Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

przypuszczam,ze w piatek,ale nie sprawdzalam,bo nie chcialo mi sie wierzyc,ze sprawa bedzie miala swoj koniec,za duzo gmatwali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dari, napisz mi coś wiecej o tym samozatrudnieniu, jesli zarejestruje sie i bedę sobie płacic składki sama to muszę wykazać jakies dochody, rozliczać się z podatku, nie? jak to wygląda.Tak sobie pomyslalam, że dobrze by bylo płacić sobie składki emerytalne, ale jak to zrobić, żeby miało ręce i nogi> może ktoś jeszcze podpowie Dodam, że nie pracuję, tylko mąż, mam dwoje dzieci, które muszę zaprowadzać i odprowadzac do szkoły, mam NIN, ale nie mam Home Office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym tak sobie myślę, że trzeba mysleć o sobie, benefity są na męża, my kobiety zajmujemy sie dziecmi, domem, ale jeśli nie daj Boże by cos sie stało to zostakemy potem na lodzie, bo nie pracujemy i potem co ani zostac, ani wracać, może ktos podpowie co jest najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
a moze mi ktos powiedziec co otrzymuje sie jesli zasiłek sick pay chorobowy zakończył sie po 13 tyg,a nadal ktos jest na zwolnieniu lekarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petra,aby zostac samozatrudniona,musisz miec przepracowana minimalna ilosc godzin,ale nie musisz tego wykazywc.wystarczy,ze wyslesz prosty formularz(pobierz go na poczcie) i bedziesz placic rocznie nie wysoka skladke(okolo 30 funtow)jesli masz gdzies ksiegowa to zglos sie do niej to ona Ci doradzi i moze Ci wyliczyc,ze wyjdziesz na zero i wtedy nie placisz nic,mozna z tym kombinowac.ja rowniez nie pracuje,bo czekam na dzidziusia,ale pobieram child benefit na siebie na moje starsze dziecko i to tez mi sie liczy do lat pracy.czesto jest tak,ze jak maz i zona wykazuja zarobki(tylko minimalne)to benefity sie automatycznie zwiekszaja.A jesli nie daj boze cos to i tak nie zostaniesz na lodzie,bo jesli Twoj maz placi podatki to panstwo musi Ci pomoc.glowa do gory i powodzenia;)jestes z londynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie musisz wykazywac,wystarczy,ze masz znajoma,ktora potwierdzi,ze np.sprzatasz lub opiekujesz sie dzieckiem u niej w domu.wszystko jest do zrobienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2250
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Ale jeszcze mam jedno pytanie.A mianowicie .Mój pracodawca na jednym z formularzu HO wpisał mi date zatrudnienia z pazdziernika 2007roku(rzeczywistą date podjęcia pracy)).A list potwierdzający zatrudnienie od niego jest z końca stycznia 2009 roku.Chciałabym się dowiedzieć czy nie będzie z tego powodu URZAD robił jakiś problemów i czy on nie poniesie jakiś konsekwencji z tego tytułu albo ja???Ze tyle czasu nie miałam HO!!!A nie chciałabym stracić tej pracy bo mi pasi ta praca.I nie wim jak to teraz załatwic by nikomu nie namieszać w papierach!!!A HO bardzo bym chciała mieć!!!Dzieki.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie dari, poszukam jakiejś księgowej, niestety nie juestem z Londynu, szkod pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz w papierach ma rozne daty,bo szef mial skleroze i nie pamietal i narazie nikt sie nie przyczepil;)jezeli pracodawca Ci to wypisuje to musi wiedziec co robi.nie martw sie tym tylko wysylaj,bo szkoda by Ci kaska leciala,ja tym sposobem przepuscilam 2 lata pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
Witam..... ja juz dostalam cala kase z taksow,bardzo sie ciesze i nie wiem jak oni to policzyli ze jest wiecej niz sie spodziewalam zwrocili mi trzy miesiace wstecz od daty zlozenia wnosku to i tak sie nie zgadza jakies 400 funtow musze czekac na decyzje wtedy dopiero zobacze co i jak....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
