Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

ja jak mialam siedem lat to chcialam braciszka o imieniu Maciuś.. wtedy mialam robaczka ze śliwki ktorego tak nazwalam.. he he i mam braciszka Maciusia - po robaczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To u mnie prawie 6 jak zajde w ciaze i urodze, zeby to takie proste bylo... wlasnie rozmawialam z moim M, jeszcze troszke ponad tydzien rozlaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi biore z mamy przyklad MIedzy moja najstarsza a najmlodsza siostra jest 17 lat roznicy. Ta starsza uczyla od 1 do 3 klasy moja mlodsza siostre bo jest nauczycielka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz jest nauczycielka mojego syna w przedszkolu:):) nawiasem mowiac ciocia wcale nie jest najukochansza pania mojego syna:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ehj :) Samira witaj🌻 przeczytalam zaleglosci:) fajnie, ze nas wiecej:) ja si eobjadlam pierogami pol na pol ruskie i z pusta i grzybami:) co najlepsze mam jeszcze ochote:)!!!!!!!!! maz mi przygotowal kapiel z pachnacym plynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek w takim razie gratuluje poczecia Michalka:):) hihihi bo tak weekendowo to jest wyczyn nielada kurcze lezalam na podtrzymaniu ciazy, przez kilka tygodni plackiem i nie udalo sie a tak chcialam zeby bylo ok... byla na sali tez dziewczyna ktora nie mogla sie doczekac kiedy wreszcie urodzi po to tylko zeby zostawic dziecko w szpitalu, latwo przyszlo latwo poszlo, takim bezuczuciowym tonem o tym mowila jakby zupelnie nie bylo w niej uczuc cholerka my tutaj staramy sie czekamy i jest trudno... a sa tacy co dzieci nie chca a wychodzi im ot tak po prostu, gdzie tutaj sprawiedliwosc kurcze rozżaliłam sie i tak nic mi to nie pomoże:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samira ja swoja pierwsza ciaze poronilam , ale sie nie poddalam i bylam uparta. dosc ze rok sie staralam to w 6 tyg poronilam.... jakos udalo mi sie 2 ciaze poczac w ten sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivett witaj:):) Jedz na zdrowie, nie wiem jak ty ale ja mam pierogi zadko z czstego lenistwa, a bardzo lubie:):) czekam az moja mamcia zrobi:D bo mi niezbt wychodza jakies takie koslawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek a ja urodzilam snka, moze kiedys napisze o tym ale to bylo okropne przezcie, do tego stopnia, ze zlozylismy z mezem doniesienie do prokuratury na lekarzy i szpital... po 3 latach zaszlam w ciaze i w 12 tc ..... pozniej rok przerwy, a od roku znow z tym ze przez ostatnie 6 m-cy bardziej intensywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje dziwczyna ktore maja juz swoje pociechy.. no i super, ze chcecie wiecej :) ja sie stresuje jutrzejszym testem, maz w pracy i tesknie strasznie, choc to tylko 12 h i juz bedzie obok, dlatego podziwiam Cie Samira....ale co zrobic jak tak byc musi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze sie nie obrazicie jak wam tu wkleje ciekawy tekst o wczesnych objawach - tylko prosze sie nim nie sugerowac ;) tak do poczytania - kumpela mi przeslala... Można wyróżnić grupę kobiet, które potrafią wychwycić pierwsze, nawet najsubtelniejsze symptomy sugerujące ciążę, pojawiające się przed spodziewanym terminem miesiączki. Należą do niej najczęściej te kobiety, które na podstawie długotrwałej, dokładnej obserwacji cyklu miesiączkowego znają go tak perfekcyjnie, że potrafią zauważyć nawet najmniejsze zmiany w jego przebiegu. pierwsze 14 dni, czyli od owulacji do terminu miesiączki to są objawy bardzo sugestywne najwcześniej pojawiają się 6 dni po owulacji - plamienie implantacyjne (około 7 dni po owulacji ale nie musi występować) to są objawy bardzo sugestywne najwcześniej pojawiają się 6 dni po owulacji - (około 7 dni po owulacji ale nie musi występować) UWAGA !!! kolor plamienia czerwony bądź jasnoróżowy, brązowy świadczy o braku progesteronu Jest to wynik zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy. Nazywane jest ono plamieniem lub krwawieniem implantacyjnym, jednak należy zaznaczyć, iż nie u każdej kobiety ono występuje. Od tego momentu mogą pojawiać się delikatne pobolewania dołem brzucha przypominające te odczuwane tuż przed zbliżającą się miesiączką. Wiele kobiet odczuwa również wyraźne „kłucie” w okolicy jednego z jajników. Najprawdopodobniej