Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Mamula dobrze, że wszystko się wyjaśniło. Hmm a miałam iść jutro na basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula strasznie sie ciesze ze wszystko ok i dzidzia zdrowo rosnie :) Mialam dzisiaj okropne bole glowy, normalnie ruszac sie nie moglam :( teraz troszke lepiej wiec mam nadzieje ze zasne a co wazniejsze obudze sie bez bolu. Milej nocy brzuszki :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) Wiecie co tak lżej robi się na duszy, jak jest sie komu wygadać- bo nikt cię tak nie zrozumie jak druga kobieta w ciąży.. cieszę się, że jest to forum. Mnie wczoraj tak głowa bolała, pewnie z nerwów..ginka mówiła,że można wziąść apap bądź panadol - że nie zaszkodzi dziecku, ale jakoś wolałam nie brać- dobrze,że zasnęłam szybko. Kas1ek26- no z tymi basenami to różnie bywa, nie powiedziane,że każdy coś podłapie, ale ja już wole nie ryzykować, dowiedziałam się właśnie,że ostatnio sanepid wykrył w naszym basenie jakieś świnstwa, a i tak go nie zamknęli i nie oczyścili wody...więc po co te codzienne badanie wody, skoro i tak nic z tego sobie nie robią- kasa i tylko kasa sieliczy. asiulek29 - no właśnie spróbuj iść do innego lekarza, ja wczoraj z nerwów zapomniałam zapytać o zwolnienie, a ginka sama wyciągnęła druczki i zaczęła pisać - skoro dla tych, do których chodzi się prywatnie nie ma problemu wypisać zwolnienie chodzone, to czemu ci na nfz maja jakieś "ale"? może czekają na kase? Pytałam specjalnie jak to jest z tymi zwolnieniami, to powiedziała,że komisja nawet jak wezwie cieżarną to nie udowodni jej, że jej ciąża nie jest zagrożona i że nie musi przebywać na zwolnieniu- bo niby jak?? źle sie czujesz i tyle :) a w pracy masz sters u nas dziś paskudna pogoda..brrr..juz sie zimno zaczyna robić lece zaraz na zakupy, dziś robie barszcz - tak bardziej zdrowotnie hehe niż z chęci. Dzisiaj jedziemy do teściów- tak mi sie nie chce, no ale co jakiś czas trzeba to odbębnić ;) Miłego dzionka Babolki :) i całuski dla brzusiów papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sobotnie:) dzisiaj źle spałam, nie dość, że miałam koszmary z moją gin w roli głównej (już mi na mózg padło...) to jeszcze obudziałam się ze skurczem szyi i nie mogę jej odchylić w lewo:( głowa ciągle mnie boli, ale staram się o tym nie myśleć i czasami uda się zapomnieć:) chyba znów jakaś infekcja mi się przyplątała, bo boli mnie jak robię siusiu i wogóle cała okolica podbrzusza jest lekko opuchnięta i obolała, pójdę do lekarza w tygodniu, to się dowiem, co to takiego.... nie mam dziś pomysłu na obiad...może coś podpowiecie? pozdrawiam brzuszki i ich właścicielki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dobra rada
jesli boli cie przy sikaniu to ty dziewczyno nie czekaj, az pójdziesz w tygodniu do lekarza, tylko jedz na pogotowie. Musisz wziasc antybiotyk, samo nie przejdzie, a i jest NIEBEZPIECZNE w ciazy poczytaj troche : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2669149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaula i widzisz, czasem wiecej nerwow mamy niz to warte:) takze ciesze sie ze to nic powaznego i ze dzidzia rosnie a co do basenu, ja myslalam zakladac tampon, Mamula zakladalas? dowiedzialam sie z neta ze jakos to zabezpiecza przed dostaniem sie tam tej wody z basenu....bo jesli nie to tez nie mam zamiaru ryzykowac.. Nika ja tez z reguly trafiam ze nikogo nie ma na forum hihi takze jestemy we dwie:) co do winogron rzeczywiscie sa bardzo slodkie i po paru wymiekam, ale dzieki