Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość syla1111

Klinika w Czechach dr LIBOR POLAK

Polecane posty

Gość yzzi3
Masz racje, owszem dzwonilam do lekarza, czytałam wszystkie wcześniejsze posty, lekarz robi badania u siebie. Doskonale wiem również jak traktuje pacjentki, sama zostałam rowniez niefajnie potraktowana, ale o tym innym razem. Niestety juz wpłaciłam kaucję( juz w zeszłym roku) i tyle. Dziś zmienilabym lekarza na dr Furmanka, ale nie stać mnie na to juz:( gdyż dodatkowe koszty. Mimo wszystko Polak ma rowniez dobre opinie, i poza małym nieporozumieniem mam nadzieję, ze bede mogla dobrze wypowiedzieć sie na temat efektu operacji juz po. Wszystko napisze oczywiscie juz niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Yzzi3-moja rada-zrób w Polsce usg,ekg,bo tam Ci nikt tego nie zrobi,a musisz wiedzieć,czy nie masz np.guzka w piersi,albo szmerów w sercu...Do tego zrób z krwi=morfologie z rozmazem,OB,CRP,Krzepliwość krwi,cukier...On przed operacją pobierze Ci krew,zapłacisz 500 koron a wyników i tak nie bierze pod uwagę...niestety-ma termin operacji,więc bez względu na wszystko-zrobi swoje..!Musisz mieć ze sobą czeskie korony,bo każe Ci wykupić na dole w aptece antybiotyk,który będziesz brała zaraz po operacji...Weź sobie coś rozpinanego do spania i do ubrania na wyjście,bo rąk nie można,ale i się zbytnio nie da podnosić do góry...Współczuję Ci,że tam jedziesz...Pewnie jak zawsze będzie uśmiechnięty i przemiły...wie,że traci grunt pod nogami,bo klientek ma już mało,więc będzie Cię czarował...Jest fałszywy,więc uważaj...Życzę Ci powodzenia,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Dziękuję Ci Majka1105 za wyczerpujący wpis:) Jesteś w porządku. Dobrze, że wspomnialaś o tych koronach bo wszystko wzięłam pod uwagę tylko właśnie nie to. Jeszcze raz dziękuję. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Napiszę po operacji. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Yzzi3-pamiętaj o tym,żeby nic nie jeść i nie pić w dniu operacji,palenie też odpada...Jak będziesz po wszystkim,to w nocy dostaniesz coś do picia od nich,a nad ranem śniadanie-herbata i kołacz...Na życzenie dają leki przeciwbólowe dożylnio,ale nie wiem jak u Ciebie z podróżą,załatw sobie najlepiej ketonal...Żaden nurofen i temu podobne nie pomagają...Rano następnego dnia wyjmie doktor dreny-to nieprzyjemne uczucie,bolesne...więc tak razplanuj sama zastrzyk przeciwbólowy,żeby dostać dawkę na ok.15-20min.przed wyciąganiem-wtedy mniej boli i na wyjscie też jesteś trochę znieczulona-dodam,że podają ten zastrzyk w odstępach ok.2-3godz,wczesniej nie można.Po operacji w nocy jak Cię wybudzą,to staraj się chdzić,bo lepiej i szybciej krew schodzi drenami do pojemnika,będziesz go miała włożony do gumy z majtek:):)Przed operacją dostaniesz do ubrania pończochy uciskowe-przeciwzakrzepowe,w nich i w majtkach wejdziesz na operacje...Jeśli jako druga będziesz miała operacje,to będziesz leżała na sali przy tej,co wykonują operacje,ale tam jest głośniej,bo całą noc narzędzia sterylizują się w maszynie...Odnośnie ostatecznego rozmiaru lekarz wraz z zespołem zadecyduje na stole operacyjnym-jak jesteś uśpiona-bez intubacji,tylko na epiduralu,to w trakcie sadzają Cię i wtedy dobierają odpowiedni rozm.Życzę Ci powodzenia!!!Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
No wiec jadę jutro, umieram ze strachu. Majka1105 duzo mi napisałas, dziekuje, te wszystkie informacje napewno beda mi bardzo pomocne:) Napisze jak juz bede mogla, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
