Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Nadia, co do laktacji to mogą Ci Agulinka i Thekasia coś podpowiedzieć, bo one sobie pięknie te laktacje wywalczyły :) A zainteresowanie zabawkami typu grzechotka, karuzelka przyjdzie lada moment :) Dziewczyny miałam się Was spytać. Czy waszym maluchom tez się włoski zaczynają wycierać?? Zuzce już się zrobiło z tyłu takie łysawe kółeczko i coś czuję, że niedługo będzie niezły z niej irokez hihihi No i przeszłyśmy na Pampers Active Baby i jakoś jestem z nich średnio zadowolona :O te Premium Care były zdecydowanie lepsze... zwłaszcza z wchłanianiem kupek. No ale cena ich zaczynała mnie lekko powalać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 16 znowu nam na chwile prad wylaczyli,a ja juz bylam cala przerazona ze znowu mi bedzie siedziec po ciemku, no ale na szczescie zaraz wlaczyli, wiec odetchnelam z ulga. Moj maluszek standardowo jedzonko, potem tak ok.50 minut zabawy i do spania , i taki sam schemat co 2,5 h. W dzien grzcznutki jest bardzo, ale cos ostatnio w nocy mi za bardzo rozrabia:) Nadia ja tez pare razy juz sie spotkalam ze stwierdzeniem,ze dzieciaczkom takim czkawka nie przeszkadza, wiec pewnie cos w tym jest. Madziu no to mieliscie pobudke, biedna zuzka, pewnie sie strasznie przestraszyla,ze nagle oddychac nie mogla, no ale mamusia opanowala sytuacje wzorowo:) Mathea moj tez ostatnio niespokojnie mi spi w nocy i taki tego efekt ze od 1 jest juz ze mna w lozku do rana, bo co sie budzi to ja mu tylko cycka z koszuli wyciagam i on sobie troche pociumka i zasypia znowu,ale nie wiem co mu sie porobilo bo juz tak ladnie mi spal w nocy. Mili Ty to bys tak chciala zeby twoj niokos zawsze byl aniolkiem:) musisz czasem jego placz uslyszec;) ale rozumiem cie w zupelnosci, bo moj tez ostatnio grzecznutki,wiec jak mi zaczyna plakac troche dluzej to ja nie wiem co robic, juz sie odzwyczailam ze moje dziecko placze dluzej niz 5 minut;) Ejmi Tobie rowniez zazdoszcze tak pieknie przespanej nocki, ja juz nie pamietam kiedy moj tak dlugo mi pospal bez pobudek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu ja tez juz uzywam pampers active baby od jakis 2 tygodni, ale ja sobie je chwale, choc cena rzeczywiscie straszna, a co do wloskow to mojemu chyba sie jeszcze nie zaczynaja wycierac, ale on to ma lichutkie te wloski od porodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba mlodemu juz przeszlo...miejmy nadzieje... usnal o 16 i spal do tej pory, obudzil sie zadowolony , pobawilismy sie toche a gadal a gadal az mu sie buzia nie zamykala a jakie smieszne miny robil jak chcial cos powiedziec a sie nie dalo bo glosu brak:) teraz wciska lepek w cyce mamy i usypia, jakie to szczescie jak dziecku nic nie dolega... madzialinska mojemu sie juz od dawna wloski wycieraja mial gestsze duzo teraz ma rzadziutkie ale bardziej na czukbku boki mu sie wytarly, a po bokach to ma juz takie dlugie ze jak mu kiedys tak wyciaglam te wloski z za uszu to mu do ramion siegaly tyle ze takie cienkie ma, do roku to mu chyba zdaza do pasa urosnac:D no i raz go polozylam chyba na czyms klejacym bo z tylu glowy mu sie jakies paprochy poprzyklejaly i mial takie koltunki ktorych nie moglam sciafgnac wiec mu troszke podcielam:D a pieluszki ostatnio kupilismy takie pomaranczowe pampers sleep and play takie zapachowe nawet niezle tylko takie cieniutkie na poczatku to doslowenie mialam wrazenie jakby mial gola dupke pod spodenkami,ale juz ich nie kupie za cienkie troche, raz mialam rossanowskie i fajne byly te pampki chyba teraz tez je kupie, dla mnie ok bo maly nie robi kupy w pampersa... a jaki uzywacie nr pieluszek? my jeszcze 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka ciesze sie ze juz sytuacja opanowana. az sie boje pomyslec co by bylo gsyby akurat ktos bym w lazience...takie szczescie w nieszczesciu...dobrze ze Szymonkowi wraca apetyt :) moze teraz nadrobi zaleglosci :))) Alex niop fajna ta twoja mixtura hihi, ja niestety nie mam tu dostepu do takich cud dlatego popijam herbatki hipp przeslane przez mame. Natalia mam nadzieje ze niunia szytbko dojdzie do siebie...biedulka...duzo zdrowka jej zycze :) ps. ja sie boje o Tomka bo jestem teraz chora a nie mam jak ograniczyc z nim kontaktu no i glupia caluje go odruchowo :( Natalie hehe u nas 3 godz sen w nocy to norma hehe. potem to juz tylko drzemiemy sobie razem i co 2 godz maly mnie bije lapkami i żada jesc. takze spie na raty juz od 2.5 miesiaca. czasem uda mu sie zasnac na 6 godz ale to cud i rzadko bywa. w dzien podobnie. krotkie drzemki, czasem jakas 2 godzinna,. Hanka wow, ty to masz cudnie z mala :) tyle godzin snu, wow! Deseo dzieki za mila slowa :) hehe, to ze spaceru nici? a wlasnie jaka jest odpowiednia temp dla dzieci na spacer? u nas jest cieplutko ale ja sie poddalam bo wczoraj wymeczylam sie jak diabli tym 3 godzinnym przymusowym spacerem ze mam zakwasy wrr Ejmi , 9 godzin snu???? wow!! heh, ja bym pwenie sie wystraszyla ze z mim dzieckiem cos nie tak...i biegla do lozeczka jak szalone hihi ;) tomek tez ma asymetrie ale juz widze ze mu sie polepszylo i jakos nie rzuca sie w oczy Micha a ile w nocy Olga spi bez przerwy?