Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Listek - a co zrobiłaś że Ci przeszło??? Bo ode mnie to się nijak nie chce odczepić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no troche luzu ale padam przy remoncie mam dosc mla od 6 wyla myslalam ze szalu dostane juz zaczelam ja wyzywac od najgorszych :/ eh ostatnie czasy mam takie nerwy nie daje juz rady :( pojechalam dzis do TESCO na zakupy chusteczki itp zawsze kupuje te pampers play 4 paczki za 16 zl i kupilam malej 2 bluzeczki na 9-12 m za 18zl i 2 pary spodni dresowych tez za 19zl bo przecena a moja niunia tylko w dresach tzn tak na codzien bo wygodniej na koniec wjechalam do Auchana po mleko bo bebilon w promocji ale mialam szczescie byly ostatnie 3 :/ jedynek wcale a 2 ostatnie eh .... mialak kupic jeszcze tapete ale nie bylo tego co chce :/ bo ja kocham czerwone sciany widzialyscie foty mojej starej sypialni to teraz dam wykladzine dywanowa czerwona sciany fioletowe a za łózkiem foto-tapeta czerwone róze no i w koncie cos dla malej ale jeszcze nie wiem co :P co do trzaskania to u nas robi sie w czwartki i mialam isc dzis do sasiadki ale moj zmeczony a moja mama na noc do pracy szla wiec lipa a moj sasiad ma w innej wiosce bo u nazeczonej wy juz o raczkowaniu a moja nawet na brzuszku nie chce lezec :( a siedziec chwile sama siedzi lepiej jej w wozku ale teraz zaczela sie ze mna bawic jak ja posadze na łózku to robi bam i sie smieje i tak co chwile :P dzis juz zjadla 2 razy jajecznice bez bialka tylko zoltko i bez soli itp na maselku a wcinala az jej sie uszy trzesly nie myslcie o mnie zle ale moja mama jej dala pid moja nieobecnosc i na to przyszlam :/ ale widac dziecku smakuje Eluniu nie martw sie chlopcy zazwyczaj sa troszke opuznieni ale i sa wyjatki na wszystko przyjdzie czas moja na nogach stoi sztywno a nie mach aczy rusza jak do chodzenia :/ Agulinka kobieto szanuj tej rączki Mili ja chce fotki a nie dostalam :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili witaj. sprytny ten twój mąż ale nie mój też przegrywa z wami :) jeśli chodzi o moją uwagę. i upominam się o zdjęcia Nikosia. Ela nie przejmuj się, moja Olga też nie siedzi- wiem że zrobi to w swoim czasie i tyle. Nadia współczuję ale jak mówi moja mama nerwy w konserwy i na eksport- chciałabym mieć chociaż 10% jej pogody ducha i spokoju ale jak widzi sie jak ludzie umierają to do niektórych spraw człowiek nabiera dystansu. wysłałam wam parę zdjęć.Olga była średnio zachwycona domem w jej spojrzeniu dominowało przerażenie. nie wiem jak ona się przestawi teraz mała powierzchnia i dużo osób a później nasza trójka ii salony :) moja teściowa mówi że jak są we dwie to Olga cały czas szuka towarzystwa. jeśli chodzi o to co z naszych dzieci wyrośnie to ja nie chcę mieć w domu kopii dody tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mi o ten muzyczny ogrodek chodzi, syuper to jest, juz kiedys mi to wpadlo w oko... no jasne ze chodzilam z mam na blyskoteki:D tzn ja to tylko kilka razy bo moja siostra to sie z nia wyhulala ze hohoho, aguliniu ty masz 30lat? moja mama mnie w tym wieku urodzila, a jak chodzilam na zakupy to tylko z mama, najlepszy sponsor i doradca:D i tak samo jak gabi ze swoja mama, moglabym spedzac wczasy i kazda wolna chwile, choc teraz ma dla nas strasznie malo czasu i bardzo rzadko sie widujemy, a ostatnio sie wygadala ze kupila malemu zlata branzolete tylko czeka zeby ja sprezentowac na chrzciny, ja kiedys malemu przymierzalam taka, mowie wam jak wygladal bosko:) 6klasistka w szpilkach? szok... a nikos demolka to zasowa, grzebie i zaglada wszedzie gdzie sie da kocha chodzic nawet bardziej za raczki niz w chodziku, nie chodzi na paluszkach tylko stawia cala stopke czasem jak go puszcze na bosaka to tak fajnie ciapcia, jakbym mu pozwolila to by chodzil po calym mieszkaniu bez przerwy...w gdzie sie nie rusze to cieknie za mna ile sil... ejmi super ze przyjezdza do ciebie ta dziewczynka, krzys bedzie mial sie z kim bawic, mowie wam jak nikos szaleje za dziecmi, wystarczy zeby bawily sie kolo niego a ja mam taaki spokoj, na moim pietrze mieszkaja 3laski z dziecmi 7lat, 4 i 2 latka i te dziewczyny tak sie ze mna zaprzyjaznily ze najlepiej to by siedzialy od rana do wieczora, dzieciaki siedza u mnie caly czas a maly jest