Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

hej dziewczyny :) gdzie się podziewacie?? Ja rozumiem Agulla że macie super basen, ale nie zapominaj o nas ;) a Alakolo pewnie jak zwykle zapracowana ;) Sama ze sobą pisać nie będę ;) Gabi w dalszym ciągu nie je butelki przed snem i w nocy się nie budzi, także jestem z niej bardzo dumna :) Ja zaraz kończę prace i uciekam do domku.... jak fajnie że już jutro piątek :) My chyba znowu wybierzemy się w weekend nad wodę, bo co robić w taki upał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) No tak z wody nie wychodzimy :D A tak serio.. okropny tydzien.. dzieci mnie wykanczają.. ach :(:( moze te upały im nie słuzą.. Czym bardziej chce oduczac Szymona piersi tym bardziej on sie jej domaga.. i to takim płaczem jakby nie wiadomo jaka krzywda mu sie działa.. ach Pozatym .. w sobote idziemy na urodziny :D bez dzieci !!! :D Ala do jednej babci, Szymon do drugiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem :) ale co tu pisać jak w taki upał nic nie da się robić... Agulla mam dla Ciebie zdjęcia łazienki tylko ich tutaj nie dam rady wstawić na stronę bo oczywiście poblokowali, spróbuję w domu wstawić :) i z góry przepraszam za jakość (i bałagan :D) ale lustrzanki się jeszcze nie dorobiłam :D Kuba już 2 noce przespał bez pampersa :) ale na trzecią się niestety posikał... więc jeszcze mu zakładam :) szkoda, bo już nie chce mi się kupować pampersów a tu właśnie kończą się i chyba trzeba będzie jeszcze kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh my weekend spędzilismy w basenie :D Wypad bez dzieci udany.. tego mi trzeba było.. :) jak wrocilismy po 2ej w nocy Szymon chodził z babcią po pokoju.. czekał na mame :D Normalnie mialam troche wyrzuty sumienia.. ;p Ala tez jeszcze dostaje pampersa na noc.. juz od 2 tyg. budzi sie z suchym i chyba dzisiaj ją położe bez pampersa:) A co do pampersów to Ala i Szymon maja juz jeden rozmiar, wiec póki co w domu pampersów pod dostatkiem ;D heh Pozatym Szymon dzisiaj zawołał pierwszy raz "mama" - brzmiało to bardzo marudząco i wołająco, ale było słychac "maa-maa". A jak go wziełam na rece i mówie powiedz ma-ma.. to wołał ta-ta ta-ta :D Łobuz mały:) Alakolo jak Ci wygodniej to mozesz na mejla przesłać - agnieszka-sk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) my w sobotę byliśmy nad wodą i było super :) No to dobrze Agulla że wyjście Wam się udało i myślę że nie ma co mieć wyrzutów sumienia, bo szczęśliwa mama to najlepsza mama :) a babcia chociaż mogła się wykazać ;) super ja też bym tak wyszła sobie gdzieś z M tym bardziej że jakoś nam się nie układa za dobrze i nie możemy się dogadać, ale niestety na babci nie możemy polegać.... Fajnie że Wasze dzieciaczki już są takie dzielne i nie robią prawie wcale w pieluszkę :) Moja Gabi w dalszym ciągu nie kuma ;) choć ostatnio zrobiła kupę na nocnik (zauważyłam że się skupia wiec ja posadziłam) no i jak ją zobaczyła to się wystraszyła i zaczęła płakać ;) W środę m idzie z nią na bilans 2 latka także zobaczymy jak duża jest moja panna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a tu znowu cisza :) ja zaglądam codziennie, ale sama ze sobą pisać nie będę ;) Gabi była dzisiaj na bilansie, waży 13 kg i mierzy 92 cm... a po za tym wszystko ok... tzn znowu ją uczulenie wysypało i M chciał żeby zyrtec jej przepisała, ale powiedziała że teraz już nie da zyrtecu, bo zyrtec