Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Income Support Jeśli masz niski dochód możesz starać się o pomoc w dofinansowaniu do twoich wydatków, czynszu czy Council Tax. Income Support to zasiłek wypłacany osobom którym dosłownie nie starcza na życie. Twój tygodniowy dochód musi być poniżej pewnego poziomu i musisz być w grupie osób które mogą otrzymać zasiłek bez konieczności szukania pracy. Income Support nie zależy od składek na ubezpieczenie (national insurance contributions) ale żeby się o niego starać musisz mieć National Insurance number

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Income Support *) Co to za świadczenie? Pomoc finansowa dla osób, które z przyczyn od nich niezależnych nie mogą pracować w pełnym wymiarze godzin, a uzyskiwany przez nie dochód jest zbyt niski, by wystarczył na utrzymanie. *) Kto może uzyskać Income Support? Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają 8000 funtów. Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków: być samotnym rodzicem, być studentem i jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym, być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym, opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą. Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support, który mogłyby uzyskać, przebywając na urlopie wychowawczym. *) Ile wynosi świadczenie? Wysokość Income Support jest uzależniona od wieku osoby ubiegającej się, dochodu rodziny, liczby osób w rodzinie i oszczędności. Osoby otrzymujące Income Support są automatycznie uprawnione do otrzymywania Housing Benefit i Council Tax Benefit oraz do darmowej opieki dentystycznej, darmowych leków na receptę i darmowych posiłków w szkole dla dzieci. *) Jak się ubiegać o Income Support? Najpierw należy zadzwonić do lokalnego Job Centre i dowiedzieć się o sposoby aplikowania o zasiłek w konkretnym rejonie. Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony internetowej: http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/a1 _print.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomoc socjalna dla osób o niskich dochodach - Council Tax Benefit - Housing Benefit - Income Support - Mortgage Interest Run On - Home Responsibilities Protection - Local Housing Allowance - Legal Aid - Crisis Loans - Budgeting Loans - Energy Efficiency Grants - Extendent Payment of Council Tax Benefit - Extendent Payment of Housing Benefit - Warm Front Scheme - Christmas Bonus Więcej informacji: http://www.direct.gov.uk/Bfsl1/BenefitsAndFi nancialSupport/On_a_low_income/fs/en Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci: - Child Benefit - Child Maintenance Bonus - Child Maintenance Premium - Child Support Maintenance - Worm Front Scheme - Guardian's Allowance - Child Tax Credit - Free milk for disabled children - Free milk, formula and vitamins - Maternity Allowance - Statutory Adoption Pay - Statutory Maternity Pay - Statutory Paternity Pay - Sure Start Maternity Grant Więcej informacji: http://www.direct.gov.uk/Bfsl1/BenefitsAndFi nancialSupport/Expecting_or_bringing_up_children/fs/en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomoc socjalna dla osób o niskich dochodach - Council Tax Benefit - Housing Benefit - Income Support - Mortgage Interest Run On - Home Responsibilities Protection - Local Housing Allowance - Legal Aid - Crisis Loans - Budgeting Loans - Energy Efficiency Grants - Extendent Payment of Council Tax Benefit - Extendent Payment of Housing Benefit - Warm Front Scheme - Christmas Bonus Więcej informacji: http://www.direct.gov.uk/Bfsl1/BenefitsAndFi nancialSupport/On_a_low_income/fs/en Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci: - Child Benefit - Child Maintenance Bonus - Child Maintenance Premium - Child Support Maintenance - Worm Front Scheme - Guardian's Allowance - Child Tax Credit - Free milk for disabled children - Free milk, formula and vitamins - Maternity Allowance - Statutory Adoption Pay - Statutory Maternity Pay - Statutory Paternity Pay - Sure Start Maternity Grant Więcej informacji: http://www.direct.gov.uk/Bfsl1/BenefitsAndFi nancialSupport/Expecting_or_bringing_up_children/fs/en Tyle udało mi sie znalezć! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia080563
