Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ela - ja stosuję zagęszczacz Nutriton to jest i dla alergików i dla nie alergików zagęszczacz na bazie chlebka świętojańskiego - czyli tradycyjnego opłatka ;) Powiem Ci że ja dosypuje jedną miarkę do 120 ml mleczka (nie stosuje się do norm przepisanych na opakowaniu- daje mniej) i mój Krzyś nie ulewa, zdarza mu się jedynie przy odbijaniu jak mocno odbije to mu coś delikatnie popłynie, ale generalnie z ulewaniem nie mamy problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejmi no to masakra z tymi receptami. myslałam ze troszke łatwiej jest to zalatwic. ja jak narazie nie potrzebuje ale sciekawosci sie spytałam. słyszałma ze fajne te mleko jest. deseo umęczył cie twoj Adaś w nocy. życze ci żebyś wiecej takch nocy nie miała. mili 23 słyszałam ze herbatka koperkowa jest moczo pędna, i jest dobra na kolki, a na zaparcia nie. na zaparcia jest dobry rumianek. troszke wiem coś na ten temat bo moj miał bardzo problemy z zatwardzeniem, ale już jest coraz lepiej. thekasia slyszałam ze dzieck karmione piersia robi pare razy kupke dziennie. dzieci karmione sztucznym robią żadziej. Agulinia ładnie ci pospała w nocy. moj czasami śpi 5 godzin. lakarz mi mowił ze jak doczekam terminu to synek bedzie wazył ponad 4 kilo. a teraz coś o mnie mam 25 lat Filipek jest mojim pierwszym dzieckiem dłuhgo wyczekiwanym. w 2006 straciłam jednego maluszka i od tamtej pory stalaliśmy sie i sie udało. :). maly jako wcześniak dostał skierowanie do ortopedy i neurologa. jest karmiony sztucznym mleczkiem. kikut pępkowy odpad po 14 dniach. najcześniej je od 90 do 120ml. jesteśmy z okolic Wrocławia. od 18 tygodnia łykałam fenoterol. miałąm odstawić w środe a urodziłam w sobote. tydzień przed porodem lażałam na patolopgi bo miałam skurcze. 13.11 w piątek wyszłam ze szpitala bo już było wszystko dobrze, a w domu o 23:30 odeszły mi wody. o 24:30 byłam w szpitalu a o 1 godzinie na porodowce a o 6:10 urodził sie moj Filipek. rodziłam SN bardzo cierpiałam bo miałam bole krzyżowe ale dałam rade bez znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka-witamy. A ja nie wiem jak zwalczyć te cholerne rozstępy. W 8 miesiącu zaczęły wyłazić mimo iż stosowałam dobre kremy. Wiem, wiem to sprawa genów głównie, ale chciałabym się jednak ich pozbyć. Poradźcie jeśli macie jakieś sposoby na to. Dzisiaj Olaf tak mnie wystraszył, że myślałam, że zawału dostanę. Dobrał się do cycka za łapczywie i zachłysnął się. Położyłam go na kolanach buzią do dołu i poklepałam po pleckach.Za parę sekund złapał oddech. To co strachu się najedliśmy (moja mama i mój mąż byli koło mnie) to nasze. Nikomu nie życzę...Na szczęście już wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maławronka ja cały czas myślę o zmianie mleka własne na mleko bebilon comfort ale pediatra kręci nosem. Wczoraj znów kupiłam kolejne opakowanie Nana Ha bo jakoś się boję sama podjąć decyzję o zmianie mleka i tego że mamy znów naście dni się będzie do niego przyzwyczajał. Alex kochana widzę że Ty też dietkę trzymasz podobną do mojej. Ja też ostatnio serek topiony zjadłam dwa razy i drożdżówkę i mały był spokojny. I też dużo piję. Hanka tak tak kochane 17 kg mam mniej ale ja mam jeszcze z czego