Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

ale to napisałam brzuszki co :) jak widać nie jem już w głębokim talerzu ale wolę nalać sobie do miseczki haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena moi rodzice juz przeszli na miseczki :classic_cool: a kiedys to tylko w talerzach :-D My z M tez prefreujemy miseczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój M też zawsze miseczki i my z małym teraz już też :) ja też się nudzę, leżę sobie i patrzę jak mężuś składa komodę , fajny widok :) obok leżą mandarynki, migdały :) mały słonik robi się zemnie . no i będzie brzydula oglądasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! widze, ze zakupowe szalenstwo trwa co u niektorych kobitek. ja mam tylko 2 pary nowych skarpetek i jeden komplecik- czapka, sliniak i rekawiczki. zbyt wiele tez nei zamierzamy kupowac, bo wszystko na poczatek mamy (kupowalismy uniwersalne rzeczy, poza tym i tak nie cierpie rozowego:-) ). ja akurat do kaftanikow za cholercie nei potrafilam sie przekonac, dzialaly na mnie jak plachta na byka:-), za to uwielbialam body kopertowe. w naszym przypadku sprawdzily sie od samego poczatku.i tak jak pisze wazka- do przynajmniej 3 miesiecy naprawde najlepsze sa spioszki , bodziaki i cala reszta typowa dla noworodka. dopiero po 3 miesiacach, jak baby podrosnie mozna myslec o wiekszym strojeniu- sukienkach, spodenkach i reszcie. tak jest o wiele praktyczniej dla was kochane. oczywiscie okazjonalnie mozna wystroic malenstwo, np. w kiecke, ale na co dzien nie zda to raczej egzaminu.aha- i chyba nika pisala, ze pajacyki zapinane z tylu sa do niczego. popieram1 po pierwsze zle sie je zaklada, po drugi eodgniataja wstreciochy jedne plecki malenstwa. co do nacinania- moge uspokoic, ze samo naciecie nic a nic nie bolalo (robia to w trakcie skurczu i pod znieczuleniem), za to szycie to koszmar najgorszy z calego porodu. w kazdym razie w moim przypadku. juz chyba znieczulenie bylo za slabe:-) popekania mialam 3 stopnia- w srodku. nic nie czulam. wiadomo- maly dyskomfort po porodzie, ale w tym wypadku myslalam, ze bedzie znacznie gorzej, a tu juz po 3 dniach bylam w niezlej formie "tam na dole" (pomijajac zakazenie macicy po porodzie). u nas sex- wielkie buuu! co to takiego ochota?:-)u mnie kompletny jej brak:-( a teraz uciekam do mojego lobuziaka. milego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, właśnie wciągnęłam pomidorówkę...też z miseczki :) Trochę wzięło mnie na ciuszki. Ja wszystko muszę kupić sama, moje znajome już dawno zapomniały kiedy miały tak malutkie dzieci :) Kupiłam dziś 2 czapeczki, 2 koszulki na 56 i śpioszki i 1 koszulkę na 62 :) śliczne to wszystko :). Co do body wczoraj się skusiłam na 2 pary takich z łapkami niedrapkami (wygina się nankiecik i maluch ma już rękawiczki :) ), niby ładnie pięknie, ale teraz dopiero się zastanawiam nad zatrzaskami. Te body są rozpinane od góry do dołu - niby wygoda, ale są one na środku, nie wiem czy nie będą podrażniały pępuszka maluszka. Dajcie znać czy wykorzystam te body. Jedne mam na 56, a drugie na 62. Zapatrzyłam się na kolorek, na wykonanie i te rękawiczki a nie pomyślałam o tych zapinaniach. Trochę szkoda by było jakby miały się nie sprawdzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja co prawda dzieci jeszcze swoich nie mam i brak jakiegoś wielkiego doświadczenia ale z tego co pamiętam u dzieciaków rodzeństwa to chyba pampers chroni w miarę pępuszek przed tymi gumkami i zatrzaskami chyba że jestem w błędzie że pampersik nie dochodzi aż do pępka :D GOYEK więc ja uważam że spokojnie wykorzystasz aczkolwiek te zapinane miedzy nogami są super wygodne ale na 100% się zgodzę że body kaftaniki i ta cała reszta zapinane na pleckach to jedna wielka masakra !