Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Lovekrove nie powiem Ci ile piła, ale chyba jedną herbatkę dziennie, no ale z torebki to wiadomo a z suchych ile nagotować Nie mam pojecia Jedno co wiem mnie strasznie nie smakowało A hemoglobina niska i biore Thardyferon (rodzaj żelaza) czy jakoś tak no i zaparcia gotowe i jem activie a ona i tak nic nie daje Ach ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Jak tam po weekendzie?? U nas wczoraj Rodzice oficjalnie się dowiedzieli, aż brawo bili ze szczęścia:) A poza tym jest ciepło i źle to znoszę, wolę zdecydowanie jak jest tak chłodniej. Ale nie mam co narzekać to już długo nie potrwa, za pasem mamy wrzesień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Zora jestem już, w week miałam urodzinki;) i byliśmy na klifie w Gdyni,pięknie tam;) Ty mi się tu kobieto nie dołuj, skoro widział pęcherzyk to znaczy że jest dobrze, u mnie poprzednim razem w 5 tc nie było go widać, teraz weszłam w 8 tc i skoro nic się nie dzieje to znaczy że jest wszystko dobrze,z resztą organizm daje znaki że jest coś nie tak, poprzednio o tej porze byłam już p poronieniu. Tym razem od początku się cieszę ciążą, mam intuicję i wiem że tym razem będzie dobrze i z Tobą ZORKA będzie podobnie;) Jeszcze się kiedyś z naszymi maluchami spotkamy;) mamy do siebie niedaleko;) Nie dołuj się bo to ważny okres dla rozwoju Maluszka!!!! Ja idę za dwa dni dopiero na 1 wizytę...jestem podekscytowana i troszkę zdenerwowana...ale cały czas modlę się do Matki Boskiej za mojego Malucha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Love jestem jestem , wszystko gra;);) ;*;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
A co do Tardyferonu Fol -żelazo to masakra, bralam poprzednio, i po porodzie mi zapisali bo dużo krwi straciłam, porażka w ciąży taaaaaaaaakie zaparcia że z du**ą się na desce tańczy;P w prawo w lewo, na boki, i nic nie idzie hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D ,,..du*ą sie tańczy...'' hahahaha. A to dobre :D Ja zawsze miałam zaparcia ale odkąd jestem w ciąży to mi przeszły!! Dzieki KALA. Fajnie masz -2 DNI. Ja mam ich aż 8 :( Tez tak myślałam o tych pęcherzykach bo poprzedni był maluśki i około 6 tyg miał zaledwie 0.30 a ten juz dzień przed terminem @ miał już 0.49 wielkości :) Więc jest ok. Tylko żeby w srodeczku też ładnie rosło! Aż tak się nie zamartwiam już ale mem mega treme i chcę już 24 sierpnia!!! Najlepszego z Okazji Urodzin 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA śmiałam się dobre 10 minut z tańczącej dupy :) to prawda idziesz kilka króliczych bobków (sorry) i dalej pękasz ale nie wiem co z tą hemoglobiną zrobić, może wrócić do pokrzyw lepiej zatkać nos i pić tyle że ja hemoglobine niską mam zawsze może nie jest spowodowane to ciąża Myślicie że jak odstwie Tardyferon to cos sie stanie dzidzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Dziękuję dziękuję;) no i 26 stuknęło;/;/ ale ten czas leci;/;/ ZORKa wytrzymasz, Ty już byłaś na pierwszej wizycie , a ja wcale, więc Ty wiesz już co nieco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Wanda nie odstawiaj żelaza, to dla dobra dziecka, im wiecej czerwonych krwinek tym więcej tlenu dociera do dziecka;)i rozwija się ono prawidłowo...no nic taniec na desce Ci pozostaje ;P;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym też nie przerywała brania żelaza. Przy obniżonej hemoglobinie może dochodzić do plamień a nie daj boże nabawisz się anemii.. Może wystarczy zmienić tabletki? Ja najlepiej znosiłam Biofer albo Sorbifer Durules - ten drugi na receptę. Ale działań ubocznych zero. Biofer jest tańszy i jest też w opcji z kwasem foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Wanda, mój gin powiedział, że najlepiej przyswajalne żelazo jest w mięsie. (wątróbka-tylko z eko-hodowli, bo inaczej to sam syf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
