Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gawit_79 ja mam właśnie taki kombinezon jak podałaś link tylko, że ecru w roz.72cm dla mojej niuni :) A co do współżycia to przepraszam za moją bezpośredniość ale ja raczej nie mam tematów tabu i o wszystkim rozmawiam. Przykro mi z powodu poprzednich "niedonoszonych" jeszcze wiele lat wspólnego pożycia małżeńskiego to sobie odbijecie :) agusiaradom ja będę miała kombinezon na 72 ale ubranka raczej uderzę w 56 tak na wyjście ze szpitala, a potem 62 :) Jak byłam w 20 tc gdzie mała powinna ważyć max.260g i mierzyć max.15cm to moja niunia ważyła 335g i mierzyła 16cm :) Do tego lekarz dodał, że jest laseczka szczuplutka :) A mi tam się nie śnią koszmary :/ Ostatnio źle sypiam z tego gorąca, więc nic nie pamiętam czy mi się coś śniło :/ Już nie mogę się doczekać jesieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, a ja myślałam, że tylko ja mam tak głupie i irracjonalne sny ;) Na początku ciąży też miałam kilka bardzo realistycznych snów, potem długo nic a teraz to :O Jutro mam spotkanie z położną. Pisałam Wam o tej domowej szkole rodzenia, babka zadzwoniła do mnie i jutro koło południa ma wpaść. Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. Gawit - powiem Ci że ja też mam teraz stracha przy współżyciu :O no ale ochota silniejsza ;) Co do pogody to podobno koniec sierpnia i wrzesień ma być bardzo ciepły! tak więc chyba zapowiada nam się długie lato i sama nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie :O No ale teraz kilka dni lżejszych zapowiadają....fajnie, dla mnie optymalna temp teraz to 22 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o współżycie, to po ostatniej akcji w 17 tyg, kiedy to po współżyciu odrazu zaczęłam krwawić żywą krwią i pojechaliśmy pędem do szpitala, obydwojgu nie w głowie nam harce. Odbijam sobie w nocy, często mam sny erotyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja odliczam czas do jutrzejszego badania USG 3/4 D :) Kacperek kręci się jak szalony wieczorami...i widać jego ruchy na moim brzuchu:) Mimo to nie poddajemy się i wciąż aktywnie żyjemy...W ubiegły weekend zaliczyliśmy wycieczkę po 4 miastach Polski i koncert U2 :) a za tydzien Trójmiasto :) Miłego dnia!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki :) Jeśli chodzi o sny to też mi się jakieś głupoty śnią, ale poród jeszcze nie ;) Najczęściej coś związanego z oglądanym dzień wcześniej filmem lub czytana książką. Ale z reguły nie wiele z tego pamiętam ;) Dzisiaj muszę się w końcu wziąć za te paprykę, co kupiłam w niedzielę... Nie powiem, żeby mi się bardzo chciało robić te marynatki, ale potem się je tak smacznie zajada :D Tak więc dziś dzień w kuchni. Żebym się tylko za bardzo nie rozpędziła i zostawiła trochę tej papryki, bo mężu sobie zażyczył na jutro leczo :) Nawet dziś rano poleciał na ryneczek i kupił wszystkie pozostałe składniki... łasuch jeden hihihihi Ciekawe czy dziś faktycznie będzie tak burzowo jak zapowiadają?? Chłodniej troszkę jest... Milego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuchatki :) Ja niestety mam kiepską noc za sobą :( Wczoraj przed samym zaśnięciem poczułam się cholernie okresowo, tak jakbym miała za chwilę dostać @, nie były to skurcze macicy ale takie ogólne "rozpieprzenie" jak ja to nazywam :O Wzięłam nospę i chyba przeszło skoro jakoś zasnęłam, ale do teraz jestem wystraszona i zaniepokojona i zastanawiam się czy nie iść dziś do lekarza :O Już kilka razy chyba 2 tak się poczułam ale było to słabsze i krótsze. Dziś czuję się w miarę ok, poza tym że mnie lekko mdli (wczoraj też jakbym miała leciutkie mdłości). Chyba wezmę to na przeczekanie a jak się powtórzy to zadzwonię do gina. Madzialińska - ja dziś też robi leczo na obiadek :) Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bo jak dzisiaj chodzilam po sklepach to nic mi sie nie spodobalo, a ceny chore naprawde." Mam dokładnie takie same odczucia jeśli chodzi o różnicę między ofertą z internetu np Allegro a tą sklepową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to cześć wszystkim! Ejmi, może zapytaj lekarza o swoje odczucia, choćby dla świętego spokoju. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ejmi kurczę nie dobrze :( wiesz jeżeli przeszło to w porządku, ale jak się powtórzy to musisz skontaktować się lekarzem. identycznie było u mojej Dagmary :( i 2 tygodnie w szpitalu spędziła pod kroplówką, a teraz leży w domu! nie piszę tego po to, aby Cię straszyć, ale żeby uczulić w razie co! Madzialinska kurczę leczo! i marynowane papryczki! aż ślinka leci ;) AlexsandruniaK spoko ja się nie oburzam, jak ktoś pyta czemu nie współżyjemy teraz :) to nie jest dla mnie temat tabu :) zresztą chyba żaden nie jest ;) ja trochę schizuję, bo mała jakoś mniej ruchliwa :( całe szczęście, że czasem dostanę parę kopów, bo pewnie bym oszalała z niepokoju! ale i tak się martwię :( w sumie jakoś nigdy mega mocno jej nie czułam. czuję i widze kopniaki, ale nie czuję jak sie przekręca, przeciąga :( dobrze, że te kopniaki chociaż są :( Matko dziewczyny na początku ciązy się stresowałam, żeby serduszko biło, teraz stresuję się ruchami :( no i oczywiście cały czas tym, żeby mała była zdrowa! eh my to się mamy w tych ciążach! Uciekam sprzątać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - nic mi nie mów o tych niepokojach ciążowych :O wizja wcześniejszego porodu mnie przeraża :( jak się tylko powtórzy taka sytuacja jak była wczoraj to myślę, że od razu polecę do lekarza albo i na pogotowie żeby mnie chociaż zbadali. Teraz chyba nie ma co działać skoro przeszło, nospę jeszcze wezmę dziś profilaktycznie no i dziś odpoczywam i nie ruszam się z domu. Brzuch miałam miękki więc może to nie skurcze a tylko jakiś przewrót hormonalny...cholera wie :( Ryczeć mi się chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :)) Madzialińska jak marynujesz tą paprykę?? :)) Co do ruchów to moja dzidzia jest ostatnio bardzo aktywna, brzuch mi się trzęsie jak galareta normalnie :) mała się chyba nauczyła jednocześnie kopać i uderzać rączkami w mój brzuch bo czasem jest tak że z dwóch stron czuje uderzenia. Wierci się przy tym niesamowicie, chyba znajduje sobie odpowiednie miejsce, bo niedługo zacznie jej brakować. Ostatnio jak mnie kopnęła dotknęłam tego miejsca i chyba nóżkę wyczułam (coś podłużnego twardego, głowy to nie przypominało, rączki też nie, więc chyba poczułam nóżkę :) ) Co do kombinezonów, to ja się też zastanawiałam nad 62 i 68 cm i w sumie to nie wiem. Wiadomo w niektórych sklepach różne są rozmiarówki i można się zagubić. Ale warto już rozejrzeć się za kombinezonem. Pracuje w branży odzieżowej :) więc wiem jak to było w zeszłym roku - babki przyszły w październiku i pytały się o kombinezony, a one się sprzeday na przełomie sierpnia i września :)) pozdrawiam z chłodnego i pochmurnego Gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Ejmi nie martw sie najwazniejsze ze przeszlo skoro no spa pomogla to chyba to nie bylo nic strasznego ale mowilas ze juz 2raz cos takiego mialo miejsce wiec lepiej przy wizycie poradzic sie lekarza tylko oby do tej wizyty juz Cie cos takiego nie zlapalo🌼 no i wczoraj gadalysmy o snach i oczywiscie przysnilo mi sie dzisiaj ze urodzilam dziewczynke:) na jakims innym oddziale i nie moglam sie dowiedziec ile wazy a potem mi zniknela i nosilam lalke barbie:o Boze ale sny.... Gawit witam w klubie niepokojenia sie o o ruchy.... ja myslalam ze ruchy beda coraz bardziej intensywne z kazdym tygodniem i bardziej widoczne a tu to moje male ostatnio coraz mniej sie chyba rusza i tez mnie to podtrzymuje na duchu ze czasem cos poczuje juz nawet w pewnej chwili to nie wiedzialam czy ja na prawde cos poczulam czy to moja wyobraznia... ale dzisiaj wizyta wiec wszystkiego sie dowiem