Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość cyndy1
hej, też prosiłabym numer do połoznej pani Anny Kowalczuk. Oto mój adres cyndy1@gazeta.pl Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liluś234
Witajcie. Pisze w sprawie tej położnej-pani Kowalczuk. Czy ktoś mógłby wysłać mi do niej jakieś namiary?:) Mój mail: honolinka1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welka
Ja również proszę o telefon do tej położnej. welkaa@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiatulip
Ja rodzilam na Prostej w marcu 2008 i za tydzien znow tam bede rodzic. Powiem tak we wszystkich szpitalach sa fachowcy mili i wredni oraz partacze mili i wredni. Dla mnie wazne rzeczy to takie ze 1 znam szpital i sporo personelu bo dwa razy lezalam na patologii i raz rodzilam, a strach ma wielkie oczy jak czlowiek nie wie czego sie spodziewac 2 moj lekarz prowadzacy jest tam koordynatorem 3 urodzilam w 5 godzin zdrowe dziecko wazace 4830 naturalnie a poloznej podziekowalismy jakies 2 tygodnie po porodzie rodzinnym dopiero 4 to jest szpital specjalistyczny i w razie czego dziecko otrzyma pomoc natychmiast nie bedzie wiezione z pozostalych szpitali tutaj, a o neonatologach mam jak najlepsze zdanie na tyle ile mialam kontakt 5 mojej owczesnej lekarki nie bylo przy mnie przy porodzie poprosila kolege by sie mna zajal i on tez dostal flaszke kilka dni po porodzie dopiero jak wzszlam do domu a co dzien zagladal do mnie tak sam z siebie. Mam nadzieje ze tym razem bedzie rownie okey. O Czarnowie nic dobrego nie slyszalam, ale konkretow nie znam. Mnie jakos ten szpital odstrasza z powodu historii rodzinnych z innych niz poloznictwo oddzialow. Kosciuszki w opinii moich kolezanek to lepsze warunki niz Prosta za to gorszy personel. A ze szpital popularny to sala rodzinna czesto zajeta i szybciej niz nalezy wyganiaja do domu. To tyle co mi do glowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzyneq
Ja rodziłam półtora roku temu na Kościuszki. Do szpitala trafiłam tydzień po terminie z bólami, które jak się na Izbie Przyjęć bólami porodowymi nie były ale na oddział zostałam przyjęta. Miałam szczęście, bo dyżur miał "mój lekarz" dr. Wydrzyński. Pan doktor wyznaczył położną, która się mną zajmowała przez cały poród.Skakałam na piłce, leżałam w wannie a On zaglądał co jakiś czas na porodówkę. Po zejściu z dyżuru dzwonił 2 razy i sam mi "umówił" cesarkę u dr. Rokity. Na szczęście urodziłam naturalnie. Po porodzie opieka położnicza i neonatologiczna jest super! Następną ciążę będę prowadzić u tego samego lekarza i rodzić będę na Kościuszki. Dodam, że za nic dodatkowo nie płaciłam, ani za położną ani za poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopad 2010
a czy ktoś z Was może dać namiar albo przynajmniej wskazać jakąś położną z Czarnowa? A może ktoś uczestniczył tam w szkole rodzenia i będzie umiał odpowiedzieć na pytanie czy warto? Nie mam ani znajomych, ani nie byłam nigdy tam w szpitalu, choć wciąż mam nadzieję, że zostanę potraktowana tak jak zasługuje na to pacjent- czy jestem naiwna? Niestety nie umiem dawać kopert, a poza tym nie bardzo na to mam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz do którego chodzę pracuje na prostej. Powiedział mi że poród sn jest zawsze w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Czy to prawda?? Pierwsze dziecko rodziłam na kosciuszki poprzez cc, opieka lekarza ktory prowadzil moja ciążę i robił mi cc rewelacja, ale te sale 6 osobowe i opieka położnych fatalna. Jedyną miła i przyjemna osobą była salowa. Teraz chce rodzić na prostej. Czarnów źle mi się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę rodzić w marcu- chyba na prostej , bo moją ciążę prowadzi dr W...r z prostej. mam zamiar wykupić poród rodzinny, nie wiem czy powinnam opłacić jeszcze lekarza i położną- kiedy to zrobić i ile trzeba zapłacić? jaką położną polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifi 140000