\ Mathea ja tez odczuwam jakis maly kryzysik., maly dzis dluzej jadl i wiecej spi no a do tego jak sciagam lakatorem to tylko kilka kropki leci...wiec nie wiem czy maly taki skuteczny czy ze mna cos nie tak. musze zobaczyc po jakims dluzszym czasie. Madzia hehe, tylko tyle zabaw ? ;) to przeciez az tyle. pewnie nasze maluszki juz po kilku naszych zdaniach sa zmeczone hihi a co do wloskow to tomek juz dawno wiekszosc stracil ale na nowo narosly - nie wszystgkie bo na srodku glowy ma ich mniej. no i niektore sie zrobily takie miekkie, takie jakby lekko krecone, jak puszek wiec pewnie tez jeszcze odpadna a probowalas baby dry? ja daje na noc i cale 12 godzin jest spokoj. w sumie ja juz pwoinna numer 4 nosic a nadal do pakuje w 2-z racji zakupu zbyt wielu :( tylko te baby dry ma 3 Nadia dziwna ta czkawka hmm. a podawalac mleczko jak ona wystapila?? cos za dlugo trwa. moj ma parwie po kazdym jedzeniu ale niedlugo a czesm pomaga choc kilka kropli mleka a co do zabawek to tomek juz chwyta swoje np. pszczoly i tuli kroliczka , a nawet liże go i je ;) MIli niop Nikos musi czasem pokazac rozki ;) musi walczyc o swoje, ozaywac zle emocje i nie ma w tym nic zlego :) i tak jest baaaardzo grzecznym dzieckiem Zenek to masz w miare uporzadkowane zycie z maluszkiem :) takie wzorcowe te jego drzemki itd :) Monia -2 pobudki- pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i cholercia chora jestem. nie moge myslec ehh. a maz jeszcze w pracy !! dziad jeden....od godz 6 go nie ma i jeszcze godzine zostanie wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami mam dosc. jestem z maly 24 godz na dobe a maz go bierze czasem na 10 minut ale zawsze cos mu przeszkodzi bo albo maly sie rozplacze albo glodny albo juz za pozno...na prawde zazdroszcze kobietom ktore maja obok mame lub tesciowa lub kogos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma do was pytanko. mam jeden taki pajacyk Molo i jest cudny, ma super trwaly material itd i chce kupic wiecej bo sa sliczne ale czy takie rzeczy mozna nosic jak dziecko bedzie mialo np ponad pol roku?? bo na noc to ich szkoda na dzien to czy nie smiesznie ubierac szkraba w takie cos? wklajam link- oczywiscie na ebayu sa tansze i nie ten kolor bo ten to raczej dla dziewczynki http://www.ziggys.biz/Babies+%280-2+yrs%29/All-In-Ones/Molo+Airbrush+Flower+Playsuit+%28Fiona%29.html?osCsid=6ce5591880efa74a32d4520e67565197

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - kochana z oknami to macie wszystko w porządku, to wina zlej wentylacji w mieszkaniu stąd pocą się szyby. Znam dokladnie problem bo kiedyś mieliśmy w starym mieszkaniu to samo a poza tym pracowałam kiedyś w fabryce okien PCV no i tam z tym problemem borykali się klienci, chcieli wymieniać okna a to zupelnie nie w tym rzecz. Musicie poprawić sobie szyby wentylacyjne w kuchni czy łazience, bo jest po prostu zła cyrkulacja powietrza. To nie jest łatwe zwłaszcza w starym budownictwie, ale kominiarz się przyda. Krzyś też ma wytarte włoski z tylu, niedługo to nasze dzieci będą miały na głowach łyse placki :) A w ogóle to Krzyś miał dużo ciemniejsze i gęstsze włosy jak się urodził a teraz to taki lysolek :)dziwne bo my z mężem mamy bardzo gęste włosy a on ma takie mysie ogonki ;) Pieluszki pampers actiw bardzo nam odpowiadają, premiumki też są ok a najgorsze dla nas były te baby dream rossmanowskie - okropnie twarde i jedziemy tylko na pampersach mimo że cena kosi z nóg - mówi się trudno. Ale Krzyś i tak mi teraz mniej siusia i tyle tych pieluch nie idzie. Thekasia - możemy sobie podać ręce, mój mąż czasami zajmie się Krzysiem np odpada mi wieczorne usypianie, ale 95 % czasu dzieckiem zajmuje się ja i czasami po prostu padam na twarz i na nikogo nie mogę liczyć :( No ale co... płakać nie będę, trzeba dawać sobie radę. Krzysiowi długi sen zdarzył się po raz pierwszy i nie mam zamiaru się nakręcać że coś z nim jest nie tak, bo on w dzień praktycznie mi nie śpi więc nocą nadrabia. Nie będę go budzić i karmić na śpiocha bo u nas to nie zdaje egzaminu, Krzyś na śpioszka nie chce jeść. Poza tym to na pewno jednorazowe wyskoki i myślę, że dzisiejsza noc już będzie standardowa z dwoma pobudkami na jedzonko :) Natalie82 - widzisz ja odkąd urodził się Krzyś nie przespałam ciągiem 6 godzin, dopiero teraz mój syn zaczyna przeciągać spanie, a ma już prawie 3 miesiące, a inne dzieci na forum sporo wcześniej zaczęły dłużej spać. Mój mąż dostał 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego- ale co? i tak będzie chodził w ciągu dnia na kilka godzin do pracy bo musi :)- porażka, a już miałam nadzieję ,ze trochę sobie odsapnę jak on będzie w domu :O A jutro muszę kupić ciuszki Krzysiowi - 68 już male!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się dorwać neta na dłużej, więc mam nadzieję, że popiszę z Wami :) jutro wracamy do domu :) na 11 mam denstystę, potem muszę jechać auto ubezpieczyć, bo kończy nam się polisa, a potem pakuję małą i wracam :) mąż po pracy do nas dojedzie :)' Co do leżenia na brzuszku to Martynka tego nienawidzi! matko jak ona się wtedy denerwuje, krzyczy, pociera noskiem , aż w końcu zaczyna płakać, więc u nas brzuszkowanie trwa dość krótko :( ale jak już leży to dźwignie główkę, noszona na małpkę trzyma ją sztywno, pediatra mówi, że jest silna, więc tego się trzymam :) siadać nam nie siada, chociaż oczywiście ćwiczymy, tzn. dźwigam ją za rączki, ale nic na siłę. jak się rączki wyprostują, to już jej nie ciągnę. ze wszystkich zabawek to Martynka najbardziej lubi owieczkę - Basię :) no i moje palce :) może patrzeć na nie godzinami :D dużo sobie "gadamy". raju jak mała się rozgada to nie ma zimłuj! jak tylko zapatrzę się na tv i z nią nie gadam, to od razu się denerwuje ;) zaczyna na mnie "krzyczeć " :) uwielbia smyranie. tak ją usypiam. kładę i smyram po buźce, wtedy momentalnie śpi :) ładnie przesypia nocki. usypia około 22-23 i śpi do 9-10! około 4-6 daję jej mleko, więc z nockami problemu nie ma, ale w sumie u nas od początku źle z tym nie było. Najgorsze, że nadal ma katar 😠. już 2 tydzień :( byłam u lekarza, naprzepisywała kropli, ale to gówno daje :( nie mam pojęcia jak jej pomóc :( bo ten katar bardzo ją męczy :( czasem przez niego nie śpi, bo ją tak męczy i ssanie mleka też bywa różne :( generalnie gdyby nie katar, to byłoby super! pogoda oczywiście mnie wkurza, bo z małą aboslutnie nie wychodzę! na taki mróz to nie ma szans! Moja malutka w zeszłym tygodniu ważyła 5500, pediatra powiedziała, że to w normie, a mi się wydaje, że troszkę mało! od urodzenia przybrała nie całe 2 kg. ubranka nosi już na 68, są jeszcze troszkę za duże, ale niektóre na 62 są już przy małe. to chyba tyle tego co u nas. w poniedziałek powinnyśmy iść na szczepienie, ale przez ten jej katar pewnie się ono nie odbędzie. chyba w czwartek albo piątek znów wybiorę się do lekarza, bo ten katar stanowczo za długo trwa! Teraz będę już na bieżąco, mam nadzieję ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia Olga śpi w nocy max 5 godzin ale norma to 4 i 2 pobudki na karmienie. ostatnio z jedzeniem mi grymasi mam nadzieję że to przejściowe. dziś jak padła o 18 to śpi nadal więc z naszego rytuału kąpiel jedzenie i spanie nici. małej też wycierają się włoski. u nas niektóre ubranka na 62 są za małe inne za duże a niektóre 68 dobre. zgłupieć można z tą numeracją. najlepsi byli znajomi.przyszli i kupili w prezencie komplecik tzn body z dlugim i krótkim rękawem i śliniaczek rozmiar 0-3 miesięcy. spodziewać się mogłam takiego prezentu po kimś kto nie ma dzieci a oni mają. zaraz wyjaśnię o co mi chodzi. rozpakowaliśmy to i już na pierwszy rzut oka widać było że mała w to nie wejdzie.oni też się zorientowali. nie wiem jak wy ale my jak coś kupowaliśmy to zawsze o ten rozmiar więcej bo nigdy nie wiadomo jakie będzie dziecko duże. może uznacie że się czepiam ale zrobiło mi się przykro bo my ich dziecku robiliśmy przemyślane prezenty a oni zafundowali nam taki pt"na odwal"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i tomek juz 6 dzien nie robil kupy. ostatnio byla w srode rano wrrr. zrobil sie wlasnie jakis nerwowy i mam nadzieje ze mu dzis pojdzie. juz sie boje wymiarow tej kupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś ma robić małej takie prezenty to lepiej niech nic nie kupuje.nie wymagam prezentów za nie wiadomo ile, chcę tylko żeby były przemyślane. dziewczyny ja zwariuję od tego siedzenia w domu. zapowiadają że zima tak łatwo nie popuści. jak tak dalej pójdzie to na święta bożego narodzenia nie wyprowadzimy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaa bez sensu ci ludzie. zwlaszcza ze maja dzieci...kazdy kto ma dzieci powinien wiedziec ze dla dziecka 2 mies sie nie kupuje 0-3 ...zwlaszcza ze dziecko moze byc duze...wiec zawsze lepiej kupic wieksze i troszke poczekac a nie robic takie glupie prezenty. i wam tez glupio udawac ze sie cieszycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tymi ubrankami to w caly swiat moj nosi jeszcze niektore na 56 62 zadne 68 jedne nawet 74, a tak w ogole to teraz tylko na noc mu zakladam spiochy a w dzien chodzi w dresach i bluzeczkach i te wszystkie dresy i bluzeczki mu kupuje takie duzo za duze bo on tak szybko rosnie ze lada chwila to wszystko bedzie na akurat po za tym dzieci tak fajnie wygladaja w takich przy duzych... michaa faktycznie nieprzemyslane z tym prezenetm ja jak bym byla na ich miejscu to bym zaproponowala ze odmienie i wziela a przyniosla co inne no bo po co ci za male no chyba ze na nastepne dziecko badz na prezent dla jakiegos noworodka, ja tam jak kupuje komys ubranka dla dzieci to kupuje duzo za duze nawet ostatnio jak kupowalam to kupilam takie duze ze dziecko chyba w to ubiorom za pol roku ale co tam lepiej wieksze i zeby posluzylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy te pieluszki Active Baby nie są złe :) One mi pasują tylko w tych Premium Care lepiej się kupina wchłaniała ;) Kupiliśmy dwupak więc za 160 pieluch zapłaciliśmy 85 zł... No ale nie ma co narzekać innego wyjścia nie ma :D Co do tych włosków, to Zuzka chyba nie ma ich mniej, ale łepek urósł a włoski jeszcze nie zdążyły ;) Dlatego nam się wydaje, ze jest ich mniej. Alex dokładnie tak samo, na początku one sprawiają wrażenie takich popalonych lub sfilcowanych...a potem znikają :D Myślę, że jak dzieciaczki zaczną siedzieć to już i włoski zaczną normalnie rosnąć. Mili my zaczęliśmy używać rozmiaru 3. one maja duży przedział od 4 do 9 kg... co prawda nie wiem jak w nie ubrać 9-cio kilogramowego bobasa... Thekasia kuruj się, żebyś tfu tfu Tomcia nie zaraziła :) A co ubranka to jest super i możesz ubierać swojego bąbla w co chcesz ;) Moja mała na razie urzęduje przede wszytskim w śpiochach, półśpiochach, rajtuzkach. Wydaje mi się, ze tak jest jej najwygodniej ;) Ejmi, muszę zatem poprawić wentylację. Dzieki za radę! 