Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Hmmm jak dla mnie detektor to zbędny gadzet ale zapewne są mamuśki które dzięki temu lepiej się czują więc czemu nie mają nabyć, każdego indywidualna sprawa Mi wystarcza,że ciągle czuje się ciążowo;) zmęczona i z bolącą głową;) Ostatnio jeszcze muszę jeść co 2 godz bo normalnie głodna jestem:) chociaż jem dużo mniej obfite posiłki, jakoś nie mieści mi się w brzuchu, a wcześniej lubiłam sobie pojeść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez myślałam o zapisaniu się na basen...ale nie na jakies ćwiczenia tylko tak zwyczajnie. Z mężem bysmy sobie popływali ;) ...ale to już po urlopie.... i w ogóle W. mnie strasznie na mawia na zrobienie prawka. I trafiaja do mnie jego argumenty....ale tyle lat nawet o tym nie myślałam....że nie wiem. Jestem pełna obaw :O czy ja będe wstanie nauczyć się jeździć?? i w ogóle te egzaminy :O ech.... Moja wizyta za 4 dni....mam nadzieję usłyszeć same pozytywne rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Biało - czarna na prawko nigdy nie jest za późno :) Ja jestem już po wszystkich jazdach i muszę uczyć się testów. Jak masz kasę i chęci to nie ma się co zastanawiać :) Nie wiem po jakim mieście byś jeździła, ale np u mnie to strasznie ciężko zdać bo tylko ronda i skrzyżowania ;/ Ogólnie duży ruch. U mnie nieciekawie. Wczoraj spróbowałam mięsa na obiad i później mnie mdliło a pod wieczór wc ;/ Nie wiem dlaczego mój organizm nadal go nie toleruje. Zwariować można ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babeczki ale dziś pusto , zapraszam na chlebek z białym serkiem :) popijam kawkę rozpuszczalną , kurcze nie wiem czy można , w pierwszej ciąży nie mogłam bo miałam nadciśnienie ale teraz, może pytałyście się lekarzy?, ja jak zwykle zapomniałam , jak idę do gina to dostaje amnezji . mam jeszcze jedno pytanie . czy jak się schylacie tak 90 stopni na wyprostowanych nogach to boli was kość ogonowa i prąd idzie po nogach łącznie z pośladkami , tego jeszcze nie miałam a utrzymuję sie u mnie od tygodnia , może to taki urok ciąży i to jest normalne ? Nikamo Ty dzisiaj na badanko dawaj info , ciekawe czy się ujawni twoja dziecina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie dziś pospałam:-) prawie do 11:-) Dzis w nocy mały sukces, bo nie wstawałam w ogóle na siusiu:-) Idę coś zjeść:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam ja tez piję jedna kawke dziennie lekarz mi pozwolił ,tylko nie mocna i z mlekiem ,ale ja i tak czarna bez curu pochłaniam:) Nioooja na 17,40 do gina pomykam juz sie nie moge doczekac no i nie wiem jak ta moja tarczyca sie sprawuje!!! Dziewczyny a ja tak jeszcze z innej beczki ...Ile daje sie księdzu za slub ? Wiecie może? A ja na sliweczki zapraszam!!! Pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Marcóweczki! Mam nadzieję że naskrobię zanim usłyszę śpiącego jeszcze synka. Pisałyście o detektorze tętna płodu, hm powiem Wam że za chwilę zaczniemy czuć systematyczne ruchy dziecka. Potem to będzie już naturalne i nierozłączne. Ja w poprzedniej ciąży tylko raz poczułam obawę, kiedy na parę tygodni przed terminem przestałam je prawie czuć. Oczywiście powodem bylo obniżenie się dziecka, ale i tak w panice pojechałam (zresztą w nocy hihi) do szpitala. Bo wcześniej próbowałam rozbujać dziecko metodami typu, ruch, coś słodkiego itd. Myślę więc że poradzimy sobie bez tych cudów techniki. A przed samym termninem to się już powinno chodzić na ktg, ja tak robiłam i było to bardzo miłe, sprawdzić co tam słychac u szkrabka i doszukać się ewentualnych skórczy. Krismam pytałaś o kawkę-czytałam specjalnie o wpływie kofeiny na rozwój dziecka i faktycznie nie jest zdrowa, spowalnia rośniecie. Ale robili nawet badania i okazuje sie że jedna mała filiżanka kawy (nie pamiętam ilosci w