Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

KIKA25 ja czekałam 7 tygodni, ale podobno nie ma regóły , każdy dostaje w różnym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, 7 tygodni czekałam od złożenia pierwszego wniosku, w trakcie kazali mi przysłać paszportry i od wysłania paszportu bodajże po niespełna dwóch tygodniach miałam kase na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to i chodziło!!!Bardzo dziekuje za odpowiedz!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Fajnie, że się cieszysz Kika. Ale naprawdę nie ma reguły ile się czeka. Ja na przykład na ChB czekałam pół roku. Wiec może nie ciesz się za wcześnie. Przepraszam za te słowa ale taka jest rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja złożyłam wniosek w grudniu.Chodzi mi tylko o to czy to już ostatni wniosek który wysłałam,przecież jest jakaś kolejność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
Petra ja zlozylam wniosek w listopadzie,po czym przyslali mi tylko jedna aplikacje w zwiazku z zarobkiem w tamtym roku i tyle,nie wysylalam zadnych paszportow do WTC zadzwonilam z 3 razy i jakos w tamtym tyg.kobieta powiedziala,ze moja aplikacja jest rozpatrzona pozytywnie ale niestety nie moze udzielic mi informacji kiedy bedzie przelew oraz ile mamy przyznane!!!i nie wiem a Ty jak mialas co Ci powiedzieli?mam nadzieje ze na dniach przyjdzie kasa na konto-jak sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kika
czy Ty w ogóle czytasz to forum?Przecież dziewczyny na 3-4topikach odnośnie życia w UK piszą na ten temat i różnie czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.Petra ja juz dostalam decyzje,tydzien przelezala w skrzynce sasiadow;)przyznali mi pol kasy na mieszkanie na 3 osobowa rodzine,ale consilu mi nie zredukowali,bede probowac jeszcze raz jak urodze.splacili mi ten nie caly miesiac co czekalam na decyzje.tylko zastanawiam sie jak oni to rozpatruja,bo co osoba to inna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.Petra ja juz dostalam decyzje,tydzien przelezala w skrzynce sasiadow;)przyznali mi pol kasy na mieszkanie na 3 osobowa rodzine,ale consilu mi nie zredukowali,bede probowac jeszcze raz jak urodze.splacili mi ten nie caly miesiac co czekalam na decyzje.tylko zastanawiam sie jak oni to rozpatruja,bo co osoba to inna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
A moze ktoras z Was miala podobna sytuacje i wie kiedy sie to moze rozstrzygnac!!!!trace cierpliwosc;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana nick był \"do kika\" wiec dotyczyło mojej osoby i do mnie było pisane!Troszke sie pogubiłaś! :D Ale spox,każdemu sie może zdarzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
ja nadal czekam na odpowiedz w sprawie mojego pisma ktore napisalam prawie 2 tyg temu,jak pisalam dostalam odmowna decyzje co do CB .Jutro ide dzwonic chociaz powiem szczerze ,ze mi sie nie chce bo to jest dla mnie upokarzajace ,jestem juz tym zmeczona .Nie wiem jak sie moja sprawa zakonczy bo jak nie mam CB to nie mam co liczyczy na CTC I WTC . Jestem juz u kresu sil i nie wiem co mam myslec .Czy kroras z was byla w podobnej sytuacji ,wnioski skladalam w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
Bardzo Cie przepraszam KIKA moja wina jeszcze raz sorki mam jakis chyba zly tydzien;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
bardzo Cie przepraszam KIKA zle przeczytalam moja wina;-)sorki jeszcze raz poprawie sie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie stało!Ja też mam zły dzień ale od poniedziałku! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
Hej-mi sie dziewczyny udalo, przyszla pora i na mnie dzis pieniazki wplynely na konto-Wam rowniez zycze POWODZENIA mam nadzieje,ze juz xa niedlugo sie doczekacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
EVELA 879 napisz mi jak dlugo czekalas ja dzisiaj dzwonilam i powiedziano mi ,ze oddzwonia za kilka dni i powiedza jak moja sprawa wyglada CB ,bo ta pani nie wiedziala dlaczego dostalam odmowna decyzje EVELA 879 SUPER ,JUZ MASZ Z GLOWY NO I TERAZ NA GLOWIE HA HA ,TO OCZYWISCIE ZART ,NO MASZ KASE . POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Hej dziewczyny...jestem w zdumieniu po tym jak przyszedł list odmowny o Income Support nie chciałam już nawet wyjaśniać tego bo po co...,ale wczoraj mój mąż dostał bardzo miły list właśnie z departamentu Homofice o tym iż ma prawo zamieszkiwać w Angli i czuć się bezpiecznie i że automatycznie otrzymamy rezydenturę,której nie mamy i możliwe jest,że jednak otrzymamy Income Support,ktoś złożył apelację od wcześniejszego listu,tylko pytanie kto?bo nie Ja...nie chciałam już się szarpać z nimi w tej sprawie,a tu miła niespodzianka dla nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela879
