Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lonia 25

Z BIEGIEM LAT - Z BIEGIEM DNI dla 50-60 -siątek.

Polecane posty

Witam :) Kilka dni mnie nie było. Poczytałam - fajny temat zahaczyłyście ! TEŚCIOWA - SYNOWA. Moich dwóch zięciów jest OK. Nawet nie zgrzeszę powiem - super chłopaki. A najmłodszy trafił na "kuropatwę" i nie da się z tym dziewczęciem porozmawiać!!!!!! Znacie ten wierszyk: Samochwała w kącie stała ...... Jednym słowem - jest NAJ....... we wszystkim. No, cóż - tak się moje życie ułożyło - potrzebuję czami pomocy , a ta cholera tak manewruje, tak manipuluje - że chłopię głupieje ..... Ze wszech miar mi dynda, czy ONA mnie lubi czy nie - NIGDY nie pozwolę , za żadną cenę - aby mnie poniżała i godziła w mój honor !!! Zgodnie z zasadą - czym rzucisz tym dostaniesz -!!!! Życie wiele spraw weryfikuje - naszą STAROŚĆ też ! Czytając Was - to odnoszę wrażenie , że wszystkie mamy to samo ! MASAKRA !!!! Nie wtrącam się - w nic nie ingeruję - tyle, że boli , jak bardzo ubezwłasnowolniła syna - a on poddaje się jak ćma lecąca w płomień. Jednakże - zgadza się na jej dyktando i jej model życia i traktowania rodziców, ale tych drugich..... Swoich - Uwielbia. Mój syn zawiera z NIĄ związek w tym roku - zastanawiam się i to bardzo: - Czy powinnam wziąć udział w tej ceremonii ???????? Jednym słowem - wszystko do bani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam Was gorąco i 👄 przesyłam dla każdej. Globus - tez kubeł wylałam - i dobrze mi z tym :D :D Ot, samo życie...... Cmokasy i do jutra......Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Cześć wszystkim. Zaczęłam dzień na smutno:( Postaram się nie wpaść w dołek. Wybieram się do klubu .Tylko w tym miejscu mogę odreagować złe samopoczucie. Miłego dnia Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko :) Zima nadal trzyma i to ostro !!! Na moim liczniku - 20 ! Troszkę mam lepsze samopoczucie, ale nie do końca :) Stosuję maxsimum minimalizmu we wszystkim. I czekam cierpliwie do Wiosny. Dziewczyny - z Wami na pewno uda mi się ta sztuka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy tydzień - nowe pozdrowienia dla Was wszystkich. Lonia - fajnie to ujęłaś "kuropatwa".Zawsze tak wszystkie matki,są dumne z synów. Nas w domu bylo 6 dziewcząt i 2 chłopaków. zawsze zdziwiona słuchałam Mamy jak narzekała,że powinno być odwrotnie. Jakoś już od dziecka widziałam,kto pomaga przy wszystkich robotach,czy to w domu,czy w polu,czy przy zwierzakch. Bracia - jakoby pod ochroną,egoiści, a potem jak juz zalozyli rodziny,przyjeżdżali ze swoimi "Kuropatwami" wymagającymi obsługi i stawiające mojA Mamcię w sytuację stresową - aby wszystko było naj..naj. z córkami tego nie bylo. Wniosek jest jeden - nie ma to jak CÓRKI. No i u mnie też jest ta "kuropatwa". Ni to pogadać szczerze,ni to z radością odwiedzać,ani szczerze cieszyć się z odwiedzin. Ech..co tam,ważne aby byli szczęśliwi. A co do poniżenia i godzenia w honor - jak to ujęłaś Loniu - nieraz mi się dostało i to NIGDY - to nie jest prawda. Ją mam gdzieś -ALE PRZY NIEJ JEST MÓJ SYN. Udaję dla jego dobra i spokoju sumienia,że nic się nie stało,bo do niego po czasie dotarło,co się dzieje - musiał złapać dystans,nie kazałam mu wybierać - ONA czy RODZICE. No i widzę,że On wpłynął na nią - jest w miarę poprawnie,a ja wybaczyłam - ale jak to mówi Globus - nie zapomniałam. Z koleii,nigdy nie namawiałam Go do rozwodu - jakrobiła to moja teściowa,mojemu menowi. Nieraz żałuję,że bezskutecznie - ot życie...he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Ot życie prawie wszystkie jedziemy na podobnym wózku. Kiedy do rodzinnego domu miała przyjechać synowa mamy, było