Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Hej Mamuśki :) Wróciłam, cała i zdrowa.. przynajmniej mam taka nadzieję :) Widzę, że mamy wysyp chłopaczków :D Gratuluje wszystkim, które juz znają płeć i mogą się tą wiedzą cieszyć. Iwusia, na pewno będzie dobrze. Musisz się oszczędzać i grzecznie leżeć. Miejmy nadzieje, że się to zahamuje i podszywka nie będzie potrzebna. W sumie ja tez parę razy na tym wyjeździe musiałam dźwignąć walizę, a do najlżejszych ona nie należała, i liczę na to, że wszystko jest OK... Ogólnie na wyjeździe było fajnie :) Co prawda kongres jako taki trochę nudny... Tak na prawdę to nauka nadal nie wie jak rozmawiać z przemysłem, ale może się to kiedyś zmieni ;) Poza kongresem czas spędzony bardzo miło. Zwiedziłam Starówkę, i Łazienki, porobiłam zdjęć, pojadłam dobrego jedzonka (swoją drogą jeszcze nie wchodziłam na wagę ;) ) i wypiłam super kawkę w Coffee Haven :D Szkoda tylko, ze pogoda nie dopisała :( Było bardzo zmiennie, raz słonko, za chwile deszcz... Ww wtorek tak nas zmoczyło w Łazienkach, ze do hotelu wróciłyśmy całe mokre :D Śmiałyśmy się, że nas nie wpuszczą :D Pozdrawiam cieplutko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie drogie dziewczynki!!! Długo nic nie pisałam do dzisiaj wróciłam ze szpitala;-( Jak byłam ostatnio na wizycie i powiedziałam że czuję się czasami jakbym miłą kule w brzuchu i tak twardnieje to powiedział że to nic innego jak skurcze(pisłam już o tym)...W poniedziałek dostałam tak bolesnego ze nie mogłam ruszyć nogą ani się wysortować zażyłam nos pe ból ustąpił ale brzuch miałam jak kamień...od razu kazał jechać do szpitala:-( zbadał mnie i zrobił usg okazało się ze mam twardą macie ale na szczęście nie ma rozwarcia...od pon byłam na kroplówce ale dzisiaj już wszystko ok...wróciłam właśnie do domu... I w tym całym zamieszaniu lekarz jak robił mi usg to pokazał jak bije serduszko, że u jednej rączki ma 5 paluszków(drugiej nie pokazał a tak wogóle to leniwy był strasznie),ilość wód płodowych prawidłowa, ciąża niby 18 tydz na na usg wyszło że 19t4d i co najważniejsze (bo lekarz chyba się zagalopował) powiedział że coś urosło między nóżkami;-) ja na top że synek? a on że nic jeszcze głośno nie mówi:-)!!! A ja byłam pewna ze to dziewczynka...Maż od razu dumny stwierdził że miał rację:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hammuda
Witajcie,ja tez pokazuje się po długiej nieobecności... Kurcze sroczka to musiałaś sie najeść stracha chyba, ale całe szczęście że wróciłaś zdrowa i że z dzidzią jest wszystko dobrze:) no i gratuluję chłopca;)Zazdroszczę przyznaje:) Gratulacje dla wszystkich dziewczynek kóre znają już płeć-szczęściary!!! ja najbliższe usg mam dopiero 6 lipca i mam wielką nadzieje że dzidzia się "ujawni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wczoraj mialam amniopunkcje i leze teraz w lozku. wynik wstepny ma byc we wtorek..Samo badanie do najprzyjemniejszych nie nalezy, czulam jak igla przebija mi kazda warstwe brzucha :-(.Maluszek chyba wyczul ze cos sie dzieje, bo ile na poczatku machal raczka to w momencie kiedy igla byla juz w worku, wyspokojnial, nie ruszal sie w ogole. Teraz nic innego mi nie pozostalo jak czekac na wynik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathea - ściskam Cię mocno :* i mam wielką nadzieję że wszystko będzie dobrze! Madzialińska- witaj z wojaży, widzę że wróciłaś zadowolona i humorek dopisuje :) Sroczko - całe szczęście sytuacja została opanowana. Teraz pewnie cały czas będziesz musiała uważać na te skurcze:O Kiki - no ciąża potrafi nieźle zamieszać w organizmie, dlatego trzeba sie zdać na intuicje lekarza bo oni już znają te numery. Najważniejsze to nie panikować :) No i tak jak pisałam im dalej w las tym więcej drzew, każda z nas będzie miała różne dolegliwości :O Ale wytrwamy! Ja jestem już spakowana i szykuje się na wizytę do gina, a potem w drogę bo wybywamy z mężem na dłuższy weekend. W sobotę bawimy się na weselu :) Dlatego już teraz życzę Wam spokojnego i pogodnego weekendu, a ja odezwę się jakoś na dniach :) Pozdrowionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie sroczka, miałam napisać wcześniej ale telefon mnie rozproszył :O Ciesze się, że sytuacja już opanowana! Musisz teraz na siebie uważać i miejmy nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy :) Ejmi, muszę przyznać , że faktycznie jestem zadowolona :) Ale odpoczynku zbyt wiele nie będzie, bo jutro tez jedziemy na weekend do rodziców do Łodzi :D Chcemy wykorzystać okazję, bo od poniedziałku mężulek zmienia miejsce pracy i o jakiś urlop będzie chyba ciężko :O Dobrze, że nie planowaliśmy, żadnych wyjazdów.... Zatem życzę Ejmi udanej zabawy i niech maluszkowi tez się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas piekne upaly :))) ide leniuchowac troszke w ogrodkui opalic noska ;)) mam nadziej ze u was tez sloneczko i dobre humorki .milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie ! w jakim wieku najlepiej robic chrzest? mam tu maly problem bo chcialabym robic razem z siostra w polsce ale jej synek mialby na wielkanoc az 10 miesiecy..czy juz nie za pozno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thekasia,myslę że 10 miesięcy to wcale nie tak dużo,chyba nie ma reguły w jakim wieku robic chrzciny, moja koleżanka chrzciła córcie jak mała już chodziła(wcześniej byli w trakcie budowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, Thekasia do ciebie mam pytanko takie troche z innej beczki;)z tego co wiem mieszkasz obecnie w uk, ja mieszkam w Irlandii i moje pytanko dotyczy uslug medycznych bo tutaj to jakaś masakra jest!Zglosiłam sie do szpitala w którym chcę rodzić jakiś miesiąc temu a pierwszą wizytę wyznaczyli mi dopiero na wrzesien i to jakos pod koniec więc gdyby nie wizyty prywatne to moja pierwsza wizyta przypadłaby prawie w 3cim trymestrze :( w Twoim przypadku mam nadzieje służba zdrowia działa troche lepiej??? Napisz coś o tym jeśli możesz bo bardzo jestem ciekawa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ he he no i nadal grono chłopców się nam powiększa :) czyżby i mojej córeczce miało coś między nóżkami wyrosnąć ? ;) bo na razie to płeć u mnie niezbyt pewna! i powiem Wam, że nie nastawiłam się jeszcze na córcię ;) raczej myślę sobie, że ginka jednak nie była pewna, więc pewnie będzie synek :D no i widzę, że weekend co po niektórym zapowiada się wyjazdowo :) nam w sumie też. w sobote jedziemy na działkę pod Pitrków, a w niedzielę śmigamy do Warszawy :) oby pogoda dopisała, bo chcemy zobaczyć Łazienki i Starówkę :D Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja już po usg, dzidzia zbytnio nie chciała się otworzyć, nóżki mocno razem zaciśnięte ale lekarka mówi, że prawdopodobnie dziewczynka :) Wiadomo przy dziewczynce 100 % pewności nie ma, no ale jak na razie w brzuchu mam małą Oliwkę. Mój mąż był dziś ze mną na usg i po prostu się nadziwić nie mógł, że dzidzia tak macha rączkami i zakrywa buźkę. Mówi, że jak mama :) W sumie się nie dziwię - obudzili dzidzie i oglądają a ona się zakrywa :) Ogólnie z dzidzią wszystko dobrze, wymiary takie jak trzeba 16,35 cm długości, nie wiem tylko jak waży bo lekarka nic nie mówiła. Najważniejsze, że wszystko ok. Powiedziała tylko, że za 2 tyg muszę iść jeszcze raz na usg żeby lepiej echo serca zobaczyć , bo teraz serduszko za małe (ale wszystko ok - pytałam od razu bo się zmartwiłam, że coś z serduchem :) ) i ze najlepszy czas to 22 tydzień na to. Miał być Krzysiu, jest Oliwka (no chyba ze w ciągu 2 tyg coś urośnie :) ) ale najważniejsze dla mnie że wszystko z dzidzią w porządku :) MATHEA trzymaj się, będzie dobrze, zobaczysz, buziaki kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam wcześniej, że dzidzia ma 16,5 cm ale się chyba pomyliłam, źle przeczytałam to co lekarka w opisie usg napisała :) Co do wielkości dziecka pozostaje więc niewiadoma, bo lekarka nic nie powiedziała :) ale pewnie w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihi. Każdy gdzieś wybywa, ja tez. W sobotę jadę na zjazd klasowy - liceum. Jestem z siebie zadowolona,bo dziś udało mi się potwierdzic rezerwacje lokalu na impreze. Noclegi załatwił nasz były wychowawca(w internacie - powspominamy!), więc byle by dziewuchy dopisały i bedzie zabawa przednia. Co zrobic dziewczyny, ciaża to nie choroba, ale trzeba się oszczedzać. Która napisała,ze się posypia dolegliwosci - wypluc, odpukac i bedzie dobrze. hihi Siostra dziś przysłała mi stetoskop, i podsłuchiwałam dzidziula. Ale tam się dzieje w tym brzuchu. Plumka, pluska, wierci się. Ale bicia serca to nie udało mi się usłyszeć. zenek - mysle,ze 