Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Saga wysłałam ci zaproszonko na NK :) Po za tym powysyłałam Wam zdjęcia na maila jak do którejś nie doszły to dajcie znać to prześlę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagapoamore witaj w naszych skromnych progach :) Pytać nie trzeba, trzeba pisać! Zgadza się, że gaduły jesteśmy, ale przy weekendzie zawsze cichniemy, tak więc się nie zdziw ;) Agulina, tak to właśnie bywa z tymi szefami :O Nigdy się tak do końca nie dowiesz o co mu chodzi i co w tej swojej głowie umyślił... mam tylko nadzieję, ze sprawa w końcu rozwiąże się dobrze i dla ciebie i dla koleżanki :) Gawit, to jak będę wiedział,z e w Łodzi będę to dam Ci znać! polecisz co ciekawsze sklepy :) Bo w sumie po 8 latach to już się mało orientuje w sklepach... tym bardziej w tego typu :D Co do lakatorów to ja bym się jeszcze wstrzymała z tym zakupem... tym bardziej, że nie jest to mały koszt. Na razie wybrać konkretny model, przeszkolić chłopa w tej kwestii i jak zajdzie potrzeba posiadania to go wysłać niech kupuje :D Po prostu różnie to może być z tym karmieniem piersią, niezależnie od naszych dobrych chęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dostalam leki : Fenoterol GSK isoptin luteina hemofer acidum folicum richter no i oczywiscie nospe forte ma ktos takie leki ?? mozecie mi powiedziec jak sie to przyjmuje bo ja mam napisane ale nie zbyt wyraznie i mam watpliwosci .... kurcze mam zakaz dotykania brzuszka bo to niby wywoluje skurcze nawet smarowac go nie moge :/ a co do butelek to mam z T.T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Witamy Sagę ! Bedę skrótem pisać, bo taki trudny ten nik :-) Też posłałam się na nk. Alex dostałam fotki! Idz Ty chudzino! :-) Mały masz ten brzuszek! Ale i na Ciebie kolej przyjdzie! :-) Ja też się martwię o Hamude! Juz nawet pytałam o nią jakiś czas temu. Przecież słowo jedno mogłaby napisac nam! Cokolwiek! gawit pisz do niej na nk. ojej uciekam.. potem dopisze się... papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj dziewczynki;-) dziękuję za zaproszenia;-) mam nadzieje, że szybko skojarze kto jest kto;D Widzę, że jest Was tu chyba ze 2 które mają termin na ten sam dzień co ja czyli na 1.11.2009;-) Idę się kąpać - będę do Was co jakiś czas zaglądać;-) bo lubie sobie poczytać i popisać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia Kochana dziewuszko rozbawiłaś mnie :) Jak miło usłyszeć w III trymestrze cięży "Ty chudzino" :))) Mała mama to i mała niunia ( łatwiej wyskoczy przy porodzie;) ) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Nadia, a lekarz to nic Ci nie mówił, że coś nie tak z szyjką?? Bo te leki to tak jakby Ci się szyjka skracała... Oczywiście ja nie chce straszyć, może po prostu lekarz jest przewrażliwiony :O I jeśli chodzi o Fenoterol, to musisz rozszyfrować jak Ci kazał brać, bo to różnie z tego co widzę dawkują... Sagapoamore tez Ci wysłałam zaproszenie :) Nie tylko Hamuda nam zniknęła.... z dziewczyn udzielających się to i Calineczka i Tyllka... i jeszcze kilka. Laseczki jeśli tu zaglądacie to dajcie znać co tam u Was, bo zaczynamy się martwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama86