zachwycony... agulinko ale sobie narobilas:( mam nadzieje ze reka sie szybko zagoi... w ogole to w koncu sie wzielam za siebie i poszlam zalatwic chrzciny a ksiadz mi mowi ze chrzciny to moge zrobiz juz w ta niedziele (a ja myslalam ze musze czekac z miesiac) 100zl, zaswiadczenia od chrzestnych akt urodzenia i tyle, jeszcze tylko zamowic obiad w jakiejs restauracji, fotograc i zalatwione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka, moja koleżanka ciągnie zwolnienie już drugi miesiąc, właśnie na rwę kulszową. Powodzenia w załatwianiu. Sądzę że nie powinnaś mieć problemu. Agulinka79, tak po prostu wylałaś wrzątek na rękę?! Współczuję!!! To uważaj na słońcu, bo będzie jeszcze bardziej boleć, no i kup coś na oparzenia (choć am nadzieję że już masz). Trzymaj się! Ela25, a moja Iwi w sobotę kończy 8 miesięcy i też nie raczkuje. Ale ostatnio sadzam ją i siedzi, podnosi się do siedzenia, pelza więc się nie przejmuję. Czasem tylko trochę mi przykro gdy widzę zdjęcia młodszych dzieciaków raczkujących ale zaraz się pocieszam że przecież u małej wszystko jest w porządku, tyle że idzie swoim tempem. Dziś oglądałam program o ośmiomiesięcznych dzieciach, a potem tych samych, tylko rocznych. Pokazali jak to bywa z rozwojem. Na przykład chłopczyk, który w ogóle nie raczkował, jako pierwszy z rówieśników zaczął samodzielnie chodzić. Przede wszystkim jednak nikt nie panikował że jakieś dziecko ma taki czy inny pomysł na zdobywanie umiejętności w poruszaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak dlugo moze byc dziecko na brzuszku??? moj maly by najchetniej caly dzien tak spedzal. wiruje na wszystkie strony, czolga sie troszke i przemieszcza na kilka metrow. jeny teraz trzeba wszystko do okola pochowac. zrobilam mu maly wybieg i tak cudak jeden co cheile mnie zaskakuje i ciagnie np za obrosik stoliczka i cos zrzuca wrr. skor dziecko sie nie meczy za bardzo to czy moze tak dlugo byc na brzuszku??? dodam ze w cieglym ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wiem? Nic nigdy nie słyszałam o jakichś przeciwskazaniach. Moja mała prawie wyłącznie jeździ na brzuchu (a kiedyś tego nie znosiła). Staram się tylko dopilnować żeby po jedzeniu leżała na plecach bo inaczej trochę jej się ulewa. Ona się o to na mnie wścieka. Thekasia, a jak się Tomuś czuje? Już lepiej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa a co do spania to moje dziecko chyba jakies z kosmosu jest! juz nie mowie o nocy- bo zasypia okolo 22. w nocy wyje kilka razy przez sen , spi do 5 czy 6, pobawi sie z godzine i dalej spi do 9. ale to nic! w dzien spi 2 razy po 10 minut. normalnie jak w zegarku, 10 minut i pobudka, hejże hola, gotowy do zabawy! jak ja wam zazdroszcze tych drzemek dwugodzinnych! Jezu ja nie wiem co to jest nawet... dzis az sie poryczalam kilka razy. kocham tomka, jest cudowny ale byc samym bez rodziny tylko z wiecznie zpracowanym mezem to tragedia..zero znajmoych w nowym miejscu....tone w tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola dziekuje, ogolnie jakos nie ejst tragicznie z tym wirusem. maly malo je, udaje mi sie tylko czasem mleko w niego wdusic czy herbatke. jest bardzo wesoly i enercziny ale niestety robi co chwile kupki. biegam w kolko go przebiarac, i to takie wodniste zwykle ze wszystko usyfione do okola. dzis nawet zrobilm fotke tej jego cudnej kupce brrr. nieciekawei to wyglada. takie bialo-zoltawe gluty. ehhhh,jeszcze tylko jakies tydzien! najgorsze ze ponoc dziecko ejszcze wira w sobie nosi jakis czas a jedziemy do kraju na pocztaku lipca i moze kuzynow pozarazac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się z rana i szykuję do wyjścia bo na 9.15 mam lekarza ;) Wczoraj przez tą cholerną pogodę nałykałam się tyle apapu że w nocy nawet nie rwało mnie aż tak bardzo... Za to Małgosia znowu spała niespokojnie i się przebudzała jak w zegarku mniej więcej co godzinę :/ niech już wyjdą te jedynki na górze bo inaczej świra dostanę... Jak wrócę od lekarza to poczytam co u Was :) Miłego, pogodnego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujemy za miłe słowa odnośnie Emilci :) hanka - wiesz co tak po porodzie jakoś samo przeszło, urodziłam i jakby ręką odjął Nadia - ja sama sie zastanawiała czy Emi nie dać więcej swobody w jedzeniu, bo jak ona widzi