Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mathea

Misja-Zostac Mamą

Polecane posty

Cześć dziewczynki !!! Przepraszam, ze sie tyle nie odzywałam, ale dopiero wczoraj po 24 w nocy wrciłam z Wawy. A dzisiaj nie było mnie cały dzień e domu. Kurcze tyle stron mam do nadrobienia !! zaraz moze doczytam, ale spać mi się chce strasznie. Patrzę na to puste łóżko i mimo ,że jestem śpiąca to nie chce mi się do niego kłaść bo wiem, że jutro jak się obudzę to dalej będę w nim sama, bez mojego M :(:( Moja @ już się prawie skończyła, ale teraz to i tak bez znaczenia :( I jeszcze moja dooobra koleżanka oznajmiła mi ,ze jest w ciąży. Jest w moim wieku. Ech ... Dziewczynki buziaczki dla Was !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Nie pisałam juz długo bo nie miałam gdzie i kiedy. W pracy nieciekawie i dluzej sie siedzi nie wiem czy nie poszukam czegos nowego a wtedy trzeba bedzie odlozyc staranka na jakis czas :( w niedziele powinna byc @, narazie mam temperature 37,1 ale poza tym nie ma innych objawów wiew watpie ze sie udało. Zycze Wam wszystkim kobitki miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Kaaawy mi potrzeba 💤 Cześć Natanielko. Przykro mi, że Twoje Kochanie wyjechało. Ale niedługo znowu będziecie razem, tak? Co z tą pogoda? Ja już chcę wiosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi, nie załamuj się. Poczekaj na wyniki badań.Czasami wystarczy maleńka ingerencja lekami i wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, Jak to mówią: Kto rano wstaje.....ten jest niewyspany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilciu, to świętujemy? Kurczę, chyba pierwszy raz ktoś czekał tu na małpę @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, przestało :) to teraz dni płodne wypadna mi pewnie mniej więcej w tym samym czasie, co kamilce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilciu, z tą pierwszą może być różnie. To, że jest/była byle jaka, to nie oznacza, że cykl nie będzie normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko, jestem tu nowa i nie bardzo pamiętam. Ty miałaś zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie wiem, pozcekaj, może jescze poleci tylko jeden dzień @ była? a nie mozesz zadzwonic do tego swojego lekarza i go zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuźwa, chciałam wiedzieć, kiedy ten zabieg był. Ja dziś się jeszcze nie obudziłam. Chyba pięć tygodni temu, o ile pamiętam. Bo chyba trzeba by się skontaktować z lekarzem. Dla niego będzie istotne, jak wyglądało to krwawienie. Przynajmniej mój o to pytał. Pa Kamilko, do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) pospalam dzis sobie dłuzej bo mam wolne :) caly czas siebie obserwuje i czekam na jakies objawy kurcze fajnie jak by sie teraz udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Zima na całego :) przynajmniej u mnie. Kamilka te Twoje dni płodne to będą w zależności od tego jak długie masz cykle. Jak 28 dni to zwykle po 12-13 się zaczynają, jak 30 to musisz doliczyć 2 dni itd. Tak wyczytałam kiedyś w tych testach na owulację :) To, że była @ tylko przez 1 dzień może jest właśnie spowodowane tym zabiegiem. Ja miałam swoją pierwszą @ po zabiegu w miarę normalną. Ale potem np. w styczniu kilka dni wcześnie plamienie miałam, które raz znikało raz sie pojawiło, a potem normalnie 28 dnia @ przyszła. Wiesz, trzeba brać poprawkę na to, że ten zabieg mógł coś rozlegulować. Ja np. raz miałam po 27 dniach @, a ostatnio po 32 (a zawsze w miarę regularnie było). Ale pościj sobie tak przez 12 dni i do dzieła co drugi dzień :) a my trzymamy kciuki kochana :) :) p.s. witam natanielkę :) (inne dziewczyny oczywiście też :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w duuu....u murzynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka, ja byłam 10 dnia cyklu u gina i na usg widziałam pęcherzyk, miał pęknąć za 4-5 dni wg lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillka, dostałyśmy w tym samym czasie @, to może i w tym samym czasie zaciążymy i urodzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillka, dostałyśmy w tym samym czasie @, to może i w tym samym czasie zaciążymy i urodzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też do tej pory nie obserwowałam organizmu myślę że nie pójdę do lekarza, postaram się tak od 10 dnia cyklu kochać się co drugi dzień może się uda :) bierzesz folik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kamilki
Przebieg cyklu miesiączkowego. Cykl miesiączkowy rozpoczyna się pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, kończy zaś ostatniego dnia przed następną miesiączką Średni czas trwania cyklu wynosi 28 dni, u większości kobiet waha się od 27 do 30 dni. Cykle krótsze niż 26 dni i dłuższe niż 32 dni mogą budzić niepokój i wymagają konsultacji lekarskiej. Uwaga! Niepokojącymi mogą być również miesiączki, które przebiegają inaczej niż dotychczas, tzn. gdy krew ma inną barwę czy tez krwawienie jest bardziej obfite lub skąpe. W ciągu każdego cyklu miesiączkowego organizm kobiety jest przygotowywany do tego aby mogła zaistnieć ciąża. Główną rolę w tym zadaniu odgrywają hormony płciowe - estrogeny i progesteron, których działanie powtarza się w każdym cyklu miesiączkowym. Najpierw macica zostaje przygotowana do ewentualnego przyjęcia zapłodnionego jaja. Hormony powodują, iż nabłonek jamy macicy (czyli komórki wyścielające jamę macicy) staje się miękki jak dywan, gotowy do przyjęcia zapłodnionego jaja i stworzenia najlepszych warunków do rozwoju ciąży. Następnie, przy udziale hormonów dochodzi do uwolnienia z jajnika komórki jajowej, gotowej do zapłodnienia przez plemniki. Jeżeli jednak nie dojdzie do zapłodnienia to komórka jajowa obumiera i wówczas organizm zaczyna przygotowywać się do następnej możliwości powstania ciąży, czyli do kolejnego cyklu miesiączkowego. Hormony płciowe działają na macicę przygotowując ją w każdym cyklu miesiączkowym do możliwości powstania ciąży. W tym też celu zostaje usunięty nabłonek jamy macicy, który nie będzie już użyteczny w kolejnym cyklu. Dzieje się to w ten sposób, iż podczas miesiączki wypływająca krew porywa nabłonek ze sobą i usuwa go poza organizm kobiety. Fazy cyklu miesiączkowego: Cykl miesiączkowy podzielić można na 4 fazy. Są to: faza krwawienia faza dojrzewania komórki jajowej faza jajeczkowania - owulacja faza ciałka żółtego Krwawienie miesiączkowe a - macica jest gotowa do ciąży, jajo zostaje uwolnione z jajnika, b - jeżeli nie dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa obumiera, c - nabłonek jako już bezużyteczny, usuwany jest podczas miesiączki Faza krwawienia. Jest to okres trwający średnio 3 do 5 dni w którym dochodzi do łuszczenia nabłonka (powierzchniowej warswy komórek) jamy macicy i wydalenia go 2 macicy wraz z krwią poza organizm kobiety. Obrazowo można określić; iż macica jest okresowo "oczyszczana" z tkanek które stają się bezwartościowe dla celów rozmnażania. Uwaga! Krwawienia dłuższe niż 8 dni, krótsze niż 3 dni czy też takie, które pojawiają się w środku cyklu powinny być przedmiotem konsultacji lekarskiej. Faza dojrzewania komórki jajowej - faza przed jajeczkowaniem. Długość tej fazy nie jest stała, trwa średnio 12 - 14 dni. Cykle długie mają fazę dojrzewania dłuższą, zaś cykle krótkie - krótszą. Jajeczkowanie czyli owulacja. Nie jest to właściwie faza cyklu, lecz proces polegający na