Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

ooo Ejmi wlasnie myslalam o Was.. kurcze niedobrze ze mezu sie rozchorowal :/ teraz zostalas sama na placu boju, ale kochana dasz rade!!! Ty i tak jestes juz wielka przez to co przezyliscie! Jeszcze troszke i wszystko bedzie dobrze, musicie to przetrwac bo my tu czekamy na Was!! I tesknimy!!!!!!! Sciskam Was mocno i sle duzo energii!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! My dziś mamy zakręcony jakiś dzionek jak zwykle jak jest tata w domu od rana ;) jak tak będzie wyglądał cały tydzień jego urlopu to chyba się uciesze gdy wróci do pracy hihihi Byliśmy dziś na pobieraniu krwi. Zuzia była bardzo dzielna, płakała tylko jak pani ściskała paluszka, żeby te kropelki pozbierać :) Wyniki w poniedziałek i mam nadzieje, ze unikniemy tego żelaza. No i spała dziś bardzo ładnie do 5:30, ale wieczorem wciągnęła 150 mleka z kleikiem ryżowym, co jak na jej możliwości to bardzo dużo :) Ona ma chyba mała pojemność żołądka, bo je często a mało. Chciałabym ja przestawić na rzadziej i więcej, ale nie mam sumienia jej przetrzymywać jak już się złości, a herbatki czy soczki nie działają. Oszukuje się tylko na jakieś 15 minut max Mężu kupił sobie dziś nowa zabawkę odkurzacz hihihi. Piszę tak bo on w tym domu odkurza, ja mogę robić wszystko, ale akurat tej czynności wręcz nie trawię ;) A jutro wybieramy się do Tesco na większe zakupy. Są papmpersiaki w promocji, jakąś mega packa za 95 zł. Musze zobaczyć czy to się opłaca na sztuki bo w Carrfourze sa jumbo paki po 48 zł Jak znam Zycie to wyjdzie na to samo ;) No i jakieś nowe ciuszki z Cheerokee chyba są dla maluchów. No i moje dziecko zdecydowanie nie przepada za marchewka :O Jeszcze z jabłkiem w deserku czy soczku to przejdzie, ale sama marchewka odpada zaraz tym pluje. Jeszcze kupię tą z ziemniaczkiem i spróbujemy :) za to gruszeczki wchodzą same do buźki ;) Ejmi, przykro czytać wieści od Ciebie. Trzymam kciuki i myślę o Was!! Oby jednak ten kaszel Krzysiowi minął i niech was wypiszą, bo to jest bezsensu :O Buziaczki i zdrówka dla całej wasze trójki 🌼 Toszi, Zuzia też się boi obcych ludzi. Jeszcze jak sa to zupełnie obcy to pal licho, ale mi ostatnio zrobiła syrenę na babcię :O Fakt, ze nie widziała jej prawie 6 tygodni, bo mieszkamy daleko, ale babci było chyba przykro mam nadzieje, ze się sytuacja nie powtórzy na święta :) Ela, biorę już na te moje kudły skrzyp, ale dopiero nie całe 2 tygodnie. A myślę, ze zdecydowanie skrócenie by chyba dobrze na nie wpłynęło, bo jednak długie włosy się plączą i trochę się je szarpie przy czesaniu, co tez je osłabia. Jednak ja zawsze miałam długie i jakoś sobie nie wyobrażam ich ściąć ;) Agulinka, Szymuś golasek jest słodziak :) I niesamowite te oczyska robi do aparatu :D Michaaa, skoro już masz wybierać posadę a nie miałaś nic wspólnego ani z jedna ani z druga i chyba płace Wydaje mi się, że do księgowości to się nie da iść tak bez żadnej wiedzy I powiem Ci, ze chciałbym, żeby Zuzka mi tak jadła rzadziej a nie co 2,5 3h Agulinia, bo dzieciaczki tak własne maja, nic nie potrafią a tu nagle pstryk i już cuda wyczyniają :) Zuzka tak zrobiła z przekręcaniem się na brzuszek, ale niestety zapomniało dziecko jak wrócić z brzuszka na plecki ;) A to przecież zrobiła pierwsze. Gawit, super, ze wszystkie zakupy poczynione :) A kaska niestety przy tym leci jak szalona. I tez sobie już nie wyobrażam życia bez Zuzki. Czasem się nawet łapie na tym, ze jak siedzę w drugim pokoju to Mo jej jakoś brak ;) Alex, współczucia tych nocek :( I cieszę się, że dzisiejsza była już zdecydowanie lepsza :) A męża musisz pogonić. Mój tez do jakiegoś czasu tak reagował, jak tylko zaczynała kwękać to zaraz mnie wolał. Ale dwa razy pitoliłam i już sam kombinuje, cos tam jej pogada, pośpiewa, weźmie na ręce i się uspokaja w końcu w