że my jemy to normalnie mlaska i rączki zgnia jakby jeść chciała, wczoraj jej bułke dałam i była taka zadowolona że hoho, a wiesz może ja o jajecznicy tez pomyślę, wkońcu masełko i żółtko już jadła :) thekasia ja myślę, że dziecko chyba na brzuszku może być ile chce, córcia mojej siostry non stop była na brzuszku a w nocy tez spała na brzuszku U nad też ze spaniem tragedia... Dziś moje dziecko myślałam, że wyprowadzi mnie z równowagi...w nocy od 2 do 3 urządziła sobie koncert ze sobą w roli głównej...o 6 sie obudziła i spać skąd ani jej śniło...zjadła mleczko, myślałam, że się jeszcze zdrzemnie ale nie dało rady ryku co nie miara...teraz oczywiście będzie marudzić bo nie dospana, a pewnie i śniadanie kiepsko zje bo będzie śpiąca...ueh czasami dostaję szału przy tej małej terrorystce... A jak dzień wygląda u Waszych pociech ?? U nas tak, że o 5-6 pobudka potem mleczko 180ml, potem powinna spać z 1h ale to różnie z tym, potem 9:30 kaszka na mm 90ml, potem spacerek jak jest ładna pogoda i spanko tak z 1h, o 12:30 obiadek taki mały słoiczek zje (mojego gotowanego nie chce za bardzo jeść), około 14 jakaś drzemka 30min, 15:30 kleik na mm 60ml z owocami (pół słoiczka), czasem jeszcze sie zdrzemnie na 30 min o 16, o 19 kąpanie, jedzenie mleczko 180ml i spanie, pobudka potem o 2 na mleczko 180ml, ale oczywiście międzyczasie zdarzają się nawet 3 pobudki na herbatkę, no a potem wstaje 5-6 i zaś od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micha nie martw sie na zapas bedzie dobrze, wbrew pozorom dzieci sie bardzo szybko aklimatyzuja w nowym miejscu, u nas podzialalo to samo lozeczko, baldachim z misiami ulubiony, jak przyjechalismy do nowego domku(-czytaj przeprowadzka w nocy godz22:)) to wzielam go od razu na rece pokazalam mu wszystko a pozniej wlozylam go do jego lozeczka i super:) u nas przeprowadzka wyszla na korzysc nam wszystkim, moje dziecko sie juz nie zachdzi-minelo jak reka odjal po przeprowadzce, moze dlatego ze mi nerwy wkoncu puscily, spokojniejsza jestem i Mis tez:) z Ola sie tez unormowalo, nie ma dziadkow podwazajacych mojego zdania. a zreszta na swoim to na swoim:) a tak na marginesie -moge prosic o foteczki domku??? Olagd u nas to samo na brzuchu non stop, noga sobie pomaga i sie przemieszcza, nie wiem jak to nazwac pelzanie czy tak jakos ale ciezko mi go na pol minuty zostawic samego bo moment mu idzie zmiana miejsa, a mi sie marzy ze bedzie siedzial wsadze go do lozeczka bedzie siedzial bawil sie, czy nawet z Olcia bo dzis ostatni dzien szkoly bedzie mi troszku lzej jak Ola bedzie a tak na pol minuty nie wyjde z pokoju:( ja wczoraj zaliczylam gina;) zmiana tabletek ze wzgledu na wypadajace wlosy non stop, moze hormony pomoga, po tym poronieniu wraca do normy tam na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! Niech no którąś zaczaruje tą pogodę bo ja się wykończę Normalnie padam na twarz, spać mi się chce i czuję jakby mi ktoś założył na głowę wielka szklana kulę :( Mała spi w nocy jak aniołek, a matka i tak nie wyspana :O No i jutro przyjeżdża tesciówka w gości. Przy takiej pogodzie to się zanudzimy w tym domu Wczoraj jak wróciłam z pracy to moje dzieciątko z radości przypełzło do mnie przez cały pokój :D A potem tak się we włosy wczepiło, że az mi się dobrze zrobiło hihihih A tak po za tym to łapie jakąś fazę spania miedzy 16 i 18. Normalnie odpływa na te 2h i ciężko ja dobudzić ;) Ale nie poddaje się bo potem byłby problem z zaśnięciem wieczorem. Zresztą wczoraj kotłowała się do 20:30 ;) Myślę, że to wina pogody. Kasia, Zuza tez praktycznie cały czas na brzuchu urzęduje. Teraz przekręcić ja na plecy w trakcie zabawy to jest awantura ;) Nie sadzę, żeby były ku temu jakiekolwiek przeciwwskazania :) No i Tomek to śliczny chłopaczek :D Serio serio! Ale na ten brzuszek to chyba cos osłonowego mogłabyś mu podać Mili super, ze w końcu chłopina się zlitował i oddał Ci lapka :D Nikos jest niesamowity z tym chodzeniem. Zuza dopiero staje na nózkach :) A Ty widze taka mama osiedlowa się robisz hihihih Michaa, Olga musi się przyzwyczaić. Ale poczekaj troche, doceni tą przestrzeń jak zacznie na rowerku po domu śmigać hihihih I pięknie Ci stoi na nóżkach! Nadia, dobrze ze piszesz o tych promocjach na ubranka w TESCO takie spodenki dresowe tez by mi się przydały