OTUMANIA i dała coś innego... Pisze to bo Ty Agulla chyba dzieciaczkom swoim dajesz??? Muszę ją zapisać do alergologa, bo co trochę ma coś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) zyrtec otumania to prawda :) jak kiedyś miałam alergię i jadłam zyrtec to chodziłam jak półprzytomna... może coś słabszego? clemastinum albo loratan, nie do końca orientuję się co można dać dziecku... u nas właśnie burza a ja za 20 minut mam wychodzić do domu :) mam nadzieję że się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam codziennie, ale nie zawsze mam na tyle czasu, zeby cos napisac.. ach.. w ogole cięzki drugi tydzien.. M z pracy dopiero o 17ej wraca.. tesciowie wyjechali.. A dzieci mnie wykanczają juz!!! No tak.. moje dzieci na zyrtecu, ale nie zauwazylam, zeby jakos ich otumaniało.. a wrecz odwrotnie.. Ala to czasami ma az za duzo energii.. do spania tez z przymusu idzie. Za jakis czas zas spróbuje im odstawic.. i zobaczymy.. Do alergologa wybiore sie dopiero wtedy jak dzieci beda na tyle duze, zeby mogły przejsc te testy alergiczne.. bo co wczesniej nam zrobi alergolog? tez przepisze jakies zyrteci? W ogóle ciesze sie, ze ten Zyrtec w ogole zadziałal na Szymona.. bo dzięki niemu przeszła mu alergia na mleko krowie i odkad go bierze mozemy jesc wszystko:D.. pozatym od kwietnia ani razu nie miał nawet kataru.. dopiero jak odstawiłam zyrtec od razu katar, wiec spowrotem wprowadzilam. Za jakis czas pójde do kontroli popytac co dalej z tym robic.. Przeciez nie mozemy tego zyrtecu brac w nieskonczonosc?? A Gabi to uczulenie ma z jedzenia? Czy skad? I jak to wyglada? Ta sucha skóra? Planujemy z M i znajomymi wypad do tatralandii bez dzieci.. poszalec... Tego nam trzeba. Tez ostatnio słabo sie dogadujemy z M. Nie mamy w ogle czasu dla siebie. wieczorem padam. Moje libido spadło, wiec nawet przestałam brac Azalie, bo moze to przez to.. albo ogólnie przez zmeczenie;/ Pozatym od przyszłego tygodnia zaczynam jeździć :D:D:D Nie moge sie doczekac.. ;) heh wyrwe sie chociaz z domu na troche ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) bylismy kiedys w tagralandi bylo super... wy to chyba niedaleko macie? Moje libido tez juz dawno spadlo, ale nie moge przesgac brac tabletek, bo nie moge teraz zajsc w ciaze.. Ale chce isc do innego lekarza to moze on mi lepiej dopasuje proszki... Moja kolezanka byla z 2 latkiem u alergologa i mial robione testy, takze pojdziemy zobaczym co powie... Napewno Gabi ma uczulenie na truskawki i kakao, takze to napewno alergia pokarmowa, ale i jak pylilo cos jakis czas temu to miala katar... Teraz jej przepisala azomyr czy cos takiego. Bo rozczytac z recepty nie moge ;) trudno mi opisac to jej uczulnie bo to tak jak by jej sie skora troche luszczyla i na ty jeszcze ma takie drobne krosgki... Takie nie wiadomo co. Aha i co jeszcze, po masci od lekarza ktora mialam to smarowac zrobilh jej sie biale plamy..... Ale dzisiaj zimno... Brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam coś takiego na rękach... sucha skóra i tak się łuszczy... póki co smaruję się kremem emolium i zobaczę czy pomoże... Agulla a nie boisz się że zajdziesz w ciążę? :) hehe żeby Was pocieszyć to ja też praktycznie nie mam libido :D jak dla mnie to seks mógłby nie istnieć, wręcz mnie denerwuje :D ale poświęcam się dla M... w końcu to nie jego wina :) ale myślę też na odstawieniu tabletek na jakiś czas, tylko jak