Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Gość domanek
3 tyg. i nic?? Ja odpowiedź miałam po tygodniu. Idź do councilu to wyjaśnić. Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My składaliśmy o HB 30.12, w tamten poniedziałek donisłam im umowę o dom i mój drugi dowód tozsamości, skserowali i czekamy . A U Was dziewczyny chodził ktos z Concilu na wizyte do domu sprawdzić, bo wiem że czasami tak robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Ja nie miałam żadnej wizyty z councilu. Po prostu oddałam im wniosek plus 5 ostatnich payslip wyciąg z banku z ostatnich 2 miesięcy decyzję o ChB. To wszystko. Po tygodniu miałam odpowiedź i pierwsze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
HB maja 30 dni na rozpatrzenie wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinam
Witam dziewczyny :) przebrnełęam przez całe 10 stron :) ja Child Benefit dostałam szybciutko, czyli po około 6 tygodniach, od pażdziernika czekam na CHTC i WTC, ale z tego co tu poczytałam nie mam co się denerwować bo jeszcze sobie poczekam :) zastanawiam się tylko co oni takiego sprawdzją skoro trzeba aż tak długo czekać ? to co mieli sprawdzić to chyba sprawdzili już przy przyznawaniu CB .Czy się myle co do tej kwesti ? trzymam dziewczyny kciuki za Was, szczególnie za te co najdłużej czekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
czesc ,ja dzis wyslalam list do kierownika w sprawie taksow,oczywiscie jak co tydzien zadzwonilam co tam w mojej sprawie,trafilam na fajna babke co mi powiedziala ze nie chce mi nic sugerowac ale powinnam napisac skarge bo moje dane sa w porzadku a tak jakby celowo wszystko jest przedluzane,wiec sie przyznalam ze juz ja wyskrobalam pismo,to mi poradzila zeby wyslac listem poleconym i tak zrobilam.teraz czekam co dalej....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
JESTEM NA TYM FORUM NOWA. MAMPYTANIE DOSTALAM ODMOWNA DECYZJE O CHB,MOIM ZDANIEM NIESLUSZNA ,PONIEWAZ NAPISALI MI ZE DZIECKO Z NAMI NIE PRZEBYWA ,A MOJ SYN UCZESZCZA TUTAJ DO SZKOLY,PARADOKS I JEST NA TO POTWIERDZENIE.BEDE STARALA SIE O SPROSTOWANIE TEJ DECYZJI,CO MAM ZROBIC Z KIM ROZMAWIAC? I JESZCZE JEDNO ,CZY TO PRAWDA ,ZE JESLI NIE BEDZIEMY OTRZYMYWALI CHB TO CHTC I WTC NAM SIE NIE NALEZA.DODAM ZE NIE PRZEKRACZAMY WYMAGANEGO DOCHODU.CZEKAM JUZ PONAD POL ROKU I JESTEM ROZCZAROWANA TA DECYZJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
EDKA197 nie wiem jak mogli Ci odmowic CHB jest coraz gorzej z intelektem urzednikow.Moja rada nie zalatwiaj sprosrowania telefonicznie napisz pismo wyjasniajace dolacz zaswiadczenie ze syn uczeszcza tu do szkoly a co do reszty taksow to nie wiem dostaja i bez CHB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinam
misia2377 życzę aby twój list osiągnął oczekiwany rezultat, oczywiście pochwal sie jak dostaniesz jakąś odpowiedź :) EDKA 197 zrób tak jak radzi Ci misia2377 , jeżeli odmówili Ci z takiego powodu jakiego piszesz to jak sama widzisz nie mieli podstaw, tylko radzę się wyrobic z odwołaniem w ciągu przysługującego terminu, wtedy jak Ci przyznają wyrównają Ci za cały okres oczekiwania. Następna saprawa to nawet jesli dziecko było by w Polsce to i tak nie mogli Ci odmówić :( może poczytaj sobie tutaj, jest tu dokładnie wszysko opisane http://www.benefity.org.uk/child_benefit.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy się dzieją w tych angielskich urzędach, naprawde dzkoda gadać, przecież CHB mozna otrzymywać na dziecko bedące w Polsce, chyba że sprawdzili i pobieracie zasiłek rodzinny w Polsce, wtedy Wam faktycznie nie przysługuje misia powodzenia, a ile czekasz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
