Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Iwusia moja szyjka 3 sierpnia miala 4 cm, wiec niestety trochu jej ubylo:( no ale coz leze i ogladam tv, jakos dam rade. a ten urinal dostalam na zakwaszenie bo ph w moczy wyszlo 6,5 wiec sporo. a co do lezaczka to teraz tez sie zastanawiam czy jest sens kupowac, kolezanka jak miala z tymi wibracjami to mala w szal wpadala ale bez tego brzeczenia lubila tam lezec i bawic sie maskotkami na palaku. w sumie jeszcze troszku czasu na przemyslenie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Uff. Przezyłam jakoś dzisiejszą podróz od 8 do 17.30 w trasie. Ale przynajmniej nie siedziałam sama w domu, tylko pojeździłam z moim sobie. Miło było, choc daleko. Całe województwo zjechalismy. A ja chyba w przeciwieństwie do Was mam same pozytywne przeczucia i mysli zwiazane z ciażą i dzidzia. Wrócił moj stan początkowy.Czyli luźne podejście i przekonanie,ze wszystko bedzie dobrze i tylko dobrze. To w dużej mierze zasługa mojego faceta, który mnie bardzo pozytywnie nakręca. Minął mi przeogromny i rozpaczliwy strach (po tragedii znajomych) i sama siebie nastrajam pozytywnie. W dodatku moja ginka poojechała na wczasy i jak myslałam,ze czas zacząć wizyty co dwutygodniowe, to nastepna mam dopiero za 5 tyg , o nie już za 4. :-) Zatem przez ten czas musi być dobrze i już! Mowie Wam, takie myslenie działa. A jak dzidzia się mniej rusza to po prostu spi. to oczywiste.:-) 10 ruchów ma byc na dzien - tak ginka mówiła. Jesli macie 10 w 30min to fantastycznie i nie wiem skad te czarne mysli! W dodatku im dalej w las tym miejsca mniej i dzidzie naprawdę będą się coraz mniej ruszać, zatem już przyzwyczajajcie się do tych myśli. Poza tym kóraś dobrze napisała,ze też zamiast kopniaków coraz więcej bedzie takich podskórnych ruchów - ja wtedy mówię,ze wężowina przeszła - takiego wypinania pupki, wypychania rączki lub nózki. Ela i nadia dziękuję za fotki! Dziewczęta kwitnaco wyglądacie i kurde takie z Was chudzinki,ze mam kompleksy! ;-) Alex - jednak chyba gondole musisz zakupic, bo jednak dzidzia codziennie spacer na świezym powierzu musi mieć i zima cieżko bedzie w spacerówce lub foteliku. A spacer w centrum handlowym to nie to samo co na dworku. Tak mi się wydaje i tak mnie dziś pouczono - jak spytałam czy gondola jest konieczna. hihi. Hanulka - wczasy mam nadzieje udane i wypoczęłaś i relacje się Wasze poprawiły! mathea - Kochana, jak masz ochotę sobie popłakac to płacz - gwarantuję,ze to pomaga i człowiekowi ulzy jak sobie popłacze. I nie zamartwiaj się, wszystko musi być dobrze. Po coś ta dzidzia Wam została dana, nie poto by Was dobić,ale wzmocnic! Gwarantuję,ze dacie radę i wyjdziecie pomału na prostą. A na samotność niestety nie poradze. Ja mimo iz w Pl mieszkam to sama tu jestem w tym mieście jak palec. Ale cóz. Licze,ze na spacerkach z wózkiem lub w piaskownicy ;-) poznam jakieś fajne dziewczyny. Co do szkoły rodzenia - to z pewnością niezbedna nie jest. Moja kumpela z pracy orzekła,ze ona ani przy pierwszej ani przy drugiej nie planowała nawet iść, bo szkoda czasu. Ja z własnej ciekawosci zapisałam się, bo uwielbiam wszelkiego rodzaju szkolenia, kursy, nowosci - jestem otwarta na wiedze,a jeszcze bardziej ciekawa nowych umiejetności - bo na te szczególnie licze. Gdyby się nie udało zapisac to nie rozpaczałabym, bo wiadomo,ze na porodówce wszystko powiedza,a połozna pokaże przez te 3 dni pobytu w szpitalu po porodzie co i jak z dzieciątkiem robic -np. jak go pod kranem umyć. hihi W necie są internetowe szkoły i mozna je z pozytkiem obejrzec i duzo