Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1cal

PO CZYM SZYBKO ROSNĄ WŁOSY?? KTO ZAPUSZCZA-WCHODŹCIE CZ.2

Polecane posty

Gość nafta kosmetyczna
to skróć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
to do kąt ty masz te włosy ? ; O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
113,5 cm włosy :O a dzisiaj nadszedł mój dzień pojscia do fryzjera..;) i 2 tygodnie bez prostownicy i suszarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
to życze wytrwałości :D i uważaj, żeby ci za dużo nie przycieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululuul
Wlasnie ja tez zapuszczam od jakiegos roku wlosy, pare razy przycinalam zeby wyrownac koncowki. Do tej port niesamowicie pomagal mi vitapil- bez porownania mniej wlosow mi po nim wypadalo. A teraz mimo ze go codziennie przyjmuje nie zmienilam diety trybu zycia, zwyczajnie nie widze zadneh przyczyny- od ok miesiaca trace ok 200 - 300 wlosow dziennie przy samym czesaniu w trakcie dnia nie licze. Fakt ze mam sporo sprzed miesiaca krotszych ale teraz nie obserwuje wzrostu nowych. Wlosy mam ogolnie w dobrej kondycji blyszczace nie lamliwe nie rozdwajaja sie tylko wypadaja strasznie... Ktos moze mial cos podobnego i znalazl rozwiazanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillllo
jak to nie ma gorliwych zapuszczaczek!!!! są:) choćby afromanka, edunia, mlecykowa, whoaa, neni i ja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh bylam u fryzjera podciac koncowki, mam podciete sporo, sciecie jest baardzo w porządku a końcówki nadal rozdwojone, paranoja, ogole sie na łyso i bede nosić peruki..xD musze wstapic do apteki po cos na wzmocnienie wlosow;) co polecacie??myslalam o skrzypowicie;) fryzjerka polecila mi szampon z filtrem ktory bedzie chronil wlos latem i np przed cieplem prostownicy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje tylko jedną metodę Obcinanie końcówek! Systematyczne obcinanie końcówek nie tylko wzmacnia włosy, nie rozdwajają sie ale własnie obcięty włos szybciej odrasta i zawsze wiecej. Fryzjerzy na całym świecie zalecają obcinanie koncówek co dwa 3 tygodnie. Można nawet częsciej. Ja obcinam w każdy poniedziałek;p a czemu? nie wiem poprostu poniedziałek przypadł mi do gustu wiec zawsze wieczorem biore nożyczki i ciach! ! ! Odrastają niezewykle szybko i są mocniejsze to prawda no i przedewszystkim dłuższe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
ja jakbym co tydzień obcinała, to bym do wakacji miała na głowie jeżykaa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
mi skrzypowita nic nie pomogła, ani na skóre, a ni na paznokcie, ANI NA WŁOSY ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdfasdafs
basia wypierniczaj z tym dzieckiem to jest topik o wlosach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczonapanna
bellisa jest najlepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już męczę się z zapuszczaniem rok... Stosowałam wszystko, olejki, tabletki, dermene, wax i inne... Nie da się przyspieszyć, musisz czekać. Wszystko to złudzenie.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczonapanna
Co wpływa na stan włosów? Wiele ważnych czynników wpływa na stan naszych włosów: ich prawidłową grubość, szybkość rośnięcia, fizjologiczny skład biochemiczny. Czynniki pokarmowe Odgrywają one bardzo dużą rolę. Wygląd włosów człowieka świadczy wyraźnie o jego niedożywieniu ilościowym, jak i jakościowym. Stwierdzono na przykład, że już po 2 tygodniach stosowania u ludzi diety bezbiałkowej występuje zanik opuszek oraz ścieńczenie pochewek włosów. Aminokwasy - powinny być dostarczane włosom, ponieważ są niezbędne do ich wzrostu. Wykazano eksperymentalnie u zwierząt, że wśród niedoborów aminokwasów największą rolę pełni niedobór cystyny. Przy niedoborze metioniny z kolei występuje suchość i łamliwość włosów. Niedobór tryptofanu powoduje łysienie rozlane, natomiast przy braku cysteiny włosy tracą połysk. Węglowodany - włosy potrzebują prawidłowych ilości energii w ich postaci, ponieważ charakteryzują się wysokim metabolizmem. Macierz włosa, z której kształtuje się włos, należy przecież do najszybciej rosnącej tkanki człowieka. Witaminy - włosy są bardzo wrażliwe na ich niedobory, szczególnie na niedobór witaminy A. Przy awitaminozie/hipowitaminozie tej witaminy występuje charakterystyczny obraz kliniczny ze zmianami ocznymi oraz skórnymi. Zmiany oczne to przede wszystkim ślepota nocna i zmiany na rogówce. Natomiast w zmianach skórnych stwierdzamy jej hiperkeratozę (skóra ropuchy). Włosy chorego człowieka stają się bardzo słabe, suche i łamliwe. Mikroelementy - ich niedobór ma duży wpływ na wzrost włosów. Do najważniejszych mikroelementów zaliczamy cynk, żelazo, miedź. Niedobór cynku może spowodować, oprócz wielu innych objawów klinicznych, hiperkeratozę skóry oraz wypadanie włosów. Warto wspomnieć, że dobowe zapotrzebowanie na cynk wynosi około 2 mg. Pierwiastek ten jest bardzo trudno przyswajalny (wchłania się tylko ok. 1/6 części dostarczanej z pokarmem), a łatwo wydala się z kałem, moczem i potem. Dlatego pomimo wystarczającej ilości cynku w diecie (10-15 mg) w naszym kraju, może dochodzić do jego niedoborów. Niedobór