Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

agnes3d -> ja za feminatal N płacę 34 zł, a jest 60 sztuk, więc mam na 2 miesiące. Też się zastanawiałam na początku jakie mam brać, ale pani w aptece powiedziała, że właściwie składniki są te same i w podobnych proporcjach, a jeśli chodzi o cenę to tylko firma. Więc wzięłam te tańsze i na razie wyniki krwi mam idealne. Co do tej pomarańczki to myślę, że to jednak jedna z nas, skoro pisała coś o zdjęciach wysyłanych na maila, czyli to znaczy że ma hasło... Pewnie jak już tu któraś pisała pod swoim czarnym nickiem jest milutka, a pod pomarańczowym po prostu chce namieszać. Ja ją ignoruję, bo szkoda pozwolić, żeby rozwaliła taki fajny topik. A co do tabelki to jak nie mam ochoty jej czytać to przewijam dalej :) i po sprawie :P nie widzę sensu tworzyć z tego powodu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowka pomaranczowa
sorki ziewczyny ze nie pisze pod swoim nickiem ale nie chce zebyscie pozniej mialy do mnie pretensje. chcialam sie odniesc co do tych imion i musze przyznac ze pomaranczowa ma troche racje ze ulegamy modzie. Nie dalej jak 2 miesiace temu bylam swiadkiem jak urodzila moja kuzynka blizniaki, dla na imie dziewczynka Basai i Kasie. Nio i musze przyznac ze wywolalo to fale obelg na oddziale, byla z nia taka jedna gwiazda ktora podsumowala to tak. Jak mozesz dac dziecku takie wsackie imiona ktore byly modne 30 lat temu? teraz sie daje imiona nowoczesne i modne jak Oliwi czy Julia, kazdy tak daje wiec sie nie wychylaj. Beda sie zmisc z twoich dzieci ze maja takie proste niz nie znaczace imiona. Do dzis jestem w szoku jakie ludzie maja pojecie na ten temat ale dokladnie tak jest. Chcesz byc nowoczesny to twoje dziecko musis sie nazywac jak kazde inne, w inym razie jest beznadziejne. Dlatego jak slysze imie Oliwia czy Julka juz mam dosc, sory za szczerosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w szoku szczerze mowiac.... nie mieszkam w Polsce od 4 lat i nie mialam pojecia jaka jest moda do cholery !! owszem moglabym dac imie po mojej cudownej babci ale za 15 lat moja corka by miala do mnie pretensje, ze ma na imie Kazia a to byloby chyba gorsze. Jestem mloda i wiem jaka jest mlodziez w szkole sredniej... moja kolezanka jak sie przedstawiala i mowila,ze ma na imie Jadwiga, to kazdy sie smial i prosil o prawdziwe imie a nie przezwisko... i komu bedzie bardziej przykro ? bo do Ani i Kasi ktorych mialam w klasie 10 nikt nie mowil ze maja oklepane imiona a do Zenka owszem smiali sie za kazdym razem. Jakbym tylko wiedziala ktora to pisze to bym inaczej porozmawiala, bo az mi sie plakac chce !!!! :(:( I wiem, ze moja corka bedzie dla mnie wyjatkowa i najcudowniejsza na swiecie jak dla kazdej matki! Taka madra jestes pomaranczowa to zakryj twarz i zrob zdjecie brzucha zobaczymy czy ty nie masz rozstepow !!! zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowka pomaranczowa
o rozstepach akurat nie pisałam bo nie lubie sie wysmiewac z wygladu innych, ja tez mam rozsepy wiec dla mnie to nic nadzwyczajnego i jelsi uwazacie to za smieszne to prosze bardzo. A jesli chodzi o imie to pomysl moze wymyslisz cos oryginalnego wyjatkowego, bedzie ci milo jak twoja corka pojdzie do przedszkola i zawala na nia oliwka a odwroci sie 10 dziewczynek? napewno nie wiec moze cos wymyslisz jest tyle innych pieknych imion z ktorych nikt nie bedzie sie smiał i nie mowie tutaj o Kazi czy Jadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina nie denerwuj sie tak nie ma sensu.. szczerze to mam to w d... co inni sadza, bo na pewno w wyborze imienia nie kierowałam się modą i szczerze dopiero teraz sprawdziłam ze Jakub faktycznie byl w ostatnim roku najpopularniejszym imieniem, bo nie mam sytcznosci z dziecmi na co dzien i nie wiem ze jest tyle Kubusiów.. po prostu zawsze wyobrazalam sobie ze jak bede miec synka to bedzie Kubuś, nie mowie ze to imie na 100% ale raczej takie zostanie... kolejna sprawa, że ja rodziłam się jak był bum na Agnieszki no i jestem Agnieszka, czy mialam z tego powodu jakis problem albo czułam sie pospolita?... nie :) mimo ze bylo oczywiscie kilka Agnieszek w klasie ale raczej o wyjatkowosci czlowieka decyduje cos innego niz imie.. czasem można przegiac w druga strone i nazwac dziecko az za oryginalnie i wtedy mysle ze jest gorzej.. a z tego ze komus innemu moze to nie dawac spokoju jakie imiona my dajemy swoim dzieciom to mozna sie tylko smiac.. to tak jakbym siedziala wpatrzona w naszą tabelke i tylko sie zamartwiala jakie dajecie imiona czy pospolite czy oryginalne i udzielala Wam rad :) kazdy niech daje imie jakie chce i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcowa mamusia
