Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

dziś zaczynamy 26 tydzień:) bosko, ale czas zasuwa! co do browarka, to ja odkąd \"wiem\" to ani kropli takiego alkoholowego nie wypiłam, nawet niskoalkoholowego... w specjalnym sklepie (na Braci Wieniawksich - dla lublinianek info) kupuję takie 0,0 % jak już mam ochotę. ale spoko jest, nawet nie mam ochoty:D odbiję póżniej papatki, lecę na dom. mam rosołek[cool[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku dziękuję:) Już je troszkę skróciłam i zaokrągliłam, mi akurat długość nie przeszkadza - na studniówkę miałam takie i jeszcze pończochy zakładałam:) Ale krótsze będą lepiej wyglądać. Kupiłam zmywacz bezacetonowy i będę próbować, jak się nie uda to trudno. Nie martw się, będzie dobrze. Najważniejsze to pozytywne myślenie i spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dawno mnie nie było, ale weekend na uczelni spędziłam. A niedzielny wieczór i poniedziałek spędziłam w łóżeczku, bo brzuszek mnie strasznie bolał :( Wczoraj byłam u lekarza i wszystko z małym jest oki. Ale muszę dużo leżeć teraz, bo szyjka się trochę skróciła. Więc w gruncie rzeczy chwilowo nie robię nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sąsiadka przyniosła mi wynik z glukozy!!! Troszkę sie bałam bo wieczorem zjadłam paczke m&m-sów. Ale na szczescie cukier w normie tzn 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Bylam dzis zrobic wyniki:krew,mocz i slynna glukoze:):)Kurcze nie wiedzialam,ze az tyle jest jej do wypicia:)I szczerze mowiacv myslalam,ze jest duzo slodsza,zaskoczyla mnie ilosc ale smak do przezycia:):) Wyniki odbiore dopiero jutro wiec poki co w niepewnosci zyje. pogoda dopisuje na calego fajnie bo lubie gdy jest cieplo,choc upaly wiem ze ciezko zniesc moge:):) Dziewczyny powiedzcie mi czy zrobienie tipsow w ciazy nie szkodzi ?Pytam bo tak widze,ze co chwile ktoras z was pisze o paznokciach,to na slub lub na codzien.Czy ten zel nie zaszkodzi dzidzi-w koncu to jest jakas chemia. Poprawilam stopke bo we wtorek zaczal sie 26 tydz:) A powiedzcie mi bo cos takiego slyszalam,czy to prawda,ze do porodu nie mozna miec pomalowanych paznokci ani tipsow,bo lekarz na podstawie naturalnej plytki moze ocenic stan pacjentki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka mam pytanie w związku z tym badaniem - bo kupiłam tą glukozę i ona jest jakby sypka w tej buteleczce. To się jakoś rozpuszcza czy coś? Co do tipsów nie mam pojęcia czy nie szkodzą. Zastanawiam się nad nimi na ślub, bo to już za 24 dni :) Ale szkoda mi trochę moich paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do porodu to też słyszałam, że nie można mieć pomalowanych pazurków. Podobno niektóre szpitale życzą sobie, żeby u stóp też nie były pomalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :D:D:D:D:D:D Maartusia najważniejsze że z dzidzią jest wszystko dobrze a płeć to będzie słodka niespodzianka :) Majka powiem Ci tak ja miałam cesarskie cięcie to nie mogłam mieć ani pomalowanych paznokci ani biżuterii nie wiem jak jest teraz :) Polusia a Ty kochana leż i odpoczywaj :D:D:D jak robiłam glukozę jak byłam z Madzią to rozpuszczałam ją w szklance wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka bo się wybieram właśnie, ale chyba w poniedziałek dopiero pójdę. Bo ja na badania sama nie chodzę, bo mi się zawsze słabo robi. A nie bardzo ma kto ze mną iść przed weekendem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry! Koteczek ja mam przepisany fenoterol i isoptin. Pierwsze to na skurcze, drugie osłonowe na serducho.Narazie nie biorę tego, bo skurczów nie miałam częstych jak narazie. Skutkiem ubocznym zażywania fenoterolu mągą być drgawki, osłabienia, palpitacje serca. U jednych to występowało, a u innych nie. Moje koleżanki barły ten lek z reguły do 37-38 tc. Do porodu nie można mieć wymalowanych paznokci, ponieważ sprawdzają na płytkach reakcje organizmu... Moje dziecie chyba już stoi na głowie ;). Dzisiaj zaczoł kopać wysoko nad pępkiem. Co do rozmiaru brzucha to zaczymało się na 101 cm i od dłuższego czasu nie drgnie. Przytyłam jak narazie 6,5 kg. Jak do tej pory to chyba nie za dużo. Ale przed ciążą miałam trochę zbędnych kilogramów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie jesli chodzi o te paznokcie a w sumie o tipsy to zalezy w duzym stopniu od szpitala,bo jak widze zdania sa podzielone. Ja glukozy nie kupywalam w aptece ,gdy poszlam na badania