gramach) na pewno nie zaszkodzi. Na wszelki wypadek powstrzymywałam się w I trymestrze a teraz może czasem zaszaleję. Odzwyczaiłam się jednak i jak mam ochotę to robię sobie inkę do ciacha mniam mniam A co do bólu w kości ogonowej, niestety jak mi się zaczęło w poprzedniej ciąży tak do dziś mi się często zdarza, hm nie wiem czy o jakies skrzywienie. Najgorsze jest siedzenie, staram się go unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Marcóweczki! Mam nadzieję że naskrobię zanim usłyszę śpiącego jeszcze synka. Pisałyście o detektorze tętna płodu, hm powiem Wam że za chwilę zaczniemy czuć systematyczne ruchy dziecka. Potem to będzie już naturalne i nierozłączne. Ja w poprzedniej ciąży tylko raz poczułam obawę, kiedy na parę tygodni przed terminem przestałam je prawie czuć. Oczywiście powodem bylo obniżenie się dziecka, ale i tak w panice pojechałam (zresztą w nocy hihi) do szpitala. Bo wcześniej próbowałam rozbujać dziecko metodami typu, ruch, coś słodkiego itd. Myślę więc że poradzimy sobie bez tych cudów techniki. A przed samym termninem to się już powinno chodzić na ktg, ja tak robiłam i było to bardzo miłe, sprawdzić co tam słychac u szkrabka i doszukać się ewentualnych skórczy. Krismam pytałaś o kawkę-czytałam specjalnie o wpływie kofeiny na rozwój dziecka i faktycznie nie jest zdrowa, spowalnia rośniecie. Ale robili nawet badania i okazuje sie że jedna mała filiżanka kawy (nie pamiętam ilosci w gramach) na pewno nie zaszkodzi. Na wszelki wypadek powstrzymywałam się w I trymestrze a teraz może czasem zaszaleję. Odzwyczaiłam się jednak i jak mam ochotę to robię sobie inkę do ciacha mniam mniam A co do bólu w kości ogonowej, niestety jak mi się zaczęło w poprzedniej ciąży tak do dziś mi się często zdarza, hm nie wiem czy o jakies skrzywienie. Najgorsze jest siedzenie, staram się go unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila z basenem super sprawa, my tez chodzilismy, jak tylko auto sie zakupi to te bedziemy z malcem chodzic wiec te sobie poplywam:) ale macie dobrze z tym spaniem, ja juz z placu zabaw zdazylam z malym wrocic, rano przygotowac ziemniaki i zetrzec buracz\ki na obiad, jeno tylko usmazyc jajka z boczkiem i obiad gotowy..na takie cosik mi sie dzisiaj zachcialo..maz mowil rob co chcesz wiec robie bo sam nie wiedzial na co mialby dzisiasj ochote ehh maly daje mi pospac do 9 gora, ale to chyba tez dobrze, w dzien tez pospi gora 3h a wieczorkiem do 22 zawsze jakis film z plyt ogladamy.. co do ogladania szpitala to ja juz wybralam ten w swojej miejscowosci i bede go tez ogladac przed rozwiazaniem...zastanawiam sie jeszcze nad ta szkola rodzenia bo cos mi proponowali ale nie wiem czy warto uczyc sie tych oddechow bo w duzej mierze polega sie na poloznej w danej sytuacji, zreszta juz wiem jakie sa etapy porodu..zobaczy sie nika za pierwszym razem nawet nie wiedzialam ze takie cos istnieje, wogole wszystko bylo inaczej, net mialam ale nie siedzialam na nim wiec mniej myslenia bylo..teraz to ja sie doczekac do usg nie moge i za dzien przysla mi ten detektor a na wizyte pewnie jeszcze z 1,5 tyg bede czekac, jak nie dluzej:( a potem to go znow na ebay wystawie hehe bo ruchy mi beda wystarczyc:) co do kawki to polozna tez powiedziala ze juz teraz iles tam na tyd. moge wypic ale na szczescie nie jestem wielkim smakoszem kawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo z tym datkiem na slub to zalezy od parafi od miesciny, ja mieszkam w miescie i ludzie roznie dawali, jedni dali 200zl inni 500zl a my dalismy 350zl i najlepsze bylo to jak moj maz podejrzal w tej ksiedze ze ludzie taka malo daja to juz przed ksiedzem chcial mniej dac, ale bym sie wstydu najadla haha on jest niezly , z reszta maz mieszka na wsi i wyobrazcie sobie ze ten ksiadz chcial za slub 1000zl:O:O:O:O:O:O wiec