Dziewczyny z przyjemnością "podglądam" Wasze forum bo chętnie czytam, co mnie czeka. Termin mam na 18.07. Właściwie to nie wtracałabym sie, bo mam swoje forum ale poczułam się obrażona przez pomarańczkę, bo właśnie planujemy z mężem dać córce na imię Julia po cudownej kobiecie jaką była prababcia mojego męża. Nie rozumiem, co to kogo obchodzi jak kto daje swojemu dziecku na imię, podkreślam SWOJEMU i niech będzie i 20 Julii w klasie, co to Ciebie Pomarańczko obchodzi.Swoją drogą czy to nie Ty mieszałaś na naszym forum? Załóż sobie własny topik MIĘDZY NAMI ZŁOŚLIWCAMI a nie wtracaj się wszędzie i to anonimowo. Przynajmniej teraz juz rozumiem dlaczego celulitu zwanego potocznie pomarańczową skórką tak trudno sie pozbyć i też jest taki upiredliwy... Dziewczyny, mam do Was pytanie o witaminki. Czy któraś z Was zażywa Feminatal metafolin? Dziewczyny Brzuchy do góry a pomarańczką sie nie stresujcie- sama przyszła to i sama pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie majowka
dziewczyny a ja jestem nauczycielka w klasach 1-3 i szczerze powiedziawszy tez juz chce mi sie smiac jak co roku porzybywa nam po 15 oliwek i julek , o kubusiach juz nie wspomne wiec troche w tym racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie majowka
ale jesli uwazacie ze tak ma miec na imie wasze dziecko to oki, przeciez to wolny kraj ja nic do tego nie mam. Swoja droga sama mam Jakuba z tym ze ma juz 14 lat, teraz napewno bym go tak nie nazwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma prawo nazywać swoje dziecko jak mu się podoba!To jest wybór każdego rodzica i uważam że nikt nie ma prawa w to ingerować. Szczerze mówiąc jestem zaszokowana poziomem wypowiedzi i brakiem odwagi pisania pod walasnym nikiem "pomarańczowych". Najtrudniej jest podpisać się chyba pod własnym zdaniem ;)I zamiast prawić morały co do imion, zastanówcie się jak wpoić swoim dzieciom odpowiedzilność za swoje słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szoku jestem co się tutaj dzieje!! Pomarańcze co Wy takie nerwowe jesteście? Czyżby to stan napięcia przedmiesiączkowego?? Co Was obchodzi nasza tabelka? Jeśli jest taka denerwująca, to nie wchodźcie na ten topik i po problemie!! I co Wam do imion naszych dzieci? To sprawa indywidualna każdej z nas i nikt nie ma prawa mówić nam jakie imię mają nosić nasze dzieci!! A co się tyczy naszych rzekomych rozstępów, to chciałabym widzieć droga pomarańczo, jakie idealne Ty masz ciało. Pewnie sama nie dodałaś własnego zdjęcia tylko podglądasz nasze i Ci głupio. Lepiej zajmij się własnymi sprawami i nie stwarzaj sztucznych problemów. A żeby było miło...:)to ja pozwolę sobie na wklejenie tabelki, bo ktoś mnie wyciął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, *Czytam i jestem zniesmaczona zachowaniem pomaranczowej.Swiadczy to o jej niedojrzalosci, zlosliwosci, jaki poziom reprezentuje a wlasciwie jego brak....Jesli komus sie nie podoba nasza tabelka, niech zaproponuje jakies rozwiazanie i po problemie.Czy to takie trudne?? *Wiecie, ze o 20tc nasze malenstwa pobieraja cukier z plynu owodnionego podczas dnia, wiec sa bardziej aktywne, wyksztalca sie tez smak i dotyk.. *Bylam przed swietami u dentysty, zrobiono mi jedno rtg i jedno borowanie brr..Powiedzieli, ze jesli nie mam jakis powaznych ubytkow musze zaczekac z leczeniem do porodu, poniewaz oni nie sa za zrobieniem mi nastepneych przeswietlen i znieczulen. Poza tym higienistka poinformowala, ze kobiety w ciazy nie powinny uzywac fluoru o duzym stezeniu i plynow do plukania, bo sa one szkodliwe dla plodu. Natomiast naszym malenstwom (jak juz beda na