Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Oliwka2009

WERONIKA POTRZEBUJE POMOCY - AUTYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Co tam u was dziewczynki;)? Wczoraj by艂 艢wiatowy Dzie艅 Autyzmu, a chyba tylko kr贸tka migawka w Teleekspresie by艂a, jak to w Brazylii pod艣wietlono na niebiesko pomnik Chrystusa i pokazano zgromadzone tam rodziny, poniewa偶 w tym kraju 1/110 dzieci rodzi si臋/ ma zdiagnozowany autyzm. Smutno mi si臋 zrobi艂o, ciekawe jak tam wygl膮da walka z chorob膮?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
WITAM MAMO AUTIKA U NAS LECI NAWET NIE WIEDZIA艁AM ZE JEST TAKI DZIE艃.WIKI DZI艢 MIA艁 URODZINKI UCIESZY艁 SI臉 STRASZNIE JAK ZOBACZY艁 TORT I 艢WIECZKI.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 silvia1973
Hej mamunie:))A ja by艂am w pi膮tek z synem na terapii i zaszli艣my do sklepu zobaczy艂 takie klocki i pyta si臋 czy kupimy ja mu odpowiadam 偶 enie mam przy sobie pieni膮偶k贸w a on mi na to to cho膰 poprosimy pani膮 偶eby od艂o偶y艂a !!!kurcze wiecie jak si臋 ciesz臋 偶e znalaz艂 rozwi膮zanie swojego problemu:))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 76876
Ja by艂am ostatnio na kontroli u neurologa- przypomn臋, 偶e moje dziecko ma jako g艂贸wn膮 diagnoze padaczk臋- zesp贸艂 Westa. Tylko autyzm jest tak jakby u niego dodatkowo, tzn. cechy autystyczne.... Wprowadzi艂am suplementacj臋 magnezem i widze wyrazna popraw臋 w zachowaniu, w szkole tez by艂o lepiej- oczywi艣cie do idea艂u nadal daleko.... planuj臋 w艂a艣nie w tym miesi膮cu dodac do tego kilka innych suplement贸w, kidabion, itp. No i wspomnia艂am o tym lekarce, a ona na to, 偶e autyzm jest genetyczny i suplementy nie bardzo skutkuja.... Czy kto艣 z tego cokolwiek rozumie? Bo nie bardzo rozumiem co ma jedno do drugiego?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kalafior...
jest podej偶enie - narazie badania prowadzone s膮 w stanach 偶e ojcowie dzieci autystycznych cz臋sto maj膮 zesp贸艂 aspergera ale to tylko przypuszczenia. 偶ycz臋 wszystkiego dobrego

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 76876
kalafior, wiem o tym, w og贸le mnie to naprawd臋 艣mieszy, bo w mojej rodzinie co druga osoba ma cechy autystyczne, wi臋c to naprawd臋 "odkrycie"... tylko zupelnie nie o to pyta艂am.... :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
76876 MOJA LEKARKA NADAL TWIERDZI ZE OCZYWI艢CIE WSZYSTO JEST OK A TO ZE NIE M脫WI TO CH艁OPCY M脫WI膭 P脫ZNIEJ.G艁UPIE GADANIE MY MAMY CA艁Y CZAS NASZE DZIECI NA OKU I WIDZIMY ZMIANY PO TYM CZY INNYM LEKU ,PO DIECIE ,PO ODTR脫WANIU.GENRTYKA BANIA W MOJEJ JAK I W RODZINIE M臉ZA NIKT NIE MIA艁 DIAGNOZY AUTYZM LUB ZESP脫艁 ASPERGERA.MY MUSIMY DKONA膯 WSZELKICH STARA艃 ZEBY NASZE DZIECI JAK NAJLEPIEJ FUNKCJONOWA艁Y BO KIEDY艢 MOZE NAS ZABRAKN膭膯 I CO WTEDY?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 76876