temu duzo sie nie zje, a mi cos slodkie potrzebne jest,z rana jak czegos sie nie napije(jeszcze w lozku) to tak dziwnie sie czuje, taka chwiejna brrr, kreciolki takie... wczoraj robilam z mezem krokiety(duzo , na 3 porcje pozamrazalismy), i pomidorowke takze na dzisiaj obiad mamy:) ale mam jeszcze ochote na bigos..w nast. tyg zrobimy. I tez mi sie dzisiaj cos snilo, ze moja mamula kupila nam wyscigowke:O ze M az sie cieszyl a ja ja opierniczalam ze zachowuje sie jak dzieciak:O i kto tu porabany hehe I wiecie co cos mnie ostatnio glowa pobolewa, czesto wieczorem, no wszytsko byloby extra gdyby nie te bole:O ale zadnych lekow nie biore bo az tak mnie nie boli aby sie faszerowac... heeh Mamula ja lubie jezdzic do tesciow, mam zawsze wszytsko podane na tacy i takie dobre mmmmmm(nie no moja matula tez dobrze gotuje ale tam sie jakos wiecej wypocznie...:)) asiulek najlepiej nappierw zadzwon do ginka i jej powiedz o tym co ci dolega!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Brzuszki:-) dobrze mamula28 że juz po nerwach. Asiulek29 może faktycznie popytaj o innego polecanego lekarza, poza tym jeśli masz faktycznie infekcję dróg moczowych to samo nie przejdzie, za to chętnie wraca :-( bez lekarza się nie obędzie. A ja dziś byłam u ginki. Hihi jak zobaczyła mój trądzik to sama mi coś przepisała, ale nie wyglądam tak strasznie (żebyście się nie przestraszyły) tylko jak juz coś wyskoczy to musi być okazałe a co! :-[ No i z cytologi wyszło że niby wszystko ok, tzn. II grupa, ale w wbadaniu wyszlo że grzybica mnie nie chce opuścić za chiny...a już dwa razy sie leczyłam. Mam iść na posiew, a przecież ja żadnych basenów, nawet kąpieli w wannie nie uskuteczniam ;-( A jak się wreszcie zapytałam o to łożysko które się podobno tworzy przy szyjce i w związku z tym dostałam zakaz współżycia, to usłyszałam że w 20 tygodniu ona zerknie i owszem czy już ok...a do tego czasu bez zmian - pięknie nie ma co ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wiedziałam że te tygodnie ciąży w stopce będą moją zmorą;-) jak napisałyście że wspisujecie skończone to sobie poprawiłam ,ale już sie okazało że dawno mam 14 tygodni i kilka dni...no nic to ja tak sobie będę zmieniać jak mi się uda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika34 mam dokładnie ten sam problem Już dwa razy zaatakowały mnie grzyby i raz miałam infekcję pęcherza moczowego Zrezygnowałam nawet z kąpieli w wannie, żeby już nic tam się nie robiło Podobno sok żurawiowy jest bardzo pomocny w zapobieganiu infekcji ale ja nie lubię:( Asiula dziewczyny mają rację z pęcherzem nie ma żartów idż do lekarza jak najszybciej Dostaniesz leki i będzie ok Mamula:) dobrze,że już po stresie A mnie po 5 dniach przestała boleć głowa jupiiiii:) :) :) ostatnio ma dziwne zawroty głowy, zaczyna mi się robic strasznie duszno i "trząść" wszystko w środku Wtedy szybko do łóżka i przechodzi u was tez tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za rady:) zrobiłam sobie herbatkę z żurawiny i już jest lepiej, ten ból, o którym pisałam, to nie dosłownie, tylko tak jakbym się musiała trochę zmusić do zrobienia siusiu, jakiś opór czuję, a jak już zrobię, to tylko troszkę. Nigdy nie miałam problemów z pęcherzem, te infekcje o kórych pisałam, to raczej infekcje pochwy (miałam ostatnio, dostałam leki i przeszło, ale chyba znów wróciło tylko nie wiem, skąd, bo my mamy celibat przykazany....) do lekarza pójdę we wtorek, bo wtedy przyjmuje i o wszystkim jej opowiem, a jak dolegliwości będą bardzo dokuczliwe, to napewno