uwolnieniu z jajnika (z tzw. pęcherzyka jajnikowego) dojrzałej komórki jajowej. Jajeczkowanie ma miejsce mniej więcej w połowie cyklu tj. na około 14 dni przed miesiączką - z możliwością przesunięcia o jeden dzień wcześniej lub później. Odstępstwa od tej reguły opisane są dalej. Jajeczkowanie jest bardzo istotne z punktu widzenia zapłodnienia. Uwolniona z jajnika komórka jajowa może po połączeniu z plemnikiem i osadzeniu (zagnieżdżeniu się) w jamie macicy dać początek zarodkowi czyli przyszłemu dziecku. Komórka jajowa wędruje z jajnika przez jajowód do macicy, żyje około 24 godzin, po których obumiera jeżeli nie dojdzie do połączenia z plemnikiem. Na ogół podczas jednego cyklu zostaje uwolniona tylko jedna komórka jajowa. a - stopniowo dojrzewająca w jajniku komórka jajowa b - uwolniona z jajnika komórka jajowa, wędruje jajowodem Faza ciałka żółtego - po jajeczkowaniu Długość tej fazy wynosi średnio 14 dni i trwa do ostatniego dnia przed wystąpieniem miesiączki. Polega ona na tym, że w miejscu, w którym rozwijało się jajo, powstaje w jajniku tzw. ciałko żółte. Wydzielaono hormony, których zadaniem jest utrzymanie ciąży. a - W miejscu, z którego uwalnia się komórka jajowa powstaje tzw. ciałko żółte. Wydziela ono hormony utrzymujące ciążę. O ile nie dojdzie do połączenia jaja z plemnikiem, w organizmie kobiety spada poziom hormonów ciałka żółtego. Jest to sygnał do zniszczenia się nabłonka wyścielającego jamę macicy i jej oczyszczenia czyli wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Następnie cykl rozpoczyna się od nowa. Cykl miesiączkowy a możliwość zajścia w ciążę Aby doszło do zapłodnienia komórki jajowej i rozwoju ciąży musi zostać spełnionych kilka warunków. Oto podstawowe z nich: obecność żywej i dojrzałej komórki jajowej - czyli wystąpienie jajeczkowania, obecność żywych i dojrzałych komórek męskich - plemników - czyli odbyty stosunek płciowy (bądź sztuczne wprowadzenie nasienia), obecność odpowiednio przygotowanej błony śluzowej jamy macicy, umożliwiającej zagnieżdżenie zapłodnionego jaja - jest to efekt prawidłowego działania hormonów płciowych. Warunki powstania ciąży: a - plemniki zdolne do zapłodnienia b - błona śluzowa jamy macicy przygotowana działaniem hormonów płciowych c - zdolna do zapłodnienia komórka jajowa d - ciałko żółte e - dzielenie hormonów utrzymujących ciążę Jak wspomniano wcześniej jajeczkowanie odbywa się mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego tj. na około 14 (+/- 1) dni przed wystąpieniem miesiączki. Moment jajeczkowania i następujące po nim 24 godziny (długość życia komórki jajowej) to okres największego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, gdy dojdzie do stosunku płciowego. Plemniki - komórki płciowe męskie żyją w sprzyjających warunkach 72 godziny (3 dni). Tak więc okres płodny należy rozszerzyć o trzy dni przed owulacją. Czy wobec tego, aby uniknąć niepożądanej ciąży, nie wystarczy powstrzymać się od współżycia płciowego jedynie przez cztery "krytyczne" dni? (trzy dni przed spodziewaną owulacją - przeżycie plemników oraz jeden dzień po owulacji - przeżycie komórki jajowej). Podroż plemnika Odpowiedź na to pytanie jest negatywna, gdyż głównym problemem w skutecznym zastosowaniu takiej metody antykoncepcji są trudności w precyzyjnym określeniu dnia owulacji. Zdaniem naukowców jajeczkowanie ma miejsce pomiędzy 13 a 15 dniem przed miesiączką. Należy jednak dodać, iż kobieta - szczególnie młoda, współżyjąca płciowo nieregularnie, nie może dokładnie przewidzieć jak długo będzie trwał cykl miesiączkowy. Może on trwać zarówno 27 jak i 31 dni. Prześledźmy na przykładzie, w jak szerokich granicach można spodziewać się jajeczkowania u