Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Kurcze ja to tez mam wilczy apetyt. W pracy mam przy sobie paluszki, bo jakbym czegos nie podgryzała to mnie wtedy mdli :) Ale jak narazie to nie jest źle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez zauważyłam, że jak szybciej chodzę to boli troszkę bardziej, ale ogólnie boli mnie słabiutko. tylko czuję, że coś się tam dzieje :) jogi, qrcze też bym chciała L4, ale z drugiej strony chyba bym zgłupiała w mieszkaniu. myślę, żeby od kwietnia sobie darować pracę. ja pracuje w firmie ze stalą nierdzewną, przeważnie 8 godzin przed komputerem. jedyne szkodliwe warunki sa takie, że jest zimno, a idąc do toalety trzeba przejść przez warsztat ślusarski, gdzie jest bardzo głośno. Ale myślę, że dzidziulkowi to nie będzie przeszkadzać, przynajmniej póki nie będze słyszeć ;) Dziewczyny, pierwsze USG ginekolog robi dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry ! Gratuluję nowym mamusiom :) Nadiewa nie śpiesz się ze ślubem. Ja brałam rok po urodzeniu. Część rodzinki nie mogła się pogodzić, że bierzemy go jak juz dziecko na świecie i to takie duże, ale mielismy to gdzieś :) Nilli tak pierwsze i drugie robi się dopochwowo. No chyba, że terminy USG odległe to wtedy będzie nastpne juz przez brzuszek :) Postanowiłam z mężem, że jak będzie mial wolne to pojedziemy na izbe przyjęć do szpitala i będe tam udawać ból brzucha i powiem, ze mam plamienia. Może uda sie przyspieszyć scan. Pewnie mi na dzieńdobry dadzą paracetamol i odeślą do domu, ale mam nadzieję, że wyznaczą przy okazji termin USG. Bety tutaj nie wykonują :/. Jakby była możliwość to pewnie bym już dawno zrobiła... Piszecie, że przytyłybyście siedząc w domu :). No cóż ja już tak w domu siedzę trzy lata. Zaraz przed pierwszą ciążą skończyła mi się umowa, zaszłam zaraz w ciąże i pojawiły sie plamienia. Miałam dużo leżeć, no to i pracy nie szukałam. Zresztą ktoby dał mi robote w ciąży... Podczas tamtej ciąży przytyłam 12 kilo tylko. Szybko to zrzuciłam, bo karmiłam piersią ( do ponad roku). Na wadze zaczełam przybierać jak mój mąż wyjechal do UK :) Teraz też siedzę w domu i ubywa mi wagi :/, ale tak na początku ciąży czasem jest. Jak to dzieciątko się urodzi odchowam pewnie do 2 roku i zmykam do roboty, bo juz dłużej nie wysiedze w chałupie. Jeszcze mi tyłek do kanapy przyrośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie o dziwo dzisiaj mdłości jeszcze nie męczyły, ale dzień się jeszcze nie skonczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga mam nadziejie ze mdłości nie przyjdą :-) Ja też sobie nadal pracuje, bo w domu bym nie wysiedziała. Niedługo mamy święta więc bede mogła sobie troszkę odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u Wasz dziewczyny z cerą? Bo podobno w ciąży się poprawia. Ja mam generalnie tłustą cerę, ale teraz to już naprawdę świecę się jak psu jajca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to własnie widze ta poprawę. Normalnie ani jednego pryszczyka nie mam :) Mogłabym tak zawsze :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poprawy raczej nie zauważyłam, ani mi się nie pogorszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny:) Dyskusja aż miło:) aaaaa pomarańczki sio!!!!!!! Ja brałam ślub w pierwszej ciąży, brzuszka jeszcze praktycznie nie miałam, ale potwierdzam, że strasznie męcząca sprawa, a do tego stres mimo wszystko. Jedyny plus tego, że rodzi się dzieciątko jako mężatka, jest z chrztem dzidzi. Z