tym tygodniu bedize z nią musiał zostać sam, musi sobie jakoś radzić ;) A co laktacji to nie będę doradzać. Musisz to sama przemyśleć, czego chcesz najbardziej i co bedzi najlepsze dla Małej Deseo, kiedyś już czytałam ten tekst o matce i kolejnych dzieciach, ale ubawiłam się nieziemsko :D Gratki zakupów :D I super, że bilans u pani doktor taki dobry :D Martyna123 witaj na forum i się udzielaj :) Co do rozszerzania diety to ja również usłyszałam, ze dopiero po 6 miesiącu Jednak niedługo wracam do pracy i nie zostawię niani dziecka tylko na mleku ;) Myślę, ze spokojnie możesz cos po troszku dawać do próbowania ;) Przecież nikt nie mówi o zjadaniu całych słoiczków :D Zmykam bo gwiazdeczka się obudziła i głośno się jeść dopomina :) No i wszystkiego naj dla naszym małych Jubilatów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejo ejo:) alex no w koncu mialas lepsza noc, super! a co do spotkanie...z ogromna checia;) daj znac jak cos... Ejmi az serce sie kraja jak czytam, wiem co to znaczy bo dla mnie tydz w szpitalu to byla cala wiecznosc, a jak sie jeszcze dowiedzialam ze przez te bole glowy chca mnie trzymac dluzej to normalnie depresja... i masz racje wlasnie w takich chwilach okazuje sie na kogo mozna liczyc:( a moze Twoja mama by Cie troche zastapila???szkoda ze maz cos zlapal do tego wszystkiego, zyczymy duzo duzo zdrowka i szybkiego wypisu do domku🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Eh nie popiszę za wiele, bo od rana boli mnie głowa :o jestem niewyspana, mąż mnie wkurwił i jeszcze dziecko ma dzień "jestem więc stękam" :o mam dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit glowa do gory:) dziewczynki trzymajcie za nas jutro kciuki, o 11 godzina"0" chrzciny w kosciele:) oby synus wytrzymal dzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela będę trzymać tym bardziej że jutro jesteśmy zaproszenie na chrzciny małego faceta ur. 9 listopada na godz 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elaunia trzymam kciuki z pewnoscia bedzie ok;) hehe mojej siostry syn mial do 7miesiaca kolke tragedia i tez mieli pierta przed chrzcinami, ale lekarz im przepisal jakis czopek uspokajajacy i dziecko cala msze przespalo, a u fotografa byl anilek:) ja dzis zostawilam malego na podusi na pleckach na lozku, schylilam sie doslownie sekunda patrze a dziecka na podusi nie ma...dziecko obok podusi na brzuszku juz bylo, skubaniec udalo mu sie przekrecic:D a na przewijaku to takie cuda wyprawia ze zalozenie pieluszki to ciezka sprawa, tak sie wykreca na bok przewraca, zwala mi wszystko kremy bierze w lapki caly jest wymazany:D oj jaki ja mam z niego czasem ubaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam tak to ja nie odzywałam się ale jestem z wami"))))) malutka przybiera na wadze już 7400 i 65 cm :) rosnie że hej wszystko u nas w porządku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako,ze zasypiam na stojąco.. to postaram się szybko i sprawnie ;-) Bardzo, bardzo dziękujemy z Karolcią za pamięć i życzenia. Od razu pochwalę się,że moja dorosła już prawie pannica, dziś pierwszy raz ubrała sukienusię i pojechała pokazac/ pochwalić się dziadkom. Jakie wzbudzała zainteresowanie! :-) Prawdziwa rózowa damusia! ;-) Ale przez te podróze dzisiejsze i wizyty troszkę namieszało jej się ze spaniem i praktycznie spała w ciągu całego dnia 45min i dlatego o 20 już padła jak kawka! Ejmi - masakra i tyle! Ja Ci mówię, bierz Krzysiula pod pachę i wiej stamtąd! Kategorycznie zabraniam zapuszczać tam korzeni! A tesiowej napisz, by z ciastem na oddział wpadła, Krzysiowi i Wam bedzie bardzo miło! :-) Deseo - ja uwielbiam ten żarcik o kolejnych dzieciach - ciekawe co przy 4-ce się robi.. hihih I super, że Adasiek tak nieźle przeszedł kontrolę. I własnie z tym glutenem to czytałam,że są dwie szkoły.. jedna,ze od 