Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Gość dragon81
o dofinansowanie do zarobkow??? no o tym to jeszcze nie slyszalema mozesz napisac cos wiecej na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dofinansowanie przysluguje tylko dla Ciebie,najlepiej zglos sie szybko do jakies ksiegowej,ona Ci wypelni formularz to duzo nie kosztuje,a bedzie profesjonalnie i bez bledow,bedziesz czekac okolo 3 tyg to nie zajmuje duzo czasu.a jak zona przyjedzie i wyrobi nin to zrezygnuj i skladajcie o wtc.bedzie dobrze,to zawsze dodatkowa kaska na start.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
Dofinansowanie do zarobków to Working Tax Credit ;) Co do wypełniania papierów,to uważam,że nie możesz napisać,że jesteś kawalerem bo oni i tak to sprawdzą. Ja myślę,że powinieneś złożyć tą formę jak najszybciej,i zaznaczyć,że żona jest w Polsce. Nie mogą wymagać NIN żony,bo jest to niewykonalne skoro przebywa w Polsce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
Dari trochę nie rozumiem Twoich postów wybacz :) Chyba masz na myśli Cild tax credit po przyjeździe żony, a nie working tax credit....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba pisac,ze jest sie samotnym,bo ten formularz tyczy sie jednej osoby w tym przypadku osoby skladajacej.moj maz tak zrobil i bylo ok.jesli jest tu sam i nie duzo zarabia to mu to przysluguje.a jak nie rozumiesz moich postow to przy okazji popytaj sie kogos czy takie cos istnieje,bo ja z doswiadczenia wiem,ze tak;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje mam na mysli child tax credyt,bo ta ta forma,ktora kolega by zlozyl teraz to jest na zasadzie wtc.zawsze moze sprobowac nic nie traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
A jak się nazywa ten dodatek...? Napisz mi z łaski swojej i nie traktuj moich postów jako złośliwość,bo nie mam jej w zamiarze.... Nie chciałabym tylko aby Dragon został wprowadzony w błąd, ot co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
Ok to teraz wszystko jasne.... :) Tak to ta sama forma,tyle żeby dostać Child tax Credit dzieci muszą być w Uk... Czyli Dragon nie zastanawiaj się,tylko składaj tą formę o WTC a jak żona z dzieciaczkami dojedzie,to wyrobicie Jej NIN i złożycie o CHTC . Pozdrawiam... dari, Ciebie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie traktuje Twoich postow zlosliwie,sorki jesli tak to odebralas;)to jest cos na zasadzie wtc.jutro Ci napisze dokladnie,bo teraz moj maz spi i nie chce Cie wprowdzac w blad.My to pobieralismy i bylo dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon81
bardzo wam dziewczyny dziekuje tutaj chociaz mozna liczyc na pomoc pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulkaagulka
Do dari.Dziekuje za odpowiedz na mojego posta.Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, a jai musze zgłosić do Ptreston, aże dostałam HB? Mimał ktoś tak? Bo jak dostane z taxóww decyzję to mam donieść do concilu i tak myslę, że jak dostanę taxy policzone od lipca to czy będę musiała zwracać concilowi to co mi dal, bo, ze potem zmniejszą mi to wiem napewno ? ja to wygląda w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzwoniłam do Preston i mam juz za sobą, w piątek będą pieniadze wszystkie wypłacone za cały czas czekania...... Zyczę cierpliwości i jak najszybszych decyzji wszystkim! Dzwońcie do nich często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Petra :) to ile sie w sumie naczekałas ? :) mam do Was pytanie, otóż zapewne na swoich mieszkankach płacicie (niestety) rachunki przyszedł mi rachunek za wodę, no używam więc oczywiście muszę zapłacić ale jestem ciekawa skąd dostawca wody ma moje dane???????? bo gdy zapytałm landlorda dlaczego podał moje dane a nie męża to on mi na to, że jeszcze wogóle nie podawał nas "do wody" i teraz zżera mnie ciekawość skąd w takim razie wzieli moje dane( umowa najmu jest na mężą) potrafi mi to któraś wyjaśnić ?????????? będę wdzięczna, bo nie lubię jak ktoś szasta moimi danymi bez mojej wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinam, czekaliśmy od 28 .07 tamtego roku, a pieniadze są już dzisiaj na koncie, w sumie cięzko było, ale teraz taki zastrzyk gotówki że szok A z tymi danymi to dziwne, może zadzwoń do nich o spytaj, my za wodę za poł roku dostalismy 120f za duży dom 3 sypialnie, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petra cieszę sie raqzem Tobą( broń Boże nie zazdroszczę :) ) no ja pewnie jeszcze poczekam, oj poczekam. My składaliśmy 27 pażdziernika 2008. za wodę dostałam 63f za trzy miesiące, tak żw chyba w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyrrr
National Domestic Violence Helpline National Domestic Violence Helpline For domestic violence W przypadku przemocy domowej Tel: 0808 2000 247 Tel: 0808 2000 247 www.refuge.org.uk www.refuge.org.u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinam dziękuje, wiem, że nie zazdrościsz, bo niedługo też dostaniesz, tylko dzwon do nich czesto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Petra a ile masz dzieciaczków i ile gotówki wam oddali za tak długie oczekiwanie...jeśli mogę zapytać oczywiście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Malinam
ktos musial zadzwonic i podac Twoje dane: najpewniej Landlord bo musial zamknac stare konto najprawdopodoniej na swoje nazwisko, podac stan licznika (jesli jest licznik, a nie ryczalt) jesli Ty anie Twoj maz nie zrobiliscie tego to zostaje tylko on, bo nie ma mowy zeby oni tak po prostu mieli Twoje dane (bo niby skad) najczesciej dostawca wody przysyla formularz z pytaniami dot. stanu licznika, daty wprowadzenia sie pod dany adres itd. jesli konto poprzedniego lokatora zostalo zamkniete geneerlanie najlepiej zadzwonic i sie spytac kto otworzyl to konto na Twoje nazwisko (Landlord ma prawo podac dane nowych lokatorow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy dwoje dzieci, oddali nam za siedem m-cy siedem tys., z tym ze nie mam jeszcze decyzji na papierze więc nie wiem jak oni to wyliczyli ale kasa już jest, ale ile nerwów , czekania, dzwonienia.I nie wiem ile będziemy dostawać co tydzień, bo to wszystko jest zaległe od lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Ja mam troje dzieci i w roku 2007-2008 nie miałam dochodów niestety żadnych,a karzą mi oddać 2378f,czemu nie wiem dostawałam tylko tax credit nic więcej.Nie mogłam pracować,bo byłam w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfvbwoubh
kathi ale ktory tax credit dostawalas??? working czy child ? i co wiedza na temat tego ze nie zarabialaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski dostałam pozytywną decyzje w sprawie CHB,W PONIEDZIAŁEK PRZELEJĄ NAM KASKE :D ale z taxów nic NIE CHCĄ POWIEDZIEĆ KONKRETNEGO!!! Miła pani powiedziała że CHB nie ma związku z taxami i że mamy czekać,dalej rozpatrują naszą sprawe???? Czy miała tak któraś z Was? Bede wdzieczna za odp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
tak CH.B. to inna bajka na innych zasadach przyznawana, nie ma nic wspolnego z WTC i CTC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My czekamy od Lipca.Troche już tracimy cierpliwość,znacie moją sytuacje.Zastrzyk gotówki załatwił by wszystkie nasze kłopoty!!! Ostatnio jak mąż dzwonił to powiedziano mu że jak nie ma CHB to nie dostanie tax-u.Wczoraj jak dzwonił,pani powiedziała że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.Jestem skołowana i brak mi już sił.Ale ciesze sie dziewczyny że u Was chociaż dobrze i Wasze plany układąją sie potywnie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
nieraz kaza oddawac kase jak dostaje sie po staremu po nowym roku podatkowym od kwietnia do kwietnia licza na nowa ile powinno sie dostawac i jesli w jakims roku mamy maly dochod to dostajemy wiecej benefitow jezeli w nastepnym roku zarobimy wiecej dostaniemy mniej ale zanim to nam policza to placa wiecej i pozniej kaza oddawac tak mieli moi znajomi ze dostawali od kwietnia do lipca wiecej a wyliczyli im ze powinni dostawac mniej i musieli zwrocic im to roznice wiec Kathi u Ciebie moze byc podobnie pobieralas po kwietniu 2008 benefity takie jak po kiwtniu 2007 i wyliczyli Ci ze masz mniejsze i teraz musisz im oddac zreszta zeby cos doradzic trzeba znac dokladnie dana sytuacje a teraz to jedynie gdybam ale zeby dostac 1tys na miesiac przy dwojce dzieci to naprawde jest sporo ja dostawalam przy 3 dzieciwszystkie benefity i mialam ok 680f w na miesiac tym dziecko do roku i naprawde dochod nas byl maly bo ok 13tys f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem, że Landlord ma prawo podać moje dane do płatności :) chodzi mi tylko o to jaki ma cel w tym zeby kłamać że nie podawał , a ja dociekam kto podał bo juz ze mnie taki typ, że w najdrobniejszych sprawach nie lubie być oszukiwana :) to tylko tyle, zwykła ciekawość :) co do benifitów, to dzisiaj mój mąż zadzwonił, żeby podać zmianę adresu pracy i dowiedział się, ze nie moze juz w tej chwili dokonać zmian bo wniosek jest w trakcie rozpatrywania, to chyba dobrze co????? a tak wogóle orientujecie się co oni sprawdzają , czy to samo co przy CHB, bo jeśli tak to powinno poójść szybko, bynajmniej tak się łudzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
child benefit należy sie każdemu dziecku bezwzględnie od wysokości zarobkow rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calamama ja nie pisałam że skoro mam CHB to reszta mi się należy :) ja tylko pytałam co sprawdzają ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×