widać i czuć podekscytowanie. Sprzątanie, gotowanie itd. Oczywiście wiele do zrobienia przydzielała mama dla mnie. Próbowałam się buntować , na co mama mówiła - a wiesz trzeba ustąpić!!!!! I tak ustępuję do dzisiaj:( Dzisiaj widzę CIEMNOŚĆ . Ciężkie są takie dni. Oby jutro było lepsze. Pozdrawiam wszystkie Koleżanki i Kolegę. DALIDA mam nadzieję,że ze zdrowiem wszystko w porządku???? i niedługo wpadniesz z uśmiechem na buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w mrozny poniedzialek 🖐️ WIOSNO czekamy na Ciebie :D to i nasze humorki beda lepsze. Pozdrawiam Kazda z osobna i przesylam 👄 "Nadzieja ma skrzydła, przysiada   na duszy i śpiewa pieśń      bez słów,   która nigdy nie ustaje a jej   najsłodsze dżwięki słychać    nawet podczas wichury."   (E.Dickinson) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witajcie z rana. Liczyłam na cieplejszy poranek. Jest - 21 st. Trudno się zmobilizować do czegokolwiek. Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dalida - do Afryki nie radzę. "CIESZ SIĘ BIEDĄ" Nie wiem,czy któraś oglądała w nocy na Planet ten film. Afryka - skansen biedy,utrzymywany specjalnie przez kraje rozwinięte - BIEDA BARDZO DOBRZE SIĘ SPRZEDAJE. można na niej cholernie dobrze zarobić. Francuski reporter z akredytacji ONZ,nakręcil ten film, spodziewał się,że po rozpowszechnieniu go w Europie - zostanie wywalony. Nawoływał ludnośc do uśmiechu przed reporterami,jak fotografują ich nędzę.Zdjęcia takie się nie sprzedają,demaskował też działalność harytatywną tych wszystkich Swiatowych "Dobrodzieii". iLE NA TEJ aFRYCE I NĘDZY,WYWOŁYWANYCH WOJNACH,zarabia się w świecie.Afryka okradana jest z wszystkich bogactw naturalnych,a litościwy świat robi co może dla biedaków. Tak...żyjemy na najpięknieszym ze światów. Dziewczyny - im gorzej..tym weselej. Ponura dzisiaj jestem jak chmura gradowa. Moja C.od 2 godz w szpitalu - a ja nie przy niej,chyba po raz pierwszy. Ten cholerny mróz -20 dzisiaj o tej porze,zatrzymuje mnie w chacie,no i przede wszystim jej decyzja. Czekam na telefon od niej. CIESZ SIĘ TYM CO MASZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witam ponownie. LIVIO buntujesz się. Ja też . O biedzie panującej w krajach afrykańskich wiemy aż za dużo. Jeżeli zostanie to przypieczętowane zdjęciami zagłodzonych dzieci u których widać tylko duże brzuszki , zadaję sobie pytanie kogo o to obwiniać??? W moim odczuciu najgorsze jest to,że bieda rozszerza się na całym świecie. W naszym, kraju też. Dzisiejszej nocy zamarzło 4 osoby we własnym mieszkaniu. Organizacje Charytatywne - ogromna ilość ludzi na całym świecie, niosą pomoc. Mam wątpliwości czy wszystkie fundusze jakimi dysponują trafiają w odpowiednie miejsce? Jest to problem bardzo złożony, a perspektywa dalszej biedy chyba przed nami:( LIVIO nie chcę Cię zdenerwować tym stwierdzeniem , ale wiedz ,że córka niebawem wyjdzie ze szpitala i będzie wszystko dobrze. Czuła byś się bezpieczniej będąc przy niej, ale musisz brać pod uwagę decyzję córki. Na pewno jeżeli uzna za stosowne ,że masz przyjechać , zadzwoni. Bądź dobrej myśli. Pozdrawiam Was dziewczyny i Ciebie chłopaku też. Do następnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje mile Kolezanki i Kolego🖐️ Czy te mrozy nas nie opuszcza? Brrr biegnie do Was z goraca herbatka z miodem i cytrynka :D na rozgrzewke dostawiam koniaczka. Dobrze, ze nasza KOZA nie zawodzi i nas ogrzewa. Od jutra zapowiadaja sniezyce :-( ....oj mam juz dosc tej zimy ale mam nadzieje, ze jeszcze luty i juz bedzie z gorki. Livio kochana trzymam kciuki za Corcie MUSI byc dobrze. Usypiajmy z marzeniami, a budźmy się z wiarą i nadzieją na ich spełnienie. Niech