dla Siebie wziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela nie martw się wszystko będzie dobrze:) Łatwo powiedzieć ale trudniej zrobić, ale uwierz, ja cały czas modlę się żeby wszystko dobrze się skończyło, bo maja szyjka to ma tylko 1,5cm:( Co do leżaczków to ja narazie nie kupuje, jedynie jak maluszek się urodzi, ale coś mi kuzynka wspominała, że może mi swój pożyczyć :) Mam takie pytanie co do butelek dla niemowląt, co kupujecie, albo co polecają doświadczone mamy. Moja siostra była dziś w sklepie z artykułami dla dzieci i spisała mi te najlepsze, więc : Butelki AVENT : 125 ml - 19,50 260 ml - 26,50 330 ml - 29,90 Butelki DR BROWN'S 120 ml wąska - 24,40 120 ml szeroka - 31,30 250 ml wąska - 29,70 250 ml szeroka - 35,50 Jest jeszcze taki "zestaw startowy" firmy LOVI , tańszy odpowiednik AVENTU i zestaw kosztuje 125 zł , w skład jego wchodzą : butelka 125 ml - 2 szt. butelka 260 ml - 2 szt. smoczek uspokajający- 1 szt. smoczki (chyba do butelek) 0+ - 6 szt. szczoteczka do mycia I tak właśnie zastanawiam się którą firmę wybrać, oczywiście wszystkie butelki są antykolkowe :) Pozdrawiam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, Elunia - przykro mi z tą szyjka - rzeczywiscie się skrócviła,ale tragedii jeszcze nie ma! Jednak leżeć trzeba i wypoczywać. I tak dobrze,ze przy koncówce. Natalia i Iwusia już od dłuższego czasu polegują i dają radę! Podziwiam! Ale w koncu tylko tyle możemy zrobić dla dziecka. Trzymam kciuki, by na nastepnym badaniu okazało się,iż oszczedzanie się dało pozytywne efekty i szyjka się wydłuzyła!!!! Mathea - na skurcze bierz magnez - najlepiej z wit B6, gwarantuję,ze skurcze miną. Jelsi mozesz poproś gina o przepisanie,a jak nie to sama sobie kup i bezpieczną dawkę bierz. 3-4 dni i bedzie po skurczach. Próbowałaś z poduszka duza miedzy nogami spać? Mnie ona pomaga utrzymac te pozycje na boku, choc nie ukrywam,ze marzę o czasach gdy spałam sobie na brzuchu - bo to moja ulubiona pozycja!!!! A i jeszcze się Wam pochwale! Pisałyscie tu o róznych miłych rzeczach , które Wam Wasi meżczyźni sprawiaja - kwiaty, bizuteria. A moj to juz nie pamietam kiedy mi kwiatki kupił, pewnie na dzien kobiet ostatni raz, bizuterii nie nosze, więc odpada.... ja wiem ,ze on bardzo dba i się stara i mleko i herbatki i kawusia do łózeczka i zmywanie, sprzątanie, pranie i zakupy i takie tam.. ale ja bym chciała coś więcej. hihi! (zamiast się cieszyć,ze chłopina juz na głowie staje by mi dogodzic) i przed chwilka mi orzekł,ze zamówił dla mnie taki fotel ,by mi się wygodnie siedziało http://www.allegro.pl/item708411281_worki_sako_od_fatty_niesamowita_ulga_pufka_free.html i taki rogal (?) http://allegro.pl/item716400329_z_mysla_o_mamach_i_dzieciach_fatty_snake.html dla mnie ,a potem dla dzidzi się przyda. Normalnie się wzruszyłam... a on mi mówi, Agunia - bo jak chce o Was dbać bardzo.. Słodziak normalnie, choć wydaje mi się,ze łożeczko dla dziecka bardziej by się przydało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia86 ja kupila gotowy juz zestaw Tommy Tippe a w nim _ - sterylizator z wyswietlaczem cyfrowym - podgrzewacz do butelek - 6 butelek 260 ml - 4 butelki 150 ml - 6 dyspenserow do mleka - 2 buteli 160 ml - 4 dodatkowe smoczki na butelki? (nie wiem jak to nazwac) - nakretki na pojemniki - smoczek - szczypczyki do wyciagania butelek ze sterylizarora -szczoteczka do mycia butelek tu masz ten zestaw http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Feeding/Steriliser-and-Warmers/Tommee-Tippee-Closer-to-Nature-Essentials-Set(0070825) cena 60 funtow