zrzucać wiec jeszcze tak z 5-8 kg może mi spaść nie będę miał nic przeciwko. Mały ciągnie ze mnie to raz a dwa ze ja zawsze lubiłam sobie dobrze zjeść a teraz to czuję się jakby mi coś ktoś odebrał przez tą dietę do tego braku w śnie i waga leci. Co do wyglądu brzuszka i nie tylko to ja osobiście mam jeszcze taką skórę trochę flakowatą na brzuszku mino tego ze jest prawie płaski, cellulit i rozstępy na nogach których nie miałam i biodra jakieś szersze. Na razie nic z tym nie robię. Po nowym roku wezmę się za siebie. Mozę coś kosmetyczna doradzi jak pójdę bo na razie brak mi czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i idzie wieczor a moje dziecko znowu powoli staje sie marudne, caly dzien przespala, kurcze dlaczego wszystkie dolegliwosci zawsze zaczynaja sie na noc.... a powiedzcie mi jak mam w razie czego dac mu ten rumianek? taki slabiutki zrobic,czy dlugo go parzyc??? alex werandujesz mala? kiedy dziecie na spacer? jak odpadl malemu kikut to jeszcze jakis czas i tak smarowalam spirytusem..... ja chudne ladnie ale brzuch mi zostal jest jak w 4miesiacu choc zrobilam fotke w moich nowych jeansach (w koncu udalo mi sie kupic, brzuch mnie bolal nie moglam sie wciasnac w zadne,az znalazlm odpowiednie i cieszylam sie jakbym w totka wygrala tak mi brakowalo tych jeansow) i nie jest tak zle,chcialabym juz zaczac chodzic na silownie ale boje sie bo brzuch jest jeszcze wrazliwy i nie wiem jak to wszystko wyglada w srodku:( a rozstepy jakis czas po porodzie to mi takie wywaloilo ze myslalam ze zemdleje jak zobaczylam, na szczesie byly dosc blade i doslownie widze jak z dnia na dzien mi znikaja,dobrze ze cala ciaze smarowalam brzuch kremem przeciwko rozstepom i teraz tez delikatnie smaruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sexu, to jak przez cala ciaze na sama mysl dostawalam bialej goraczki, tak teraz mam czasem ochote "zaszalec" a moj maz to juz w ogole swiruje:D ale tak jak to ktoras ujela maz dostanie prezent dopiero na sylwestra:) na razie sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulinka79 a ile trwa przyzwyczajanie małego do nowego mleka? mili ja rumianek podaje w granulkach z hipp specjalny dla dzieci od 1 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexandrunia, Hanka hmmmm to juz zglupialam. mam nadzieje ze on te kupke zrobi wreszcie. nadal nic. ale nie widac zeby sie meczyl. moze on za malo je wrrr. dziwne :(( dzis stwierdzilam ze skoro daje mu jedna butelke mleka dziennie to wychodzi na to ze ponad polowa puszki pojdzie pod koniec miesiaca do kosza. mleko mozna miec otwarte miesiac...tak wiec kombinuje i chyba bede po prostu kupowac kartoniki gotowe tez aptamilu , co prawda koszt jednego to 56- 59 pensow wiec w miesiacu wyjdzie jakies 15 funtow (puszka wychodzi 8 funtow) ale przynajmniej bedzie wygodniej i chyba sensowniej. jak mysliscie?? i czy takie mleko z kartonika jest wogole zdrowe??? na pewno jest wygodne na podroz? powiedzcie mi jak rozrbaiacie mleko?? ja wyczytalam ze za kada nowa butelka trzeba mleko zagotowac i pol godz studzic w czajniku. ehhh, bez sensu to. bo skad wiadomo kiedy sie maly obudzi?? a jak sie obudzi wczesniej to bedzie wrzatek pil??? a jak wy robicie?? ja robilam np rano i trzymalam w