to w laboratorium dano mi ja juz rozpuszczona. w sumie tez przed porodem planuje slub cywilny i tez bym wolala zrobic sobie nawet delikatny french,zeby te paznokcie jakos wygladaly.No ale nie wiem jak to u mnie w szpitalu przyjma:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od okulisty i powiedział, że na \"pierwszy rzut oka\" nie widać przeciwskazań do naturalnego porodu ale dla upewnienia się zrobi bardziej szczegółowe badania, tylko muszę zarezerwować więcej czasu - dwie wizyty pod rząd. I zrobię to właśnie pomiędzy 7 a 8 miesiącem ciąży, wtedy kiedy są zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tipsy miałam raz w życiu,do ślubu ;) wolę swoje,naturalne,czasem maluję lakierem,także do porodu to powinni mnie dopuścić bezproblemowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po wizycie i po szkole rodzenia. dowiedziałam się, że u mnie w szpitalu nie można mieć pomalowanych paznokci, żadnych tipsów i żadnej biżuterii. ja tipsów nigdy nie miałam, bardzo rzadko maluję, więc to akurat dla mnie nie stanowi problemu. jeśli chodzi o USG, to moja dzidzia ma już 918g! niby waga w normie, ale mi się wydaje trochę sporawy ten mój chłopak. poza tym, tak jak i ostatnio lekarz był tajemniczy co do porodu. mój mąż się stale podpytuje, ale lekarz stwierdził, że porozmawiamy później, bo ma kilka przemyśleń, co do mojego porodu. nie chcę być krojona i mieć potem brzydki brzuch... :( ogólnie wszystko w normie :) pytałam też o krzywą cukrową. mówił, że tego nie zleca swoim pacjentkom, bo jedyną rzeczą z tego wynikającą jest to, \"że można się porzygać\" (cytuję dosłownie :P) no chyba, że są wyraźne wskazania, ale u mnie ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli cięcia nie widać, bo jest zaraz nad linią włosów łonowych. Więc nawet kuse majteczki Ci je przykryją ;) Koteczek ja jeszcze dodatkowo potas mam do tych tabletek przepisany. A po zażyciu jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, muszę jeszcze dodać, że mój mąż musiał kolejny raz oglądać siuraka w przybliżeniu. a dodatkowo lekarz zmierzył :P kulki mają 16mm a siurak 8mm... imponujące wymiary :P najlepsze jak urodzi się dziewczynka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niLLi to twoj synus rosnie jak na drozdzach:):) oby tak dalej a bedziesz miala co nosic na rekach:):) Tez jestem ciekawa ile moj synus wazy ,bo wizyte mam teraz w poniedzialek i bedzie to ostatni dzien 26 tyg,na ostatniej wizycie w 23 tyg wazyl 600gram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to moje to malenstwo przy waszych!!!a ja myslałam ze takie duze!!!Dziś spotkałam kolezankę jeszcze z miesiąc zostało jes 6 tygodni a dzidzia wazy juz 2900g spora co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, to spodziewaj się podobnej wagi. mój miał w pierwszym dniu 23tc 550g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, chyba taka normalna. lekarz mówił, że dziecko w około 30tc powinno ważyć jakieś 1,5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli eeee to kule niezłe już a tą ewentualna cesarką się nie przejmuj i tego i tego są wady i zalety, blizna naprawde nie jest widoczna to ok. 10 cm. cieniutkiej kreseczki, bikini nadal można nosić bez problemu a z kroczem też przecież różnie bywa jak dzidzia duża to podobno porozrywać może całą szyjkę i cerować trzeba i potem problemy nie ma sie co martwić na zapas, szkoda że ja nie miałam wczoraj tego USG bo porównałybyśmy wagę bo u nas chyba 2 dni różnicy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niLLi powiem Ci,ze moj P urodzil sie o wadze 4600,mam nadzieje,ze synek nie pojdzie w jego slady bo nie wyobrazam sobie takie duze dziecko urodzic przy mojej drobnej budowie:):)chyba w polowie porodu zrezygnuje:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) nilli - no no...i jeszcze te imponujące wymiary kuleczek...;) maartusia - pewnie dziewczynka, bo chyba chciałabyś? ja dziś miałam mieć robioną glukozę, ale na czczo wyszła mi 124 i pielęgniarka od razu zapytała, czy wczoraj nic słodkiego nie jadłam...hmmm tylko dwa pąćzki , snickersa, twixa i trzy cukierki merci....codziennie tak jem, bo mnie ciągnie. Na szczęście pielęgniarka była mądrzejsza niż ja i mnie odesłała z zastrzeżeniem abym dzień pr\\zed badaniem nie opychała sie słodyczami, bo wynik może wyjść zafałszowany i po co mi dodatkowy stres...eh głupia ja głupia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×