🌼 trzymaj chłopa w domu, w końcu jest na zwolnieniu. Moj ostatnio jak dostał 4 dni zwolnienia to tez się rwał do roboty, bo tam sobie chłopaki nie poradzą :O Ale szybko go usadziłam na tyłku w domu :D No Gawit, w końcu trochę więcej od Ciebie :) Zmykaj do domku i sie tu udzielaj! Co do rozmiarówki ubranek to ja sie nie wypowiadam, bo co ubranko w tym samym rozmiarze to inne... już nawet nie zwracam na to uwagi :) My aktualnie jesteśmy na 62 ale niedługo musimy przeskoczyć na 68. I tu trzeba się wybrać na zakupy :D Michaaa no faktycznie znajomi prezentu nie przemyśleli :O Ale może da się wymienić na większe? Mi koleżanki kupiły dla Zuzki ciuszki na 68 i 80 (to to już chyba na lato :D ) No i zaprezentuje Wam jeszcze moją małą potarganą siłaczkę: http://i149.photobucket.com/albums/s77/Madzialinska/Zuzia/P1040518.jpg?t=1264540807 http://i149.photobucket.com/albums/s77/Madzialinska/Zuzia/P1040527.jpg?t=1264540835 http://i149.photobucket.com/albums/s77/Madzialinska/Zuzia/P1040530.jpg?t=1264540870 A teraz zmykam lulu :) Kolorowych i do jutra!! Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja córcia kończy dziś trzy miesiące! A co do niektórych wątków.. Iwa też ma z tyłu powycierane włosy i wyglądają jak...wełenka. Co więcej, mechacą się (i wciąż muszę wycinać)! :D Co do pieluch, kupuję midi. I cholera mnie wzięła ostatnio, bo kupiłam Pampers Active Baby i one od raz mokną w środku i mokra jest też skóra mojej córci. Więcej tego nie kupię. Madzialińska, myślę że nad nianią masz o wiele więcej kontroli. Powodzenia wszukaniu jakiejś godnej zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia booooskie fotki :)))) niunia jest slodka i faktycznie silna z niej panna :) buziaczki dla niej ja zaczelm kupowa takie bardziej elestyczne rzeczy. dzis zaszalalam i kupilam 5 takich pajacykow jak wam wklejalam wyzej Molo. w sumie sa od 9-12 mies wiec mam je, plus taniej kupilam zestaw bodziakow, no i chyba z 6 zestawow na dzien. mysle ze jakies spioszki dokupie tansze i bedzie git na dlugi czas. bo body i spioszklow nie ma sensu kupowac drozszych bo i po co. i tak sie wyćłechtają i upaskudza. a te molo sa co prawda dosc dorgie ale na prawde bardzo trwala i niejedno dziecko przezyja i do tego sa elastyczne wiec wygodne i na dluzej starcza. i sa boskie wzorki. musialam hihi. mezowi nie przyznalam sie do cen ;) musze wiec tomka przenosicjakos i nie kupuje nic na 6 mies bo nie ma sensu. juz 3 wielkie reklamowki ciuszkow zebralam do oddania ktore nie nosi juz i zostala mala garstka ktore ma teraz. najwyzej bede czesciej pranie robic zanim wskoczy w ten ubranka od 9 miesiecy. -z jego wzrostem to pewnie zalozy je na 6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U nas noc dość dziwna :/ Mała co prawda spała od 19 do 7.15 z dwoma pobudkami na cyca ale ogólnie spała bardzo niespokojnie przez co ja tylko drzemałam :/ Chyba moje dziecko już zaczyna spać jak dorosły i po prostu się wierci a ja muszę się do tego przyzwyczaić :) U nas dość, że zimno jak cholerka to jeszcze śnieg zapitala jak szalony :( mili te moje herbatki wcale nie sa takie złe, bo ja je słodzę :) Nawet mi smakują :) thekasia to ubranko co przesłałaś to w PL nazywa się Rampers i jak najbardziej może być dla 1 rocznego dziecka, bo śpiąc nawet jak się wykopie z pod kołderki to i tak np.plecki mu nie zmarzną :) Ja mam takie 2 ale z krótkim rękawkiem :) gawit moja Myszka od tygodnia waży tyle samo czyli 5640g i ani drgnie waga :( Lecę, bo Myszka już się wyspała :/ Spała całe 30 minut :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej No i znowu śniegu dowaliło :O Nie no ta zima na prawdę si nie skończy a jeszcze czwartek i piątek też ma dowalić dużo śniegu - porażka :O Gawit - wreszcie ruszyłaś tyłek na forum bo już Cię miałam mobilizować! mam nadzieję, że Martyna szybko przestanie być smarkata - dużo zdrówka dla niej 🌻 Madzia - Zuzia jest super i ślicznie dźwiga główkę, żeby mój tak robił to byłabym happy, ale on tylko widzi swoje rączki i zazwyczaj brzuszkowanie kończy się na ciumkaniu łapek. Mam wrażenie że teraz to ma na tym punkcie obsesję, non stop pcha rączki do buzi a śliny przy tym idzie tyle, że cały buziak mokry. Ale za to gada i śmieje się już w głos - urocze to :) Co do ubranek to niestety ale mój Krzyś bardzo szybko rośnie wzdłuż i niestety mamy problem z dopięciem śpiochów na pieluszce, zatem 74 jak najbardziej potrzebne, bo 68 już są ciasne. Nie wielki się urodził ale za to teraz wystrzelił bardzo :) Co do zwolnienia męża to ja już nie komentuje, bo on powiedział że on nie ma zwykłej pracy tyko służbę, a do tego podchodzi się inaczej. Po prostu nie zdążył zakończyć jakiegoś zadania to zwolnienie mocno mu nie na rękę i musi coś skończyć żeby swobodnie siedzieć w domu. A zwolnienie ma aż do 9 lutego. Nie spodziewałam się że to na tyle poważna sprawa, musiał podpisać oświadczenie że nie zgadza się by został objęty leczeniem szpitalnym :O I nie wiadomo czy na tym zwolnieniu się skończy bo jeszcze czekają go kontrole i konsultacje. Co do pampersów to nie zauważyłam żeby actiwy gorzej wchłaniały kupy. Też mamy rozmiar 3 i nie wiem jak 9 kg dzieciak w te pieluchy włazi :O pewnie za miesiąc to już 4 będziemy kupować. Ja nie wiem kiedy z Krzyśkiem pojadę na morfologię, 10 lutego mamy szczepienie więc do tego czasu muszę się z nim jakoś wybrać! U nas nocka z jedną pobudką na karmienie, tak jak myślałam - długie spanie w przypadku mojego syna to przypadek ;) A gdzie podziała się nasza Pani Prezes? Coś dawno ściery nie latały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Michaa - masz 200% racji co do tych prezentów, ludzie czasami po prostu odpieprzają manianę, ja tam zawsze pytam co kto potrzebuję bo nienawidzę wręcz niepotrzebnych głupich prezentów, ja tam jestem praktyczna. I jednak większość