Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadziejamyszki

termin GRUDZIEŃ 2008 - cz.2

Polecane posty

Piwko dla Kessi!!!trafiłas przy pierwszej opcji:-D jaja jak berety!!wyobrazcie sobie:tesciowa dzwoni do ziecia z tekstem,ze jej corcia za nim tęskni!!oczywiscie nic do tego nie ma fakt,ze moja bratowa miala płatny wychowawczy i teraz musi składac nowe wnioski z dochodami za rok 2009.A moj brat w 2009 awansowal i przekraczają dochod 504 zl na 1 osobe-wg prawa sa małżenstwem,alimenty dobrowolne,bez sądu.I w ten spsob moja bratowa od wrzesnia zostaje tylko z alimentami...i chyba czas bedzie ruszyc tyłeczek do pracy:-P tzn wrócic do pracy,ktora na nia czeka:)) Nie wiem jak mozna byc tak pazernym i tak oszukiwac,grac na uczuciach innych ludzi! A moj bratpowiedział,ze nawet jesli nie traktowała go jak męza-mogła go traktowac jak...człowieka.Wygoniła go z domu z dnia na dzien bez niczego(łózko+garnki dla przypomnienia) i on nie widzi przyszłosci z tą kobietą.Na koniec dorzucił,ze czeka na pozew rozwodowy... Jutro ma do mnie wpaśc z mała to dowiem sie więcej:)) Zosia siedzi i beka po kolacji:))teraz ja ide jeść.Do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, przegapilam piwko :-P Mamuniu - intuicja mi podpowiedziala, ze to tesciowa bo kiedys juz wspominalas, ze bratowa jest sterowana przez matke. Dobrze, ze Twoj brat nie traci glowy i kieruje sie zdrowym rozsadkiem. Zdaje sobie sprawe, ze w Pl nie byloby mnie stac na 4 dzieci i jak sobie to tylko uswiadamiam, to ogarnia mnie i smutek, ze to pieniadz reguluje zycie i jednoczesnie radosc, ze mialam takie szczescie. Ale Niemcy to taki dziwny kraj, tutaj sie nie da pracowac na " pol gwizdka" albo trzeba miec wszystko w du-pie albo zapieprzac od rana do poznej nocy....Moi sasiedzi zza plotu, siedza oboje w domu, maja dwa samochody, byli na wczasach, sa ubrani i najedzeni, dziecko w przedszkolu za 38 Euro ( jedzenie ) bo miasto pokrylo cala reszte. Ja sie dzisiaj z moim mezem jeszcze nie widzialam, siedzi w gabinecie i uzupelnia kartoteki z calego tygodnia :-( . Nas zlobek bedzie kosztowal 308 Euro :-( Sorry, ze smece.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem ale mam dzisiaj pozytywny nastrój:-D dowiedziałam się że dzidziuś o którym Wam pisałam rozwija się zdrowo i już serduszko Mu bije:-D lalalalla jestem przeszczęśliwa i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze:-) a u nas w biedronce była dzisiaj promocja moich (ostatnio:-P ulubionych drineczków sobieskiego o smaku żurawiny i tak sobie popijam:-PWasze zdrowie oczywiście:-P Wróciłam dzisiaj wcześniej bo po jedną z moich pań przyjeżdża mąż i ja mogę wróciś wtedy wcześniej, zrobiłam zakupy weekendowe:-)przebrnęłam przez kooooorrrrrkkkki:-P i potem odwiedziliśmy naszych sąsiadów:-)Wojtuś poprostu uwielbia do nich chodzić:-) jest zabawa z pieskami, jedzenie malin prosto z krzaczków itp atrakcje:-)potem kąpiel i padł:-) Pia>> w Pl ostanio też tak jest że jak nie "zapierniczasz":-P to trudno sobie poradzić...i tak serio własna firma super bo nie ma strachu przed zwolnieniem i przed jutrem co się stanie ale ja nie wiem co to jest urlop, co to są odliczenia, jakieś ulgi i mogłabym tak wymieniać...to jest niestety Polska:-)ja powiem szczerze że nawet nie orientowałam się jaka jest opłata za żłobek, czy przedszkole i czy wogóle jest szansa dostania się:-)najgorsze jak się człowiek porówna i zastanawiasz się dlaczego im jest tak łatwo ale wiesz chyba nie warto tak myśleć:-) Meaa>> pomachaj nam chociaż przed wyjazdem:-) i odwiedziłam wkońcu na spokojnie nasz albumik:-) Holly>> dołączam się do klapsa w pupsko!!!!:-P pisz pisz pisz:-) a wyjazd