A wiec sprawa z rodzinnym trwala dosc dlugo poniewaz moj maz mial problem z Home Office i zmienilismy mieszkanie jakas apikacja od nich nie doszla do nas wiec generalnie trwalo to ok 6 ms-c!!!!A z WTC hmmm dluga historia-podliczajac calosc trwalo to 14ms-c tzn-podczas tych 14 ms-c dwa razy nam odmowili wydaje mi sie ze decyzja odmowna byla ze wzgledu zarobkow,a trzecia aplikacje zlozylam na siebie i czekalam trzy miesiace moze to tez ze wzgledu na to ze przekazalam te sprawy do biura prawniczego.Wyslalam aplikacje potem tylko przyszlo mi pismo o wpisanie zarobkow za ubiegly rok i to wszystko,zadnych dowodow aktow urodzenia nic-teraz czekam tylko na decyzje pisemna!!!A jezeli chodzi o Twoje rodzinne to nie mam pojecia czemu doslalam decyzje odmowna generalnie moim pierwszym krokiem bylby Citizen na Twoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati- może z concilu ktos się tym zajął? evela ale Ci dobrze, z tym ze długo strasznie to trwało, Dzisiaj dostałam list z Preston, że dziękuja za list ( skarge którą wysłałam w tamtym tygodniu) i że do 18.03 maja czas na rozpatrzenie sprawy jeśli w tym czasie nie dostanę decyzji to proszę dzwonić, też dostawałyście takie listy po wysłaniu zażalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja złożyłam wniosek o CTC I WTC w pażdzierniku, wiem, że długo się czeka na rozpatrzenie ale od dnia złożenia wniosku jeszcze ani razu nie prosili nas o żadne dokumenty nawet o podanie zarobków, nie wiem czy powinnam interweniować czy czekać cierpliwie????możecie coś doradzić?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Petra-możliwe,że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
evela co to jest citizen? Nie spotkalam sie z tym jeszcze bedac tutaj .Prosze o wyjasnienia i dlaczego mam sie udac akurat tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanel-mademoiselle
Citizens Advice Bureau-to taki urzad,który pomaga zalatwic rozne sprawy w tutejszych urzedach.Udzielaja porad za darmo.Sa bardzo skuteczni w swojej pomocy.W kazdym miescie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Citizens Advice Bureau (Biuro Porad Obywatelskich) to niezależne biuro, które zostało założone w 1939 roku. Działa na zasadzie wolontariatu, w związku z tym nie pobiera żadnych opłat za swe usługi. Biuro to zostało utworzone w UK w celu udzielania pomocy obywatelowi prawie w każdym zakresie. CAB zajmuje się poradami w sprawach: zatrudnienia, mieszkania, porady prawne, podatki, opieka zdrowotna, porady zwiazkowe, emigracyjne, edukacyjne i wiele wiele innych. Przy udzielaniu powyższych porad przedstawiciele CAB pomagają także przy wypełnianiu wszelkich formularzy, zapewniają tłumacza w razie problemów językowaych, nieodpłatnie reprezentują obywateli w sądach, związkach zawodowych, a także są negocjatorami np. z pracodawcą. Polisą Biura Porad Obywatelskich jest osobisty (face to face) kontakt z klientem, dlatego aby skorzystac z ich pomocy należy umówić się telefonicznie na spotkanie. Niektóre jednak biura udostępniają kontakt e-mailowy, a przeważnie wszystkie umożliwiają wizyty domowe. Aby znaleźć Biuro Porad Obywatelskich w swoim regionie należy wpisać cod pocztowy na stronie Find a CAB. Aby znaleźć mapę lokalizacyjną danego biura można skorzystać ze strony Google Map wpisując kod swojego zamieszkanie, a w opcję To here kod pocztowy danego biura. Mapa wykalkuluje oraz pokaże drogę dojazdową do biura. Citizens Advice Bureau to instytucja udzielająca porad niezaleznie od rasy, wyznania, wieku i pochodzenia. Udziela także porad osobom niepełnosprawnym i przekazuje je za pomoca wykwalifikowanych przedstawicieli CAB. Wszystkim polecam Citizens Advice Bureau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinam, przede wszystkim musisz zadzwonić do nich czy doszedł Wasz wnoisek, bo oni często gubią papiery, masz numer NIN? czy wypełnialiście wniosek o Taxy sami czy z pomocą ksiegowej? dzwonicie tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petra sami wypełnialiśmy wniosek, mam numer NIN , jak wysłaliśmy wniosek to mąż za parę dni zadzwonił i zapytał czy doszły papiery, powiedzieli że tak i teraz mamy czekać aż się do nas odezwą.Na CHB składalismy w tym samym czasie i w sumie kase na koncie mieliśmy po 7 tygodniach, wiem że na pozostałe benifity czeka sie długo ale oni nawet od nas dalszych informacji nie zarządali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinam, ChB dostaliście bardzo szybko, więc z tym tez nie powinno tak długo to trwać, ja bym proponowała dzwonić do nich, przypominać się, pozdrawiam, ja narazie dalej czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Petera zadzwonimy dzisiaj i dam znac co nam powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×