Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ot, taka specyfika naszego kraju że dużą wagę przywiązuje się do stanowiska KK. Chociaż... dobrze że przynajmniej zaczęli mówić co im się nie podoba bo doniedawna, jak pamiętam a przecież o in vitro to już z kilkanaście lat trwa wojna, stanowisko Kościoła sprowadzało się do "nie bo nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"każde dziecko ma prawo począć się z aktu miłosnego rodziców". Heh. nie mialam chęci podejmować dyskusji na temat religii ale przeczytalam ten artykuł i jedną przynajmniej uwagą muszę się podzielić. Otóż jak czytam teksty jak ten wyżej, podobno powtarzane w kazaniach i listach pasterskich, to nie dziwię się że przeciwnicy hierarchii kościelnej uważają że Kościół Katolicki cierpi na jakąś... obsesję na punkcie seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiaradom, wszystko z linkiem w porządku tylko %20 trzeba wykasować (wskakuje w miejsce spacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - po 1 miałaś przerwę ale teraz powinno wejść :) http://wyborcza.pl/1,76842,7020614,Biskupi__Precz_z_in_vitro.html Iwusia - dobry pomysł z tymi pieluchami tyle że ja niestety nie mam nawet mini zdolności krawieckich :( co prawda moja teściowa specjalizuje się w krawiectwie ale szczerze mówiąc to chyba nie skorzystam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie piżamy rozpinane do szpitala? Ja szukam po sklepach i nic nie ma, a jak są to strasznie drogie, a nie chciałabym kupować jakieś drogiej do szpitala i na dodatek dwóch. Jak szukam na allegro to są same duże rozmiary :( No i mam pytanie o staniki do karmienia - czy w jakimś sklepie znalazłyście fajne i tanie? Ja widziałam tylko w h7m za 59,90 2 szt ale takie sobie. Znalazłam na allegro 2 za 27 plus przesyłka (biel i beż) http://allegro.pl/item716423003_2_szt_stanik_75_b_bawelniany_do_karmienia_za27zl.html co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka123456789
Witam. A ja się dowiedziłam nie dawno że będę mamą, to moja pierwsza ciąża więc trochę sie boje , tym bardziej że to chyba bliźniaki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie usg - wydaje mi się że nie potrzebnie robicie z igły widły ;) gdyby maluch był prześwietlany codziennie to rozumiem...ale co kilka tygodni i to na statystycznie 15 minut? gdyby to było aż takie szkodliwe to by w ogóle nie robili takich badań, a wszystkie wiemy, że czasem jest potrzeba zrobienia dodatkowego badania, choćby dlatego żeby wcześnie zdiagnozować jakieś nieprawidłowości. Pomyślcie co by było gdybyście nie wiedziały o tym że się rozwiera i skraca szyjka, przedwczesny poród gotowy, a żeby to dobrze ocenić potrzebne jest usg. Uważam że jeśli jest potrzeba zrobienia badania to należy je zrobić. Zdjęcia rtg też są niezdrowe a bez tego nie da się komuś złożyć kości... Zenek - cieszę się że jest wszystko ok :) co do piżamek to może poszukaj u siebie w mieście na jakimś targu, ja kupiłam na bazarku za nie duże pieniądze i jestem zadowolona :) Iwusiu - dziękujemy za cenne rady :) sterylizatora nie kupuję - uważam że to jest zbędny wydatek, korona mi z głowy nie spadnie jak będę sterylizowała butelki domowymi sposobami :) Wszystkie ciuszki kupiłam kopertowe albo na zatrzaski, bo wiem że ciężko jest ubrać jakiego malucha przez głowę, i dziecko się tarmosi i sam się człowiek może spocić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina - ja widziałam każdy model Mikado na żywo w sklepie. Milano podoba mi się owszem, buja się tak samo jak CityCar ale nie ma skrętnych przednich kół, a jak jeżdziłam CityCar to super z tymi skrętnymi:) Przez internet podobał mi się bardziej model Boston, bo ma troszkę większe skrętne koła od CityCar, ale jest strasznie