jest to wynik nieznacznego powiększenia się w tym czasie ciałka żółtego, które nie zanika tak jak podczas cyklu, w którym do zapłodnienia nie doszło, lecz rozpoczyna intensywną produkcję hormonów (progesteronu i estrogenów) niezbędnych do utrzymania ciąży - wykres trójstopniowy (tzn spadek lekki przy implanacji i póĽniej wzrost) - brak spadku temperatury przed miesiączką - bolące piersi - z boku jak się przyciśnie -Od momentu implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy, można odczuć objawy ze strony gruczołów piersiowych. Sutki pod wpływem zmian hormonalnych stają się nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne oraz wrażliwe na dotyk. Czasami pojawia się uczucie mrowienia lub bolesne stają się tylko brodawki sutkowe. Tuż pod skórą można także zauważyć poszerzoną sieć naczyń żylnych. Wraz ze wzrostem ciąży objawy te ulegają nasileniu, piersi przygotowują się bowiem do procesu laktacji. Brodawki stają się większe a zabarwienie ich otoczki ciemniejsze. - wstręt do kawy np i niektórych zapachów - Bardzo charakterystyczne dla wczesnej ciąży są zmiany powonienia oraz smaku, jak również nadmierny lub osłabiony apetyt, którym często towarzyszą poranne nudności i wymioty. Odczuwają je często kobiety palące papierosy, które mogą zauważyć nagłą niechęć do palenia, jak również silnie drażniące działanie dymu tytoniowego. Może pojawić się także wzmożone wydzielanie śliny oraz niechęć do spożywania niektórych pokarmów i napojów. Często takim napojem jest kawa a pokarmem mięso i przetwory mięsne. - senność -Działanie produkowanego przez ciałko żółte progesteronu, którego stężenie w ciąży znacznie wzrasta, powoduje wiele charakterystycznych objawów. Jednym z nich jest nadmierna senność i zmęczenie. Objaw ten jest najlepiej zauważalny na początku ciąży, gdyż stężenie progesteronu jest wówczas największe. - krwawienie z nosa - biały śluz - Pod wpływem zmian hormonalnych często dochodzi do zmiany ph pochwy na zasadowe oraz do pobudzenia wydzielania gruczołów znajdujących się w pochwie i szyjce macicy. Pojawić się wówczas może większa niż zazwyczaj ilość wydzieliny pochwowej, zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka. Jest ona zazwyczaj bezwonna o zabarwieniu przeźroczystym lub białawym. - przed terminem miesiączki skurcze macicy bóle podbrzusza lekkie w okolicvy jednego z jajników prawdopodobnie wywołane dużym ciałkiem żółtym - ból w krzyżu - nudności lekkie (przy dziewczynce) - czasami częstsze wizyty w łazience -Kolejnym objawem wywołanym dużą ilością krążącego w organizmie progesteronu jest częstsze niż zwykle oddawanie moczu. Pod wpływem tego hormonu dochodzi do zwiotczenia mięśniówki pęcherza moczowego, w wyniku czego, konieczność korzystania z toalety pojawia się częściej niż dotychczas. - marznące stopy - widoczne bardziej rozstępy i żyły - We wczesnej ciąży mogą zacząć pojawiać się zmiany skórne, którymi najczęściej są rozstępy ciążowe lub przebarwienia. Rozstępy są to czerwone lub sinoczerwone linie najczęściej pojawiające się na piersiach, brzuchu oraz na biodrach, pośladkach czy też udach. Są one wynikiem zbyt szybkiego przyrostu masy ciała. Tzw linia biała, czyli linia przebiegająca od pępka do spojenia łonowego pod wpływem zmiany pigmentacji w ciąży staje się bardziej widoczna i przybiera kolor brązowy. Najszybciej objaw ten można zauważyć u brunetek o ciemniej karnacji. Ciemniejsze stają się także otoczki brodawek sutkowych. Badania hormonów a wczesna ciąża - zazwyczaj jeżeli robimy badania 7 dni po owulacji wyniki wyglądają dziwnie poziom progesteronu jest w górnej granicy, zaś poziom prolaktyny często przekracza normę, dlatego z leczeniem np. hiperprolaktynemii zawsze należy się wstrzymać do nowego cyklu robimy test - test ciążowy zazwyczaj robimy w terminie miesiączki, ważna jest czułość testu !!! nasze testy o czułości 20 dają pewność 2 dni przed terminem miesiączki - test owulacyjny wykrywa ciążę najwcześniej już około 9-10 dnia po owulacji, ale !!! musi wyjść pozytywny tzn.kreski muszą być takiego samego koloru. Poniżej zdjęcia testów w ciąży różówy to owulacyjny, zielony to ciążowy UWAGA: test owulacyjny pozytywny po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży, może oznaczać PCOS, poronienie, problemy z nerkami, dlatego testujcie ciążowymi !!! test ciążowy pozytywny - zatrzymanie się miesiączki - nudności (2-8 tygodni po zapłodnieniu), - częste oddawanie moczu (zwykle 6-8 tygodni po zapłodnieniu), - wstręt do pewnych pokarmów lub nadmierny apetyt, - obrzmienie i bolesność sutków, - powiększenie się brzucha, - zmiany samopoczucia (np. zmęczenie, drażliwość, senność), - wzmożony apetyt - zawroty głowy - zaparcia - rozpulchnienie macicy i szyjki (2-8 tygodni po zapłodnieniu), - obniżony poziom TSH - 21 dni po owulacji zaczyna bić serce - 2 tygodnie po terminie miesiączki możesz zobaczyć maluszka na USG Czy leki mogą powodować objawy ciążowe i jakie? Niestety tak przyjmowanie leków może dawać objawy ciąży mimo, że w niej nie jesteśmy. Najbardziej wpływa tu luteina,*****haston, Pregnyl. W takiej sytuacji należy cierpliwie czekać.Kobiety biorące te leki zazwyczaj odczuwają nudności, powiększenie piersi, wzdęcia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samira ja z kolei swoje macierzynskie nie wspominam ciekawie. porod przez cc oki, dziecko 2 tyg zarazil sie rotawirusami byl w ciezkim stanie, kiedy wyszedl ze szpitala pobylam z nim tydzien i 6 tyg noworodka musialam zostawic na 3 tyg bo zaatakowal mnie woreczek zolciowy-operacja,moj synek jest asmatykiem , alergikiem w szpitalu juz byl 6 razy ale ja sie nie poddaje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo inaczej synek urodzil sie w terminie przez cc (6 doba mojego pobytu w szpitalu)w silnej zamartwicy, bl reanimowany na sali operacyjnej, samodzielnie nie oddychal ponad tydzien, mial zapalenie opon mozgowo-rdzeniowych, zapalenie pluc i bardzo silne zakazenie organizmu... Spedzilismy w szpitalu kilkamascie tygodni bo na moim zdrowiu tez sie odbilo.. a pozniej ciagle wedrowki po specjalistach neurologach rehabilitantach fizjoterapeutach od 7 miesiaca synek byl nawet pod opieka logopedy...bo nie rozwijal sie prawidlowo byl leczony metoda vojty i bobath i tak to trwalo do skonczenia ok 15 m-cy od tej pory moje dziecko rozwija sie jak rowiesnicy i nie widac ze mial tak ciezki start jest po prostu zdrowym normalnym dzieckiem a jedyne problemy to katar i przeziebienie... nie zycze nikomu takich przezyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspołczuje ci, dobrze ze to nie ma wiekszego uszczerbku na jego zdrowiu. mojego rota wirusami zarazili w szpitalu, a tak wogole moj ma czesto zapalenie pluc, oskrzeli raz nam sie o mały wlos nie udusił lezał w szpitalu pod tlenem nie mogł złapał oddechu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek chodzi do przedszkola odkad skonczyl 2,5 roku:) tak chcial bawic sie z dziecmi... najpierw posylalismy go na 2-3 godziny a pozniej zostawal dluzej, podobalo mu sie, fakt zauwazylam ze czesciej lapal mi infekcje ale teraz juz jest ok choruje tak samo jak inne dzieciaczki...lubi przedszkole, lubi rytmike angielski, tylko rano ciezko mu wstac:) ma to po mamusi hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek wspolczuje Ci tych przezyc...ostatni raz bylam z dzieckiem w szpitalu kilka lat temu odpukac.... na sama mysl robi mi sie slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój od tygodnia chodzi a w grudniu bedzie mial 3 lata ale mu odrazu dalismy go na szerokie wody chodzi od 7 do 15,30....tez ma angielski, taniec i sie smialam bo wogole maja ksiazke do nauki i zastanawialam sie czy on cos potrafi a da i mowi ze super rozwiazuje zadania.....fajnie jak wracamy z przedszkola opowiada jak bylo co robil co jadl a jak rok temu chodzil do zlobka to malo mowil i nic nie moglam sie dowiedziec a pozatym wtedy mi cały czas chorował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOTECZEK od razu widac ze dziecko sie uczy, najlepiej przyswaja wiedze wsrod rowiesnikow, mama w domu nie jest w stanie tego zrobic co przedszkole:):) ciagle bedzie Cie zaskakiwal:) dzieciaczki sa madre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja poszlam do pracy jak moj synek skonczyl 3 lata wczesniej pracowalam 5 lat zawodowo...ale jakos ciezko bylo mi sie z nim rozstac balam sie panicznie ze cos mu sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z Rzeszowa ale ten chlopak mial rodzine w moich okolicach i przyjezdzal na wszystkie wakacje ferie i swieta :D:D ale z nas byla para a jakie listy pisalismy:D neta nie bylo jeszcze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×