5m-ca (piersiowe) -m-ca (mieszane i butlowe), a druga ,że po 10m. I bądź tu madry.. No i fajnie z tym ciemiaczkiem, bo miałam Was dziewczyny już miesiąc temu pytac o nie.. U nas od porodu 1,5 na 1,5 i na drugim szczepieniu bez zmian, może tym razem już się zmniejszy. I wreszcie się obkupiłas! Super! :-) Może masz jakieś moce medium? Przykro,że straciłaś braciszka! Jesteś jedynaczka? też mi się wydaje,ze ten chłopczyk w Twoich snach to On! :-) Madzia - też się zgodze, że jak tata w domu to z niczym nie mozna zdążyć, bynajmniej u mnie, bo to są takie leniwe dni i czas przelatuje przez palce,a robota stoi. A w Tesco rzeczywiście jest mnóstwo ubranek dla maluszków - dziś miała okazję byc w przelocie , bo wpadłam kupic smoczek sliniak plastikowy. Ela - trzymamy kciuki! Zobaczysz bedzie super! :-) Jeśli Michas lubi wózek to z pewnością bedzie spał jak susełek.. i nawet nie zauwazy,ze już go wodą polali.. i że goście w restauracji siedza Gawit - jutro bedzie lepiej! :-) Ale jak dobić mamę to z wszystkich stron: głowa, dziecko, mąż! ;-) Od razu poleciałam zobaczyc nowy topik listopadowy - czas najwyższy hihi. Mili - coraz ruchliwsze nasze szkraby.. oczy trzeba mieć wszędzie:-) I w ogóle ciesze się ,że Jej Ekscelencja - tak Wam dzieciaczki zaczarowała, bo jednak nie ma bata, co ona zarządzi tak musi byc - w końcu z dnia na dzień zarządziła święto narodowe. hihi.. Normalnie aż fajnie dziś dla odmiany czytac,ze wszystkie macie noce udane! Jejuś! na dzisiejszą noc tez zarzadzam wielkie spanie. I powiem, Wam,ze jak ktoś sobie teraz czyta to co ja wypisuje, to ani chybi pomysli,zem niespełna rozumu. hihih Moniamoni - u nas paznokcie chyba co 2-gi dzien obcinam.. wydaje mi się,ze normalnie stale to robie.. Natalie - kupuj kamerkę. szybciutko! Ja się dziś tak nasmiałam,jak malutka po porodzie w tym kokoniku lezała i wydawała dzwięki jak mały kotek. hihi. I takie minki robiła, mała chineczka! Martyna witaj! Ale Kochana, musisz się nam bardziej przedstawić! :-) Skąd, dlaczego, po co i kiedy, ile lat.. i takie tam.. I widze po stopce,że Twój Patryś prawie taki jak Karolcia się urodził.. Ile waży teraz? Dobrze się chowa? Masz jakieś problemy z nim? (oby nie ) Myślę,że jak skończy 4 m-ce, czyli za chwilke możesz już podawać na próbę jakieś owoce i warzywa. Skoro pediatra radzi poczekac jeszcze,o z kaszkami może się wstrzymaj. Ale dziewczyny już dają i słoiczki i kaszki i małe, pierwsze obiadki i wszystkie dzieci dobrze to przyjmuja. I własnie doczytalam dlaczego karmisz piersią tylko rano i wieczorem (chciałam się zapytac, czemu nie w nocy) ,ale widze,że synek to mały susełek i przesypia całą nocke... cudownie. Ja bym nie budziła.. jesli dobre ma przyrosty to niech sobie spi - ale fakt, głodny musi być rano bardzo. Ale nie zaszkodzi dac koło 2 pierś na spiocha. Tylko,zeby się potem nie zaczął Tobie wybudzać hihih Spróbuj! :-) Michaa - nawet Olga pospała i dała mamie odespać - cudnie! Miało byc szybko i sprawnie,a z godzinę siedziałam.. hihih Siostry! Dobrej nocy i słodkich snów! Hanka - znów ucichłas! I OlaGd też- to już za długo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy wy owijacie swoje dzieci w kocyki na drzemki i na noc?? tzn czy tak je unieruchamiacie w kocykach?? mi sie wydawalo ze to bez sensu i tego nie robila. i wczoraj po tym jak kumpela mi to zaproponowala owinelam tomka w koc i od razu odlecial! malo tego spal od 23 do 5, zjadl, i znowu poszedl od razu spac na 3 godziny! i w dzien to samo. odpana niemal po kilku sekundach! cud! to chyba jakis sposob na niego. nie krzyczy, nie marudzi przed snem tylko grzecznie zasypia wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i piekne wagi maja wasze maluszki. wyglada na to ze tomke jako po dziecku an3lla bodajze najwiekszy na forum teraz zostaje w tyle. jutro go zwaze ale pewnie ma jakies 