miedzi z kolei prowadzi do odbarwienia i zmian strukturalnych we włosach. Przykładem takiej sytuacji są patologiczne zmiany we włosach występujące w zespole Menkesa - jest to genetycznie uwarunkowany defekt transportu miedzi w przewodzie pokarmowym. Niedobór żelaza może spowodować łysienie. Przykładem takiego stanu jest sideropenia u kobiet, powodująca powstanie rozlanego łysienia. W przypadku mikroelementów warto wspomnieć, że przenikają one do włosów, przedostając się do macierzy włosa wraz z krwią, a później do jego korzenia i łodygi. Tymi mikroelementami mogą być m.in. takie pierwiastki, jak arsen i selen. Do włosa mogą przenikać również inne substancje ze środowiska zewnętrznego, na skutek wchłaniania tych substancji przez keratynę. Przykładem tej sytuacji jest pochłanianie przez włosy ołowiu, którego znacznie więcej można znaleźć w bardziej wystających częściach łodyg włosów. Zatrucie metalami ciężkimi (ołów) i innymi pierwiastkami (selen, arsen) może spowodować łysienie rozlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6devil66
byłam ostatnio w pewnym salonie kosmetyczno-fryzjerskim, ścinać włosy. fajnie moim zdaniem. polecam. zresztą sami sobie wchodźcie na stronkę wylukać coś :-) http://www.exclusivestyle.pl/home.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOchane ..Ja już nie mam sił na to wszystko ...No w sumie na włosy nie mam sił ....Rozdwajają się ....A może napiszecie co jeść żeby rosły te kłaczki ?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
Edunia, poczytaj ten artykuł co go wkleiłam wcześniej, tam jest o jedzeniu ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikaaa2701
jeśli chcesz aby Ci włoski szybciej rosły to przycinaj końcówki u fryzjera-do kilku centymetrów i nie będą wtedy rozdwojone. Możesz także wzmocnic włosy poprzez skrzyp albo capivit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratuuunkuuu:( dziewczyny co polecacie na wzmocnienie włosów?? to jest porażka , mam rozdwojone końcówki na grzywce :/ i wszedzie:( (bylam w czwartek u fryzjera i sporo podcięłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
ta odżywka z żółtkiem, o. rycynowym, naftom kosmetyczną i cytryną. Mówie Ci, włosy jak marzenie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko co wymienilas to taka wspolna mieszanka tak?? ile kosztuje ta nafta kosmetyczna??;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do capivitu piekne wlosy to go zakupilam jak tylko sie pojawil ale niestety mialam po nim mdlosci i odbijalo mi sie jakas trawa :D wiec tylko niepotrzebnie wydalam pieniadze bo po 3 tabletkach musialam zrezygnowac :( a co do tej maseczki to wlasnie gdzie zakupic te produkty bo tylko jaja i cytryne to wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
nafta ok. 5zł, a olejek ok.2 zł, to trzeba wszystko wymieszać i pod worek i ręcznik na pół godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modelkaelka
hej, ja polecam tabletki inneov... za jedno opakowanie wychodzi okolo 80 zł i starcza na miesiac a trzeba przeprowadzic kuracje 3 miesieczną... ale wloski szybciej rosna i jest ich wiecej :) Jesli chodzi o nafte to nie bylam zadowolona... zaprzestalam jej stosowania po 3 myciach poniewaz wlosy wygladaly katastrofalnie :P byly tluste i oklapniete... Macie jakies dobre rady na koncowki ? Rozjasniam wlosy i koncowki szybko mi sie niszcza... a chce zapuscic wloski na lato... na razie mam takie do szyji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak 317
oki.. nie chce mi sie tego wszystkiego czytac od poczatku wiec napisze tak...mam bardzo odstajace uszy, wiec musze dbac o fryzurke.. zbyt dlugich nie moge zapuscic, bo sie nie ukladaja, sa ciezkie i przylegaja wtedy bardzo do twrzy.. wycieniowalam je.. ale nie sa mocne, jest ich malo.. nie wiem jak skutecznie zwiekszyc ich gestosc i trwalosc jakimis domowymi sposobami??/ nie moge uzywac pianek ani lakierow, nawet w malych ilosciach, bo po nich sa ciezkie... uzywam szamponow do wlosow przetluszczajacych sie, musze codziennie myc glowe... te wlosy sa straszne.. ale nie zostawie ich w spokoju bo za duzo dla mnie znacza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlecykowa, pod jaki worek?:D dziewczyny wypróbujcie olejek rycynowy+nafta kosmetyczna+żółtko od jajka+pare kropel cytryny (mam nadzieje ze dobrze pisze) ;) do tej pory stosowalam wersje z samym żółtkiem i olejkiem i było spoko, zobaczymy jak ta mieszanka podziała;) aa po tym ja stosuje jeszcze WAXa do włosów ciemnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecykowaa
tak, żeby ręcznika nie pobródzić. I pamiętaj, że musisz to bardzooo porządnie umyć, najlepiej szamponem. ja jeszcze rano musze zmywać, bo mam tłuste, ale potem się tak nie tłuszczą. Po tej odżywce nie musiałam myć włosów po 2 dniach jak zwykle robie, tylko po 3. Więc jest ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta nafta to na jakie włosy ? moje są b. delikatne ..a słyszałam , ze nie można no takie używać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta nafta to na jakie włosy ? moje są b. delikatne ..a słyszałam , ze nie można no takie używać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×