za caly zestaw. nic wiecej nie potrzeba do zywienia. jest super i sie oplaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo wieczorkiem :) Hanka witam po wojażach :) A jutro napisz koniecznie coś więcej ! Agulina, tez się zastanawiam czy nie zwiększyć od września częstotliwości wizyt u lekarza, bo dotychczas miałam je co 4 tygodnie. Teraz wizytę mam 4 września i chyba się go o to podpytam. Choć nie sądzę, żeby miał coś przeciwko, w końcu to prywatny gabinet ;) natalia86 myślę, że na początek to większa niż 125ml nie jest potrzebna ;) Co do firmy to nie doradzę bo sama się nad tym zastanawiam. Jeszcze jedno mnie tu nurtuje czy koniecznie szklane?? Czy można tez kupić plastikowe....?? Aaaa no i chciałam Wam powiedzieć, ze w przyszły poniedziałek tj. 31 sierpnia w Lidlu będzie sporo rzeczy dla maluszków :) Poniżej link do strony http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20090831.index Nie wiem jak to jakościowo, ale czasem można tam dostać coś dobrego i niedrogiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina ja mam tego pufa tylko czerwonego a to pod nogi w rzeczywistosci nie jest takie wypchane ;/ ale nie powiem bardzo wygodnie mi sie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysle wam tak http://www.toysrus.co.uk/index.jsf?fh_eds=%EF%BF%BD&fh_search=tommy+tippee&fh_view_size=10&fh_start_index=0&fh_location=%2f%2ftrus%2fen_GB%2fcategories%3C{trus_trus}%2fitemtype%3dproduct&omitxmldecl=yes to o wiele taniej jak oddielnie kupowac za niecale 300 zl masz juz wszystko i to super firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linki cos nie dzialaja wpiszcie w google 'toys r us' a potem na stronce tam wpisz przy search -szukaj : tommy tippee i wyskoczy jako 1 ten zestraw (closer to nature)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pattrze na te polskie ceny i szok. sam moj sterylizator kosztuje na allegro od 250 zl! to ja za niecala 300 kupilam mega zestaw. na prawde ceny sa 2 raqzy wyzsze jak w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem. Byliśmy z mężusiem u kuzynki bo zadzwoniła, żeby wpaść i przywieźliśmy dwa pudła rzeczy dla dzidzi. Dużo body i pajaców, kilka śpiochów, kaftaników, dresików i co najbardziej mnie cieszy dwa kombinezony jeden na 68 a drugi na 74 tak że myślę, że całą zimę mały z głowy. Bardzo się cieszę bo mnóstwo tych rzeczy i naprawdę słodkie. Agulinia fajny ten fotelik. My w zeszłym roku kupiliśmy super mięki narożnik ze skóry do salonu i mnie właśnie tam najwygodniej jak już mnie plecki i nóżki bolą, ale ze strony mężusia fajny gest. Dba o Ciebie. Co to tej szkoły rodzenia to mnie raczej rozchodzi się o to, żeby zobaczyć porodówkę, poznać szpital, położne i i ze względu na mężusia też, tak że pójdziemy napewno. U nas taka przyjemność kosztuje 200zł - 4 zajęcia po 2 godz. ale co tam. Dają podobno listę co trzeba mieć dla siebie i dziecka. Pani nas zapisała wstępnie na 18 września a jak wróci oddziałowa z urlopu to mam to potwierdzić. Ja też od początku jestem na L4 tak ze się trochę rozerwę. Mąż odkąd w zeszłym roku zmienił pracę jest czasowy tak że ok. Iwusia25 mój email to aandrejew@interia.pl Proszę o zdjęcia a ja podeślę swoje i proszę o zdjęcia inne przyszłe mamuśki... Ela kochana napewno będzie wszystko dobrze. Jak trzeba leżeć to trzeba. Musisz przetrzymać. Dzidzia najważniejsza. Dla ciebie 🌼. Gawit trzymam kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - super, że dałas to info. Obejrzałam sobie promocje i śpiworek mio się marzy. Wszystko inne juz sobie znalazłam na allegro,wiec ostatecznie mam gdzie kupic. No własnie thekasia - takie nam tu serwujesz towary... nie na nasze zarobki. hihi Zestaw fajny,ale nie planuję laktatorów i butelek kupowac na razie. Nastawiam się na pierś. I to bezproblemów. hihi. Butelki i smoczki mam wybrane w mojej hurtowni i w razie czego moj tam pojedzie by zakupić. Ale nie wcześniej niz po 3- 4 miesiącu.