dla Zuzalinki. Co do tej jajecznicy, to myślę, że nie jest to nic strasznego. Tylko nie wiem czy dwie w ciągu dnia to najlepszy pomysł ;) Gawit, fajnie Ci z tym morzem. Tez bym sobie teraz pojechała, ale niestety będzie mi to dane dopiero na sam koniec sierpnia. Ale co tam, ważne, ze w ogóle pojedziemy. Życzę Ci oczywiście pogody! No i gratki autka :) Ale przecież Wy nie tak dawno kupowaliście autko I niezły ten Twój mężu z gejami i lesbijkami LOL Agulinka, gapciu jeden, współczucia z ta reką! Niech się szybciutko goi. Kup sobie cos łagodzącego, bo to cholernie dokucza Ela, Ty się nie stresuj Kobieto. Zobaczysz Misiek w pewnym momencie Ci śmignie na nóżki i jeszcze może niektóre nasze szybkie dzieciaczki przegoni :D. Po za tym to kawał chłopa, wiec musi troche ciałka podnieść ;) Agulinia, mój chłop też ogląda „Uwaga pirat Sam program jest nawet nawet, ale ten narrator to mnie do szału doprowadza :D Ty lepiej kochana nie kracz :P Niech Zuza jeszcze z nami troche pomieszka hihihihi No proszę mi tu robić te pogodę cud miód, co wczoraj obiecywałaś ;) Listek witaj wśród nas. Widzę, że już się troszkę zadomowiłaś i baaaardzo dobrze :D Nie czytaj wszystkiego, bo tego mas jest ;) Troche posiedzisz z nami to się wciągniesz! Swoje widze tez przeszłaś w ciąży. Ale najważniejsze, że teraz wszytsko OK. Emilka rośnie jak na drożdżach i jest całym szczęściem mamy. Sliczna dziewczynka! Jeszcze raz witaj! Ejmi, super ze fotelik się podoba Krzysiowi :) No i będziesz miała towarzystwo. A Krzyś koleżankę do zabawy :D Zawsze to jakaś odmiana i jakby nie patrzeć troszkę Ci pomoże przy małym. Toszi, czy my mamy tu zbiorowo na Ciebie nakrzyczeć?? Ty się Kobieto opamiętaj i troche odpocznij :) Deseo, słonko musi być na ceremonię! Powodzenia!! No dobra, biorę się do roboty. I w związku z ogólnie panującą sennością i pogodą do niczego wychodzę dziś stąd o 12 :D Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialinska witam również :) Dziewczyny jak Wasze dzieci się jeszcze nie przemieszczają to cieszcie się póki co, bo ja mam teraz z Emi urwanie głowy...jak tylko się obudzi to wędruje po łóżeczku, ale jeszcze zdarza sie jej się tak nie umiejętnie że sie zaklinuje i ryku co nie miara, włazi gdzieś potem wyjść nie może, siądzie sobie ale czasem sie zachwieje i się przewróci i ryk, co tylko widzi to podąża do tego obojętnie co to kable, kontakty nie patrzy przy tym jak idzie i czasem głową o cos zachaczy i zaś ryk...a z ubieraniem to też katastrofa, ucieka mi, przewraca sie na brzuch, wierzga że nawet pieluchy nie umię zmienić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Rany tyle postów napłodziłyście, że od rana nie mogę nadrobić ;) U nas nocka fajna, ale teraz od ponad godziny już walczę z Krzysiem, żeby zasnął :O za cholerę nie może, jęczy w łóżeczku a ja już nie wiem co mam zrobić. Tomek usypia go w 3 minuty, przytula twarz do jego ucha, młody słyszy jak oddycha i usypia, a ze mną ten numer nie przechodzi, mama traktowana jest jak atrakcja, można włosy pociągać, za ucho wyszarpać, kolczykiem się pobawić....no i jęczy....masakra! Dziękuję za fotki :) Mili - faktycznie Nikoś Ci broi :) No i jestem pod wrażeniem, jak on chodzi :D śliczny chłopczyk, stęskniłam się za Wami :* Michaa- no i Olga przekroczyła próg nowego domku, oby szybko nastąpiła przeprowadzka :) Listek - też chętnie obejrzałabym Twoją Emilkę, proszę o fotki :) Co do rytmu dnia to u nas wygląda tak : - 6-7 mleczko 180 ml - 10-11 obiadek ok 200 g plus picie - 13-14 mleczko 180 ml - 16-17 deserek plus picie - 19-20 kleik z mlekiem 180 ml i tyle, kąpiel mamy o 19-stej i zazwyczaj o 19.30 już śpimy do rana. Pomiędzy karmieniami mamy zazwyczaj 3 drzemki, spacery i zabawę. Agulinia - wiem, że Ci się podoba imię Iga, bo dałaś Karolci na drugie, miałam pisać, że moja siostrzenica tak ma i fajna z niej dziewczynka :) i cieszę się, że przyjeżdża, bo Krzyś będzie miał towarzystwo a tym samym może ja więcej czasu wygospodaruję dla siebie, a dzieciaki będą miały siebie do zabawy :) No ale trudno powiedzieć czy Iga to dziecko czy panienka bo to taki głupi wiek w sumie :) A ta 6- klasistka w szpilkach to niezły numer :) oby tylko dziecko nóg nie połamało :) Gawit - mam nadzieję, że wywczas będzie udany i podróż Młoda zniesie bez problemu. Napisz