Ja dopiero będę starała się o DLA czeka mnie długa droga.Ale jeśli się nie mylę to jak dziecko kończy 16 lat,to jest już traktowany jako dorosły i pewnie to już nie takie dodatki.A tym co mają niepełnosprawne dzieci nie ma co zazdrość,mój syn sam obsługuje się oprócz kąpania,ale są dzieci które całe życie trzeba karmić,przewijać.Te matki tu są docenione,a nie w POLSCE gdzie zasiłek to-153zł.Uniosłam się troche,ale wiem jak to jest,nawet na10 minut nie zostawie go samego w domu ,chociaż ma 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
Masz racje gonia, wiem cos o tym i wiem ze zadne pieniadze nie zrekompensuja tego co rodzice i dziecko przezywa, ale zawsze chociaz troche ulatwia to zycie. Mialam brata z ciezkim porazeniem mozgowym, zyl jak- przepraszam za okreslenie- jak roslinka, nie mowil, nie siedzial, kompletnie nic.... wiem jak rodzice to przezywali, ile to kosztowalo wyzeczen, ile bylo obowiazkow itd..... ksiazke moznaby napisac, a o smiesznych pieniadzach jakie dostawala moja mama, ktora nie mogla pracowac bo opiekowala sie nim calodobowo nie warto wspominac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathi28
Kika25 dziękuje ci za informację...strasznie dużo tych zasiłków,ale pewnie z więcej niż połowy by mi nie przyznali na Incoming support czekamy już ponad 3 miesiące i boję się,ze decyzje będzie odmowna a w tedy zoonk zabiorą ponoć wszystko pozostałe i własnie chodzi mi o to czy faktycznie jest to prawdą???bo się martwię.Ja tylko potrzebuję pomocy w opłacaniu czynszu,bo mąż jest zatrudniony,ale nie pracuje i nawet nie dostaje już seek pay,bo jego szef powiedział,że oni nie mają pieniędzy,firma stoi z pracami budowlanymi...jest to mała prywatna angielska firma,a My teraz zostaliśmy jedynie z tax credit i chb,a więc to nie starcza na wszystko...mam troje dzieci i 120f tyg na nie nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasówaj do citizen advice!!!Tam udzielą ci porady!!! Jezeli Twoj mąż jest zatrudniony to nic ci nie zabiorą!!!To pewne. Współczuje ale uwierz mi że tu w Anglii ludzie napewno Wam pomogą,więc głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
ja dzis dostalam jakis numer referencyjny do taxu, w razie kontaktowania sie w tej sprawie, wczesniej mialam niby poslugiwac sie NINem, dziwi mnie tylko ze to przyszlo na moje imie i nazwisko, skoro wniosek skladalismy na meza.... czy wy tez tak mialyscie???? a juz mialam nadzieje ze w kopercie jest moze jakas decyzja ;) ale ciesz sie ze choc cokolwiek przyszlo i o mnie nie zapomnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathi28
Kika25 a w tym biurze jest może możliwość wziąść tłumacza?lepiej bym wszystko im wytłumaczyła.odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,też poprosiłam o tłumacza.W rozmowie jak bedziesz sie na konkretny dzień umawiać to zaznacz że chcesz tłumaczenie.to sprawny i przyjazny urząd!!Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathi28
Kika25 a jeszcze jedno pytanie mam gdzie jest ten urząd?,bo ja nie byłam jeszcze nigdy tam...nie musiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathi28
mieszkamy w Halifaxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz w google.uk halifax-citizen advice bureau to znajdziesz wszystko.najczesciej jest przy counsilu lub job center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calderdale Citizens Advice BureauCalderdale Citizens Advice Bureau 37 Harrison Road Halifax, HX1 2AFWitryna‎: www.calderdalecab.org.uk Description‎: Free, confidential, impartial and independent advice and information on a wide range of subjects. Call into a bureau or contact our Telephone Advice Line 01422 842848 ‎ calderdalecab.org.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathi28
dzięki za info.Dzisiaj znowu nic nie przyszło o Incoming,tylko decyzja zmieniona z chb o wysokości świadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