16,5cm to moze być długość. thekasia - chrzest mozna w każdym wieku, od malucha miesięcznego do 3 latka. Kumpela chrzciła 2 tyg po porodzie, a druga własnie w wieku prawie 3 lat - młody sam poszedł do chrztu. Sadzę,że 10 miesięcy to dobry okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hamuda wiesz dziwne to jakos...nie orientuje sie jak jest w Irlandii ..u nas nie jest najgorzej : - okolo 8/9 tygodnia ciazy zglaszasz sie do przychodni albo dzwonisz i tam umawiasz sie na 1 spotkanie. polozna nie bada cie wogole- jedynie co to chyba pobiera krew do badan i zaklada karte ciazy, na slowo. bez testow. kolejne spotkanie wyznacza za okolo 7 tygodni itd. pod kienic ciazy spotaknia sa coraz czestsze. - okolo 12 tyg dostajesz list ze szpitala na usg - okolo 20 tyg jest drugie usg, i tam tym koniec usg, chyba ze sa powiklania czy cos albo tuze przed porodem. - niezaleznie od tego jesli kobieta ma jakies problemy ze zdrowiem itd to ma wizyte w szpitalu u lekarza gienekologa. tutaj spotkania z lekarzem sa wyjatkowe jak juz wspomnialam. ja mialam spotanie ze wzgledu na moj dysk i bede miec jeszcze jedno spotanie w lipcu bodajże. co smieszne tu- nikt nia bada nikogo ginekologicznie poprzez pochwe! nikt nie zaglada tam...chyba ze sa wazne powody, ale o takich nie slyszalaam. w Polsce to standard tutaj nawet wymaz na cytologie pobiera pielegniarka i robi to w dosc nietypowy sposob- nie kaze rozkladac nog za bardzo na kozetce i nie zaglada tam. i zawsze przeprasza ze musi robic takie \'niewygodne\" badanie. hahaha Hamuda jesli nie znasz nikogo w ciazy w Irladni to ci podam namiar na fajna znajoma z innego forum ktora mieszka w Irlandii i ma termin na 3 mies po nas ale jest dosc obeznana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dziekuje za odpowiedzi na moje pytanie :) Agulina wlasnie sia zastanawialam nad stetospokem, na prawde cos slychac??? to musi byc super. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek w 20 tyg nie kazdy juz podaje dlugosc dzidzi. w anglii teraz jak bylam mialam badania dokladna a wymiar podany glowki i kosci udowej. wielkosc dzidzi nie bylo. pani powiedziala ze juz sie nie podaja w tym tygodniu bo dzidzia juz jest za bardzo skulona i wymiar nie pokrywalby sie z rzeczywistoscia. glowka i kosc udowa wyszly prawidlowo, wrecz idealnie, choc podobnie jak u Ejmi podajze - kosc udowa jest wieksza jak obwod glowki- sorki nie wieksza, ale wskazuje na 22 tydzien a glowki na 21 tydz 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia bardzo bym Ci była wdzięczna za namiary na tą fajną znajimą z Irlandii,coprawda mam tu kilka koleżanek ciężarówek i takich co już urodziły ale zdania są bardzo podzielone i opinia jeszcze jednej bardzo mi się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mąz wychodził do pracy, obudził mnie i już nie śpię :( trochę jestem zła, bo potem w ciągu dnia jestem zmęczona, jak za wcześnie wstanę! Na niebie chmury :( wczoraj mieliśmy burzę :( mam nadzieję, że się rozpogodzi, bo chętnie pranie bym na balkon wystawiła, a tak się boję , że mi zmoknie, tym bardziej, że muszę wyjść na miasto na dłuższą chwilkę! miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) A ja dziś spałam jak zabita po prostu. Jak budzik rano zadzwonił to nie wiedziałam co sie dzieje ;) Dobrze, ze to piątek i tylko jeden dzionek w pracy :D U nas wczoraj tez była burza i straszna zlewa, a dziś jakoś tak pochmurno. Na szczęście ciepło :) Dziś jedziemy do rodziców. Szczerze mówiąc to po tej Warszawie mam trochę dość podróży, ale w sumie ostatnia szansa na jakiś czas. Jak Mężu zacznie pracę tu w Puławach to ciężko będzie mu wykroić trochę czasu wolnego. Będa mieli masę roboty przy rozkręcaniu filii :O Mam nadzieję, że będzie ciepło w ten weekend i nie będzie cały czas lało... Bo żadna przyjemność siedzieć w domku cały czas.... Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey! a ja juz po pobraniu krwi, ale dopiero w poniedzialek mam odebrac... u mnie jak na razie pogoda sliczna, niebo piekne oby jak najdluzej tak, no i jutro i w niedziele dni tomaszowa jak pogoda dopisze to moze sie wybiore... kurcze ale chlopcow na tym naszym forum ja juz zaczynam sobie wkrecac ze pewnie tez dowiem sie ze to bedzie chlopiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×