niesamowity widać że super odpoczęliście:-) mi najbardziej podoba się Wasza trójka razem:-) wyglądasz ślicznie, Twój Dżordż przystojniak (wcale nie wygląda na słabego pooperacyjnie:-P no i oczywiście Przemcio ma niesamowitą urodę:-)wiadomo po mamusi:-D Mamuniu>> Zosia patrząca w niebo jest śliczna:-) a Twój brat potrzebuje dużo wsparcia i napewno ma dużo od Ciebie:-) trafił na "niemądrą" kobietę...cóż takie też chodzą po tej ziemi:-) Nadziejko>>cuuudnnieeeee wyglądasz, wyglądacie:-D bardzo dobrze że pojechaliście sobie na wakacje:-)przepiękne te zdjęcia na plaży:-) Szarotko>> ja mi się podobają Kobietki z brzuszkiem i za rączkę z dzidziuśkiem;-) a na pozostałych zdjęciach Kiniaczek jest niesamowita:-) mała aparatka:-D Gumiaga>> powiem szczerze że bardzo mi się podoba fryzurka malutkiej:-)pamiętam jak byłaś zła za obcięcie przez męża ale wg mnie wygląda ślicznie:-)taka dorosła dziewczynka:-) Izu>>Kubuś jest słodki:-D brzusio w pampersie wg najlepsze:-Dale Wy mieliście suuuuper wyjazd:-) widoki, zwiedzanie, wspomnienia:-P ale przedewszystkim Ty jesteś mega laseczka!!!!! jak patrzę na Ciebie to się zastanawiam czy ta Kobietka rodziła kiedykolwiek????? no proszę Cię brzuszek, nooooooggggggiiiii, figura.....powiedz jak to się robi żeby tak wyglądać:-)brak mi słów tak super wyglądacie:-) No i takim sposobem pewnie zawaliłam stronę ale ostatnio mały ruch więc może nie będzie najgorzej:-P Jeszcze Wam napiszę że poznałam przez net koleżankę z farmacji która właśnie ma zaliczony I rok i odkupuję od niej materiały i wogólę już ją trochę pomęczyłam typu 10000 pytań:-P To już mogę gasić światło????? wszystkie ładnie ułożone:-P stosunkowo udanych nocek:-P u mnie już wszyscy śpią więc mi nie zostaje nic innego jak łyknąć pozostałość z butelki i iść spać Buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem ale mam dzisiaj pozytywny nastrój:-D dowiedziałam się że dzidziuś o którym Wam pisałam rozwija się zdrowo i już serduszko Mu bije:-D lalalalla jestem przeszczęśliwa i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze:-) a u nas w biedronce była dzisiaj promocja moich (ostatnio:-P ulubionych drineczków sobieskiego o smaku żurawiny i tak sobie popijam:-PWasze zdrowie oczywiście:-P Wróciłam dzisiaj wcześniej bo po jedną z moich pań przyjeżdża mąż i ja mogę wróciś wtedy wcześniej, zrobiłam zakupy weekendowe:-)przebrnęłam przez kooooorrrrrkkkki:-P i potem odwiedziliśmy naszych sąsiadów:-)Wojtuś poprostu uwielbia do nich chodzić:-) jest zabawa z pieskami, jedzenie malin prosto z krzaczków itp atrakcje:-)potem kąpiel i padł:-) Pia>> w Pl ostanio też tak jest że jak nie "zapierniczasz":-P to trudno sobie poradzić...i tak serio własna firma super bo nie ma strachu przed zwolnieniem i przed jutrem co się stanie ale ja nie wiem co to jest urlop, co to są odliczenia, jakieś ulgi i mogłabym tak wymieniać...to jest niestety Polska:-)ja powiem szczerze że nawet nie orientowałam się jaka jest opłata za żłobek, czy przedszkole i czy wogóle jest szansa dostania się:-)najgorsze jak się człowiek porówna i zastanawiasz się dlaczego im jest tak łatwo ale wiesz chyba nie warto tak myśleć:-) Meaa>> pomachaj nam chociaż przed wyjazdem:-) i odwiedziłam wkońcu na spokojnie nasz albumik:-) Holly>> dołączam się do klapsa w pupsko!!!!:-P pisz pisz pisz:-) a wyjazd niesamowity widać że super odpoczęliście:-) mi najbardziej podoba się Wasza trójka razem:-) wyglądasz ślicznie, Twój Dżordż przystojniak (wcale nie wygląda na słabego pooperacyjnie:-P no i oczywiście Przemcio ma niesamowitą urodę:-)wiadomo po mamusi:-D Mamuniu>> Zosia patrząca w niebo jest śliczna:-) a Twój brat potrzebuje dużo wsparcia i napewno