topiku, na którym jestem w związku z urodzeniem Mareczka, wiem że dziewczyny, które nie miały ślubu spotykało wiele przykrości w momencie załatwiania chrztu dla dziecka. Na pewno nie jest to regułą, ale niestety zdarza się bardzo często:( Ja broniłam prace mgr teraz w lipcu, czyli jak Marek miał 9 miesięcy. Mój mąż wyjechał wtedy do pracy za granicę no i byłam całkiem sama, pisałam ją po nocach, ale napisałam, obroniłam. Więc nie obawiajcie się niczego. Mamy mają nieograniczone zasoby siły!:) Jutro śmigam do gin, napiszę co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż miło słyszeć o tak kreatywnej mamusi :) dorotka podzielam Twoją opinię, młode mamy zazwyczaj są bardziej wytrwałe i pomysłowe. Żeby pogodzić tak wiele obowiązków czasem trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga, dobry pomysł, trzeba ich trochę oszukać i postraszyć może wtedy zaczną działać;) Ja już tyję, mimo że się nie obżeram do utraty tchu. Jestem drobna, bo należę do tych \"z metra ciętych\" i 160 cm to ja mam, ale w kapeluszu;) i może organizm sam się domaga większej dawki jedzenia, bo dawniej jadłam tylko obiad, a teraz śniadanie, kolacja, obiad, wszystko musi być, więc w sumie zaczęłam jeść normalnie. Ja już się widzę w 9 miesiącu z moim wzrostem:) Będę wyglądać jak krzyżówka bomby z tułowiem bałwana hihi;) Ja chyba też przyrosnę do kanapy.. im mniej zajęć, tym mniej się chce robić. Jeśli chodzi o cerę, to nigdy nie miałam z nią problemów, żadnych pryszczy itd. ale teraz widzę jakieś denerwujące wypryski, które mam nadzieję szybko znikną. Dziewczyny ja się cieszę z mdłości, bo wywołuje je hormon utrzymujący ciążę, wiec chyba dobrze jeśli są. Miłego dzionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to bardzo się cieszę, że jest nas już tak dużo i mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest z tym hormonem, ale moja mama nie miała mdłości ani przy mnie ani przy mojej siostrze, a urodziłyśmy się zdrowe ;) Ja ważyłam 4050 g :) duża dziewczynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia witaj:) i nie martw się naprawdę nie biją ;) powiem ci że ja byłam u lekarza w 5 dniu po terminie @ i już było widać 2mm pęcherzyk więc ty na pewno zobaczysz swoją \"Kropcię\":) brzuszek niby ma prawo delikatnie pobolewać choć mnie osobiście nie bolała, ale w szpitalu była ze mną dziewczyna w ciąży młodszej ode mnie o tydzień i ją troszkę bolało ale wszystko było ok na pewno jesli ból jest mocny to bym od razu jechała do szpitala Jogi na tez siedzę w domciu tyle że ja wogóle nie mam pracy i też się zastanawiam czy nie zwariuję:O lamajra jeśli chodzi o mdłości to mnie mdli okropnie jak jestem głodna i wtedy muszę szybko coś zjeść ale zauważyłam że odrzuca mnie od niektórych potraw.. Gaga oj nieźle musisz się nagimnastykować żeby zrobić usg... u nas zero problemów, idziesz prywatni i masz co chcesz, zresztą państwowo też czasem robią częściej co do cery to u mnie nieciekawie, czoło i broda w pryszczach:O chyba będzie córcia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotka, fajnie napisałaś :) takie słowa otuchy. damy radę. mi się wydaje, że mam troszkę większy brzuszek, bo też należę do tych, co im spodnie na dupce wiszą, ale apetytu nie mam jakiegoś szczególnego. przed ciążą jadłam regularnie i teraz jem o tych samych porach i to samo, tylko staram się jeść więcej warzyw i owoców. do tego ćwiczę, tylko inaczej niż przed ciążą - mam DVD + jeżdzę na rowerku. tak dla