smsa jak dojedziecie :) Madzialińska -podobno weekend ma być ładny i początek lipca także.... No i dziewczyny jak wy uważacie, jeśli dziecko przesiedzi ok 15 minut samodzielnie bez przechylania się na boki i w tył to można to uznać już za samodzielne siedzenie? Bo mi Krzyś wczoraj to bawił się na siedząco z pół godziny, dzisiaj też sam sobie siedział i tylko zabawki przebierał, ja co prawda byłam obok niego, ale nie podtrzymywałam go ani nic, siedział sam, ale byłam blisko na wypadek gdyby się obalił. Widzę, że każdego dnia ma coraz lepszą koordynację ruchów i już ładnie równoważy jak siedzi...no ale raczkować nie raczkuje, leży na brzuszku i się kreci tylko, a najlepsza frajda jest jak trafi na panele, bo jest lepszy ślizg i wtedy lepiej się przemieszcza :) ale nie chcę go kłaść na zimną podłogę i póki co kocyk na dywanie musi mu wystarczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam listek ja mam to samo, ubieranie po kąpieli to dramat bo ona fik na brzuch i idzie a tu hola trzeba ubrać. madzielińska dzięki. Ela na razie mam tynki i sufity z KG nie ma za bardzo co oglądać. jak będą płytki i podłogi to owszem :) ale przesłać mogę tylko zrobię parę normalnych zdjęć a nie kabli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi - tu moja córcia jest http://bobovita.com.pl/galeria/49530 można nawet zagłosować ;) Ja też niewiem jak to jest, ale mój K usypia Emi w mig, a ze mną to czasem makabra, czasem wydaje mi się że ona mnie nie lubi...ale to takie głupie myślenie ;) fakt , że Emi już sama usypia wieczorem , ale w nocy jak się obudzi to trzeba uspać i z tym już większy problem, w dzień to mam taki system że czekam, aż będzie mega senna i sama wtedy zasypia, czasem pomarudzi, zresztą różnie to jest... Myślę, że jak Twój synuś tak długo siedzi to już można powiedzieć, że sam siedzi :) Ostatnio kupiłam kaszkę zdrowy brzuszek owsiano-pszenna ze śliwką, ma super kupki po niej, wcześniej miała zatwardzenia, a poza tym to tak w ramach wprowadzonego glutenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja mam urwanie dupy eh .... nocka znosna dziekuje za focie Tolusia Olgi i mojego kochanego Nikosia mam pytanko ja od 5 miesiecy jestem na tabletkach anty od paru dni plamie prawie w srodku cyklu i wczoraj zaczela bolec mnie prawa pachwina i tam zrobila mi sie taka kulka pod skura co to moze byc ?? nie sa to węzly ... boli i rosnie martwie sie a rodzinnego dzis nie ma :( moi rodzice pojechali dzis na 3 dni do Drezna a mam robotnikow w domu babke mala gadzine itp na glowie eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia a może to jakaś torbiel Ci sie robi na jajniku ?? może lepiej do ginekologa się zgłoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listek - zagłosowałam na piękną Emilię :D śliczna jest, włoski superowe :) My w ramach glutenu jemy kaszkę mannę, ale teraz to i z chlebkiem będziemy powoli wchodzić i w ogóle dietę rozszerzać jak się da, teraz dziecko musi próbować wszystkiego. Tylko my musimy uważać, bo Krzyś ma rzekomo skazę białkową, ale niebawem będę mu robiła prowokacje zwykłym mlekiem i zobaczymy jaka będzie reakcja. U mnie w rodzinie dwoje dzieci ma skazę i w 2 roku życia to już był pełen śmietnik jedzeniowy, tak więc mam nadzieję że i mój Krzyś sobie z tym poradzi bo jedzonko lubimy oj lubimy :) Uff wreszcie zasnął! ale już szłam z piciem i z opcją że go wyjmuję z łóżeczka i bawimy się dalej, bo nic nie zapowiadało snu,. a jednak padł. I Krzyś z reguły też zasypia sam, ale czasami właśnie ma takie jazdy przed zaśnięciem, ale po kąpieli na noc jest tylko flaszka i odlot :) Uu nas dziś nadal pochmurno i wilgotno ale nie pada i jest ciepło, wiec jak tylko mój syn raczy wstać i zjeść obiadek to idziemy w teren :) ja już obiad podszykowałam więc mam z głowy obowiązki domowe i mogę się maniutkiem spokojnie zajmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - do ginekologa idź a nie do rodzinnego, plamienia wskazują na zmiany hormonalne, powinnaś odstawić albo zmienić tabletki, a ta gulka to na pewno nie torbiel bo jajnik by Ci tak nie wywaliło, żebyś sama palpacyjnie wyczuła, może to być węzeł. leć do lekarza nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! A co Wy nie śpicie juz? Powariowałyscie do cna! :-) Noc fajna, dwa