nieregularnie miesiączkującej kobiety. Cykl 27 - dniowy Cykl 31 - dniowy -14 dni jajeczkowanie 14 dni (+/- 1 dzień) miesiączka okres zmienny okres stały 16- dni jajeczkowanie 14 dni (+/- 1 dzień) miesiączka Otrzymujemy zakres pomiędzy 12- a 18-tym dniem cyklu podczas którego możliwa jest owulacja a więc i zapłodnienie. Do otrzymanego zakresu należałoby dodać długość życia plemników, komórki jajowej, margines bezpieczeństwa, co znacznie wydłużyłoby okres, w którym może dojść do zapłodnienia i powstania ciąży. Ponadto istnieją czynniki, które powodują iż jajeczkowanie nie następuje pomiędzy 13 a 15 dniem przed miesiączką. Do takich czynników zaliczyć można m.in.: silne przeżycia psychiczne; zmiany warunków klimatycznych; zmiany temperatury otoczenia - przegrzanie, przemarznięcie; stosunek przerywany, stosunek z nowym partnerem, zdenerwowanie; inne; Nie można też wykluczyć, iż komórka jajowa uwolniona zostanie z jednego jajnika (jak to bywa zazwyczaj) a po kilku dniach, pod wpływem nieznanych przyczyn, dochodzi do uwolnienia drugiej komórki jajowej z drugiego jajnika. Wszystkie te czynniki powodują, iż jednoznaczne określenie dni płodnych i niepłodnych nie może być prostą matematyczną wyliczanką a jest problemem złożonym i trudnym do ujęcia w sztywne ramy i reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kamilki
to specjalnie dla ciebie bo pomimo twoich lat jestes bardzo niedoinformowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kamilki jeszcze raz
Zatem kobieta jest przeważnie niepłodna, z wyjątkiem kilku dni, podczas których dojrzała komórka jajowa opuszcza jajnik. Możemy określić w każdym cyklu miesiączkowym czas płodności kobiety. Cykl menstruacyjny, który zaczyna się krwawieniem miesięcznym (miesiączka), a kończy się w ostatnim dniu przed następnym krwawieniem, dzieli się na trzy fazy: Faza niepłodności względnej. Dlatego nazywa się względną, ponieważ długość tej fazy nie jest stała. W przypadku krótkich cykli miesięcznych wzrost komórki jajowej rozpoczyna się tak wcześnie, że faza płodności może zaczynać się już pod koniec miesiączki. Dlatego jeśli kobieta ma krótkie cykle stosunek odbyty w trakcie miesiączki może być płodny. Jeśli kobieta ma cykle normalne (taka norma to około 28 dni odstępu między miesiączkami) wtedy stosunek płciowy odbyty w czasie miesiączki jest niepłodny. Faza płodności. W tym okresie komórka jajowa dojrzewa i wydostaje się z jajnika (jajeczkowanie). Komórka jajowa, która wydostała się z jajnika może żyć do 24 godzin. Kobieta jest płodna tylko wtedy, kiedy pojawia się komórka jajowa. Do poczęcia może dojść tylko w ciągu tych 24 godzin ale ze względu na to, że plemniki mogą żyć w śluzie macicy nawet przeciętnie 3-5 dni (niektóre źródła mówią o 7 dniach) dlatego 5 dni przed uwolnieniem się komórki jajowej (owulacją) mówimy o czasie płodnym. Także 3-4 po owulacji jest czasem płodnym. Faza niepłodności. Od chwili obumarcia komórki jajowej do miesiączki. Ten okres jest stały. Trwa zazwyczaj 14 dni. Daje to możliwość ustalenia w którym dniu może nastąpić owulacja. Dzień owulacji – czyli szczytu płodności – otrzymujemy odejmując od daty przewidywanej miesiączki 14 dni. Jeśli kobieta przewiduje krwawienie miesięczne np. na 25 listopad znaczy to, że 11 listopada powinna mieć owulacje a więc ze względy na to, że plemniki żyją kilka dni, 5 dni przed 11 listopada oraz dla pewności 3-4 dni po 11 listopada powinno powstrzymać się od stosunku jeśli nie planuje się dziecka. Należy podkreślić, że powyższe informacje dają podstawową wiedzę o okresach płodnych i niepłodnych. Jest to metoda, która bazuje na zapamiętywaniu daty miesiączki, po to, aby móc obliczyć date następnej, co z kolei