Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Megan z jednej strony polozna chciala was przygotowac ale z drugiej stracha narobila, staraj sie tym teraz nie martwicc..kazda wsio przechodzi inaczej i wiele cie moze ominac;) i moze byc badz bedzie o wiele lepiej niz sadzisz...lepiej chyba myslec o lepszej wersji porodu.... dziewczyna bonda mowisz POSKAKAC hihi A co do dietki masz racje;) i jeszcze wiecej ruchu i moze lzejszy poorod bedzie;) Nikamoo zaczely sie STRASZNE NOCE....przetrwamy co nie;) szczescie ze kolek nie mam..to wczesniej dla mnie byl jazdaaa chodz zgaga dorownuje ehh a dziewsczynie bonda to nie chodzilo o Ostatnie usg...BO WIZYTA TO WIADOMO coraz czesciej pod koniec..no chyba ze przed kolejna wizyta sie kobitka rozpakuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA sie gole zelem do golenia i powiem ze od dłuzszego czasu gole sie cała tam na dole :)hihihihi ale jeszcze dam rady ogolic sie bez lusterka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Ja też wczoraj odwiedziłam gin na kontrolę z wynikami badań. Robilam WR,Hbs, i Hcv, no i tydz. temu bylam na usg, więc musiałam się u niego pojawić z wynikami. Badania wszystkie wyszły dobrze. Zbadał szyjkę - też trzyma się i jest szczelnie zamknięta. Powiedział, że leki u mnie odstawiamy po skończonym 36 tc, więc już za ponad 2 tyg. Brrr Ciekawe czy coś zacznie się dziać. Wymaz na paciorkowca zrobi za 2 tyg. więc będzie to 35 tc+5dc. Teraz jeszcze dostałam skierowanie na białko ostrej fazy CRP. Miała któraś z Was takie badanie? Wazka - mój dzieciak miał w 33 tc + 2dc - 1919 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra przy pierwszym porodzie odeszly mi wody w duzej ilosci na raz:O , bedac jeszcze w lazience wzielam lusterko przed siebie i poprawilam co trzeba a zajelo mi to pare min. ;) wody odeszly o 23 a o 1 w nocy dopiero pierwsze skurcze mialam... wszystko zalezy jak to sie potoczy ale wydaje mi sie ze zawsze sie te pare min,. znajdzie na 'golniecie' chodz sie czlowiek zamartwia ze z niczym nie zdazy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala brzuchatka- tak dostałam właśnie na tak długo zwolnienie też się zdziwiłam tym bardziej że 9 lutego idę znów na wizytę, ale wniosek z tego jeden że można wystawić dłuższe zwolnienie niż miesiąc skoro mi wypisał. No i najważniesze że powinno być nie do planowanej daty porodu tylko do właściwego dnia porodu. Nie wiem dokładnie jak jest z pobytem w szpitalu po porodzie, czy też można być na zwolnieniu czy już macierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh dziewczyny to moze moje tez tak z 2 kilo juz ma cooo hehe tak orientacyjnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a co do golenia to ja się od 3 tyg. gole na łysola :) oczywiście już z lusterkiem. Tak na wszelki wypadek. Jak rok temu miałam cp i miałam operację - to pielęgniarka wzięła mnie na jakieś zaplecze i zaczęła golić tępą maszynką - NA SUCHO ! Ło Matko. Na szczęście wtedy mi to nie przeszkadzało, bo tak mnie wszystko bolało,. że mogli by mnie nawet na żywca zacząć kroić. Ale nie wiedziałam, że takie praktyki jeszcze można stosować. Wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dnia urodzenia dziecka zaczyna się już liczyć macierzyński. Jeśli jesteśmy wcześniej - przed porodem w szpitalu to powinni dać zwolnienie jeszcze za ten okres. Później do Zakł. Pracy składa się wniosek o macierzyński z aktem urodzenia się dziecka i od tego dnia się powinno liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do lewatywy, to ja pozniej troche latalam. Myslalam, ze to juz koniec a tu za chwile znowu. Nie wiem, czy to regula, moze ja po prostu mam taki organizm, ale