ja juz wreszcie urlop i jutro jedziemy z mezusiem nad morzejuuupi bedzie super bo i pogoda sie ladna zapowiada moze w koncu mi sie cos tam odblokuje i bedzie efektnaszych staranek pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odstawiam Z niską hemoglobiną to sie borykam od dawna Ale brałam zawsze hemofer lub hemorigen Zapytam czy mozna w ciązy Chociaż nie wiem bo może sie jakoś róznia działaniem Zaopatrzyłam się w activie i zjadłam właśnie pól kilo śliwek Ale efekty marne W pon mam wizytę to zapytam gina o ewentualną zmianę W zwykłych witaminkach dla cięzarnych typu elewit też jest żelazo Kurde jestem bez czepka urodzona, napewno Bo jeszcze mamy konflikt serologiczny i niby (znów zasięgnęłam opini dr Google) dzisiaj to nie problem Tylko cholera znowu ja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Wandzi Wandzia :). Z tego co wiem - mogę się mylić - to konflikt serologiczny nie dotyczy pierwszego dzieciątka - kolejne jest zagrożone - ale pierwsze chyba nie. Próbowałaś otręby - mi zawsze pomagają - nie od razu ale po 2-ch dniach owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda z solonych (kiszonych ) ogórków...na mnie działa odrzutowo:P Wanda, a ile tej hemoglobiny masz, jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ascofer, Biofer, Sensilab Żelazo + C, Żelazo z witaminą C, Żelazo Plus jeszcze takie preparaty znalazłam bez recepty (raczej) Wanda, a mi sie zdaje,że hemorigen nie jest od żelaza, tylko od krzepliwości, bo kiedys dostałam go, przy niekończących sie opowieściach z przedłużającym sie okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - dzisiaj Ty jesteś rannym ptaszkiem. No Vilia ma dzisiaj Wielki dzień - tak się złożyło, że też mam dzisiaj wizytę - jak wszystko będzie ok to może dowiem się o płci. Trzymajmy kciuki za Vilię !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No :) Bartuś dzis sie rodzi :) powodzenia Lovekrove na wizycie-żeby ładnie było widać kim jest Maleństwo :)...moje ostatnio sie wyłożyło ładne, ale nie było widac ptaszka, a że pannica to gin powiedział,że te nic nie widzi, więc czekam na 3/4D, musimy sie jakos umówic w sierpniu albo 6.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! Trzymam też mocno kciuki za Bartusia:) Lovekrove konecznie daj znać czy chłopiec czy dziewuszka:) Ja dzsisiaj właśnie wspomagałam się rano otrębami i już mam po grubszej sprawie, ufff...;) Do tego mam zapas jabłek i trochę winogron dostałam, bo od słodkiego mnie odrzuca, jedynie co toleruję to bitą śmietanę. Asia mam pytanko, kiedy przestają boleć piersi, bo mnie od dwóch dni jakby mnie i aż dziwnie się czuję, jednak do bólu w jakiś tam sposób się przyzwyczajamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
mala_gosienka mnie piersi przestały tak koło 18-19tc, ale wcześniej też były okresy, że na 3-4 dni się zmniejszały i nie bolały. To ma chyba sporo wspólnego z datami miesiączek, bo tak trochę po, jakby większość objawów ustępowała, a potem się znowu nasilają. Mi teraz znowu się zmniejszyły i czuję tylko przy silnym nacisku, a jeszcze dwa dni temu sutków nie mogłam dotknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam znać jak sama będę wiedziała - to dopiero 17 tc więc może być ciężko widać- chyba, że będzie facet :). Teraz to zaczynam się stresować czy