Co sądzicie o warunkach panujących w szpitalu na Czarnowie??? Czy jest możliwość porodu rodzinnego? Ile to kosztuje? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy mummy.... :)
do Nadina 32, orientujesz sie ile kosztuje porod rodzinny? Rodze w lutym,i tez sie zastanawiam nad ta opcja. A czy istnieje mozliwosc zaplacenia za to,zeby miec wlasna sale po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IXI12345
TAAAA... i pokój o standardzie jak w hotelu z pięcioma gwiazdkami jeszcze... Bez przesady Księżniczko!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy mummy.... :)
a dlaczego nie??? Jest wiele szpitali i klinik gdzie mozna zaplacic za osobna sale! Placisz,wymagasz! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IXI12345
To rodź w prywatnej klinice a nie pchaj się do zwyklego szpitala z takimi wymaganiami co do standardu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poród rodzinny kosztuje 200 zł,a co do wynajęcia sali to nie wiem,zadzwoń tam i zapytaj. a kto prowadzi twoją ciążę? czy zamierzasz opłacać położną do porodu?czy znasz jakąś dobrą? nie wiesz czy jest możliwość żeby lekarz był przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś miała cesarkę po in vitro,bo podobno przysługuje. Jeśli tak to gdzie? na czarnowie , na prostej czy na kościuszki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile daje się lekarzowi za obecność przy porodzie- 1000 zł wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielczanka1
Witam, czy orientujecie się ilu osobowe są sale poporodowe na Kościuszki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Kościuszki 6 lat temu leżałam na sali chyba 6 czy 7 osobowej. Miałam cesarkę a leżałam od razu na sali poporodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla blaa
na kościuszki są sale 2,4 i 6 osobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla blaa
ja lezalam raz na 2-osobowej(I) porod, a raz na 6-cio(II poród) ale było nas tylko trzy:) a rodziłam dwa razy w pokoju do rodzinnego porodu, byliśmy z mężem sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie obecne i przyszle mamy:) ja zaliczam sie do tych drugich i mam tyle obaw ze nie wiem nawet o co pytac... planuje rodzic na kosciuszki. jak zaltwic wszelkie formalnosci zeby porod przebiegal bez problemu?.. w pon mam pierwsza wizyte u lekarza z tego szpitala- porod mam w marcu. czy nie jest za pozno na pierwsza wizyte? planuje takze wykupic polozna oraz zaplacic za szkole rodzenia-choc tu jest problem bo nie jestem z kielc i dojazd na zajecia raczej nie wchodzi w gre-choc z tego co czytam wynika ze nie o obecnosc tu chodzi... od czego zalezy w jakiej sali sie znajde podczas porodu i po porodzie? czy samo wykupienie ej szkoly rodzenia jest gwarantem tego ze bede przebywac w mniejszej sali? to moj pierwszy porod-boje sie strasznie i wolalabym zabezpieczyc sie przed kazda ewentualnoscia byleby tylko zapewnic dzidziusiowi bezpieczenstwo a sobie mozliwy komfort. czy jest problem z porodem w wodzie na kosciuszki? czy posiadanie przez szpital wanny jest jednoznaczne z jej uzywaniem? czy raczej nie mam co sie nawet pytac o nia lekarza? i jeszcze jedno pytanie... dlaczego nie daja w tym szpitalu znieczulenia zewnatrzoponowego? wiecie moze? dziwi mnie troche ten fakt ze w innych szpitalach jest ono dostepne a tu nawet za oplata go nie robia-orientujecie sie moze, czy sie myle? bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi... i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planuje rodzic na kosciuszki. jak