DZIEKUJE ,ZE WASZA REAKCJA JEST TAK SZYBKA,W POLSCE OD 2 LAT NIE OTRZYMUJE RODZINNEGO I TO MNIE DZIWI ,ZE ODMOWILI MI PRZYZNANIA CHB.JESTEM U KRESU SIL I JUZ MAM DOSC W ZALATWIANIU DALSZYCH SPRAW .NO STOP COS CHCA,CIAGLE IM MUSIALAM DOSYLAC NOWE PAPIERY. DOBRA MYSL Z TYM ZASWIADCZENIEM ZE SZKOLY BO TO BEDZIE DLA NICH POTWIERDZENIE 100%,ZE DZIECKO P[RZEBYWA W ANGLII. NIE WIEM JAK TO SIE MA DO RESZTY BO PRAWDOPODOBNIE JAK SIE NIE DOSTAJE CHB TO INNE BENEFITY SIE NIE NALEZA ,A MAM NA MYSLI WTC I CHTC.TAM TEZ DOSYLALAM OSTATNIO AKT URODZENIA DZIECKA NO I PASZPORT.JAK DZWONILAM TO KAZALI CZEKAC.JUTRO MOJ PARTNER IDZIE W TEJ SPRAWIE DO REVENUE .POWIEDZCIE MI SKAD MOGE WZIAC DRUK CH24A,BO NA TYM DRUKU MAM PISAC ODWOLANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
Odwolanie napisalismy odrecznie na bialym papierze,nie na jakims druku.Dolaczylismy sterte dokumentow potwierdzajacych pobyt dziecka w Anglii : zaswiadczenie ze szkoly,bilans lekarski ,akty urodzenia itd Pismo jest napisane dosc ,,ostrym jezykiem,,.Jutro idziemy je wyslac ,oczywiscie listem poleconym.O dalszej sytuacji bede was informowac .Tylko mnie martwi ,ze nic nie piszecie pOZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO NO I ZOSTAWCIE JAKIS SLAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
PETRA wniosek na chb skladalam w lipcu,a miesiac pozniej na taxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
witam ...EDKA197 nie wiem co mialas na mysli piszac o tym ze pismo napisalas dosc ostrym jezykiem jedno wiem nic na nich nie robia nasze "wrzaski"i czasami lepiej sie opanowac i rzeczowo przedstawic im problem oraz nie zarzucac ich dodatkowymi papierami mysle ze zaswiadczenie ze szkoly by wystarczylo.Oni i tak maja tam balagan,mam nadzieje szybko naprawia swoj blad i wyplaca Ci CHB...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDKA 197
misia2377 witam Cie pismo zostalo napisane rzeczowo ,ale dobitnie bez obrazania kogo kolwiek.Podalam adres zamieszkania nas wszystkich potwierdzajac to listami ,ktore do nas przychodzily ,akty urodzenia no i oczywiscie zaswiadczenie ze szkoly.Potwierdzenie adresu bylo konieczne ,poniewaz napisali mi na decyzji ,ze dziecko z nami nie mieszka.Skad oni biora takie informacje? Bede teraz czekala cierpliwie na kolejna decyzje ,no i mysle ,ze bedzie ona pozytywna. Bede was informowala o kazdym moim kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
hej....dzwonilam dzis o taksy i podobno mam dostac przelew na konto 3 lutego cale wyrownanie i potem co tydzien oby bylo tak jak mi dzis powiedzieli.myslicie ze to to pismo co im napisalam cos dalo???bo jesli tak to piszcie ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2250
Cześ dziewczyny!Właśnie znalazłam waszą stronke i mam takie pytanko!Pracuje w Anglii od roku.A problem polega na tym,że dostaje co miesiąc peyslip ale nie mam żadnego homofficu!Pracuje 25 godz.tygodniowo.Czy to znaczy,że ten rok co przepracowałam był praca nie legalną i mi się nie liczy do niczego?Czy homoffice jest tylko potrzebny,żeby dostawać benefity??? Proszę o odpowiedz bo już sama nie wiem co z tym zrobić a nie mam zamiaru pracować nie wiadomo ile a pózniej się okaże że to była praca nie legalna!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2250
To jeszcze raz ja.Zapomniałam dodać wcześniej,że mam NIN zaraz po rozpoczęciu pracy kazał mi go wyrobić pracodawca a o tym homoffice nawet nie wspominał!!!!Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
Aga2250 musze cie zmartwic ale home office jest dowodem legalnosci twojej pracy i w zasadzie po miesiacu powinnas sie starac o rejestracje WRS ,na to wychodzi ze pracujesz nielegalnie a to moze miec nieprzyjemne konsekwencje.Przyjezdzajac do Angli to jest nasz jedyny obowiazek -rejestracja !!!!!zrob to jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2250
