Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ejmi z tym chaosem masz racje :) objawami tarczycy są np senność, osłabienie, przybieranie na wadze czy zaparcia czyli całkiem podobne do dolegliwości ciążowych, dlatego możemy się nie spostrzec że coś jest nie tak, ale oczywiście jeśli przed ciążą wszystko jest ok to w ciąży napewno też. Problemy z tarczycą są dziedziczone więc najbardziej obciążone są dziewczyny, których mamy miały problemy z tym gruczołem. Noo ale każda z Was pisze tu o tym jak zdrowo rozwijają się maluszki więc oby tak dalej :) :) :) Ja mam jutro wizytę u lekarza i cieszę się że posłucham serduszka mojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili dzięki :) ja też szukałam tego na poczcie :) Hamuda ten tekst! piękny! bardzo wzruszający :) eh ja to się w ogóle ostatnio płaczek zrobiłam ;) taka_jedna_ciężarówka witaj i zapraszam do rozmów!!! w kupie raźniej! my się tu dzielimy wszystkimi naszymi smutkami i radościami również :) agusiaradom nie mam pojęcia ile mój brzuszek urósł, ani ile urósł mi biust :) również nie posiadam centymetra w domu :) ale myślę, że troszku już mu się urosnęło :) sroczka07 no moja mała mnie kopie codziennie, ale ma swoje ulubione godziny w których daje znać :) czasem mnie to aż boli! aczkolwiek mój mąż też jeszcze tych ruchów nie czuje deseo ja robiłam tarczycę przed ciążą, po poronieniach! była ok. teraz w ciąży jednak tego badania nie miałam. muszę zapytać o nie ginkę na kolejnej wizycie, ale skoro tuż przed ciążą było ok, to chyba dlatego teraz tych badań nie powatrzam Ejmi strasznie się cieszę, że ta Twoja ciąża jest taka książkowa :) oby tak dalej! i ładnie trzymasz wagę ;) a wiesz, że to moja zmora :) super kochana! Pozdrawiam moje drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ejmi super że wszystko dobrze u lekarza, nie masz się czym martwić :) Ja dziś cały dzień sobie poleguje. Od wczoraj trochę boli mnie brzuch w okolicy jajników i troszkę po boku niżej jakby więzadła. Teraz przeszło. Nie wiem pewnie znów musi się we mnie porozciągać bo dzidzia rośnie, mam nadzieje, że to właśnie to:) Wczoraj wieczorem też mnie trochę bolał brzuch jakbym miała wzdęcia, wogóle czułam jakby ucisk na jelitach. Już wczoraj się cieszyłam że od 2 dni mam mniejsze upławy, a tu dziś znów obfite i wiecznie czuje jak chodzę jakby ze mnie leciało. Nienawidzę tego uczucia, ale nic się z tym nie zrobi... taki urok :) Tak piszecie o tych badaniach z obciążeniem glukozą, to myśle kiedy lekarz mi zleci. We wtorek kazał mi zrobić mi normalny cukier i morfologię. Niedługo to bym miała cukier za niski :) norma jest od 3,6 do 6,10 a ja miałam 3,69 :) Ogólnie to się słodkim nie objadam, wole słone. A tak to tylko dużo słodzę bo 3,5 do 4 łyżeczek cukru :) Buziaki :) Niech nasze maluchy rosną w nas zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziś poźno pisze bo cala byłam zdenarwowana tym badanien USG ale juz jesteśmy po więc dzidzia zdrowa tetno 130/min waga 650g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, ciesze się, że z Twoim maluszkiem wszystko w porządku no i , że szyjka jest OK :) Mam nadzieję, że ja po wizycie w sierpniu tez będę mogła to powiedzieć ze spokojnym sumieniem :) taka_jedna_ciężarówka, powiedz coś więcej o sobie ;) Może te Twoje obawy troszkę zmniejszymy... A co do tarczycy, to ja tez miałam robione badania hormonalne wcześniej przed ciąża. A to w związku z tym, że był problem z zajściem w ciąże. Nadczynność albo niedoczynność może być tego przyczyną... oczywiście nie pamiętam która dolegliwość :) Na szczęście wszystko było w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - jeszcze na USG musimy zobaczyć ile ta szyjka ma mm (to w sobotę) no ale podczas badania gin mówi że