swiecie), powinnysmy masowac dziasla miekka szczoteczka taka zakladana na palec lub zwyklym kawalkiem bawelny ale bez uzycia zadnych past do zebow (wciaz ten fluor) *Moj maz od poczatku powtarza mi ze chcialby byc przy porodzie ale to moja decyzja. Saima nie wiem, moze chcialabym, zeby trzymal mnie za reke, z drugiej strony widok nie nalezy do najprzyjemniejszych... *Imie mamy niby wybrane ale wciaz nie jestesmy pewni, na dodatek moj malzonek wymyslil sobie ze nasza dziewczynka musi miec drugie imie odziedziczone po dziadkach, czy innych czlonkach rodziny. Nie zgadzam sie z tym/nim ale nie chce sie klocic. Sama mam dwa imiona i problem, poniewaz uzywam drugiego imienia i wielki balagan w dokumentach, nawet wiekszosc moich znajomych czy nawet rodziny nie ma pojecia jakie jest moje prawdziwe imie. Co do wyboru imienia jest to kazdego rodzica/rodzicow indywidualna sprawa. I niech to bedzie setna Ania czy Kasia dla mnie to wyjaatkowe imie poniewaz nosi je moja mala dziewczynka. *A tak na koniec,mam bardzo ladne kolysanki dla maluchow, wiec jesli ktoras z Was bylaby zainteresowana dajcie znac, chetnie sie z Wami podziele :) Pozdrawiam, K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok79 ........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30...Aleksandr a roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka 81..........01.05.2010.............Kraków................28. .......Gabryś Martuśka 83...........01.05.2010............Gubin..................26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfno frela............04.05.2010............katowice............. . 26 *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia Natalya123.............07.05.2010............Piła....... ................24 biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno... ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; ; ; 0; …………….39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34 wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............22 ...dziewczynka Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26 Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...chłopiec Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... dziewczynka kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław..... ...............24 **marakuja**........28.05.2010............Racibórz.....................28 dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1981
Jestem dzis po USG. Wyglada na to jest wszystko w porzadku, maluszek prawidlowo rosnie. Lekarz po pomiarach stwierdzil ze jest to 20 tydzien + 4 dni. I bedzie to chlopczyk. Czy ktoras z was mieszka w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do imienia to jest wybór RODZICÓW i inni nie powinni się tym interesować :) Paulina----nie denerwuj się to Twoja decyzja i Oliwka to śliczne imię,też się nad nim zastanawiałam ale umówiliśmy się z moim M że ja wybieram dla chłopca a on dla dziewczynki i tak będę chyba miała małą Michalinke :D Widzę że niektórzy są w szoku jak słyszą to imię ale mam to gdzieś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anda---->na normalnym usg mi lekarka powiedziła że "klejnotów" jednak nie widać ciekawe co wyjdzie na następnym:D.........aaa i znowu jest inna tabelka i mam wpisanego chłopca ale już mnie M goni od komputera więc jutro poprawię ,chyba że któraś majówka będzie jeszcze dzisiaj wklejać to proszę o poprawę i zmiane u mnie na córeczke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki 82
witam Was dziewczyny!!! czytam Wasze wypowiedzi od samego początku dopisałam się też w tabelce ale jestem z natury mało wylewna wiec wolę czytac co piszecie, jestem po raz drugi w ciąży już mam siedmioletnią córeczkę Julie i choć może jest to ostatnio popularne imię to jest bardzo piękne i na pewno nie żałuję że dałam jej tak na imię nie jest jedną z wielu bo jest moja i zawsze będzie dla mnie wyjątkowa jestem takiego zdania że każdy ma prawo decydowac o imieniu własnego dziecka a jak komuś się nie podoba to niech pozostawi to dla siebie pozdrawiam Was wszystkie życzę dużo zdrówka,wytrwałości i zdrowych dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- niezapominajka1101 