Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

No dziewczynki ja już po zakupach :) Zakupiłam: 1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=727786712 2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=712656960 3. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=725427670 4. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=731326598 5. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=717967237 6. http://www.allegro.pl/item727467474_podklady_poporodowe_ginekologiczne_5szt_seni_soft.html Oto moje dzisiejsze zakupy :) Kolejne w Łodzi 23.09 po ostatnim USG, a potem w połowie października łóżeczko+wyposażeni, wózeczek+fotelik :) Mam nadzieję, że o niczym nie zapomnę :/ Czasami się o to boję, że mała się urodzi, a ja czegoś nie będę dla niej i będzie szok :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki, jak tam zyjecie???? ja lezaco:( na szczescie do wc wstaje juz tylko 1 w nocy, jutro jade powtorzyc badania i normalnie mam pelno w gaciach tak sie boje ze ta hemoglobina jeszcze spadla, slaba jestem jak gowienko, i to pewnie przez te wyniki. w domu jedynie obiad zrobie, powiesze pranie i leze caly czas, byle wytrzymac do 36 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi mam pytanko do ciebie ty pokazywałas te kombinezoniki z allegro po 18 zł + przesyłka piorytetowa 12 zł . Bo mianowice ciemna masa ze mnie pierwszy raz kupuje na allegro i nie wiem czy przelew na konto do tej pani co sprzedaje ma byc 18 zł czy 30 zł razem z tą przesyłka piorytetowa. Bo ja własnie od niej zakupiłam i jutro polece do banku zrobic przelew i nie mam pojecia jaka kwote z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandrunia super zakupy. Ja dokonałam podobnych w zeszłym tygodniu. Pieluszki flanelowe są super. Ja moje właśnie dzisiaj wyprałam. Co do wanienki mam cały czas mieszane uczucia jaką kupić. W sumie jeszcze jej mi brakuje, no i łóżeczko i wózek ale to myślę gdzieś za miesiąc. Kupiłam tez laktator elektryczny bo nie chce w razie czego czyjegoś używać w szpitalu a pytałam kilku kumpel i im były potrzebne mimo iż karmiły piersią. bar2basia3 ja mam podobny problem mimo iż od początku stosuje dobre kremy przeciw rozstępom i tak je mam a na udach to masakra. Pytałam lekarza, w aptece, koleżanek i taka już chyba moja uroda. Mam tendencje i mimo zapobiegania one się pojawiają. Też mi z tym źle ale co zrobić.... :( :( :( Podaje Wam fajna stronkę, warto zajrzeć: http://wzorowamama.pl/spis_tresci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasia1985 ja odpowiem Ci na Ejmi na allegro zawsze płacić za przedmiot + koszt wysyłki czyli musisz zrobić przelew na 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawit_79 gratuluję i jednocześnie zazdroszczę takiego taty. Mój zmarł nagle jak miałam 16 lat i bardzo mi go czasem brakuje.... :( :( :( Hanka ode mnie też Wszystkiego Naj...! Madzialińska a tobie kochana nie zazdroszczę. Mnie by chyba rozerwało z nerwów. Wiem, że psychicznie przygotowałaś się na ten szpital a tu proszę - niema miejsc. Oj nasza kochana służba zdrowia... Ejmi daj koniecznie znać jak po usg... Sroczka na pewno wszystko będzie dobrze. Ważne że skurczy niema. Wytrwamy jeszcze te kilka tygodni. Musimy... Jak najwięcej odpoczywaj teraz. Mnie też wydaje się często, ze urodzę wcześniej z usg 6 listopad mi wychodzi wiec niby tydzień różnicy. Oj różnie to może być. Chociaż wczoraj mi kuzynka powiedziała, że ona była przekonana że urodzi wcześniej a małej było tak dobrze w