GENRTYKA BANIA W MOJEJ JAK I W RODZINIE M臉ZA NIKT NIE MIA艁 DIAGNOZY AUTYZM LUB ZESP脫艁 ASPERGERA. Klaudia, w mojej tez nikt nie ma takiej diagnozy, co nie znaczy 偶e tej choroby nikt nie ma. Zeby miec diagnoz臋, trzeba sie przebadac u kompetentnego specjalisty kt贸ry sie na tym zna. Czy w twojej rodzinie wszyscy sie badali czy raczej nikt pod kontem Aspergera? Ja odkry艂am u siebie to zaburzenie jak by艂am po 30, i jestem pewna 偶e co艣 bardzo podobnego mia艂 m贸j nie偶yj膮cy juz dziadek, podobnie- chyba matka, jej brat.... Asperger wykryto za zachodzie w latach 90, a u nas dopiero od paru lat o tym slychac. Wi臋c osoby nawet w wieku 30 czy dwudziestuparu lat nie mia艂y zadnej szansy na np. zdiagnozowanie w szkole... Je艣li kto艣 o tym ne przeczyta sam, prawdopodobnie nigdy sie nie dowie, 偶e na to choruje. Asperger zreszt膮 ma to do siebie, 偶e z wiekiem ust臋puje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja ci膮gle uwa偶am, 偶e autyzm to choroba matabolizmu i usuwania toksyn z organizmu. Mo偶e s膮 jedynie jakie艣 uwarunkowania genetyczne ku tej chorobie, a to, 偶e jest nieuleczalny, to wierutna bzdura! Widz臋 codziennie, jak moje dziecko si臋 otwiera i robi post臋py. Moja pediatra( pozdrawiam) przynajmniej mia艂a tyle samokrytyki, 偶e przyzna艂a si臋, 偶e niewiele wie o autyzmie i nie mo偶e mi pom贸c. Nie powiedzia艂a, TO NIEULECZALNE, i pyta o mojego synka, mo偶e w ko艅cu polscy lekarze si臋 odwa偶膮 leczy膰, a my rodzice nie b臋dziemy wydawa膰 kolosalnych sum na leki. Amen:) Niech mi kto艣 powie, 偶e to nieuleczalne, to go wy艣miej臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Klaudia, a tort by艂 taki zwyczajny, z cukrem? Bo ja pytam w cukierniach o tort na glukozie ale marnie mi idzie, a urodziny za pasem:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja ci膮gle uwa偶am, 偶e autyzm to choroba matabolizmu i usuwania toksyn z organizmu. Mo偶e s膮 jedynie jakie艣 uwarunkowania genetyczne ku tej chorobie, a to, 偶e jest nieuleczalny, to wierutna bzdura! Ale czy choroby metaboliczne nie moga byc genetyczne? Bo nie wiem w jakim kontek艣cie to piszesz... Co do wyleczenia- to w膮tpi臋, czyba 偶e masz na my艣li zaleczenie. No bo terapia polega na odp. diecie i przyjmowaniu suplement贸w. Ale gdyby je przerwac, organizm zacz膮艂by z powrotem zle funkcjonowac, prawda? Czyli to troch臋 jak np. ze schizofreni膮, kt贸ra mo偶na zaleczyc, ale wyleczyc przynajmniej nie bardzo. Trzeba brac leki do konca 偶ycia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
MAMO AUTIKA TORT BY艁 NORMALNY Z BIT膭 SMIETAN膭 CIASTO Z CUKREM A SMIETANA BEZ TAKI MI UPIEKLI W CIASTKARNI ALE W TEN JEDEN DZIE艃 W ROKU STWIERDZILI艢MY ZE MOZEMY MU ODPU艢CI膯 KAWA艁EK. ODNO艢NIE BADA艃 GENETYCZNYCH NIKT W MOJEJ RODZINIE ICH NIE ROBI艁 WI臉 NAWET JAK JEST TO WSZYSTKIM UDAJE SI臉 FUNKCJONOWAC NIE NAJGORZEJ.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zgadzam si臋 z mam膮 autika, metabolizm....i jego dziwne zagrania....a podawanie suplement贸w daje efekty tylko kto was prowadzi?nasi lekarze boj膮 si臋 tego jak ognia...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
NIE TYLKO LEKARZE SI臉 BOJ膭 PROWADZI膯 DZIECKO Z AUTYZMEM.JEST PROBLEM Z PRZEDSZKOLEM INTEGRACYJNYM,JUZ ZACZYNAM ROZGL膭DAC SI臉 ZA SZKO艁膭 ZEBY NIE POSZED艁 DO SPECJALNEJ.WSZYSTKIE TERAPIE,SUPLEMENTY,DIETE TO JA PROPONOWA艁AM ZEBY WPROWADZI膯 LEKARZ SAM OD SIEBIE NIE ZAPROPONOWA艁 NIC CO MOZNA STOSOWA膯 W AUTYZMIE.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ZGADZAM SI臉 W ZUPE艁NO艢CI!M脫J SYNEK IDZIE DO SZKO艁Y OD WRZE艢NIA , ALE NA"NI"trudno w og贸le przewidzie膰 czy jego pani po oligo widzia艂a w og贸le dziecko z autyzmem....prawdopodobnie b臋dzie si臋 wprawia膰 na moim synku....chcia艂abym aby to by艂 kto艣 m艂ody z idea艂ami bo takim si臋 jeszcze co艣 chce....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
