Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karola1988

zwariuję przez to czekanie na te 2 kreseczki

Polecane posty

tak Asieńka to ta sama książka;) Dziś był już spokój. Zjadła, odłożyłam ją do łóżeczka i zasnęła. I tego planu trzymam się również w ciągu dnia. Jak widzę że zaczyna zasypiać już przy mleku to zjada i do łóżeczka. Jak patrzę na Hanię to widzę jak zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Dziewczyny a wy wracacie do pracy czy zostajecie na wychowawczym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) właśnie drukuje sobie tą książke jest tego sporo:-( jeszcze mi tuszu brakuje:-( ale książka jest super lepiej wszystko opisane niż w tej co kupiłam. Ciekawa jestem jaki mój mały będzie:-) spokojny czy rozrabiaka:-) mi niestety umowa sie konczy 30 września i ide na zasiłek a później jak mi sie uda to na urlop wychowawczy na 2 lata (jak sie załapie) a później na kuronia, nie bede zostawiać małego samego. Jak urośnie to dam jego do żłobka i pójde wtedy do pracy. Szef mi niestety nie przedłuży umowy tak jak mojej koleżance która dłużej pracowała ode mnie i w maju urodzła. powiedział jej, że nie da rady najwyżej może pracować na czarno:-( Mój szef to niestety "świnia". Z resztą nie miałabym z kim zostawić teraz małego. a ty jak robisz??? wczoraj troche zrobiłam w domu, umyłam okna, wyprasowałam firanke i powiesiłam. jeszcze został jeden pokój ale dzisiaj ide do lekarza i nie zrobie już drugiego pokoju. Teraz mam taka ochote sprzatac jak nigdy:-) Wczoraj dostałam swoją pościel co zamawiałam :-) teraz zostało mi tylko pranie wszystkich rzeczy i ubranek, ale i tak musze troche dokupic, wiec poczekam az wszystko bede miala. dziasiaj mały dziwnie jest spokojny jak tak to rano dawał zawsze po palić a dzisiaj tylko troszeczke. Ciągle mi brzuch twardnieje nie wiem czy to dobrze czy źle ale częściej niż zawsze i do tego czasami ból podbrzusza:-( pozdrawam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny krola taki maluszek z dnia na dzien sie zmienia, oj ja juz nie moge sie doczekac mojego malego :) ja jeszcze nie wiem co robie po macierzynskim, moze wroce do pracy na pol etatu, zobaczymy jak bedzie... zdecyduje w okolicach kwietnia jak mi sie macierzynski bedzie konczyl, zobazce jak sytuacja sie bedzie ukazywala musze sobie sciagnac ta ksiazke tracy hogg, pamietam jak ogladalam jej programy, rewelacyjne byly milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leeeeooooo
Asienka 478 urlopu wychowawczego na pewno nie dostaniesz bo prawo do urlopu nabywa osoba pozostająca w zatrudnieniu - każdy "urlop" z definicji związany jest z kodeksem pracy, wiec na to nie licz. Jak dobrze pójdzie to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych i na tym koniec bo kuroniówki juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jest taki urlop wychowawczy z opieki. ktoś mi o nim mówił ostatnio. z reszta mniejsza z tym. byłam u lekarza i maluszek sie nie obkręcił i już nieda rady tego zrobić. dobrze już sie ułożył w kanał rodny:-) na 13 października termin cc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllaaaaaa
leeooo ma rację, i nie pisz takich głupot jak wychowawczy z opieki:))) bo wiesz że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz gdzie:))) sprawa wygląda tak w twojej sytuacji: umowa o pracę kończy Ci się 30.09.2009 - z automatu zostaje ona przedłużona do dnia rozwiązania, po wyjściu ze szpitala dostarczasz do zakładu pracy zaświadczenie że urodziłaś i wystawiają Ci świadectwo pracy przysługuje Ci wtedy ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop i 20 tygodni zasiłku macierzyńskiego płaconego przez ZUS i tam będziesz po porodzie załatwiać go sobie sama, ponieważ 20 tygodni przekroczy 2010 rok twój macierzyński zostanie przedłużony o 2 tygodnie i wyniesie 22 tygodnie, jeśli chodzi o urlop wychowawczy