brzuszku, ze przyszła na świat dokładnie tydzień po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia - no właśnie już wiesz :) zawsze płaci się z kosztem przesyłki :) Ja dziś dostałam ten kombinezon - tylko nie taki jaki Ty zakupiłaś, ale są bardzo podobne i powiem Ci że jest REWELACYJNY :D Takich jak ja kupiłam ta babka już widzę nie wystawia, ale ten mój ma identyczny krój jak kombinezon który kupiła Gawit - tylko że ma inny kolor :) Oprócz tego dostałam dziś zamówione kocyki i czapeczki - jestem bardzo zadowolona :) Czekam jeszcze na 3 przesyłki w tym jedną bardzo dużą no i zobaczymy :) Poza tym odebraliśmy meble do pokoju malucha, ale mąż pewnie je złoży w weekend, bo dziś mamy usg a jutro idzie na służbę, wiec go nie będzie 24 h...no więc będę musiała poczekać do weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bar2basia3 niop niestety czasem sie nie da uniknac rozstepwo zadnym sposobem, ja w sumie smaruje brzuch i piersi bo nogi i reszte mam bez zmian sprzed ciazy. smaruje phrmaceris od kilku miesiecy i jak na razie nic ale moja siostra smarowala cale cialo ambitnie i kilka razy dziennie i brzuch byl oki az do samego porodu -i tak i tak wyskoczylo jej kilka krech pod pepkiem, za to nogi miala straszne. Madzialinska ten krem o jakim mowisz to contratubex. jest swietny , znam go z zycia, bo znajoma uzywala na bluzny a ja tez na swoja po operacji jajnika -i nie mam prawie wsladu po cieciu. cana jednak jest wysoka, bo za malunka tubeczke placi sie -dokladnie nie pamietam ile ale jakos ponad 50 zl, a to na prawde mini tubeczka. polska wypuscila niby zastepczy produkt z cebuli-zapomnialam nazwe ale chyba cepan? takze jak cos to mozna ja stosowac tylko ze najlepiej na noc bo strasznie smierdzi! Agulinka karuzelka sliczna :) ja kupilam siostrze w prezencie taki http://www.mothercare.com/happy-safari-Happy-Safari-mobile/dp/B001O9XGOI/sr=1-27/qid=1252511051/ref=sr_1_27/276-6149144-3904966?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core. malec bardzo je polubil , sa sliczne melodie i ten jakby daszek sieci sie kolorkami. ziwrzaki sa odczepiane na rzepy wiec moga sluzyc tez jako maskotki. tu na fotce kolorki wygladaja mdlo a na zywo sa bardzo zywe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaxandrunia wszystki rzeczy z twojej listy sa super. wanienki sliczne i kolorki wow, pieluszki tez niesamowicie kolorowe :)))) nawet nie myslalam ze pieluszki tetrowe moga byc takie ladne :) Tasia kombinezonik slodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny jak nie wiem co ale ze mnie ciemna masa może dlatego ze nigdy nic nie kupowałam przez allegro ale kiedys musi byc ten pierwszy raz buziaczki miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzijeę że będzie pasował. wydaje mi się że rozmiar 62 byłby za mały a chcę jak się da żeby mała całą zimę przechodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładny ten Coccodrillo i z pewnością dobrej jakości. A ja chcę kupić jeden z tych za 18 złotych, jeśli jeszcze będą. A potem może jeszcze jeden kupię, jak już będę miała pieniądze... W każdym razie właśnie zarejestrowałam się na Allegro i zaraz zacznę polowania na kombinezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! Musze nadrobic troche co pisalyscie przez 1,5dnia. My bylismy dzis na usg, by sprawdzic jak tam ta pielektazja lewej nerki i wyglada na to ze wszystko jest ok, teraz nereczka miala 6mm wiec nic sie nie poglebia a 6mm jest w normie. Lekarz jednak zalecil wykonywanie usg co 