lepiej nie robic tuz przed samym wyjazadem, bo co, jak sie zachce w samochodzie. Jestem za lewatywa, chocby ze wzgledu na czas pologu. Nie potrafie sobie jakos tego wyobrazic (polog) i jakos mocno o tym staram sie nie myslec. Chyba od jutra zaczne robic sobie ten masaz krocza. No i wielkie dzieki za instrukcje :)). Gin. mowil mi o krotkiej i miekkiej szyjce, ale nie zabronil sexu wiec mysle, ze masaz nie zaszkodzi. Bardzo bym chciala uniknac naciecia- tego nie wiem czemu boje sie najbardziej. Od 3-4 dni bardziej mi brzuch twardnieje i jakos zaczyna bolec. Pisalyscie o czopie, naczytalam sie no i mi sie az snilo. Jak sie pojawi, to poszlybyscie do lekarza, czy raczej poczekaly? bo ponoc moze odejsc ze 2 tyg. wczesniej, albo stopniowo. Myslabyscie o piciu lisci z malin?? Moze ma ktos jakies doswiadczenie? Gdzies czytalam, ze ciezko dostac w aptekach a w zielarskim mozna. Ja chyba bym chciala, tylko ile sie tego kupuje, ile parzy. Eh czlowiek to zielony przy pierwszym porodzie. Powoli zaczynam myslec o praniu ciuszkow. Mam tylko na razie platki mydlane. A ja chce kupic dla Malej ten zestaw startowy butelek z aventu i tak sie na tych smoczkach nei znam a sa to jakies antykolkowe wiec chyba beda dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi Badka kiedys sie golnelam na lyso i czulam sie przedziwnie a M to mial ubawww , nawet depilator stosowalam (wszedzie) ale teraz stosuje tylko do pach;) teraz pozostawiam ta kreseczke, wiadomo nie jest zbyt rowna;P ale jest gitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka mi też wody odeszły i zdążyłam w szpitalu pod prysznicem poprawić to i owo, z tym czasem to chodziło mi o lewatywę :) bo samo wypróżnianie trochę przecież trwa ;) golenie na łyso powiadacie, hehe, muszę chyba spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra dziewczyny co do tego golenia a powiedzcie mi zwłaszcza te które juz rodziły jak to jest jak ja przyjade do szpitala mam nadzieje ze zdaze sie ogolic gdzie trzeba przed odjazdem :) to bede miała malenki zarost na pare mm czy beda mnie golic czy taki moze byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eluska napewno dobre, zalezy czy dziecku przypasuja jak to brzuchatka wyzej napisala;) ale tego sie wczesniej nie dowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie na lyso goli to pozniej kluje i mozna miec zapalenie, bo tam wszystko deliaktne, zwlaszcza, ze sie dobrze nie widzi. O wlasnie, jak juz sie urodzi, to trzeba wniosek zlozyc o macierzynski? Jest jakis wzor tego? Od razu mozna napisac wniosek o te 2 tygodnie fakultatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA to tak dziewczyno_bonda jesli chodzisz osobno na Usg to chyba tak. Wazka musim przetrwać:) Ale idę dzis do apteki moze mi dadzą przynajmniej jakąś maść bo sie wykończę! Mysle że twój maluszek napewno juz koło 2 kg ma ,a nie znasz płci jeszcze? Co do golenia to to niedawna goliłam sie na oślep ale wychodziły mi takie fryzurki że ho ho :) Teraz mój M to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikadd ja mialam mala kreske ale to nie przeszkadza, byle ujscie bylo widoczne;) hihi za to przy cc mi tam u gory golneli bo nizej cieli i teraz mam pare wyrastajacych wloskow z blizny/... Qasandra kurcze no wlkasnie tez sie nad tym teraz zastanawiam bo nie wiem jak moj organizm zareaguje po gruszcze;) ale powiem ci ze jak mialam robiona lewatywe z szpitalu to dobre 20min bylam w kiblu przy czym wychodzilam i wracalam...najgorsze wtedy jest to jak cie do zalatwiania bierze a tu skurczz straszny tez lapiee masakraa no ale mowie gora 20min w ta i spowrotem latalam po tamtej wiekszej iloscii tej wody a jak bedzie