Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość Grudzien2012
Czy tą salę jednoosobową można sobie jakoś zarezerwować, wynająć? Jeśli tak to czy orientujesz się może o cenę? Czy może automatycznie po porodzie rodzinnym przysługuje taki pokój? Nie wiem jak to może wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma możliwości wykupienia miejsca w sali jednoosobowej, poród rodzinny też nie jest wyznacznikiem uzyskania do niej dostępu. Ja np dostałam salę jednoosobową po tygodniu pobyty z małym na oddziale,z tego względu że nie było już maluchów które się urodziły w tym samym czasie a wiem że zwracają na to uwagę bo dzieci się inaczej rozwijają. Po cesarce np leży się 5 dni, bo dopiero po tym czasie NFZ zwraca szpitalowi pieniążki. Dziecko musi przede wszytskim przybierac na wadze to najważniejszy wyznacznik żeby wyjść do domku.Odwiedziny są w dni powszednie od 14 do 17 w weekend od 13 do 17 i podczas mojego pobytu strasznie przestrzegali tych godzin zwłaszcza jeśli na dyżurze była Pani ordynator od maluszków. W razie pytań proszę pisać chętnie pomogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko że są 2 sale do porodu rodzinnego. Oddział jest po remoncie czysty i schludny chyba że dzidzia ma jakieś poważniejsze komplikacje przy porodzie wtedy leży się na starej części ale tego oczywiście nie bierzemy pod uwagę:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzikk 10102 a czy Ty rodzilaś na Prostej? Bo ja jestem teraz w 5 miesiącu ciąży i właśnie jestem na etapie wyboru szpitala, i instynkt mówi mi, że chyba najlepiej będzie na Prostej, poza tym zdecydowaliśmy się z mężusiem na poród rodzinny :) Madzikk 10102 i Dziewczyny będę wdzięczna za wszystkie opinie co do warunków w tym szpitalu, pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Czyli nie ma reguły kto dostanie salę jednoosobową? Nie wystarczy chcieć ;-) Ulciaa, ja też właśnie wybieram szpital, właściwie już chyba podjęłam decyzję, że będzie to Prosta, chociaż mój lekarz jest z Czarnowa... A przeważyło to, że (podobno) tylko w tym szpitalu w Kielcach dają znieczulenie zzo. A co do tego znieczulenia, przeczytałam gdzieś, że są sytuacje kiedy za znieczulenie to trzeba zapłacić. Zastanawiam się, czy niski próg bólu to powód do refundacji? Może orientuje się ktoś ile takie znieczulenie kosztuje teraz? I czy rzeczywiście najlepiej jest spotkać się z anestezjologiem parę tygodni przed porodem, w celu przeprowadzenia wywiadu, itp, żeby później nie było za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
na prostej daja za darmo,ja nie placilam. a z tym wywiadem to mozesz zadzwonic do szpitala i spytac czy jest konieczne pare tyg.wczesniej.ja mialam go przed samym pojsciem na porodowke i trwalo to tylko kilka minut.moze rzeczywiscie lepiej zorientowac sie wczesniej i najlepiej spytac na miejscu.ja nie mialam takiej mozliwosci bo mieszkam 60km.od kielc.ale mysle ze nie powinno byc problemu;niewiele kobiet sie decyduje na znieczulenie,nawet jesli maja taka mozliwosc,tak mowila pani anestezjolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Ciekawie czemu tak mało kobiet decyduje się na to znieczulenie? Przecież wiadomo, że nie wpływa ono na dziecko, że uśmierza ból, ale można aktywnie uczestniczyć w porodzie. Chcą naturalnie, siłami natury, bez pomocy, ale czemu? Bardzo mnie to interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
poniewaz u nas w polsce to dopiero nowosc a w innych krajach to standard.kobiety boja sie,bo ciagle kroluje przekonanie o zlych skutkach,paralizach,ze na dziecko to zle wplywa.a to sa tylko mity.kobiety za malo wiedza o .znieczuleniu i poprostu boja sie zaryzykowac.ja tez mialam wrazenie ze anestezjolog chcial mnie zniechecic,mowil tylko o mozliwych skutkach ubocznych a o zaletach wcale. jestesmy zle lub za malo informowane i to budzi strach,ale ja wolalam zaryzykowac i oplacalo sie.to byl moj 2 porod i po 1 wiedzialam ze chce znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołącze do Was w sprawie znieczulenia... Tak jak pisałam wcześniej, tylko na Prostej jest szansa na zzo,ale też nie ma gwarancji,jeśli nie będzie dostępny anestezjolog to go nie podadzą. Ja też ze względu na to znieczulenie będę chyba rodzić na Prostej pomimo,iż mój lekarz jest z Kościuszki... Termin mam na początek grudnia i denerwuje się bardzo, bo wcześniej nie wiedziałam,że na Kościuszki nie ma tego znieczulenia nawet za odpłatnością, gdybym to wiedziała wybrałabym lekarza z Prostej,ehh. Wiecie może do kogo konkretnie trzeba uderzyć lub gdzie w szpitalu,żeby wcześniej dowiedzieć się co i jak w sprawie tego znieczulenia? Jak spotkać się z anestezjologiem w sprawie wywiadu? i czy można dostać to znieczulenie w sytuacji gdy 2 lata temu miałam rwę kulszową i na prześwietleniu wyszła mi niewielka dyskopatia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co do porodu to ja wolalabym poród