Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

dzieki! w styczniu sie okaze, czy polubie to miejsce czy moze bede szukac nowego. w polsce mialam swietna kosmetyczke, pania marzenke, ale odkad jestem w stanach nie odwazylam sie zaryzykowac.mam nadzieje, ze bedzie tak przyjemnie, ze sie uzaleznie.w koncu jakies nalogi trzeba miec, zeby przynajmniej bylo o czym nawijac w towarzystwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od siebie polecam salony Avedy. Sa bardzo przyjemne i profesjonalne, no i taki niby naturalne ;) Piekne zapachy... A z nnych, to mysle, ze Red Door, Estee Lauder, moze Nordstrom ... Tylko wlasnie zalezy na jaka babke trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to zabawne, ze wspomnialas avede, zabrzmialo bardzo znajomo... przypomnialam sobie, ze kiedys bardzo czesto mijalam szkole avedy w filadelfii, mieszkalam blisko.nordstrom najblizszy ode mnie jest w king of prussia mall pa, ponad 2h w jedna strone. dobrze pamietam te jazde, bo pracujac dla burberry jako visual manager, jezdzilam tam kilka razy w tygodniu. fajne miejsce na zakupy, polecam. no a teraz mieszkam jersey shore, blisko atlantic city i wiesz mi jesli chodzi o mode, to nie jest to fifth avenue in nyc. :) tu sie chodzi w dwoch rodzajach pidzam, nocnej i dziennej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wpadam tylko na momencik zyczyc wszystkim Wesolych Swiat! Sama zmykam na mikrodermabrazje. ;) Do Mario Tricocci school. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marzenusia :) Miejmy nadzieje, ze dobrze to zniesiesz ;) xoxoxo - znam to miejsce, raz tam bylam (King of Prussia Mall) :) Jak tam jest, gdzie mieszkasz? I jakim rodzajem miasta jest Atlantic City?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ac -to przede wszystkim kasyna,plaza,hazard,koncerty,kluby itp.to jest miejsce, ktore sie odwiedza z grupa znajomych, pod warunkiem, ze sie lubi takie atrakcje. ja mieszkam okolo 5 mil od ac na wyspie. wieczorem gdy spaceruje z psem, za woda na horyzoncie widze fantastycznie oswietlone casyna-hotele, przyjemnie popatrzec. ac jest fajnym miejscem na wypad weekendowy, szczegolnie w lecie. dla mnie osobiscie poza plaza nie ma nic do zaoferowania. ja lubie filadelfie, mam swoj domek we wloskiej dzielnicy, uwielbiam atmosfere i wychodzenie do restauracji,mam nadzieje, ze bedziemy spedzac tam wiecej czasu, gdy moja mala troche podrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. bagatelka, gdzie ty osiadlas i jak sie tam znalazlas? podrozojesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam Filadelfie :) Fajne miasto z prawdziwym miejskim zyciem, ale nie oszalamiajace, jak np. NYC. Atmosfera i wychodzenie do restauracji ;) Bylam tam ze 2 razy na kikludniowym wypadzie. W ogole zycie na Wschodnim Wybrzezu to jest to... Ale nie moge teraz znowu popasc w beznadzieje ;) Nas los rzucil w dosc denne tereny - Deep South :P Los = praca. Klimat polityczno-spoleczny z najnizszej polki :o Plusem sa pobliskie bardzo piekne plaze, troche historii (choc niekonicznie chlubnej ;) ), samo miasto (Mobile AL) ma zadatki na fajnosc, tyle, ze jest za daleko od cywilizacji. O AC zapytalam, bo moje kumpela (ta od RDS) byla tam kiedys i mi przyslala widokowke ;) Pytasz, czy podrozuje ... bardzo bym chciala, ale z przyczyn finansowych baaardzo malo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no to zacznij zbierac i przyjezdzaj do ac! pojdziemy do kasyna, pograsz troche i wyjdziesz jako milionerka! pozniej wypad do filadelfii na zakupy i dobra kolacje. to jest plan!... acha i koniecznie jakis koncert!