razy wstawałam,by Małą do pionu doprowadzic, bo nogi jej wyszły z łózeczka,a poza tym ok. do 7 spała. Ale najgorsze,ze Mój tak właczył głosno tv,ze Mała się obudziła i do 23 prawie mielismy balange. Toszi - prosze napisz jak się czujesz! Zmartwiłas mnie. Normalnie nakopac w tyłek i tyle. Agus, co TY wypisujesz? Jaka the best? o matko, bo mi rumień z twarzy do jutra nie zejdzie! ;-) normalna taka i jeszcze ciemnota w dodatku hihi Ale racji duzo w tym co napisałaś,bo córcie mam cudną! oj tak! Malina - Mała Chinka, nasza słodycz! :-) Czym smarujesz tę ręke? Michaaa - jejuś - jak zobaczyłam Olgę w krzesełku przed "kominkiem" to tylko jedno skojarzenie - CIECHOCINEK! hihi Super i jaka ona zaciekawiona jest domem. No co TY się martwisz, przecież tam bedzie miała raj i dopiero pokaże jaka mobilna jest, bo przestrzeni nie zabraknie! I już zabiera się za czytanie fachowych tekstów! Słodka!I cebule zajada normalnie jak lizaka hihi Krostki nie mam pojecia - stawiam na jedzonko, u nas po żóltku wyszły jakieś,ale musze ponowić próbe. I ze sprzetem AGD lepiej na miejscu i gwarancja w razie czego to w sklepie a nie szukaj i wysyłaj kurierem gdzieś tam. Ela - dobrze piszesz. Na swoim to na swoim, wszystko się lepiej układa. I po raz kolejny Cię strzelę w ucho. i dla przypomnienia - nie bądz taka wyrywna! Karolcia jest starsza !!!! od Michałka i nie siedzi, nie siada, nie chodzi, nie raczkuje,nie obraca się nawet na plecy! Ale ja Ci powiem dlaczego się nie obraca, bo nie potrzebuje, do niczego ta umiejętność na tym etapie nie jest jej potrzebna. Jak coś chce sięgnąć to z pleców na brzuch i się tak pokręci ,ze jakoś podpełza i sięga,a jak się nie da w taki sposób, to przyciąga, roluje mate i wtedy dany przedmiot się z matą przysuwa i ona go hop, druga ręką lapie i zachwycona! i po co ma się przewracać? Hanka - a TY nie pamiętasz,ze ja czekam w Gorzowiku na Ciebie? na rowerze miałaś przygnac.. hihi I racja jeszcze Kikiki karmi piersią, bo Wikciu to cycoholik normalnie jest! Zresztą nie wiem czy Małgolina nie większa! I co TY tu piszesz, na jakiej trasie Jarosławiec ... chyba na trasie Ziemia Lubuska. no! Popraw się! Hania, moim zdaniem to powinnaś wziąć wychowawczy i się niczym nie przejmowac. Masz umowę na stałe? To bierz i szukaj pracy, profilaktycznie. A z chorobowym nie pomoge, ale jak się przeciągnie to potem komisja Cię czeka. Gawitku,zazdroszczę kontaktów z rodzicami. Ja za to lgnełam zawsze do rodziców moich kolezanek. Bo zawsze tacy ciepli i serdeczni mi się wydawali. Najlepszy jest tata mojej kumpeli z LO. Jak u nich jestem to mówi, Agus, rozgosć się i czuj jak u siebie, chcesz herbaty, to wiesz gdzie co stoi to sobie zrob i mnie przy okazji hihi I wiem o czym piszesz, bo ja to mam normalnie doły przez brak kasy,a ten miesiąc jest już masakryczny, Przem miał nadzieję,na jakąs nadliczbową kase - w czerwcu miała przyjść i nie ma ,ale dlatego pozwolilismy sobie jechac nad morze,a teraz piszczy taka bieda. bo są miesiące,gdzie poza czynszem zadnych nieomal opłat,a są i takie gdzie i gaz i prąd i wszystko,a teraz jeszcze ubezpieczenia i mieszkania i auta i normalnie masarka i co z tego,ze zasiłek dostałam - az 600zł,kiedy on nie pokrył nawet dna mojej dziury budżetowej na koncie. Ja się czuje taka ubezwłasnowolniona bez kasy, ja musze miec sowje pieniądze, zawsze miałam i szlag mnie trafia,ze musze drobiazgi jakieś kupic to na obiad to na kanapki to Małej i nie mam za co, a Przema ciegle prosić nie chce. I w ten sposób moj debet osiągnął maksimum hihi Ale w mysl hasła: nigdy nie narzekaj ,ze masz za mało pieniędzy" już nie smęce! Bo może być gorzej. Pamiętaj, wypoczniesz, a potem przysłowiowy chlebz dzemem i bedzie dobrze! Listek - ja mam znajoma która zawsze się Emmą przedstawiała, dziwne imie myslałam,ale ładne. I ostatnio mi ktoś mówi,a co u Emilii? a ja jakiej? no takiej i takiej, a ...ale to Emma hihi i się okazało,ze ona jednak Emilia.. Tak jak inna laska okazała się być Kaska,a nie Kaja... a ja ją nawet w dzienniku zapisałam Kaja, bo uczyła religii moje dzieci.. a potem poprawiać musiałam.. Nadia - a te dresy to takie grubsze czy takie legginsowe? bo my musimy legginsy, dresy za grube na teraz .. ale mój dziś bedzie może coś kupi... choć wątpie, musimy do lipca poczekac na zakupy. A