ludzi co do nas przychodziła to pytała co potrzebujemy i ja po prostu mówiłam. A niektórzy to są tacy oderwani od rzeczywistości :O Alex - mój Krzyś wierci się większość nocy, wydaje odgłosy stękania i w ogóle rzadko kiedy śpi jak aniołeczek i cichuteńko. A jak mu mleko w gardle zostaje to potrafi nawet chrapać przez chwilę, tak wiec ja jestem już przyzwyczajona i reaguje tylko wtedy kiedy on parska jak kotek - bo właśnie tak w nocy woła o mleko :) Dlatego ostatnia ksywka Krzysia to - KOCIĄTKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem Ejmi! :-) Jestem... Ale wiecie co? Wy jesteście wszystkie niemozliwe! Dosłownie! ;-) Ja nie mam kiedy na forum wskoczyc, a jak mi się uda to na sekundę i ledwie poczytam połowe postów to juz Karola wzywa ratunku hihi A co dopiero odpisac.. a ostatnio to już tak padnięta jestem ,ze wieczorem idę spac prawie razem z nią.. Doszłam do wniosku,ze ja jakaś mega niezaradna niezguła jestem.. Wy macie pieknie poukładane dzieci chyba i czas.. a ja jestem marnotrawca czasu... hihih Moja w dzien ledwie koło południa przysnie na chwilę, kiedyś to były nawet 3 godz teraz godzinka.. poza tym nic.. stale w dzień na czuwaniu... i ja nie wyrabiam z niczym! Poklełabym..ale nie wypada hihi I jak już Młoda zasnie to lece pedze obiad szybko klecic, gary umyć i to wszystko co mi się uda.. prasowanie robię wieczorem jak ona spi..a sprzatanie mnie nie interesuje od jakiegos czasu ,,,zatem w gości nie przychodzcie. hihi, chyba ze pomóc .. Tylescie tu napisały,ze ja nie wiem co komu odpowiedzieć.. zatem chyba tylko ogólnie popisze.. Nadią - jak możesz pisac,zes nie w temacie... przecież my tu poruszamy głównie to co masz na czasie u Siebie z Amelą, czyli czkawki, brzuszkowanie, kupy, pieluchy, karmienie.. No! Bo klapsa dam i się skończy smutaszenie! A tak w ogóle to ja nie pamiętam kiedyś tu coś ostatnio napisała i watpię, bysmy Cię olały, bo zawsze ktos odpowie... nie zawsze wszystkie.. ale przecież nie kązdy posta wymaga odpowiedzi.. :-) No.. suepr,ze Amelka ładnie rosnie - pozazdrościć! Alex - podziwiam,, jak bym tyle się opiła na noc to bym spała w kibelku hihi.. Ja ledwie piję 1,5 litra.. ale za to wszystko... i zieloną i czerwoną i czarną herbatę i rooibosa z mlekiem i melise (z gruszką lub pomarańczą lub maliną) i koper i mnóstwo owocowych..i inke i anatola.. - by się mi nie nudziły..hihih Rumianku nie, bo nie lubię nawet zapachu... Nie martw się wagą! Myszka wyglada na dobrze odzywioną :-) A dzieci mają czasem skoki i raz nie rosną a potem hop i sporo jest na plusie..poza tym czasem też idzie im we wzrost! Ejmi - super, że Krzyś idzie na długość, bo my z Karolcią lubimy wysokich chłopców! :-) U nas dopiero 62 ubranka ida,ale niektóre są za duże.. i ostatnio nawet ubrałam 56, które jest większe od 62 i takie rozmiary są dziwne, ze już odpuszczam.. Co do pieluch to wskoczylismy w 2 i jej się trzymamy.. pampersiaki są ok.. nawet nie wiem jakie mielismy ostatnio pewnie Activ baby - zółte takie.. rossmanowskie też są fajne, huggiesy teraż mamy i mieciutkie są - na razie kilka uzyłam i ok.. musze jeszcze tescowe 2 poszukac, bo 1 były wysmienite.. A i biedronkowych jeszcze nie dopadłam. hihih Madzia - Zuzka pieknie wyćwiczona i na fotkach prezentuje się wysmienicie! :-) Buziaczki dla niej! I taka radosna minka ..oj Karola musi to obejrzeć i przykład wziąc, bo płacz i zgrzytanie zebów jest na brzuchu - zatem Gawitku - witamy w klubie.. Ale zauważyłam,ze Karola bardziej pupke podnosi niż głowe... chyba głowa jest zbyt cięzka! :-) Tak samo jak przy kapieli wisi u Przema na reku to prostuje się w jedną linię , nogi i pupka pieknie idą do góry... teściowa mi mówiła,ze to niedobrze,ze mała na brzuchu nie lubi, bo wtedy póxniej zacznie chodzic.. ale ja uwazam,ze ona ma silne nogi i dolna część ciała i pojdzie w swoim czasie. hihi Poza tym coraz trudniej mi ją przebrac, bo taki wierzgacz się z niej zrobił ,ze szok! dupka do góry skacze, nogi latają na wszystkie strony,a jak muze się włączy to nózki dosłownie rytm wybijaja - potańczyła by dziewuszka pewnie hihi..I smieję się, ze pupy nie musze podciągać by pieluche wsunąc, bo ona sama ją podnosi wystarczająco wysoko.. Deseo - mam nadzieję,ze Adaś się poprawi na dniach... :-) Nie martw się.. Normalnie robie tu za stenotypistkę takie mam tempo pisania i pewnie same literówki,alenie czytam co pisze.. bo Mała zaraz się obudzi i bedzie koniec kafe.. Co do mrozów to rano było koło - 20.. szok.. a niby za 2 dni ma być 0. Zobaczymy.. jesli tak to w czwartek lecimy na spacer.. tylko pewnie tak sypnie sniegiem - jak to przy nizu i bedziemy spacer przez okno ogladali... hihi I auta rzeczywiścnie nie odpalaja.. Moj miał wczoraj urodziny i mu na taxi dałam hihi z tej okazji (bo ma do pracy ok 5 km i zawsze pieszo chodzi) i jak podjechał pod komendę to mówi,ze postój taksówek tam był, większosci auta nie odpaliły i ci co spoza miasta do pracy sie spóxnili lub nie przyjechali wcale Jejus wyslę co mam i zaraz podejrzę co by tu Wam jeszcze popisać1 A i Michaa i Kasia - dzieciaczki cudne, postaram się odpisac na @ A co do ubranek jeszcze do Kasia - suepr -takie kolorowe te ciuszki..dla mnie boskie i ja bym takie brała bez wzgledu na cene - sama kocham czerń,ale u innych kolory hihi My się tylko w spiochach i bodzikach nosimy i czasem w pajacykach.. Wydaje mi się,ze sukienusie, spódniczki to niewygodne dla malucha są w dodatku ona głównie lezy i czuje wszystkie zagiecia i szwy.. Musi byc mieciutko i wygodnie.. Jak zacznie siadac to wtedy i bluzeczki bedą i może jakieś sukienki.. A jeszcze mi się o tych nianiach przypomniało.. Pamiętajcie ,by nianię kontrolować jak ją znajdziecie.. Moja siostra miała nianie z castingu... normalnie pani jak anioł, przy nich oczywiście.. po 2 tyg juz dziecko było nie do poznania, apatyczne i strasznie przeleknięte..