i w koncu zobacze mojego skarbka ukochanego❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Popadało i duchota zniknęła. Bedzie miły dzień. Nie idę po wyniki badań dziś, jutro mam wizytę u dentystki,a że jest to niedaleko przychodni, to sobie zrobię dłuższy spacerek i zajde odebrać wyniki. Dziś lezakuję i nic nie robie. Była wczoraj u mnie kumpela i pomagałam jej kupić przez internet ekspres do kawy. Zaraz Wam pokaże jaki smieszny - łaciaty: http://www.megamedia.pl/ekspres-cisnieniowy-do-kawy-bialetti-mukka-express.php Muszę teraz znaleźćjakieś kubki pasujące, bo ona ma urodzinki i chetnie bym jej zrobiła komplecik. Przeszukam allegro. Ejmi - skoro przeszło nie panikuj! Jeśli wróci idź do lekarza. Nawet profilaktycznie. :-) i dla własnego spokoju jak radzi Ola. Skoro brzuch nie jest napiety to nic się nie powinno dziać niedobrego. Na razie poleż sobie i wypoczywaj! Garbyśka - uapły takie,ze dzieciaki tez mają prawo leniwcami być - zjedz coś słodkiego, połóż się i poczekaj chwilę, na pewno siię ozywi. Hihi. Ojej. uciekam. Własnie moj zadzwonił, ze wraca z pracy zaraz(poszedł na 7.30), a ja jeszcze w pizamach. Idzie na 20 na nockę za kumpla,ale za to jutro ma wolne po tej nocce - super! Musze się i dom ogarnąć, bo wstałam dzis późno bardzo i tak sobie chodzę jak śnięta. hihih. Ale teraz dostałam powera i bede zasuwać jak mała mróweczka. Potem się odezwę! Papapa. Miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, tylko spokój :) Na pewno wszystko będzie dobrze, a nerwy Ci nie pomogą. Jeśli jeszcze raz się takie coś pojawi to dzwon do lekarza... albo zadzwoń teraz i się skonsultuj. Zobaczysz co powie. Jeśli uzna, że to coś poważnego to każe Ci przyjechać i Cie zbada. Narzekałam na lekkie bóle i twardnienie brzucha, jak byłam w Łodzi... wczoraj tez taki jakiś twardy było momentami i co się okazało jak go obejrzałam? Maluch rośnie i brzucho też :) Stąd ten dziwny dyskomfort. Nie wzięłam ze sobą kremu przeciw rozstępom i dwa dni wystarczyły, żeby się małe rozciągnięcia skóry porobiły :O od wczoraj smaruje grzecznie 2x dziennie :) Gawit, a co do ruchów to powiem Ci szczerze, że ja tez nie czuje tej mojej malutkiej zbyt często. Owszem rano a zwłaszcza wieczorem to trochę dokazuje, ale za dnia to tak czasami mi jakiegoś kopniaczka sprzeda. Wczoraj już ja ładnie poprosiłam, żeby mamę kopnęła i nawet się posłuchała ;) Myślę, że każda z nas miewa takie chwile zwątpienia i stresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zenek ale fajnie jak ja bym chciala zeby mi tez gdziec wyszla nozka czy glowka czy raczka z checia bym sobie ja pomacala i poglaskala:) a mi to juz nawet slodkie nie pomaga objadam sie tymi slodyczami a tu nic, moze faktycznie upaly wplywaja na to ze moj maluszek jest mniej ruchliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek dla ciebie przepis na papryczkę :) Zalewa: Woda:ocet 5,5:1 1 szklanka cukru 3 łyżki soli płaskie (To tak standardowo, ale ja zawsze na smak robię bo jedni wola ostrzejsza inni łagodniejszą :) ) Trochę gorczycy, ziele angielskie, pieprz w ziarnach i listek Do garnka, zagotować i gorąca zalewać papryczki w słoiczkach Do słoików tez wrzucam po ziarnku ziela angielskiego, listek laurowy, parę pieprzów i trochę gorczycy. Jak ktoś lubi można wrzucić troszkę czosnku, ale to zdecydowanie zmienia smak ;) Potem pełne słoiczki wstawiam na około 3 - 5 minutek do wrzącej wody, żeby się zawekowały. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki 🌻 Postanowiłam, że jak jeszcze raz mnie coś takiego złapie to od razu działam, albo gin albo pogotowie. W sumie wcześniej też miałam takie odczucia i byłam od tego czasu ze 2 razy u gina i wszystko grało- tyle że wcześniej to było wszystko słabsze , ale wczoraj to było na prawdę niepokojące, miałam wrażenie ze właśnie tak się rozpoczyna poród :O Gin przez telefon nie wiele mi pomoże skoro teraz czuję się ok, nie chcę wyjść na histeryczkę :O Dziewczynki jeśli chodzi o ruchy dzieci to ja myślę, że jest wszystko w normie, po prostu rokuję Wam spokojne dzieciaczki po urodzeniu:) Myślę że to jest prawda że jak dzieciak w brzuchu jest niesforny to potem też dokazuje :) Mój ma różne fazy i dni, chyba wczoraj tak kopnął, że śmiałam się do męża że jak jeszcze raz tak zrobi to mu oddam ;) No i zauważyłam że czuję go już w każdej sytuacji, czy jak leżę czy siedzę czy chodzę - czuje że on coś tam działa sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka rozpisane koleżanki :) Widać troszkę chłodniej się zrobiło to i ciążówki aktywniejsze ;) Kiedyś jak była ładna pogoda to chciałam wszystko na raz robić a teraz odwrotnie jak jest chłodno i pochmurno to mam ochotę wszystko na raz i sprzątać i gotować :) Moja niunia daje codziennie o sobie znać :) Raz mocniej, raz leciutko, jak tam jej się chce :) Najbardziej się pręży i figluje jak tatuś do niej mówi albo się przytula. Wczoraj wieczorem jak "nie spała" mówił do niej i miział brzuch, a potem jak odszedł na chwilkę to mówię Wam jak ona go szukała, normalnie szok, Chyba była w każdej części brzucha (naocznie było widać jak "jeździ" pod skórą). A jak tatuś wrócił to od razu łasiła się jak kotek :) Zarąbiste uczucie :] Ja nie mam snów o porodzie ale już nie mogę się doczekać kiedy mała będzie na świecie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie no faktycznie dzis pochmurnie i chlodno ciagle pada deszcz wiec nie ma co robic:( moj malzonek do 19 ciagle w pracy wiec siedze i sie nudze eh mama pojechala dzis do Gliwic do szpitala bedzie miec 2 operacje :( a ja nawet nie mam jak jej odwiedzic ;( brzuszek dalej mnie pobolewa ale juz mniej jednak wybiore sie dzis do ginki sprawdzic czy wszystko ok a co do figlowania z męzem to jakos nie mam ochoty on nie chce juz ze mna spac bo mowi ze coraz bardziej go podniecam ale niestety sex sprawia mi bol i dyskomfort a zmuszac sie nie potrafie :( co do kombinezonow to mam jeden z polaru taki na jesien 62 rozmiar ale bede musiala kupic zimowy tylko jeszcze nie wiem jaki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych ruchów to macie świętą rację :) ważne, że mała raz na jakiś czas sprzeda mi kopniaka :) a może faktycznie będzie spokojniutka (oby ;) ) no w każdym bądź razie postaram się już nie panikować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - jak Cię to pocieszy to powiem Ci że gadałam ze znajomą, która mi mówiła, że ona bardzo późno poczuła ruchy bo dopiero w 23 tygodniu mimo że jest filigranowa i w ogóle jak 5 minut wygląda ;) i przez całą ciąże mimo dużego brzucha mało co czuła dziecko. Urodziła dziewczynkę i wszystko ok, ale już nawet w szpitalu pielęgniarki rzadko jej przynosiły dziecko do karmienia bo ciągle spało. Ona się nawet dopominała o dziecko bo inne matki non stop siedziały z dziećmi przy cycku i te dzieci się darły a jej mała nic. Teraz Gabrysia (Twoja imienniczka) ma 9 miesięcy i to dziecko jest spokojniutkie jak aniołek, samo się bawi swoimi nóżkami, samo zasypia, tylko do szczęścia jej cycek matki potrzebny i wszystko :) Następna znajoma miała podobnie, nawet lekarz musiał trząść jej brzuchem żeby mały jej się przekręcił odpowiednio do USG bo taki był leniwy :) Dziewczynki to mówicie że bardziej opłaca się kupować na allegro? Ja jeszcze nie mam rozeznania jakie są ceny w sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi jeżeli chodzi o allegro to powiem Ci, że nie zawsze opłaca się tam kupować. ja zawsze robię tak, że patrzę na coś na allegro, a potem w sklepie. jezeli zamierzasz kupić kilka rzeczy od jednego sprzedawcy to nawet jest to opłacalne, bo kupować po jednej rzeczy to już nie koniecznie. ostatnio patrzyłam na smoczki do ssania avent i na allegro były po 16 zł + koszty wysyłki, a ja identyczne kupiłam w tesco za 13 zł :) i widziałam, że