ja bardzo chętnie skorzystam z Twojej uprzejmości i chęci podzielenia się kołysankami :) (anmiodzik@interia.pl) - Pralinka 34 O przodującym łożysku dowiedziałam się dopiero na tej wizycie. A dokładnie, że było takie zagrożenie, ale na szczęście uniosło się do góry i teraz jest na środku przedniej ściany macicy. Mimo to ruchy już bardzo ładnie da się odczuć :) Dziś Mała skopała tatusia ;).. mogłybyście widzieć jego minę! :) Mam nadzieję, że u Ciebie łożysko także nie będzie sprawiało problemów.. życzę Ci tego bardzo serdecznie. - Broneczka25 My też chcieliśmy nazwać synka Jasiu, albo Tymoteusz.. ale wczoraj wstępnie okazało się że to dziewczynka, której tak bardzo z resztą pragnęliśmy. Zatem o ile lekarz czegoś nie przeoczył :) to będzie Natalka. eh.. nie wiem po co ten cały spór o imiona. Ja także mam bardzo popularne imię i jakoś fakt ten nigdy mi nie uwłaczał. Swoją drogą.. jeśli znów kiedyś będzie dane nam mieć dziewczynkę.. na pewno nazwiemy ją Julia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok79 ........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30...Aleksandr a roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka 81..........01.05.2010.............Kraków................28. .......Gabryś Martuśka 83...........01.05.2010............Gubin..................26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfno frela............04.05.2010............katowice............. . 26 *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia Natalya123.............07.05.2010............Piła....... ................24 biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno... ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; ; ; ; 0; …………….39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34 wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............22 ...dziewczynka Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26 Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...chłopiec Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... dziewczynka kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław..... ...............24 **marakuja**........28.05.2010............Racibórz...... ...............28 dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wy się nie przejmujcie co byle krytyczki mają do waszych wyborów itp . Imiona w tabelce bardzo piękne :) U mnie wszystko dobrze :) Malutka rusza bardzo wyraźnie i tatuś szczęśliwy na maxa . Ja nie czuje zmęczenia tylko ból nogi lewej i kręgosłupa od rana do wieczora . Nie powiem wam narazie jak malutka rośnie bo wizytę mam 8 stycznia (piątek) , brzuszek rośnie :) Pozdrawiam i całuje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajecznie55
Witam, mam termin na 5 maja 2010. to moja pierwsza ciaza. Nie wiem jak Wy, ale ja mam bardzo maly brzuszek, od 2 tyg dopiero leciutko sie zookragla. Nikt nie jest w stanie poznac, ze jestem w ciazy. Dziwnie sie czuje, bo np w nocy juz odczuwam potrzebe przekladania sie na plecy, bo mnie gniecie :) ruchow dziecka jeszcze nie czulam, albo nie umiem ich rozpoznac. W ogole do 4 miesiaca mialam co miesiac normalnie okres. Pozno sie dowiedzialam o ciazy i mam nadzieje, ze wszystko zakonczy sie szczesliwie. Pozdrawiam Was seredecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia Ck-- pytałaś o te badania z glukozą---jestem teraz w 22 tc i mam je zrobić na następną wizytę za tydzień. aganiok79 ........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30...Aleksandr a roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka 81..........01.05.2010.............Kraków................28. .......Gabryś Martuśka 83...........01.05.2010............Gubin..................26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfno frela............04.05.2010............katowice............. . 26 *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia Natalya123.............07.05.2010............Piła....... ................24 biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno... ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; ; ; ; ; 0; …………….39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34 wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............22 ...córcia Nadia Aniela Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26 Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...chłopiec Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... dziewczynka kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław..... ...............24 **marakuja**........28.05.2010............Racibórz...... ...............28 dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam badania na glukozę już. Wiem ze nie robi się go w pierwszym trymestrze, a chyba w którym tygodniu da skierowanie to już zależy od lekarza. Mi akurat wyszedł cukeir ciut za wysoki i będę musiała powtórzyc niestety, ale tym razem z 75g glukozy a nie 50g jak to teraz robiłam :/ Paulina nic się nie przejmuj pomaranczową i nazywaj dziecko jak tylko chcesz. Twoje dziecko i Twoja sprawa jak je nazwiesz. Jak patrzylam na imiona nadawane dzieciom w Warszawie to isę za glowe złapałam. Nawet ktoś nazwał dziewczynkę Guantanamera - to jest dopiero tragedia!!!! Czy chłopca Ivo??!! I niby dzieci z takimi imionami będą się czuły wyjątkowo i fantastycznie?? O gustach się nie dyskutuje więc niepotrzebne gadanie na ten temat powstaje. Niech kazda trzyma sie swojej wersji a pomarańczową ignorowac i już, bo tak to miesza po trochu i niepotrzebne nerwy wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralinka 34
Dziewczyny zlekceważmy osoby, które wchodzą na forum tylko po to, żeby namieszać i zdenerwować innych. Niech sobie piszą co chcą, jak nie będziemy na to zwracać uwagi to w końcu im się znudzi i przestaną. Skopiowałam tabelkę i się do niej dopisałam bo dopiero do Was dołączyłam i wcześniej mnie tam nie było. Mój synek też ma na imię Jakub i wcale tego nie żałuje. Co prawda ma już 11 lat i wtedy to imię nie było jeszcze aż tak popularne jak teraz, ale myślę, że każdy ma prawo dać swojemu dziecku na imie tak jak chce i nic nikomu do tego. Kończe 20 tydzień i nie czuję się najlepiej. Myślę, że bardzo duży wpływ na samopoczucie ma moja psychika. Ponieważ poprzednia ciąża była bardzo traumatyczna to teraz od samego początku wszystko bardzo przeżywałam. Najpierw plamiłam, brałam Luteine i choć nie miałam zalecenia leżeć to właściwie większość czasu spędzałam siedząc lub leżąc. Do tego strasznie mi się dały we znaki mdłości i wymioty. Później czułam się bardzo osłabiona i męczyły mnie ciągłe zawroty głowy, a odkąd zemdlałam w supermarkecie to przestałam właściwie wychodzić z domu. Jak nie musze to nie wychodze - w domu czuję sie bezpieczniej. Gdy wreszcie poczułam się lepiej i miałam nadzieję na spokojny drugi trymestr to z kolei dowiedziałam sie na usg, że mam łożysko przodujące. Lekarz wykonujący badanie bardzo mnie nastraszył krwawieniami, krwotokami i szpitalem. Zapowiedział też cesarke ok.36 tyg ( jak donosze ... ) Dopiero na koniec dodał, że położenie łożyska może się jeszcze zmienić, ale zobaczymy w 25 tyg. a wogóle to według niego u mnie tak już zostanie. Po powrocie do domu naczytałam sie w necie i byłam przerażona. Zadzwoniłam do swojej prowadzącej gin. i opowiedziałam jej o tym wszystkim. Uspokoiła mnie troche , że według niej na tym etapie ciąży jest za wcześnie na takie diagnozy bo łożysko przodujące stwierdza się po 28 tyg, a niekiedy może sie ono podnieść nawet do 32 tyg. Mam się na razie nie zamartwiać, ale prowadzić bardzo oszczędny tryb życia ( zero seksu, wysiłku, podróży itd. ). Siedze więc dalej w domu i znów większość czasu spędzam w fotelu lub na łóżku. Bardzo się martwie i stresuje. Odkąd wiem o tym wszystkim za bardzo wsłuchuje się w swoje ciało i już sama nie wiem czy boli mnie żołądek ze stresu ( zdecydowanie częściej korzystam z toalety ) czy to jakieś skurcze. Sprawdzam też często wkładke, czy nie ma jakiegoś plamienia i boję się, że oszaleje ze strachu. NIE MOGE STRACIĆ DRUGIEGO DZIECKA !!! Jest mi naprawde bardzo ciężko, chwilami łzy same cisną mi się do oczu. Wizytę mam we wtorek. Zjednej strony to dobrze bo może moja gin. znów mnie uspokoi, ale z drugiej zawsze przed każdą wizytą bardzo się denerwuje, więc znów mega stres. Czuje się już bardzo zmęczona tą ciążą i nie wiem jak ja dam rade wytrzymać do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok79 ........