sztywny. Oxford odpada, bo ma 3 kółka, ale też fajnie "chodzi". Ja kupuje u mnie w mieście, bo z fotelikiem, torbą i takimi pierdołami kosztuje niecałe 1100 zł i będzie na miejscu. I fajne jest to że mogę wybrać kolor z obojętnie jakiego modelu Mikado, a oni dobiorą do niego stelaż od CityCar i gotowe:) Ale duuuużo jest tych kolorów więc trudny wybór czeka. Mnie jednak się najbardziej podoba ten co podałam link, ale mężowi nie bardzo. Ale i tak w razie co będzie na moje hihii:) No i jeszcze myślałam nad kolorem czarnym- białym w te kółka, ale sama nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek - ja mam zwykłą koszulę na ramiączka i do tego dokupiłam szlafrok. Inna koszulę do karmienia kupiłam za grosze na allegro jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży. Podaję Ci link do jej aukcji. Co prawda nie zaglądałam tam od kilku miesięcy ale może wybierzesz coś dla siebie. http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10292739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Hanka za linka, może jutro podjadę na bazar u siebie albo w weekend a jak nic nie znajdę to sobie coś na allegro wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek ja do szpitala zakupiłam rozpinane koszule. Kurcze nie ma ich już na allegro a chciałam Ci podać linka. Co do staników to mam mieszane uczucia bo przymierzałam ostatnio dwa w Auchan. Jeden coś po 30zł drugi po 45 i tak beznadziejnie leżały, że chyba pochodzę jeszcze po sklepach a na allegro coś boję się zamówić (chociaż miałam zamiar). Widziałam ostatnio w Smyku po 29zł ale nie oglądałam ich dokładnie. Co do in vitro rano w "Dzień dobry tvn" mówili, że weszła do sądu ustawa, która ma karać osoby namawiające do in vitro - do 3 lat pozbawienia wolności. Może jeszcze niech ludzi zaczną karać, ze chcą mieć dzieci. Paranoja... jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się w ogóle zastanawiam czy na ramiączkach może być? Położne nie będą krzyczeć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do in vitro to ja jestem zdania, że jak ktoś chce mieć dzieci to powinien próbować wszystkich metod, a jak się nie uda to np. adopcja. Ja jakbym nie mogła mieć dzieci to na pewno bym zbierała kasę na in vitro. Może za którymś razem dałabym sobie spokój i bym adoptowała. Ale uważam, że jeżeli można w ten sposób mieć dzieci to ja jestem jak najbardziej za. Kiedyś jakiś czas temu słyszałam wypowiedź Nelly Rokity :/ która uważa, że to że ludzie nie mają dzieci leży ich w psychice i że wystarczy jakiś wyjazd i tyle!! Paranoja, od dawna uważałam, ze ta kobieta ma nierówno pod sufitem ale po tej wypowiedzi to już w ogóle zero szacunku dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek - jak byłam w szpitalu to na położnictwie widziałam dziewczynę w koszulce na ramiączka i miała do tego spodenki od piżamy, mimo że była po naturalnym porodzie - nikt nic nie mówił, cycka wyjmowała spod koszulki i normalnie karmiła :) Co do ustawy - tak to jest jak naszym krajem rządzą ograniczeni myślowo ludzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek - szczerze mówiąc to nie zastanawiałam się nawet czy może być koszula na ramiączka :) Jakby co to mam jeszcze drugą do karmienia więc będzie ok. Ja na co dzień w ogóle nie sypiam w koszulach ani piżamach więc dla mnie to będzie koszmar więc stąd te ramiączka. A jak pomyślę sobie że w sali będzie gorąco i duszno to już mi słabo... Poza tym ja będę rodzić w szpitalu w którym na co dzień pracuję i jak zapowiedziała mi jedna z położnych pieczątka z legitymacji ubezpieczeniowej sprawia że na pewno będę trochę inaczej traktowana (jedyny plus z pracy w służbie zdrowia z którego będzie jakiś pożytek) więc mam nadzieję że jakby co przymkną oko na te