tu się zabezpieczać? rano było 11 stopni... brr... :) miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zimno.. przez te ostatnie upały zapomnialam juz jakie to uczucie zmarznać.. brrr No to mamy ten sam problem.. :( u mnie najgorsze jest to, ze mój M tego nie rozumie.. tabletki odstawiłam jakies 2 tyg. temu.. od paru dni mam dziwne bóle jakby na okres?! jejku.. okresu to ja nie miałam chyba ze 3 lata :P Ale w sumie jeszcze karmie piersia i to dosc często, wiec moze to jeszcze nie pora.. ;p Teraz tez bym nie przeżyła chyba wpadki.. Musze sie wybrac do ginekologa, ale nie mam za bardzo kiedy.. i tez sie zastanawiam czy nie zmienic lekarza;/ zobaczymy.. Ale dzisiaj połozylam bez pampersa i sie posikała w nocy :/ Nie rozumiem tego.. od dobrych 2 tyg. codziennie pampers był suchy.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe może jej zimno w pupcię było :) :P a co do M to ja mu nie mówię nic czy mi się chce czy nie bo by się chłopina nie doczekał :D normalnie zaciskam zęby i jakoś daję radę :) najgorsze jak on chce mnie zadowolić to wtedy jest mordęga... ale na szczęście nie zawsze chce a i ja często mówię że nie musi :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Co tam słychac? Alakolo, nie wiem czemu, ale nie umiem obejrzec tych zdjec łazienki, wyskakuje mi okienko do rejestracji, którego nie idzie zamknąc;/;/;/;/ Za to zdjecie gradu bez problemu otwieram, moze przeslij linki pojedynczych zdjec.. zamiast galerii. Kruszynka, jaki Gabi nosi rozm. buta? Bo ona z Ala są takie same. A kupowalismy Ali buty i ma juz rozm. 25 :O az w szoku byłam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mój M też nie rozumie, jak można nie mieć ochoty ;) Wiesz co dawno jej nie kupowałam butów, ale póki co ma rozmiar 23 chyba i jest dobry.. ale ja też mam małą nogę (36-37) więc może i Gabi taką będzie miała... może faktycznie Ali w pupę było zimno.... a jeśli chodzi o karmienie i zabezpieczenie przed ciążę, to nie wierz w to Agulla, to żadna ochrona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba też ma tak 22-23 rozmiar zależy jaka firma, ale ja też mam małe stopy tak jak Kruszynka :) a poza tym on jest w ogóle mały :) własnie mam przerwę w tabletkach na okres (jutro powinnam dostać) i zastanawiam się czy jeść następną paczkę... a jeśli nie to jak się zabezpieczać... ps. gumek nienawidzę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są zastrzyki taki zabezpieczające na 3 miesiące i spirala, jeśli w najbliższym czasie nie planujesz dzieci.... ja się właśnie zastanawiam nad którąś z tych opcji... jak będę u ginekologa to się dowiem co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) No i byłam u lekarza i już wiem że zastrzyki są kiepskie, tyje się i można kiepsko się czuć... poprosiłam i zmianę tabletek i dał mi Diana, czy jakoś tak.... okazało się w ogóle że mam nadżerkę na szyjce no i będę się leczyć... ale na razie tylko farmakologicznie, także mam nadzieje że zejdzie :) po leczeniu kazał mi przyjść zrobić cytologia, także okaże się też czy wszystko ładnie się wyleczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam powiem, ze po odstawieniu tabletek czuje sie duzo lepiej.. :):):) tylko co teraz? .. przy karmieniiu za duzo mozliwosci nie mam jesli chodzi o antykoncepcje ;/;/ wiec póki co zostaniemy przy gumkach ;/;/;/ Pozatym planuje tez juz pomału odstawic Szymona od piersi, ale nie bardzo