pojadę na pogotowie, obiecuję:) wciąż nie mam pomysłu na obiad, może wątróbkę zrobię z jabłkami:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek29 wątróbka z jabłkami mniam mniam ;-) u mnie już 3 sobota jest pizza mmm pychota. Takie weekendowy looksus ;-) Niestety z infekcjami tak jest że grzybki sobie uparcie siedzą, ja tez niby byłam wyleczona bo ginka robiła cytologię ale one mialy się w najlepsze w utajonej postaci. Zrobili dokładne badania to i napisali który gatunek mnie tak kocha;-) W ciąży mamy inne ph w pochwie i tym samym warunki dla intruzów jak marzenie. Ale w poprzedniej ciąży nie miałam infekcji ani razu więc to wszystko zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika pizza...mniam U nas ryba z smażonymi ziemniakami jakaś surówka Hmmm wątróbki z jabłkami jeszcze nigdy nie jadłam pewnie pyszna Ja chyba upiekę sernika coś tak mnie naszło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pizza... dawno nie jadłam:) a z wątróbki dziś nici (będzie jutro) a dziś mój M robi burrito (chyba tak się to pisze) on uwielbia takie wynalazki, robi pyszne suszi (ale teraz nie mogę surowego więc trochę poczekam), sajgonki, tortille i burritos właśnie, ja jestem od kuchni tradycyjnej:) a sernik domowy też bym zjadła, choć na słodkie mnie nie ciągnie (jeśli już poczuję chęć, to piję herbatę z brązowym cukrem), ale sernik to moje ulubione ciasto, za tydzień pojedziemy do mamy, to sobie zamówię domowe ciasto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja byłam w ostatnim tygodniu u rodziców, no to mialam cudownie. Obiad zrobiony, nie musialam gotowac. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zapalenie spokówki.. Przez kilka dni musialam opatrunek nosic przez co zle widzialam, ciagle senna bylam. Niestety chwilowo teraz musze okulary nosic, musze wybrac sie do okulistki jeszcze z pytaniem czy soczewki bede mogla nosic Co do zwolnien.. to mi tylko wypisuje na lezenie.. wiec ja juz nie wiem jak to jest. Mozna miec chodzone ale juz do konca ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a ja dziś od rana mam ble, co nie przełknę to zwracam. Popijam sobie po trochu wodę z korzonkiem imbiru (podobno dobre na mdłości). Mężuś przywiózł mi właśnie sałatkę z tunczyka z sosikiem jogurtowym, pycha, mam nadzieję, że się przyjmnie ... Jeszcze jedno, czy smarujecie biust tym samym kremem co brzuszek, patrzyłam, że na ulotkach pisze tylko o brzuchu, biodrach, udach i pośladkach więc sama nie wiem a u mnie 75C to trzeba zacząć coś stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnie :) z tym uzywaniem tamponow dobry pomysl :) Ja juz sie zapisalam na basen i 19 .09 pierwsza godzina :) Uwielbiam patrzec na fotki z usg i sklecilam juz taki pierwszy album dzidzi :) a to moja niunia z 03.09. taka duzaaaaaaaa juz :) [URL=http://img267.imageshack.us/i/scannen0001s.jpg/]http://img267.imageshack.us/img267/9460/scannen0001s.th.jpg Ugotowalam ogorkowa kwasna na maxa chetnie poczestuje :)a te co bardziej slodkie ptasim mleczkiem waniliowym specjalnie do polskiego sklepkiu jechalam i warto bylo bo takiego pysznego swiezego mleczka dawno nie jadlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila fajne fotki:) a co do ogorkowej to dajj miii takiej kwasnejj hehe mniamm Nika co do tunczyka to tez uwielbiam i majonez mmm szczegolnie z Motyla...ale podobno jak mi polona mowila to zeby tunczyka jesc tylko ze dwie takie male puszeczki na tydz. i tam jeszcze jakis innyhc ryb woogle jesc ze niby nie wolno:O szczescie ja i tak takich wynalazkow