ramiączka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do in vitro i kościoła to nie będę komentować bo to dla mnie temat rzeka (podobnie jak temat mojej teściowej) więc jak zacznę to nie skończę a i musiałabym się niezbyt grzecznie i kulturalnie wypowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka skoro masz na co dzień do czynienia ze służbą zdrowia to powiedz mi proszę, czy do porodu potrzebna mi będzie książeczka ubezpieczeniowa czy wystarczy RUMUA? Bo nie mam książeczki ubezpieczeniowej - dostaje RUMUA, ostatnio z samymi zerami ale chyba najważniejsze, że jestem ubezpieczona, a może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisałyście od rana. Ja własnie wyjelam z pieca grahamki, a wczesniej upieklam ciasto ze sliwkami.Jak ktos ma ochote zapraszam:) Co do in vitro to ja nie rozumiem jak ktos moze zabronic ludziom szansy na urodzenie wlasnego dziecka. Moja kuzynka miala 5 in vitro, byla juz tak strasznie zdesperowana , ze mieli po 5 odpuscic i adoptowac dzieciaczka, ale na szczescie zaskoczylo i teraz jest szczesliwa mama 8 miesiecznej Lenki. Wiem jak to dla niej wazne bylo i jak bardzo pragnela tego dziecka i wlasnie dzieki in vitro im się udalo. Odnosnie usg to mi tez sie wydawalo,ze nie powinno byc ich zbyt czesto w ciazy, ale jak zmienilam lekarza w 4 miesiacu to on mi robi co miesiac usg i wedlug niego nie szkodzi to dzieciaczkowi. Oczywiscie bada max 5 minut, ale przynajmniej na biezaco wiem co tam u mojego malenstwa w brzuszku slychac(a raczej widac:) ) zaufalam mojemu lekarzowi i skoro on twierdzi , ze comiesieczne usg jest ok to ja jestem spokojna. Ja do szpitala zakupilam juz 2 koszule do karmienia, ale teraz zastanawiam sie co ja mam ubrac do porodu??? Chyba najwygodniejsza jest taka rozpinana do samego dolu koszula, bo jak po porodzie bedziemy chcialy od razu maluszka do siebie przytulic to chyba lepiej do ciala a nie do koszuli:) No nie wiem, jakie wy macie koszule do porodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie82 a znalazłaś taka koszulę rozpinana do samego dołu bo ja o czymś takim myślałam ale na taką nie trafiłam i zakupiłam 3 rozpinane tylko od góry??? Widziałam co prawda u nas w plejadzie w S-cu fajne koszule ale ceny kosmiczne a kto wie czy po porodzie to ona tylko do kosza nie będzie się nadawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia no wlasnie nie znalazlam takiej calej rozpinanej u nas nigdzie.a myslalam ,ze taka wlasnie by mi sie do porodu przydala.No nic jakbys jednak gdzies na taka trafila daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK OK ja kończę temat USG, bo jak już wcześniej pisałam ilu lekarzy i ultrasonografów tyle opinii. Po za tym każda ciąża jest inna i ma inne wymagania, więc KONIEC tematu :))) Co do religii i polityki to ja wyznaję zasadę, której się kurczowo trzymam, mianowicie: na temat religii i polityki NIE rozmawiam wsród znajomych i rodziny, bo to tylko jest prowokacja do kłótni. Niestety mamy rząd jaki mamy, prezydenta też (ja na niego nie głosowałam) tylko w końcu do kogo wszyscy mają pretensje?! Przecież prezydenta to my- naród wybieramy, więc dziwię się, że teraz każdy bluźni przecież ja osobiście wiedziałam kim jest ten człowiek i to, że gów... zrobi dla Polski to było oczywiste. Ale koniec z tym nie potrzebnym tematem :) Ja tam dziś po spotkaniu z mili jestem bardzo zadowolona :) Zauważyłam, że nie dość, że mamy podobne figury i brzuszki to też na różne tematy mamy podobne zdanie :) Jak to miło znaleźć taką bratnią duszę i to w dodatku też w ciąży i to prawie w tym samym tygodniu :) Jak ja już bym chciała, żeby moja niunia była z nami :( Dzisiaj jak sobie odpoczywałyśmy po obiedzie to powiem Wam, że z początku mogłam rozpoznać gdzie leży, a teraz to