po mniejszej ilosci..moze tylko pobudzi jelita do wyproznienia i nie wywola takiego rozwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo tak tak jesli mozesz sobie czyms ulzyc to jak najbardziej..a co do plci...na dwoch usg nie dalo rady zobaczyc..male dowrocone bylo wiec NIESPODZIANKE mamy miec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście niespodzianka bedzie że ho ho:) A powiedzcie mi czy zamiast lewatywy nie mozna np.czopka włozyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 no dokładnie, ja też z 30 min spędziłam w szpitalowym kibelku - a zapach tam był... u hu hu.. typowo lewatywowy ;) więc wolałabym w domu. Ale przy drugim porodzie często sama akcja postępuje szybko więc zanim się obejrzysz może być pełne rozwarcie a ty w domu :/ Moja przyjaciółka właśnie teraz rodziła i dotarła do szpitala (jakieś 30 min) z pełnym rozwarciem... poród 5 minut (drugie dziecko ) i po sprawie. Ja co prawda miałam cc ale kto wie może ta akcja też pójdzie szybko.. wolałabym wtedy być w szpitalu, zwłaszcza że u mnie są masakryczne !! korki w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butelek to mam dwie z lovi. Na razie wystarczy a jak cos to mąż dokupi :) Nikamo właśnie też widziałam że w lidlu ma cos tam być dla dziecka :D Oassandra takiego porodu jak koleżanka życzę każdej na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dziewczyny ale wydumka z tą lewatywą hmm też się zastanawiam kiedy się powinno zrobić i czy nie za późno zrobię ;) tu znalazłam krok po kroku lewatywkę ;) ;) ;) http://www.lewatywa.info/krok-po-kroku.html a co do golenia ja tez zaczęłam na "zero" się golić bo paseczka już nie daję rady zrobić nawet z lusterkiem ;) :D :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
Wiecie co - co do tej lewatywy o która się pytałam to spytałam się położnej pracującej w szkole rodzenia i stanowczo odradziła. Mówi że jak się zrobi to od razu wszystko nie wyleci i potem można w trakcie niepotrzebnie "strzelać..." i że lepiej jednorazowo zwartą zawartość oddać niż takie coś co wychodzi po lewatywce która była iles tam czasu wcześniej.........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Brzuchatki:) zosia_007 pisałaś ze dostałaś hemoroidów, ja od połowy ciązy mam tak jakby jednego hemoroida między odbytem a pochwą:( jest to takie podłużne zgrubienie jakby żyłka napuchnieta i jak dotykam to boli, wydaje mi się własnie że to jest to, tym bardziej że za nim to zauważyłąm to też miałam kilka kropel krwi przy podcieraniu, ale mój lekarz jakoś nie zwrócił na to uwagi,( przepraszam za tak szczegółowy opis:) napisz mi prosze jakie leki dostałąś na to? Ja mam wizyte 8 lutego to musze jakoś uczulić lekarza na to żeby zwrócił uwagę bo podobno przy porodzie straszny ból jest bo hemoroidy pękają:( Jeśli chodzi o butelki dla niuńki to ja mam dwie , jedną aventa a drugą tomee tippee:) i wychodze z założenia że jak będe gdzieś wychodizła ,np. na uczelnie to będe musiałą pokarm ściągnąc i zostawić żeby tatuś małą nakarmił:) Wczoraj kurier przyniósł mi paczkę od battiny ta z allegro:) i naprawde jestem mega zadowolona, towar super jakościowo , zwłaszcza wypełnienie do pościeli, takie cieplutkie i miękkie. Pozatym kupiłam u niej jeszcze pieluszki flanelowe które też sa świetne i jakies tam drobiazgi typu szczotka do włosków, do butelek, butelke, śpioszki, papmersy z wycięciem na pepuszek, i podkłady poporodowe:) Dziewczyny w których tygodniach ciązy robi sie to ostatnie badanie USG? Bo u mojego lekarza zawsze mam robione na każdej wizycie ale ma kiepski sprzet wiec na ostatnie USG wysyła mnie do lepszej kliniki tylko powiedzcie mi kiedy powinno się je zrobić? Jeśli