butelce w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulinka79 powiem Ci, że staram się wprowadzać co jakiś czas nowe rzeczy, np. ostatnio zjadłam tafelek czekolady białej z wiórkami kokosowymi i małej nic nie było :) Ogórka kiszonego 1/4 też zjadłam :) Na razie nie narzekam na tą dietkę :) mili ja bym Ci poleciła koperek zamiast rumianku, bo rumianek uczula z tego co ja wiem :/ Weranduję małą ale dziś tylko 2 min., bo strasznie się darła. nie wiem kiedy pójdę z nią na spacer - może za tydzień na weekendzie :/ Mnie możesz zobaczyć na NK jak wyglądam :) Fotka krótko po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili ja rodzilam 2 dni przed toba i tez czekam do swiat. taka fajna data :)) teraz sie boje tez ale nie tylko ze jeszcze sie niezagoilam -nadal krwawie- ale tez boje sie wpadki. pojde gdzies za tydzien do lekarza wszyc sobie ten implant antykoncepcyjny http://www.nhs.uk/Livewell/Contraception/Pages/Contraceptiveimplant.aspx czy one sa tez w Polsce?? fajna rzecz. wszywasz i spokoj na 3 lata. skuteczne jak tabletki. i mozna wyjac kiedy sie chce. jest tu za darmo. nigdy nie uwywalam zadnych tabletek ani niz poza gumkami ale teraz po cesarce chce czekac te 2 lata wiec musze uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kupek to w kilku artyykulach pisze 'Zarówno u dzieci karmionych piersią jak i sztucznie stolce mogą pojawiać się raz na kilka dni. Jest normalne pod warunkiem, że dziecko wypróżnia się bez problemów (tzn. nie płacze podczas oddawania stolca, nie pręży się, nie napina się, a kupki nie są suche i twarde). Tak długie przerwy są spowodowane tym, że dziecko dobrze przyswaja pokarm i nie ma z czego codziennie utworzyć się masa kałowa. Warto dodać, że dzieci które oddają stolce co kilka dni ,,puszczają” bardzo często gazy o bardzo brzydkim zapachu. Jeśli się niepokoisz skontaktuj sie z pediatrą, który przepisze środki przeczyszczające, które pomogą maluszkowi.' cytat z http://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrowie/kupki_niemowlaka.html 'Kupka niemowlęcia karmionego piersią Zwykle są to dwa do czterech wypróżnień w ciągu doby. Powinny one mieć żółte zabarwienie i wyglądem przypominać średnio ścięta jajecznicę. W kupce mogą pojawić się niewielkie grudki oraz pasemka śluzu. Kupka może mieć lekko kwaśny zapach. Czasem zawartość pieluszki będzie imponująca i pielucha sobie z nią nie poradzi, a innym razem będzie to malutka kupka. Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry.' cytat z http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/pielegnacja-dziecka/956-kupka-noworodka-i-niemowlaka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexandruniaK u mnie nie stety koperek sie nie sprawdził, mały miała zatwardzenie i koperek jeszcze bradziej wysuszał kupke. rumianek pije i ze smakiem. i jak na razie nie ma uczulenia na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My dziś po wizycie u okulisty! z oczkami małej wszystko ok, ale jestem zła i gdybym wiedziała jak to wszystko w tamtej przychodni wygląda, to na bank bym tam z Martyną nie szła! w jednym budynku kilka przychodni! dorośli razem z dziećmi 😠 małe, wąskie poczekalnie!W dobie tej cholernej grypy jakoś w ogóle nie pomyśleli o odizolowaniu