czuję, że już moja mała dziewczynka jest dość sporych rozmiarów i niestety chyba jej nie wygodnie :( Szkoda mi jej ale wiem, że musi tam być żeby się dobrze rozwinąć :) Ale jak już urodzę to chyba jej z rąk nie wypuszczę :))) Takie maleństwo, a ile szczęścia daje rodzicom :))) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko o tych piżamach, stanikach, szlafroczkach chciałam napisać że nic jeszcze nie znalazłam dla siebie. Z tego co oglądałam, jak coś było praktyczne, to brzydkie, jak ładne, to niepraktyczne a jak i praktyczne, i ładne to strasznie drogie (tak w okolicach dwustu złotych a przy tak wielu wydatkach to jednak sporo). Docelowo w każdym razie szukam po prostu koszuli na guziki i jakiejś pasującej narzutki (jestem strasznym zmarźlakiem więc nawet chętnie kupiłabym flanelową koszulę i gruby szlafrok, tym bardziej że słyszałam o szpitalnych przeciągach). Ze stanikiem poczekam ale chciałabym skorzystac z linków które tu na topiku się pojawiły jakiś czas temu, do aukcji z Allegro bo bardzo ładne tam były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie obejrzałam sobie powtórkę z dzisiejszego "Dzień Dobry TVN". Powiem Wam, że o mało nie spadłam z krzesła jak lekarz gin powiedział cenę za Pakiet porodowy z Prywatnym Szpitalu w W-wie w którym sam pracuje, mianowicie kwota łączna to 12.000,00 zł napiszę słownie dwanaście tysięcy złotych! SSSZZZOOOKKK. Najlepsze jest to, że wg niego to mało :((( Podam Wam link to możecie sobie zobaczyć materiał: http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,23453,news,,1,,rodzic_tanio_czy_drogo,aktualnosci_detal.html SZOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... osobiście wolałabym na schronisko dla zwierząt oddać takie pieniądze a urodzić jak większość polskich kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja już po wizycie mała leży główką w dół a ja myślałam że poprzecznie. dostałam kartę ruchów i mam wpisywać godzinę kiedy będzie 10 ruchów do tego mam zrobić tonę badań. usg ostatnie czeka mnie za 4 tygodnie. złapałam trochę nerwa u pani doktor bo już dwa razy jej mówiłam o moich problemach z oczami i nawet pokazywałam zaświadczenie od okulisty. dziś się chciałam wypytać o szczegóły cc a ona do mnie z jakiego powodu mam mieć cc. normalnie krew mnie zalała teraz nawet jak płacisz to cie olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandrunia kiedys o tych oplactach z aprodo pisalysmy i mowilam ze mysle ze kosztuje kilkanmascie tysiecy ale jakos kilka dziewczyn nie wierzylo :(( nio i padly opinie ze to kwestia kilkuset zloty, a jednak nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Łodzi jest jedna jedyna prywatna klinika, póki co i ceny za poród, mimo, że znacznie niższe niż w Warszawie to i tak mają maskaryczne! (2900 poród zwykły, 3900 cesarka - podobno). najlepsze jest to, że na porody mają podpisany kontrakt z NFZ i nie powinni brać za to kasy! bo NFZ im tą kasę daje! a oni się tłumaczą, że to nie opłata za poród, tylko za "podwyższony standard" . no i oczywiście przyjmują same ciąże książkowe! bez obciążonego wywiadu ginekologicznego, bez żadnych problemów w ciąży! No cóż! za takie pieniądze to można mieć wyprawkę dla dziecka! poza tym, jak , nie daj Bóg, w czasie porodu, czy też po coś dzieje się z matką czy z dzieckiem, to i tak przewożą do szpitala, a takich sytuacji nikt nie jest w stanie przewidzieć! nawet we wzorowej ciąży może zdarzyć się jakieś powikłanie. tak mi się przynajmniej wydaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - no własnie każdy z tych modeli ma coś fajnego i dlatego my chcemy zmiksowac z trzech jeden własny model. hihi. Może się uda. Ja własnie wole podwozie Milano, bez skrętnych kół,ale za to duzych i pompowanych. Ale