Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Gość moonika26sz
hej Nily :) gratuluje synka Asia :) Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze Życia Pikle:)Sto Lat Sto Lat niech żyje żyję żyje Nam a kto Pikle !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) NiLLi gratuluje synka :) Asia wszystkiego dobrego na nowej dordze zycie ;) Pikle wszystkiego najlepszego i sto lat ! :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek!! Lenka kr -- ja też mam krótkowzroczność, ale nikt mi jeszcze nic nie mówił o badaniach itp. Tak jak pisze pikle - nie ma się co martwić na zapas. NiLLy -- GRATULUJĘ! pikle -- NAJLEPSZEGO!! Sto lat! kiteczek99999999-- to trzymamy sztamę!! Głowa do góry! Bedziemy miały więcej czasu dla dziecka a potem.. Potem to się jakoś ułoży! Asiaaa--- Szczęscia i zgody we wspólnym zyciu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wrzody mnie bolą :( a tu jeszcze tyle godzin w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja również dołączam się do życzeń ;) Pikle starucho ;) wszystkiego najlepszego, obyś tak dobrze się trzymała przez następne 28 lat :P 🌻 NiLLi gratuluję synka 🌻 ja jutro mam wizytę u gina o 11 ale czy będe miała usg to się okaże! S. idzie ze mną, ma nadzieje że znowu wejdzie do gabinetu ;) Asiaaaa wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!! Przede wszystkim miłości, miłości i zrozumienia :-) 🌻 Dziewczyny czy u Was też wczoraj padał śnieg?? u mnie strasznie sypało i do tego deszcz a dzisiaj od rana piękne słoneczko :) oby za tydzień mi tak świeciło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj rano pruszył śnieg, ale raczej nic z niego nie zostawało. A teraz trochę pochmurno, ale żadne paskudztwo z nieba nie leci ;) Anytram, mam nadzieję, że jutro będziesz mogła podejrzeć swojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez wczoraj sypalo... ciezko bylo sie poruszac autem,zero widocznosci. a dzisiaj od rana sloneczko... a mnie glowa od rana boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoją drogą zobaczcie jak ten czas szybko leci, niedawno wielka radość z 2 kresek i ziarenko na usg, a dzisiaj?? część zna już płeć, sporo z nas czuje już ruchy dziecka, 2 trymestr w pełni, nim się obejrzymy będzie 3!! zaraz święta wielkanocne (a niedawno była wigilia), wakacje.. i poród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide za tydzien do gina,i mam nadzieje ze dowiem sie co maluszek ma miedzy nogami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj rano było biało i 0 stopni. Na razie się nie ruszam z domu, a przez okno to tak szaro-buro. Ja następne usg będę miała 20-22 tc czyli jeszcze mnóstwo czasu, chyba że pójdę gdzieś ekstra. Od dwu kobiet usłyszałam że będe miała chłopaka, pytałam za każdym razem skąd wiedzą, a one - zobaczysz. Nie nastawiam się, choć gdzieś w środku mam przeczucia - od samego prawie początku, że to chłopak będzie. Ale pewnośc będę miała jak się urodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RHM ja też miałam takie przeczucie i jakoś tak myśląc o bobasku myślałam o chłopcu ;) w każdym razie u mnie brzuch powiększa się tylko "do przodu" i jak narazie na dole. Talię nadal mam i w sumie nigdzie więcej też nie przytyłam. Wiem, że to żaden wykładnik, ale niby kształt brzuszka zależy od płci :P zresztą na 100% okaże się przy porodze :P ale tak jakoś śmiesznie mi ze świadomością, że mam w brzuchu małego faceta z małym siurakiem :P Takie przemyślenie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli masz jedyną i niepowtarzalna okazję mieć w sobie siusiaka przez 9 miesięcy, troszkę zazdroszczą... Ale rzeczywiście ten czas leci mi się wydaje ze codziennie mam wiekszy brzuch tylko tych ruchów mi tak brakuje, masuję macam dotykam ale nic cierpliwie czekam, moja przyjaciółka się smieje, że jeszcze będę chciała żeby nie kopało bo ona miała całe żebra obolałe, jej małą skończyła właśnie 3 tygodnie już taka fajniutka się robi już nie moge się doczekać kiedy ja bedę tulić przy cycu ach rozmarzyłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi, Ty masz za to dodatkową porcję jajeczek... :) mój mąż się wczoraj profesjonalnie spytał, czy na USG widać by było maleńką macicę... myślałam, że lekarz spadnie z krzesła, jak to usłyszał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jak sie widziałam z moją przyjaciółka to taka już szczuplutka była (+20 w ciaży) a ona akurat była w tym pasie i mówi że zakłada go co drugi dzień bo nie ma się co czarować, że jest wygodny ale mówi, że jak ma za długą przerwę to widać, że od razu brzuch wisi więc się "katuje" no cóż czego się nie robi dla płaskiego brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za życzenia:). Alidżi, z całym szacunkiem dla koleżanki, ale nie dało jej do myślenia, że po zdjęciu pasa brzuch nie jest płaski, tylko wisi? Całe życie zamierza się katować pasem? Jeśli nie będzie ćwiczyła mięśni brzucha, to niestety pas może podłożyć pod tramwaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się też pytałam lekarza po czym wie że to dziewczynka czy jajniki widać czy może wargi sromowe a lekarz na to, że poprostu nie widać interesu ale swoja drogą, że wargi tez widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już czuję ruchy dziecka od tygodnia. Alidżi nie ma co masować i macać, bo te ruchy czuć od środka, a nie na zewnątrz. Przynajmniej na początku. Pikle Zdrówka Ci życzę przede wszystkim i dla Twoich bliskich. Wszystkiego Naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciółka jest po drugiej ciąży więc doswiadczenie ma, chodziło jej o to, że np. nosi pas jeden dzień to potem przez trzy nastepne ma fajny brzuch a juz na czwarty dzień zaczyna sie robić oklapły nie wiem dokładnie jak to jest ale tak ją zrozumiałam, myslę, że w tej przerwie może też mięśnie pracują sama nie wiem w każdym razie ja napewno bedę się "katować" żeby nie mieć potem wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od środka czuję jakby takie tętno i jak przyłoże rękę to tak jakbym ją sobie na sercu położyła, to czyli na prawdziwego kopa cza bedzie chyba jeszcze dłuugo czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie tętno to i ja czuję ale to co innego. Przecież dziecko ma takie małe serduszko, że potrzeba specjalnej aparatury żeby usłyszeć i nie da się wyczuć przez skórę. Moje odczucia z ruchów dziecka są takie: czuję, że tam ktoś jest, bo czuję: -łaskotanie -bąbelki -muśnięcia itp. Tak to mi najłatwiej opisać. Czuję to kilka razy w ciągu dnia, najczęściej do południa. Nie wydaje mi się żeby to były kopniaki (przecież dziecko ma malutkie nóżki), wydaje mi się, że dzidziuś cały się ociera ruszając się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czujesz swoją tętnicę :) kopniaki odróżnisz. Są punktowe i w różnych miejscach brzucha :) pewnie lada dzień mała da Ci popalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi, noszenie pasa można porównać do noszenia biustonosza na biuście, który nie jest w pełni jędrny. Zakładasz biustonosz, masz super wysoko uniesione piersi - mucha nie siada. Ale jak tylko go zdejmiesz, biust zachowuje się zgodnie z tym, jak działa na niego grawitacja. Różnica między piersiami a brzuchem jest taka, że brzuch zbudowany jest z mięśni plus tkanka tłuszczowa (której rozmiar zależy w jakimś stopniu od kobiety), a piersi akurat odwrotnie. Brzuch możesz wyćwiczyć, piersi w niewielkim stopniu, choć również ćwiczeniami im pomożesz. To, co zwisać może u koleżanki, to rozleniwione mięśnie, nadmiar tkanki tłuszczowej i nadmiar skóry - co tuż po porodzie jest w pełni zrozumiałe - ale pas tu nie pomoże. Na rozleniwione mięśnie tylko ćwiczenia, tkankę tłuszczową można zredukować dietą, a nadmiar skóry - to, niestety/stety, kwestia wieku i kondycji skóry. Rzecz jasna, wiara przenosi góry, ale jeśli swoje zabiegi ograniczysz do katowania się noszeniem pasa, to wyrzutów sumienia nie zazdroszczę. Pasa w sierpniu również nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się. Tym bardziej, że jeśli wszystko jest dobrze, to zacząć można szybko po porodzie. Zreszta w ciaży też można ćwiczyć mięśnie brzucha. Mam nadzieję, że moje wieloletnie katowanie brzucha na coś się teraz przyda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, u mnie jest jeszcze jeden problem że mam dość dużo schabu na brzuchu (juz + 11 kg.) i pewnie ta moja dziecinka się bidna przebić nie może. Wiecie co rano ubrałam sobie skarpetki i teraz je zdjełam i mam całe odbite i stopy spuchnięte myślę, że u mnie się woda zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, schab mnie rozłożył :D Alidżi, obetnij ściągacze w skarpetkach albo noś wywinięte mankiety, tak żeby ściągacz nie przylegał bezpośrednio do nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Pikle i moim zdaniem ten pas działa właśnie na tą rozciągniętą skórę pomaga jej się obkurczać Podałaś dobry przykład z tymi piersiami kobiety w Afryce nie noszą staników i można zobaczyć jak zachowuje się skóra gdy nie jest podtrzymywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle co do tych skarpetek to ja noszę te frotki kolorowe takie milutkie napewno wiesz jakie tam w zasadzie nie ma ściągacza sama jestem w szoku że mnie to obcisło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×