to przysługuje każdej kobiecie której staż pracy wynosi minimum 6 miesięcy ale musi być zatrudniona a twoja umowa wygasa z dniem porodu, owszem z GOPSU lub z MOPSU - czyli opieki społecznej przysługuje kobietą na wychowawczym taki dodatek wychowawczy jest płatny (przez 2 lata) 400 zł ale trzeba mieć przez pracodawce zgodę na urlop wychowawczy i dochód na członka rodziny niższy niż 504 zł, wtedy otrzymuje się ten dodatek:))) w twoim przypadku po macierzyńskim pozostaje Ci tylko zarejestrować się w urzędzie pracy, i dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych :))) więcej w kodeksie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja nie bede miala ani macierzynskiego ani wychowawczego bo nie pracowalam :( skonczylam studia no i teraz siedze w domu. nawet sie nie zarejestrowalam w urzedzie pracy bo ubezpieczenie mam meza i corka bedzie tez na jego ubezpieczeniu a pracy zadnej nie moge podjac. Chce rok odczekac i pojsc do pracy zeby mala byla troche odchowana. Dam ja najprawdopodobniej do zlobka, ale juz teraz bym musiala ja zapisac bo sa takie kolejki u nas :/ Pisalam Wam o tym olejku rycynowym, i wypilam go jakies pol godziny temu. Zobaczymy czy zadziala... Najwyzej mnie przeczysci albo urodze w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczyscilo mnie tylko... skurcze mialam ale przeszly niestety :( Asienka olejek kupowalam w aptece placilam okolo 7 zl mniejsza buteleczka kosztuje okolo 3 zl. Tylko ostrzegam jakbys chciala sie napic tego to zmieszaj sobie to z sokiem jakims bo smak ma okropny no i musisz miec juz donoszona ciaze... Jestem jeszcze na jednym forum i wczoraj dziewczyna tez wypila i jest w szpitalu mozliwe ze juz urodzila bo przed polnoca miala skurcze co 5 minut, wiec na kazdego to chyba ie dziala. Ja juz tego probowac ie bede. Mam milsza i przyjemniejsza metode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) właśnie skończyłam sprzątać moja córcia przez 2 h sama sobie leżała w łóżeczku grzecznie. Zaglądałam do nie co jakiś czas, teraz zjadła i śpi:) Mój mąż juz nie wyjeżdża, zmienił pracę i jest teraz na miejscu. Tyle że co z tego jak pracuje od 9-17 więc i tak nie ma go cały dzień w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ollllaaaa
nie wiem po jaką cholere wtrancasz sie w topik????!!!! nie masz nic innego do roboty??? DZiewczyne toś zle poinformował i tyle a ty nie musisz na nią najeżdżać! Każdy dorósl aby zostać rodzicem nie możesz nikogo osądzać po jednej wiadomości. zastanów sie nad sobą!!!! Asienka ktoś źle ciebie poinformował i olllllaaaa sie nie przejmuj, chciała pomóc ale jej nie wyszło! Może ona nie dorosła do zostania matka i tak po każdym jedzie. A ty lepiej dobrze poczytaj w necie o wychowawczym itp. trzymajcie sie dziewczyny szybkiego rozwiązania życzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnia
niestety ollaaaa ma rację z tym wychowawczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mój mąż pracuje na zmiany i jak ma pierwsza zmiane to od 6.00 do 16.00 a jak ma druga zmiane to od 14.00 do 24.00, wiec też go całymi dniami nie ma w domu. Widze, ze było małe starcie z pomarańczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie skończyłam robić ciasto- karpatkę:) nudzi mi się troszkę więc muszę coś robić. Sama sie sobie dziwie że zamiast usiąść na tylku odpocząć to ja ciągle muszę coś robić:D wszystko musi być wysprzątane na błysk bo jak nie to jestem chora:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co tam u was słychać??? cisza tutaj:-( Karola jak tam Hania??? Mąż ci poagał na początku był przy tobie??? Brał jakis urlop na poczatku czy nie??? Dziewczyny miałyście ucisk przy chodzeniu w okolicach pachwin??? ja chodzić nie mogę bo w nogi mi wchodzi taki paraliż. Też miayście lub macie coś takiego??? ciężko sie chodzi przez to:-( Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienka odczuwasz taka dolegliwosc jak dziecko wstawia sie w kaal rodny glowka, ale jak pisalas to masz polozenie posladkowe to raczej nie od tego... ja tak mialam i mam do tej pory tylko ze u mnie to mala juz pcha sie na swiat :) bylam dzisiaj u gin i powiedzial ze moge juz w kazdej chwili rodzic i kazal mi wszystkie okna w domu umyc i przytulac sie z mezem jak najczesciej :) boje sie straszie tego porodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj nie mogę ruszać zbytnio nogą tak mi uciska. Prawą noge to ciągne za sobą:-( to mooncia życze szczęśliwego i szybkiego rozwiązania:-) ja za tydzień mam wizytę a jutro u dentysty:-( ja mam właśnie ułożenie pośladkowe. i na dodatek mały ciągle mnie kopie pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj myślałam że będę płakać razem z moim dzieckiem:( od 16 do 21 na rękach i ryk:( z mała przerwą 20 minutową na kąpiel wtedy był spokój. Po 3 h to już płakała też ze zmęczenia bo chciała spać a brzuszek dokuczał, masaże nie pomogły, więc wziełam suszarkę i ogrzewałam jej bruszek i pomogło:) Jeszcze jak na złość moj mąż wrócił późno a ja nie miałam jak wyjść do apteki po kropelki na kolkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ten topik sie nie rozreci:-( nikt tutaj nie zagląda:-( karola jak tam dzisiaj z małą??? juz lepiej??? ja od niedzieli mam problemy z noga nie mogę chodzić:-( mały mi chyba uciska na nerw, straszny ból. Nawet moge nic zrobic w domu:-( pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jaky troszkę lepiej ale to jest okropne uczucie jak dziecko cierpi a ty nie wiesz jak jemu pomóc tzn robisz wszystko ale nic nie pomaga:( Czas tak szybko leci. Hania ma już miesiąc i 3 dni. Taka fajniutka sie już robi. Dziewczyny coś mało piszą a szkoda:( zaglądam jak tylko znajdę wolną chwilkę jak również staram się w miarę regularnie pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tu codziennie zagladam ale u mnie w sumie si enic nie dzieje, wczoraj bylam na kontroli w szpitalu i znowu mam cukier w moczu, zrobili mi test z krwi i tez podwyzszony poziom byl, wiec znowu krzywa cukrowa, masakra jakas normalnie pozatym maly zdrowy wazy jakies 2,5kg i juz jest przygotowany do porodu, w sensie glowka w dol juz jest ulozony, bardzo uciska mi na pecherz moczowy zapewne glowka, bole zaczelam miec takie jak na okres, kilka nocy temu wogole nei spalam bo cala noc mnie bolalo, poznije na szczescie przeszlo, ale wracaja te bole kilka razy dziennie, lekarka powiedziala ze to bole i skurcze przepowiadajace i nic ztym nie zrobimy wiecej doweim sie jak pojde do ginekologa w przyszlym tyg, juz zaczeli mnie co dwa tyg do szpitala na kntrole wolac, i co drugi tydzien do lekazra wiec w sumei co tydzien kontrole sie zaczely ehhhh intensywna koncowka bedzie paczke sobie mialam wyslaz z polski ale niestety kurier mnie zawiodl, wiec moze za dwa tyg dostane wszystko dla malego ehhhh wczoraj nic nie szlo tak jakbym chciala dzisiaj juz jest lepiej, mam nadzieje ze wszystko bedzie pozytywnie juz do konca... trzymajcie sie cieplutko dziewczyny milego popoludni a wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........13...............Śląsk (Lubliniec).......22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć mooncia.............39..........29.09.09.......Gorzow Wlk p... .......21.........dziewczynka Asienka478.........37..........10.10.2009....Koszalin... .............21........ chłopczyk Lonka20............30..........24.11.2009....Kielce ..... .............20.........chłopczyk Natulek..............25..........03.01.2010....Zgierz... ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............34.........01.11.2009.........Szczeci n/Delvin......26.........chłopczyk URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............21.........dziewczynka Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........13...............