zaltwic wszelkie formalnosci zeby porod przebiegal bez problemu?.. -oplacic polozna, szkole rodzenia placisz za szkole rodz i od razu dostajesz papierek, obecnosc nieobowiazkowa, kurs upowaznia do rodzenia w wodzie-wybor zalezy od ciebie w pon mam pierwsza wizyte u lekarza z tego szpitala- porod mam w marcu. czy nie jest za pozno na pierwsza wizyte? -raczej nie od czego zalezy w jakiej sali sie znajde podczas porodu i po porodzie? czy samo wykupienie ej szkoly rodzenia jest gwarantem tego ze bede przebywac w mniejszej sali? -kochana to nie ameryka! ja rodzilam w maju, byl nawal rodzacych, rodzily na korytarzu!! tylko na skurcze parte kladly je gdzie sie dalo, po porodzie to gdzie miejsce tam cie klada, jak ja rodzilam to nie bylo miejsc i matki z dziecmi kladli na patologii ciazy (szok!) polozna moze pomoc ale tylko prywatna dlaczego nie daja w tym szpitalu znieczulenia zewnatrzoponowego? wiecie moze? dziwi mnie troche ten fakt ze w innych szpitalach jest ono dostepne a tu nawet za oplata go nie robia-orientujecie sie moze, czy sie myle? -tez sie zastanawiam, ja potwornie cierpialam - komplikacje przy porodzie -moglam tylko marzyc o takiem znieczuleniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanna zeczywiscie jest na Kosciuszki ale jdna na caly szpital... jak bedzie zajeta to mozna tylko pomarzyc o takim porodzie. Zreszta z tego co kojarze w wannie mozna byc tylko 30 min podczas skurczy ale juz na sam porod trzeba wyjsc i rodzic normalnie, dla mnie jest to absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Kościuszki to jak się nie zapłaci a che się mieć pomoc to trzeba być Bardzo Twardym i Domagać się jej !!! Mieliśmy poród rodzinny, ale żeby go mieć to trzeba mieć skończoną szkołę rodzenia. Żona od 26 tygodnia musiała leżeć i nie mogliśmy chodzić na tą szkołę, a szkołę powinno się rozpocząć od 30 tygodnia tak zalecają w tym szpitalu. Po 36 tygodniu jak już ciąża nie była zagrożona pojechaliśmy do szpitala i zapytaliśmy się pana ordynatora Wydrzyńskiego i pani położnej czy można mieć poród rodzinny bez ukończenia szkoły rodzenia. Oczywiście odpowiedź z góry znana NIE. Szkoła rodzenia musi być (inaczej pisząc trzeba zapłacić 350 zł). Pan ordynator chcąc zachować twarz to zaczął wymyślać jak to ważne jest żeby mieć skończoną szkołę rodzenia i że po mieście rozniosło się, że na Kościuszki to można bez szkoły rodzenia tylko wystarczy zapłacić. Udało nam się zdobyć kilka podpisów i zapłaciliśmy za ten kawałek papieru 350 zł. Szczerze to co było na szkole rodzenia tatusiowi do niczego się nie przydaje, może jedynie do tego żeby przypominać żonie co ma robić. Trzymać żonę za rękę czy nogę, podać wodę mineralną to każdy może bez ukończenia szkoły rodzenia. Kobiety w większości chodziły same (jak zauważyliśmy na tych trzech zajęciach bo tyle udało nam się zaliczyć przed porodem). I taki tatuś jak będzie przy tej mamie będzie wiedział co robić? Głupota to jest tylko wyciąganie od NAS PIENIĘDZY!!!! A teraz tak poważnie to żeby mieć poród rodzinny nie trzeba mieć ukończonej szkoły rodzenia (sam poród). Oczywiście jeśli kobieta chce później szybciej wrócić do formy to tam są pokazywane ćwiczenia jakie należy wykonywać przed i po porodzie, ale żeby mąż mógł uczestniczyć w samej fazie porodu nie trzeba mieć tej szkoły skończonej. Po prostu oni wyciągają grube pieniądze od nas. Bo idąc do szpitala boimy się wszystkiego. Moje drogie przyszłe Mamusie nie bójcie się !!!! Owszem poród jest to przeżycie i bóle są bo przeżyłem to ze swoją żoną. Polecam to każdemu przyszłemu Tatusiowi a Mamy przyszłe niech się nie wstydzą swoich partnerów. Od tego ich macie żeby w takich chwilach byli przy Was. Zobaczycie jak bardzo będą Wam pomocni. Wracając do tematu to