Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

no Kasiula, skoro teraz 3 jestesmy juz do urodzenia to 3 powinny spasc do tabelki zaciążonych ;) rownowaga musi byc. Wiecie, mam nadzieje ze w przyszlym tyg urodze sama ;) Póki co jutro KTG, zobaczymy czy cos pokaze;) No i jeszcze do lekarza na wizyte musze sie umowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, jestem w szoku. Dziś w tramwaju pani ok 75 lat wstała żeby ustąpić mi miejsca. Oczywiście nie skorzystałam, ale jak czytam jak Was traktują w kolejkach itp to muszę pochwalić, że w moim mieście jakoś ludzie przychylniej patrzą na ciężarne. Radosna -odebrałam wyniki glukozy i na czczo 84, po 1h 137. Dużo jakoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_z obciążeniem do 140 jest norma, czyli sie miescisz :) Co do uprzejmosci to faceci sa zdecydowanie bardziej wyczuleni niz kobiety i paru mi pomoglo od kiedy jestem w ciazy. No i w koncu decyzja podjeta: wózek bedzie maxi cosi mura 4 i spokoj zapanowal, bo juz nie musze o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niewiele mi brakuje do 140:( Dobrze, że się zdecydowałaś na konkretny wózek. Teraz tylko kolor wybrać musisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze mówicie dziewczyny o tej równowadze :D Robimy tak: Tysia rodzi a ja za nią wskakuje bo akurat termin @ mam na 29 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula, możemy tak się umówić;) Rozbawił mnie mój suwaczek- dziecko wazy 500 gram- moje 4 tygodnie temu ważyło 460 gram:) Obawiam się, że dorównam Sralis z wagą malucha i ponad 4kg będzie:) Jutro usg 3d- oby ułożył się ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_to chyba wszystkie bedziemy miec gigantów :P Bo moje 4 tyg tez 460 g wazylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_Co do koloru to chyba fantasy green z kolekcji 2009, a jak nie uda sie tego to grafit, brąż lub tango red z kolorów 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia, aż też sobie spojrzałam na suwaczek i wyszło, że waży prawie 2 kg - a moja "mała" ma już 2540 wg USG... Muszę dziś na chwilę pojechać do pracy, a kręgosłup tak mnie boli, że ledwo chodzę... paskudnie i fatalnie. No, ale nie mam wyjścia. Choć najchętniej położyłabym się spaaaać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAdosna ja mam właśnie tango red. Twój maluch też spory, ale za to mniej przytyłaś:) Sralis trzymaj się, pogoda pewnie też nie nastraja optymistycznie. U mnie ulewa, siedzę przed kompem i ziewam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze mnie się śmieją w pracy, że jeszcze zapukam grzecznie do biura Szefa i powiem: Szefie, to ja ja jade na porodówke, jeśli nie jestem juz Panu potrzebna? ;) A tak w sumie powaznie to chyba powinnam wozic ze soba torbe do szpitala i jeszcze sama sie zawioze na porodówke :) Moja Mamusia mnie wczoraj zaskoczyła :) Chce mi wyprawic imieniny. Uwaza ze ja w moim stanie nie powinnam nic robic, takze Ona mi je wyprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi na suwaczkach to ona jakas zanizona jest ;/ ja raczej porównuje wyniki z usg z siatkami centylowymi na necie. AAAAAAA ze mnie tez sie smieja ze w pracy urodze bo do tej pory tam jeszcze bywam. Takze niektorew typy tak maja ;) Ale moze dzieki aktywnosci ciazy nie przenosimy ;) jejku, jakos nie moge w to uwierzyc ze jeszcze 9 dni i koniec ciazy ;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAA a spoakowalas torbe??? Bo ja nadal nie... chyba musze dzis to zrobic, bo naprawde bede sie w biegu pakowac jak sie cos zacznie. A raczej mam plan umyc glowe, ywkapac sie i ogolic co trzeba przed wyjazdem do szpitala, a nie latac i szukac klapek... Czy u was robia przed porodem lewatywe??? U nas nie mam pojecia. Musze jutro zapytac... Ostatnie na szkole rodzenia polozna przestrzegala przed jednorazowymi majtkami z flizeliny, ze wogole nie przepuiszczaja powietrza i noszac je mozna wiecej biedy narobic niz pozytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hEJ 🖐️ Ja mam dzis znowu zamieszanie w pracy i mam malo czasu na internet :( No wlasnie dziewczyny staraczki potrzebujemy sukcesu bo dawno nie bylo. Amarantowy sie starzeje a ciagle najmlodsza :) Tysia pakuj ta torbe bo bez torby pojedziesz w koncu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no