No to jestem juz po;) oj działo sie;) Dominika z Anglii odezwij sie i napisz jak u Ciebie poszło i jak sie czujesz. I najważniejsze jak droga powrotna? Bo ja będąc po operacji nie wyobrażałam sobie siebie na Twoim miejscu:/Mowilas ze strasznie bolało w nocy, teraz naprawdę Ci wierze;) majka1105 dziekuje za informacje, gdyby nie Ty to nie wiedziałabym na co sie przygotować;)U mnie bylo dosyc ekstremalnie, gdyz pojechałam 3 tyg po rekonstrukcji wiezadla w kolanie, majac sztywna nogę w opatrunku i dużej ortezie na calej nodze i w dodatku o kulach;) Chciałam przełożyć na późniejszy termin ale doktorek dal mi czas do konca czerwca bo inaczej kaucja przepadnie, nie chcial sie zgodzić na późniejszy termin. Na szczescie po operacji mogłam jakos chodzic bez kul, moze pomogły środki przeciwbólowe. Inaczej ciezko by bylo spacerować z tym sprzętem jak ręką nawet nie mozna z bólu ruszyć:/ I cieszę sie ze mam to juz za soba, i to " wyciąganie " drenow:// Teraz tylko zeby wszystko było w porządku. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Yzzi3-witaj wśród żywych:):)Dokładnie stosuj się do zaleceń,bo bywa różnie...Mam nadzieję,że jesteś zadowolona-z rozmiaru:)?Napisz jaki rozmiar implantu masz,jestem ciekawa:)Przed zdjęciem szwów będziesz smarowała okolice naciecia wazeliną...Napisz czy będziesz jeściągać u doktora i jak z przyjazdem do kontroli?Ogólnie odbieram od Ciebie pozytywne przeżycia i chyba źle nie było?Ważna jest dalsza pielęgnacja,bo moze wdać się martwica...Jak u Ciebie z czuciem?Miałaś taką sytuację,jak ja-jak się temu pazernemu na pieniądze wpłaci zaliczkę,to żeby nie wiem co się działo,jeśli na termin zabiegu się nie wstawisz,kasa przepada,jest niechętny do przekładania terminu,mi mówił o zapłacie kary za niedotrzymanie ustalonej daty...to jakas masakra!Ale dobrze,że masz to już za sobą:)Szkoda,że na całe lato uwięzisz się w tym mało sexi atrakcyjnym staniku-musisz go nosić 8tyg.dzień i noc(ja kupiłam drugi na zmianę).Ciekawe ile opaskę uciskową będziesz musiała nosić?To też jest mało przyjemne,ale skoro tyle kasy zapłaciłaś,to musisz dopilnować,aby wszystko było w porządku,bo implant może się przesunąć i będą krzywe...Odezwij się znowu,uwazaj na siebie,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Witaj majka1105. Opaski troche uciekać to fakt, ale nie boli tak strasznie jak zaraz po operacji, czuje ja, ale nie jest tragicznie. O karze za niedotrzymanie terminu doktor nie wspomnial, ale ja nie wspomniałam mu rowniez przez tel ze biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch od konca maja na to moje nieszczęsne kolano, takze nie byl zadowolony i w pierwszej chwili nie chcial robic operacji bo mogłabym dostać krwotoku. Skonsultowal to telefonicznie z anestozjologiem i zasugerował sie dobrymi wynikami badan i podjęli decyzje ze jednak mozna robić. Wrażenia, no coz bolało, jak mnie w nocy obudzili to zalowalam nawet ale jakos pozniej bylo lepiej, paskudne uczucie. Co do martwicy, to ja mam na to jakis wpływ zeby sie nie wdala czy nie mam żadnego? Jak to sie objawia? Cycuchy sa obolale jeszcze i spuchniete, troszkę czuje jak dotykam. Co do rozmiaru to w lewa włożył 450ml a w prawa 400 bo podobno asymetria byla:/zaufalam mu, zrobil mi takie okraglutkie wysepki;)ładne,musze sie jeszcze tylko przyzwyczaic;)A mam 170 cm i woze 60 kg. Wszyscy tam w klinice mówili ze wyszły piękne, ale pewnie wszystkim tak mowia takze pozostalam sceptyczna na te opinie. Wystraszyłas mnie ta martwica. Co do kontroli to kazał przyjechać w środę, a ja planuje na wtorek powrot do pracy juz, sama nie wiem jak to rozwiązać. Musze do niego jechać czy raczej moge załatwić kontrole tu w Polsce? Moze lepiej pojechać? Jak Ty to zalatwilas? Jeździłas do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Yzzi3-ja byłam u niego do kontroli 5 razy...Dziewczynie z Warszawy wdała się martwica i nie mamy na to wpływu...Przy szwach jej gnić zaczęło,straciła czucie,czyścił jej to,ale ze względu na dużą odległość do doktora,i tak trafiła z gorączką do warszawskiego szpitala na chirurgie-opisała ten przypadek!Wszystko dobrze