pileuchy tetrowe i flanelowe też opłaca się w tesco kupić :) no chyba, że tak jak pisałam, będziesz robiła duże zakupy u jednego sprzedającego, to bywa to korzystne :) A co do spokojności dzieci to ja ponoć byłam straszna ;) żadnej matce takiego dziecka nie życzę :P, ale mój brat był za to spokojniutki :) mój mąż też, póki był malutki, to należał do grzecznych dzieci, więc kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zabralam moja bratanice i siedzimy sobie u mojej mamy. Od rana u nas pada, wiec jak dla mnie super, bo chociaz jest czym dychnac ,ale i tak cieplo mi od rana i chodze w krotkim rekawku i krotkich spodenkach. Zdecydownie duzo cieplej mi jest odkad jestem w ciazy. A zawsze bylam zmarzluchem ,a teraz wrecz odwrotnie, juz sama nie wiem co lepsze, czy jak czlowiekowi wiecznie zimno, czy jak wiecznie goraco:) Zastanawialam sie nad kupnem kombinezona na jesien i na zime, a tu dzisiaj przyjezdzam do mamy i mi wyciaga z szafy kombinezon z polarku na 68 akurat na jesien:)Kiedys go kupila i miala sprezentowac kolezanki corce ,ale wkoncu sie z nia dlugo nei widziala i jej nie podarowala.A ze jest w kolorze zielonym ,wiec dla chlopczyka tez pasuje. Wiec jeden problem z glowy:) Co do zakupow na allegro to ja poki co ogladam sobie,ale jeszcze nic nic nie kupilam,ale widze, ze ubranka sa tansze i najbardziej oplaca sie kupic u jedbego sprzedawcy pare ciuszkow bo za przesylke i tak placi sie tylko raz.Pewnie pare rzeczy kupie wlasnie na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam cos takiego... Ważną rzeczą jest dostrzeżenie objawów przedwczesnego porodu, który występuje znaczne częściej w okresie letnim. Przedwczesny poród może być spowodowany odwodnieniem organizmu, dlatego w upalne dni pij dużo płynów! Jeżeli zauważysz objawy przedwczesnego porodu, niezwłocznie wezwij swojego lekarza. Objawy wczesnego porodu: Typowymi objawami przedwczesnego porodu są bóle podobne do menstruacyjnych, skurcze macicy, tępy ucisk w krzyżu, twardnienie macicy, unoszenie się jej do góry, zmiana wyglądu wydzieliny z pochwy na krwisty. Ejmi nie zebym chciala Cie straszyc bo u Ciebie to na pewno nie bylo nic groznego🌼, wiadomo ciezko jest nam cokolwiek okreslic i wszystkie dolegliwosci wprawiaja nas w strach a te bole podobne do menstuacyjnych moga byc spowodowane po prostu rozciaganiem sie macicy, no ale warto wiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zrobiłam pierożki z serem, muszę się pochwalić, bo mi wyszły, a rzadko je robię. Już zapomniałam, że z nimi tyle roboty. Teraz boli mnie krzyż więc odpoczywam i zajadam a kg lecą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a Wy tc wpisujecie wg OM czy wg USG? no bo te 40tyg liczy sie od OM tak? a ogolnie ciaza trwa 38tyg? ja sie juz zamotalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili książkowo ciąża trwa 40 tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, lub 38 tygodni od dnia zapłodnienia czy jak kto woli owulacji :) Ale wiadomo, ze z owulacjami i cyklami różnie bywa ;) A na USG jest chyba liczone tym pierwszym sposobem czyli 40 tyg. Agusia takie pierożki to pychotka :D Ja się muszę wziąć za ciasto ze śliwkami... tylko mnie jakiś leń ogarnął ;) A poza tym wyjazd do Łodzi zakończył się dla mnie mało przyjemnym zaparciem :O i teraz mnie męczą skurcze jelit... bardzo niefajne uczucie :( Na szczęście wiem, ze to to bo inaczej to bym tu już panikę siała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie dopracowuje liste dzidziusiowa. oparlam sie na tej ktora ktos juz podal wczesniej ale nie bylo tam wszystkiego wiec uzupelnilam :) z lista jakos pewniej sie czuje :) kojec juz wybralam- najbardziej praktyczny, podwieszany, z przebierakiem, zabawakmi, estetyczny. ale niestety drogi http://www.amazon.co.uk/Hauck-Starlight-Disney-Winnie-Travel/dp/B001H30QBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×