(takie mam boskie plany) Uciekam, bo moj mnie wzywa i się wkurza... hihi Film bedzie puszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia ja też mam podobne plany :) i też jestem pełna optymizmu. Musi być dobrze i już. Myślę, że zakupię tylko z dwie butelki i z 2 smoczki na początek a później resztę dokupimy. thekasia super te stronki ale u nas w pl takie rzeczy jak Ty nam pokazujesz to naprawdę kosmos cenowy... Ja dostałam dzisiaj od kuzynki 2 kupony upoważniające do zniżki 50% na pieluszki Huggies. Podobno są w sierpniowym magazynie Dziecko. Podaje Wam linka: shttp://www.pieluszki.pl/ Przy okazji fajna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
Witajcie Mamusie :) Ja tu co dzień zaglądam, ale tylko Was "poczytać", a dziś mam czas na napisanie co u mnie. Zacznę od tego, że czytam książeczkę od AGULINII i uważam, że jest świetna. Jeszcze całej nie przestudiowałam, ale mądre rzeczy tam kobieta pisze i w niektórych kwestiach jestem spokojniejsza. Co do spania, to budzę się w nocy kilka razy przy przekręcaniu, albo jak jest za chłodno, ale mi naprawdę pomaga podusia między nogami - w kolanach - i pod brzuszkiem. Czuję ulgę jak już się układam do snu i przybiorę tę pozycję. Thekasia też uważam, że ten zestaw z Toys jest świetny i dostałam go w prezencie, także buteleczki, smoczki i sterylizator mam z głowy. Agulinia ja podobnie jak Ty jestem optymistycznie nastawiona, chociaż już byłam w szpitalu na zatrzymaniu skurczy. Wiem, że wszystko będzie ok, zwłaszcza że już tyle za nami i została dosłownie chwila do przyjścia na świat naszych Skarbów. Tak sobie czytam, że wiele z Was uczęszcza do szkoły rodzenia. Ja niestety nie mogę chyba nazwać mojej "szkołą rodzenia". Mam tylko 3 spotkania w szpitalu, w którym będę rodziła. Obejrzę porodówkę (gdzie ponad dobę leżałam), pokoik do rodzenia w wannie a oprócz tego Pani pokaże jak karmić maleństwo i ma być jakaś mama karmiąca ze swoją Dzidzią (odważna kobieta, przychodzi ze zdrową Dzidzią do szpitala, gdzie pełno zarazków i innych bakterii) :/ Dziewczyny ja też muszę leżeć do porodu i się oszczędzać i Wam powiem, że nie oszukuję i dotrzymuję zaleceń lekarzy, ale mimo tego czas tak szybko leci, że aż strach. Wcale mi się nie nudzi. Teściowa - złota kobieta w moim przypadku - wszystko mi wyprała i wyprasowała pięknie, mój Miły kończy mebelki - są przepiękne, pastelowe zielone z żółtymi frontami, na komodzie Kubuś je miodek, na szafie tygrysek bryka i na szufladach od szafy Kłapouchy. Boskie. Pozdrawiam Was wszystkie Brzuchatki i życzę duuuuuuużo zdrówka dla Was i Waszych Maleństw :) :) :) Wiek - 23 lata, Termin porodu - 04.11.2009 Waga - +12 kg Tydzień ciąży = 30 tc Płeć - chłopiec Imię - Igor ??? Miejsce zamieszkania - UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Próba wpisu -druga dziś. hihi My idziemy znów do szkoły rodzenia - lekcja druga. Napisze potem co było nowego. Zapowiedziałam mojemu, by nie liczył na kolejny taniec pupek! Co to to nie! ;-) I pani pewnie zapyta kto ćwiczył w tym tygodniu i ja oczywiscię NIE ĆWICZYŁAM! Jakoś mi z głowy wypadło. Kto by pamiętał o mieśniach Kegla, ja tylko jak wychodze z kibelka, bo jak wchodze to ciesze się ogromnie,ze szybko moge