Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

czarnopomaranczowa... musisz dużo mówić, żeby język wiedział, jak się ma układać. Jeśli będziesz dużo mówić, to za jakiś czas zobaczysz, a raczej usłyszysz, niesamowitą poprawę. Skoro wstydzisz się swojej mowy w kontaktach z ludźmi, to w domu pogadaj sama do siebie, do psa, do kota. Wszak trening czyni mistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klikadkdkdk
własnie wróciłam od dentysty i wyrwał mi 4ke, kurcze ale panika.. nic nie bolało, tylko szarpał całą glową, masakra! ogolnie nie boli, tylko teraz jakby pulsuje i boli troche.. boje sie co z wymową! jak to jest? niedlugo kolejna czwórka, potem 16 października gumki i 21 października aparat. łaaa juz niedlugo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
ja troche seplenie po wyrwaniu 4ek, tzn im wiecej mowie tym jest lepiej, ale przy niektorych gloskach (jak masz jezyk z przodu) to niestety slychac a ja dzisiaj zalozylam reszte gornego aparatu:) i pomaranczowe ligaturki:D (chcialam na zmiane z czerownymi ale byly tylko karminowe) bardzo ladnie wygladaja, wbrew pozorom nie rzucaja sie bardzo w oczy a aparat wyglada o niebo lepiej niz bez nich oczywiscie mam problemy z gryzieniem i jedna strona juz zaczela cholernie bolec ale trudno moj orto bardzo sie zdziwil jak sie dowiedzial, ze przez 10 dni w ogole nie moglam uzywac przednich zebow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejti83
Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie:)stron przybywa w super tempie!!! Do Bona 111 Czytałam tak w skrócie Twoje pytania-odpowiedzi innych etc-ja mam szafirowy aparat od 12 września 2008 roku-tj. ponad rok-jestem zadowolona-po pierwsze jest estetyczny, w zasadzie mało widoczny, nie mam kłopoty z gumeczkami-początkowo nosiłam przeźroczyste ale szybko traciły estetyczny wygląd (mimo, że nie palę i nie pijam kawy)- i orto założyła mi na każdy zameczek maleńkie druciki-dają super efekty a ich nie widać-ja też nie miałam kłopotu jakiegoś na maksa z zębami-lekko jedyneczki mi się stłoczyły przez ósemki-teraz w zasadzie lada dzień zdejmuje - kosmetyczne rzeczy mi pozostały wedle mojego uznania. Nie miej obaw-zakładaj i już. Aaa na te wszystkie sprawy z wargami kup sobie balsam TISANE dostępny w aptece-rewelacja-i na zajady i opryszczyki i suche usta. Trzymaj sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejti83
Do Bona 111 ooo sorry już masz załozony:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam slowa kejti83 - również mam metalowe ligatury na aparacie kosmetycznym, kompletnie ich nie widac,a aparat nosze od grudnia 08' i caly czas wyglada bardzo estetycznie, czysto i nic nie wskazuje na to, ze ma sie to zmienic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz bez aparatu
w koncu sciagnelam aparat po dlugim oczekiwaniu na ten moment:) ciesze sie jak cholera efekt super, warto sie pomeczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Fakt-wszystko jest aquaaparatka, prawda?:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka-chan
Mam pytanie, za tydzien, bede miala zalozony aparat rozszerzajacy gorna szczeke. Czy taki aparat zmienia jakos wyglad zewnetrzny? Mam na mysli ogolnie twarzy I jak dlugo wy mieliscie problemy z mowieniem i jedzeniem po zalozeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka- taki aparat ogólnie wyglądu twarzy nie zmienia. Jednak powoduje, iż uśmiech staje 'pełniejszy', ale to jest plus. Co do mówienia- zależy, jaki aparat Ci założą. Z własnego doświadczenia- przy zwykłym łuku nie było u mnie żadnej różnicy w mówieniu, natomiast przy quad- heliksie była i to spora. Ponowne poprawne mówienie jest kwestią przyzwyczajenia i ćwiczenia poprzez mówienie dużo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka24
a mi zmienił, mam jakieś ładniejsze rysy :D na serio ;) ludzie mi to mówia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka24
ale po damonie to niby normalne, że działa na całątwarz w końcu szczeka kosci policzkowe opieraja sie na tym mechanizmie wiec jesli łuk zebbow sie rozszerza to rysy delikatnie sie zmieniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiaborsuczka
Ahoj:) 12 października wybieram sie na 1 wizytę...mam zrobić zdjęcie panormaiczne. Proszę powiedzcie mi ile czasu zajeło Wam czekanie od pierwszej wizyty do założenia aparatu? Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka-chan Ja zakładałam aparaty już ponad 2 tygodnie temu. Na dół metal, a na górę właśnie aparat rozszerzający, który będę nosić jeszcze 3 m-ce. W moim przypadku jest to Hyrax. Jeśli chodzi o mnie, to mówić mogłam od razu po założeniu i to całkiem wyraźnie. Z każdym dniem było coraz lepiej. Teraz już naprawdę nie mam problemów. Nawet obcy ludzie mnie rozumieją i to nawet przez telefon.;) Rysy twarzy u mnie się zmieniły...i to bardzo...Przynajmniej ja to zauważam. Mam bardziej wydatne kości policzkowe, twarz stała się bardziej pociągła i szczupła, bardziej proporcjonalna, uśmiech jest szerszy i ładniejszy (już widzę, że ząbki się prostują i mają więcej miejsca, a łuk się poszerza). Jestem bardzo zadowolona z efektów noszenia hyraxa. Rysy twarzy zmieniły mi się na plus i to ogromny!:) Co do jedzenia...na początku mogłam jeść w zasadzie wszystko (oczywiście, oprócz potraw zakazanych, czyli jakichś twardych ;)). Po jakichś 2 dniach już nie mogłam gryźć i kolejne 2 przeżyłam na zupkach. Po ok. 4 dniach już się przyzwyczaiłam do aparatów i nie mam problemu z jedzeniem, mówieniem, czy obceraniem (kilka razy musiałam coś zakleić silikonem na początku). Śpię lepiej, niż przedtem, wydaje mi się, że chyba przestałam chrapać, bo lepiej się wysypiam, no ale śpię sama, więc póki co nie mam jak tego sprawdzić.;) W każdym razie o niebo lepiej mi się oddycha, a zawsze miałam z tym problem, zwłaszcza w nocy, bo nos mi się szybko zapychał.:( Nie bój się rozszerzacza! Zresztą jego nie nosi się zbyt długo.;) Ja dzięki niemu nie musiałam wyrywać żadnego ząbka i to kolejny plus.