noc Cię uśpi w błogościach sennych, Niech Ci opowie w marzeniach pięknych. Niech Ci się przyśni szczęście w miłości, Niech Ci sen powie, o szczęśliwości. Niech Ci śpiewają skrzydlate duszki, Niech Cię przytuli sen do poduszki. Niech jasiek mały zastąpi osobę, Niech Cię otuli ciepło w tę dobę. Niech Cię sen pieści do końca nocy, Niech Ci odpoczną zmęczone oczy. Niech kołysankę Ci sen zanuci, Niech Ci się z rana buzia nie smuci. Milej nocy i do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NADZIEJA...NADZIEJA.. w wierszyku Anuli. Nadzieja - to kobieta. Cekawa jestem czyja Córka. Z moją C.kontakt telefoniczny.Z kropłówką ostatnie 6 godzin ,godzinna przerwa i ponownie. Jest w dobrych rękach, o tyle mi lżej. W klinice - oddział malutki - tylko na 17 miejsc,jak zwykle ,gdy lekarze z jej przypadkiem zetknięci po raz pierwszy,zainteresowanie jej sercem bardzo duże . Byle im się nie "znudziła" - jak w wielu innych przypadkach. Ta chol... zima nadal trzyma. Oby do wiosny - dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Z ciepłem bo z Kozą witam serdecznie. Zima nie odpuszcza , mróz mniejszy , pada śnieg. LIVIA zasypiaj z nadzieją , żyj z nadzieją .Tak jak napisałam będzie dobrze. Niestety być może,że córka będzie musiała poleżeć kilka dni w szpitalu. Ale jest w dobrych rękach, to bardzo ważne. A NADZIEJA to córka wszystkich ludzi. Nasz też❤️ ANULKA ❤️ niby takie proste, zasypiać z nadzieją. Przyznaję się,że nie zawsze o niej pamiętam. Pozdrawiam z nadzieją,że u wszystkich "członków" klubu jest ok. Wczoraj choć telefonicznie , ale przywitaliśmy syna w domu. Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja Wasza Livia! Pozdrowienia poranne. A ta nasza Koza,ta dopiero ma robotę,aby cieplo podtrzymywać. Dzisiaj u mnie nadal -20, przez tą pogodę to i ja rdzewieje. W klinice,gdzie przebywa moja C.nie ma w łóżkach poduszek. mojej C.zostały dostarczone domowe. Okazuje się,że poduszki w szpitalu są - brak tylko powłoczek na nie. Komentować nie ma co,bo i po co. Na co choremu poduszki? Ot życie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie klubowiczki. Unas jest -12 huhuha ma podobno padac snieg wieczorkiem - zobaczymy. Livio trzymaj sie - bedzie dobrze a poduszke swego czasu tez musiałam ze soba zabrac do szpitala i poszewke. Z ta Afryka to taka przenośnia - nie jestem typem podroznika raczej domtora i ciepełka. Sorki ale taki jakis mam nastroj lipny- podobno spada mocno ciśnienie wiec moze dlatego.A moze nie. Ech nie wszystko układa sie po naszej myśli. Do potem i jeszcze raz Livio - duzo optymizmu i wiary Ci Zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos 1
Witajcie.Ja 49 lat,wspaniały mąż,2-je dzieci,obecnie menopauza:(....a ja czy szczęśliwa?....Ciągle coś mi brakuje do szczęścia:( Pozdrawiam z Wrocka...A może są tu panie z Wrocławia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Wiedziałam,że trzeba zabierać sztućce do szpitala. Teraz doszły poduszki. Aby było pewniej trzeba zabrać ze sobą całe łóżko.Rodzina dostarcza jedzenie i leczenie będzie tanim kosztem. Ta cholerna nasza propaganda, mąci w głowach , że wcale nie jest tak źle w służbie zdrowia. DALIDA,ANULKA,LIVIA,LONIA LUBARKA,TILZA,DORA,DUCH i wszyscy którzy mają ochotę zapraszam na żurek i kotlety mielone. Ponieważ wędlina jest nie dojedzenia /wyniki badań , za mało mięsa w mięsie:)/ zastąpią mi ją kotlety mielone. A żurek na rozgrzewkę. U mnie temperatura się podniosła, ale pada śnieg i jest wiatr więc zimno. Mimo tego pomaszerowałam po zakupy. Nałykałam się świeżego powietrza , ma mi wystarczyć na dwa dni. Tak zaplanowałam:) Wychodne będę miała w sobotę. Ale często zaplanowanego "plana" nie doprowadzam do końca. Okaże się jak będzie tym razem. Muszę Wam napisać,że ostatnio mniej wyprowadza mnie z równowagi MM:):) niż kot. O bestia uparta, domaga się otwierania balkonu. Cwaniak siada przed drzwiami i sprawdza czy jest zimno. Tak kilka razy dziennie. Zmroziłam kwiatki - storczyki. Jeżeli tak popada , rano będę robić za Zenka. Przecież droga do kawiarenki musi być oczyszczona. Już dziś zapraszam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