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D no, fajny plan :D Tyle, ze ja sie kompletnie nie znam na kasynach itp :P Przed chwila odwiedzilam 'tamten' topik ;) Piszesz o jedzeniu, muzyce, swiecach ... uwielbiam takie sprawy ... Musze zaczac do tego przykladac wiecej wagi, bo ostatnimi czasy sie troche zaniedbalam/zniechecilam ze wzgl. na brak stymulujacego srodowiska. Ale czasem jest nawet problem z zakupem cywilizowanych artykulow zywnosciowych :D Zainspirowana czyims wpisem z 'tamtego' topiku postanowilam tu ponowic ta kwestie: czy mieszkajac na stale w obcym kraju, utozasamiacie sie z tamta kultura w sposob spoleczny, patriotyczny? Ja wslasciwie nie wiem, uczuc patriotycznych raczej nie mam do zadnego kraju, do Polski mam na pewno ogromny sentyment, ale po 20 latach wszystko sie troche rozmywa ... A Amerykanka sie jakos nie czuje, chociaz nauczylam sie tutejszego zycia, wiem o co chodzi itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. witam swiatecznie i serdecznie.. Atlantic City - bylem tam trzy lata temu, na takim jednodniowym wypadzie w celach turystyczno-hazardowych.. i tak jak mowi xoxoxo miasto wyglada wspaniale.. droga do miasta polozonego na samym brzegu oceanu wiedzie przez bagna i pustkowia, rzadko trafiaja sie drzewa poskrecane od wiatrow, to nie bujne lasy na polnocy New Jersey.. zblizasz sie do miasta, zaczynaja sie boczne drogi, jakies domki, warsztat samochodowy, inne male biznesy, potem juz zaplecze hoteli i kasyn.. waskimi, kolorowymi uliczkami - np. pomiedzy scianami kasyn pomalowanych jak kamieniczki na europejskim rynku jakiegos miasteczka dochodzi sie na dluga promenade skad juz wchodzisz do kasyn, hoteli czy restauracji, barow.. potem drewniany deptak z ktorego co jakis czas jest wejscie na plaze, pomiedzy wydmami obsadzonymi roslinami zatrzymujacymi piasek, dodatkowo wydmy sa ogrodzone, zeby nikt ich nie niszczyl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej by ci zrobily wypady do cywilizacji, kazdy potrzebuje stymulacji. chocby raz na jakis czas, zeby utrzymac sie w dobrej formie psychcznej.ja, zeby utrzymac '' high spirit'' szczegolnie teraz, gdy siedze w domu z dzieckiem, co jakis czas robie sobie wypad do filadelfii z moja przyjaciolka viera, najbilzszy wypad poniedzielek! bagatelka jak sie postaracz to sie jeszcze zalapiesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus, 3 lata temu, pamietasz moze z kasyna cezara wychodzi pier w wode z ciagiem sklepow i restauracji, burberry ma tam swoj sklep, ktorym sie rowniez zajmowalam, zreszta w tym dokladnie sklepie spotkalam swojego przyszlego meza, ot tak po prostu wpadl sobie, powieziec czesc komus kogo znal a reszta jest juz historia. p.s. wygrales czy przegrales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xoxoxo - chetnie bym przyjechala, ale musze pracowac! Wypady do cywilizacji w moim przypadku moga byc tylko lotnicze, bo w zasiegu jednego dnia jazdy chyba nic nie ma ... no moze Nowy Orlean, bardzo ciekawe miejsce, ale specyficzne. Bede musiala jednak pomyslec, jak zmienic obecny stan rzeczy, bo troche sie pograzylam w marazmie ... Postanowienie noworoczne: zapisac sie na joge. Juz nawet mam namiar :) Postanowienie nr. 2 - przynajmniej co 4 miechy jechac na weekend do cywilizacji :D Ostatnio mam w myslach Toronto ... Kiedys tam jezdzilam ciagle, mieszkajac w MI, gdzie nawet mozna bylo znalezc sporo cywilizacji ;) Spadam jesc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze wszystkim zdrowych i pogodnych swiat Bozego Narodzenia! Tak sobie mysle, i dobrego Nowego Roku juz tez pozycze ;-) niestety na drugi tydzien pracuje, a to wtedy taka sobie sprawa z forumowaniem ;-) U nas zima jak sie patrzy, snieg lezy od zeszlego tygodnia. Co do "psychopatów z mania przesladowcza"- tez sie dziwie, ze sa faktycznie ludzie tak sie nudzacy, ze sledza nicka po róznych forach, do upadlego :-O i zawsze postaraja sie kogos dokladnie zgnoic; co im to daje, nie wiem. Sheusa po prostu, IGNORANCJA, w koncu komus przestanie sie chciec starac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam bardzo dobre opinje o toronto, sama bym sie wybrala, mysle, ze warto. bylam w montrealu i quibecku, szalenie mi sie podobalo. joga- swietny pomysl. znalazlas sobie juz miejsce i instruktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manon - 🖐️ kope lat :) Dzieki za zyczenia i tez sie dobrze sprawuj na swieta ;) Wszystkiego naj :) xoxoxo - na instruktorach sie na razie jeszcze nie wyznalam ... po prostu zapisze sie w jedno miejsce, ktore jest w miare blisko ode mnie i w czasie po mojej pracy, nie mam w sumie wyboru, ale pozostaje mi nadzieja, ze bedzie fajnie :) Jak nie, to bede musiala sie rozejzec za jakims prywatnym studiem jogi, bo to na razie to jest 'community education' - tanio ;) Nie wiem tylko w jakims stopniu moge liczyc na profesjonalizm, ale sama nie jestem w tej kwestii zaawansowana, wiec nawet male cos mnie ucieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w Montrealu nie bylam, ale wydaje mi sie, ze Toronto bedzie mialo troche inny posmak ... ze bedzie bardziej zblizone do amerykanskich miast, niz europejskich. Ale bardzo fajnie tam jest, bardzo kosmopolitycznie, miasto nie jest przerazajaco wielgachne, takze szybko mozna sie zorientowac co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak potrzebujesz motywacji, to moze za kazdym razem jak pojdziesz na zajecia to pozniej zdaj nam relacje jak bylo i co robilas, to cie bedzie trzymalo na schedule. jestesmy w trakcie ogladania filmu'' julie and julia''jest lekki i przyjemny, meryl streep jest swietna jak zawsze miam ...miam... w trakcie filmu bardzo zglodnielismy, wiec zagonilam meza do kuchni, zeby przyzadzil cos pysznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smieszny ten film, co nie? My go ogladalismy na szczescie juz po 'wieczerzy' ;) Takie gotowanie a la Julia Child, a la Cordon Bleu jest super, ale nie dla mnie leniwca :o Mi bardziej podchodzi lekka, latwa i przyjemna kuchnia wloska niewykwintna, ale bazowana na prostym dopasowaniu swietnej jakosci produktow. Albo przynajmniej produktow :D bo tych swietnej jakosci to raczej w moim swiecie nie uswiadczy, albo przynajmniej nieczesto ;) W kazdym badz razie po obejzeniu filmu postanowilam choc przejzec jej ksiazki, w celu zglebienia ogolnych metod, a i sporzadzic z jedno0dwa dania, na pewno boeuf burgignon (pisownia na oko). Margot - mozesz cos od siebie dodac w temacie w/w ;) Znacie pieczywo (nowo wypuszczone, niechybnie w celu ujazmienia ilosci spozywanych weglowodanow) o nazwie (ogolnej) thin buns? Kilka firm je robi, takie splaszczone na placek bulki, jak na amerykanski wymysl piekarniczy sa calkiem, calkiem. Dzis na kolacje zaserwuje grubiutkie soczyste hamburgery z chudej wolowiny i z serem Stilton (smierdzielowata wersja blue) na tych plastugach bukowych, a do tego salata z roznych listkow i szpinaku. Pisze znowu o jedzeniu jak maniaczka. W zeszlym tygodniu na przedswiatecznym swietowaniu w pracy byla taka a la loteryjka prezentowa i mam z tego wielka ksiazke kucharska o kuchni amerykanskiej ... mam nadzieje, ze znajde tam pare jakis ciekawych, nieoklepanych recepturek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po dluugim dniu pracy z nowinek pogodowych- pada snieg i jest zimno....drzwi mi zamarzly w samochodzie...hehe chlopak z pracy mi otwieral. mieli ze mnie ubaw dzis. dzis wreszcie dowiedzialam sie kim jestem w mojej pracy, z zaskoczeniem dowiedzialam sie ze jestem druga najwazniejsza osoba dla food courtu. jest boss, ja i jeszcze jedna kobietka i cala reszta;-)na name tag mam napisane conspect general manager, w zyciu o tym nie slyszalami tak sobie lekcewazylam ciutke pozycje a tu prosze szok.... w sumie nie dbam o nazwe dopoki placa duzo i na czas:-) Bagatelka- hehe nie chcialas na Floryde to teraz do ND zasuwaj;-) ok kochani moi przyjaciele- z okazji swiat skaldam wszystkim zyczenia spokojnych, milych, smacznych Swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pytanie.. szukam opioekunki dla Mai na wyjscie w piatek czy sobote raz /2 razy w miesiacu. znalazlam dziewczyne, ktora okazuje sie byc siostra mojego pracownika. myslicie ze cos takiego przystoi? chodzi mi o laczenie pracy z zyciem prywatnym.. troszke mam mieszane uczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, ciebie ten film zaisnpirowal do zapoznania sie z jej przepisami ( tu poklon), mnie natomiast do zapisania mojego