7-10dni, by dmuchac na zimne i byc spokojniejszym. Ciesze sie ze jest ok noo a dodatkowo bede miala okazje ogladac syneczka na usg co kilka-kilkanascie dni i obserwowac jak rosnie i jak przybiera na wadze :) :). Dodam ze nie musze placic za te badania bo placi moja firma :). Dzis bylam tez w swojej pracy, siedzialam chyba ze 3h, bo kazdy pytal co tam i jak tam i pozegnalam sie juz ze wszystkimi, powiedzialam ze nastepne odwiedziny jak juz bede po porodzie a maluszek troszke podrosnie by poznac wszystkie ciocie i wujkow. Poza tym bylam u endokrynologa w zwiazku z kontrola niedoczynnosci tarczycy - wszystko ok, odebralam tez wyniki morfologii i nie moglam uwierzyc ze mam hemoglobine 14,2 :) :) To chyba najwyzszy moj wynik od kilku dobrych lat, wiec sie ucieszylam ze dobry ze mnie "inkubator" :) :) A wczoraj bylismy na szkole rodzenia - pierwsze zajecia wiec bardziej organizacyjne, ale wyglada na to ze jestem najmlodsza mama ale z najbardziej zaawansowana ciaza - wiekszosc mam ma bardzo male brzuszki, a jak uslyszaly ze mam 100cm w pasie to kazda otworzyla oczy i mnie nie przebila wiec wiem ze moj najwiekszy. No wlasnie ciekawa jestem czy ktoras z Was ma wiecej niz ja :) :) bo wydaje mi sie ze 100cm to mega mega duzo, noo ale moj brzuszek ksztaltem przypomina stozek - czyli rasowy brzuszek na chlopczyka :) - przynajmniej gdzies tak czytalam. Najfajniejsze z tych zajec bylo to ze dostalam 3reklamowki gazet (mamo to ja, rodzice, dziecko) i probek :) - husteczki mokre, kremy - sudocrem, mustella, oliwke, zasypke, proszek do prania, emulsje do kapieli a takze butelki Aventu :). Takze zastanawiam sie czy kupowac kosmetyki czy nie wyprobowac tych probek by zobaczyc czy beda maluszkowi pasowac. Moj maz zapowiedzial mi ze w sobote robi garderobe wiec mozliwe ze juz niedlugo czeka mnie pranko i prasowanko :) To tyle co u mnie, zaraz czytam co tam u Was. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej jejku wreszcie wróciliśmy od tego lekarza, normalnie tłum kobiet i porządna posuwa czasowa :O Ale do rzeczy.... Najważniejsze - szyjka ma 30 mm i jest ładnie zamknięta, wcześniej miała 33 mm ale pani doktor powiedziała że to nie były pomiary przez pochwę wiec 3 mm błędu pomiarowego jest w to wpisane, powiedziała, że absolutnie nie ma zastrzeżeń do tej szyjki i jest wszystko w porządku :) Przez pochwę nie chciała badać bo uznaje że bez potrzeby tam się nie gmera- jak jest wszystko podomykane to nie ma takiej potrzeby. Poza tym mały nam rośnie w tempie ekspresowym bo w 3 tygodnie przybrał ponad 500 gram i teraz ma 1450 gram - więc nic dziwnego że macica reaguje skurczami, po prostu nie nadąża za szybkim wzrostem dziecka. Najważniejsze, że te skurcze nie mają wpływu na szyjkę, a dziecko rozwija się prawidłowo. Wszystkie parametry ma w normie, więc pooglądaliśmy go sobie, buziaczka, rączki i stópki :) Pięknie pokazał nam język no i mąż stwierdził, że jest bardzo podobny do mnie, nawet stopy ma identyczne ;) Termin porodu niezmienny - 15.11. no i jest ułożony główką w dół. Tak więc wielkie UFFF :) teraz na wizytę do swojego gina pójdę dużo spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie mam dziś za bardzo siły :( jutro cały dzień leżę w domu, więc będę na bieżąco :) Ejmi cieszę się, że lekarka CIę uspokoiła! deseo ja mam w pasie 112 cm :D no i superowo, że z nereczką małego wszystko zdaje sie być dobrze! obejrzałam sobie Wasze zakupy :) super są! ja być może jutro szykuję "nalot" na allegro! musze zakupić jeszcze parę