chodzi o lewatywę to ja dostałąm spis do spzitala rzeczy potrzebnych i tam jest napisane zestaw ENEMA czyli własnie lewatywa, tak sobie myślę ze chyba wolałąbym sama sobie ją zrobić w domku za nim pojade rodzić:) Jakoś tak w szpitalu sie krępuje:/ Aha i słyszałąm że nie wolno robić lewatywy samemu jeśli wody odejdą, czy to prawda? Jeśli chodzi o torbe do szpitala to ja mam chyba jeszcze trochę czasu bo termin na 23 marca wiec planuję spakowac w połowie lutego już ostatecznie, Wczoraj byłam na ćwiczeniach ze szkoły rodzenia i super sprawa, poruszałąm się , porozciagałąm aż córcia brykała w brzuszku. Takie ćwiczenia naprawde dobrze rozluźniają i rozciągają ,wiec mam zamiar codziennie w domku sobie spokojnie w taki sposób ćwiczyć. Zwolnienie ja zawsze dostaje od wizyty do wizyty czyli na około 30 dni, jesli mój lekarz będzie robił jakieś problemy i wysyłął mnie na macierzyński to napewno wybiore się do mojej lekarz ogólnej i poprosze o zwolnienie bo nie zamierzam wczęsniej wykorzystywac macierzyńskiego , chce być jak najdłuzej z moją niunią po porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuszki! Rety żartujecie, ja tu wchodze a tu 2 strony nowe!! Asiulek29 bardzo ładne łóżeczko, takie rzeźbione!...kurcze u nas m decydował i wszystko takie proste... Zosia fajnie że dzidzia się dobrze rozwija i grzecznie szykuje do porodu:-) Współczuję przypadłości. Ja ciągle jeszcze nie zabrałam się za pakowanie torby! a brzuch po parę razy dziennie boli! No golenie też chcę juz teraz czesto przeprowadzać-żeby było jak znalazł. No ale sama nie dam rady i tak ciągle jest coś pilniejszego do zrobienia...Poprzednio tez jak Wazka goliłam się po odejściu wód i było kupę czasu i luz. Ale teraz wolę tego tak nie odkładac-może być szybciej. Albo zacznie się jak m będzie w pracy! Szczęśliwa81 no to wiem na pewno, od dnia porodu bezwzględnie leci macierzyński mimo pobytu w szpitalu. Wysyła się do zakładu pracy zaświadczenie o porodzie które się dostaje w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
No i widzicie...co szpital to inne podejście do tak błahej sprawy jak lewatywa, czyli myslę że jak ktoś wie jakie są praktyki w jego szpitali to niech sie do nich stosuje a reszta ma wolny wybór, zgłupieć mozna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dostałam karuzele, dokładnie taka jak w opisie tylko troszke ciężko ją złożyć, ale już sprawdziłam działa (melodie jak w opisie) a obrazki na suficie będe oglądać wieczorem bo teraz za jasno jest. A maluch bardzo się ożywił jak zaczęłam sie dobierać do paczuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję udanych wizyt. Michałka trzymam kciuki zebyś wytrwała jeszcze dwa trzy tygodnie. Co do lewatywy to w SR tez mówili zeby nie robić, bo najczęsciej organizm sam sie oczyszcza przed porodem, ale zdecydowanie wolałabym uniknąć kupki na sali porodowej, może jednak można ten czopek glicerynowy... Ja podobnie jak badka golę na łyso, uzywam żelu do golenia i robię to tak na czuja a później M sprawdza czy dokładnie:-) Leżaczka raczej nie planuję kupować bo jak już będzie taka potrzeba to położę Maluszka w foteliku na chwilę. Dziś wzięłam sie za prasowanie, druga partia sie pierze wiec do końca tygodnia mam zajęcie zapewnione:-) A tak swoją drogą to piszecie i piszecie, cieżko nadążyć z czytaniem:-) teraz chyba wszystkie jakoś bardziej zaczynamy się oswajać z myślą pojawienia sie nowego członka rodziny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte ten opis lewatywy mnie rozwalil:) pokazalam mojemu m.i postraszylam,ze bede mu robic-w celach zdrowotnych, ale mial mine przerazona!:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×