się skończyło!Weź jakieś L4,ale koniecznie jedź na tą kontrole,nie lekceważ,to Twoje zdrowie i życie-u 10 nic kobiet wszystko będzie ok,ale u 11 coś się może wydarzyć...Nie wiem ile km,masz do niego,ale jedź!Stosuj się do tego,co mówi,bo te 2 miesiące są b.ważne dla wyglądu późniejszego...Pamiętaj,że nie wolno ich moczyć przez 2 tyg,nie podnoś nic ciężkiego,nie rób gwałtownych ruchów i rąk do góry też nie podnoś...Koleżance tez mówił,że miała asymetrie i włożył 2 różne rozm.dokładnie takie same,jak Tobie...Trochę to widać,różnica jest,ale cycki ma piękne,stojące,jest zadowolona.Opuchlizna schodzi do 2 mies.więc będziesz je miała mniejsze niż teraz!Wszystko jest do przeżycia,o bólu też się zapomina,ale zostaje fajny efekt:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
witam cie yzzi3:) ja do domu wrocilam dopiero wczoraj a mialam tam byc w srode..mialam zamieszanie z biletami na lotnisku poprostu pech no ale juz jestem w domu:) co do implantow to dalej mnie boli..juz mniej niz na poczatku ale dalej biore przeciw bolowe..najgorzej jest rano przy wstawaniu ten ucisk na klatce..nie wiem czy to normalne czy kazdy tak ma na poczatku..a ty jak sie czujesz? lepiej juz z toba pozdrawiam Dominika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Dziękuje majka1105 zdecydowałam jednak pojadę do niego, mam 200 km. Poza tym okazało się, że mam dodatkowy dzień wolny, więc wybiorę się we wtorek. Myslałam ostatnie dni o tej martwicy, musi to być straszne. Staram się nie rozczytywac zbytnio forum, bo potem okropnie się wkręcam i pozytywne myslenie odpada. Witaj Dominika:) Co do wstawania i kladzenia się do lózka to jakaś masakra, cięzko strasznie ucisk w klacie to chyba normalne dodatkowo ta opaska dosyć ściąga, też to czuję. Dodatkowo dyskomfort pod pachami, zauważyłam, że mam tam szwy również, to po tych nieszczęsnych drenach, też Tobie "wyciągał" na trzy???:) Co do kropli czy tabletek przeciwbólowych to wczoraj w nocy wzięlam tramal i póxniej po południu aspirynkę c rozpuszczalną, nie boli mnie już mocno, wszystko znośnie ale myślę, że każdy organizm jest inny i inaczej się goi. Tobie też życzę abyś nie musiała juz brac tego tramalu(śpię po nim jak dzidziuś). Co do podnoszenia rąk do góry, staram sie tego nie robić, dosyć się oszczędzam, no i spanie na plecach, chrapie jak lokomotywa, poza tym strasznie tak niewygodnie. Pozdrawiam Was dziewczyny i odzywajcie się jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
hej yzzi3 no mnie tez boli juz mniej ale ten ucisk jest chyba najgorszy i to ze nie mam sily w rekach ale do pracy ide jednak dopiero od czwartku to mam nadzieje ze bedzie lepiej do tego czasu..a ty mozesz juz cos robic czy strasz sie oszczedzac? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Nie domi, ja też się oszczędzam i siły w rękach tez jeszcze niestety nie mam, chociaż jest już znaczna poprawa. jak sobie teraz przypomne, że po tej operacji musiałabym z tymi kulami chodzić....nie, nie wyobrażam sobie tego, ale szczególnie spacerować mi się nie chciało strasznie:) jak mnie w nocy wybudzili to trochę pochodziłam, ale spać niestety już nie mogłam. Poźniej rano i w dzień to byłam strasznie niewyspana, siadałam na łóżko i odlatywałam a pielęgniarka co chwile przychodziła i kazała spacerować:):) Trzymaj sie Dominika i pisz czasem co u Ciebie, jak się czujesz i w ogóle:) Ja wracam do pracy w środę, we wtorek pojadę do kontroli, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:) Pozdrowienia dla przyjaciółki(nie mam pamięci do imion)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Napisz mi jeszcze Dominika, czy masz wydęty brzuch.. Ja to mam taki balon, że masakra. Ale ostatnimi czasy dużo jem czereśni, więc być może od tego, poza tym antybiotyk chyba swoje robi, ja biorę jeszcze inne leki więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
