Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Klara, ja mam wizytę co 3 tygodnie i na każdej mam USG. Także już sporo tego było i jeszcze kilka mnie czeka. Nie trwają długo. Zaledwie kilka minut. Na 3D się nie wybieram. Przezierności też nie miałam i jakoś mnie to szczególnie nie martwi. Jeśli chodzisz na kasę to proponuję iść gdzieś prywatnie raz czy dwa albo na 3/4D :) po co się denerwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także mam usg robione przy każdej wizycie, w tym miałam 2 razy robione usg 3/4d w 14 i 21 tygodniu. Dziewczyny czy Wy macie wyrobione książeczki ubezpieczeniowe? Ja nic takiego nie posiadam a wiem, że do szpitala taka książeczka jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi, to Twój maluszek pewnie taki jak mój mniej więcej, bo na USG zawsze mi wychodzi termin około 30 lipca :) u Ciebie też wcześniej niż z @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiLLi wiem ze to pyt do Jogi ale mi sie caly czas przesuwa termin porodu na jednym mialam juz na 20 sierpnia ale ja i tak pilnuje terminu z @ czyli na 29 sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam książeczkę z pracy. tylko zastanawiam się, czy musi być podbijana co pół roku, czy częściej... jogi, do szpitala potrzebna jest książeczka... albo ostatni odcinek renty :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek a ja mam ubezpieczenie na mame i do porodu mam nadzieje ze bedzie normalnie brane pod uwage. A wlasnie mialam sie Was zapytac bo ja to mloda nieobeznana jestem. Moj K. ma firme wlasna i chielismy zeby mnie zatrudnil zebym przeszla na zwolnienie a potem na wychowawcze ale cos tam jest ze nie moze mnie zatrudnic bo rozmawialismy z jego ksiegowa. A nie powiem bo pieniadze nawet 400 czy iles zl miesiecznie by sie nam przydalo. Czy jak bym sie zapisala jako bezrobotna to dostalabym wychowawcze? z urzedu ktoras moze wie ? bo poszlabym jutro z mama do urzedu ale najpier wole sie Was zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, nam to babka tłumaczyła w szkole rodzenia. Od terminu z @ odejmij 3 tygodnie - tu się wchodzi w "termin porodu". trwa on do około 10-14 dni po terminie z @. Czyli faktycznie około miesiąc jesteśmy już w terminie porodu i możemy się go spodziewać. Mówiła, że najbardziej wiarygodny termin porodu jest wyznaczony z pierwszego USG - u mnie to 01.08.2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
książeczka ubezpieczeniowa jak często pracodawca ma obowiązek podbijać książeczkę ubezpieczeniową pracownikowi proszę o pomoc 2007-06-11, roxana, tarnów powrót Odp:książeczka ubezpieczeniowa Legitymacja ubezpieczeniowa uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej do końca m-ca, w którym pracodawca potwierdził jej ważność; w ciągu kolejnego m-ca zachowane jest prawo do świadczeń na podst. art 67 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r.o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.04.210.2135. Krótko mówiąć jest ważna do końca m-ca w którym została podstemplowana i następny m-c. Jest to komunikat WOW NFZ dla Świadczeniobiorców i Świadczeniodawców - dokumenty potwierdzające ubezpieczenie zdrowotne. z tego wynika, że co dwa miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Nilli :) no wiem gin mi powiedzial zeym sie nie martwila bo juz od 1 sierpnia to moge spokojnie rodzic hehe :) tak juz chce zobaczyc to moje malenstwo :)no zobaczymy jaki mi dzien porodu przypadnie:P co to beda za nerwy ohoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuję , to jak nie jesteście małżeńswtwem to może cię zatrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek no wlasnie ta ksiegowa powiedziala zebym poszla sie zapytac bo czegos tam moge nie dostac ( juz nie pamietam) ale wychowawcze moze dostane bo samotna itd tylko trzeba isc i sie dowiedziec wszystkiego bo cos sie mialo zminic ona mowila, ale nie wiem zobaczymy. Moze do MOP-u powinnam sie zglosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszym USG termin wyszedł mi na 30 lipca tak jak z @ i tego mój lekarz się trzyma, a na kolejnych to były terminy 26 lipca i 31 lipca. Wolałabym nie chodzić przeterminowana i urodzić do tego ostatniego lipca. Mój pracodawca chyba sobie w kulki leci. Nikt nie ma książeczki ubezpieczeniowej wyrobionej.. Musze ją teraz wyrabiać. Długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila - co do tych upławów to lepiej zapytaj się lekarza. Bezpieczniej jest to wyleczyć żeby jakieś cholerstwo się nie przypałętało. Usg miała już 5 i pewnie ze 2 jeszcze do końca ciąży będą robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o zasiłek rodzinny 48 zl czy wychowawczyw MOPSIE bedą brali dochody obojga was niezaleznie czy jesteście małżeńswtem czy nie , abyś była uznawana za samotną i branę były tylko twoje dochody pod uwage to : - musisz mieć zasądzone alimenty od K - ojciec musi być nieznany lub ojciec usi nieżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