takich maluszków! w gabinecie obok przyjmował okulista dla dorosłych, a w kolejnym internista dla dorosłych! gdzie przychodzili starsi chorzy ludzie 😠 jestem tak wściekła! jak mi się czymś dziecko zarazi to normalnie dziadów ubiję! co z tego, że weszłyśmy z Martyną bez kolejki, jak przed nami też był taki sam maluszek i też bez kolejki, a potem musiałyśmy i tak czekać 20 minut , bo Martynka miała zakrapiane oczka i trzeba było czekać aż kropelki zaczną działać :( no zła jestem i tyle! Ejmi pewnie, że jedzcie do rodziców! Krzyś już nie jest noworodkiem (sto lat dla niego :) 🌻 ), Ty odpoczniesz, bo będzie miał kto Ci pomóc w opiece nad nim! a ja po Nowym Roku w basen inwestuję :) muszę się zapisać na jakieś zajęcia basenowe i zacząć dbać o siebie Ela a czemu trzeba odejmować 5 kresek? ja gdzieś czytałam, że u takich maluszków temperatura chyba do 37 jest ok malawronka 🖐️ to się Twój Filipek uwinął :) gratuluję Ci, bo nie pamiętam czy to robiłam :) fajnie, że z nami jesteś! Hania my n usg byliśmy na Drewnowskiej w tym szpitalu. nas zapisali szybko, bo powiedziałam, że mała jest po ułożeniu pośladkowym, a tak podobno mają terminy dość odległe, więc pewnie, że zapisz! co do mojego brzucha to już przed ciążą do małych to on nie należał :( teraz chciałabym, żeby wyglądał jakoś lepiej, dlatego między innymi, od stycznia idę na jakaś gimanstykę w wodzie ;) Agulinia sto lat dla Karolci 🌻 deseo no kolki u dziecka są straszne :( ja nie mogę patrzeć jak się moja mała wtedy męczy! i wkurza mnie gadanie "życzliwych", żeby jej na ręce nie brać, bo się przyzywczai 😠 ! pewnie odłożę ją do łóżeczka niech wyje :o idiotycznie myślą niektórzy! pewnie, że nie chciałabym jej do noszenia przyzwyczaić, ale do jasnej cholery , nie będę patrzeć jak mi się dziecko męczy! ja , jak myślałam, że Martyna ma katar, to dwa dni jej nie kąpałam, tylko przemywałam wodą przegotowaną i też na spacer nie wychodziłyśmy mili no bardzo możliwe, że mały miał atak kolki :( mam nadzieję, że jeżeli tak, to było to jednorazowe! agulinka79 ja też nie umiem spać w dzień! musze być mega zmęczona, żeby zasnąć! chociaż i tak mi to ciężko wychodzi ;) co do seksu to mój mąż też przebąkuje ( w końcu od lutego pościmy), ale ja mam jeszcze jakieś plamienia! poza tym trochę się obawiam, nie wiem jak to będzie, mimo, że nie miałam porodu sn! Alex kurczę widzę, że też miałaś cieżką noc :( no ja bardzo doceniam to, że jestem u rodziców! miałam w poniedziałek wrócić do siebie, ale mój brat pojechał dziś na przeszczep nerki, będzie leżał w szpitalu nie wiadomo ile, więc mama nie najeździ do mnie, dlatego jeszcze zostajemy u rodziców! cieszę się ;) mimo, że moja babcia mnie nieco wkurza ;) thekasia jak moją karmiłam piersią przez pierwszy tydzień, to też robiła kupki przy każdym karmieniu Pozdrawiam kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MLEKA PO ROZMOWIE Z PEDIATRA DIDAJE TEN NUTRITION I ULEWANIE MINELO JAK REKA ODJAL. ZASTANAWIAM SIE TYLKO CZY TAKI ZAGESZCZACZ NIE WPLYWA NA KUPY???? ZE NP SA TRUDNIEJSZE DO ZROBIENIA PRZEZ MALENSTWO????