AGATO75M A SYN IDZIE DO SZKO艁Y SPECJALNEJ CZY MASOWEJ.JA W TYM ROKU ODROCZY艁AM SYNA ALE WKO艃CU B臉DZIE MUSIA艁 I艢C I TEGO SI臉 TROCHE BOJE.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do masowej....i nikogo tak si臋 ie boj臋 jak innych rodzic贸w....ma艂a miejscowo艣膰 i pogl膮dy....za艣ciankowe...w szkole ekipa ok.rozmawia艂am z dyrektork膮 i pedagog...jeszcze nie wiedza na co si臋 pisz膮...licz膮 na kas臋 ...subwencje...pierwsze dziecko z autyzmem...przecieranie szlak贸w jak ja to m贸wi臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hej agata75m m贸j syn chodzi jak to m贸wicie do "masowej"szko艂y niestety w po艂owie 4 klasy poszed艂 na nauczania indywidualne nie dawa艂 rady.Na jak膮 kas臋 moga liczy膰 powiedz mi bo ja wiem 偶e dostaj膮 tylko oko艂o 3 tys czy co艣 takiego za dziecko z orzeczeniem o niepe艂nosprawno艣ci a z tego niestety nic nie skapnie dla dzieciaczka Twojego.Szko艂a oczywi艣cie pewnie wykarze w rozliczeniach 偶e chodzi dziecko na to czy na tamto jak dla mnie to ta kasa to 艣ciema:((niestety. Ale jak mia艂abym jeszcze raz dawa膰 go do szko艂y to pewnei zapisa艂abym go do szko艂y integracyjnej kt贸a ma wi臋ksze mo偶liwosci w kszta艂towaniu naszych dzieciaczk贸w. pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
z tego co wiem to 30 ponad tys. rocznie dostaje gmina na dziecko z autyzmem, ale czy si臋 co艣 zmieni艂o w ostatnim czasie nie wiem , spytam kole偶anki kt贸ra jest dziennikark膮.A co do tej kasy to....choinka wie gdzie ona idzie....jakby dali j膮 dla dzieci na specjalne terapie i osobistych asystent贸w dla dziecka z autyzmem to nasze pociechy by to lepiej wykorzysta艂y uwierz mi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiesz to ja wiem 偶e by si臋 przyda艂a ta kasa dla naszych dzieci ale widzisz realia s膮 inne mam na opiniach,za艣wiadczeniach i innych takich papierach mn贸stwo rzeczy kt贸re sie nale偶膮 dla mojego synka a tu miestety w szkole tej co chodzi na dodatkowe dwie godziny co mu si臋 nale偶膮 i to ma na pi艣mie szko艂a powiedzia艂a 偶e nie ma kasy:(( A pierwszy raz od Ciebie s艂y艣z臋 偶e takie dzieci maj膮 30 tys na rok???jak ja nie mog臋 nic za艂atwi膰 bo nigdzi enie ma kasy na terapie albo miejsca:((

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja my艣l臋, 偶e powinno co艣 si臋 z tym zrobic, mo偶e odes艂ac ta odpowiedz szkoly do urz臋du miejskiego, czy innego w艂a艣ciwego organu... Niech sie t艂umaczy szko艂a... a co do tych 艣rodk贸w, to powinno byc na zasadzie jak z 1 % podatku, w formie zwrotu pieni臋dzy a nie przelewania kasy na niewiadomo co...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pupa1977 wiesz ja my艣艂a艂am 偶eby zrobi膰 co艣 takiego ale ja mieszkam 4 km od miasta na cholernejk wsi i wyobra藕 sobei co by dzieciaki zrobi艂y z moim synwem jakby co艣 takiego wysz艂o na jaw bo 偶eby przynios艂o co艣 takiego skutek to bym musia艂a nie藕le rozleklamowa膰 a dzieci z jego klasy o matko niestey dzieci s膮 wredne:((mam m艂odszego synka kt贸ry wie 偶e jego brat jest dziwny ale nigdy nie odwa偶y艂abym si臋 powiedzie膰 mu co jest z jego starszym bratem,bo ma艂a klepcia wyklepa艂a by kolegom no kurcze musze broni膰 moje dziecko ..o jasna cholerka ale sie