lepszego samopoczucia :) a co do cery, to chyba nie ma reguły. tak jak dla mdłości. Moja mama urodziła trzy córy i nie miała mdłości :) postawicie obok siebie kobietę spodziewającą się synka i kobietę z córcią w brzuszku i moga mieć takie same objawy :) pozdrowienia dla wszystkich kobietek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo bym chciała nie przytyć bardzo ;) Mam w domku Wii Fit i póki co korzystam, ale jak długo mi się będzie chciało :D to wyjdzie w praniu Zaraz wychodzę z raboty Miłego wieczorka dziewczyny, głaszczcie swoje brzuszki i przekazujcie im pozytywną energię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilly żartowałam z tą córcią, osobiście nie wierzę w takie rzeczy, po prostu hormonki szaleją i widać to u mnie na buźce:O podziwiam was że chce wam się ćwiczyć, ja dziś pół dnia biegałam po urzędach i wróciłam do domu słaba śpiąca i z bólem głowy... zadzwoniłam umówic się do lekarza a termin mi dali dopiero na 8 stycznia!! zwariuję do tego czasu w niepewności czy na pewno wszystko jest dobrze.... postaram się nie świrowac i wierzyć że dzidziuś ma się dobrze, szkoda że usg nie można robic codziennie, chciałabym tak siedziec i patrzeć jak bije to maleńkie serduszko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać wszystkie mamy podobnie :) kiki, a ja to sobie na serio wzięłam :P z tym USG codziennie to byś za dobrze miała... maluszek nie miałby wcale prywatności :P hihi nadiewa.. też nic mi się nie chce, a muszę dzisiaj skończyć projekt, a w niedziele poważny egzamin :P a materiał jest tak nudny, że chyba zapałki sobie włożę, żeby nie zasnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mdłości o dziwo przeszły. Ciut lepiej sie czuję, ale jeść dużo i tak nie dam rady. Kiki wiem, wiem, że w Polsce jest 100 razy lepiej jeśli chodzi o profilaktykę podczas ciąży szczególnie w pierwszym trymestrze. Tu w UK wiele rzeczy zaskakuje. Wiecie, że tutaj nie robią wogóle badania ginekologicznego, bo uważają, że zagraża to poronieniem ciąży. Nie sprawdzają stanu szyjki, rozwarcia. Przed terminem porodu tylko połozna sprawdza szyjkę i ewentualny masaż coby poród przyspieszyć. Tu jezeli ciąża jest prawidłowa z ginekologiem nie ma się styczności do porodu, a i nawet czasem wtedy go sie nie widzi, bo poród odbiera położna. Podkreślam, jeśli ciąża i poród bez komplikacji. Wymazów też nie robią, no chyba, że odczuwasz pieczenie, swędzenie itp. związane z grzybicą (czy innymi bakteriami) pochwy. Dlatego lece w lutym do Polski na badania kompletne do mojego ginekologa, który prowadził pierwszą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa_ wiem jak jest w UK. nasi znajomi tam mieszkają i Beatka rodziła w UK przez cesarkę. Chyba miała tylko 2 czy 3 USG w trakcie ciąży, a po porodzie na następny dzień ją wypisali. aż ciężko uwierzyć, jaka jest różnica tam i u nas. zresztą już słyszałam niejedną opowieść hehe ale ciekawsze są z Irlandii :P ponoć furorę robią prywatne kliniki położnicze, w których zatrudniają też polskich lekarzy... zupełnie inny świat i inne spojrzenie na kobietę i na ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! wyjdzie człowiek do pracy, wróci a tu tyle gadułek! normalnie nadążyć za wami nie można:) My dziś byliśmy z lubym w porani małżeńskiej na spotkaniu przed ślubem. Nie wiem po co to jest, ale niech im będzie;P Ale zaczęłam się też zastanawiać, czy warto brać ten ślub w lutym. Wszystko by było ok, dali byśmy rade ale obawiam się o swój wygląd i o to czy zmieszczę się w wybraną suknie ślubna- bo musiała bym ją zamówić już teraz;/ Może faktycznie zdecydować sie tylko na cywilny narazie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia26...