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas była pediatra, potwierdziła alergię na mleczko, ale powiedziała, że za 2 miesiące radzi zrobić prowokacje zwykłym mlekiem bo faktycznie objawy alergiczne są niewielkie a poza tym teraz już w znacznym stopniu ustąpiły, może być tak że to tylko chwilowa nietolerancja, ale generalnie bebilon pepti uważa za dobre mleko i może Krzyś je swobodnie pić cały czas. Kupki mamy prawidłowe, po mleku hipoalergicznym mają prawo być rzadkie, kolor mają prawidłowy, no i częstotliwość się już zmniejszyła bo teraz Krzyś robi 3-4 kupy na dobę, widać wcześniej organizm oswajał się z nowym mlekiem. Poza tym Krzysztof zdrowy, został osłuchany i przebadany - wszystko jest jak powinno być.W poniedziałek udam się z nim na ważenie, doktor poinstruowała mnie gdzie wejść do przychodni żeby uniknąć kontaktu z chorymi dziećmi. Recepty na mleko dostaliśmy, przy okazji też na szczepionkę - tak więc jesteśmy zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela - u nas zagęszczacz w żaden sposób nie wpływa na kupki - tak jak pisze u nas są rzadkie więc się nie martw :) Dziewczyny na wszystkie problemy z kupkami polecam jednak nie herbatki koperkowe czy rumiankowe tylko po prostu parzenie bezpośrednio ziół, stężenie jest wtedy większe i to wtedy działa, a te wszystkie herbatki to więcej mają glukozy niż koperku czy rumianku w sobie. u nas herbatki się nie sprawdziły, ja robię Krzysiowi albo rumianek albo koperek i przepajam no i kupy i bąki leeecą. Gawit - jak wyjdzie ze świętami to zobaczymy, a z tą pomocą to będzie pewnie tak, że każdy się pozachwyca i 5 minut ponosi Krzysia na rękach a brudna robota i tak będzie na moich barkach :) więc na wielkie odciążenie w święta to ja nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejmi czyli moge malemu zamiast herbatki, zaparzyc poprostu rumianku? a on musi byc jakis slabszy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili zaparz małemu zwykły rumianek w przegotowanej, ale już letniej wodzie. wtedy on nie będzie mocny. moja przyjaciółka tak robiła i ja też tak zamierzam! bo faktycznie herbatki u nas też się nie sprawdzają :( Ejmi hmmm mówisz, że Cię nie odciążą ;) eh to ja mam jednak z moją rodzinką dobrze :) jakbym im pozwoliła, to w ogóle małej by mi nie oddali ;) Uciekam do mojego Szkraba, który jest dziś bardzo niespokojny! chyba dostanie czopka w dupcię! bo już nie dajemy rady! na rękach źle, w łóżeczku źle, na kanapie źle :( ciągle popłakuje :( wydaje mi się, że boli ją brzuszek, mimo, że dwie qpy dziś były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzucha to ja powiększony wciąż mam. Jest miękki, już nie tak sflaczały jak po porodzie ale wyraźnie większy niż kiedyś. Zaraz w pierwszym tygodniu zrzuciłam 9 kg ale od tej pory waga - czy jem, czy nie jem - stoi w miejscu. Zatem wciąż mam parę kg na plusie i w brzuchu i braku talii oraz w boczkach widać tę nadwyżkę wyraźnie. An3lla, to straszne co piszesz z tym zakrztuszeniem się. Gratuluję przytomności umysłu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! My dzis po szybszym kapaniu, bo Mała już 3 dzień z rzedu dostaje kociokwiku po południu i oszaleć mozna.. Darła się trochę i mój ją jakoś uspił..teraz sobie razem podsypiaja.. Wreszcie chwilka spokoju. Cały dzien prawie na rekach, jedynie po wielkim krzyku o 12 wsadziłam ją w fotelik samochodowy i pobujałam i wreszcie padła na 2 godz. Poza tym cały dzien na czuwaniu. To dziecko nigdy nie ma dość! Oczy małe jak ziarnka ryzu i dokazuje... :-) Hanka - ja k ja Ci zazdroszczę, ze karmisz co 3 godziny, bo ja karmię nieustannie - cały dzień, przerwy są 10-=15 minutowe, no chyba ,ze uda jej się zasnąc to mam 2-3 godz spokoju, poza tym stale tylko ruszą mordka i zjada ręce, ale smoka nie chce... Jak na początku lubiła to teraz nienawidzi smoka wręcz.. Ola - najlepszego!!! 