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że ja od początku noszę wyciągi międzyszczękowe, a one też dużo robią w zmienianiu rysów twarzy, ale naprawdę jest super efekt i w końcu mogę nosić fryzury i czapki, jakie mi się tylko podobają, a nie takie, które wyszczuplą i wydłużą optycznie twarz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka 24 Każdy aparat działa na całą twarz, nie tylko Damon.;) W końcu pod wpływem noszenia aparatów (w moim przypadku też wyciągów) zachodzi przebudowa stawów skroniowo-żuchwowych, więc zmienia się cała twarz, nie tylko zęby.;) No ale za to zawsze na plus.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysiaborsuczka Wszystko zależy.:) Po pierwsze od tego, jak długo czeka się na wizytę u Twojego orto (ilu ma pacjentów). Po drugie, potrzebne są 2 zdjęcia rentgenowskie (pantomograficzne i cefalometryczne). Mi Pani, która robi zdjęcia mówiła, że odstęp pomiędzy wykonaniem jednego i drugiego powinien wynosić minimum około 2 tygodni. Ja na konsultację szłam już z kompletem zdjęć. Po trzecie, na konsultacji orto zrobiła mi wyciski i wysłała do specjalistów, którzy robią potem z nich modele i indywidualnie dopasowane aparaty. Musiałam więc poczekać, aż moje aparaty będą gotowe i przyślą je mojej orto.;) Aparat miałam zakładany na drugiej wizycie. Odstęp pomiędzy pierwszą a drugą wynosił ok. miesiąc, ale to też dlatego, że był to czas wakacji i urlopów, więc wiadomo, że wszystko się przedłuża.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1811
Dzieki za odpowiedz. Zobaczymy jak to u mnie bedzie, zakladam aparat w srode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam aparat założony po roku od pierwszej wizyty. Czas ten zależy od mnóstwa czynników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
mi orto powiedzial, ze raczej nie zmienia mi sie rysy twarzy, a jesli juz to bardzo nieznacznie-z czego jestem zadowolona bo je lubie;) inna sprawa, ze ja nie rozszerzam szczeki tylko mam wyrywane zeby ja miedzy 1 wizyta (mialam na niej zdjecia i wyciski) a kolejna mialam ok 2 tygodnie, pierwsza czesc aparatu zakladalam po kolejnych 3 tygodniach, po nastepnych 3 reszte gornego luku aktualnie mnie nieco pobolewaja zeby ale od razu moglam w miare normalnie jesc (tzn dalej mam problemy z uzywaniem siekaczy), ale nie musze sie zywic plynami;) troche mnie zamki i druty obcieraja-szczegolnie tam, gdzie mam wystajacy kiel-wystaja tez druty a nie mam jak ich obkleic:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka24
draculia mi sie wlasnie przy skroniach cos zmienilo i kosci policzkowe mi sie uwydatnily :) pewnie jak masz stłoczone zeby szczęka jest taka niepełna, póżniej jak sie ukladaja zabki jest o wiele ladniejsza pelniejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka24
u każdego jest inaczej to pewnie zależy od wady zębów i działania aparatu, mi sie wydaje właśnie że przy prawej skroni coś mi się zmieniło, bo widzę to w lustrze ale sama już nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka 24 Dokładnie. Dobrze, że zmiany są na lepsze.:) Ja u siebie, oprócz zmian, o których pisałam wyżej, zauważyłam też, że oczy stały się jakoś jakby większe (może to dzięki poprawie proporcji twarzy ;)), a usta są teraz bardziej wydatne. Nie ukrywam, że te wszystkie zmiany mnie bardzo cieszą.:) Dawniej było ok, nie narzekałam na swoją urodę, no ale teraz to normalnie, jakby po operacji plastycznej.hehehe Ale takiej, która się udała i przyniosła dobre efekty.:) Mam nadzieję, że u Was dziewczyny też pojawiły się zmiany, o jakich zawsze marzyłyście.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plissssssss
a ja mam 2 dwojki lekko wysuniete w przod i nie chcialabym zakladac calego aparatu ze wzgl finansowych glownie, czy moznazalozyc aparat skladajacy sie z 4 np zamkow? ktos tak mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgredowata
generalnie niby mozna ale prawda jest taka ze bardzo rzadko kiedy masz idealnie ulozone zeby-poza tym inne ulozenie 4 zebow spowoduje przesuniecie innych no i musisz dostosowac dolna szczeke do gornej-wiec zakladasz tez na dol aparat jak juz zakladac to lepiej porzadnie;) poza tym ciezko nam mowic w ciemno i nie znajac sie na rzeczy-musisz isc do ortodonty na konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti-83 - dzięki za ten balsam Tisane, dzisiaj kupię bo od ciagłego mycia zębów usta mam spierzchnięte i w kącikach czerwone - chyba zajady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×