Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Gość nietypowe pytanko
Czy któraś mi powie co to jest ta beta i jak ją można zrobić? Ja jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży bo po 5 dniach to nawet test nie pokaże. Jakoś dziwnie boli mnie brzuch u dołu ale wiem że to nie możliwe żeby po kilku dniach mieć jakiekolwiek obajwy. Gratuluje wszystkim mamciom :) Ja mam synka 2,5 latka i staramy się o drugiego szkrabka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulcia233
witam serdecznie wszystkim przyszłym mamusią serdecznie gratuluję i dołączam się do was tydzień temu w pt byłam u ginekologa termin wychodzi mi na 14 kwietnia z tym że w tedy pęcherzyk miał 4 mm i lekarz powiedział że to za mało jak na 6tc dlatego mówił że prawdopodobnie ciąża jest młodsza o ok 1,5 tygodnia może to być spowodowane tym że miałam nieregularne miesiączki mam nadzieję że będzie wszystko ok za tydzień wizyta mam 23 latka świetnego synka który skończył 2 lata jednego aniołka w niebie 13.09.2009 i teraz mam nadzieję że synek doczeka się rodzeństwa pozdrawiam wszystkie kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
Cześć dziewczyny! Robiłam 3 testy ciążowe i 2 pokazały wynik pozytywny a jeden negatywny.Spóżnia mi się okres,bolą mnie piersi i brzuch. Byłam u lekarza i dostałam skierowanie na usg,mam już 5 letnią córeczkę i przydałoby się jej rodzeństwo,trzymajcie kciuki,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a ja mialam dzisiaj przygode w samochodzie z mężem dobrze że byłam zaopatrzona w siatke reklamowke bo biedna musialabym sprzatac auto......jak często męczą was nudności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
z nudnościami i wymiotami bywa rożnie,ostatnio mam trudności z dojechaniem autobusem do pracy,zdarza mi się to również po jedzeniu nie koniecznie rano no i dzisiaj po sexie musiałam się ubrać i lecieć do łazienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
to było straszne,wiem że to dopiero początek ale mam nadzieje że to się niedługo skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiijanka
hej ;) wróciłam właśnie z wizyty i w głowie się kręci bo : słyszłam serduszko :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
hej:) ja idę w środę na usg,ciekawa jestem co zobaczę bo jestem w 6 tyg więc na widok bijącego serduszka chyba jeszcze zawcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulcia233
witam serdecznie ja dziś czuję się w miarę dobrze tylko ciągle senna jestem ja jak pisałam idę w pt do lekarza i mam nadzieję że moja kruszynka podrosła i serduszko już będzie można słyszeć co do wymiotów i mdłości to jak na razie jest ok zresztą tak jak przy pierwszej i drugiej ciąży jutro wstaję o 8 i mknę do pracy czeka mnie ciężki dzień kobietki może by tak tabelkę? za chwilkę postaram się coś zapoczątkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulcia233
pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin.......miasto paulcia233........23............06.07..............13.04........nowy sącz kobitki kopiujcie i uzupełniajcie z czasem proponuję jeszcze płeć dziecka a pyzatym coś nas tu mało więc czekajmy na więcej i rozwijajmy temacik w marcóweczkach 2010 mają już 110 stron piszcie co u was pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Pamieta mnie ktos?:):) Nic przez kilka dni nie pisalam bo kiepsko sie czułam,u mnie mdłosci sa straszne zreszta dzis jest nie lepiej,a najlepsze jest to ze z rana niemam tylko od popołudnia do czasu az ide spać.Ma któras z Was tak jak ja? Kijjjanka to musi byc wspaniałe uczucie uslyszec serduszko:):) ja narazie widzialam bijące:) ale mam nadzieje ze na wizycie 31 sierpnia juz usłysze:) Miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin.......miasto paulcia233........23............06.07..............13.04 ........nowy sącz alena2010.........27............26.06..............03.04.........prudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin.......miasto paulcia233........23............06.07..............13.04 ........nowy sącz alena2010.........27............26.06..............03.04 .........prudnik Biało-czarna......32............23.06............. ? ...............Białystok (Moje obliczenia na 3.04) Jak lekarz określi mi termin porodu to uzupełnię w tabelce ;) Ja oprócz kwasu foliowego nie biorę żadnych witamin, leków nieczego. Dziś robiłam badania krwi i moczu, na następnej wizycie (8.09) lekarz określi czy musze brać jakieś witaminy. Badania na poziom hormonów nie miałam nigdy w życiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) nie było mnie cały weekend a wczoraj jak wróciłam to dopadły mnie jakieś mdłości wieczorne więc leżałam nie mogąc zresztą nawet zasnąć, wstałam niedawno w końcu wyspana gdyż weekend nie należał do udanych jeśli chodzi o odpoczynek i pewnie dlatego w sobotę czułam się kiepsko łącznie z buzującymi hormonami - chodziłam jakaś rozzłoszczona na cały świat. ale poza tym wszystko ok ;) Odliczam dni do 31 sierpnia:) pierwsze usg nie mogę się doczekać. badania krwi,moczu