Dzięki serdeczne!!!To znaczy,że tymi peyslipami mogę sobie du... wytrzeć?! W takim razie one nie są jakimś dowodem,że pracuje na legalu?Czy dobrze to jaże?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny - ja z mężem wczoraj dzwoniłam do taxów, powiedzieliśmy dobitnie, że to dyskryminacja i że 6 lutego idziemy pisać skargę do Advice, na to oni, że przyjmują to jako skargę, którą przekazują do wyższej instancji, która się nami teraz zajmuje i wzieli tel. do męża. Zobaczymy czy ktoś zadzwoni a jak nie to 6 idziemy pisać. Chyba rzeczywiście Misia ma rację, ze trzeba PISAĆ do nich. Trzymam za Ciebie kciuki misia - oby się udało. A co do Home office to taka jest prawda, że trzeba sie zarejestrować i dopiero od tego momentu wszystko liczy się legalnie do okresów zatrudnienia itp. Potrzebny jest list od pracodawcy, 2 zdjęcia, 90 f, formularz zgłoszeniowy ze strony np. www.mylondon.com i paszport. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aga 2250 ja jestem tu juz 5 lat.przez pierwsze 2 lata moj maz pracowal tu bez homofisu i dostawal tylko payslipy,tutaj w anglii sa rozne sposoby zatrudniania.jesli dostajesz payslipy to jest to praca legalna i nie daj boze cos to sa to dowody i masz sprawe w garsci.faktem jest to,ze bez homofisu nie zalatwisz benefitow,ale nie powinno byc problemow jesli poprosisz szefa teraz,aby Cie zarejestrowal,tylko z miesieczna data przed,aby uniknac kary,a jesli sie nie zgodzi to zarejestruj sie na selfployed i po krzyku.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2250
Dzięki kochaniutka!!!Tylko jak bym to chciała złożyć teraz to pracodawca musi wpisać date ze stycznia tak?A tą kare to dostane ja czy pracodawca?A co to jest to selfployed?A czy jak będę wysyłać ten home offic to mogę wysłać dowód bo kiedyś było można i nie wiem czy coś się zmieniło?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, żadnej kary nikt nie zapłaci dopóki nie będzie kontroli w firmie. Ja sama niedawno przegapiłam termin m-ca do rejestracji a pracuję od września. Pracodawca musi wpisać datę zatrudnienia taką jaka jest na peyslipach a Ty po prostu to wysyłasz i nie ma żadnej kary. Może być Twój dowód osobisty. Moja sprawa trwała tylko tydzień i już mi wszystko odesłali. Bez nerwów - nie ma kary. Miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aga2250
Moja siostra pobiera benefity a rejestracji w Home Office nie ma... Babka w job centre jej powiedziała,że ma payslipy i przepracowała długo u jednego pracodawcy i to wystarczy...Także nie załamuj się... Płacisz podatki, masz NIN,więc jak ktoś może kwestionować legalność Twojej pracy.... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Bylismy w piatek w concilu w sprawie HB, bo minęło 30 dni, a powiedzieli nam ,że maja na rozpatrzenie 8 tygodni , a maja teraz b.dużo wniosków, bo duzo ludzi potraciło pracę Z Preston odesłali nam paszporty i akty urodzenia dzieci pismo, że mają już wzystkie informacje i skontaktują sie z nami jak naszybciej, więc czekamy misia, może w koncu się doczekasz, a od kiedy czekasz? weronika jak u Ciebie sie skończylo w koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,nie jestem pewna jak to jest z ta kara,ale pracodawca mojego meza bal sie wstawic prawdziwa date.mysle,ze konsekwencje jakies sa,bo przeciez trzeba sie zarejestrowac najpozniej po miesiacu rozpoczecia pracy.tylko,ze konsekwencje ponosi pracodawca.a selwenploy jest to praca na wlasny rachunek tzw dzialalnosc gospodarcza.bardzo prosto jest sie zarejestrowac,wystarczy isc na poczte pobrac krotki formularz,wpisac swoje dane i nazwe pod ,ktora chcesz funkcjonowac i wyslac.jesli ciezko Ci bedzie samej wystarczy sie wybrac do najblizszego biura sa to groszowe sprawy.sama musisz odprowadzac podatki,ale sa to minimalne sumy,a lata pracy leca.a do homoficu wysylasz dowod lub paszport,dosc szybko odsylaja,rejestracja kosztuje okolo80 funtow,na poczcie pobierasz bon na te kwote,tylko wszystko ubezpiecz.powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja doczekalam sie HB wlasnie dzisiaj,a czekalam 3 tygodnie,zadnego listu jeszcze nie dostalam,ale pieniazki juz sa.troche watpilam,bo az 4 razy mnie tam wzywali i ciagle cos im brakowalo chociaz chodzilam osobiscie,ale wszystko dobre co sie dobrze konczy.zycze powodzenia wszystkim oczekujacym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dari, w niedzielę dostałaś pieniadze? czy może wczoraj nie sprawdzałaś konta, bo chyba w niedzielę nie chodzą przelewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×