opróznić pecherz i już. ;-) Czekam na wspaniałe wieści od Waszych lekarzy i z usg - kto ma! basia - cieszę się,ze ksiazka przypadła do gustu, tez się musze wziąć za nią. Aż mi się marzy zobaczyc Wasz pokoik z tymi mebelkami! Fakt - Twoja szkoła rodzenia to kurs przyspieszony,ale najważniejsze rzeczy poznasz. i to wystarczy! Mysle,ze każda przyszła matka, gdy się zgłosi na porodówke to połozne ja oprowadzą i opowiedzą co i zaś, nie trzeba chodzic do szkoły. Nasza ze szkoły kazała jechać i sobie wczesniej obejrzeć wybraną porodówkę. Planuje zakupic sobie ksiazkę o zdrowym zywieniu maluszka - ale ani autorki (młoda matka dziennikarka,) ani tytułu nie pamiętam. Spróbuje poszukac w necie lub empiku, bo pozycja wydaje się być świetna. Dobra, uciekam! Ściskam i miłegooo dnia! Iwusia - nie mam Twojego @ lub go zapodziałam. Nie posłałam zatem fotek! Slij zatem Ty do mnie na tudja@world.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki :) Ja mam za sobą super nockę :) Wzięłam wczoraj Furaginum, wypiłam chyba ze 3 herbaty z cytrynką i przeszło kucie w pęcherzu :) Nie ma to jak dobrze się wyspać :) Aguliunka79 bardzo dziękuję za zdjęcia, brzuszek piękny i pokaźny :) Mathea myślę, że o tych bólach powinnaś natychmiast poinformować swojego gina! Jeśli chcesz pokazać jak maluszek skacze w brzuchu to nagraj go na telefon dla męża i pokaż, ja tak robię tylko na pamiątkę aby kiedyś sobie zobaczyć jak bobas się wiercił w brzuchu :) Jeśli chodzi o myśli to mam podobnie :/ Martwię się ale nie o małą, bo ona ciągle się wierci i wiem, że jest wszystko dobrze tylko martwię się czy na pewno sobie poradzę, czy szybko dojdę po porodzie do siebie itd. Myślę, że jest to spowodowane tym, że siedzi się samemu w domu i tzw. się świruje :/ Agulinia gondolę nawet muszę kupić, bo jest w zestawie ze spacerówką, a fotelik sama sobie dokupię :) Po za tym to mili jeździ na rajdy po galeriach, a nie ja :))) Fotelik będziesz miała boski :) A ten rogalik to na prawdę fajna sprawa :) natalia86 ja jestem z pierwszym dzieckiem w ciąży ale wiem z rodzinnego doświadczenia, że Avent ma najlepsze butelki i smoczki pomimo tego, że jest dość drogi. Laseczki na chwilkę obecną uciekam :* Ale i tak do Was jeszcze dziś zajrzę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ No ja już po wizycie radosna jak skowronek :) u mnie i macica i szyjka w porządalu, ale najważniejsza to moja NIUNIA!!!!!!!!!! bo już na 100% wiem, że będzie dziewczynka! mam piękne zdjęcie warg sromowych :) najważniejsze to to, że jest zdrowiutka! pięknie rośnie :) waży już około 1400 gram, czyli tłuściutka po mamusi będzie ;) serduszko jej pięknie biło! Eh jestem taka szczęśliwa, że normalnie nie umiem tego opisać :) przytyłam tylko pół kg od ostatniej wizyty :) nadal mam brać leki, które biorę :) tak się już do nich przyzwyczaiłam, że głupio byłoby mi bez nich ;) mam sobie kupić lactovaginal i stosować na przemiennie z tymi globulkami dopochwowymi, które mam w domku , które były robione na receptę :) no i mam mierzyć w domu ciśnienie, bo podobno buźkę mam opuchniętą! jak dla mnie to ona mi tak przytyła, a nie opuchła ;) a ciśnienie mierzę i mam w normie 120/70 czasem 130/80 :) a malutka leży póki co główką do góry, łożysko jest na ścianie tylnej, wysoko, pierwszego stopnia dojrzałości, czyli ok :) Czekam dziewczyny na Wasze wieści po wizytach i oby były tak samo dobre jak moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Mamuśki!! Noc dziś u mnie przespana z małą przerwa na siusiu :) Mężu mnie obudził dopiero o 8 na śniadanko i nie bardzo wiedziałam