7600 :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Noc z 3 pobudkami ale po za tym sen od 20 do 6 więc jest dobrze. Wczoraj Mysia zjadła UWAGA.....190ml kaszki i jak skończyła to się tak na mnie patrzyła, że jej wzrok mówił "to już koniec?" hehe Ewidentnie kaszka jej smakuje :) MOniamoniii ja nie wiszę na łóżeczku :) hehe Łóżeczko Małej stoi koło naszego i jest zdemontowany jeden jego bok, więc łóżeczko małej to takie przedłużenie naszego łóżka :) natalie82 ja też uważam, że Marci nie budzi się, bo chce tylko ją po prostu ssie głód :) Oczywiście mąż (Patryk :) hehe) uważa, że mam mało pokarmu dlatego mała się budzi tak często tylko jak mi wytłumaczy, że ona nawet po wypiciu 190ml kaszki budzi się za 3 godz.?! :) Głodomorek i to wielkii ta moja laseczka. martyna123 witam i zapraszam do pisania :) Moja córcia 15.03 kończy 4 m-ce a już od 3 tyg. daję jej codziennie deserki i zupki i soczki :) Co do pobudek to moja śpi od 20 do 6 ale ze 2-4 razy się budzi na jedzenie i daję jej na wpół śnie, Ejmi jesteśmy z Tobą - bądź dobrej myśli. BUziaczki dla Was :* PS.A teściowa to normalnie-bez komentarza :/ madzialinska moja Marci też samej marchewki nie zje :( Nie lubi i już. W deserku owszem jeszcze zje, ale samą nie ma mowy. thekasiu moja śpi luźnio, bo jak ją próbowałam owinąć to się okropnie drze :( Lecę uśpić małą, bo czas najwyższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Kochane my na 11 sresowka:( ostatnio probujemy nowych smakow , posmakowalo nam jabluszko z brzoskiwnia, a jabko ze sliwka normalnie szal cial:) zastanawialam sie czy bedzie sranko po sliwce ale zadnych rewolucji zoladkowych.. Ejmi no kurka przyszliscie z jednym a tu drugie cholerstwo sie przyczepilo:( niestety w tych szpitalach to tak jest, przychodzisz z jednym, wychodzisz z drugim, najgorsze ze jak zlapie Krzys zapalenie pluc to kolejny antybiotyk, bo ten na drogi moczowe dziala na inne szczepy bakterii. biedactwo sie wymeczy:( ale badz dzielna juz niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie!!!! Oj Agus czarujesz te nasze dzieci czarujesz... :) My noc mieliśmy superowa. Taki fajny prezent na niedziele :). Szymuś spał 12 godz. Z jedna przerwa na jedzonko, no normalnie bajka. Kocham spanie ciągiem 8 godzin. Chyba kaszka daje rade temu mojemu głodomorkowi bo wieczorem przed kąpielą karmimy się łyżeczka a później w łóżeczku już dopajam go mleczkiem i odpływa O 23 zanim my sie położyliśmy dałam mu na śpiączce mleko i dospał do rana. Proszę czarować dalej... :) Ja sie nie obrażę... hihi Poza tym wczoraj byliśmy cały dzień u mamy wiec tez sobie odpoczęłam. Popołudniu skoczyliśmy z mezem do Rossmana i nowe słoiczki zakupione. Wykorzystaliśmy część kuponu z Hippa ze zniżkami i dostaliśmy gratisowa paczuszkę. Fajny ten Hipp :) . I Aguś wyobrażam sobie jak ta Twoja prawdziwa różowa damusia w sukienusi musiała ślicznie wyglądać bo ona w ogóle jest prześliczna!!! Ejmi ściskam Was!!! Ja wierze ze w tym tygodniu już popiszesz z nami o codzienności a Krzyś będzie spał smacznie u siebie w łóżeczku!!! A testowa co za babsztyl??? Jak tak można??? Ech... brak słow. Deseo - fajne ten żarciki o kolejnych dzieciach. I ja tez kocham wszystkie salcesoniki mojego skarba i kocham na nie patrzeć, i całować, i ściskać. Fajnie ze zakupy udane!!! Madzia w Carfourze ta mega paka pampersiaków jest w promocji za 90zł i wiele innych fajnych przecen na artykuły dla dzieci. I u nas podobnie jak tata w domu, to z niczym nie można zdążyć i cały dzień "rozregulowany". Moniamonii Szymuś wazy 6900, taki pulpecik z niego malutki. On się malusi urodził, jeden z mniejszych tu na forum i teraz nadrabia podwójnie... a mamusie oczywiście cieszą wszystkie fałdeczki... hihi. Ale mamusia duża, tatus tez to i synus będzie chłop!!! I dzięki wszystkim za pochwały mojego skarba!!! Ela - trzymamy kciuki!!! Gawit wierze ze dzisiaj już jest lepiej!!! Alex super ze nocki już lepsze. Tylko niech maż sie jeszcze poprawi. Ma wierzyć w zonę i już!!! Martyna witaj! Mój syn tydzień przed skończeniem 4 mc dostał pierwszy raz soczek jabłkowy, później jabłko, soczek marchewkowy, marczewke a w zeszłym tygodniu na noc kaszke. Nic mu nie jest, jest pogodny, zadowolony a jak kończy słoiczek to się oblizuje. Może zacznij właśnie od soczków jednoskładnikowych i zobacz reakcje. Thekasiu może faktycznie owijanie to sposób na Tomka. Próbuj, próbuj!!!I waga się proszę nie przejmować. 7600 to marzenie dla niektórych... :) . Miłej i spokojnej niedzieli mamuśki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, U nas tez nocka super :), bo zaliczylismy 1pobudke a Adas spal 12,5h :). Obudzil sie przed 8 wiec pospalismy. Czaruj czarus Agus!! :) Elcia trzymam kciuki ale napewno Michas stanie na wysokosci zadania i bedzie grzeczny :) w koncu to jego swieto!!!! Agulinka no to widac ze na misia Szymusia dziala kubelek z kaszka :) Super!!! Alex 190ml kaszki - ladny spust ma Marci :) musialo niezle smakowac :), a jaka kaszke zaserwowalas Marci? Jakas smakowa? Kasia no wlasnie o tym pisalam - czesto sposob na dzieciaczki to owijanie ich. Ja Adaska zawijalam jak uczylam go zaspypiac w lozeczku - za bardzo rozpraszaly go raczki, wtedy jeszcze do konca nie wiedzial ze to jego raczki i jak widzial ze cos mu macha przed oczami to sie mega rozpraszal. Ale teraz sie juz nie zawijamy. Agulinia - ja chce zobaczyc Karolcie w sukienusi!!!! :) Prosze o zdjecia!!. Co do glutenu to kiedys chyba kiedys wprowadzalo sie go pozniej a teraz wg nowych zalecen powinno sie wprowadzac wczesniej. Ja dostalam mniej wiecej taki schemat (tabelke) http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/392-schemat-sztucznego-zywienia-niemowlat.html To jest schemat dla maluchow zywionych sztucznie, bo my juz jestesmy tylko na sztucznym. Nawet juz nie odciagam.. A jedynaczka nie jestem, mam siostre - moja mama urodzila blizniaki ale braciszek okazal sie slabiutki i niestety nie bylo dla niego inkubatora :( przezyl 3dni.. Mialam wtedy 3,5roku a dokladnie pamietam jak pytalam tatusia kiedy przywiezie jeszcze braciszka i pamietam tez jego malutka trumienke.. eh koniec, juz nie wspominam bo to nie miejsce na to!! Baska gdzies Ty sie podziewala? :) Mili a pomysl co to bedzie jak nasze maluchy zaczna raczkowac :) Gawit mam nadzieje ze dzis od rana humor lepszy! Martynka jest grzeczna a od meza dostalas buziaka :) Madzia ja ostatnio odkurzalam z Adaskiem - mialam go w nosidelku i latalismy z odkurzaczem po mieszkaniu, a nastepnego dnia mialam takie zakwasy w nogach ze ledwo wstalam ale tak to jest jak sie schyla z obciazeniem prawie 8kilowym :). Ja z domowych czynnosci nienawidze zmywac, ale mam zmywarke :) A marchewke moj Adas wsuwa jak wszystko. Ostatnio jedlismy szpinak i ledwo zdarzylam wsadzic Adaskowi lyzeczke ze szpinakiem do buzki a ten jak kichnal, to bylam cala zielona, bosko!!! :) Nawet do oka mi dolecialo. A moj syn chichral sie jak szalony :) Zabieram sie za uzupelnianie zaproszen na slub i chrzciny, bo czas pedzi jak szalony i za 3miechy stane na slubnym kobiercu. Rozne mysli mam z tym zwiazane a moj smieje sie ze chyba mam watpliwosci co do niego bo podobno kazda kobieta marzy o bialej sukni.. Milej niedzieli Mamuski!