yzzi3 mam dokladnie to samo..wczesniej wszystko mialam opuchniete teraz tylko brzuch no i piersi:) to chyba tak ma byc skoro obie mamy..poza tym to ten stanik i poaska strasznie mnie obciera pod pachami i czesniej dretfiala mi jedna reka ale dzis juz nie..dzis moglam juz to obmyc..bo to juz tydzien po:) ciekawa jestem co do plastrow czy mamy je tak zostawic czy je trzeba sciagnac? pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Yzzi3,Domi2323-dziewczyny wszystko u mnie wyglądało podobnie-wkurzajaca opaska,która wcinała się pod pachy,wzdęty brzuch,spanie na plecach-niestety w moim przypadku 1,5 miesiąca...Ale najgorsze macie za sobą!Kontrola musi być!Posmaruje szwy taką czeską,,zielenią",która jest przeciwbakteryjna i każe smarować wazeliną i zmieniać często-ok.3 razy dziennie-podłożone waciki-używałam tych do demakijażu...Co do martwicy-nie chcę broń Boże straszyć,dlatego napisałam jak ważne są kontrole...To jest jednak poważna operacja,a nie zabieg-o tym musi się pamietać:)Po drenach też są szwy,które doktor wyciągnie,albo same wyjdą...Potem można smarować maścia na blizny,szybciej się zrasta...Życzę Wam szybkiego powrotu do sprawności:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Oczywiście ucisk w klatce też miałam-dosyć długo...Przy wstawaniu też był problem,więc spałam prawie pionowo:):):)Jak czytam Wasze wpisy,to wszystko sobie przypominam...Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
hej dziewczyny:) dobrze ze to najgorsze juz za nami..teraz juz tylko z gorki:)..u mnie coraz lepiej juz staram sie nie brac tego wstretnego tramalu na sam jego smak mi sie robi zle..biore nurofen..osattnio tez sciagnelam ta straszna opaske na jeden dzien i noc bo okropnie mnie reka bolala pod pacha..pisalam do doktora ile mamy to nosci i on mowil ze minimum 2 tygodnie..to jeszcze troche:) Majka1105 to my mamy smarowac ta mascia i wazelina przed zdjeciem szwow czy juz po? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Jak to dobrze, że majka 1105 tak bardzo nam pomaga;) ja byłam we Frydku Mistku we wtorek na kontroli. Doktorka nie było, tylko pielęgniarka. Faktycznie posmarowała mi brodawki jakąś zieloną mazią no i ściągnęła mi szwy pod pachami po drenach. Podobno wszystko jest dobrze. Dziś byłam pierwszy dzień w pracy, było oki, poza tym, że muszę nosić dosyć "wysokie" bluzki:)bo ta opaska dość wysoko jest. Pielęgniarka mówiła, żeby smarować wazeliną już od dziś, Dominika to się tyczy również Ciebie, smaruj brodawki, nawet tam gdzie szwy, codziennie. Ja już od dobrych kilku dni tramalu nie biorę, żadnych innych przeciwbólowych również, o tyle dobrze. Domi, a czy Ty w ogóle jesteś zadowolona z efektu? jak Ci się podobają Twoje nowe cycuchy? Mnie moje się podobają, choć wydaje mi się, że są duże, a na pewno ogromne w porównaniu do tego co miałam wcześniej:) Opaski lepiej nie zdejmuj, gdyż ona ma za zadanie trzymać implanty, żeby nie przesunęły się do góry. Lepiej tego pilnować. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
hej dziewczyny:* no ja nie mam mozliwosci jechac tak co chwile do czech bo angli mam troche daleko..ale jestem w kontakcie emialowym z doktorem:) yzzi3 ja do pracy ide dopiero dzisiaj i to na 1..ciekawa jestm czy ktos zauwazy jakies zmiany..:) co do bolu to juz jest coraz mniejszy ale mam teraz takie dziwne uczucie w tych piersiach jak by nadwrazlowosc..czy ty tez tak masz? co do rozmaru to faktycznie gdy pokazywal mi wkladki to mi sie wydawaly ze jakies male sa i myslalam ze nie bedzie wielkiej roznych ale teraz gdy patrze na nie to faktycznie wydaja mi sie ogromne w porownaniu z tym co mialam wczesniej i jeszcze sie nie przyzwyczailam bo takiej zmiany:) no ale chyba o to nam chodzilo prawda:) wreszcie moza bedzie normalnie ubrac stroj kompielowy na plazy hehe:) co do tego smarowania to musze zaczac bo ja o tym nie wiedzialam ale teraz juz wiem to bede to robic:) opaske tez nosze wczesniej zrobilam ta dniowa przerwe bo faktycznie uciskalo mi tak ze dretwiala mi prawa reka ale juz jest ok:)) szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrowienia ode mnie i od Soni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krik