naturalny niz cesarke, nie wiem czemu, tak mi intuicja mowi. Ze znieczuleniem to na razie nic nie wiem czy chce czy nie, bo jestem w pierwszej ciazy wiec bede to przezywac pierwszy raz, wiec nie wiem jak wielki jest próg bólu podczas porodu. Ja mam termin na 24 stycznia. Dziewczyny a czy Wy myslicie o szkole rodzenia na Prostej? Bo ja na pewno się, na te zajęcia zapiszę, pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Zapisałam się do szkoły rodzenia przy Prostej, pierwsze zajęcia 10 października, jeszcze miesiąc i opowiem jak było :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Też mnie interesuje kiedy i jak można spotkać się w sprawie tego wywiadu z anestezjologiem. Tak jak już wcześniej pisałam - 10 października zaczynam tam zajęcia szkoły rodzenia, o wszystko się zapytam i dam znać czego się dowiedziałam - o ile wcześniej nie uzyskasz odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zastanawiam się nad pójściem do szkoły rodzenia w tym terminie,więc może się spotkamy ;) Masz termin na grudzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Tak, mam termin na grudzień. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko trzeba się zapisać! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Można, ja właśnie telefonicznie się zapisałam, a dzwoniłam pod ten numer - 600 836 821.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Pierwsze dziecko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Moje też :-) Jak na razie wizja porodu troszeczkę mnie przeraża, liczę na tę szkołę rodzenia... Udanego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatex85
Czy możecie polecić jakieś fajne sklepy w Kielcach z ubrankami dla niemowląt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikamama
ja szczerze polecam allegro nawet z kosztami przesyłki wychodzi tanio a można znaleźć naprawdę świetne rzeczy zarówno nowe jak i używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena564
Hej dziewczyny, dziś wkońcu ujrzałam 2 wspaniałe kreski na teście ciążowym, jutro biegnę na betę i mam do Was takie pytanko---- jakiego mi ginekologa polecacie w kielcach, bo do mojej byłej to już niebede chodzić, bo to straszna kobieta!!! Chcę prywatnie chodzić, najlepiej do jakiejś babeczki i takiej, która odpowie na moje pytania, tymbardziej że to moja pierwsza ciąża. I tak się zastanawiam , czy wybrać lekarza już teraz pod względem szpitala, czy lepiej sobie teraz tym głowy niezaprzątać??? Dzięi za odpowiedź:) Buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszystkie forumowiczki, dawno mnie tu nie bylo... bo i watek mnie juz bezposrednio nie dotyczy, ale skoro wypowiadaja sie tu mamy dzieci w roznym wieku to zapytam. Moja Hania skonczyla wlasnei 1,5 roku. do tej pory sluzyl nam wozek chicco trio living, jednak ze wzgledu na "turystyczne" gabaryty mala sie juz w nim przestala miescic. oparcie jest bardzo waskie i nie ma szans zeby mala byla w stanie w nim wysiedziec w grubszych ubrankach. Wozek niby dedykowany do 3 lat ale szczerze odradzam go mamom chyba ze maja szczuple dzieci i szukaja wozeczka naprawde kompaktowego. Dlatego jesli ktoras z Was jest mega zadowolona ze swojej spacerowki ktora jest po prostu wygodna-z szerokim siedziskiem i latwa w obsludze i stosunkowo nie zajmuje wiele miejsca w bagazniku to prosze o info bo przewertowalam juz tyle ofert i forow w tym temacie ze jestem bardziej zielona niz bylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena lekarz to i tak nic nie pomoże gdy przyjdzie na nas czas lepiej odłożyć sobie pieniążki i dać je położnej ja chodzę do koźmińskiej pawlusińskiej na słonecznym państwowo ona pracuje w skarżysku w szpitalu a ja chce rodzić na prostej piezn pieniądze przeznacze na poród rodzinny i opłacenie położnej tzn dam w łapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
W przystępnych cenach są też ubranka z F&F w TESCO, szczególnie komplety, np. 3 pajacyki kupiłam ostatnio za 44zł. 100%bawełna oczywiście :) Zaczynam powoli kompletować wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
89MONIAAAA, wiesz, ja też chcę rodzić na Prostej, po raz drugi zresztą i powiem ci taką historię z położną z Prostej, mieliśmy poród rodzinny, jest rok 2005, i przyszykowaliśmy kasiorkę dla położnej, chcemy jej ją dać a ona do nas - wy to byście tylko za dzieci płacili. Miny nam zrzedły, nie spodziewaliśmy się takiej reakcji ;) Nie wiem czy nadal tam tak jest, więc raczej coś w kieszeni przyszykujemy, bo różnie to może być. A jeśli chodzi o ciuszki to ja na razie robię zaopatrzenie w pieluchy wielorazowe typu tetra i otulacze, oszalałam na ich punkcie, jest tego tyle i takie fajne kolorowe, siedem lat temu tego nie było a teraz znowu można zdrowiej i taniej pieluchować maluchy, jak któraś z was pierwszy raz o tym słyszy to poczytajcie o pieluszkach wielorazowych, sporo jest na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×