Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Witam wszystkich!! Jak tak czytam jakie fatalne jest samopoczucie po operacji wyciecia tarczycy to naprawde zaczynam sie bac....bo w poniedziałek ja ide do szpitala na operacje tz tak 99% ponieważ musi oddział troche nakombinowac gdyz kasa sie skonczyła, ja bede operowana na oddziale chirurgii ogólnej a moja dokumentacja bedzie na oddziale chirurgii onkologicznej ( pietro wyzej)- gdyz na onkologii jeszcze mają kase a na ogólnej juz nie...ale to dopiero jest chore...wiec z-ca szefa chirurgii ogólnej latał i załatwiał zeby sie udało -powiem wam ze bardzo pozytywnie mnie zaskoczył że tyle czasu mi załatwił i starała sie aby mnie nie odesłać z kwitkiem był to Docent Łachecki z AM w Gdańsku-polecam:)) ...no tak wiec powiedział ze mam przyjechac przygotowana na pozostanie tam..i dopiero dochodzi do mnie cała powaga sytuacji na początku próbowałam sobie z tego żartować ale juz mi przeszło...teraz sie boje:((( No dobra koniec marudzenia:)) A teraz mam pytanie odnośnie tego bliznowca czy jakoś tam:)) Mój mąż w maju był operowany zakładanie implantu krąg 5 wchodzili mu przyz szyje tyle że cięcie było pionowe i ogólnie blizna ma długość około 4 cm ale jest strasznie gruba i czerwona taka brzydka...a dodam ze później od niego mój dziadek miał zakładany rozrusznik i ma blizne bardzi cieniutką dosłownie kreseczkę ...wiec cos tu jest nie tak...ale on oczywiscie nie chce isc do lekarza..myslicie ze to czyms smarowac czy zostawic i poczekac na poprawę??? Ojej ale sie rozpisałam jeszcze raz pozdrawiamTo do napisania:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Hania idz na operacje i nic sie nie boj , klopoty z tezyczka nie spotykaja wszystkich a po zatym nawet jak sie trafia sa do przejscia. Zreszta poatrz na mnie mi sie przytrafilo ale nasze Forum niepozwolio mi zginac Wszyscy pomagali i sie troszczyli , tak wiec glowa do gory i maszeruj na oddział. Ponoc jest jakies badanie ktore moze stwierdzic czy przytarczyce zostały. Jutro spytam Endo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniaa-nie masz co sie bać operacji. Na drugi dzień można samodzielnie funkcjonować,więc nie jest tak żle.Tężyczka też nie jest często.JAK BĘDZIESZ SŁUCHAĆ LEKARZY,albo podpowiedzi na forum to wszystko będzie ok.Nie bedziesz sama,zawsze w razie potrzeby ktoś Ci doradzi.Zobaczysz,że ważne jest nawet takie wirtualne wsparcie.Rodzina nie zawsze jest w stanie pomóc. Leczenie nie jest takie uciążliwe,każdy przypadek jest inny. A ŻE CZASAMI POMARUDZIMY TO MYŚLĘ,ŻE DRUGI CHORY NAJLEPIEJ NAS ZROZUMIE. Tak więc HANIU -GŁOWA DO GÓRY-DASZ RADĘ. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek, Maja Dzieki za miłe słowa....nastawiam sie psychicznie:))...organizuje opieke dla dzieciaków, itd...Mam tylko nadzieje ze 16-go jak juz tam bede z torbą nie odeślą mnie do domu bo sie juz wkurze...a teraz uciekam musze poskromic mojego syna...chyba przechodzi bunt 2 latka ...tylko czemu to tak długo trwa, heh Pozdrawiam Jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie :) do seebek -nie wiem czy calperos (wapno )wiąze fosfor ,możliwe. myślę ,ze parathormon wskazuje na pracę przytarczyc. dziwne jest to ,ze mleko ( w którym jest tak dużo wapna jest moim wrogiem- ,ze tak paradoksalnie -jest.) jest bardzo trudno -ja nie znalazłam -dietetyka ,który wytłumaczyłby dokładnie zasady diety niskofosforanowej .( jaka jest norma -ile to dużo )tyle co wyczytałam w Internecie tyle wiem .czasami sprzeczne informacje od lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManetB Moze ten link pomoze. www.dializadomowa.pl/download.php?plik=/userfiles/file/...pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko60, Koczeladko Kochane Kobietki, jak dobrze, że jesteście, przekazujecie swoje przeżycia, doświadczenia i dajecie wsparcie strapionym duszyczkom. Dzięki Wam za to. Pozdro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebciu Ja już na odległość czuję, że Tobie się z lekka poprawiło, to bardzo nas cieszy i żeczymy Tobie rychłego powrotu do lepszej formy psycho- fizycznej. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia Tak faktycznie czuje sie lepiej dzieki za pomoci rady. Rozmawialem dzisiasiaj z lekarzem rana goi sie ok za 7 dni sciagamy szwy. Mam jeszcze jedno pyatanko czy problemy z wysokim fosorem dotycza wszystkich beztarczycowcow?? Kurcze zaczynam kichac jeszcze przeziebienia mi brakuje teraz. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ wszystkich! Haniaa80 Trzymam mocno kciuki za Ciebie , mocno wierzę ,że wszystko przebiegnie z planem i bez problemów , czego Ci szczerze życzę. Uściski dla dzieci. :-D :-D Wyjeżdżam jutro i wracam 18.11 z niecierpliwościa będę czekać na informacje od Ciebie :) :) Pozdrawiam cieplutko. Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniaa80 Wychodzi na to, że dla nas obu data 16.11 będzie bardzo ważna. Nie chce się powtarzać, ale faktycznie łatwiej Ci Haniu będzie jak spróbujesz zapanować nad strachem.Potwierdzam, operacja nie jest taka straszna- właściwie do przejścia.Tężyczka-Życzę Ci by Cię nie spotkała, ale w sumie to lekarze potrafią dość łatwo ją opanować ( wiadomo: co, dlaczego, jak leczyć).Ale tylko część z nas ją przechodzi, więc skoro sebek, wcześniej ja, to statystycznie teraz pora na kogoś bez tężyczki :-) Wczoraj była operowana mama kolegi z pracy ( szpital jednego dnia też w Bielsku) i jak do teraz nie ma żadnych objawów.Mam nadzieję,że w Twoim wypadku też tak będzie. Co do diety ubogofosforanowej, to jestem w stanie wyłowić sens, że w sumie nie wolno tego co lubię najbardziej ( nabiał, ryby). Biorę ostatnio systematyczniej leki, pani chirurg dołączyła mi jeszcze Magnez+B6 ( następna tabletka do kolekcji).Więc może nie musze tak radykalnie podchodzic do tematu diety? Sebku, jak samopoczucie? Mrowienie puszcza już trochę? Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Witam wszystkich. Mam prośbę czy ma ktoś namiary na dobrego foniatrę na Śląsku. Z tego sprawdzałam jest foniatra w Zabrzu,Rudzie Śl. i w Katowicach, ale nie wiem czy to dobrzy specjaliści. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem po raz pierwszy na tym forum.Wczoraj miałam badanie USG, które wykazało guzka na lewym płacie o wielkości 35 mm. Lekarz stwierdził, że niezbędna będzie biopsja. Mam świadomość, że na takie badanie czeka się dosyć długo, a przy tak ogromnym guzie nie mam czasu do stracenia i dlatego zdecydowałam się zrobić to badanie prywatnie. Stąd też mam do Was drogie forumowiczki pytanie - czy któraś z Was ma namiary na klinięe tudzież inny punkt, gdzie wykonują biopsję tarczycy, interesują mnie wszystkie miasta na Śląsku lub też Kraków (wraz z cenami)? próbowałam znaleźć coś w googlach, ale z marnym skutkiem.... A czas nagli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJA_54 Dzieki bardzo ja tez mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok, i zgodnie z planem:)) Pozdrawiam mocno Nebraska oby było zgodnie ze statystyką, heh, a powiedz mi bo chyba nie znam całej Twojej historii czemu masz Tomokomputer robiony...to jest standardowo po usunięciu tarczycy oczywiscie jesli był nowotwór?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu, nie TK, tylko zwykłą wizytę na onkologii.Wtedy się dowiem co i jak mają zamiar zrobić z moim raczkiem. Co najpierw... prześwietlenia, badania były, teraz tylko decyzja jak dalej. Eh lepiej by nam było bez tych wszystkich problemów, nie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka_84 Katowice ul. Medyków chyba to było nr 18 , koszt to nie pamiętam ale coś ok 60-80 zł . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEBRASKA To nie wiem skąd mi ten TK przyszedł do głowy, sorrki.....To pewnie czeka cie powtórka z rozrywki, trzymaj sie, i bądź dzielna ja będe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i chłopaki :) Tomografię to ma Lalinka,pewnie powaliło JA to przeziębienie i teraz wygrzewa sie w łóżeczku. Sebek bliznę przemywaj sobie spirytusem,w aptece są gotowe waciki jednorazowe nasączone takowym,też takich używałam ,w pudełku jest ich dziesięć,pewnie są tez inne. Moje nazywały sie LEKO nasączone 70 % alkoholem izopropylanowym. Bunia . Dzwoniłam tam gdzie miałam niestety muszę przełozyć,dopadła mnie @ :) Ewa 100 Foniatra w Zabrzu to strata czasu,chodziłam do niej odradzam. Chodzę do foniatry w Katowicach na Poniatowskiego raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Do Guzowata. Foniatra w Zabrzu