🌼 Dziękuje Wam za zyczonka dla Karolci mojej. Ona taka cudna jest.:-) I jak sobie pomyśle,ze to juz miesiac jak ten Skarb nasz jest z nami... jejuś jak ten czas leci! \Choc czasem mi się zdaję,ze ona juz od zawsze z nami była.. :-) Deseo- to ,ze moje piersi uz niedługo bedą przypominać MAMA AFRYKA to juz raczej przesądzone. hihi. Moja od kilku dni też się wygodna zrobiła, chce cyca,ale po chwili się wkurza,złosci, zawodzi żałosnie, że słabo leci! Ona lubi tylko początki,gdy ładnie i prawie bez wysiłku leci. potem juz się denerwuje. Ejmi - skoro tak przedstawia się wizja świąt to chyba jednak sobie lelpiej podarować, choć początkowo byłam za wyjazdem. A może jest szansa,ze do Was rodzice wpadną na jakies 2-3dni. A co do alergii - to z pewnością jest to przejsciowe - dobrze pani powiedziała..:-) Ja też podaje Młodej koperkową herbatkę z saszetki, bo te granulowane to słodkioe są, a po co dziecku cukier? niczemu nie służy,a tylko przyzwyczaja do słodkiego.. Natalie - ja też nie budziłam wczesniej, ale teraz się trochę przejęłam wagą Młodej i nie chciałam ,by za długo bez jedzonka była, jednak prawda taka,ze to ona decyduje kiedy zje i tak też się stało mimo moich prób :-) Zatem wracam do pierwotnej wersji,ze śpimy aż do bolu.. hihih i jak wstaniemy to zjemy. Agulinka - sama miałam zadac to pytanie, czy któraś juz próbowała poseksić się troche..hihih Mój też się przymila bardzo,ale póki ze mnie wycieka to raczej chyba się wstrzymam. Jako antykoncepcje połozna polecała zastrzyk lub spirale,bo mówi,ze tabletki - przy karmieniu piersią też są,ale dopiero od 5 lat na polskim rynku i niezbyt sprawdzone są ich ewentualne nastepstwa dla maluszka. Ja tam zawsze na pigułkach byłam i sobie bardzo chwale..a jak nie ma to kazdy sposób zabezpieczenia jest dobry.. I normalnie zazdroszczę tych 17kg na minusie - mnie 8 zostało jeszcze i waga stoi w miejscu już od 2 tyg. brzuszek tez mi został całkiem spory. Ale diety nie trzymam żadnej i mnóstwo rzeczy jem i jak zawsze słodkie mogłoby nie istnieć, to teraz zjadam za duzo - może dlatego Mała jest dość pobudzona? po tych zastrzykach energii? O brzuch szczególnie jakoś nie dbam, smaruję wieczorem Mustellą, która mi jeszcze z ciąży została..ale pupie tez by się przydało jakieś smarowanie i ruchu więcej..byle do wiosny! Thekasia - u nas z kupkami różnie - najcześciej od 1 do 3 w ciągu doby,ale norma przy karmieniu piersią jest, zarówno kupa po każdym karmieniu jak i kupa raz na kilka dni. Zatem jesli Tomek nie narzeka, nie meczy się, nie wykazuje oznak problemów kupkowych to nic nie musisz robic... u nas po około 7-10 dniach bez kupy lekarka kazała interweniować z czopkiem. Takie gotowe mleczko też u nas widziałam - piekne porcje do kupienia w aptece. Na podróż rzeczywiście mi się wydaje to wygodne. i