Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

A może któraś z Was zrobi sobie takie trzydniowe koktajlowanie? Jest jakaś chętna? Bo samej to jakoś nie mam mobilizatora :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Start wzrost165 waga startowa85 ile tab 14, waga 82 jestem zadowolona ze juz zaczynam dostrzegac swoje rezultaty odchudzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta strukturalna: Jeśli tkanki twojego ciała otrzymają wszystkie niezbędne do odnawiania ich struktury składniki, to nie będziesz miał ochoty na zbędne kalorie. Dopóki brakuje, choć jednego pierwiastka twój system trawienny będzie aktywny i będzie zmuszał cię do jedzenia, aby zdobyć to, czego potrzebuje organizm. Jeśli w obfitym, ale niepełnowartościowym pożywieniu nadal nie będzie brakującego związku, nie poznasz wrażenia prawdziwej sytości bez względu na ilość zjedzonych kalorii. Poznawanie diety strukturalnej proponujemy zacząć od listy zalecanych produktów. Są zdecydowanie lepsze od innych rodzajów jedzenia, z którego większość ludzi układa swoje jadłospisy, narażając się nieświadomie na nadwgę, otyłość, schorzenia cywilizacyjne i przedwczesną starość. ODCHUDZANIE WEEKENDOWE Jeżeli odchudzanie trwa nie dłużej jak 3-4 dni przemiana materii nie ulega zwolnieniu i możesz uniknąć efektu jo-jo! Zamiast podejmować tradycyjne, wymagające długotrwałych wyrzeczeń kuracje, po których zakończeniu ponowne tycie i tak jest nieuchronne, przeznaczaj na odchudzanie tylko niektóre weekendy, a wkrótce na stałe odzyskasz idealną wagę i sylwetkę! Dietę rozpoczyna się w PIĄTEK. 15.00 Normalny ostatni posiłek , najlepiej w tym dniu zrezygnować z mięsa. Dużo pić min. 1,5 l wody i zielonej herbaty. 18.30 Zmiksować: 200 ml jogurtu lub kefiru 1,5-2% tł małego banana 1 łyżkę siemienia lnianego 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych SOBOTA 8.00 Zmiksować: 250 ml mleka sojowego (słodzone cukrem trzcinowym 43 kcal na100ml) 200g truskawek (zamiennie wiśnie, maliny, porzeczki cz. , jagody) 1 łyżkę siemienia lnianego 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych 11.30 Zmiksować: 250 ml soku pomarańczowego 4 szt. moreli suszonych, 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych 15.00 Zmiksować: 300 ml soku pomidorowego 1/2 puszki tuńczyka w sosie wł (puszka ok.200g (zamiennie tofu lub feta 40 g) 1 łyżka siemienia lnianego 1 mały ząbek czosnku 1/2 łyżeczki morszczynu 18.30 Zmiksować: 250ml mleka sojowego 6 szt. moreli suszonych 1 łyżkę siemienia lnianego 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych NIEDZIELA 8.00 Zmiksować: 250 ml mleka sojowego (słodzone cukrem trzcinowym 43 kcal na100ml) 200g truskawek (zamiennie wiśnie, maliny, porzeczki cz. , jagody) 1 łyżkę siemienia lnianego 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych 11.30 Zmiksować: 250 ml soku pomarańczowego 4 szt. moreli suszonych, 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych 15.00 Zmiksować: 300 ml soku pomidorowego 1/2 puszki tuńczyka w sosie wł (puszka ok.200g (zamiennie tofu lub feta 40 g) 1 łyżka siemienia lnianego 1 mały ząbek czosnku 1/2 łyżeczki morszczynu 18.30 zmiksować: 250 ml mleka sojowego małego banana 1 łyżkę siemienia lnianego 1 łyżkę zarodków pszennych lub 2 łyżki otrąb pszennych Ja zawsze stosowałam koktajle w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pseudo...............Start (data).........wzrost........waga startowa........ile