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte, te moje body są właśnie zapinane przez środek i między nóżkami, to takie odwrócone T . Ja też jeszcze nie mam dzieci, więc trochę szukam po omacku, zastanawiała mnie ta kwestia pępuszka, czy te zatrzaski idące przez brzuszek nie będą mojego szkraba uwierać. Nie wiem czy pieluszka sięga tek by zasłonić pępuszek. Jak tak patrze na te kila ciuszków które mam, to aż mi serce rośnie, cudnie będzie trzymać w rękach swój skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj cudownie cudownie ja to się doczekać nie mogę :) zresztą pewnie jak każda z nas :) a co do pępka to się nie wymądrzam bo ja nie mam doświadczenia :D a siostra już nie pamięta :D i po brzyduli kurcze swoją drogą krótki ten serial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie juz nie moge doczekac tego maluszka w domku. Widze jak juz bedzie wieksze, jak gania po domku usmiechniete achh Mam juz rozek usztywniany, jakas wyprawke, 3 body (chyba, bo sama nie wiem, co jest czym:)) Jedna zabawke na pol roku- wszystko dostalismy. Jedyne co sami kupilismy to kocyk. Bylam jakis czas temy w sklepie z wozkami TAKO no i fajne wozeczki. Spytalam, czy nie bedzie jakis podwyzek, to pani powiedziala, ze jak zwykle po nowym roku wszystko zdrozeje wiec moze kupimy w grudniu, bo tyle tych wydatkow bedzie. Chcemy zrobic pokoik dla dziecka, pomalowac lub wytapetowac sciany, kupic wykladzine, zyrandol, ale w sumie to mala bedzie najpierw u nas w sypialni wiec mozna pozniej,ale lepiej zeby juz to bylo zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek to jak to będzie wyglądało z tymi bodziakami to zobaczysz w praktyce. Nie martw się teraz, może będą ok. Poza tym jak pisałam pępek to chwila -max 12 tygodnie więc dziecko nie wyrośnie z żadnych ciuszków. A pampersy jesli dosięgaly do pępka to je odwijałam właśnie po to aby tam nie dostawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihi Eluśka... nie możesz się doczekać. Ale potem to dopiero jest jazda;-) Dziecko daje dużo radości ale to są chwilę a całośc to praca, praca, praca. Hihi np. teraz m kąpie małego i woła mnie AWARIA! Myślę sobie: siku? to by mnie nie wołał...no i niestety synek w wannie strzelił kupkę-tak mu się dobrze zrobiło. No i dawaj czyścić wanne a golas się denerwuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przynajmniej już wiem jak to z pampersami wygląda i pępuszkiem że trzeba odwijać dzięki nika34 :) mnie najbardziej zastanawia jaki rozmiar kupować czy 56 czy większe :) kumpeli cała rodzina i znajomi mówili aby nie kupowała nic w rozm. 56 ta dla spokoju kupiła kilka ciuszków w roz.56 i się okazało że urodziła maleństwo 2,5kg i 50 cm :) fakt ciuszki lepiej za duże niż za małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie wiedziałam jak to będzie...ale to bardzo genetyczne. Mój synek miał dokładnie tyle długości co wszystkie dzieci mojej mamy i męzuś tez tyle miał...popytajcie w rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mimo że synek miał 55 cm to jednak przydąły się ciuszki na 56. Dzieci ostro ruszają z wagą i rośnięciem w 2 m-cu. Więc przez pierwszy sobie nosił 56 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info o pępuszku, to dobrze, że nie zdąży z tych pierwszych ciuszków wyrosnąć :) czyli moje bodziaki się przydadzą :) . Kochane dobrze że jesteście od razu człowiek spokojniejszy. Co do rozmiaru to ja czytałam, żeby kupić kilka ciuszków ok2 szt na 56, a kilka 5-6 na 62. Głównie koszulki, body i śpioszki. Na początek starczy, a zawsze m będzie mógł wyskoczyć po coś jak będzie potrzeba i dokupi. I ważny jest rożek, bo często mamy stosuję koszulka+ pampers i w rożek, moja koleżanka, mówiła, że jak była z małą w domu to w taki sposób ją ubierała, nie mordowała małej większą ilością ciuszków. a moja kosmetyczka mówiła, że też taki sposób preferowały położne w szpitalu u jej szwagierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Kobietki widze że przygotowania na całego:) My jeszcze pokoiku nie uzadzamy bo nie wiemy gdzie bedziemy mieszkać. :( Mój