pierdół :) Pozdrawiam i dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Ejmi super wiesci! heh i nawet maluszek pokazal jezyk dobre:) deseo na szczescie z nereczka Adasia jest dobrze no i fajnie,ze bedziesz teraz podgladac go tak czesto:) fajne te wasze zakupy przez allegro jak tak patrze,ale ja niestety chyba sie nie przemoge, ja to musze wszystko dotknac pomacac balabym sie tak kupic moze tez dlatego,ze jestem bardzo wybredna eh...ale znowu widze,ze ceny niektorych rzeczy bardzo sie roznia ja np za taka pieluszke flanelowa jak Alex,nawet jeden z tamtych wzorow dalam prawie 5zl:o no i tak sie boje tych rozstepow bo tez zauwazylam na biuscie tzn pod spodem cycka 2fioletowe kreseczki i bardzo nisko na brzuchu cos takiego leciutko fioletowego tylko nie wiem czy to nie zylki jakies mi przeswituja oby:o zrobilam sobie dzis kapiel z duza iloscia oliwki i chyba zaczne jej juz regularnie uzywac bo wczesniej jej nie uzywalam no i smaruje sie ostro fissanem... bar2basia3 nie martw sie czasem te rozstepy sa poprostu nie do unikniecia co ma wyjsc to i tak wyjdzie, najwazniejsze,ze dbasz i smarujesz i nie przerywaj tego jesli sa fioletowe to mozliwe,ze poznikaja slyszalam,ze tylko te biale sa nie do usuniecia takze nie martw sie kochana🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo, Ejmi, ciesze się że u Was i dzieciaczków wszystko OK :) Oby tak dalej! Dziewczyny zakupy poczyniłyście superowe :) Ja o tym pomyślę w przyszłym tygodniu... Co do wielkości brzuszka, to ostatnio jak się mierzyłam miałam chyba 112cm ;) Ale to było ze dwa tygodnie temu :D Znikam już na dziś, bo rano musimy wcześnie wstać, żeby dojechać do szpitala przez 7 :O mam tylko nadzieje, ze tym razem nie będzie to jazda na próżno... Trzymajcie się cieplutko, odezwę się najprawdopodobniej w sobotę! Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja juz po zajeciach rodzenia. bylo nas malo bo tylko ja z mezem i jedna laska sama. do tego polzna prowadzaca i pomocnica ktora tlumaczyla niekotre rzeczy. w sumie atmosfera byla baaaardzo mila, pozartowalysmy, pogdadalysmy. przez 2 godziny polozna tlumaczyla nam wszystko o porodzie, o jego przebiegu, znieczuleniach, skurczach, co robic kiedy dzwnic do szpitala, oraz wielu innych rzeczach jak udzial bliuskich w porodzie(w anglii moga byc z toba 2 osoby bliskie i nie trzeba za to placic ani informowac wczesniej). pokazywala nam obrazki z porodu, itd itd. bylo super. duoz nam to dalo bo teraz wiem co i jak i kiedy dzownic na oddzial a kiedy sie wsztrzymac. poznalam tez sie z ta laska ktora byla z nami. wymienilysmy sie telefonami wiec mam nadzieje ze bedzie nam raznniej bo tu poza nasz paczka nie znam zadnego polaka a tym bardziej kobietki ciazarnej w niemalze tym tygodniu co ja :) za tydzien driugie /ostatnie spotkanie zwiazane z karmieniem piersia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Thekasia to ciekawe te zajęcia mieliście. Ja jestem bardzo ciekawa moich przyszpitalnych zajęciach dopiero za niecały miesiąc... nie wiem jak się wykulam z domu hihihi Pozdrawiam Dobrej nocy dla Was mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo, Ejmi - super że z Waszymi maluszkami wszystko w porządku! Deseo - jakiś tydzień temu mierzyłam sobie obwód w brzuchu i miałam 112cm a na dzień dzisiejszy na pewno jest już więcej :) Madzialińska - mam nadzieję że tym razem Cię przyjmą i nie będą za długo trzymać (no i że nie wykończą Cię tymi nakłuciami) 🌼 Co do mnie to wczoraj byłam u lekarza i niestety dzidziula