całkiem niedrogie ,bo jakieś 3zł z groszami - czyli od czasu do czasu mozna sobie kupić. Alex to calcium 500D to sama sobie zaaplikowałas na tresciwy pokarm,czy lekarz zalecił? A figurki pozazdroscic :-) Możecie spokojnie sobie robić poza marchwią czy burakami też pietruszke na parze lub gotowana. gawit - no nic nie poradzimy,ze takie zatłoczenie w przychodniach i nikt nie patrzy by zdrowe dzieci nie miały stycznosci z chorymi osobami - bo co to kogo w końcu - poza matka- obchodzi ;-( No nic, uciekam.. pisałam posta od 8 z przerwami na uspienie Młodej, która się po godzinie wybudziła hihi. w miedzyczasie przysnęłam z nią i takie zycie.. hihi. Czas na kapiel i do łózka! Słodkich snów i w miarę spokojnych nocy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia, no to mnie zaskoczyłaś niesamowicie! Gorąco dziękuję! Yyy... co do seksu, to ja już od dość długiego czasu nie krwawię. W końcu to już prawie siedem tygodni po porodzie i owszem, my tak. Ale nie czuję się zbyt komfortowo mimo że miałam tylko cesarkę czyli pochwa została oszczędzona ;D. Jakoś coś jest nie tak. Muszę wreszcie odwiedzić gina bo w szpitalu w dniu porodu lekarka straszyła że mam nadżerkę (wcześniej w badaniach u ginekologa to nie wyszło a przynajmniej nic mi nie mówił) i może owa nadżerka sprawia kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do seksu to nie ukrywam,ze mam obawy... niby wszystko zagojone..ale no coż - w końcu wielka głowa i nie tylko tam sobie przewędrowała.. hihih Ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.. Ola - a torcik był? Musi byc - bezwzglednie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Ja zamykam ja otwieram! hihih Super noc. :-) Teraz Młoda spi od 6 - szok! Mój pojechał na zakupy - beze mnie oczywiscie! :-( Ale listę mu za karę długą i zawiłą zrobiłam. hihi I jak ja mam w takich warunkach cokolwiek komukolwiek na swięta kupic? Tylko allegro zostaje i własnie wyszukuje tam koszuli lub swetra dla mojego i byc może coś znalazłam..tylko z rozmiarem cięzko, bo jeden drugiemu nierówny! Bleee! No, nic. Umykam1 U Was też tak przymroziło? Spojrzałam przez okno i mówię śnieg spadł - ale patrze i to tylko szron! Ale jak go duzo! I baiąło wszedzie! Może troszkę zarazki wymrozi! Miłego! Dziewczęta! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wiecie ja mam wrazenie ze urodzilam cyborga. mloda wczoraj od 4 rano do 16 spala tylko 90 minut.ale za to pierwszy raz dala nam pospac w nocy itylko na butle sie obudzila. przepraszam za literowki ale mam wolna tylk jedna reke . jesli chodzi o sex to ja czekam do tych 6 tygodni ktore mina dokladnie 31 grudnia wiec moze w nowy rok zrobie mezowi prezent bo tez juz mi swiruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo, Ja wczoraj mialam wychodne :) - nie bylo mnie 3,5h i musze pochwalic moich chlopakow ze swietnie dali sobie rade - jestem z nich dumna!!!! Ciesze sie ze poszlam do ludzi - bylo naprawde super i dzis znow wieczor bez malego, ale dzis na strazy stoja dziadkowie :). No i jak wrocilam po tych 3,5h nieobecnosci to piersi mialam tak pelne ze juz zaczely przeciekac wiec wzielam lakatator i zaczelam sciagac i okazalo sie ze w ciagu 10min sciagnelam z jednej piersi 120ml, moglabym ciagnac dalej