- i siora nagrała nianie, by wiedziec, co ona wyprawia z dzieckiem.. i to był koszmar! Po pierwsze nic cały dzien z nią nie robiła tylko ogladała tv- normalnie cisza..była w domu.., jak mała płakała lub coś chciała zapytac to szły wyzwiska i miała się zamknąc, na spacer nie wychodziły..a przy jedzeniu - babka się darła do niej : jedz mała swinio! Koszmar - plakałam jak tego nagrania słuchałam.. I dlatego siostra zrezygnowała z pracy i wróciła na wychowawczy i do 3-roku siedziała w domu i powiedziała,ze nigdy zadnych nianiek! Ale to są wyjatkowe przypadki.. Jejus - Mała jeszcze spi... ! lece na sniadanie! Może wróce zaraz.. Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy tez tak macie,ze to piekne słońce ,które od kilku dni swieci daję Wam jakas taka radosną energię? Ja padniętam jestem,ale i tak czuję się lepiej jak to słońce cały dzień swieci.. Czy bierzecie jakieś tabletki przeciwbólowe? Co wolno przy karmieniu brać? Wczoraj mi głowa pękała i płakac mi się normalnie chciało z bólu,ale nie miałam pojecia co wolno..bo przy apapie napisali - by zapytac lekarza... pewnie od tego gigantycznego spadku cisnienia.. Pisałyscie o włoskach... Karola ma z tyłu bujną fryzurkę,ale czubek i przód to wyłysiały..hihi i się smieje,ze to juz piłkarz czeski się z niej robi.. Monia - fajnie się Majeczka poukładała ze snem.. niedawno pisałas,ze macie pobudki co 1,5 godz.. a teraz znów super.. i waga ładnie idzie w górę! Jak Twoja pediatra? znosna? Dziewczyny, czy Wy dostałyscie już Zusowskie zasiłki za styczeń, bo my jeszcze nie! Cholera jasna! Olunia - zdrówka dla Iwi z okazji 3-go miesiąca - no to teraz się posypie.. hihi Zawsze otwieracie urodzinki! Przypomniało mi się jak Moj dwa dni temu wieczorem siedział i nagle zawołal: a ja się jutro urodziłem! hihi..on jest taki zabawny!i jak zawsze z czymś wyskoczy hihi Thekasia - jestem przekonana,ze takie herbatki, czyli zioła(koper, melisa) , znajdziesz w każdym markecie. Obudziła się.. no to zegnajcie hihi Ale jestem w szoku, cos się Małej poprzestawiało.. sama spi i to w dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Nie było mnie ostatnio a tu tyle się wydarzyło. Wybuchające bojlery, zamarznięte auta.:) U mnie też ostatnio gorzej z jedzeniem. Może to jakiś taki okres przejściowy u dzieciaków. Byłam u lekarza do kontroli i chociaż anemia przeszła to przyrost wagi dalej do bani. Mam zalecenia zmiany systemu karmienia, więc zdzieram Olgę ze snu żeby jadła częściej. Zmieniłam butelkę i smoczek ( z nr 1 na nr 2- szybciej leci mniej się męczy przy jedzeniu), daję Plantex do picia. Lekarz stwierdził, że to wicie się i prężenie podczas karmienia to kolka. I jak herbatka z Hippa koperkowa robiła u mnie rewolucję w brzuszku ( bolesne bąki i krzyk przy każdym bąku) to ten Plantex chociaż to niby to samo, też koper jakoś lepiej jej wchodzi. Tak, ze jestem trochę podłamana tym karmieniem i tą wagą. Olga jest na najniższym centylu a nawet chyba poniżej, od urodzenia nie przybrała nawet 1,5 kg. I my dalej używamy pieluszek nr 1 góra 2:) Wczoraj miałyśmy też 2 szczepienie, póki co jest spokojnie, żadnych skutków ubocznych. Mnie też ta pogoda dobija. U nas na południu - 20. Co do nietrafionych prezentów to ja ostatnio od znajomych ( mają dziecko i mnóstwo "dobrych" rad) dostałam pieluchy na 18 kg. Za pół roku się przydadzą, bo pieluch nigdy dosyć. Ale wystarczyło zapytać np. o wagę dziecka. Ja tak jak Ejmi, pytam wprost co kto potrzebuje. Thekasia- te pajace boskie są. Mi brat z Anglii przywozi takie własnie pajace bez stóp i ja je uwielbiam bo nawet jak dziecko urośnie wzdłuż to fika swobodnie nogami ( a śpioch już czasem są za krótkie) no i bawełna tam jest jakaś inna niż na naszych ciuszkach, taka fajna i elastyczna. Moja leniuszka też nie lubi leżeć na brzuszku za chwilkę się wścieka i płacze. Więc te ćwiczenia u nas długo nie trwają. Ostatnio gaduła jest straszna no i żali się okropnie czasem na swój ciężki los:) I zaczęła śpiewać. do pozytywki albo jak ja jej śpiewam to zaczyna ona wydawać takie dźwięki jakby śpiewała. Boki zrywamy tak to pociesznie wygląda. Aha, mam pytanie do dziewczyn które biorą Azalię. Jak tam u Was z plamieniami i cerą? Lekarz mi mówił, ze mogą się pojawić plamienia. Mi w trakcie 1 opakowania pojawiło się coś ale plamieniem bym tego nie nazwała, raczej wygląda na okres. Tyle, ze krwawię już 9 dzień. I nie wiem czy to po Azalii czy po prostu dostałam okres. A ile trwały wasze pierwsze po porodzie okresy. Tyle co wcześniej czy po porodzie jest pierwszy okres dłuższy? Bo jeżeli to po tej Azalii i będę cały czas krwawić to niezbyt mnie to cieszy. No i obserwuję wzmożony wysyp bolących pryszczy na brodzie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuśki i dzieciaczki. Fotki super i jaka dzidzia silna, pięknie trzyma główkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia przy karmieniu możesz brać Apap, byle nie przekraczać dobowej dozwolonej dawki tabletek, bodajże 4 na dobę. I chyba można brać Ibuprom ( choć ja tam wolałam raczej ten Apap brać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEEmmmIIIlllKKKaaa
nie wolno brać ibupromu podczas karmienia, apap można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejo!!! Ale naskrobałyście od wczoraj. Czytam i czytam i co chwilę latam do sypialni i małemu smoka ratuje bo już godzinę śpi ale jakoś tak mało spokojnie i nie wiem ile uda mi się napisać. U nas standardowo dwie pobudki w nocy i trzecia nad ranem. W sumie przez prawie 3 miesiące może z 5 razy mały spał 6 godzin ciągiem a tak to, to co 3 góra 4 i jest głodny więc się budzi. A dzisiaj w nocy też jakoś niespokojnie spał, wiercił się, zaczynał płakać z zamkniętymi oczkami więc ja mega niewyspana jestem bo cały czas czuwałam. Co do pomocy męża to ja nie narzekam. Pomaga ile może. Nadia odzywaj się częściej i zaglądaj do nas to będziesz w temacie. Co do laktacji to ciężka to praca ale jak ma w sobie tyle siły to możesz próbować pobudzać piersi 8 razy na dobę elektrycznym laktarorem po 15 min każdą pierś systemem 7/5/3 i pokarm powinien sie pojawić, ale to wszytko zależy od tego czy małą jeszcze do piersi dostawisz czy już w ogólnie nie. Madzia nam też pocą się okna właśnie odkład je wymieniliśmy i zrobiliśmy gips na ścianach to masakra jest jakaś i właśnie przy takiej zmianie temperatur jaka jest teraz. Na wiosnę problem znika. Wiec oby do wiosny. Wentylacje mamy i w kuchni i w łazience, kominy czyszczone non-stop ale to problemu nie rozwiązuje. Też mnie to wkurza strasznie... bo jak były stare drewniane nieszczelne okna to problemu nie było. Niewiem czy na wiosnę mój nie powierci jakis dziur w tych oknach bo ja już naprawdę mam dość. U mojej mamy właśnie nawierty rozwiązały problem. Co do włosków na głowie to Szymuś od początku miał malutko, później mu się starły, teraz odrastają i tak wkółko. Aktualnie ma boczki bardziej starte a wczesnej mal tył. A Zuzia śliczna panna i jaka silna. Główkę super podnosi. Ela cos nam zamilkła. Elunia odezwij się. TheKasia mój mały teraz ma okres ze po 20-30 min mi na piersi wisi a wcześniej 10 mu wystarczało. Ale przynajmniej wiem że po takim wiszeniu sie najadł bo super póżniej odbija. I dużo zdrówka dla Ciebie. A jak karmienie, dajesz Tomusiowi druga pierś czy pozostajecie przy jednej??? Te rampersy super kolorowe i wesołe są. Myślę ze spokojnie możesz je rocznemu Tomusiowi zakładać. Gawit fajnie że wracacie do domu i będziesz z nami częściej bo brakuje tu Ciebie. I życzę żeby Martynce jak najszybciej ten katar minął. Michaaa nie poważni Ci znajomi naprawdę. Powinni zabrać te ubranka i wymienić na większe. Ja bym tak na pewno zrobiła i co to za pomysł kupować 0-3 dla dziecka prawie 3 miesiące. A co rozmiarów to ja tez już nie zwracam na nie uwagi bo niektóre 62 są większe od tych 68 czy nawet 74 bo my właśnie teraz w takich rozmiarach pozostajemy 62-68-74. A pieluszki mamy nr 3 pampers premium. Szczerze to dla mnie one najlepsze są. Po Huggisach mały miał taką dziwna szorstką pupkę.. Bella i te Rossmanowskie trochę za sztywne są a puki ta pupka taka wrażliwa jest to używamy póki co pampersy choć cena faktycznie jest nie mała. Agulinia Apap spokojnie możesz wsiąść. A odnoście tej niani siostry to aż mnie zatkało jak to przeczytam. Przecież bym kobiecie oczy wydłubała. Toszi ja Azalii nie biore ale ja tak mam po jednofazowych pigułkach że plamie w trakcie ich brania wiec u mnie taka antykoncepcja odpada. A okres ja miałam normalny 6 dniowy, taki jak przed ciąża. Pierwsze 3 dni obfite, później coraz mniej. Miłego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś - ja wpadam na forum zawsze wtedy kiedy Młody drzemie, albo jak akurat zajmie się zabawkami, a tak to też ciężko. Chociaż ostatnio on potrafi na dłużej zająć się sobą sam bo robi rozpierduchę z zabawkami które wpinam mu do leżaczka i on tak lubi trzepać tym towarzystwem że mam co najmniej 15 minut dla siebie :) Co do słońca to na mnie to działa jak zbawienie, jestem wtedy dużo bardziej odporna na trudy dnia i mam więcej energii. Fantastycznie czułam się w poniedziałek, mały był cały dzień jak do rany przyłóż i ja zrobiłam kupę rzeczy w domu a wieczorem nawet mi się spać nie chciało. Ale przeważnie jest tak że zaraz po Krzysiu idę spać. Co do Niani to ja bym kobietę rozszarpała! k...wa sory ale mnie nerwy biorą, nie rozumiem, po prostu mi się w głowie to nie mieści jak można tak postępować z dzieckiem - obojętnie czy obcym czy swoim, po prostu nie jestem w stanie tego pojąć! Nianie są przeróżne, czasami Niania lepiej się zaopiekuje niż matka, więcej nauczy i wychowa, ale to są na prawdę sporadyczne przypadki. Ja chciałabym wrócić do pracy bardzo, ale jak pomyślę, że obca baba miałaby mi dziecko wychowywać to chrzanie robotę!! A co do ciuszków to mój Krzyś nadostawał tyle pięknych ubranek i ja nie mam kiedy mu tego założyć bo wszystko jest takie wyjściowe a w domu to wiadomo najlepiej sprawdzają się pajace i śpiochy kiedy w dzień dziecko drzemie i potrzebuje wygody. Czasami go przebiorę w jakieś ogrodniczki tylko żeby foty porobić, no i niech chociaż raz ponosi bo zaraz wyrośnie. Toszi - przynajmniej morfologia się poprawiła wiec jest powód do radości :) Może powinnaś zagęszczać pokarm malutkiej? Mój cały czas jedzie na zagęszczonym no i rośnie jak nie wiem, ale nadwagi nie ma wiec z zagęszczacza nie zrezygnuje. Michaa - dziękuję za fotki, Twoja Olga jest słodka i kto by pomyślał, że z niej taki urwisek i tak Mamie dokucza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dzis juz