tab, waga Agixa Ada3115 Agalipa Amanda_mn Anjaaaaaaa Ata26 biedroneczka202 blanka_27 Blanks Caterpillar emipog83 Facet 35 lat Fiorella_27 Gosik39 Hera1 Ikrolik Iwcia73 Iwona111-\\ ....24.03.2009........168.......70kg juz bez tabletek Iza26 Joasia2106......14.03.2009..........156 ..........76kg Joasia27 Julia Agnieszka Kajar Kasiek30 Kkaarroollaa krycha 12 Lenka203 Livi1982 Lola-dz Lucia12 Madziunia88 Mama1971 Mania13 Men 21 Monikap667 MONIUSIA35 na_talia -siedemnastolatka Nadiia naturalna27 Niecha Nikita30 Nowa ala nutella prosto ze słoiczka Paczulek Renatka3355 słuchajcie sylwia1203 Zielonooka27 ŻONKA1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winiolka
Witam, znalazłam to forum już dawno temu (jeszcze na starym adresie). Co prawda biorę meridię 10 - ale Wasze forum tak mnie wciągnęło, że zaglądam tu codziennie :) Naprawdę już samo czytanie jak inni radzą sobie z takimi samymi problemami bardzo pomaga. Jeśli pozwolicie - chciałabym tu z Wami sobie posiedzieć aż moja waga będzie prawidłowa. Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za osiągnięcie celów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa ala
witam dziewczyny, co się zabieram za napisanie czegoś tutaj to wpada szef i muszę umykać. Jutro dostanę receptę, nie mogę się doczekać acz kolwiek mam jakiś taki niepokój np, czy będę się po tym dobrze czuła, czy ciśnienie mi nie zwarjuje i takie tam... Bardzo mi się przytyło ostatnio ale sama sobie jestem winna bo wsuwam takie ilości słodyczy, że choh mam 31 lat... 171 cm wzrostu i 74 kg żywej wagi. Moje założenie to waga taka jaką miałam przed ciążą czyli 6 lat temu- to 58 kg, nie wiem jak to osiągnę , ale jeżeli mi się uda to to nie wiem ale będę szcześliwa. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia. ja wracam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Start wzrost165 waga startowa85 ile tab 14, waga 82 jestem zadowolona ze juz zaczynam dostrzegac swoje rezultaty odchudzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada3115
witam!! wiem że długo mnie nie było i sorrki za to ale nie miałam się czym pochwalić dopiero dzisiaj sięgnełam po pierwszą tabletke zelixy 10 tak jak pisalam mam do zrzucenia 20kg wiek24l start 24.03.09 wzrost 165 waga 80 :-( ale mam nadzieję że zelixa pomoże no i oczywiście dieta dieta dieta nic samo nie przyjdzie dziewczynki jakie ćwiczenia proponujecie hehe tylko nie zamęczcie mnie odrazu!! pozdrawiam was wszystkie goraco i trzymam kciuki buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frufru ---wypad PO PIERWSZE ADIPEX TO CAŁKIEM CO INNEGO JEST TO LEK NIELEGALNY POCHODNA AMFETAMINY NIEDOSTEPNA LEGALNIE W POLSCE PO DRUGIE TUTAJ NIKT NIE NAMAWIA DO BRANIA TAKICH RZECZY PONIEWAZ TO PRZEPISUJE LEKARZ I ON DOKLADNIE INFORMUJE CO TO JEST I PRZEPISUJE JE PO PRZEPROWADZENIU WYWIADU LEKARSKIEGO!!!! LEKARZE TAKZE INFORMUJA ZE SA TANSZE ZAMIENNIKI JEZELI DO MNIE DO APTEKI PRZYCHODZI KTOS Z RECEPTA OD DERMATOLOGA NA ZELIXE ALBO MERIDIE I PYTA CO TO I JAK STOSOWAC TO AZ MNIE SZLAK TRAFIA, WIADOMO LEKARZY W RODZINIE NIE BRAKUJE WIEC PODSUMOWUJAC NIE PISZ TAKICH BZDUR JAK SIE WOGOLE NIE ZNASZ -JEST TO PORTAL INFORMACYJNY A I OWSZEM ALE NIE W TAKIM KONTEKSCIE POZDRAWIAM-duzymi literami bom ja złą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winiolka