to dok.Orłowska? (bo tylko taką namierzyłam) Kurcze w Katowicach wizyty są raz w tygodniu? Ja myślałam że raz w miesiącu-będzie ciężko.A tak wogóle to są wizyty z NFZ czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebciu O, to trzeba mieć pecha, gdyby Ciebie dopadł katar brrr.... Co do diety nisko fosforanowej to myślę, że pytanie trzeba by było kierować do Lalinki bo ona pisała swego czasu na ten temat. Tak mi się coś po głowie kołacze. Życzę Ci zdrówka 🌼 Pozdro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 100 nie wiem gdzie w Zabrzu przyjmowałaby dr, o której piszesz,ale to z pewnością nie to nazwisko. W Katowicach to nie tak jak myślisz.Jest i na NFZ termin zapisania się już mieli na luty,a to lekarz decyduje ile i jak często masz wizyty. Ja mam raz w tygodniu bo tak wymaga leczenie. Masz nr dzwoń i pytaj 32 206 00 00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 Nigdzie nie przepadłam , tyram ostro :) bo najpierw parę miesięcy na zwolnieniu , teraz 2 tygodnie urlopu . Musze się wykazywać żeby się nie okazało , że firma się beze mnie nie zawali :):) To byłaby klęska . Z tymi fosforanami to jest taka sprawa że jak się bierze alfadiol który pomaga wchłaniać wapń to jednocześnie pomaga wchłaniać fosfor . Więc nie należy dostarczać go w pożywieniu. Ja nie mam problemu mleka nie lubię i bez trudu rezygnuję z tak zwanej zdrowej diety. Guzkowata Masz rację Hani Nebraska pomyliła się ze mną . Ja idę 25.11. na tomografię . Hania80 Nie jest to rutynowe badanie , po kuracji J 131 w trakcie scyntygrafii stwierdzono duże nagromadzenie jodu no i zdecydowano zobaczyć co to jest. Mam jeszcze nadzieję , że to resztki tarczycy gromadziły jod , jak nie to podzielę los Koczelady i będzie powtórka:(:(:( Koczelada Cały czas trzymam kciuki za ciebie. Odzywaj się od czasu do czasu, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Do Guzowata. Wielkie dzięki za namiary.Co do Zabrza to ta foniatra przyjmuje w Szpitalu Specjalistycznym ul. M.Skłodowskiej-Curie 10 - myślimy o tej samej? Ja jestem 3 tygodnie po operacji.Mam usuniętą całą tarczyce.Niestety głos mam straszny - zachrypnięty,cichy,jak dłużej mówie to mam wrażenie że go "zdarłam" totalnie. A najgorsze jest to że mam kłopoty z wymową nie których słów zaczynających się na samogłoskę jak "a,e,i..." - koszmar. :( W Poniedziałek ide na ZTG ciekawe co mi powiedzą.Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn co operację mają przed sobą Nie sugerujcie się naszym utyskiwaniem, nie było tak źle . Nie mamy ważniejszych problemów to tak marudzimy a to calperos trzeba łykać, a to blizna nie taka jak by się chciało itp. W tej sprawie najważniejsze żeby nie przegapić i w porę usunąć obcego , albo przekonać się , że to nie to i spać spokojnie. Nawet kosztem jakichś problemów. Tylko z głosem problemy to jest poważna sprawa ale przy dzisiejszej medycynie sądze , że i to uda się zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bylem u endo narazie utrzymala euthyrox 100 calparos 3 x dziennie (1000) alfadiol 3x dziennie (0,25) skierowanie na badania krew juz oddalem(chodze do medicovera wiec w piatek w internecie mam sprawdzic jej komentarz do wynikow) nastepna wizyta za 3 tygodnie i tydzien przed zrobic badania . Co do fosforu to powiedziala zebym sie nie martwil dopuki biore calperos to on bedzie wiazal nadmiar fosforu. Acha za tydzien mam zmniejszyc calperos do 2x dziennie. No i narazie to wszystko . Acha i za trzy tygodnie mam zrobic test na ten hormon przytarczyc caly czas zapominam jego nazwy. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bylem u endo narazie utrzymala euthyrox 100 calparos 3 x dziennie (1000) alfadiol 3x dziennie (0,25) skierowanie na badania krew juz oddalem(chodze do medicovera wiec w piatek w internecie mam sprawdzic jej komentarz do wynikow) nastepna wizyta za 3 tygodnie i tydzien przed zrobic badania . Co do fosforu to powiedziala zebym sie nie martwil dopuki biore calperos to on bedzie wiazal nadmiar fosforu. Acha za tydzien mam zmniejszyc calperos do 2x dziennie. No i narazie to wszystko . Acha i za trzy tygodnie mam zrobic test na ten hormon przytarczyc caly czas zapominam jego nazwy. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×