hej misia fajnie, że się w końcu doczekałaś. Napisz ile musiałaś czekać na ostateczną decyzję i kaskę. Acha, a jak sobie wyliczałaś: bo ja podług kalkulatora angielskiego i jeżeli mówisz, że myślałaś,że będzie mniej to może i ja się pozytywnie nastawię. Jak już w końcu dostanę te pieniążki. Pa pa pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia- w koncu masz z glowy...ja dzisisaj znow dzwonilam i znów pytali o te same informacje, mam zadzwonić za tydzień, tez czekamy od lipca, wiec może coś sie ruszy w końcu,trzeba być dobrej myśli, a jak myślisz ta skarga pomogła? Dari z tym że państwo Ci pomoże, jak cos by się stało, to nie do końca się zgodzę, czytałam ostatnio tu na forum, że dziewczyna pisała, że musi odejść od partnera z dziećmi, a że wszystkie benefity były na niego została z ręką w nocniku jak to się mówi, i że nie miała HO mogli jej tylko zaproponować bilet do Polski , więc też trzeba się uczyć na cudzych błędach, nie? Różnie w życiu może być.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
Czesc wszystkim,ja czekam na odpowiedz na moje pismo w sprawie odmownej decyzji CHB .Przeslalam wszystkie potrzebne papiery potwierdzajace pobyt dziecka w A nglii.Jestem ciekawa jak dlugo i czy mi wogole przyznaja,w POLSCE nie dostaje rodzinnego od 2 lat.Czy ktoras z was miala podobna sprawe jak ja? Moze mi podpowiecie co mam dalej robic,bo dzwonic mi sie juz naprawde tam nie chce,ale jezeli jest taka potrzeba?dodam ,ze czekam na benefity od lipca POZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO I ZYCZE DLA INNYCH POZYTYWNIE ZALATWIONYCH SPRAW,BEZ STRESOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDKA 197 wydaje mi się, że zaszło na prawdę jakieś nieporozumienie, zobaczysz że wszysko zakończy się pozytywnie dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
dzieki malinam,mysle ze masz racje,nie wiem jakimy slowami juz mam mowic bo brakuje mi tych slow.TEZ mam taka nadzieje ,ze moja sprawa zostanie zalatwiona pomyslnie,bede was informowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
witam...dzis dostalam decyzje z taksow troche sie zdenerwowalam bo mam przyznane do 5 kwietnia czyli jeszcze dwa miesiace a potem co???od nowa ta sama jazda i czekanie ??moze ktos wie jak to jest z przedluzeniem- dochod mi sie nie zmienil a nawet moze byc troche mniejszy :((pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misia...
Misia nie denerwuj się....Nie przerwą Ci płacenia taxów,tylko będziesz musiała w określonym terminie złożyć aktualizację swoich zarobków,na podstawie której wyliczą ich wysokość na następny rok podatkowy.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA93
Witam!!! Mam do was pytanie.Skladajac wnioski o WTC CTC podawaliscie zarobki z Polski?My podalismy z uk a teraz zadaja za 2006-2007 dochody z Polski.Moj maz pracuje w uk od 01.12.2007 czy ktos sie spotkal z taka sytuacja?pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak składałas papiery o te benfity to trzeba było wypełnic tam taką rubryczkę odnośnie dochodów za te lata.Tak jest zawsze jak składa się papiery po raz pierwszy.Teraz musisz to tylko uzupełnić.No ale to jak zwykle przedłuży okres czekania.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA93
moja historia wyglada tak ...na rodzinne czekalismy nie cale 3 miesiace.. o wtc ctc wniosek zlozylismy 22 grudnia decyzja przyszla po 2 tygodniach ze nam przyznali,wiec poszlam do bankomatu a tam pieniedzy nie ma no to ja za telefon powiedzieli nam ze pieniadze zastaly cofniete poniewaz musza nas sprawdzic...przyszla nastepna deczja przyznali nam ...co tydzien wplywa ,ale dalej nie ma tych pieniedzy(chodzi mi o wyrownanie za 3 miesiace wstecz)to znow dzwonimy a oni ze musimy dostarczyc zarobki za 2006-2007z polski jesli nie pracowalismy w uk.POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA93