Odnośnie lekarza rodzinnego... Różnie to bywa. Moja p.doktor uważnie mi się przyjrzała (powaga!) po czym zgodziła się na meridię10- informacje o leku przypominała sobie przy mnie na necie. Chciałam ewentualnie Żelę... ale tu p.doktor nie mogła nic znaleźć na necie :) i stanęło na meridii. Po jakichś 2 tygodniach dostałam ostrego zapalenia nerek (zupełnie bez związku z odchudzaniem). Poszłam do niej to tylko kazała mi odstawić meridię i dopiero zleciła badania krwi. Potem wylądowałam w szpitalu. Tam wynajdywali mi różne przyczyny tego zapalenia łącznie z chłoniakiem nerek i WZW typu B. Bujałam się z lekarzami 2 miesiące - ale dzięki temu wiem, że nerki mam zdrowe, wątrobę też :) Skończyło się na strachu. I to dopiero lekarka od wątroby ze mną pogadała, sprawdziła wyniki i pozwoliła dalej stosować meridię10. Start po raz drugi 26.02.2009 - 170/95kg Dziś 90kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambooshek
Cześć Dziewczęta, pisałam już wcześniej w poprzednim temacie, ale to było gdzieś na tronie 492, więc jakieś 300 stron temu (widzę, że działacie aktywnie :D). Dzisiaj wzięłam 1 tabletkę Zeli 15, troszkę się zdziwiłam czytając niektóre wpisy odnośnie ceny, bo ja za 30 tabl. zapłaciłam 22,50.... W każdym razie, obecnie mam 160cm wzrostu i 67/68 kg wagi. Kiedys byłam piekna i szczupła, a potem zaczęły się u mnie problemy z hormonami. Nie wiem, czy któraś z Was ma podobne doświadczenia - w ciągu 2 lat przytyłam 15 kg., których w żaden sposób nie moge ruszyć. Ostatnio endokrynolog stwierdził, że muszę schudnąć, a na pytanie "jak?" usłyszałam mniej jeść i więcej się ruszać - doprawdy bardzo profesjonalna rada. Ale i tak sie dostosowałam 5 posiłków dziennie, ćwiczenia i po miesiącu 0,5 kg mniej. I własnie tak to u mnie wygląda od 2 lat. Moim marzeniem jest zrzucić 12-15 kg. Zwłaszcza, że w czerwcu wychodzę za mąż... A Zela, to juz ostatnia deska ratunku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijare
Witam Was dziewczyny, chciałabym zapytać, czy któraś z Was wie czy w czasie brania zelixy można intensywnie ćwiczyć na zaęciach fitness. Chodzę 4 razy w tygodnu na dość wyczerpujące ćwiczenia i nie wiem jak to się ma do tego, ze zelixa podnosi ciśnienie, nie wiecie czy intensywne uprawianie sportu przy braniu zelixy 10 mg może być niebezpieczne dla serca? Mam dosyć dobrą kondycję i niewielką nadwagę 70 kg przy wzroście 163 cm. DIĘKI ZA INFO, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambooshek
Czytam sobie Wasze wpisy (jestem na 5 stronie) i tak się zastanawiam, dziewczyny jak Wy to robicie, ze macie tyle czasu??? Ja pracuję do 16.30, kiedy dojadę do domu jest już 17.30, potem trzeba zrobic obiad, pozmywać i robi się 21.... Heh.... nawet nie bardzo mam kiedy ćwiczyć... Tak porównując nasze doświadczenia, to mam troszke inaczej niż Wy. Od ponad miesiąca jem regularnie 5 posiłków i przyznam, ze ochota na słodycze i inne przekąski jest już coraz mniejsza... Czasem nie mam jej w ogóle. Co z tego, skoro waga i tak stoi? Mam nadzieję, ze Zelixa mi pomoże, bo dotąd nic nie pomogło, zadne diety, ćwiczenia i inne cudowne srodki, wiec jestem troche podłamana. A może któraś z Was ma podobny problem? Chodzi o to, ze przez rok leczono mnie na Hiperprolaktynemię, teraz lekarz nagle i wg mnie bez podstawnie wymyslił sobie Zespół Policystycznych Jajników (tu akurat badania mam ok.) i to jest przyczyną mojej wagi... Chciałabym usłyszeć, że komuś z tym zaburzeniem udało się schudnąć, bo naprawdę tracę już wszelką nadzieję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> fijare- pytasz..."Chodzę 