o co mu chodzi ;) Oby tak dalej!! Agulina79, mężuś super się sprawił :D Rewelacja! mam nadzieje, że szybko przyjdą i będziesz mogla sobie wygodnie zasiąść. Co do tych butelek to tak jak pisałam nie ma co szaleć od razu z dużymi. maluszek na początku je mało a i część z nas będzie karmić piersią. Dlatego ja myślałam tylko o tych najmniejszych. Co do kuponów rabatowych to ja Wam podrzucę jeszcze jeden na pieluszki w TESCO. Rabat może mniejszy, ale większa paka i dłuższy czas realizacji :D http://www.tesco.pl/akcje-konkursy/01-huggies/index.php Sa jeszcze mleka HIPP ale dopiero od 6 miesiąca więc chyba nam sie nie przydadzą :O Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie :) Ja od wczoraj opiekuje sie mezem i wiecie co, czuje sie jakbym zajmowala sie dzieckiem :) biedak caly czas goraczkuje i ledwo zyje. Agulinia ja mam podobnie jak Ty - czuje sie bardzo szczesliwa, mam w sobie mnostwo spokoju i mysle bardzo pozytywnie. Maly sie rusza, choc nie tak jak miesiac temu kiedy mial wiecej miejsca, a kiedy go nie czuje to wlasnie mysle sobie ze spi - przeciez takie maluszki spia duzo. A z tym fotelem to super ze strony Twojego meza - bardzo fajnie sie w nim siedzi, jednak gorzej ze wstawaniem, bo to jakbys wstawala prawie z podlogi, wiec lekko tymbardziej teraz nie bedzie. Natalia86 mi moja przyjaciolka polecala firme Lovi, na poczatku kupowala wszystko Aventu ale malemu nie podpasowaly smoczki i przerzucila sie na Lovi i jest ok. Wiec nie wiem czy nie lepiej zaczac od tanszej firmy, choc wcale nie odbiegajacej jakosciowo. TheKasia fajny ten zestaw :), ja ostatnio zaczelam sie zastanawiac czy potrzebny jest sterylizator, zamierzam karmic piersia, wiec pewnie wstrzymam sie z jego zakupem, poza tym zawsze zostaja domowe sposoby naszych mam czyli poprostu wyparzanie butelek - tak samo dzialaja sterylizatory. A jesli chodzi o szkole rodzenia to faktycznie macie przyspieszone te kursy bo moja szkola rodzenia przewiduje 12 spotkan po 1,5-2h - polowa to wyklady a druga polowa to cwiczenia. Zaczynam od wrzesnia i juz nie moge sie doczekac. Agulinia i Agulinka wydaje mi sie ze przy karmieniu piersia laktator jest z reguly potrzebny, bo wystarczy ze malec nie bedzie wam sciagal calego pokarmu lub np. bedziecie musialy gdzies wyjsc (rozne sytuacje losowe sie zdarzaja) i wtedy trzeba sciagnac pokarm bo jesli bedziecie miec zastoj to bol piersi murowany, kanaliki sie blokuja i jest ciezko. Przeplyw mleka musi byc regularny, tak przynajmniej pisza w madrych ksiazkach :) Ja dzis mam zamiar zrobic segregacje ciuszkow ktore podostawalam bo niektore sa zniszczone i pewnie ze 2 prania zrobia z nich szmatki wiec je odrazu odrzuce. A w piatek wybieram sie na zakupy z mama i przyjaciolka, zamierzam kupic wszytsko mniejsze rzeczy jak smoczki butelki, dokupic jeszcze ciuszki, kosmetyki i takie tam :). Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit ciesze sie Twoim szczesciem i obys juz do konca ciazy miala tak radosne nastawienie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Gawit - A NIE MÓWIŁAM :) cieszę się bardzo :) Ja też jestem po wizycie i też u mnie wszystko OK :) Lekarz jak mnie tylko zobaczył to od razu powiedział "o widzę że spojenie się rozeszło " od razu poznał po moim chodzie, podobno łażę jak kaczka :O No i generalnie wszystko jest prawidłowo. Tylko schudłam 1 kg czyli waga zostaje nadal 5 kg na plusie - lekarz mówi że prawdopodobnie przez moje zamartwianie i jedzenie szpitalne :O No ale może nadrobimy. USG na razie nie będziemy robić bo mu starczyło to szpitalne, prawdopodobnie