ale nie chcialam jej opustoszyc do konca jakby maly sie obudzil, z drugiej sciagnelam 100ml i maly obudzil sie po 30min od sciagniecia i go jeszcze nakarmilam i dalej naciskajac na piers wyplywalo mleko - takze bylam zaskoczona iloscia mleka w moich piersiach :) Agulinia jak bedziesz zamawiac na allegro prezenty to tylko z kurierska przesylka bo poczta przyjdzie pewnie po swietach :) Jesli chodzi o seks to ja sie jakos boje...jak to bedzie po porodzie, czy nie bedzie bolec?! Maly sie obudzil wiec sie nie napisalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow deseo Ty to masz mleczarnie:D pozycz troszke tego mleczka:D a u nas noc super jak wszystkie poprzednie procz wczorajszej, a tak bardzo sie balam, widocznie to byl jakis jednorazowy atak, tylko ciekawe czego? no mam nadzieje ze juz sie nigdy wiecej nie powtorzy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Mam nadzieje ze bedzie mi dane dokonczyc ten post-pisze go juz 2 godziny,ale maluch bez przerwy mi przerywa i domaga sie kolysania w wozku ;-). Wczoraj bylo podobnie i w rezultacie postu nie dokonczylam :-P. Nasz Jas skonczyl wczoraj miesiac. Duzy juz z niego chlopak-bylismy u pediatry i maly wazy 4720gr i mierzy 57cm wzrostu. Oznacza to ze w ciagu miesiaca przybral na wadze prawie kg :-). Ponadto unosi juz glowke,pieknie sie usmiecha,ma bujna czuprynke... Niestety nadal nie chce spac w nocy,w dzien tez nie najlepiej,bo spi ok.godzinki nie dluzej. Wczesniej zdarzalo mu sie przespac nawet 3 godziny,a teraz...Ale nie narzekam. Przynajmniej przestaly mu doskwierac bole brzuszka,nie wiem na jak dlugo,ale wymagalo to ode mnie przejscia na scisla diete,bo prawdopodobnie moj pokarm draznil mu zoladek. an3lla,rowniez mam rozstepy,glownie na brzuchu-jeszcze nie zjasnialy i niestety niezbyt estetycznie to wyglada. Lekarz poradzil mi aby mniej wiecej 2 miesiace po porodzie zaopatrzyc sie w jakis dobry specyfik z apteki (ale jaki?). Na razie smaruje mascia na blizny. Jesli chodzi o zachlystywanie sie podczas jedzenia to mojemu zdarza sie to nagminnie. Po prostu za szybko je,za duzo mu leci. Agulinka,u nas jeszcze seksu niet... Wlasciwie nie krwawie juz,mam tylko jeszcze troche przezroczystego sluzu,ale boje sie... Raz ze nie czuje sie na tyle atrakcyjnie,zostal mi jeszcze brzuszek. Poza tym boje sie wpadki...No i jestem tez tak potwornie zmeczona,ze po prostu nie mam ochoty...Maz na razie cierpliwie czeka,ale juz cos przebakuje kiedy by mozna... Thekasia,moj piersiowy robi kupki kilka razy dziennie-ze 2,3 duze,reszta to wlasciwie sladowe ilosci. Musze uciekac bo chce jeszcze dom wysprzatac a boje sie ze maly sie obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, odnosnie rozstepow to ja mam okropne, brzuszek tez mi jeszce zostal, ale ubylo mi 14 kg, nadal jestem na plusie jakies 10kg, koszmar. Moja Maja robi kupki raz na dwa dni, ale ja ja karmie butelka, bebilon comfort, poniewaz nie mam prawie wogole mleka w piersiach po tych wszystkich stresach w szpitalu. Maja miala operacje wiec jestem wykonczona i psychicznie i fizycznie tym wszystkim. ale juz wszystko dobrze jest. Dzis w nocy jak ja nakarmilam butelka o 2 to spala do 8, pierwszy raz tak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×