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Agulinia.... byliśmy ostatnio na szczepieniu to ważył 6980 i ma 70 cm:):) od początku grzeczny z niego chłopczyk i mam nadzieję, że tak pozostanie:) dzięki Bogu nie miał kolek, czasami trochę popłakał po wypiciu mleka (no ale to ja już coś zjadłam) ale po chwili przeszło:) wczoraj dałam mu trochę jabłuszka i bardzo mu smakowało:)nic mu nie było, bo był bardzo spokojny, kupkę zrobił normalnie tak jak zawsze( a robi mi tylko dwie na dzień rano i wieczorem) mąż kupił też kaszkę i spróbuje u dać dziś wieczorem:) życzę wszystkim miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka siostry! U nas nocka też fajna :) i w ogóle dziś już jest dużo lepiej niż wczoraj! Martynka nadal marudzi, ale da się wytrzymać! od rana już takie targowisko obcykałam i kupiłam mały termosik, bo miałam litrowy, a to za duży na wyjścia z małą i kupiłam sobie też zasłonki :) no, a wiecie, co kobiecie poprawia najbardziej humor :) przy okazji znalazłam sklep z tanimi rzeczami dla maluchów, takimi jak foteliki, krzesełka do karmienia, zabawki itp :) Zaraz do ikei sie wybieramy :) zjemy tylko obiad i poczekamy chwilę, żeby małej się w brzuszku uleżało! Miłej niedzieli! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze blade. no to mam dola! zwazylam tomka i wazy jakies 150 mniej jak tydzien temu wrrrrrrrrrrrrr. pieknie! wyglada na to ze moje dziecko potrzebuje czego wiecej... juz sie prawie zdecydowalam go dokarmiac ale zadzwonilam do little angels od latakcji i znowu mi we łbie namieszaly. kazaly dzis robic notatki ile maly je, jak dlugo je itd a jutro do mnie zadzwonia i bede pod kontrola. kurde juz sama nie wiem czy dobrze zrobilam czy moze powinnam dawac butelke tez. teraz sie znowu do mnie doczepia te babki od laktacji i beda dreczyc zeby tylko cycem karmic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa maly wazy jakies 7400, nawet niecale wiec na prawde jest zle. przez 7 tygodni 400 gram zyskal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thekasia ty jestes jakhasia
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! No proszę, wreszcie miłe wieści z rana. hihi (bo pisałam od 12 do prawie 16 ten post) Grzeczne te Wasze dzieci! To dobrze rokuje na przyszłość, skoro takie usłuchane ;-) Thekasia - no super,że znalazłas pomysł na Tomka, My kiedyś też Karolcie w kokonik zawijalismy.. teraz już to nie jest potrzebne. Deseo już wielokrotnie o tym pisała i nawet filmik wrzuciła jak to zrobić. A wagę synek ma piekna. Pamiętaj,ze dziecko powinno podwoić wagę do 6-go miesiąca! Poza tym od 3 mca dziecko już tak szybko nie przybiera. już kg w miesiąc nie ma co oczekiwać:-) maksymalnie 500g No i w międzyczasie doszedł Tówj nowy post i musze zweryfikowac wypowiedź. Nie jest dobrze jak dziecko traci na wadze, ale jeszcze tragedii nie ma. I skoro zadzwoniłaś do doradcy to go posłuchaj. Bo nie jest wyjściem i rozwiązaniem wyciągnąć butlę i dać mm, tylko znaleźć przyczynę tego stanu. Jesli zaczniesz dokładnie pisac kiedy i jak długo jadł Tomasz to z pewnością coś z tego wyjdzie.. może zwiększyć ilość karmień w nocy, kiedy mleczko tłusciejsze jest.. Może zbadać mocz trzeba, czy infekcji ukrytej nie ma. Poza tym mieliscie dopiero co szczepienia.To też ma wpływ na apetyt. Poczekaj kilka dni. Z pewnością coś wspólnie z doradcą ustalisz.. A jesli chodzi o inne pokarmy to z tego co mi wiadomo kaloryczniej one stoją niżej niz mleko. No, chyba,ze wprowadzisz kaszkę smakową. Alex - jak slicznie Marci podjadła i pospała.. Ale ma mozliwości dziewczyna! :-) Ela - już odpoczywa po imprezce.. Agulinka- kolejna,która zauroczyła dziecko kaszką.. Moj na te Wasze wieści o długim spaniu po kaszce, mówi: a czemu my jeszcze nie dajemy? hihih No, sorrki, ale czy tylko mama ma się interesować kiedy dziecku co podac? a tatuś to tez może poszukac i poczytac na ten temat i zakupic marchew i kaszke i jeszcze mnie oświecic hihi.. Dziekujęmy, naprawdę Karola słodko wygladała, bo jakoś róże, pomarańcze, czerwienie, niebieskości jej bardzo pasują. Deseo - normalnie wszystkie dzieci spia,a moja Karolcia budzi się cześciej hihi,. Na Nią Jej Ekscelencja nie działa..:-) Podeślę foteczki, podeslę, bo jakieś zostały zrobione.. ale to dopiero jak Przem zrzuci na kompa. My dzisiaj Karolcie w chuscie ponosilismy,ale widziałam fajne nosidełko i wtedy mozna na plecach ta nosić lub na brzuchu,ale dziecko przodem i wszystko maluch widzi i zadowolony bardzo. Martyna - ależ Ci Partyk w górę poszybował. 