illi ja też słyszalam żde nawet co miesiac musi byc podbijana ksiazeczka co mnie nieziemsko wkurza bo ja spod poznania jestem a kadry mamy we Warszawie i co chwila bym musiala wysyłac... wysle w lipcu po potem od nich ciezko jest cos dostac zpowrotem ;( beznadziejną rzecz wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogi - książeczkę ubezpieczniową kadry wyrabiają na Twoją pisemną (przeważnie) prośbę. Wówczas musisz wypełnić zgłoszenie do zusu, załączyć zdjęcie i kadry w Twoim imieniu to wyrabiają. Natomiast jeżeli ktoś nie posiada książeczki zdrowia to również może się posługiwać aktualnym formularzem Rmua i to również muszą w szpitalu czy ulekarza uwzględnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kiteczek, to sie uspokoiłam trochę, mam nadzieje że Michalinka też zacznie mocniej kopać niedługo. Ja właśnie dzwoniłam do szkoły rodzenia i chciałam chodzić w czerwcu,ale położna w tym szpitalu( jest to inny szpital niż ten, w któym bede rodzić) powiedziala że to za wczesnie, zebym chodzila w lipcu, termin mam na 28go sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, sprawa postanowiona - umawiam się pruwatnie na badanie usg. Przynajmniej się uspokoje czy wszystkie parametry są w nornie i na woim miejscu. Co do książeczki ubezpieczeniowej to jest ona ważna przez 2 miesiące od podbicia (kiedyś było pół roku) i w szpitalu trzeba mieć ważne swoje ubezpieczenie lub rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to lipa nic nie bede miala jezeli chodzi o jakies zabezpieczenie itd. ech ... pracowalam 5 mies tylko nie bylam zarejestrowana ach! ... ;/ no coz trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ,że rodzinne przysługuje każdemu kto swymi dochodami nie przekroczy 504 zl/osobe (na niepełnosprawne dziecko 583 zl/osobe) , niezależnie od statusu pracy , zasiłek wychowawczy przysługuje tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę , jest przyznawany na okres 3 lat do momentu ukonczenia dziecka 4 lat a płatny jest 2 lata i tez nie można przekroczyć kwot ,które mam przy rodzinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychowawczy należy się pracownikowi. Tak więc trzeba być pracownikiem żeby go dostać (taka forma urlopu od pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda w sumie masz racje ale i tak przez najblizszy tydzien a nawet dwa nie bede miala kontaktu z ginem bo on wyjezdza na urlop ech. ALe jak przed ciaza mialam takie uplawy czasem to pani magister w aptece zalecila mi masc clortimazolum i alantan nie wiem moze powinnam z powrotem wrocic do tego. Zwlaszcza ze ja mialam zawsze problemy z drogami moczowymi itd. przez czeste zapalnie miedniczek nerkowych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gomi
witam.... mam pytanko czy któraś z was robiła sobie usg 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po obiadku hehe wlasnie dokonczylam :P dzisiaj jakos wczesniej. Niestety rodzinne tez mi sie nie nalezy bo moja mama ma za duze dochody i przekracza mi o wiele ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady co do tej książeczki:) Ruda widzę, że nieźle obcykana jesteś w tych sprawach. Ze mnie to jest jeleń straszny, nic nie wiem o ubezpieczeniach i innych takich, a jak wchodzę do jakiegokolwiek urzędu to dostaję wysypki i nocka przed tym nieprzespana;) klara bardzo dobrze zrobiłaś moim zdaniem. Uspokoisz się i będziesz wiedziała, że wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!!! Ja po wizycie u gin!!!Wszystko jest w porzadku nastepna za 3 tyg! a usg 25 maja!!! Z tego co wiem wychowawczy nalezy sie po przepracowniu 6 miesięcy ale nie musi być to ciągłość!Może to być 2 miesiące w jednym zakładzie a reszta w drugim!Łącznie 6 miesiecy!!! Jakoś ostatnio humor mi nie dopisuje wiec dziś sobie tu posiedze i was poczytam!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia to dobrze ze wszystko w porzadku :) 🌼 Ja na razie mykam na spacerek i babci dotrzymam towarzystwa bo sama jest, wypije z nia hernatke porozmawiam. Dziekuje za rady :) bede wieczorkiem :) Zycze milego dnia Wam i brzuszkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×