no mi tez przyszlo oprocz tego numeru referencyjnego to ze podniesli ChBdo 20f, fajnie, niby nic, ale chociaz ta sumka taka okraglejsza bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Znalazam ten topik przypadkiem, a też jestem w takiej sytuacji jak Wy, czekamy z meżem na taxy od polowy lipca, w listopadzie mialam spotkanie w jobcenterplus, NIn podalam 28.11 i podobno od tego momentu liczy sie cala nasza procedura.....trzy tygodnie temu bylismy w Reveniu w naszym mieście i wszystko niby jest już w tym drugim systemie uzupełnione a decyzji dalej nie mamy......ręce opadają normalnie..... dzisiaj umówiłam męża na spotkanie w reveniu na piątek, może cos się ruszy , bo jak dzwonimy na infolilię to mówią nam zawsze to samo- proszę czekać, decyzja przyjdzie pocztą Widzę, że wszyscy tak długo czekają, ale w końcu wszyscy dostaniemy Weronika, Ty sie nie martw że za duzo Ci policzyli, bo jak czekałas od kwietnia to tyle Wam wyrównali Gonia, ale Ty dzielna kobitka jesteś, życzę duzo szczęscia wszystkim czekającym powodzenia CHB też nam podwyzszyli od 5 stycznia , jakoś ten urząd Child Benefit jakos sprawniej działa, mi się wydaje Aha, my mamy dwoje dzieci a roczny dochód 12000f, zobaczymy ile nam wyliczą A 30.12 złożylismy o Hausing Benefit, ale mamy im donieśc decyzję z taxów, wtedy dostaniemy decyzję, mamy na to 28 dni i zastanawiam się jak w tym czasie jej nie dostaniemy to co robić Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petra. Nie od momentu gdy podałaś im swój NIN się wszystko liczy, lecz od chwili gdy oni otrzymali Wasz wniosek. A u nas jak zwykle namieszali. Dostaliśmy rozliczenie. Mój mąż nie pracował w roku podatkowym 2006/2007 i podawaliśmy im kwotę z P60 za rok 2007/2008. I wszystko by się zgadzało z ich wyliczeniami ale data jest, że to jest rozliczenie za 2006/2007r. Jak myślicie jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Petra, nie jest potrzebna decyzja z taxów do Hausing Benefitu. Ja czekam na taxy od lipca, a HB mam przyznane od czerwca. Poprostu w aplikacji zaznaczyłam, że czekam na CTC. Idź jeszcze raz do councilu i to wyjaśnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki , pójdziemy w piatek wyjasnic wszystko.... Weronika, a masz już decyzję na papierze? wiecie co ja juz nic nie bedę sama załatwiać, bo to są takie matoły, że głowa mała, zawsze cos namieszają....radzę żeby to załatwił ktos co się na tym zna....ja juz nic nie rozumiem z tym ich systemem działania.... głowa mi puchnie od myslenia jak to wszystko działa .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, decyzję mam na papierze właśnie. A dzwoniliśmy do nich tyle razy i podawaliśmy wszystko. A tu proszę:( Zawsze coś musi być nie tak. Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika ja Wam radzę iśc z Tą decyzją do Reveniu w Waszym mieście i niech to odkręcają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
ja już nawet nie próbuję zrozumieć całego tego bałaganu. Po prostu będę czekała. Na razie dziewczyny. Cierpliwości:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
Dziewczyny kto mi odp? Czy ten numer referencyjny od taxow dostalyscie zaadresowane na swoje imie czy meza? Bo ja dostalam na swoje? I te ktore juz przez to przeszly to czy daleka jeszcze droga? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
hej ja tez dostalam na swoje dane a napisz mi czy w tym pismie podali Twoj numer NIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w tych decyzjach co dostałam już z rozliczeniem, to nie dość, że wpisali kwotę zarobionych pieniędzy za zły rok rozliczeniowy. To na dodatek mój NIN się nie zgadza. Co za ludzie tam pracują!!!!!!!!!!! W sobotę mój mąż tam zadzwoni i zobaczymy co oni na to powiedzą. A jak znów będziemy czekać to piszemy skargę albo jeszcze inaczej będziemy działać. Bo ja już mam tego kompletnie dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
misia na list z moim NINem dostalam jakis czas temu, moze z miesiac temu, i tam bylo napisane zeby sie nim poslugiwac w razie kontaktu z nimi, a nie zauwazylam ze ten numer referencyjny ktory mi wczoraj przyslali to jest tez moj numer NIN, list inny ale numer ten sam.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne co piszecie, ja jak zglosiłam im numer NIN , który dostałam z Jobcenerplus, dostałam z Preston dane do uzupełnienia, mąż swoje, ja swoje i czy pobieramy jakieś benefity w swoim kraju i czy tutaj czekamy na jakieś, to było na początku grudnia, od tamtej pory cisza.Nie dostałam tak jak Wy zadnego numeru referencyjnego..... Weronika, a mówiłam, że to matoły :) szkoda gadać, macie się z nimi że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia080563o2.pl.
Macie rację że to matoły,dobrze że mają tych emigrantów,bo chyba zginęliby.Wiem jak mąż opowiada jak jest w pracy-zero pomyślunku,.POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×