Jak dojezdzacie tam ? Nie wie ktos gdzie jest tam najblizsze lotnisko bo nie wiem jak sie tam dostac z Anglii. Jak mysliscie dam rade Sobie jadac tam sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja naprawde nie wiem skad
sie bierze tylu idiotow? Sami sie rodza ... Przeciez Polak to bezczelny i bezduszny oszust !!!! Jak mozecie temu oszustowi powierzac wlasne ciala !!!! Poszlabym wszedzie, tylko nie do niego !!! Jest teraz chirurgow plastykow jak psow wszedzie pelno, na kazdym rogu, a te bezmozgie babska ida do Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvinka+
rzaczywiscie,na forum ,,beauty w polsce" ma fatalne opinie i dziewczyny go odradzaja.poczytaj sobie forum ,,beauty w polsce" zanim sie zdecydujesz na operacje.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
Krik musisz leciec na katowice a tam juz masz pociag do czech. ja nie radzila bym ci leciec sama ja lecialam z moja przyjaciolka i faktycznie bardzie sporo mi musiala pomagac nawet z bagazem bo sama g z pewnoscia po operacji nie bedziesz mogla dzwigac. co dtego dlaczego decydujemy sie na operacje u dr.polaka to juz nasza osobista sprawa kazdy ma dobre i zle komentarze wiec jest to nasza osobista decyzja tak samo mozna przeczytac negazywne komentarze na temat wielu innych chirurgow. osobiscie nie moge powiedziec nic zlego na jego temat byl mily wszystko mi tlumaczyl dobrze wykonal swoja robote i odpowiada na wszystkie moje emiale gdy mam jeszcze jakies pytania. a chyba glownie o to chodzilo zeby byc zadowolonym prawda? poza tym panie pielegniarki tam byly bardzo mile i pomocne wiec nie moge powiedziec zlego slowa wrecz przeciwnie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 1105
W Ostravie też jest lotnisko,a stamtąd do Frydka jest raptem pare kilometrów...Jest konieczna osoba do pomocy-nie ma opcji,żeby cokolwiek podnieść...no i ból też jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 1105
Domi2323-smarować trzeba tam gdzie szwy-a kto Ci je ściągnie?Z opaską uciskową jest różnie-ja nosiłam 2 tyg.ale były dziewczyny,które miały zalecenie noszenia na miesiąc...Szkoda,że nie masz możliwości pojechania do kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
Majka 1105 smaruje juz to i wszystko wyglada ok..nawet juz tak nie boli i nie biore zadnych tabletek:) co do sciagniecia szwow to tu jest pelno lekarzy wiec wybiore sie prywatnie gdzies to mi to zrobia:) co do wizyty oczywiscie pojade ale nie tak odrazu ale mam kontakt emailowy z dr. i kazal mi przeslac zdjecia za jakis czas wiec nie pozostawiam tego tak bez zadnych konsultacji:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1105
Domi2323-doktorek prosi o foty,bo wsadzie je potem bez Twojej wiedzy na swoją stronę...nas też namawiał...To nic nie da,ze je poogląda,trzeba sprawdzić,czy się dobrze goi i czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego itp...Udaj się na miejscu do kogoś:)Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2323
Majka1105 uuu no co ty..tego nie wiedzialam..no tak tak musze isc bo bede musiala z tymi szwami no i sprawdze czy jest wszystko ok ale mi sie wydaje ze tak bo sama tez widze czy sie ladie goi czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yzzi3
Czesc dziewczyny;) Domi, cieszę sie ze u Ciebie wszystko oki, że juz nie bierzesz zadnych przeciwbólowych i ładnie sie goi. U mnie tez juz całkiem fajnie to wyglada;) A jak radzisz sobie w pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×