nie jem jedynie jadalam tego tunczyka i jem nadal:) hmm juz 19 a mi dziecko jeszcze spi:O bedziemy wojowac wieczorem z tatusiem, na szczescie jutro niedziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm pastę z tuńczyka uwielbiam ale tak mnie nastraszyli,że nie można, że zrezygnowałam całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny ale dlaczego tego tuńczyka nie można?? A te inne rybki które są niby zakazane to chodzi o te puszkowane? Nie ma mowy żebym z tuńczyka zrezygnowała :D Nika a co Ci ginka na trądzik przepisała? Bo mi też cera się popsuła :/ Asiulek ale Ci dobrze z tym jadłospisem męża :) Kurcze mam problem bo puls mi skacze dość pokaźnie i znowu mi naczynko w lewym oku pękło...ehh A co do bólu głowy to miałam także przez ostatnie dni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek podobno zawiera rtęć która jest szkodliwa dla płodu:( A z tym twoim tętnem to masakra!! Zawsze tak masz czy teraz o się nasiliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michałka niestety kiedyś wszystko idealne. Musze odpuścić trochę bo za dużo stresów mam. W sumie nie wiem ale chyba czas do okulisty iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow tak cicho jeszcze tu nie było!! Nasze brzuchatki spędzają niedziele na wypoczynku;) U nas leje od rana strasznie, chodzimy po domu jak cienie kas1iek to nieciekawie powiedz o tym swojemu lekarzowi i bez wizyty u okulisty też chyba się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż mój gin w klinice powiedział, że tuńczyk nie zaszkodzi ale ma być tylko z puszki, żaden świeży usmażony na stek lub coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, tylko w puszce ale dla kogos kto malo je ryb to zadna filozofia hehe (bo maja za duzo olowiu) u nas tez leje, ale i tak bylismy na spacerze na malym chodz caly czas latal po trawie i mial spodnie mokre ale przeciez uchachanyy po pachyy, i jak tylko po spacerze ledwo weszlismy do domu jak lunelo ehh to jest fart:) a ja dzisiaj troszke przejedzona , spagetii z serem, duzo sera dziala na mnie jak narkotyk:O i juz pierwszy tydzien wrzesnia zlatuje i nast. i nast. i zaczniemy 5 miesiac, mi to tak jakos rowno miesiac za miesiacem:) l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wkleje wypowiedz pewnej formuowiczki, napewno sie przyda:) i przyznam sie ze w pierwszej ciazy to tylko surowego staralam sie nie jesc.... a to porady mojego lekarza: skopiowalam z jego strony internetowej "W ciazy Nie wolno jesc orzeszków arachidowych, ostryg, makreli, rekina, marlina, ryby pily-duza zawartosc olowiu, (ograniczyc bialego tunczyka nie wiecej niz 1x/tydzien), polskiego wiejskiego sera twarogowego z niepasteryzowanego mleka-ryzyko Leptospirozy (feta, brie, mozzarella, camembert, serów typu blue) serów plesniowych bialych i zóltych, serów owczych, jajek na miekko (mozna na twardo), majonezu ze swiezych jajek. Nie jesc podrobów, watróbki, miesa konserwowanego azotanem sodu : peklowane szynki i bekon. Nie jesc grzybów. Unikac nadmiaru witaminy A. Mozna jesc: krewetki, lososia, mintaja i suma (zawieraja mniej olowiu niz poprzednie). Toxoplazmoza: unikac potraw z niedogotowanego miesa, ryb, drobiu, potraw z grila oraz owoców morza. Warzywa i owoce musza byc dokladnie umyte i obrane. Kuwety kota czyscic w rekawiczkach, prace w ogrodzie nalezy wykonywac w rekawiczkach. Nalezy pic 2 litry wody niegazowanej na dobe. Dobrze jest pic sok zurawinowy (cranberry juice) i rumianek, dzialaja odkazajaco na drogi moczowe. Unikac chorych dzieci. rzucic