witajcie, znalazłam was , szukając jakiś info na temat dolegliwości w czasie ciąży, jestem w 26 tygodniu i przewidywany termin jest na koniec listopada, niestety jeszcze nie wiadomo czy chłopczyk czy dziewczynka,pozdrawiam wszystkie mamuśki, trzymajcie się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama86 :) witaj i Ty :) ale fajnie, robi się nas coraz więcej :) Napisałam do Hamudy na nk i mam nadzieję, że się odezwie! Nadia faktycznie leki dostałaś na skurcze przedwczesne i na szyjkę! mówił coś lekarz na ten temat? Pozdrowionka i idę obiad robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialinska76 nie lekarz tylko mowil ze to na wzmocnienie szyjki i rozkurczowe ten Fenoterol mam brac 1/2 co 8 godzin ale nie wiem czy dobrze czytam te jego bazgroly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
Witaj na forum Sagapoamore :) Ja mam termin na 4.11 to tylko chwila po Tobie. Thekasia ja rodzę w szpitalu Coventry&Warwickshire Hospital i do szkoły rodzenia żadnej nie chodzę, tylko na 3 spotkania do szpitala ale tam będzie mowa o naturalnym złagodzeniu bólu, karmieniu, przewijaniu itp. Ale to dopiero na 7,14, 21 października. Bez żadnych ćwiczeń. Ja już mam butelki kupione i są firmy Avent, mam nadzieję, że się na nich nie zawiodę... Kama86 witam Cię :) Miło, że grono się powiększa :) Wiek -23 lat Termin porodu - 04.11.2009r. Waga : +12 Tydzień ciąży - 30 tc Płeć - chłopiec Imie : Igor ??? Miejsce zamieszkania - UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syropy i antybiotyki w nieszklanych? No to niedzisiejsza jestem bo nie wiedziałam. :D Dwie nowe koleżanki w jednym dniu na takim starym topiku? Świetne zdarzenie! Witaj, Kama! Co do osób, które dawno się nie pokazywały, to już się zastanawiałam co się dzieje. Może to chwilowe rozstanie z netem? Taką mam nadzieję. Ja w sumie też zniknęłam z jednego forum, gdzie kiedyś się udzielałam w topiku dla ciężarnych. Po prostu ten mnie w całości wciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama86
hej, spróbuje nadrobic zaleglosci i przeczytac wszystkie 178 stronnic by byc w temacie:), siedze na L4, wiec mam duuuzo wolnego czasu. nigdy nie pisalam na forum, wiec wybaczcie jesli cos bedzie nie tak... wiek: 23 lata termin: 30 listopada kg+: 8,3 tc: 26 płeć: niewiadomo:( imię: Bartuś lub Maja miasto: Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki ja dzis mam chumorek taki sobie byłam na krzywej cukrowej75g i wynik wyszedł nie zaciekawy na czczo mam 94 po wypiciu 75g glukozy po 1 godz 184 a po 2 godz 168 na szczescie do lekarza ide w poniedzialek zobaczymy co mi powie. A co do laktatorow to ja bym sie narazie wstrzymala z kupnem bo nie ktorym jest potrzebny a nie ktorym wcale i tylko niepotrzebnie wydamy pieniazki mysle zeby sobie obejrzec wybrac jakis fajny i w razie czego w szpitalu wysłac meża badz narzeczonego po niego zreszta w szpitalu zawsze jakis laktator jest do dyspozycji. A co do butelek to nie mam pojecia jakie zakupow nie robiłam jeszcze żadnych ale we wrzesniu zaczynam mam narazie 2 worki ciuszow od kolezanek musze poprzebierac i poprac ale mam narazie lenia ;) widziałam w ulotce z lidla fajne ciuszki ,spiworek kocyk i szlafroczek dla dzieciaszkow beda od 31 sierpnia warto sie przejechac i popatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny :) Alekxandrunia jeśli chodzi o est na glukozę 50 g to słyszałam że się z niego rezygnuje bo w wielu przypadkach daje zafałszowane wyniki np. daje dobry wynik a później się okazuje że jednak jest problem. mi lekarka kazała zrobić 75g i to po 28 tygodniu bo dopiero w tym terminie ujawnia