Tato napiera bysmy sie wprowadzili do niego(mieszka sam w domku jednorodzinnym) .Niespecjalnie jestesmy tym zachwyceni bo wolimy mieszkac osobno ale z racji pracy mojego M ( pracuje 300 km od domu i bedzie tylko na weekendy przyjeżdzał) to nie wiem czy to nie taki głupi pomyśł zawsze bedzie ktoś kto mi troszke przy dzieciaczku pomoze.Niestety nie mam pojecia o maluszkach wieć jestem zupełnie zielona i na poczatku bede napewno prosic o pomoc. Mała brzuchatka ____przede wszystkim gratulacje udanedo USG. Pytasz zwolnienie ,wiec 33 dni płaci pracodawca potem zus jesli to mała firma to zwolnienia zanosisz do nich a w zusie tylko musisz wypełnic wniosek o zasiłek chorobowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek tak chyba jest w wiekszosci szpitali ze preferuja rozek;) ja uzywalam i super sprawa;) zarowno na dzien jak i na noc, i nie ubieralam go inaczej na dzien a inaczej na noc dopiero jak podrosl to juz mial swoja pidzamke zakladana tylko na noc;) na poczatku dzien czy noc nie ma znaczenia... co do dlugosci malca , moj szkrab mial 60cm :-D ale teraz tez mam pare takich malych ciuszkow, w koncu majatku nie wydalam :classic_cool: co do zapinania na plecach MASAKRA MASAKRA ze cos takiego ktos wymyslil dla dziecka ktore wiekszosc od samego urodzenia lezy na pleckach...podostawalam takie ciuszki ktore pozniej sobie lezaly na strychu... a brzydule obejrzalam,, czlowiek sie zaczyna wkrecac w serila a tu bach KONIEC...😠 Z DECZKA DLUZSZY MOGLBY BYC ..tak jak M jak milosc np. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow widzę ze przygotowania na całego! My jeszcze nie robimy nic bo nie wiemy gdzie bedziemy mieszkać po urodzeniu dzidziusia . Mój Tato chce byśmy wprowadzili się do niego(mieszka sam w domku jednorodzinnym)Nie bardzo mi sie to podoba ale mój M pracuje 300 km od domu i bedzie tylko na weekendy przyjeżdzał i jednak zawsze u Taty bede miec jakąs pomoc tym bardziej że ja nie mam pojecia o małych dzieciach i musze się wszystkiego uczyć:( Mała brzuchatka gratuluje udanego USG. Jesli chodzi o zwolnienie ,to ja tez pracuje w małej firmie i 33dni płacił mi szef teraz przechodze pod Zus i musze u nich wypełnic wniosek o zasiłek chorobowy.A zwolnienia dalej wysyłam do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam, ze z 3 komplety ciuszkow w rozmiarze 56 warto miec no i kilka 62. naprawde odradzam kupowania calych workow, bo mase ciuchow i tak na pewno dostaniecie, gdy rodzina i znajomi przyjda przywitac sie z waszymi malenstwami. ja tez glupia szalalam przy Xavierku,a jak sie okazalo, niektore ciuszki leza w kartonach jeszcze z metkami, bo nie zdazyl ich zalozyc. czego odradzam w ogole, to kupowanie ciuszkow w rozm. 50- my zadnego z nich nie zalozylismy( na szczescie byly to wlasnie prezenty, wiec takiego zalu nie bylo:-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam, ze z 3 komplety ciuszkow w rozmiarze 56 warto miec no i kilka 62. naprawde odradzam kupowania calych workow, bo mase ciuchow i tak na pewno dostaniecie, gdy rodzina i znajomi przyjda przywitac sie z waszymi malenstwami. ja tez glupia szalalam przy Xavierku,a jak sie okazalo, niektore ciuszki leza w kartonach jeszcze z metkami, bo nie zdazyl ich zalozyc. czego odradzam w ogole, to kupowanie ciuszkow w rozm. 50- my zadnego z nich nie zalozylismy( na szczescie byly to wlasnie prezenty, wiec takiego zalu nie bylo:-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka ja tez pracuje w małej firmir i 33 dni płacił mi szef a teraz dzwonił ze musze w Zusie jakis wniosek o chorobowe wypełnic i teraz bede już dostawac pieniądze z Zus.Tyle że zwolnienia dalej dostarczam do swojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieknie cos mi net zwariował najpierw nie mogłam nic wysłać wieć pisałam od nowa a teraz patrze i wszystkie moje wpisy są ....czary mary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czwartkowo:) Wczoraj