palenie papierosów i picie alkoholu, bierne palenie tez szkodzi. Unikac sauny i goracych kapieli. Kapac sie pod prysznicem a nie w wannie. srodki ostroznosci w ciazy. Do 12 tygodnia ciazy nalezy stosowac kwas foliowy Np. Clonfolic 1X1 (powinno sie go brac juz 2 mies. przed ciaza) a od 12 tygodnia witaminy np. Pregnacare lub Pregnaplan 1x1, Omega 3, Materna lub Feminatal N, a od 20 tyg. dodac zelazo np. Galfer 1x1 lub Tardyferon 1x1 sa bez recepty. Owoce cytrusowe i pomidory moga nasilac zgage, nalezy jesc produkty mleczne jogurty, serki, mleko (pasteryzowane). Na wymioty mozna stosowac herbate imbirowa (ginger tea), imbir kandyzowany, tabletki imbirowe. Na infekcje grzybicze mozna stosowac leki p/grzybicze np. Nystatyna tabletki dopochwowe (w irlandii wycofana) lub Clotrimazol globulki dopochwowe ( w irlandii dostepny bez recepty odpowiednik to Canesten pessary po 100mg 1x na noc przez 6 dni) oraz clotrimazol krem ( Canesten cream lub thrush cream dostepne bez recepty w irlandii), plukanki dopochwowe np. tantum rosa sa dostepne w polsce bez recepty. Bezpieczne w ciazy sa Paracetamol w kazdej postaci np: Panadol, Solpadeine, Lemsip, Paralink 3x1 gram na goraczke. Na zgage jest Renie lub Gaviscon. Sa dostepne bez recepty w kazdej aptece informacja o lekach . Mozna pic kawe ( nie wiecej niz 4 filizanki/ dobe) i zielona herbate. Karmienie: Od 38 tygodnia ciazy nalezy hartowac brodawki aby nie bylo problemów z karmieniem dziecka. Laktacje pobudza czeste karmienie, bawarka, herbaty ziolowe np. bocianek. Wyplyw mleka pobudza tez okladanie piersi cieplymi kompresami. Czasami konieczne jest kupno laktatora elektrycznego (reczne sa bezuzyteczne) najlepsze sa firmy Medela (np Symphony, Swing) medela, Avent oraz Ameda np. dual electric breast pump (sa dobre za 90 euro). Mozna je tanio kupic na ebay. W Dublinie sa 3 szpitale poloznicze: Coombe Hospital na Dolphins Barn Dublin 8, National Maternity Hospital na 20 Holles Street obok Merion Sq. D2 i Rotunda Hospital na Parnell Sq. D1. Nalezy wczesniej zapisac sie do szpitala, bo pierwsza wizyta jest okolo 16-24 tygodnia ciazy. Nalezy poprosic swojego lekarza o ksiazeczke ciazy i skierowanie do szpitala. Szpital Rotunda akceptuje wszystkie ciezarne( I wizyta ok. 22/24 tyg. ciazy), Coombe i NMH tylko z rejonu. Do Rotundy wystarczy ustna rejestracja, pozostale szpitale wymagaja skierowania pisemnego - zabierz je od swojego lekarza. Mozesz tez potrzebowac listu dla pracodawcy stwierdzajacego ciaze. Latanie samolotem: mozna latac samolotem do 32 tyg. ciazy w przypadku aerlingusa ale trzeba wypelnic zaswiadczenie dla linii lotniczych, które musi podpisac twój lekarz. Do 36 tyg. mozna latac Ryanair wystarczy pisemne zaswiadczenie od lekarza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm ja łososia uwielbiam i raz w tygodniu musi być:) pastę z tuńczyka mimo protestom m też tyle,że wszystko w umiarze;) Zresztą odkąd jestem w ciąży dużo potraw z jadłospisu odpada bo zupełnie mi nie smakują a jak już coś zasmakuje to jem na okrągło;) no i frytki mniammm, strasznie mam na nie ciągle ochotkę, ale ograniczam żeby za bardzo nie utyć:( Coś nasza Rundelduda ostatnio zamilkła:( nasz dobry duszek co zawsze pocieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki ;) ale mi się czytania zebrało ;) nie zaglądałam bo chciałam się mężulkiem nacieszyć no i pracowaliśmy w weekend ale razem ;) Nikamo został ostatni tydzień :) :) eh normalnie zazdroszczę :) biorę się za czytanko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×