ok 34 tygodnia zrobimy dopiero. Spojenie mi się rozeszło na pół opuszka palca i gin mówi że to nie wiele, a boli bo to normalne, jedne kobiety czują ból inne nie. Może mnie boleć już do końca ciąży albo przestanie - nie ma reguły. Jedynym lekarstwem na to jest leżenie :O Tak wiec w zależności jak będzie bolało to sama mam sobie dozować dawki odpoczynku. Szyjka wróciła na swoje miejsce i w środku wszystko wygląda OK. No i poza tym to nic nowego :) Nie mam nakazu leżenia wszystko zależy od mojego samopoczucia, sama mam decydować kiedy czas na odpoczynek a kiedy mogę sobie pozwolić na rozrywkę :) Ot i tyle, żadnych rewelacji :) teraz się posilę i jadę na miasto połazić po sklepach, może coś kupię dla maluszka :) Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za kuponik na pampersy w tesco:) u mnie kiepsko, dobila mnie ta wczoraj sza wizyta u lekarza, staram sie nic nie robic ale i tak brzusio sie napina, niuniu wierzga i normalnie sama nie wiem co mam myslec. a ogolnie to nawet ok, leze, leze, program tv znam na pamiec szczegolnie ten popludniowy kiedy moja niunia jest u tesciow. i jak sobie pomysle ze musze lezec to sie ciesze ze za tydz idzie do szkoly bo przynajmniej do 3 bede miala luz. najgorsze ze mnie we wrzesniu czeka jeszcze 1 zaliczenie, no i od pazdziernika normalnie zajecia na uczelni, a tu cholerka mam lezec. najwyzej tylko na cwiczenia bede chodzila, albo i nie. zaniose zasw od lekarza zeby sie nie czepiali za nieobecnosci i byle niuniu dotrzymal do 36 tyg w brzusiu.myslalam jeszcze o dziekance ale szkoda mi roku, i bije sie z myslami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit, ejmi super wieści :) ela wiesz moja szyjka też kiedyś miała 4 cm :( a teraz lipa więc leż kochana. A jeśli chodzi o mnie to mogę też troszkę chodzić :) więc sobie chdzę mogę np wyjąc naczynia ze zmywarki, pranie z pralki lub suszarki itp :) pozatym wiem co czujesz też mam małe dziecko i nie da się 24 h na dobę leżeć. Ja biorę Fenoterol i wiem że muszę wytrzymać jeszcze 5 tygodni !!! a od soboty 4 :P więc odliczam dni :) potem będę hasać ;) a teraz oszczędzam się i jak coś zakłuje lub za boli to marsz leżę, a ta sobie tu siądę tam cupnę tu poleżę i jakoś zlatuje- ząłatwiam przy okazji jakieś swoje firmowe sprawy itp. Ale modlę się by wytrzymać. O wychodze też na spacery np plac zabaw ale tylko z obstawą i nawet w dębkach w zeszłym tyg byłam na plazy poleżeć. Elu a masz rozwarcie?? Kurcze dziewczyny dostałam jakiegoś mailera że cos nie doszło z moich fotek, więc jeśli któaś chce to napiszcie mi maila to wyślę, bo narazie dostałąm odzew od thekasi :) która oczywiście wygląda kwitnąco, i ta sukienka w odcieniach czerwieni ( chyba :P ) podkreśla brzusio idealnie. :) Co do butelek to ja mam tomme tippe i jestem zadowolona i większych niż 260 ml d tej pory nie potrzebujemy, ale moje dziecko absolutnie nie jest wyznacznikiem bo to niejadek!!!! Wystarczy na początek 1-2 butelki te mniejsze. A sterylizator... nie używałam ale ostatnio wyczytałąm, ze użądzenia do gotowania na parze mają tą samą funkcję :) więc nie potrzebny mi kolejny grat :) w moim super dużym mieszkanku. agulinia super te fotele- też bym chciałą ale nie mam gdzie postawić chyba na klatce, za to wymusiłam ostatnio na mężu bransletkę :P bardzo ładna :) Firma Lovi ma teraz super niekapki 360 stopni musze taki zakupić dla córci- pozatym to mają fajne te buteleczki, ale mówię Wam nie ma co szaleć z ilością bo może isę okazać, że dziecię nie trawi kształtu smoczka- moja np chicco nie trawiła i Avent też jej nie pasił- mam