roznie to bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialo-czarna bierz sie za ten kurs i rob to prawko, bo w dzisiejszych czasach bez prawka uuu a tak sama bedziesz mogla w trase wyruszyc czy z dzieckim do lekarza czy cos bo tak to na piechotke zostaje albo proszenie sie kogos,,mowie ci jaka to wygoda i wiek do robienia prawka sie nie liczy, jak ja zdawalam to dwoch facetow po 40 zdawalo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo74, z tym ślubem to różnie, w mojej parafi ksiądz powiedział co łaska. Podpytalismy wcześniej ile dają to przeważnie 300-400 zł. A na śliweczki nie wpadnę bo robi mi się po nich ble..., mężuś mi takie dobre od kolegi przyniósł ale co zjem kilka to za chwilę ląduję przytulona do sedesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina to wspólczuje bo ja ostatnio sliwkami zyje:) Dzieki za informacje co do ksiedza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziś wstałam dość wczesnie, bo przed 9 i juz zdążyłam posprzątać:) chwilowy przypływ energii, a teraz ledwo siedzę, znów się zaczyna ból głowy... ale to chyba stres, bo właśnie przeczytałam maila od szefa, że do końca miesiąca będą nadgodziny bo kupa roboty nas czeka.... a ja się boję, że ginka nie da mi zwolnienia.... nie dam rady wysiedzieć w pracy... ech nie wiem, już co robić nie mogę się doczekać usg, jak tu piszecie, że u Was wszystko ok, to aż serducho podskakuje, oby i u mnie było ok pozdrawiam i ślę buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babolki :) też myślałam o tym detektorze, ale w końcu zrezygnowałam z niego, za duża ze mnie panikara haha by go używać. Chociaż i tak muszę stwierdzić,ze przy pierwszej ciąży bardziej panikowałam z każdym bólem, zakłóciem leciałam do ginki..teraz poprostu się kłade i leże. Właśnie przed chwilą kurier przywiózł mi narzute na łóżko, którą wczoraj zamówiłam, więc jestem happy :) cena u mnie w sklepie 370, a ja razem z przesyłką kurierską dałam 210 - więc różnica OGROMNA. Nareszcie udało mi się zrealizować mój plan :) i od trzech dni kładę synka w dzień spać o 11, a wieczorem do 20 już śpi...:) mamy więcej czasu dla siebie z mężem. Wczoraj było dopiero po 21 a mi się zdawało,że to już gdzieś 23, bo taka cisza i spokój w domciu, jednak potrzebny jest taki wieczorny relaks.. co do płatności za slub, to racja co parafia to inny obyczaj. U mnie mimo,że to sanktuarium- to jest co łaska, a wdrugiej parafi nawet 600 wołają. Ale tak ogólnie ludzie dają w miare swoich możliwości od 200zł wzwyż Na 18 dziś wizyta i usg szczegółowe - już mnie troszkę nerwy noszą, mam tyle pytań do ginki, ale tradycyjnie nie zapytam z wrażenia o nic haha może uda się płeć podglądnąć? :) babka ma super sprzęt i robi mi zawsze usg w powiększeniu, więc widze szkraba na całym ekranie...jak pomyśle o sprzęcie ginekologa do którego chodziłam z synkiem- to nic tam nie widziałam, a na tamten czas zdawało mi się,że jest super.. Ale jestem głodan, idę smażyć naleśniki, bo w lodówce wiatr wieje, a synek śpi i nie ma jak iść na zakupy..a taką mam ochotę na na sałatkę gyrosa mniaaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź dziewczynki :D a o krem sie pytałam i to jest ten sam co Nikamo polecała Pharmaceris M i jeszcze polecała tej samej serii na cycole aby były zawsze jędrne . co do ślubu to ksiedzu chyba daliśmy 500,00 za dobrą obsługę bo z innym koty darliśmy i tam na ostro poszło , tamten bez ogródek powiedział że u nich ślub chodzi minimum po 350.00, za chrzest 100.00, na wsi spotkaliśmy się że biorą od 1000,00 do 1500, 00 ździerstwo . co do obiadu to my dziś brokuły ciąg dalszy oraz chyba jajko , mąż na diecie zaparł się do następnego tygodnia chce zrzucić z wagi bo mamy chrzciny i nowy garnitur trzeba kupić , więc chce w innym rozmiarze , a ja jestem chrzestną więc kieca też