mi to wychodzi.. ;/ A jeszcze chwaląc go - stoi juz bez trzymanki :D Dzisiaj Ali w nocy śnił sie jakis koszmar... zaczęła płakać i wołac przez sen "auto jedzie, auto jedzie" .. M do niej poszedł i spała do rana juz spokojnie. Ale obudziła sie z nasikanym pampersem ;/ A jak tam śpią Wasze dzieci w dzien? Bo z Ala mam problem, koło 14-15ej bierze ją zmeczenie do spania, ale bardzo sie broni przed połozeniem.. i albo zasypia mi na rękach [głaskana po karku], albo przejęczy ten okres i potem przechodzi jej sennosc... tylko popołudnie jets marudna;/ i wieczorem o 19ej pada.. A jak juz zasnie o tej 15ej i śpi 2h to potem tez jest nie do zniesienia;/ .. i wieczorem 22 i nie ma ochoty spac;/ Ali sie zaczął etap "ja sama".. wszystko chce sama, ale jak jej sie czegos samej nie pozwoli to bunt.. heh ;) ps: ale wietrzysko.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, ze Ali skonczyło sie mleko modyfikowane i stwierdziłam, ze juz jej nie kupuje.. 2 dni wołała o mleczko w butelce.. ale juz jej przeszło :) Teraz rano woła o serek :D Wczoraj zrobilam jej zwykłe mleko z platkami, ale nie bardzo jej to smakowało.. ani te płatki nasiakniete mlekiem, ani samo mleko;/ Wydaje mi sie, ze je na tyle duzo nabiału, ze spokojnie jej wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Kubie już od jakiegoś czasu daję mleko normalne z płatkami, i bardzo je lubi (samo mleko też) ale do butelki daję mu modyfikowane dalej :) Kuba też ma fazę "Buba sam" :D i ciężko mu wytłumaczyć że nie wolno... chyba jednak zrobię sobie przerwę z tabletkami bo mi się nawet okres zrobił taki gęsty, mało krwi a więcej skrzepów... i trudno jakoś przeboleję te nieszczęsne gumki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. ze spaniem u niani szczerze mówiąc nie wiem jak jest ale że śpi to wiem :) ale nie wypytuję się tak szczegółowo - a w weekendy mam dokładnie tak jak Ty z Alą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my mleko modyfikowane pijemy ewentualnietylko z rana, ale nie zawsze, zwyklego wogole bo ma uczulenie w dzien chodzi spac codziennie miedzy 13-14:30 i spi ok 1,5h do 2,5 roznie bywa a na noc chodzi spac o 21 w weekend troszke pozniej ;) ja nie wierze chyba gumka w 100% tazke na nie same bym sie nie zdecydowala... ale trzymam za Was kciuki zeby nic sie mie wydarzylo ;) milego weekendu dziewczynki Wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho? :) nie mogę za bardzo pisać więcpozdrawiam tylko i wracam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Mam chwilke spokoju, Szymon spi, Ala poszła z babcią do sklepu. Ale ten czas leci.. juz połowa wakacji za nami.. Jeszcze miesiac i bedziemy Szymonowi roczek szykowac :O :D Pomału udaje mi sie ograniczac karmienie piersia.. w sumie w ciągu dnia dostaje 2 razy i to przewaznie do usypiania, bo u mnie inaczej nie zasnie. Czasem dziadki biorą go do wózka i zasypia im bez problemu. Kruszynka, jak tam w pracy? Juz wpadłas w "ten" rytm? Gabi teskni, czy odpoczywa od mamy?:D Alakolo, a Wy myslicie o drugim dzidziusiu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh myśleć można, ale z robotą gorzej... najgorszy jest problem opieki bo ja do pracy wrócić muszę, a niani dwóch urwisów nie zostawię, a drugiej nie zatrudnię bo koszty wiadomo, no i 2 obce baby (no, jedna już nie tak obca :)) w domu to chyba za dużo... no a nie wiem czy uda mi się Kubę zapisać do przedszkola bo