w środku wszystko prawidłowo zaciśnięte i nawet gdyby mi się ta szyjka skracała to nie połozy mnie na oddział tylko jeśli już to każe poleżeć w domu.....no ale zobaczymy, w każdym razie jeszcze nie mamy 100% pewności że jest wszystko OK :O Tylko ogólne oględziny są w porządku z czego się cieszymy :) a przed USG i tak mam zgryz :O Natalka - ja też czuję więzadła i to chwilami mocno...no ale cóż na wszelkie bóle brzucha najlepszy jest odpoczynek i no-spa. Taka nasza dola :) Gawit - powiedziałam Ci że wagą masz się nie nakręcać :) Zobaczymy jak Ci to dietkowanie pójdzie, trzymam mocno kciuki za efekty, może wreszcie gina się od Ciebie odczepi ;) Baśka200- gratuluje pozytywnych wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo ja mialam juz kilka razy w zyciu podejrzenie taqrczycy bo rodzinnie jest bardzo popularna a ja mam zawsze spora tarczyce na wierzchu. jednak po tych moich przebojach ze zdrowiem kiedy poronilam robilam kilka badan w kierunku tarczycy i byly w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem sobie mysle ze to nie kppanie ale skurcze macicy...jak je odroznic???? w sumie maly jakby kopie w roznych miejscach wiec moze to kopanie a nie skurcze???? jak wy odrozniacie kopanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi jak piszesz o tych wszystkich szczegolach 'wewnetrzych' typu szyjka maciciy itd to tak sobie mysle ze ja nie mam zioelonego pojecia jak u mnie ...ehhh bo tu nie badaja -za przeproszeniem- od d...strony :( na szczescie bede teraz w POlsce wiec ktos wreszccie zajrzy glebiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi super wiesci i jak ladnie lekarz ci wszystko tlumaczy:) czyli objawami tej tarczycy nie jest np cos zwiazane z gardlem czy jakies dusznosci czy cos takiego, bo ja tak zwalalam wszystkie dolegliwosci na alergie a tu nigdy nie wiadomo, no ale mama ani nikt w rodzinie tego nie ma senna raczej tez nie jestem...no i ciekawe kiedy ja dostane na ta krzywa cukrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez tych naszych siatkarzy to ja się nerwicy nabawię No ale ja poradzę, że lubię to oglądać ;) Ejmi, zatem trzymamy kciuki, zeby jutro USG wykazało poprawę :D baska200, super, że u Ciebie wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Wpadłam na chwilę... Miałam potworny dzień i idę spać, bo zeszła ze mnie cała energia. Z moim psem było źle, urwałam się z pracy i jechałam do drugiego miasta do weterynarza prawie w histerii. Ale sytuacja jest opanowana, dzięki mojej szybkiej decyzji żeby nie zwlekać. Swoją drogą (żeby nie było tak out topic) to lekarz tylko rzucił na mnie okiem i powiedział że ja przy prześwietleniu psa nie mogę pomagać. Jestem mu wdzięczna że się zorientował odnośnie mojej ciąży bo pewnie bym się zapomniała i trzymała psa na tym stole w czasie prześwietlenia a tak nie dali mi nawet do pokoju z rentgenem wejść. Iwusiaaaaaaa!!!! Pojawiły się wstępne pomysły na miejsce spotkania dziewczyn z Trójmiasta, no i termin. Dasz namiary na siebie (może mail)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwusiu to byśmy spotkały sie przed Twoim urlopem, o ile się nic nie zmieni a mam nadzieję że nic, i być może nad morzem. Zatem byłoby to już za tydzień! Kiki, Zenka, dobrze mówię? (Iwusiu, my się zgadujemy wstępnie przez N-K a teraz już się wymieniłyśmy telefonami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo - ja badalam hormony tarczycy przed ciaza i byly w normie, na początku ciąży również, a od jakiegoś czasu zaczely sie odchylenia, wiec u mnie troche inaczej. Znasz sie troche na temacie? Podaje wyniki badań (rowniez TSH ktore jest w normie, ale musi byc przy tym analizowane): Norma TSH to 0.27-4.2 Norma FT4 to 12.0-22.0 Moje wyniki: TSH 1.98 FT4 14.22 (19.III) TSH 