wszystko jest ok. Mam jeszcze mdłości - chodż mniejsze i piersiaki czasami rwą - więc powinno być ok. Trzymajcie kciukasy :). Wizyta o 14,15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia mozesz mieć rację, bo to własnie z powodu nikonczących się @ dostawałam hemorigen (istne niemal dwutygodniowe powodzie) miałam wtedy bardzo niska hemoglobinę więc to powiązałam Spisałam liste preparatów zapytam gina (wizyta w pon) a na razie przeżyję hgb= 9,7 (11-16) hct=31 (35-50) cokolwiek to znaczy i inne też troszke ponizej normy, ale przecież nie tragicznie przed wizytą musze jeszcze powtórzyć badania więc nie tragicznie ale według gina wszystko mam trochę zanizone Juz myślałam że koszmary sie skończyły, a to co sniło mi sie dzisiaj było tak straszne i niedorzeczne że aż posadzam siebie o jakieś odchylenia od normy Dzisiaj rodzi sie "nasze" castagnusowe maleństwo :) Bartuś trzymamy kciuki Vilia tylko nie czkaj na tym stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka, o to samo chciałam dzis zapytac na forum! Tzn o piersiach. Moje tez mnie bola jak se chcą. Raz mocniej i się uspokoajam że jest ok a raz słabiej lub prawie wcale. Musiałabys zobaczyc ile razy dziennie je macam :D żeby sprawdzic czy nadal bolą. Dziś rano nie bolały (ja oczywiscie w panike) ale teraz juz powoli zaczynają. W sumie to Luteine teraz memlam więc może to przez nią bolą.. Za 7 dni będe wiedziała czy jest ok. Dopiero :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Lovekrowe, mamy mieć Natalkę, gin powiedział, że na 90%, chyba, że się siusiak odklei. Mój M chciałby skrzywdzić dziecko imieniem po dziadku Ludwiku, ale nie dam. to 3mam kciuki za wizytę. Ale w 17tc to juz musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj maszerowałam przez miasto w poszukiwaniu soku marchwiowego i udało się, zwyciężyłam sok dostałam i już wypiłam:) Jak to człowiek musi się nachodzić za swoimi zachciankami;) Zora znam to z autopsji to co mówisz, macam co trochę. Ja jutro idę po skierowanie na badania, bo nie chcę płacić a ten doktorek z NFZ-tu już mi nie może nic podskoczyć tylko musi wypisać na wszystkie badania i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Lovekrove, trzymamy kciuki. Dziś za Ciebie a jutro za Kale :) A potem która ma wizyte??? Ja poprosze na 24.08 o baaardzo mocne trzymanie kciuków. Wiem, znowu marudze ale ja na prawdę ocipieje przez ten tydzień :P Weekend mi pewnie zleci raz dwa -jak zawsze ale w tygodniu się dłuzy. A co z paulą? Gdzie się podziała?? :( Już nas nie lubi? :( Cały czas myślę o Vilii :) Ale z niej szczęściara!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciliśmy ...bylisy kupić mi stanik :) brzusio sie podnosi i muszę mieć więcej luzu w obwodzie, a w tych co noszę to się zapinam na ostatnią haftkę...no i miseczka tez większa. w sumie to nie jest źłe-dopiero pierwsza zmiana. do tej pory nosiłam sprzed ciąży. miałam C/D. teraz też C/D...firma inna, inna miara. kupiłam sobie biały i granatowy :) i na wszelki wypadek przedłużkę, jakby brzusio sie podnosił i nadal przeszkadzałoby mi ,że cos jest nie tak ból piersi-mnie jakoś to ominęło i niewiele mogę podpowiedziec. 2razy dorwał mnie ból sutków w 8-9 tyg. zrobiłam błąd, bo za pierwszym razem pomogło grzanie dłoni męża, a za drugim z powodu jego braku posłuzyłam sie suszarką i jeden bąbelek sie odwarstwił i juz tak pozostał, potem był moment w 22 tyg., ale to chyba zmarzłam, bo ubrałam sie w dres i wskoczyłam pod koc i zaraz przeszło. niestety pawie nadal mnie przesladują, od 3 tyg jest 1-2 sesje na tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×