madaa juz nawet taka wizje mialam ze ide na KTG i mnie w szpitalu zostawiaja;) ale spokojnie, jak znam zycie to jeszcze ta ciaze przenosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia123 - u mnie w szpitalu podobno robia lewatywe ale tylko na zyczenie pacjentki. Natomiast jest zakaz noszenia majtek jakichkolwiek po porodzie. Moja kolezanka po kryjomu zakladala jednorazowe, ale jak przychodzil lekarz co ranek na kontrole zeby sprawdzic jak sie wszystko goi, to była bez. Oni wolą zeby Ci ciekło po nogach i sie dobrze zagoiło niz miałabys zakladac gacie i wolno ma sie goic.... Dziwne, ale coz.... ja bede nosic po kryjomu i tyle ;) Aha, ja w sumie jestem spakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi majtkami to połozna mówiła tak: jak chodzimy to wiadomo ze bez majtek ani rusz bo cieknie po porodzie strasznie z nas. Wiec najlepiej cienkie awelniane albo siatkowe plus podklad. Ale jak sie kladziemy to majtki zdejmujemy zeby ladnie sie wszystko goilo. Nie wyobrazam sobie chodzenia bez majtek, jak wtedy podklad trzymac miedzy nogami?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze pora obiadowa i wszyscy wcinaja schabowe... bo jakos sie na forum pusto zrobilo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pora obiadowa przedłużyła się do kolacji :P Albo siesta po obiadku Znalazłam fajny preparat do higieny intymnej Floragyn się nazywa i mam zamiar go kupić piszą że także w połogu pomaga. Do tej pory używałam soraya z pantenolem najlepszy jaki mi służył i bardzo wydajny. U mnie było @ i przemineło a bolało jakby już....ale tempka spadła więc wiadomo że nici ze staranek. Już mi się tysiąc (razy śniło że mam maleństwo albo że jestem w ciąży a tu nic :( W ogóle często mam takie sny już chyba od 3 lat. Pisałyście o porodzie że nie chceci przenosić chyba Tysia pisała... masz rację z tym, że trzeba się kochać mając cycuszki na względzie. Studiowałam i na fizjologi nas uczyli że za skurcze porodowe odpowiedzialna jest oksytocyna, hormon który uaktywnia się po podrażnieniu piersi i w ogóle to on jest odpowiedzialny m.in za laktację. Ale to tak między innymi nie tylko on, ale już więcej nie pamiętam :( Widać słabo nas uczyli............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izucha ja często miałam różne bakterie i grzybice i prócz leków lekarka zaleciła mi ten płyn a potem z mogłam go zastąpić takim samym żelem intymnym ( płyn wtedy kosztował koło 20 zl a żel koło 15 ) i powiem ci że one bardzo mi pomogły długo je używałam ale ostatnio kupiłam inny i żałuję bo tamte były najlepsze masz tu link jak on wygląda... http://www.gsk.com.pl/produkty/lactacyd_plyn.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po porodzie sobie kupilam tantum rosa w saszetkach, podobno super goi. Zobaczymy jak sie sprawdza ;) A co do metod przyspieszania porodu - powiem jaka maja skutrecznosc za kilka dni. Póki co wniosek taki: pojedynczy seksik nie pomaga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia ja Tantum Rosa w saszetakch jako irygacje używałam i używam jak mam jakiś dyskomfort po hop tata na mamę czy jak miałam uczulenie na gumki i to jest rewelacja!!! Pomaga natychmiast!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja juz nie spie, bo znowu mialam atak bólu :( Caly bok bardzo bolał, próbowałam leżec na drugim boku a i tak nic nie przechodziło. Teraz ból troche przeszedł. M sie denerwuje, bo dzis pojechal na dwudniowy wyjazd sluzbowy, a chcial ze mna zostac. Wizyta dzis o 15:15 mam nadzieje, ze doczekam i ze bedzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izucha_ból to sie zniesie, ale zaczynam myslec i sie stresowac czy to czasem nie jest jakies zagrozenie dla ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątpie, ja myślę że ci maluszek uciska na jakąś część i ci daje taki dyskomfort. Nie martw się na pewno będzie dobrze :) Lecę do pracy bo już mam poślizg pa pa 3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, trzymaj sie. Bedzie dobrze. Widac maluszek uciska na jakies narzady. Jakby cos z dzieckiem bylo nie tak to bys krwawila, albo miala skurcze. Takze odpoczywaj, moze uda sie nzalezc jakas pozycje w ktorej tak nie bedzie bolalo. A powiedz dziecko sie rusza normalnie? Jak czujesz ruchy to jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×