potrzebna , tylko ja diety nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek - no,a w ciąży nie ma jakiegoś limitu pracy? jak może Ci szef wciskać nadgodziny?jak teraz powinnaś być traktowana na warunkach szczególnych, przepisy bhp przecież o tym mówią i z resztą kodeks pracy...a swoją drogą chodzisz do ginekologa na NFZ? bo ja jeszcze nie spotkałam się by nie chcieli dać zwolnienia wazka85 - podziwiam za ten plac zabaw..bo ja jakos nie mam siły na niego chodzić hihi mąż chodzi popołudniu z synkiem, samej bym nie miała siły biegać po tych ślizgawkach, tymbardziej,że mój mały drań co chwile biegnie na coś innego, nie usiedzi ani chwili w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam - tyle jest pięknych ciuchów ciążowych, nie to co kiedyś worki, czy namioty hehe więc możesz się prezentować o wiele ładniej, niż nie jedna laska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja sobie pospać nie mogę, bo o 6 wściekle dzwoni budzik :O Nie raz taaak się wstawać nie chce, ze masakra....ale dziś ostatni dzień pracy i czeka mnie 2 tyg. urlopu:D co do kawy, to ja zrezygnowałam całkowicie....a i tak piłam tylko jedną dziennie. Teraz to mi się jej nawet nie chce. czytałam, że jedna dziennie nie powinna wyrządzić żadnej krzywdy dziecku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co myślałam,że po mnie jeszcze nie widać,że jestem w ciazy - a wczoraj poszłam do laboratorium zrobić podstawowe badania, a babka do mnie z pytaniem od jakiego gina jestem?bo od niktórych jest jakas zniżka na badania..byłam w szoku. Stanęłam przed lustrem dziś i rzeczywiście ten brzunio przeszedł już w kształt ciążowego... a właśnie muszę odebrać dziś wyniki, juz bym zapomniała słuchajcie, czy za wizyte gdzie miałyście badania na przezierność- płaciłyście wiecej,niż zwykle?tak sie zastanawiam, czy nie skasuje mnie dziś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaula moj jest identyczny, nalatac sie za nim trzeba! teraz kiedy zmienilismy chate to mamy plac zabaw 5 min od domu wiec chcac nie chcac to jest ten dobry pomysl na wieksze rozruszanie moich kosci bo nie chce sie unieruchomic, nawet tancuje sobie z malcem w domu co by byc bardziej ruchliwa bo zle sie czuje jak mam za malo ruchy:( i tez mi sie czasem nie chce ale jak slysze jak ptaszki podspiewuja to ehhh mam ochote posiedziec na laweczce na dworzu hehe szkoda ze nie mam z kim pogadac...teraz moje znajome daleko:( a ginekolodzy w polsce sie ciesza ze im pacjenetk przybywa i ze chodza jak najczesciej, zawsze im wiecej kasy wpadnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam ostatnio krem perfekta mamma - kosztuje 20zł i napisane,że jest przeciw rozstępom i ze można go stosować dopiero od 4 miesiąca i jeszcze taka informacja na nim dziwna była - "nie zakłóca badania usg" to kremy mogą zakłócić badanie? ktoś coś słyszał o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 - no właśnie mi by się tez taka mama przydała co by posiedziała ze mną na ławce, a dzieci by się pobawiły..a akurat większość znajomych co mają dzieci, gdzieś sie poprzeprowadzali, a na plac przychodzą jakies stare baby- pewnie niańki z dziećmi i nie ma z kim pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra Mamuśki miłego dnia, ide te naleśniki smażyć - bo kiszki nie dają żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Obudzilam sie z bolem glowy znowu i tak mnie caly czas trzyma oj niedobrze :( Asiulek no wlasnie wydaje mi sie ze Mamula ma racje i nie musisz zgodzic sie na nadgodziny. Ale mi sie dzisiaj nic nie chce :( lenia mam strasznego haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula daj troche, hehe ja tez juz glodna a co do nadgodzin w ciazy, w zadnym wypadku, kloc sie kobieto, zwolnic cie nie zwolni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×