70cm? To Karolcia malutka przy nim jest. hihi i waga słuszna i cieszę się,ze taki zdrowiutki i grzeczny i problemów zadnych nie ma! tak trzymać! I jaki fajny z niego chłopak - widziałam fotki! Skąd jesteś? Gawitku, to widze,ze niedziela zakupowa u Was.I poza domem. Ohh, jak ja bym Ikee odwiedziła,ale w okolicy nigdzie nie ma! U nas dziś snieg, deszcz, wspólnie i na zmiane. Okropność i nigdzie nie idziemy. Nawet spacer w łózeczku Karola uwskutecznia! hihih Monia - najlepszego dla Majeczki! Z okazji 4 miesiączków! Miłej niedzieli.. :-) Aha, wczoraj oblałam sie (a raczej parsknęłam z buzią pełną) sokiem z marchewki i udało mi się pieknie zmyc z bluzki - jasnej, zimna woda plus szare mydło. Ja akurat w płynie miałam. Zatem może na Wasze marchewkowe plamy u dzieciaczków pomoże! papapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i ponawiam pytanie o ciemiączko. Zwłaszcza te z Was , które na ostatnim szczepieniu były niedawno.. Jak to wyglada u Waszych dzieciaczków? Zmniejsza się? U nas staneło i zobaczymy 25 na szczepieniu jak to wyglada.. A i jeszcze chciałam zapytac ile macie butelek dla maluszków, my mamy 4szt TT - 260ml i jakoś mi za mało się Mamy jeszcze po 1 szt Lovi i Nuk 150ml,ale tylko Lovi czasem uzyję do herbatki. Nie wiem ,czy butla 340 się przyda.. bo takie widziałam, czy dziecko aż tyle pije? Chyba,ze na jakieś wyjście do parku herbatki nalac i bedzie piło przez kilka godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mało się wydaje... miało byc.. hihih A i Deseo - no własnie taki sam schemat żywienia tu wrzucałam niedawno,ale pielegniarka srodowiskowa dała mi troszkę inny- różni się tym glutenem i teraz chyba poczekam aż pediatra podpowie coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejo ejo Agulinko malo??? ja tam mam tylko 3butelki jedna tt do mleka ktorej juz nie uzywam bo kupilam wieksza i ja obecnie uzywamy i do herbatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to my już po zakupach! i kupiłam jedynie śliniaczki dla małej, takie zakładane też na rączki :) więc już żadna marchewka nam nie straszna :) Agulinia my mamy 3 butelki 260 ml i 3 szklane 120 ml, ale ich używam tylko do herbatek. w zupełności te 3 na mleko nam starczają :) co do ciemiączka, to u nas na początku było2,5x2,5 , ostatnio na szczepeiniu 2x2, zobaczymy jak teraz chociaż moim zdaniem się nie zmniejsza :o pewnie znów będziemy podawać po 2 krople wit d, tym bardziej, ze małej poci się główka czasami thekasia ja Ci nie doradzę w sprawie karmienia. fakt faktem, że spadek wagi może niepokoić :( ale to nie koniecznie może być dlatego, ze Tomuś się nie najada Twoim mleczkiem. może właśnie ma jakąś infekcję? Alex no to Marci pospała :) i pojadła :) właśnie jaką kaszkę jej dałaś? Ela i jak chrzciny? jak mały to zniósł? Agulinka to i Szymuś wreszcie dał mamusi pospać :) super i oby więcej takich nocek! Martyna (śliczne imię ;) ) - faktycznie duży Twój Patryczek :) i fajowo, że taki grzeczny :) deseo wypisuje wypisuj te zaproszenia :) powiem, że zazdroszczę Ci tych przygotowań! i wesela! eh jak ja bym na jakieś poszła! a tu się nic nie zanosi :( Pozdrowionka dla wszystkich bez wyjątku!!!! Buziam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh ekspertka od wszystkiego (czytaj: tesciowa) wlasnie pojechala do domu.. Nareszcie cisza :) Gawit a mnie jakos nie ciesza te przygotowania.. Mysle ze gdyby nie bylo jeszcze Adaska to inaczej odbieralabym to wydarzenie, czasem sie zastanawiam po co mi to - do szczescia jakos mi nie potrzeba, no ale moj sie uparl to niech ma!! taka dobra bede i wloze ta biala kiecke i przysiegne mu