0.803 FT4 14.30 (04.IV) TSH 2.46 FT4 11.97 (29.V) FT4 10.90 (22.VI) FT4 zaczęło spadać poniżej normy od 29.V. Czy ktoras z was wie co to moze oznaczac? Czy powinnam udac sie do endokrynologa? OlaGd - tak, spotkanie za tydzien super - ustalcie tylko czy czwartek, czy piatek i o ktorej godzinie, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ wpadłam na moment :D mam dziś w planach podjechać do szkoły rodzenia, bo za skarby świata nie mogę się dodzwonić, a chyba już czas się gdzieś zapisać :D ja szczerze to nie specjalnie mam na to ochotę, ale moja ginka mówi, że warto, więc pójdę, zobaczę! szkoła jest darmowa, więc jak mi się nie spodoba, to zrezygnuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit jak już coś uda Ci się załatwić z tą szkołą rodzenia to daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wczoraj miło spędziłam dzień - byłam z kumpelą zwiedzic cerkiew, bo odkad się tu wprowadziłam i ja ujrzałam z okien auta - to miałam takie marzenie! hihi. i udało się. Ikonostas- przepiekny. I potem żona ksiedza( nie miałam pojecia,ze na popa się ksiadz mówi, hihi) zaprosiła nas do siebie i poczestowała pysznym (mało kalorycznym) deserem. Sprzedaje patent - jakoby z Grecji przywieziony: jogurt naturalny (schłodzony) - najlepiej grecki, bo gesty (ja robiłam z Danonem zwyklym) polać miodem (ile kto lubi) i posypać cynamonem (ew. dodać bakalie) Pysznosci, chłodne, zdrowe! POLECAM! Po powrocie zrobiłam mojemu w pucharku od lodów- zjadł i mówi- prosze jeszcze, ale do pełna! Przynajmniej jakoś przemyce , naturalne jogurty, które srednio mi smakuja,a w końcu białko i wapń trzeba jakośdostarczyc dziecku! Co do wymiarów to się zmierzyłam i tak: pas z 75 na 92 (olaboga!) biust z 88 na 94 (co mnie nawet cieszy, bo nigduy za wiele tu nie było) ;-) Mnie też interesuje szkoła rodzenia,ale nijak się dodzwonić nie moge. Może też tam podjadę. Teściowi kazałam numer skombinować, bo na weekend do szpitala idzie na badania jakieś. basia - super,że wyniki dobre! natalia86 - ja też jeszcze nie miałam krzywej cukrowej,ale zaczynam się obawiać ,czy podołam! hihi. ja nie słodze napoi od dawien dawna i może być cieżko! ejmi - również ciesze się,że takie dobre wieści nam przynosisz! Pozdrawiam. P.S. Zmiana stopki, bo wczoraj skończyłam 24tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ja szkołę rodzenia będę szturmowała w przyszłym tygodniu więc zobaczymy :) A jutro USG :O i już się zaczęło myślenie...:( Lece kombinować jakiś obiadek :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja z takim pytaniem... trochę dziwnym, ale nie mogę znaleść w necie odpowiedzi. Czy wy także czujecie czasem ruch dziecka w okolicy krocza i odbytu? Ja nie wiem, dziś znów tak miałam, jakby maleństwo mnie kopało po tyłku, jakby chciało wyjść. To nie był ból tylko zwykłe ruchy dziecka, ale w tym miejscu, dziwne... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Kiki1980 TSH jest hormonem przysadki mózgowej, który reguluje działanie tarczycy, a dokładniej wydzielanie przez nią hormonów T3 i T4. Bardzo dobrze że badasz w ciąży TSH i T4, bo TSH w ciąży nie jest miarodajne tzn. nie odzwierciedla prawdziwej aktywności gruczołu. Moim zdaniem jeśli zrobisz kolejne badania i T4 będzie jeszcze niższe to powinnaś zapytać o to lekarza, ale może być też tak że po prostu dostarczyłaś organizmowi mniej jodu w ostatnim czasie i stąd spadek. Ja każdy dzień zaczynam od dawki hormonów tarczycy, ale dzięki temu mam w sobie 2 serduszka :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia no faktycznie dziwne, ale moze po prostu maluszek sie tak ulozyl ze daje ci odczuc kopniaki w tych miejscach... choc troszke chyba bym sie zmartwila ze tak nisko, ja zawsze czuje ruchy tak ponizej pepka, na pewno zapytaj swojego lekarza przy najblizszej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiem co zrobić, bo już minęło. Nie wiem czy zadzwonić do swojego gina, bo dziś przyjmuje, ale jak zadzwonie to będzie kazał przyjść i 80 zł w plecy. Tak to już z nim jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaDiA19987PL