meza na profesjonalny kurs francuskej kuchni :), przy mojej wrodzonej awersji do gotowania ( to nie znaczy, ze nie umie ) inwestowania w talenty kulinarne mojego meza, uwazam za najlepszy pomysl :) 102, gratuluje pozycji conspect general manager w nowej pracy! na jakim food court pracujesz, co serwujecie? ...a co do twojego pytania o opiekunke to mysle, ze jesli to jest tak rzadko 1 lub dwa w miesiacu, to mozesz sprobowac. gdybys potrzebowala opiekunki codziennie, to juz bardziej skomplikowane, gdyby cos nie wyszlo. ogolnie jestem przeciwna laczeniu ukladow z pracy z zyciem prywatnym, ale w tym przypadku powinno byc ok. pozdrawiam wszystkich! tych, ktorzy obchodza i tych ktorzy nie obchodza! do swietowania kazda okazja jest dobra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz niedlugo znikam.........do kolezanki na alutka wigilie po polsku:) tylko jeszcze prezencik dla niej musze zapakowac:) maz wciaz na zakupach jak jakis psychol w ostatni dzien robi nam prezenty.......... a w domu piekna swiateczna atmosfera:) ale milutko! o wiecie chyba najlepszy prezent to dzis dosatalam od taty z polski przyszla wielka paczka,z poczty po mnie zadzwonili:)-ja jeszcze w pizamie ale zaraz pojechalam po ta paczke...hihihi....z jezykiem na brodzie moje prezenty pochowane........czekam do poznej nocy,potem je wystawie pod choinke. moj najdrozszy prezent to laptop dla corki juz sie niemoge doczekac jaka bedzie miec mine:).............. ehhhhh i swieta ...swieta...tyle wydatkow...chodzenia...a jutro bedzie po wszystkim....tylko duzo papierow i torebek w domu....pudelka i opakowania....po prezentach:)-no i oczywiscie PRZENTY:)!!!!!!!!!!!! a wiecie w tym roku niezadzwonilam do mojej siostry i czekalam na skype,a tu cisza widze ze jest on -line.....czekalam,ale ona nigdy niezadzwonila,ani nie napisala-w nerwach sobie pomyslalam ,a kto powiedzial,ze siostry usza byc najlepszymi kolezankami????czasami rodzenstwa sie kloca i nienawidza i sa do siebie wrogo nastawione,jak widac moja siostra zalicza sie do tych ozieblych ,jak ja nienapisze lub niezadzwonie to ona juz niepaieta,to samo moja mama!!! za to kochana babcia pamietala!! i tata w tym roku tez sie popisal!!!!:) a reszta????reszta to.....no coz...troche mnie zasmucila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do mnie bratek zadzwonil i mi pozyczyl "bonne vigilie" ;) Czt tak moze byc? On francaise/polonaise? :D (rodz. meski czy zenski, bosz, juz calkiem mojego francuza zapomnialam 😭 Lece grzac zupe z borowikow (Winiary) i pierogi z kiszona kapusta (Kasia's Pierogi). Na deser serki ... morbier ... stilton ... cheddar ... zeby bylo po polsko/angielsku ;) (z francuskim akcentem ;) ) Spadam, bo Tygrys juz znaczaco wlaczyl muzyke :D :D No a przede wszystkim --- milego swietowania i odpoczywania, moi kochani wspol-topikowicze, stara gwardio i nowi przybysze 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skacze Aniołek, skacze po chmurkach. Niesie życzenia w anielskich piórkach, w każdą szparę i w każdy kąt wciska się życząc WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani!!! zycze Wam wesolych, zdrowych swiat. B U O N N A T A L E!!!! zawsze o Was mysle... pamietam, wkotce napisze wiecej.... u nas slonce, cieplo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.. juz chyba tylko ja nie skladalem swiatecznych zyczen, a wiec dedykuje wam ten wierszyk, Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie wam spokoj i radosc. Niech kazda chwila Swiat Bozego Narodzenia zyje wlasnym pieknem, a Nowy Rok obdaruje kazda z was pomyslnoscia i szczesciem. Najpiekniejszych Swiat Bozego Narodzenia, niech spelniaja sie wszystkie wasze marzenia... WESOLYCH SWIAT.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was swiatecznie! 🖐️ S. dzisiaj jest w pracy. Akurat na niego wypadlo, no coz... bywa i tak. Ja tymczasem delektuje sie sernikiem. Podzielic sie z kims? ;) :) Bagatelka - Wigilia "en français" to "réveillon"! :) Usciski dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×