butelkę razem z laktatorem. Pozatym nawet jak się karmi piersią (chociaż ja pewnie nie będę) to warto mieć jedną butelkę bo jak się chce gdzieś wyjść to można mleczko ściągnąć i zostawić szkraba pod opieką :) ale to da odważnych bo ja swoją córcię jak miała kilka dni to zostawiłam na kilka godzin z teściową :) barbasia zapodaj zdjęcia jak już będzie pokój gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwusia poki co rozwarcia nie ma, wiec mam nadzieje ze wytrzymam choc do 35 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze że nastroje się poprawiły bo było minorowo. ja jestem po tej nieszczęsnej krzywej cukrowej 75 g normalnie M A S A K R A teraz trzymam kciuki za wyniki i za to żeby w laboratorium nic nie pokręcili bo drugi raz nie chcę tego przechodzić. ja szyjką się nie martwię na usg w 21 tygodniu miałam napisane że przy normie powyżej 25 mm więc niewiele ale jest twarda i zamknięta. mam się oszczędzać ale nie muszę cały czas leżeć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja jestem tak zla ze poprostu lepiej ze mna nie rozmawiac :/ wlasnie dzwonilam do prywatnego gin i prosilam o wizyte podobno lekarz bardzo dobry z super podejsciem i jade po 19 na wizyte na szczescie mnie przyjmie .... mam dosc NFZ jestem juz w siazy 6 miesiecy a dalej nic nie wiem o swoim dziecku i nawet nie mialam cytologi robionej ... :/ jak czytam co piszecie o wadze dziecka wzroscie i o szyjkach to az mnie przeraza bo ja nic nie wiem ... mocno pobolewa mnie brzuch i nerki albo cos z tylu dzidziusia mam nisko a ja mowie o tym lekarce to karze mi nospe brac i tyle wrrrrr mam nadzieje ze dzis sie w koncu czegos dowiem i sie uspokoje .... a mowilam wam jak lekarka odpowiedzila mi na pytanie jak wybrac szpital i zeby cos poradzila ???? a wwiec odpowiedziala : wiesz jak wybierasz szpital .... jak dostajesz bóli to bierzesz torbe i do pierwszego lepszego ..... i to jest odpowiedz prowadzacej ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bączki :) Ja już wróciłam z odwiedzin i miasta...Zakupiłam sobie i właśnie popijam herbatkę z żurawiny :) Chociaż pęcherza już nie odczuwam ale wolę dmuchać na zimne :) Nawet dobra ta herbacinka :) gawit_79 cieszę się, że Twoja niunia dobrze się rozwija :) Ciśnienie masz piękne w przeciwieństwie do mnie, bo mam zawsze 102/68 albo 106/68 :/ Łożysko masz identycznie jak ja (na tylnej ścianie, wysoko osadzone:) ) Ja mam teraz wizytę dopiero 14.09, a USG 23.09 :( Ejmi dobrze, że wizyta się udała. Ważne, że maleństwo jest zdrowe, a Ty czujesz się na tyle dobrze aby chodzić po sklepach :) ELA 25 chyba domyślam się co czujesz :/ Ja nie mam zalecenia leżenia ale ostatnie dni też nie zaliczam do radosnych :/ Mała ciągle się ruszała do tego dość, że mi cisnęła na pęcherz to on sam z siebie mnie kuł...fatalnie...współczuje Ci, bo już przeszło ale trzeba być dobrej myśli :) Co do studiów to ja też od października zaczynam przedostatni rok i Pani dziekan jak dowiedziała się o ciąży to kazała mi wziąć sobie od października indywidualny tok nauczani, a Ty nie możesz napisać podania o taki rodzaj nauki??? Chodzisz tylko na zaliczenia/kolokwia i jesteś czysta jeśli chodzi o obecności. NIE BIERZ DZIEKANKI!!! Nadia1987PL ja nie miałam robionej cytologii w ciąży!? Po za tym też nie wiem jaka jest długa moja szyjka, bo jak ostatnio mój gin mnie badał to powiedział, że wszystko jest ślicznie. Nie przejmuj się tak bardzo... Co do Maluszka to fakt, że powinnaś wiedzieć co nie co, np.chociaż ile mierzy/waży. Daj znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×