możecie również korzystać z praw pacjenta gdzie jest jasno napisane, że pacjentka ma prawo do osoby bliskiej podczas porodu czy innych badań. Jeśli się boicie to powiedzcie, że chcecie żeby był z Wami Wasz partner i lekarz nie może odmówić, chyba że to będzie operacja. Owszem oni jeszcze się wykręcają epidemiologicznymi zagrożeniami ale są ubrania ochronne. Walczcie moje drogie Panie o to!!! NIE płaćcie za co nie powinniście!!! Jeszcze jedna sprawa. Na sali z moją żoną leżała dziewczyna, która miała opłaconą położna i lekarza. Położna był przy niej tylko podczas porodu, a lekarz przyszedł do niej po wieczornym obchodzie i zaprosił ją na prywatną rozmowę. I po co jej było wywalać tyle pieniędzy. Nie lepiej mieć przy sobie kogoś bliskiego a nie jakiegoś konowała, który kilkanaście porodów dziennie odbiera. A położne jak to położne więcej pracy to mniej się Wami zajmują taka jest prawda. Nie sugerujcie się, że którejś się trafiła świetna położna. Jeśli jest to znajoma to będzie zaglądać a jeśli nie to nawet jak zapłacicie to po skończonym dyżurze ona i tak pójdzie do domu a Wy same zostaniecie. Pogadajcie ze swoimi partnerami i oni będą najlepszymi opiekunami w takich chwilach i nie wstydźcie się tego, że was zobaczą jak wam wody odchodzą ... to jest coś pięknego jak można być przy kobiecie w takiej chwili i ją trzymać za rękę. Powodzenia i bądźcie twarde :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raczej polecam szpital na prostej, urodziłam tam dwoje dzieci, druga ciąża była podtrzymywana od początku, cały czas byłam w szpitalu, opieka super (a nie mam tam nikogo znajomego), poród miałam rodzinny, trwał półtorej godz.położna dostała na dzień dobry 100 zł.ale trzeba dać wszędzie, nie oszukujmy się, dziecko ważyło 4470g, nie było łatwo, ale tak to jest gdy lekarz prowadzący jest na urlopie. fakt, że pielęgniarki od dzieci nie są sympatyczne, ale trzeba głośno i wyraźnie domagać się swojego i jest ok. ja nie miałam pokarmu, dziecko płakało z głodu, zażądałam całkowitego zablokowania karmienia piersią i przejścia na butelkę, na kościuszki nie ma butelek, karmią KIELISZKAMI, na koniec stwierdzam że kielce to dziura, dużego wyboru szpitalnego nie ma, trzeba sobie jakoś radzić- przede wszystkim dobry lekarz zdecydowanie polecam dr GRELEWSKIEGO no i dać położnej bo inaczej to gdzie byście nie poszły rodzić to traktują człowieka przedmiotowo. nie stresujcie się przyszłe mamy, widok dzidziusia zrekompensuje wszystko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze że na prostej znieczulenie zewnątrz oponowe dają bez problemu, ja nie skorzystałam bo to przedłuża akcję porodową, podobno na kościuszki nie chcą dawać, ciekawe dlaczego, w cywilizowanych placówkach to standard a nie luksus, mamy rok 2010...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedna rzecz- po porodzie rodzinnym na prostej przysługuje sala pojedyncza bez dodatkowych opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirrek
Ja też będę rodziła na Kościuszki i tam z opłaceniem położnej to jest tak, że jak jej nie ma w danym dniu na dyżurze to do Ciebie spacjalnie przyjedzie i wtedy jest tylko dla Ciebie. Gorzej jak ma wte dy akurat dyżur to nie wiem jak to jest, bo przecież do innych rodzących też musi chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne dzidzi
ja rodziłam na prostej w czerwcu. Sale nie są pojedyncze a położne bardzo nie miłe. Nigdy więcej już tam nie będę rodzić. A jeszcze pani anestezjolog mi wmawiała że dal mi zzo i nic mnie nie boli a ja wyłam z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama A
Witajcie. Mam pytanie czy któraś z was ma może namiary do fajnej położnej ze szpitala na Czarnowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×