nadal układa się pośladkowo :( Do tego mało od 2-3 dni mało co się rusza ale lekarz sam stwierdził że dawno już nie widział tak leniwego dziecka bo zawsze jak u niego jestem to mała śpi ;) Póki co mam przyjechać w przyszły wtorek tylko na usg. Aha, no i znowu mi się oberwało za morfologię (tradycja) i za to że waga spadła w dół :( Ale plus jest taki, że mocz mi się zdecydowanie poprawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja dzisiaj w domku sobie zostałam,wiec póki co leniuchuje sobie w łóżeczku:)Mały od rana fika tak mocno ,że cały brzuch faluje na wszystkie strony:) Deseo cieszę się , że z twoim maluszkiem wszystko w porządku, jak widać nie ma co sie martwić na zapas póki wszystkiego się nie zbada dokładnie. No a mój brzuszek w niedzielę miał 106 cm:) I rośnie cały czas:) Madzialińska powodzenia, aby tym razem udało sie zrobić badania. Dzisiaj chyba sobie wrzuce jasne ubranka do prania, póki ładna pogoda to mi wszystko szybciutko poschnie. Ja kupiłam sobie płyn do płukania lovely i pięknie pachnie jak dla mnie . Jak coś sie dla dzidzi suszy to co chwilę sobie wącham:) Mam tylko nadzieję, że mój maluszek nie będzie na to uczulony. A zakupki porobiłyście super, karuzela przepiękna własnie czegos takiego szukalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Ja dziś nawet wyspana i nawet już po śniadanku :) Śniła mi się dzisiaj moja niunia po porodzie w szpitalu ale był to dziwny sen, bo pomimo tego, że był bardzo wyraźny i wyraźnie widziałam małą to nie czułam żadnego bólu ani w kroczu ani na brzuchu...a mój brzuszek był taki płaski :/ A córeczka śliczna z oczkami po tatusiu :) deseo to bardzo dobra wiadomość o nereczkach, chociaż to USG co 7-10 dni to takie nie za fajne i nie za bezpieczne dla maluszka :( Ja mam w pasie 91cm :) Ejmi cudowne wieści :) Uciekam się przyszykować, bo dziś spotkanko zapoznawcze z Mili :))) Ale się nagadamy :))) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Noo dziewczynki gratuluje brzuszkow, a wydawalo mi sie ze moj taaaki duzy :), no ale juz kiedys pisalysmy ze kazdy brzuszek jest rozny i nie ma co go porownywac :). Choc widac ze brzuszek brzuszkiem ale wielkosc maluchow rozna, bo moj maluch wazy juz 2200 :). W ciagu tygodnia przybral 120g. Bar2basia3 ja na szczescie nie wiem co to sa rozstepy i jak wygladaja, ale pamietam ze kolezanki mi mowila ze po ciazy latwiej schodza pod wplywem kremow bo juz spada stezenie hormonow (?) taka byla jej teoria. Agulinka fajna karuzelka :), ja tez mysle zeby sobie jakas podkupic, ale nie spieszy mi sie z tego typu rzeczami. Alex szalejesz na allegro :) Ejmi fajnie ze wszystko w porzadku i synek rosnie :) :) Madzialinska mam nadzieje ze dzisiaj juz przyjma Cie do szpitala i zainteresuja sie wszystkim - zrobia badania, trzymaj sie cieplo :) Hania jesli sprawdza sie zasada ze dzidzius w brzuszku juz ma swoj tryb zycia, ktory po urodzeniu pozostaje taki sam to bedziesz miala super aniolka :) :) wiec tylko pozazdroscic :) Alex pewnie chodzi o to ze usg ma wplyw na maluszka, sama nie wiem jak to jest. Kiedys cos slyszalam ze jakis wplyw niekorzystny jest, ale mysle sobie ze gdyby ten wplyw byl na tyle duzy to napewno dzieci nie bylyby na to narazane a nauka wymyslilaby cos nieszkodliwego. Wczorajsze usg trwalo 5min - lekarz tylko pomierzyl nerki, sprawdzil ilosc plynu owodniowego, spojrzal na serduszko i na moja prosbe zwazyl malucha, bo wczesniej wszystko pomierzyl i bylo w normach. Takze za kazdym razem nie bedziemy meczyc Adasia