Witam wszystkie panie jestem tutaj nowa . Jestem w 21-22 tyg ciazy i nie mam prawie wcale brzuszka ale to chyba ze jestem szczupla :) termin mam na 27 listopada razem z mezem chcielismy miec córcie ale gdyby byl syn tez dobrze byle bylo zdrowe dzis bylam bardzo zdenerwowana mialam wizyte u lekarki i USG balam sie czy dzidzius pokarze co tam ma i czy faktycznie bedzie córa bo obiawy (smaki) mam na dziewczynke ... lekarka powiedziala ze nie widac dokladnie ale raczej dziewczynka chyba ze jeszcze cos wyrosnie fdzidziusiowi .... a jak jest u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia a na kiedy masz wizyte teraz? moze jak juz przeszlo to wytrzymasz do nastepnej wizyty? ale jesli to nie jakis bol tylko czujesz ze normalne kopniaki to moze poprostu takie ulozenie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nadia... a ja jeszcze w ogole nie znam plci i juz sie do tego przyzwyczailam na poczatku tez chcialam bardziej dziewczynke ale teraz juz jest mi to zupelnie obojetne, najwazniejsze ze mam w brzuszku malenstwo ze jest zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili ja wizytę mam we wtorek, trochę się zastanawiam czy wytrzymam :) Te "kopanie" mnie nie bolało i już minęło, teraz czuje ruchy normalnie pod pępkiem i nad. Mój mąż mówi że to po tym jak byłam się załatwić, odczuwałam puls od wysiłku:) Nie wiem co myśleć o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia86- myślę, że to normalne :) Ja też kilka dni temu czułam jak mi mały kopał w jelito i na początku myślałam, że mam okropne wzdęcia i chciałam już biec do łazienki, ale ustało, potem znowu się powtórzyło. Teraz nasze dzieci sobie jeszcze pływają, mają sporo miejsca i mogą się przemieszczać w każdą stronę, raz będą kopać do wewnątrz a raz ku wierzchowi brzucha - ja czasami czuję go dosłownie wszędzie :) Jeśli Cię to niepokoi to zawsze możesz zadzwonić do lekarza i zasięgnąć porady telefonicznej, w końcu jesteś jego pacjentką i nie musisz się ceregielić. Bo chyba na wizytę to nie ma co iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, mamy nowa koleżankę! Witaj Nadia! No ja to nie wiem jakiej płci dziecko noszę, więc się nie wypowiadam. Może zmieni się to za tydzień, dzięki USG czwartkowemu, i wtedy wpiszę płeć malucha w stopkę. Co do innych znaków niż badania, to mogłabym równie dobrze obstawiać obojniaka ze względu na różne przesądy i \"informacje\" od osób postronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja powoli szykuje sie na wyjzad do Polski. deszcz leje i leje wiec dzis humor zdechly ;( ale co tam ,maly kopie na calego i az mi brzuch podskauje wiec super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nadia! Witaj wśród ciężaróweczek :) Dziewczyny, mam takie pytanie. Przyjeżdża do mnie jutro tesciówka z ciotką w odwiedziny. tak sobie pomyśleliśmy, ze mozna by do Zamościa wyskoczyć... To jest od nas 130 km więc takie 2h jazdy samochodem w jedna stronę... No i tu moje pytanie - czy ja z ta szyjką mogę się wybrać w taką drogę?? Zakładając oczywiście, ze tam nie będę łazić tylko sobie spokojnie siądę na ryneczku. A Kobietki niech sobie łażą i zwiedzają :) Jak powiedziałam koleżance to zaraz na mnie nakrzyczała, ze mam siedzieć w domu i nigdzie nie jeździć tak daleko.... :( Poradźcie coś. Thekasia, u nas słonko (co prawda trochę sie chowa za chmurki) i duchota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×