ledwo na oczy patrze :/, moj syn budzil sie 5razy dzis w nocy, juz nie wiem co mu jest, nie placze ale sie budzi wiec cos musi go wybudzac, mozecie sobie wyobrazic jak wygladam skoro od 4dni spie w sumie po ok 4h na dobe. Cyca dostal 2razy bo nie mam zamiaru karmic go przy kazdej pobudce. Ejmi, Agulinka - moj Adas tez mial ulubiona strone ale teraz mu sie to jakos wyrownalo, choc czasem mam wrazenie ze teraz czesciej mu lewa strona odpowiada i podobno by odzwyczaic dziecka od jednej ulubionej strony trzeba prowokowac go do trzymania glowki prosto a ja na poczatku wymagalam na nim by sie w lewo obracal. Nadia - wpadaj do nas czesciej to napewno bedziesz sie czula bardziej swojsko na forum a co do odpisywania to nie ma co fochow rzucac tylko trzeba jeszcze raz napisac o danym problemie czy zadac pytanie. A jesli chodzi o zabawki to lada moment bedzie sie interesowac, a zeby pokarm wrocil to musisz jak najczesciej przystawiac malego do piersi, niech ssie troche jak smoczka i moze pokarm wroci a do tego pij herbatki na laktacje czy ziolka takie jak Alex no i Inka z mlekiem tez sprzyja. Zenek - ladny macie ten plan dnia i mialam Ci juz dawno napisac ze fajny blog prowadzisz :) Mili - Ty nie marudz kochana bo masz jedno z najbardziej grzecznych dzieci na forum, podejrzewam ze jakbys spedzila dzien z moim Adasiem szczegolnie teraz jak jest z niego maruda to bys osiwiala :) Mathea - widze ze u Ciebie tez problem z noca :/ ehh i dzieki za rady. Madzia - ladnie Was Zuzanka nastraszyla, cos na ten temat wiem :/ i co do szyb to Ejmi ma racje, jesli macie odpowietrzniki w oknach to trzeba je otworzyc lub rozszczelnic okna choc teraz w te mrozy to kiepsko. A co do niani to ja powoli zaczynam o tym myslec choc jeszcze nie wiem kiedy do pracy wroce - chcialabym dopiero po wakacjach od wrzesnia. Jesli chodzi o cyca to wierze ze szkoda Ci odmawiac go Zuzi ale mysle ze warto unormowac jej to jedzenie bo jesli karmisz ja zbyt czesto to ona przyzwyczaja sie do tzw. przekasania. A co do wloskow ta Adas tez ma lysinke z tylu. My uzywamy pampers active baby i nam najbardziej pasuja choc ostatnio musze Adasia przebierac w nocy bo sie zasikuje wiec moze powinnam rozejrzec sie za bardziej chlonnymi choc nie wiem czy takie sa bo moj syn chyba duzo sika, a Wy zmieniacie pielchy w nocy? Natalie dobrze ze Patrys choc w dzien grzeczny bo moj Adas to i w dzien daje w kosc Mili my tez uzywamy 3 Kasia ja wychodze na spacer do -5 chyba ze wieje, a Tobie zdrowka zycze i widze ze tak jak ja wkurzasz sie na meza - moj wychodzi rano a wraca pozno wieczorem, wiec czasem malego widzi jak spi, a wczoraj zadzwonil i powiedzial ze bedzie pozno bo idzie ogladac mecz z kumplami do pubu, wkurzylam sie. A pajacyk fajny choc strasznie kolorowy A co do kupy to u nas jest codziennie i to ok.5 :) Ejmi - wow 68 juz za male, my dopiero wchodzimy w ten rozmiar. Gawit - zdrowia dla Martynki, my tez przeszlismy katar ale trwal 8dni, przez 5dni uzywalam kropli Nasivin soft. Michaa moze trzeba bylo zapytac znajomych czy maja paragon by wymienic na wiekszy rozmiar choc zdaje sobie sprawe ze tak troche glupio. Madzia - Zuzia jest slodka! Ola spoznione naj z okazji 3miesiecy!! Alex - moj w dzien tylko takie 30-40minutowki sobie strzela. Zaczelam grzebac w ksiazkach i wg Tracy Hogg jesli dziecko ladnie spalo w nocy a teraz ma z tym problem to albo jest w okresie gwaltownego wzrostu albo jest na tyle zmeczone ze kazdy ruch go wybudza i powinno sie zafundowac dziecku dluzy sen w dzien tylko za cholere moj dluzej spac nie chce. No nic czekamy na zmiany.. Ejmi - u mnie nadal sypie snieg i tez mnie cholera trafia, tak sobie mysle jakby to fajnie urodzic malucha np w kwietniu, jest wiosna a potem lato i nie trzeba w domu siedziec, ehh. No i widze ze tez masz meza pracocholika, moj tez jakby mogl to by pracowal non stop, co widac chocby po jego ilosci urlopu bo nie znam osoby ktora mialaby wiecej niz on a ma prawie 6miesiecy zaleglego urlopu. Co do morfologii to my jedziemy we wtorek w nastepnym tyg, musimy bo chce miec wyniki na szczepienie, a szczepimy 5lutego i tez 5 robimy usg nerek i mam nadzieje ze nerki sa ok. No wlasnie gdzie Pani Prezes?! :) OOO jest :) Agulinia - moj byl poukladany ale sie mu teraz poprzestawialo wiec nie martw sie nie jestes sama :). A co do niani to rany, slychac w mediach takie historie ale nigdy nikt z mojego otoczenia nie mial takich sytuacji, ja bym chyba zabila taka babe, a ze jestem nerwus to napewno by sie jej dostalo. A co do energii to mi jej brak ale ja to kiepskie noce mam ostatnio z Adasiem, wiec czy slonce czy nie padam na pysk. A na bol glowy bierz paracetamol, mozna go brac przy karmieniu Toszi moze Twoja mala bedzie poprostu drobna dziewczynka, to kiepski przyklad ale ja jak mialam 16lat wazylam 34kg, mozecie sobie wyobrazic jak wygladalam, kazdy lekarz upatrywal we mnie anorektyczke czy bulimiczke, nikt mi nie wierzyl poza rodzicami ze jem normalnie, kazdy chcial mnie na leczenie wysylac, byl to dla mnie bardzo ciezki okres i przeszedl bo z czasem zaczelam przybierac na wadze, wiec czasem juz tak jest ze odstajemy troche od normy ale najwazniejsze ze malutka przybiera na wadze, moze jak wkroczycie w kaszki, zupki i przecierki to nadrobi, no i wazne ze anemie pokonalyscie. A co do Azalii to nie pomoge bo poki co nic nie biore i okresu nie dostalam. Michaa - dziekuje za zdjecia Buziaki mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×