bylam na usg:):) Moja coreczka ma okolo 500 gr i cale badanie wyszlo dobrze:) Od razu czlowieka radosc ogarnia:) Odnosnie ciuszkow to mam kilka w rozm. 56 i 62, kupilam to co mi sie spodobalo bo tez jestem laikiem w bodach, polspiochach itp. mysle, ze wszystko to rzecz gustu:) Kiedys byly jaczuszki na tasiemkach i bylo ok:) Odnosnie seksu:) a co to jest?;) hi hi. Niby mam ochote, a pozniej jej nie mam. Tak jak ktoras pisala, stawianie brzuszka, brak wygody to srednia przyjemnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki mała gratuluję usg :) :) siedzę czekam bo będzie w dzień dobry tvn o przyczynach śmierci łóżeczkowej :( a to akurat tragicznie ważny temat dla mnie no i raczej dla większości rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte to ja robie to samo . Choc juz mnie wystarczająco nastraszyli ta grypą i jej zagrozeniem dla cięzarnych,czasem lepiej pewnych rzeczy nie słuchać. Mała gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no witam z ranca..Nikamo szkoda ze tak dlugo tutaj sie te wiadomosci wysyla...i albo jakis blad i gdybym nie zapisywala wiadomosci to juz dawno w nerwice bym wpadla 😭 Mala tys mala to i dzidzia mala moze byc hihi zartujee Kamelle skad ja to znam :classic_cool: pozniej urodzil sie moj chrzesniaczek wiec dostal co nieco ciuszkow z metkami po synku ;) takze np. ja jak do kogos szlam w odwiedziny by maluszka zobaczyc to zawsze kupowalam wiekszy komplet i tak w miare na pore roku;) bo wiedzialam ze najwiecej takich ciuszkow przydaje sie jak dzidzia jest wieksza...w PL mam pare komplecikow ale cieplejszych na pol roczne dziecko i dupka hehe bo przeciez cieplejsze miesiace beda wtedy no i zalezy czy bedzie chlopczyk;) wogole to szukam nowego hobby no i znalazlam, robienie wlasnorecznie kolczykow , moze bransoletek;) takze zabieram sie za orientacje w tym terenie i zakupuje co potrzeba....w koncu do lutego bede miec troszke czasu;) Moj maly w dzien spi jeszcze 3 h i nuda wtedy ze hoho jak np. nie musze rysowac... jak wrocimy do PL to i czasu bedzie na to wszystko mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Nikamo :( ta grypa to fakt tragedia jaki zamęt wprowadzili i strach !! a o śmierci łóżeczkowej to znam taki przypadek że szok ja jak się opiekowałam dzieciakami siostry to chodziłam z lusterkiem co chwila i sprawdzałam czy oddychają :( obsesja normalnie :( więc naszemu maleństwu planujemy kupić monitor oddechu i kłaść w pozycji niby najbezpieczniejszej na boku od siostry już dostałam taką poduszkę w kształcie klina wspomnianą w artykule wiem jedno boję się bardzo i zrobię wszystko aby zabezpieczyć maleństwo :) a tu jeden z wielu artykułów ciekawe czy się potwierdzi z tym co powiedzą zaraz w DDTVN http://www.tipy.pl/artykul_299,jak-znalezc-bezpieczna-pozycje-do-spania-dla-noworodka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny, witam nową marcóweczke Krismam, gratuluje synusia :) i w ogóle gratuluje dobrych wiesci z usg ja po wczorajszym usg jakis niedosyt mam a raczej maz - do niedawna pleć miala byc dla nas niespodzianka ale teraz bardziej korci i co...? jak chcielismy sie dowiedziec to male wypielo pupcie i plecki - podobno nie bylo widac ale moja gin. jest z tego znana ze nie chce mowic heh wiec sama nie wiem czy bylo widac czy nie :( jak nastepnym razem nie powie to pewnie pojdziemy tam gdzie ostatnio na 3D. poza tym jestem z niej zadowolona, z dzidziusiem wszysko ok - wazy 802 gr wiec dzidzius rosnie jak na drozdzach a jeszcze 10 dni temu wazyl 520 gr. Musze zrobic powazne badania -chciala mnie wyslac na L4 ale nie chcialam jeszcze - ach niedobre rzeczy sie u mnie dzieja ale przemilcze moze bo lzy mi naplywaja... mamula28, pytalam o łozysko - do 18-20 tyg. łozysko szuka miejsca wiec u mni moglo sie przemiescic. Po 20 tyg, osadza sie na stale i potwierdzila ze mam go z przodu prawidlowo usadowione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×