wszystkimi pomiarami. Nie wiem czy wy tez ale ja za kazdym razem jak ide na usg i widze tego mojego szkraba to mam lzy w oczach - tak sie ciesze ze go widze, wzrusza mnie widok mojego "najwiekszego" szczescia :). Marze wtedy by juz go przytulic :) AAA i dziekuje Wam wszystkim ze trzymalyscie za nas kciuki :) My dzis odpoczywamy bo ostatnio troche nerwow bylo, wiec leniuchujemy pol dnia a potem mamy gosci i musimy cos latwego ugotowac na obiadek, ehhh moglam wybrac sobie meza kucharza :P Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Ja też już po sniadanku i nawet po ćwiczeniach - moj strasznie na mnie ofukał się wczoraj,ze nie ćwiczę,a potem bedzie mi ciężko rodzić - że przynajmniej oddychanie warto, bo to nie wymaga żadnego wysiłku. (bo oczywiście połozna tak mówiła - ćwiczyc, cwiczyć, bo potem bedzie wam trudno się skupic i prawidłowo oddychac - a co ona powie, to dla mojego swięte jest! )hihih Cieszę się ,ze u Was same dobre wieści. Co do obwodu w pasie do ja mam 100-101 i zdaję sobie sprawę,ze przez te ostatnie 2 miechy dzidziul najszybciej przybiera i brzuchol też musi urosnąć - nie ma innej opcji. Alex - nie wiem skąd masz takie dane, że usg niekorzystnie wpływa na płód. Nie ma zadnych potwierdzonych info w tej kwesti. Gdyby tak było - nie miałybysmy wcale takich badań robionych, podobnie jak rentgena (w ciazy oczywiscie). Zatem deseo nie masz się czym martwić, też bym z checia obejrzała chociaż raz na miesiąc dzidziulka - ale u nas to 100zł za kazde badanie, a to nie dla mnie! A... wczoraj moj się tak uparł,ze złozył łózeczko dla dzidziula i na koniec aż się wzruszył. Uwielbiam go za to,ze tak się cieszy z tego naszego dzieciątka i tak to przeżywa - choc nie pokazuje i że bardzo dba o nas i pomaga i odgania smutki. No i nakrzyczy jak trzeba! hihih Mam nadzieje,ze tak zostanie tez po porodzie. hihi. Thekasia - super,zes zadowolona z zajec - na szczescie u nas tez porody rodzinne są dostepne i nie musimy za nie płacic, ani nic zgłaszac wczesniej. Bynajmniej nie w zadnym ze znanych mi szpitali - co do 2 osób przy porodzie to już chyba za duzo - przynajmniej dla mnie . Nawet nie wiedziałabym kogo wziac jako druga osobę, poza tym juz sobie wyobrażam, jak jedna mówi/radzi to a druga tamto, a połozna jeszcze co innego - za duzo zamieszania by było. Poród jest zbyt intymną i trudną sprawą dla mnie. :-) A i musze Wam powiedziec, ze jak ogladalismy we wtorek oddział, to pielęgniarka niosła takiego "świeżego" maluszka jednej mamie i jak nas stało tam 15 osób- to wszyscy zamarli i w ciszy ogladali to cudo! Maluszek był przesliczny - sądzę,ze jakiś 2-3 dniowy i chyba po cesarce, bo taki ładny z buźki! Aż się połozna z nas smiała! Wczoraj tak patrzylismy na nasze łózeczko i juz sobie takiego własnie maluszka wyobrazalismy w nim. hihih. Normalnie wariactwo! ;-) Jedna z dziewczyn pisała tu- zresztą sensownie - o tych gąbkach do wanienki. Mam tę świadomość,ze jak każda gąbka, czy do naczyń, czy do mycia ciała czy do kapieli maluszka jest to źródło bakterii, ale jako niedoswiadczona osoba bedę jej na początku uzywać :-) Potem z pewnością wystarczy pielucha tetrowa lub nic. A poza tym takie gąbki się dezynfekuje, pierze co jakiś czas lub wymienia. To chyba oczywiste. Zwłaszcza przy tak delikatnym ciałku! hihih A zakupy robicie fantastyczne! Ja jeszcze poczekam na potwierdzenie płci i też postaram się do początku października uporac się ze wszystkimi drobiazgami. Ściskam! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×