itd miałam już a betę dwa razy nawet i ładnie rośnie więc mam nadzieje iż na usg także wszystko będzie ok. Miłego dnia Kwiwtnióweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Biała - bo inaczej jest przy straniach naturalnych a inaczej jak ma się problemy. Napisze Wam jakie ja i mąż przed zajściem musieliśmy zrobi badania: hormony (FSH- s dc, LH-1-3 dc, testosteron - 1-3 dc, E2 - 11-12 dc, PRL - 11-12 dc, prog - 20-22 dc.,THS, FT3, FT4 niezależnie od dc cytologia badanie w kierunku chlamydii stopień czystości pochwy posiew z kanału szyjki badanie nasienia og ólne posiew chlamydia badanie infekcyjne - ja i mąż hiv, HBs, VDRL, HCV, anty HBc total morfologia APTT PT transaminazy ASPAT + ALAT glukoza mocz USG piersi EKG przeciwciała w kierunku różyczki ------------||---------------toxoplazmozy IgG IgM CMVIgG CMVIgM przeciwciła antykardiolipinowe IgG i IgM trohe tego było co ? ;) co do tabelki to moze zamiast dzień ostatniej @ to tydzień ciąży ? bo u mnie to się zupełnie inaczej liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wydaje mi się, że jak będziecie chodziły do lekarza to spytajcie się o poziom progesteronu. Bo to przecież ważne. Ja mam troche mały i biore 12 !! lutein dziennie bo tam wszystko dobrze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś - myśmy w ogóle się nie starali :P Nawet nie pomyśleliśmy, że tak od razu nam wyjdzie ...w noc poślubną :D:D:D Bardzo się z tego cieszę, bo bałam się nieudanych starań i długiego oczekiwania. Myslę, że te badania które dziś robiłam (mocz) dadzą poziom progesteronu. Pani w laboratorium określiła me badania jako "biochemia" cokolwiek to oznacza. Co do tabelki to moze w ogóle pominąć datę @ i tydz. bo przecież tydz będzie nam się co tydzień zminiał :O Też macie takie wrażliwe sutki? normalnie piersi mi urosły, a sutki sa takie wrażliwe, że szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Biała Wam się udało :) ja progesteron miłam badany z krwi. o znlazłam coś takiego Jakie badania należy zrobić w ciąży? Badanie grupy krwi i czynnika Rh - informacje o grupie krwi należy mieć zawsze przy sobie. W razie potrzeby zaoszczędzimy 2 godziny czasu, bo tyle trwa sprawdzenie grupy krwi. Badanie przeciwciała anty-D - badanie rozpoznaje konflikt serologiczny we wczesnym momencie rozwoju i płodu i pozwala monitorować zaistniałe zagrożenia dla płodu. Badanie moczu - badanie moczu informuje o funkcjonowaniu całego organizmu, jednak musi być wykonane po całonocnej przerwie w oddawaniu moczu. Morfologia krwi - badanie pozwala na określenie ilości białych i czerwonych krwinek, gęstości krwi, stężenia hemoglobiny oraz liczby płytek. W ciąży szczególną uwagę zwraca się na stężenie hemoglobiny bo może świadczyć ona o anemii. Glukoza w surowicy - to obowiązkowe badanie które wyklucza ewentualną cukrzycę, przeprowadza się je dwukrotnie. Odczyn Wassermanna - badanie wykrywa ewentualną kiłę, wykonuje się je dwukrotnie w czasie ciąży. Antygen HBs - sprawdzany w ostatnich tygodniach ciąży, ma na celu wykrycie żółtaczki zakaźnej typu B. Badania bakteriologiczne - wykonuje się w ostatnim trymestrze ciąży by uniknąć ewentualnego zakażenia dziecka. Badanie prenatalne - sugerowane matkom powyżej 35 roku życia ma na celu wykrycie wrodzonych wad płodu. Badanie wykonuje się w wersji inwazyjnej i bezinwazyjnej, drugie bezpieczne jest zarówno dla matki jak i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo tego grupę krwi mam określoną, mąż nie Teraz lekarz mi zlecił morfologię, glukozę i mocz....ale tu pisze po całonocnej przerwie oddawania moczu, u mnie tak nie wyszło....o północy tak się chciało, że musiałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie 24 dzień :) ja też sikam w nocy i to po 2x czasem ;) a co do cycków to tak mi się powiększyły, że musze kupic nowy stanik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś, wydajesz się bardzo ale to bardzo zorientowany w naszym obecnie ciążowym temacie:) ja noc jeszcze tzn tak od 23 przesypiam do 5.15 w sumie rano i wtedy wizyta w łazience;) a jeśli chodzi o piersi to zawsze miałam dwie "kropki" a teraz są, nie są gigantami ale są widoczne wg mojego męża nawet bardzo ;) Nie miałam jeszcze tylko tego usg i oczywiście martwię się trochę ale nastawiam się optymistycznie i pozytywnie skoro wszystkie inne wyniki są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietypowe pytanko
Dzięki Moluś, a gdzie moge zrobić to badanie beta?, czy taki test można kupić w aptece, czy to się robi z krwi. Robiłam test dzisiaj rano, ale nic nie wyszło, może to za szybko (7 dzień od ...bzyk:) ) a chciałabym wiedzieć jak najszybciej bo za pare dnia mam wykonywać dosyć intensywne ćwiczenia sportowe i jeśli okazałoby się że jestem w ciąży to zrezygnowałabym z ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie trochę z innej beczki;) czy dopadły Was już może jakieś zabobony ciążowe z ust szczególnie starszych osób? czasami są tak durne i totalnie nieuzasadnione ze aż wściekłość wzbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×