się cukrzyca ciążowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama86, Ciebie również witam :) Fajnie, że ciągle pojawiają się nowe dziewczyny :D Alex, mój lekarz też kazał mi robić od razu test 75g. Powiedział, ze jest bardziej wiarygodny i też dopiero kolo 28 tyg. To obciążenie 50g nie zawsze daje jednolity wynik i czasami trzeba je powtarzać i to z reguły z 75g, zatem lepiej raz a dobrze :) Ale jak to mówią, każdy lekarz ma jakieś swoje przyzwyczajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bar2basia3 ja wlasnie zadzonilam pod numre dany mi przez polozna na zajecia przeporodowe dla Polek. polzne prowadza to angielskie i nie wiadomo czy bedzie tlumacz ale z tym nie ma problemu. spotkania sa dwa po 2 godziny w wrzesniu. a co mi tam ! zaciagne meza i zobaczymy co to :) ja jestem tez pod opieka lekarska wiec mam dodatkowe spotkania z lekarzami i za klika dni tez-z anestezjogami w szpitalu w ktorym rodze. nie wiem co mi tam beda robic. nie znam nikogo kto by tak mial :(( zabralam sie za mistrza klawiatury i jakos bardziej mnie to denerwuje niz to warte...wogole cos mi ciezko sie skoncentrowac i mam zero koordynacji palcowej teraz! nawet na forum robie non stop literowki a nigdy tak nie bylo ehhh, wy tez tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz też powiedział że napawdę miarodajne jest dopiero badanie z 75 g glukozy. Ale te 50 g na pewno też daje pogląd na stan osoby badanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z innej beczki widzę ze większość z was ma już wybrane imię. ja nadal w kropce zawsze chciałam synka i miałam już kilka wybranych imion wstyd się przyznać ale o córce nie myślałam. i co wyszło będzie baba choć mam jeszcze nadzieję że może :):):) coś wyrośnie. dla dziewczynki nie mam imienia i nie mam takiego które by mi się podobało a jak już coś wymyślę to tatuś mówi nie i koniec gadki. te co podobają się jemu ja nie uznaję i tak w kółko. mam nadzieję że zanim się urodzi coś wymyślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaa, a ja myślalam że będę ostatnia z koncepcją na imię dla dziewczynki (dla chłopczyka miałam) :D. A jednak się udało i to chyba dzięki temu że siedliśmy do przeglądania imion z Wikipedii, i mojemu facetowi jedno się spodobało a ja uznałam że nie jest złe. Wówczas stanęło na tym że jeśli nic innego się nie pojawi, to mała zostanie Iwą. Nie jestem przekonana do "Iwy" ale... żadne imię mnie nie przekonuje a coś postanowić trzeba. :D Szkoda tylko że w mojej rodzinie owe "Iwa" nieszczególnie się podoba. No ale wszystkich zadowolić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
Thekasia, to daj znać co i jak na tych zajęciach. Ja pewnie teraz na spotkaniu z położną omówię przebieg porodu, jakie mam możliwości i na które z nich jestem zdecydowana. Pewnie o epiduralu będzie opowiadać, chociaż ja nie chcę... michaaa może wybierzecie jakieś imię, a po porodzie okaże się, że nie pasuje do Maleństwa i dacie całkiem inne. My mamy wybrane, ale ostatecznie decyzję podejmiemy jak zobaczymy się z naszym synkiem. Najwyżej na dokumentach ze szpitala będzie tylko nazwisko. Dziewczynyyyyyyyyy, mebelki już są. Dzisiaj skończone a jutro po ogarnięciu pokoiku zrobię zdjątka i Wam prześlę chcecie??? Wiek - 23 lat, Termin porodu - 04.11.2009 Waga - +12 kg Tydzień ciąży = 30 tc Płeć - chłopiec Imię - Igor Miejsce zamieszkania - UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja wróciłam z wojaży :) Powiem Wam, że dziś miałam super dzień, a bałam się jechać bo nie wiedziałam jak to zniosę ale sama się dziwię, że tak się fajnie czułam :) Przede wszystkim ból spojenia przechodzi, nastąpiła dziś duża poprawa z czego bardzo się cieszę i mi ulżyło jak nie wiem :) Ogólnie to wypad się udał, ale wielkich zakupów nie zrobiliśmy. Rzeczy dla dzidziusia tylko obejrzeliśmy bo ceny w warszawie są po prostu chore :O Ot takie rozeznanie mam co jest w sklepach i wiem że na allegro jest o wiele taniej! W Ikei kupiłam jedynie lampę stojącą do pokoju malucha, niestety nie było jakichś fajnych przecen i ogólnie byłam trochę zawiedziona, mimo że środek tygodnia to ludzi było w cholerę i jakoś drażniło mnie otoczenie, nie można było na spokojnie połazić :O No ale za to kupiłam spodnie ciążowe na jesień - fajne dżinsy i buty sportowe, bo uznałam że pod koniec ciąży to tylko takie będą najwygodniejsze. Tak wiec ogólnie jestem z wyjazdu zadowolona :) No tylko mój maluszek coś od wczoraj słabo o sobie daje znać, czuje go ale jest nadzwyczaj delikatny, może to przez tą pogodę, a dziś na prawdę było gorąco! Witam na forum nowe twarzyczki 🌻 aaa Nadia - dostałaś silne i inwazyjne leki, takich leków nie powinno się przepisywać na wzmocnienie! Przede wszystkim lekarz powinien jasno Ci powiedzieć jaki jest stan szyjki skoro przepisuje takie leki. Fenoterol trzeba brać ŚCIŚLE według zaleceń z tym lekiem nie ma żartów! Przemyśl sprawę bo może warto zmienić lekarza..... Teraz zmykam pod prysznic i do łóżeczka bo jesteśmy zmęczeni :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bar2basia3 moja polzna to jakas nienajlepsza jest. spotkanie trwa zwykle 5 minut. pomaca brzuch, wpisze notki, i da ulotki. nic nie pyta, niewiele mowi. sama jak sie pytam to jakos mam wrazenie ze odpowiiada jednym zdaniem byle sie mnie pozbyc, choc generalnie jest mila-jak wiekszosc anglikow. ja na epidural sie pisze! ale w sumie troche juz wiem wiec ta szkolka juz tylko dla pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór.... juz daję znać co u mnie czytam czytam ale teraz nie mogłam za bardzo obserwować co się dzieje --------- leżenie pojawiły się skurcze ..... u mnie po staremu zgaga może taki nik sobie dam malox musi być saszetka co wieczór poza rym złe wyniki morfologii---- żelazo, feminatal, na usg w przyszłym tygodniu mam nadzieję że wszystko bedzie ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam tylko na chwilkę zobaczyć co słychać od południa. Witam nowe dziewczyny na forum Sagapoamore i Kame :) . Ja też dołączyłam niedawno ale tak mnie wciągło to forum, ze teraz codziennie tu zaglądam. Same fajne przyszłe mamusie tu są i wiele ciekawych i ważnych tematów poruszają :) . Moje maleństwo dziś kopie cały dzień. Od rana to już chyba z 50 kopniaków naliczyłam. Oczywiście ciesze sie bardzooooo. Ja ogólnie czuję się dobrze, tylko coraz częściej dokuczają mi skurcze łydek i stóp :( . Nadia dziewczyny mają rację skonsultuj może branie tych leków z kimś innym bo "takich" leków nie przepisuje się ot tak sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowo :) Witam Sagapoamore i Kama :) Nadia uwazaj z tymi lekami bo to sa powazne leki. Fenoterol to lek dzialajacy rozkurczowo na miesnie macicy, chroni przed przedwczesnym porodem i poronieniem. Jednak przenika do plodu mogac powodowac przyspieszone akcje serca. Dawkowanie