milosc wiernosc i uczciwosc malzenska :) I jak Ty mozesz chodzic w weekend do Ikei :) ja nerwa dostaje od ilosci ludzi w tym sklepie, jeszcze te waskie sciezki i slimaczacy sie ludzie!! :) I wpadaj do mnie na weselicho, pobawimy sie!! Agulinia no wlasnie mialam wrazenie ze tu na forum juz jakis link sie pojawil z ta tabelka :) wiec bylas to Ty :). Ja mysle ze rozszerzanie diety malucha nie powinno tylko zalezec od wieku, ale tez od wagi, apetytu czy wynikow badan jak np morfologia. A co do butli to ja mam 2 - 260ml i 2 - 125ml. Z jednej mniejszej Adas pije wode, bo my tylko wode pijemy - zadnych herbatek no a z drugiej jeszcze mleczko ciagnie bo w dzien zjada mi 120ml, ale powoli apetyt mu rosnie wiec i ta butla nam wypadnie. Mysle ze damy rade z tymi 2, a za jakis miesiac i tak wymienie mu te butle na nowe. U nas tak jak pisalam ciemiaczko juz malutkie bo startowalismy z 2,5cm a teraz ma 0,5cm. I wit D podawalam ponizej zalecen. Kasia mysle ze zauwazylabys gdyby Tomek byl glodny bo pewnie darlby sie wnieboglosy, wiec mysle ze ta utrata wagi moze nie byc kwestia jedzenia.. A moze cos zle go zwazylas, wazylas go za kazdym razem na tej samej wadze czy np raz na szczepieniu a raz w domu? pomiar na roznych wagach rozni sie, no i te 150g to moze byc tez kwestia ubranka czy pieluchy chyba ze wazylas go na golaska. Spokojnie! Martyna witaj na naszym forum! widze ze dolacza do nas kolejny aniolek :) super! bo u nas sporo lobuziakow co spac mamom nie daja, kiepsko jedza czy marudza ale i tak kochamy te maluchy nad zycie!! Glowa mnie cos dzis boli, chyba od tego gadania nad uchem.. No i najadlam sie po uszy bo moj zrobil mega obiad, ale dzis zadeklarowal ze on idzie na diete i koniec z weekendowymi wyzerkami :/ Nie podoba mi sie to bo mezu ekstra gotuje. A Adas spi juz prawie od godziny - chyba tez mial dosc dzisiejszego dnia, hihi ciekawe dlaczego :). I kurcze prawie co noc budzi sie rano zasikany - pielucha nie wytrzymuje ponad 12h i tak sie zastanawiam kiedy zmieniac mu pieluche - przed moim polozeniem sie spac czy w nocy jak go karmie? Zdaje sie ze juz Was pytalam czy zmieniacie pieluchy i nie zmieniacie tyle ze moj syn chodzi spac bardzo wczesnie i jest w tej samej pieluszce bardzo dlugo. Do jutra Mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deseo kupiłam małej kaszkę ryżową z morelą z Nestle i dziś chyba pobiła rekord bo wsunęła 200ml :) Mam nadzieję, że mojej też się unormuje i zacznie mi dłużej posypiać, bo jak na razie ta kaszka jej starcza na 3-4 godz. :/ Aguś jak tak czarujesz to zaczaruj też moją aby tak długo spała :) thekasiu moja Marci też różnie waży. Nie obraź się ale powiem Ci moim sloganem "Nie świruj" :) Zauważ czy mały nie sika częściej? lub ostatnio nie zrobił dość sporej kupki? Moja Marci dość sporo sika i ostatnio nawaliła taką kupkę, że głowa małą i od razu 100g spadła. Agulinia ja karmię cycem ale daję małej mleko,kaszkę i soczki i mam tylko 2 butelki :) Jedną małą na soczki, a dużą na mleko i kaszki :) gawitku kaszka ryżowa z morelą z Nestle :) Boziu mam tyle zaległości, a to moje dziecię nie daje mi nic popchnąć :( Mam mega dużo notek do uzupełnienie na uczelnię, muszę gruntowo posprzątać na święta, bo mam po prostu brudno, a łazienka to jest mega zapuszczona-na płytki to już patrzeć nie mogę :( Może od jutra zacznę coś ogarniać :) Miłej nocki i do nowego tygodnia, czyli do jutra :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny no wlasnie ja go waze zawsz tak samo. na golasa, rano, zawsze w sobote tyle ze na innych wagach no w szpitallu pokazuje tyle samo wiec tu nie ma pomylki. Alex a ty jednak dajesz inne papu??? a od kiedy dajesz kaszki? bo ja tylko na samym cycu lece. moze on ma wieksze juz potrzeby. czy ktoras z was karmi jeszcze samym cycem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×