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30...Aleksandr a roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka 81..........01.05.2010.............Kraków................28. .......Gabryś Martuśka 83...........01.05.2010............Gubin..................26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfno frela............04.05.2010............katowice............. . 26 *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno... ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; ; ; ; ; ; 0; …………….39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34 wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............22 ...córcia Nadia Aniela Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26 Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 Natalya123.............18.05.2010............Piła....... ........24...dziewczynka Julita agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...chłopiec Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... dziewczynka kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław..... ...............24 **marakuja**........28.05.2010............Racibórz...... ...............28 dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki napiszcie na pomarańczową do moderatora do działu śmietnik... usuną ją po IP i będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam tą kłótnie o nadawanie popularnych imion i mam mieszane uczucia. Moje zdanie jest takie, że nadając imię dziecku trzeba pomyśleć przede wszystkim o nim. O tym, czy dzieci nie będą sie z niego smiały w przedszkolu, że w przyszłości moze być kims znanym i szanowanym np. lekarzem, prawnikiem, właścicielem wielkiej firmy. Imie nie może zadowalać i zaspokajać "widzi mi się" rodziców. Ja cale zycie myslałam, że jak bede miała synka to dam mu na imie Kuba. To imie jest przesliczne i takie słodkie, a jak dorosnie to Jakub pasuje do każdej pozycji społecznej. Ale teraz, kiedy jest plaga nadawania tego imienia wiem, że na 100% mój synek tego imienia nie dostanie. Nie chce, żeby połowa klasy miała na imie tak jak on. Ostatnio 3 moje koleżanki dały na imie dziecku Kuba. Z bólem serca zrezygnowałam z tego imienia pomimo, że żadne inne tak bardzo mi sie nie podoba. Bo jestem przekonana, ze kiedys synek mi za to podziękuje np. wtedy gdy wyprawie mu 10 urodziny i przyjdzie jego pięciu kolegów Kubusiów:-) Oczywiście to tylko moje zdanie i też potępiam pomarańczową, że obraża dziewczyny, które chcą nadać dzieciom popularne na dzień dzisiejszy imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w śnieżne popołudnie. mamusiu lipcowa ja zażywam feminatal metafolin, chociaż szczerze powiem, że ten od 12 tc (do 12 400 po 12 800=dhea) jest baaardzo drogi- 59 zł za 60 tabletek, ale matarna mi nie służy i mija gin poleciła właśnie to. Pralinko 34 to jestesmy juz dwie zestresowane i wydawało mi się -patrząc na nasze ulubione tabelki, że jesteśmy w takim samym wieku. Też straciłam poprzednią ciążę dośc późno bo w 19 tygodniu. Pomyślałam,że nigdy więcej, ale nasza córka martwiła się,że każdy kogoś ma a ona jest sama, wię po trech latach zdecydowaliśmy się na ostatnią próbę ( jestem już po dwóch cesarkach). Teraz też mam właśnie 19 tc, ale moja gin raczej chucha i dmucha, przez pierwsze try miesiące leżałam całkiem- dobrz, że w domu, a teraz mam polegiwać, ale solidnie. Mam szczęście, że mąż i córka bardzo o mnie dbają. Pralinko musi być dobrze! Raz pod górkę a raz z górki! Trzymajcie się dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bylam wczoraj na usg polowkowym juz 2 zreszta bo moj lekarz stwierdzil zebym zrobila u 2 lekarza niezaleznego wiec i tak zrobilam, okazalo sie ze moja szyjka jest za krotka o centymetr i dzidzius wyglada z pomiarow usg na 21 tydzien a przeciez to juz 23 :( strasznie sie podlamalam, za 2 tygodnie mam isc na wizyte do mojego lekarza ma ocenic stan ten szyjki, albo mi zaloza szwy albo bede musiala brac jakies leki. Strasznie mi smutno i sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×