pozwoli określić dzień owulacji a tym samym czas, w którym może dojść do poczęcia dziecka. Metoda ta pozwala na ogólną orientację ale ze względu na to, że kobieta jedynie przewiduje date miesiączki, nie daje ona pewności. Bardzo ciężko jest przewidzieć miesiączkę jeśli kobieta ma nieregularne cykle. Z różnych przyczyn (stres, zmiana klimatu, antybiotyki, brak snu, czasami przeziębienie) okres może się rozregulować Jednak powyżej opisana metoda połączona z innymi metodami (pomiary temperatury ciała, obserwacja śluzu szyjkowego) pozwala dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna. Co należy obserwować, aby określić czy kobieta jest w fazie płodnej? Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny. Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie kiedy spotka się z plemnikiem dojdzie do zapłodnienia, a więc biorąc pod uwagę długość życia plemnika kilka dni przed tym dniem jest czas płodny. Pozwala to określić objaw śluzu. Po jajeczkowaniu szyjka macicy nie wytwarza już płodnego śluzu i ponownie zostaje zamknięta przez gesty czop śluzowy. Obecność śluzu płodnego jest konieczna dla zachowania plemników przy życiu. W tym specjalnym rodzaju śluzu plemniki mogą żyć od 3 do 5 dni. Bez niego giną już po 3 godzinach. Zapamiętaj! Gdy jest mokro i ślisko – okres płodny Gdy jest sucho – okres niepłodny. Jednak należy wziąć tez pod uwagę, że kobieta może odnosić wrażenie, że jest sucho, natomiast np. w trakcie oddawania moczu można zaobserwować obecność śluzu. Niezbędne jest dokładne badanie śluzu przez kobietę. W fazach niepłodności szyjka macicy jest twarda jak czubek nosa, a w fazie płodności – miękka jak warga. Stosując metodę obserwacji możemy dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna. Stosując tylko metodę opartą na przewidywaniu miesiączki dla pewności kilka dni po owulacji określamy jako dni płodne. Przy metodzie obserwacji nie ma potrzeby niejako „na zapas” powstrzymywać się od stosunków po przewidywanym jajeczkowaniu, ponieważ na podstawie śluzu dokładniej możemy określić czas płodny. Temperatura Hormon progesteron, którego poziom wyraźnie rośnie tuz po owulacji, powoduje zmiany podstawowej temperaturze ciała, co pozwala na ustalenie fazy niepłodności poowulacyjnej. Raptowny skok temperatury, zwany SKOKIEM, oznacza, że rozpoczęła się produkcja progesteronu, a więc wcześniej nastąpiło jajeczkowanie. Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie. Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji. Inne objawy płodności Wiemy już, jak określić okresy płodne i niepłodne na podstawie obserwacji śluzu i temperatury. Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to: napięcie piersi, wrażliwość brodawek; ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym; plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi. Stosując powyższe metody kobieta może z bardzo dużą dokładnością określić czas, kiedy jest płodna. Ważne jest, aby kobieta stosowała je razem, ponieważ wtedy dokładność jest większa. Jeśli temperatura ciała z jakiś powodów się nie zmienia, to może zasugerować się objawami śluzu i własnymi przewidywaniami opartymi na wyliczeniach kalendarzykowych opisanych na samym początku artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka, tak myślę, że od 4 kwietnia można by zacząć mocno się starać, bo zakładając że mamy 28 dniowy cykl to owulacja przypada 6-7 kwietniawg kalkulatora dni płodnych z netu tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kamilki jeszcze raz
to ty czytac ze zrozumieniem nie potrafisz jak byk masz napisane kiedy dni płodne kiedy niepłodne a dalej piszesz zeby ci pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×