jest zalezne od zapotrzebowania na ten lek ale jesli masz brac 1/2tabl na 8h to jest to mala dawka. Isoptin to tez lek rozkurczowy. Luteina to progesteron czyli hormon odpowiedzialny za podtrzymanie ciazy, chroni przed poronieniem. Hemofer to zelaza a acidium folicum to kwas foliowy. Kwas foliowy bierze sie przed ciaza i w trakcie 1 trymestru gdy ksztaltuje sie uklad nerwowy, teraz nie wiem jaki jest sens jego brania skoro nie odklada sie on w naszym organizmie, bo jest wydalany z moczem jesli nie ma zapotrzebowania. Uwazaj kochana. Sagapoamore ja mam termin na 01.11.2009 a w moim brzuszku mieszka synek co potwierdzilo juz 3 lekarzy :) :). Wyslalam Ci zaproszenie na nk (Karolina B.) Tasia masz kochana nietolerancje glukozy czyli tzw. cukrzyce ciazowa. Kochana czeka Cie dieta i pomiary cukru glukometrem, jesli chcesz wiedziec cos wiecej to daj znac bo mam juz wszystko obcykane i jestem po szkoleniu z diabetologiem. A co do badan na cukrzyce czyli obciazenie glukoza to 50mg jest to test przesiewowy, natomiast 75mg jest to juz test diagnostyczny ktory daje czarno na bialym czy mamy doczynienia z tzw. cukrzyca ciazowa. Test 50mg robi sie przed 28tyg, natomiast test 75mg robi sie po 28tyg gdyz cukrzyca objawia sie dopiero po tym czasie ciazy. Takie info uslyszalam w szpitalu. Michaaa ja dla coreczki mialam wybrane imie Hania :) Ejmi wiem ze w Warszawie ceny porazaja :), za to jak jade gdziekolwiek indziej to mam wrazenie ze jest tanio :). A w Ikei zawsze sa tlumy. Alexandrunia podeslij i mi fotki: karolajna@gmail.com :) A u mnie bez zmian, mezowinka zdycha a ja zostawilam go popoludniu i spotkalam sie z koleznka z pracy, poplotkowalysmy :) Jedyne co ze sie nasiedzialam i kregoslup boli, oj boli :( Pozdrawiam i milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do lekow to gin mniej wiecej powiedzial na co sa co do kwasu to bralam przez chyba 3-4 pierwsze miesiace ale on mowi ze warto brac do konca ... do tego lekarza zglosilam sie bo strasznie bolal mnie dol brzucha a dzidzie mam nisko i po dokladnych badaniach przepisal te wszystkie leki za 3 tyg mam kolejna wizyte i jak bedzie poprawa to mi odstawi czesc lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandrunia dzięki za fotki - Ty naprawdę chudzinka jesteś ale brzusiu już od ostatniego zdjęcia ciut większy. Gdzie ta dzidzia się mieści??? Pewnie za mc wyskoczy Ci fajna mała piłeczka, a malutka mama wcale nie oznacza małej dzidzi. Ja już chyba gdzieś pisałam ,że mam koleżankę, taka chudzina jak TY, tylko piłeczkę miała na brzusio w 9mc a synuś duży. Oj duży się urodził 60cm i 3900. Ale swoją drogą fajnie masz. Nic do zrzucenia po ciąży. Deseo - wysłała Ci swoje fotki. Proszę o rewanż :) . I inne laseczki, które się nie pochwaliły swoim brzusiem aandrejew@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj niewiem Nadzia uważaj lepiej, a ten lekarz to jakiś z przychodni czy prywatnie byłaś??? Skąd dokładnie jesteś??? Jak chcesz to ja mogę Ci polecić mojego lekarza z Katowic. Ja trafiłam do niego po dwóch poronieniach i naprawde jest kompetentny i dobry w tym co robi, z tym że prywatnie. Jak coś to pisz na maila aandrejew@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja fotki zrobie na poczatku miesiaca tradycycjie to wam podesle-= ostatnie mam z poczatku sierpnia. kto chce niech wysyla jakasia1980@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×