rozpisa艂am:))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mam tak膮 sam膮 sytuacj臋 jak agata. Machina ruszy艂a, bo autystyk do zer贸wki idzie i tak jak u Ciebie, kasa kasa kasa a wiem, 偶e mojemu dziecku z tych 30 tys to mo偶e na jakie艣 edukacyjne plansze albo puzle skapnie:( Kadra ok w szkole- maj膮 wykszta艂cenie,terapeut贸w, ale nie do艣wiadczenie, i to te偶 b臋dzie taki kr贸lik do艣wiadczalny. Posy艂am do zer贸wki masowej i zobaczymy. Subwencja o艣wiatowa jest 8 razy wi臋ksza jak na zdrowe dziecko, tak偶e k膮sek 艂akomy, prawda? Szczeg贸lnie dla biednej wiejskiej plac贸wki...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
I te偶 najbardziej obawiam si臋 tej wiejskiej g艂upoty i za艣ciankowej ciemnoty, bo autyzm to od razu choroba psychiczna, niedorozw贸j umys艂owy i a偶 si臋 boj臋, co jeszcze... trudno, najwy偶ej awantur臋 zrobi臋, bo wed艂ug prawa nauczyciel czy dyrektor( tak jak lekarz) zobowi膮zany jest do tajemnicy s艂u偶bowej, jest na to rozporz膮dzenie Rady Ministr贸w bodaj偶e. Tak偶e ju偶 o艣wiadczy艂am, 偶e nie 偶ycz臋 sobie, by rodzice byli informowani o zaburzeniach i chorobie mojego dziecka. Ciekawe, prawda?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Je艣li to wie艣 to wszyscy b臋d膮 wiedziec w 5 minut.... Nie chc臋 was do艂owac, ale tak jest... w og贸le w szko艂ach pracuja g艂贸wnie baby, i ich g艂贸wn膮 rozrywk膮 sa plotki... :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pupa- no to zrobi臋 dym, co mam do stracenia??? Nienawidz臋 wsi w艂a艣nie za ploty i wsz臋dobylstwo wrrrr...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
偶ycz臋 wszystkim dzieciom i nam powodzenia w walce z naszym systemem i oczywi艣cie plotkarskimi "nami"M贸j synek sko艅czy艂 nauczanie zer贸wkowe , ale w grupie specjalnej...teraz pierwsza klasa/ma rocznikowo 9 lat , a dopiero co sko艅czy艂 8 bo jest z ko艅ca roku.... wygl膮da na 11, 12 lat bo kawa艂 ch艂opka z niego i to te偶 problem bo ludzie od niego wymagaj膮 jak od nastolatka.../boj臋 si臋 o niego....mo偶e ja przesadzam?ma szcz臋艣cie do fajnych ludzi ...mo偶e dalej tak b臋dzie?Musz臋 i艣膰 do tej szko艂y i dowiedzie膰 si臋 w ko艅cu co i jak...bo da艂am im do wrze艣nia p贸艂 roku ale pogoni膰 trzeba...bo sobie zapomn膮...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
DROGIE MAMY JA ZEBY ODP脫SCIC SOBIE GADANIA G艁UPICH BAB W SZKOLE TEZ JESTEM Z MA艁EJ MIEJSCOWO艢CI JAK JA TO M脫WIE ZADUPIE W PRZEDSZKOLU W MOJEJ MIEJSCOWO艢CI PANI ZA艁AMA艁A R臉CE BO NIE M脫WI JAK ONA SI臉 Z NIM DOGADA A WOG脫LE KTO WIDZIA艁 ,,TAKIE" DZIECKO ZAPISAC .POTEM BY艁O PRZEDSZKOLE SPECJALNE TAM CHODZI艁 5 MIESI臉CY PANIE I OPIEKA SUPER ALE ZERO INTEGRACJI.I WKO艃CU TRAFILI艢MY NA ODPOWIEDNI膭 OSOB臉 NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU PROWADZI GR脫PE INTEGRACYJN膭 W JESZCZE MIEJSZEJ MIEJSCOWO艢CI NIZ MOJA JEST M艁ODA MA ZAPA艁 I TO CO艢 CO KAZDY NAUCZYCIEL MI臉C POWINIEN PODEJ艢CIE DO DZIECI.TO NIC ZE WOZE SYNA 13 KM. W JEDN膭 STRONE WARTO NAJGORSZE S膭SIADKI BO NIE WIEDZ膭 GDZIE JEZDZIMY I TO JESZCZE CODZIENNI.ALE SZKO艁A JESZCZE PRZED NAMI.POZDRAWIAM

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No to s膮siadki maj膮 zagwozdk臋:D Klaudia Ty to masz farta, bo u nas w przedszkolu to chyba brak nauczycieli z powo艂ania. Jako艣 to b臋dzie my艣l臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×