każdy szuka czegoś pod siebie i swoje wymagania. Dobrze,ze piszesz ,ze Boston jest sztywny - od razu go odrzucimy. hihih. Gondolka mi się najbardziej podoba z modeli ox-ford, bo ma inaczej otwierany daszek niz pozostałe modele. Picasso mi się tez podoba i siostra mnie na ten kolor namawia. Ale zobaczymy. Nie wiem dlaczego Twój maz ma obiekcje do Twojego wyboru - moim zdaniem super! Co do staników..to ja mam dwa do karmienia. Oba podobne, najtańsze z mozliwych. Biały, kupiony na bazarku - koszmarek taki, ani ładny, ani wygodny - cena 14zł. Drugi czarny, duzo ładniejszy, wygodny,lekko koronkowy kupiony w Auchanie, 11zł. (szkoda ,ze u mnie nie ma tego sklepu, bo bym drugi też tam kupiła) Do tego planuję jeszcze 2 kupic,ale póżniej. I tym razem nie takie zwykłe koszmarki, tylko ładniejsze i seksowniejsze. Jak sobie pomysle,ze karmic będę ok. 6-8miesięcy to wolałabym móc chodzić w czymś kobiecym. I z pewnością wykorzystam te linki ,które tu podałyście i modele które sama na allegro wyszukałam. Jednak wolałabym najpierw przymierzyc, bo te które juz mam kompletnie nie pasują mi rozmiarówka. Aczkolowiek moja kumpela miała tylko jeden - bo kazali na porodówkę zabrac, a potem uzywała normalnych i zawsze bez problemu cyca wyciagnęła i dzieciaka nakarmiła i takie rozwiazanie sobie bardzo chwali. :-) Koszule tez kupiłam dwie, jedna zwykła od góry rozpinana, druga - prześliczna kopertowa i tej drugiej mi szkoda na zniszczenie dac. Zatem kupie jeszcze jedną zwykłą na bazarku lub allegro. Co do porodu, to nie wiem dlaczego chcecie coś kupowac, w szpitalu przeciez dają takie koszule do porodu,a po nim matka się przebiera w swoja. Bynajmniej w naszym szpitalu tak jest. Połozna nam pokazywała - zwykła biała koszula rozpinana lub rozcieta z przodu, a po porodzie - podciaga się ją do góry i kładzie dzidziulka na brzuchu mamy. Tak to u nas - z opowieści pani wyglada. I wtedy zapewne swieci się gołym tyłkiem, ale na porodówce czesto się nim swieci. hihi. natalie - ja się pisze na ciacho ze sliwkami i grahamki! Pewnie drożdzowe wszystko - jejuś - obżartuch ze mnie! Alex - jeszcze tego nie ogladałam. Ale rozumiem,ze to sam poród i pobyt po porodzie w szpitalu? szok! Ale słyszałam ,ze taki np Medicover ma pakiet ciazowo-porodowy w takiej cenie. I tu maszprzez cały okres ciazy. Do tego poród i pobyt w szpitalu. Jak sobie policzymy ile prywatnie wydamy na lekarzy i badania wszelakie i jeszcze mamy problem ,by nas do szpitala przyjeto (patrz: madzialińska) to nie okazuje się to tak duzo. Tylko,ze ja nie widze powodu dlaczego zabierają mi pół wypłaty na podatki i ubezpieczenie zdrowotne i nic prawie z tego nie mam. Bo całą ciaże musze chodzic prywatnie do lekarza i za wszystko tak czy siak płacić. A tak moje składki dałabym tej placówce i miałabym potem wszystko zapewnione i bez łaski i bez kolejek. Zwłaszcza obsługę specjalistów. JUz liczyłam kiedys,ze NFZ zabiera nam więcej rocznie, niz taka firma. Ale co zrobic - nie stać mnie by podwójnie płacić. Szkoda,ze nie mozna sobie wybrac. Co do in vitro - to uważam,ze wszystko jest dla ludzi i bez skrupułów byłabym skłonna przyjąć wygnanie z koscioła, bo gdyby zaszła potrzeba poddałabym się zabiegowi, by miec dziecko! Niestety kościół jest taką a nie inna instytucja i musi miec określone stanowisko w tych sprawach. Szkoda jedynie,ze cierpią z tego powodu ludzie wierzący. Nigdy nie rozumiałam i nie rozumiem, jak mozna pozbawic mozliwosci przyjmowania komuni ludzi po rozwodach - w sytuacji, gdy facet maltretował, gwałcił, gnebił zone i dzieciaki - toż kosciół powinien pomóc kobiecie uwolnic się od przesladowcy ,a nie jeszcze ja karac za to. Ale to temat rzeka - jak któraś słusznie zauważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×