W sumie to nie wiem od czego zacząć, ale jesli chodzi o sam termin to pewnie będzie to sierpień. Tydzień temu kilka dni po zagnieżdżeniu zarodka zrobiłam test i wyszły dwie kreski, jedna bardzo bardzo słaba, ale wiem że mimo iż jest słaba to świadczy o ciąży. Byłam przerażona bo wcale nie chce w niej być, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą dodakowo był to seks w dni nie płodne więc skoro w takich okolicznościach zaszłam to widocznie tak musiało być ;) nie mam kasy, nie mam mieszkania rodzice są zrozpaczeni, dziadkowie załamani bo pamiętają jak zawsze powtarzałam że nigdy nie chce mieć dzieci. Przez cały ten tydzien po zrobionym teście byłam załamana, dziś miałam dostac okres, ale było to zaledwie brązowe plamienie, więc wiem juz na 100% że to ciąża, dziś poryczałam się i raczej nie ze smutku ale bardziej z ekscytacji i może takiego lekkiego szczęścia. Nie mam dzieci a na samą myśl o porodzie i wszystkim tym co będzie po mam dreszcze ze strachu. Miałam ogromne plany na przyszły rok, chciałam z chłopakiem wyjechać za ocean mieliśmy tyle planów, od roku pracuje jako modelka i naprawde zaczynało mi świetnie iść a teraz wszystko przepadło. Boje się że nie dam sobie rady z wychowaniem dziecka, karmieniem przewijaniem itp itd tym bardziej że mój chłopak pracuje bardzo intensywnie i praktycznie bardzo rzadko się z nim widuje. Czy jest tu jeszcze jakaś dziewczyna która, nie planowała ciązy i jestz tego powodu przerażona, chciałabym się z nią wymienić przerażeniami ;) bo z tego co czytam to wszystkie jesteście tak bardzo szczęśliwe i podniecone że przy was czuje się strasznie dziwacznie, ja która zawsze zarzekałam się że nigdy w życiu nie będe miec dziecka ech jaki ten los dziwaczny... a teraz mam pytanie które was zaskoczy :D czy podczas ciąży mogę sobie farbowac włosy? Już teraz mam odrosty a niedawno dowiedziałam się o moim stanie więc nie wiem co robić :/ na razie pracuje jako modelka i za dwa tygodnie mam zdjęcia do kalendarza, jedyna możliwość żeby jakoś zarobić, więc bardzo mi na tym zależy, dlatego muszę pofarbować łepetynkę, ale czy mogę to zrobić, a może są jakieś specjalne farby które nie szkodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia26...
aaa i jestem z Podkarpacia, może ktoś jeszcze jest tu z moich okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia26...
aaa no i ślub z moim chłopakiem w sumie wymuszony przez ciąże, ale jesteśmy ze sobą 7 lat więc najwyższy czas ;) jeśli wogóle sie pobierzemy w czasie ciąży to na pewno będzie to ślub cywilny bo o kościelnym to nawet nie mam sił myśleć, tyle z tym zabiegania i roboty że na samą myśl mnie mdli. Pewnie kiedyś go weźmiemy ale to już po narodzeniu dziecka. Tak sie wlasnie zastanawiam czy ten ślub cywilny sobie odpuścić czy go brac podczas ciąży, czy jeśli będe jego żoną oficjalnie to będziemy miec jako małżeństwo większe "przywileje" ? np w urzędach? ech sporo tych pytań zadałam ale jestem tak zaskoczona tym moim stanem że za duzo pytań mi sie cisnie na usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawać śpiochy ;-P ;-P Ale Wam dobrze dziewczyny, że możecie sobie rano pospać. Ja żebym była na 7 rano w pracy muszę wstać o 5 ;-( Ale o dziwo jak narazie dzidzia nie protestuje...ostatnio