DO FOLETA!!dzieki to ksiegowa wypisywala, ale o nic takiego nie pytala...to znaczy jak podamy te zarobki to nam wyrownaja mam nadzieje pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam wczoraj skargę do Preston,jestem cała zdenerwowana, bo nie wiem czy to coś da, ale już mam dosyc, jak we wtorek zadzwoniłam do nich to pytali mnie o dane moje, panieńskie nazwisko i to samo co pytali już dwa miesiace temu, z concilu o HB nam przysłali że potrzebują decyzję z Tax Credit, jutro tam pójdziemy załatwić to, ale pewnie będziemy czekać najpierw na decyzje z Preston, a potem z dostaniemy HB Aga- przekonałam sie, że co osoba to inna sytuacja, każdy ma inne przeboje z nimi, a my nie pisalismy zadnych zarobków z Polski, pytali tylko czy bierzemy jakieś benefity w swoim kraju pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Hej wszystkim dzisiaj właśnie dostałam decyzję po 4 miesiącach czekania o Income Support oczywiście odmowną.Stwierdzili,że żyjemy zadrogo to paranoja.Obecnie nie pracujący mąż nie ma dochodów i już nawet sick pay mu nie płaci pracodawca,tylko 13tyg mu płacili,a On nadal jest na chorobowym i kto ma mu teraz coś płacić.Obecnie czeka na operację ACL i nie dostał żadnego odszkodowania za wypadek,który miał wracając z pracy do domu.Nie był ubezpieczony osobiście,a pracodawca w prywatnej firmie nie ma może obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla niego??? może ktoś odpowie mi coś?.Jest to mała angielska firma budowlana.Nie wiem co robić teraz mamy jedynie 127f na troje dzieci taxu i On ma jeszcze do kwietnia 47.60f tyg working tax.Opłaty za mieszkanie 110tyg i counsil tax miesięcznie120f plus rachunki masakra,ale nam się narobiło...NIGDY WCZEŚNIEJ O NIC NIKOGO NIE PROSIŁAM,BO NIE MUSIAŁAM,ale teraz to jest nieszczęście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathi28 poszukaj w necie firmy adwokackiej która zajmuje się odszkodowaniami.Z tego co wyczytałam w necie to oni zajmują się takimi sprawami\"za darmo\"tzn że płaci się im na koniec jakiś tam procent od kwoty odszkodowania.Pierwszą wizytę,poradę masz za darmo.Powiedzą Ci czy jest w ogóle sens walczyć o to odszkodowanie.Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeaaaaaaa
zloz oo dofinansowanie do mieszkania i dodatek do cauncilu moj numer gg 4018840 to powiem Ci jakie musisz miec dokumenty zeby tam od razu im zaniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
hej. Faktycznie dofinansowanie do mieszkania możesz od razu uzyskać. Ja nie mam CTC ale mam hausing benefit, dostałam bez problemu. W poniedziałek mój mąż skręcił nogę i jest na sikpay, ale już zadzwoniłam do firmy zajmującej się odszkodowaniami. Zrób tak samo, bo do nas zadzwonił adwokat, że podejmie się wywalczenia odszkodowania dla nas. Bądź dobrej myśli i działaj. Nie musicie mieć prywatnego ubezpieczenia, wszystko jest do odzyskania, firma wybuli niezłą kasę za wypadek. Nie można im odpuszczać. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny niestety ja już dzwoniłam do darmowych adwokatów,a że ten wypadek był z żadnej winy,czyli mój mąż uderzył na dużym rondzie w murek osoby cywilnej-anglika,był na motorze wracał z pracy.Minęło już 5 miesięcy prawie,a on obecnie czeka na operację dość poważną ACL konstrukcja wiązadła krzyżowego przedniego.Kiedy będzie mógł chodzić nie wiadomo i tak się jakoś porusza narazie z bólem,ale musi.Mamy troje dzieci i teraz jeszcze taki kłopot...mam dość czasami wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi28
z Hausing benefitem spróbuje,ale tak dużo jest wypełniania i wymagają tyle dokumentów.Stale gdzieś jakieś dokumenty posyłam i nic z tego nie mamy.Pozdrawiam was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathi-jest trochę papierkowej roboty no ale za nas nikt tego nie załatwi.Sami musimy sobie radzic z naszymi problemami-nikt nikomu niczego nie poda na tacy.Możesz poszukac w swoim mieście biura Citizens Advice Bureau.Oni pomogą ci w rozwiązaniu problemu,uzyskaniu większych benefitów,dopłaty do mieszkania.Kilka dziewczyn korzystało z usług tej organizacji.Jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×