MALGOS 1 Tyle co wiem , z Wrocławia w naszym klubie nie ma nikogo. Może się mylę? Jeżeli masz ochotę do dołącz do nas:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas strasznie sypie i mocno wieje ,wiec rano zaspy beda po pachy. Jest minus 10 zimno brbrbrbrbrrrr. Witam nowa kolezanke,moze sie u nas zadowmowi. Byłam dzis w sklepie a czy jutro wyjde to nie wiem,mam nadzieje ze nas nie zasypie. Pozdrawiam wszystkich i za zurek ślicznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was goraco i nowa Kolezanke malgos1🖐️ U mnie tez bialo i mrozi brrrr.... zapowiadaja sniezyce :-( i wiatr. Livio 👄 to co piszesz jest smutne ale chyba naprawde szkoda slow na sluzbe zdrowia. Dobrze, ze Corcia Twoja jest w dobrych rekach i napewno bedzie dobrze, nie ma innej opcji❤️ Globusiku u mnie tez dzis byly mielone kotlety :D ale zurek zjem chetnie 👄 Dalido 👄 Loniu👄❤️ co u Ciebie ? Pozdrawiam wszystkich i milego wieczorku zycze🖐️ Oddech wieczoru już niebo głaszcze noc piękne gwiazdy zapala. Srebrzysty księżyc świeci dziś jaśniej i spać znów nie pozwala. W magię wieczoru dzisiaj wtulona powracasz w swe marzenia, których, nadziei mała iskierka, tak pragniesz dziś spełnienia. Wędrujesz z nimi w tę noc cudowną zabierasz je w swoje sny, i tak głęboko w swym sercu chowasz, urok minionych dni. Dzisiejszy wieczór twoją radością, noc do snu Cię już woła, i pewnie dzisiaj tą swoją magią, marzenia spełnić zdoła. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos1
Witam i dziękuje za zaproszenie do klubu:)Szkoda,że nie ma nikogo z Wrocka..Jutro tez gotuję żurek.Mam49 lat,męża i 2 kę dzieci(juz dorosłe) Dopadł mnie marazm i kryzys wieku średniego.Dobrze,że pracuje i mam trochę z ludżmi kontakt:)..Ostatnio często mam doła ...Wszystkich gorąco pozdrawiam,a we Wrocławiu tez ziiiimno wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej - już znowu wieczór. witam Małgosię z Wrocka.. Małgosiu - z Wrocka.. nie jesteśmy, ale we Wrocku..mam szwagierkę . ha...... Więc poniekąd krajanki jesteśmy. Smieję się trochę.. bo po ślubie jesteśmy 40 lat, a Ona nigdy nas nie zaprosiła.Z tym,że u nas bywała - a jakże,ważny gość (Duchu - nauczycielka o wielkim rozumku). Wybaczcie - jakiś humor nieco złośliwy ze mnie wyłazi. No - ale od złych humorów mam Was,mam do kogo szczerze mówić,wiedząc,że nie będę żle zrozumiana. Moja C.była nieraz we Wrocku..z przyjaciółmi,pytam :Ciotki nie odwiedziłaś? A jakiej Ciotki? - pyta mnie. No i tutaj wyłazi drugi koniec tego kija. Aktualnie C.dalej podłączona do kroplówy - Mam NADZIEJĘ ( Tę Córkę nie wiadomo czyją),że jeszcze w tym tygodniu ja wypiszą. Ot żywot człowieka poczciwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witam bardzo serdecznie. Po nieprzespanej nocy samopoczucie nie najlepsze:( Na odśnieżanie wyjdę później. Koza jest zaopatrzona w koks, więc ciepło jest w klubie. Opady śniegu ogromne , drogi zawiane więc spotkamy się pewnie po obiedzie. MAŁGOŚ 1 znam huśtawki nastroju. W gronie naszej "paczki" klubowej jest mi lżej. Dziewczyny potrafią zasypywać dołki by w nie nie wpadać. Nawet mamy "fundację zasypywania dołów". Razem damy radę.Bardzo ważna jest rozmowa, tak też traktuję każdy wpis . Jeżeli zainstalujesz się na dłużej przekonasz się. Jeszcze wpadnę. Kawa czeka na wszystkich chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Globus a ja dzisiaj trochę Was "ZDOLUJE". Znacie prawa Murphego ? No to poniżej kilka wklejam. Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno. Nie uda się nawet wtedy, gdy jednak nie powinno się nie udać. Wszystko wali się naraz. Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego. Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze. Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz. Druga kolejka jest zawsze szybsza. Wszystko, co dobre, jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie. Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia - głupcy są zbyt pomysłowi. Światełko w tunelu - to reflektory nadjeżdżającego pociągu. To, czego szukasz, znajdziesz zawsze w ostatnim z przeszukiwanych miejsc. Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie o nim,mysląc o losie mojej C. Jest coś nie tak? - nie wiesz wszystkiego. Dociekliwi lekarze znależli więcej. Jaka wspaniała jest niewiedza - mozna spokojnie żyć. Chyba jednak najlepiej mają Ci niewiele myślący i nie zastanawiający się nad życiem. Po co szukać sensu czegoś - co jest bez sensu. Lepiej już być Kozą z koksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To światełko w tunelu,jest tak prawdziwe,że pozwoliłam sobie na wsadzenie go w stopkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos1
czytam książkę Josepha Murphy-ego:"Potęga podświadomości"....na doła trochę pomaga.To fajnie,ze macie klub zasypywania dołów...Pozdrawiam z cieplejszego dzisiaj Wrocka.Czekam na Drzwi frontowe od mebli ,bo dali w paczce nie ten kolor...wrrr.Miałam nie palic a kupiłam papierosy ...buuu choć nikt o tym nie wie tylko Wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kumpele :) Małgoś - Witaj i czuj się jak w domku. O swoich dołach pisz i wywalaj toksyny , które zalegają w nas wszystkich. A ostatnio chyba najwięcej jest ich we mnie :) Gramolę się, i jakoś końca nie widać tej mojej pochyłości !!! Śnieg tak zapitolił wszystko , że o wydostaniu się nie ma mowy. Dzieci siedzą w domach, do szkoły nie mogły dojechać - bo wszystko zasypane i zakotłowanie śniegiem. Dorośli nie poszli do pracy. MASAKRA ! Na domiar złego co jakiś czas znika prąd - trzeci raz próbuję coś do was napisać , poprzednich nie zdążyłam wysłać - bo zdechło prądzisko !!! Fajnie jest na wsi - ale NIE TERAZ ! No i jak mam te doły zasypać ?????? Powoli zaczynam mieć wstręt do książek - takie tam mądrości, a jak sobie poradzić w kryzysie emocjonalnym - ni ma. :( Livio - kochana, My ze stali jesteśmy i to tej hartowanej ŻYCIEM :) Poradzisz kochana i przetrzymasz - ot, taka nasza dola i rola rodzica. Uśmiech na gębulę trzeba wrzucić, a to co boli głęboko schować. I nadzieję mieć - że, JUTRO będzie fajnie :) Ka- mać, JA CHCĘ JUŻ WIOSNĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo na co komu ???? ta cholerna ZIMA !!!!!!!! Pozdrawiam i cmokale rozdaję każdej z Was. Duchu - ciebie ino uszczypnę :D Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Cześć LONIA. OOOOOO cholerka ja też chcę wiosnę . Wyobraź sobie,że na chwilę zgasło u nas światło. Wystraszyło to nas i kupiliśmy latarkę na naftę. W obawie, że wszystko może się zdarzyć!!! a świeczka sprawy nie załatwia. Podobnie jak Ty gramolę się każdego dnia, by wyjść na górkę:) co wejdę wyżej , zjadę na tyłku w dół:(:( Jest za ślisko , kiedy lody puszczą może się uda{serce] Pozdrawiam . DALIDA nie możliwe by opuścił Cię zapł i radość życia. Nie smakuje Ci kawa w klubie:( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×