budzie sie o 4, bo tak strasznie chce mi sie siku, a potem jakos bez problemu wstaje (a zazwyczaj zwlec mnie z łóżka o tej porze było niezłym wyczynem). Natalia Ciąża, a zwłasza ta nieplanowana zmienia bardzo dużo. My planowaliśmy ciąze od dłuższego czasu, nasze starania były długie i nie powiem, żeby sie obeszło bez problemów, dlatego wiadomość o ciąży to dla nas ogromne szczęscie. Daj sobie troszke czasu, przyzwyczaisz sie do myśli, że będziesz mamą i pamiętaj, że nic na siłe.... Jeśli nie chcesz ślubu teraz, to poczekajcie aż urodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia... moja ciąża też była zaskoczeniem. kochaliśmy się z prezerwatywą, więc nawet nie wiem, co i jak, chociaż obserwuje cykle :) planowaliśmy starać się dopiero za rok, kiedy uporządkujemy swoje sprawy. ale widocznie tak miało być. moja sytuacja jest inna, bo my w sierpniu wzięliśmy ślub, także dzidziuś jest uzupełnieniem naszego szczęścia, tylko trochę wcześniej niż planowaliśmy. Byliśmy zaskoczeni, ale nie przerażeni i przyjęliśmy tą wiadomość z radością, chociaz nie powiem, bo też byłam trochę przerażona. Ale najlepsze jest to, że jak jeszcze nie wiedziałam, że będę mamusią to w skrzynce znalazłam czasopismo \"Mój Maluszek\" (dla mam) i kurcze dało mi to do myślenia... nie wiem, skąd to się tam wzięło... ale widocznie tak miało być, Ktos na górze tak to sobie zaplanował :D a co do sukienki to widziałam śliczne specjalnie dla kobiet z brzuszkiem :) takie odcinane pod biustem, trochę \"greckie\". jak je widziałam, to sama miałam ochotę taką kupić :] hihi wszystko będzie dobrze, ułoży się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) nadiewa ja też bardziej miewam smaczki w stronę chipsów niż czekolady:) ale np wczoraj spróbowałam śledzia i wydał mi się słodki:O zresztą wogóle nie mam ochoty na wiele rzeczy i dziś planuję robić pierogi z ziemniaków bo na to akurat mam chętkę wielką:) Gaga nie wygląda to ciekawie, u nas w szpitalu wystarczy że masz zrobiony test i przychodzisz z bólem brzucha od razu kładą cię na oddział, kroplówki leki, badania i dopóki nie jest ok to nie wypuszczają dorcia bo niektóre się lenią całymi dniami w domu i piszą i piszą:P(m.in. ja:D) natalia26 na pewno ciąża jest dla ciebie szokiem bo pokrzyżowała wiele planów, ale mam nadzieję że z czasem spojrzysz na to inaczej i będziesz czekać na to maleństwo z takim samym zniecierpliwieniem jak my:) na pewno jako małżeństwo jest łatwiej w urzędach itp, bo według prawa bez ślubu jesteś obca dla męża, ale czy to na pewno takie ważne.. co do włosów różnie mówią, ale bezpieczniej nie farbować albo idź do fryzjera i zapytaj o jakies bezpieczne farby, może jest coś takiego acha i ja jestem w podkarpacia, tylko zalezy jakie okolice cię interesują:) Edusia ja wstaję kilka razy sikać nie ma szans przespac całej nocy nawet nie chcę myśleć co będzie potem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Jak tam dzień sie zaczął? U mnie nawet nieźle, bo w perspektywie jest weekend ;) Nawet korków dziś nie ma, więc same pozytywne wibracje Natalia, nie martw się, moim zdaniem dziecko nie komplikuje, a wręcz układa ludziom życie ;) będzie dobrze Jak u Was z tolerancją na kawę? Bo ja oczywiście od dłuższego czasu w ogóle nie piję, ale jak dzisiaj robiłam swojemu lubemu to jakis dreszcz aż mnie przeszedł ;) A myslałam, że jeszcze nadwrazliwość na zapachy mi się całkiem nie uaktywniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×