to co słyszę to włosy mi się jeżą na głowie z tymi zapisami...:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej juz wpadlam w nowy rytm i bardzo mi sie on podoba :) teeaz sezon urlopowy i mam strasznie duzo pracy dlatego nawet nie mam za bardzo kiedy pisac (teraz jestem w pociagu ;) ) Gabi teskni i to bardzo bo jak wracam to juz mnie ma krok nie odstepuje i tylko mama to mama tamto ;) ale ja tez za nia bardzo tesknie... Od poniedzialku Gabi wraca do zlobka ;) jak jej o tym mowie to bardzo sie cieszy wiec mam nadzieje ze nie bedzie zadnych problemow... Alakolo ale bedziesz probowac z przedszkolem chyba? Skoro do zlobka wam sie udalo dostac to mysle ze z przedszkolem tez sie uda i wtedy bierzcie sie za siostrzyczke dla Kubusia ;) My tez bedziemy startowac do przedzszkola al obawiam sie ze nie bedzie dobrze bo obok nas jest tylko 1 przedszkole a bardzo duzo dzieci jeszcze zastanawiam sie czy w Warszasie kolo pracy jej nie zapisac,ale umowe mam do 30 wrzesnia 2013 i tak naprawde do konca nie bede wiedziala czy mi przedluza..no nic w lutym sa dopiero zapisy takze mamy troche czasu ;) Agulla a Ty bedziesz chciala Ale zapisywac juz na przyszly rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że będziemy próbowac go zapisac :), albo u nas albo tu gdzie pracuję bo tu mam praktycznie wszystkich rodziców (tzn. dziadków) na miejscu... tylko pytanie czy się uda? :) ale liczę że tak... no nic, zobaczymy 1 marca... u nas też sezon urlopowy, ale przez to mam okazję się wykazac w pracy :) a to chociaż stresujące, z drugiej strony też cieszy jak się uda :) miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) u nas po staremu.. dzien za dniem leci.. :):) co do przedszkola.. to u was oboje pracujecie, wiec nie bedziecie miec problemu z dostaniem sie.. i Gabi i Kuba.. :) U mnie bedzie gorzej, bo jako niepracujaca nie mam szans.. połowe miejsc w przedszkolu zajmują dzieci samotnych matek, druga połowa rodziców pracujacych;/ Choc bardzo chciałabtym, zeby Ala chodziła.. choc myslalam, ze bede sie starac dopiero za 2 lata jak Szymon dorosnie do przedszkola.. i od razu razem ich puscic.. wtedy zawsze moge pokombinowac z dorywcza praca itd :D W koncu pogoda sie zrobiła.. Dzisiaj dzieci zas sie pokąpały :D Szymon to w ogóle łobuz sie robi, wszedzie sie wespnie.. sam nawet na zjezdzalnie włazi.. a do basenu tez sie wdrapie.. :):):) Od 2 tygodni dzieciom nie daje zyrtecu.. na początku troche kaszleli, ale teraz im juz przeszło.. I mam nadzieje, ze nie bede musiała juz wracac do niego :) Póki co nic sie nie dzieje :) Pozatym.. teraz średnio tak co drugi dzien mam jazdy.. wiem, wiem.. dla Was to normalne, a ja to bardzo przezywam :D hehe.. Przynajmniej co drugi dzien wybywam z domu na 2h.. taki odpoczynek od dzieci :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulla fajnie że możesz się wyrwać z domu :) no cóż dla mnie jazda to normalka, codziennie jeżdżę 30 km do pracy i z powrotem :D a prawo jazdy mam już 17 lat :O poza tym dzień jak co dzień, nic specjalnego się nie dzieje... pojechałabym gdzieś na urlop ale w tym roku nie planujemy bo M chce spłacić kredyt na mieszkanie i "musimy oszczędzać" :O (mi się to nie podoba, ale z drugiej strony dobrze byłoby pozbyć się tego kredytu więc nie protestuję - zresztą przez te bankructwa biur podróży strach teraz gdzieś wyjeżdżać... ) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×