i teraz mam brać falvit M ponoć jest to jeden z niewielu zestaw który w składzie ma jod a od teraz właśnie potrzebujemy go ja i dzidziuś więc zmiana(tańsza więc się cieszę) miałam ostatnio zły mocz jakieś bakterie i podrażniony srom,mój gin kazał zrezygnować mi z mojego płynu do higieny intymnej i z wkładek zapachowych POLECIł mi na moją wyraźną prośbę(to w związku nagabywaniem na drogie kosmetyki gin Tunci) płyn dla kobiet w ciąży Gerber(polecam) kupiłam też z tej serii krem na rozstępy ,w pierwszej ciąży miałam Mustellę no ale ta cena:( a miałam się nie rozpisywać ....zmykam na razie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, leć do lekarza. Trzymam kciuki, żeby wszystko było jak najlepiej. Bądź dobrej myśli. Ach, i jak będą Cię zbywać, nie odpuszczaj. Ty i Twoje maleństwo jesteście najważniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam, dziecko ok, serce bije, ale... Znowu coś z tą kosmówką, że za nisko umiejscowiona i katerycznie mam leżeć. Już mnie trafia, co lekarz, to inny problem z moją kosmowką. Dzięki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proponuje zeby komentarze na blogu zostawiac pod komentarzami a w notatkach wklejac tylko fotki i informacje o sobie wtedy bedzie ładny porzadeczek:) Także czy mogę wasze komentarze wstawic w komentarze? To pytanie do Pimach i Dunia77... Tak sobie myslałam ze sie dopiszecie do mojej notatki wklejajac zdjecie i kilka słow o sobie, a tu cisza. No ale czekam nadal:) Ja dzis miałam wrazenie jakby moja dzidzia zrobiła w brzuszku fikołka, ale to pewnie złudzenie bo to troszke za wczesnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach___ glowa do gory :-) Trzyamam palce, zeby wszystko bylo dobrze ❤️ Jak lezec, to lezec plackiem i tyle 🌼 Ja dzis znowu mam jeden z tych gorszych dni, ale chyba na wlasne zycznie :-o No, niewszystko, bo to, ze rano mnie mulilo ekstra to na pewno nie z wlasnej winy (nie wiem czemu, ale to kolejny weekend ktory tak zaczynam, albo sobota albo niedziela z jazda od rana). Ale brzucho mi dzis dokucza i co jakis czas sobie musze polegiwac. No coz, wychodzi chyba powoli pakowanie, choc staram sie oszczedzac jak moge i niewszystko na raz robic. No i dzis bylismy rano na paradzie swiatecznej w Dallas i przez chwile trzymalam core na rekach, no, przez taka dluzasza chwile zanim znalazlysmy dobry punkt widokowy. No i mnie ciagnie i w to w takich \"dziwnych\" miejscach. A tu jeszcze za godzinke wio na urodzinowa impreze wlasnej cory :-) Tuncia____ jasne, przerzuc mnie gdzie chcesz :-) Ja w blogach poki co \"udzielalm\" sie tylko komentarzowo, wiec nie mam wprawy. A fote jak bede miala z brzuszkiem (pewnie w przyszlym tyg) to wrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Tuncia a mnie naszlo na refleksje i cos skrobnelam, nie mam zdjecia w ciazy jeszcze ale wstawilam sprzed. Ot tak na pamiatke-wytlumaczylam na blogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu pieknie napisałas i jestes piekna kobieta naprawde! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziwczyny pisze bo tez miałam miec rozwiazanie w czerwcu ale troche wczesniej mi sie przesunęło bo spodziewam sie trojaczkow. Wam zycze pomyślnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tancerko dużo szczęścia Cię czeka i to potrójnie:)życzę zdrówka i cierpliwości👄 wstawiłam zdjęcie na blog zmiejszyłam a i tak coś duze mi się wydaje:( wstawiłam dwa boooo booo ....w ciąży wyglądam niezbyt dobrze,poprostu i możecie się przestraszyć...(co nie znaczy ,że wcześniej było jakoś specjalnie hihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×