4 razy w tygodnu na dość wyczerpujące ćwiczenia i nie wiem jak to się ma do tego, ze zelixa podnosi ciśnienie, nie wiecie czy intensywne uprawianie sportu przy braniu zelixy 10 mg może być niebezpieczne dla serca?" - tak, może być ;-( ale nie musi. Nie wiem jak zareaguje Twój organizm. Z tym pytaniem musisz się zwrócić do lekarza, zrób sobie badania i wtedy będziesz wiedziała(chyba) z ulotki zelixy : Często obserwowano kołatanie, szybką akcję serca i zwiększenie ciśnienia tętniczego. W czasie stosowania leku należy więc kontrolować regularnie ciśnienie tętnicze krwi i tętno. W przypadku wzrostu pomiarów skontaktuj się z lekarzem. Lek należy odstawić u pacjentów z poddającym się leczeniu nadciśnieniem tętniczym, u których stwierdzono podczas dwu kolejnych pomiarów wzrost ciśnienia powyżej 145/90 mmHg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---- Winiolka witam :) Pytasz się czy możesz się przysiąść. Ależ owszem, wskazane jest też żbyś nie była szarą cichą myszką i odzywała się do nas. Jak zauważysz jest parę osób, które biorą meridię :) Tak więc nie jesteś sama :) ---- Bambooshek u mnie waga po części tez spowodowana jest hormonami. Na szczęście ja mam świetną Panią endokrynolog. To właśnie od niej mam zelę (ona ma też jeszcze specjalizację w leczeniu otyłości), kobieta jest niesamowita. Fakt, powiedziała mi, że mam się ruszać i dała mi dietę. Świetnie mi ją dobrała, bo dobrze się czuję. Co do ćwiczeń, to powiedziała, żebym przez pierwsze 2 tygodnie nie szalała zbytnio z ćwiczeniami, bo nie wiadomo jak mój organizm zareaguje na zelę. Na szczęście nie było, aż tak tragicznie. Teraz biorę zelę, ćwiczę i dietuję się:) ---- biuralistka40 na to koktajlowanie bardzo chętnie bym się zapisała. Mam jednak dietę zaleconą przez lekarkę i nie chciałabym bez jej zdania zmieniać na inną. Jutro do niej jadę, więc spytam się co sądzi o takim odstępstwie od jej diety. Wizytę mam wieczorkiem, to jak wrócę napiszę. Jakbym ją robiła, to wciągnełabym jeszcze moją mamę :) W 3 byłoby nam raźniej :) Mam nadzieję, że nie zezłościsz się na mnie, że chcę się o to spytać mojej lekarki. Jakbym miała jakąś dietę wynalezioną przez siebie, to byłoby po sprawie. 😍 Buziaki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już jestem po wizycie u lekarza i jak się okazało to zelixa trochę narozrabiała i przesunęła przyjście cioteczki.Lekarz stwierdził że to też powinno byc zapisane jako skutki nie pożądane. A więc mogę dalej brac zelixe i cwiczyc,to o 16 znowu ruszam na godzinny marsz z kijkami a później trzy serie brzuszków.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> Agixa❤️- no coś Ty, jaaaaa miałabym się gniewać? I to jeszcze o takie CUŚ- Byłam na wczasach z dietą strukturalną i jest fajna. A to koktajlowanie się wspomaga i to nie tylko w odchudzaniu. A jak Ty nie możesz to z Twoją Mamuśka mogę się koktajować, bo jakby miala jakies pytania, to wiesz-odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdapoz
111Iwona a ja to co :)? Co prawda teraz rzadko piszę ale cały czas jestem i czuwam :) MAGDAPOZ START 08.01.09 WZROST 170 CM WAGA STARTOWA 110 KG :( ILE TABL 30 WAGA 96 KG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdapoz
W ILOŚCI TABLETEK BŁĄD - MIAŁO BYĆ 60 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambooshek
Agixa, nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę dobrej lekarki. Moja z wyrzutem spytała mnie "CO JA W MOIM WIEKU MOGE WIEDZIEć O MIESIąCZCE????", no w zasadze nic... Mam przeciez dopiero 26 lat... Niestety w Łodzi chyba nie ma dobrego endokrynologa na NFZ :/ O dietetyku juz nie wspomnę, bo to wywołuje zdziwienie nawet na twarzy lekarzy.... Dziewczyny, mozecie wskazać, na której stronie piszecie o koktajlach? Jestem w pracy i nie mogę tu grzebać bez końca ;p Mnie zaciekawiła ta dieta weekendowa... Może bym się skusila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> Bambooshek- ojjjj, to już jest uzależnienie :-D Mam pytanko- jak długo potrafiłaś utrzymać daną dietę? Czy owe dietowanie się było pod okiem specjalisty? Czy Twoje samodzielne działanie? Co do wyników i Twojego problemu, jeśli wynik jest ok- a lekarz twierdzi, że to jednak to TO schorzenie- nie znam się na tym- a Ty to jednak wykluczasz bo np. coś na ten temat wiesz. To idź do innego lekarza. Uważam, że jeśli mam choć cień wątpliwości co do diagnozy danego lekarza, to sprawdzam dalej- bo to dotyczy mojego zdrowia-przecież ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winiolka
---->biuralistka40 - jeśli zdążę kupić wszystko do piątku to chętnie zacznę z Tobą koktajlowanie. Obecnie mam w domu mały szpital -młodsza córcia (2,5 roku) ma ospę a starsza (9 lat) początki grypy. Mąż w trasie, więc jestem chwilowo uziemiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem narozrabialam coś czy tylko tak mnie wolasz ??:) wspolczuje jesli ktos ma właśnie zespol policystycznych jajnikow :/ bardzo ciezko z tym zwalczac kilogramy czesto bywaja problemy z zajsciem w ciaze ogolnie bardzo upierdliwa choroba U mnie takze podejrzewali ale po usg okazalo sie ze wszystko wporzo Ja juz niewiem czy niektorzy to tutaj jaja sobie robia czy naprawde o cos pytaja czasami np. ta stokrates czy stokrotkas weźmie i ludzia zawraca , sen miala proroczy i pisze nam tu o jakims uzaleznieniu, to forum jakis filtr powinno miec zanim sie zacznie na nim pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie robię weekenówek w weekend-hehe, tylko w tygodniu. Bo łatwiej mi to zorganizować jak idę do pracy. A w weekend to my zawsze wspólnie sniadanko jemy i na obiadek mam kluseczki śląskie- ( mniam mniam) Ja też nie mam wszystkich składników ale mogę iść kupić. To się nie martw- zaczniemy w przyszłym tygodniu. Co do ospy tej maluchy, to współczuję, ciągle trzeba pilnować żeby się dziecko nie drapało ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijare
Witam ponownie, dzięki za informację biuralistko40 :) Jeśli chodzi o mnie to Zelixe faktycznie mam przepisaną przez lekarza. Wiem również, ze zapisuje sie ją najczęściej osobom z wysoką nadwagą i bmi, ale ja jak poprosiłam o receptę lekarza to nie robił mi zadnego problemu, a mam niedużą nadwagę. Byłam badana pod kontem ciśnienia i pulsu i wszystko było w normie, choć lekarz nie powiedział mi że powinnam sobie od czasu do czasu mierzyć ciśnienie - to zagrożenie wyczytałam sama z ulotki. Dziewczyny stąd te moje pytania - biorę zelixę czwarty dzień i nie czuję sie za dobrze - mam kołatanie serca i od czasu do czasy trzęsą mi się ręce i boli głowa, ale chudnę w zastraszającym tempie, z drugiej strony skoro przepisał mi ją lekarz to może powinnam ją brać jeszcze przez kilka dni i obserwować swój organizm? Co radzicie? Może któraś z Was miała podobne objawy przez pierwsze dni zażywania tabletek? Czy któraś z Was intensywnie ćwiczy biorąc zelixę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×