czerwone ściany super miałas - energetyczne! No i dobrze,ze zajada Amelcia jajecznice! Jak się dogada z Olgą to sobie na masełku z cebulka będą robić hihi.. Mili - no oczywiście ,ze ja mam 30 lat, nawet powiem więcej -czasem 28 i tej wersji się będę trzymac! iAle ja to już racje na dancingi z Karolą pojde hihi dla dziadków takie .. Ale nie, może uda nam się na Woodstock z Małą pojechać, moj tam zarządza trochę to może się wcisniemy, a bedzie Arka Noego - to może Karolcia się pobawi troszkę jak dzieci zobaczy. Ja liczę na scene folkową.. ale pewnie znając życie sam pojedzie. No i zobacz, ja tu pół roku smęciłam o chrzcinach , a TY w tydzien załatwisz hihi. Ale się ciesz,ze nie mam przez 3 tyg nauk. hihi. Ja bym Nikolina widziałą w takiej eleganckiej koszuli jak Patryś miał. Thekasia - dziecko na brzuchu może aż się zmęczy. Nie ma zadnych przeciwskazań. A Tomus, sliczny, raczki ma chude,ale udka takie kaszankowe i buxke cudną! :-) Blondasek mały! a nad morzem pieknie! te kolory! i przestrzeń. Zęby ma takie fest już, nie to co u nas kawalatek. LIstek - u nas dzień róznie, nie mamy stałego niczego poza kapielą ok 19. potem butla i spanie. o 20.30 najczejsciej już wolne mamy hihi. Ogólnie jemy co 3 godz i porcje 150ml. Na obiad mały słoik,bo Mąaa wiecej warzyw nie wciąga. Jemy słoiczki k lub moje, jej to nie robi róznicy. Ale ogólnie plan rysuje się tak. Wstajemy i butla 150ml mleko, potem albo dosypia,albo zabawa i dopiero sen - ok 45min , za 3 godz butla z kleikiem ryzowym lub kaszką malinowa ryzowa (tez rzadka, bo gestych nie znosi - podejrzewam nadmiar słodkosci) lub Misowy ogródek ,potem spacer i niestety nie sypia na dworze więc drzemka kolejna po powrocie, -ok 12-15 (wszystko ruchome) , czyli po spacerze obiad - warzywa z kaszą manna , warzywa z miesem it akie tam miksy, potem zabawa, za 2 godz butla i spacer, potem drzemka i deser - słoiczek czegoś tam lub banan lub jabłko surowe , kapiel ,spanie .. Ale namotałam.. ale u nas tak jest, chaos - kontrolowany hihi Madzia - no co TY? narrator jest najlepszy, ja własciwie dla niego oglądam hihi, o na tak celne uwagi,ze smieje się jeszcze długo po programie. I przepraszam za pogode, pani mnie wczoraj z TV zmyliła i tak tu głosno zapewniałam ,ze słońce bedzie - a jest i owszem u nas hihi, na zachodzie! Ejmi - ja już godzinę czytam i pisze... bo normalnie zamiast sie za robotę porządną wziac to siedzą laski od rana i po nocy i piszą epopeje, Moja druga córa bedzie Iga Agnieszka lub Irmina Agnieszka hihi,a co! Choć Przem mówi,ze chłopak tez musi byc, no to będzie, ale trzeci. A z tą dziewczynką na szpilkach to myslałam,ze niepełnosprawna ruchowo jest i dlatego tak jakoś się przyjrzałam,bo mi szkoda się zrobiło, a ona normalnie zasuwała w szpilach hihi..tak kulawo i może i niepełnosprawna ale inaczej hihi No, siedzi Krzyś, siedzi! hihi hurra! rób fotki! Nadia - może TY do gina idż lepiej ,nie wiem co to.. Dobra, lecę! Może z parku poczytam co napisałyscie, choć dziś spacer któtki, bo popołudniu umówiłam się z moim na dłuższy wypad i przy okazji zajdziemy do parku z wielką fontanną i hustawkami, niech się wykaze jako ojciec.. w koncu spacer nie polega tylko na pchaniu wózka przez godzine. hihi.. I w ogóle słowo "zament" sniło mi się dziś normalnie. Jak bedę miała - 29 ;-) to poprosze słownik ortograficzny. Miłego dnia! Madzia - czaruje, jutro juz bedzie pieknie, jak nie - wysyłam poczta piwo w ramach przeprosin! Jejus, cały ranek mi minął na pisaniu! Idę kibel posprzątać! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi no właśnie ja tez jakoś tę dietkę chce systematycznie rozszerzać, żeby jak najwięcej nowości mogła poznać :) Jakie herbatki dajecie swoim maluszkom ?? ja daję z hippa jabłko z miętą i ułatwiającą trawienie, a czasem na uspokojenie z melisą, ale tak zastanawiałam sie nad zwykłymi owocowymi herbatkami, nie taka typowo czarna bo teina, ale jakaś owocowa z suszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia Emi też nie znosi gęstych kaszek, woli takie rzadsze. Ja od września idę na urlop wychowawczy i mam stresa bo kasy nie będę mieć swojej, a zawsze jakiś grosz był, a tak nie będę miała nic, bo zasiłek mi nie przysługuje bo nie mamy 500zł na osobę...jakoś tak dziwnie, ale niemam wyjścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam grubsze dresy bo nie ubieram juz na spacer rajstop a chlodno ale bylo bardzo duzo leginsow tyle ze my takie mamy a jak mala zacznie raczkowac to te beda akurat no to na gina 3 miechy bede czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo helo mam jakas akcje z reka, jak Agulinka (spoznione zyczonka z okazji rocznicy). prawy nadgarstek odmowil posluszenstwa, nie wiem jak dam rade dzis z mala, wszystko lewa reka... pisac tez nie bardzo umiem na laptopie lewa reka;) kosmos, najgorzej z przewijaniem i podnoszeniem malej Listek - witam witam, fajnie ze dolaczylas, fajna ta twoja mała Emma:) ja mam kilka znajomych Emilek i zawsze na nie mowie Emma:) hihi, ja daje kilka granulek herbaty do wody, tylko troche bo samej wody nie chce mi pic, uzywamy hipp jablko i melisa. Ejmi - u mnie tez Basia juz coraz dluzej sama posiedzi, chociaz czasem sie jeszcze kiwnie, a jak siedzi to tak balansuje cialem ze ja to tylko poduszke podstam bo mysle ze zaraz upadnie a ona jakos daje rade. Nadia - bardzo mozliwe ze to jakas torbiel, lec do gina thekasia - u mnie Basia na plecach lezec juz nie chce wiec caly dzien na brzuchu lezy bo raczkowac nie umie:) nie sadze zeby byly jakies ograniczenia w lezeniu na brzuchu:) no i jak tam maly? juz oki? Mili - Nikos chodzi, sika w nocnik.... jestem w szoku. zaraz bedzie czytal, pisal i gral na twoim komputerze w gry rpg:) niezly zawodnik z niego. podeslij mi pls fotki bo nie dostalam Nikosia mamabaski@gazeta.pl Michaa - Olga z cebula the best. moja ostatnio probowala ogorka kwaszonego i skubana nawet sie nie skrzywila:) co do sprzetu agd to my wszystko zamawialismy w necie bo przy kwocie ok 8tys za sprzety kkuchenne wyszlo nam ok 1500pln mniej niz w slepie. reklamowalismy okap i nie bylo z reklamacja najmniejszego problemu. toszi - jak tam u ciebie? jak sie czujesz? gawit - trzymam kciuki za pogode i oby wam podroz noca minela spokojnie zmykam bo zaraz drugi nadhgarstek padnie:) hehe buzki odezwe sie jak reka sie naprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listek, o wiem o czym piszesz :) tez już muszę mieć oczy dookoła glowy, bo Zuza non stop gdzieś wędruje hihihi i zpieluchą tez walczymy ;) Co do planu dnia to jedt mniej wiecej taki: 6:00 mleko 90ml (teraz dodaje powoli kasze mannę) 7:30 mleko 90 ml +drzemka ok godzinki 10:00 owocki słoiczek, czasem mieszany z gotową manną słoiczkaową HIPPA 12:00 mleko 120 - 150 ml +drzemka 14:00 obiadek, słoiczek 16:30 mleko 120 ml +drzemka 19:30 kaszka ok 180ml w międzyczasie podjada chrupy kukurydziane i od wczraj biszkopciki :) Czasem zjemy tez jogurcik. Co do drzemek to rożnie bywa, czasem jest to godzinka, czasem 15 minut... tego zdecydowanie nie mamy w żaden sposób ustalonego ;) Ejmi, mój Piotrek tez ma jakiś dar do usypiania małej. jakoś zabawki jej poukłada, kocykiem nakryje i spi.. a mi się wierci, kręci... I 15 minut siedzenia to zdecydowanie samodzielne siedzenie :D Gratulacje dla Krzysiaczka !! Co do zimnej podłogi to niedługo nie będziesz go w stanie przed nią uchronić hihihih Ja Zuzię mogę i 15 razy przesadzić na mate i kocyk a za 5 sekund i tak wędruje po parkiecie ;) Nadia, Ty sie lepiej umów do gina. I wiem, ze mieszkasz na wsi i długo sie czeka na wizytę, ale chyba powinnaś pojechać i załatwić to szybko prywatnie. Agulinia, dawaj tego słonka troszkę i na wschód :) Ty nie zwalaj winy na Przema z ten głośny TV... to na pewno TY chciałaś dobrze słyszeć cenne uwagi narratora w programie i Maline obudziłaś hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Nocka bez komentarza :o ja to już nie będę Wam pisała jak to u nas jest, bo od jakiegoś czasu te noce są identyczne :o chyba wywiozę ją do mamy, bo nie wiem jak nas spakuje! jest natomiast postęp w zasypianiu, bo dziś drzemie już drugi raz i zasnęła sama bez mojego kołysania! może coś się jej odwidziało! Aha jak dojadę to skrobnę smsa do którejś, ale jakby mi się tu działo coś ważnego to też niech mi któraś napisze! thekasiu moja Martyna też przeważnie na brzuchu albo w siadzie! siedzi już sama dość długo, chociaż sama jeszcze nie usiądzie! wcale za to na plecach leżeć nie chce hi hi :) Eh muszę uciekać, bo młoda już pospała :o może jeszcze zajrzę później!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×