Śląsk (Lubliniec).......22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć mooncia.............39..........29.09.09.......Gorzow Wlk p... .......21.........dziewczynka Asienka478.........38..........10.10.2009....Koszalin... .............21........ chłopczyk Lonka20............30..........24.11.2009....Kielce ..... .............20.........chłopczyk Natulek..............25..........03.01.2010....Zgierz... ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............34.........01.11.2009.........Szczeci n/Delvin......26.........chłopczyk URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............21.........dziewczynka Hania u mnie juz 38 tydzien. jak bede sie tak dalej czula, ze chodzic nie bede mogla to robie to samo co mooncia wypije ten olejek rycynowy moze pomoze i nie bede sie tak meczyc. Kamciak bedzie wszyzstko dobrze trzmaj sie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Asienka nie mam wyboru musze sie trzymac ;) a Ty dzwonilass do lekarza z tym bolem ?? troche lipnie tak jak boli, wiem cos o tym bo ostatnio jak mnie bolalo to myslalam ze umieram dzisiaj znowu nocke mialam z glowy ehhhh ta koncowka ciazy, przynajmniej raz dziennie mam bole w dole brzucha takie jak na okres dosc silne w sumie dobrze bo przynajmniej wiem ze organizm sie przygotouje do porodu i wsio jest ok milego popoludnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszkaaaaa
Hej dziewczynki Od jakiegos zcasu z chlopakiem staramy sie o bobasa, tzn staramy-nie staramy : po prostu nie zabezpieczamy sie. neistety ze wzgledu na tryb pracy mojego kochanego widzimy sie poki co rzadko. ostatnio kochalismys ie tydzien temu i to byl moj 11 d.c. przy czym jest to moj pierwszy cykl po rozpoczeciu leczenia Bromocormem ( wysoka prolaktyna) wiec nie wiem jak dlugie beda moje cykle w czasie branai tego leku. na drugi dzien po przytulaniu zrobilam test owulacyjny- wyszly dwie kreski. testowa na moje oko mocna, nastepny test na drugi dzien - testowa mocna. po zrobieniu 5 testu i ujrzeniu kreski testowej o takim samym zabarwieniu zglupialam co to moze oznaczac? dodam ze ostatni test zrobilam wczoraj. pewnie sobie wkrecam ale na drugi dzien po przytulaniu mialam takei zawroty glowy jakich jesczze nigdy w zyciu nei doswiadczylam. kolezanka nawkrecala mi ze tak fatalnie sie czula na drugi dzien po ym jak zaszla w ciaze... no poradcie cos. pociezcie albo sprowadzcie na ziemei. dodam ze dzis bylby 7 dzien po ewentualnym zajsciu wiec zdecydowanie za wczesnie na test ciazowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaszkaaaaa ja miałam problem z prolaktyna, szczerze nigdy nie robilam zadnych testow owulacyjnych ani nic w tym stylu wiec w tej kwestii wiele nie pomoge natomiast jezeli chodzi o samo leczenie to zanim ja mialam cykle z owulacja minelo pol roku, w sumie rok czasu bralam tabletki, na poczatku luteine ale niestety byla za slaba a pozniej bromergon - ten zadzialal ale nie odrazu, dopiero cztery miesiace od rozpoczecia brania bromka mialam owulacje, i poprostu zaszlam w ciaze ;) nie wiem na ile wiarygodne sa testy owulacyjne, mi lekrka na usg powiedziala ze owulacja jest bo pokazala mi pecherzyk i powiedziala ze jezeli zajde w ciaze w nastepnym cyklu to wlasnie z tego pecherzyka osobiscie nie nakrecalabym sie, pamietam jak za kazdym razem lecialam do apteki i co miesiac robilam test bo mi sie okres jeden dzien spoznial albo cos a poznije lekzrka mi powiedziala ze wcale niemialam owulacji :/ poczekaj jak ni ebedzie okresu zrob tescik w dniiu spodziewanej @ i bedziesz wiedziala z tymi testami owulacyjnymi moze inne dziewczyny beda wiedzialy ja nigdy nie uzywalam wiec nie wiem nic na ich temat moze akurat u Ciebie wszystko szybko zaskoczy :) powodzenia w staraniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×