ma dużo od Ciebie:-) trafił na "niemądrą" kobietę...cóż takie też chodzą po tej ziemi:-) Nadziejko>>cuuudnnieeeee wyglądasz, wyglądacie:-D bardzo dobrze że pojechaliście sobie na wakacje:-)przepiękne te zdjęcia na plaży:-) Szarotko>> ja mi się podobają Kobietki z brzuszkiem i za rączkę z dzidziuśkiem;-) a na pozostałych zdjęciach Kiniaczek jest niesamowita:-) mała aparatka:-D Gumiaga>> powiem szczerze że bardzo mi się podoba fryzurka malutkiej:-)pamiętam jak byłaś zła za obcięcie przez męża ale wg mnie wygląda ślicznie:-)taka dorosła dziewczynka:-) Izu>>Kubuś jest słodki:-D brzusio w pampersie wg najlepsze:-Dale Wy mieliście suuuuper wyjazd:-) widoki, zwiedzanie, wspomnienia:-P ale przedewszystkim Ty jesteś mega laseczka!!!!! jak patrzę na Ciebie to się zastanawiam czy ta Kobietka rodziła kiedykolwiek????? no proszę Cię brzuszek, nooooooggggggiiiii, figura.....powiedz jak to się robi żeby tak wyglądać:-)brak mi słów tak super wyglądacie:-) No i takim sposobem pewnie zawaliłam stronę ale ostatnio mały ruch więc może nie będzie najgorzej:-P Jeszcze Wam napiszę że poznałam przez net koleżankę z farmacji która właśnie ma zaliczony I rok i odkupuję od niej materiały i wogólę już ją trochę pomęczyłam typu 10000 pytań:-P To już mogę gasić światło????? wszystkie ładnie ułożone:-P stosunkowo udanych nocek:-P u mnie już wszyscy śpią więc mi nie zostaje nic innego jak łyknąć pozostałość z butelki i iść spać Buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czary mary ale nie widzę swoich postów nie wiem czy zawaliłam podwójnie czy tylko pojawi się ten skarwek moich wywodów.... Dobrej Nocki dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macham Cari macham... ledwie na oczy widzę... a pobudka o 5 tej! oczywiście mój mąż jest 100 razy bardziej ode mnie zmęczony... (Pia u Was też tak jest? :P ) no i oczywiście gnębił mnie, że za dużo rzeczy spakowałam... oczywiście, że za dużo (Pia ;) ale wole miec wszystko pod reką ;) ) no i oczywiście marudzenie, ze sie nie spakujemy... jak już pozanosił rzeczy to jeju jeju jak mu auto siadło. nie wiem czy dojedziemy (a mnie już nerw szarpie!!!) powiedziałam mu, żeby następnym razem kupił RODZINNE auto a nie pitu pitu, zeby zaszpanować :o to niech teraz szpanuje :o wypełniony po dach, z boksem na dachu, szorujący podwoziem po asfalcie :o no ale miche cieszy, że ma bmw :o w doope jeża!!! no i rozwalił mnie hasłem: no przecież KOMBI jest!!! ale kuźwa małe kombi :( eh no nieważne. auto zapakowane stoi w garażu, jutro pojedzie moim po niego, bo strach zapakowane pod blokiem postawić... zostało do "dopakowania" torba z zabawkami i kosmetykami Nadii, torba z naszymi kosmetykami i detergentami, torba z żarciem na podróż... lodówka turystyczna... moja torebka... i kuźwa jadę na deskorolce za autem... :o shit! przepraszam was bardzo, ale was tylko przeleciałam baaaaaaaaaardzo pobieżnie... padam na pysk! jeszcze tylko jedno pytanie... czy wasze dzieci mają teraz jakiś skok?? bo nie wyrabiam.... Duska tylko mama i mama.... wszystko musze ja robić... i tak od kilku dni... nawet jak bylismy dzisiaj na zakupach to nie pozwoliła tacie siatki z zakupami nieść bo MAMA musi! i tak szłam jak wół obładowana, Duśka na biodrze bo królewna od kilku dni wśród ludzi przyklejona do mnie i nie ma bata, zeby sama poszła, siaty z zakupami w drugiej ręce bo inaczej sie drze w niebogłosy. a Dzordż luźnym kroczkiem z pustymi rękami za mną... nie chce wiedziec co sobie mysleli o naszym "modelu rodziny" ludzie w markecie... nosz kuźwa do0chodzi do tego, ze stoi przed huśtawką, mówi husiu husiu a jak tatuś chce ją wlożyć to nieeeeeeeeeeeeeeeeee MAMA! jak tatuś ją posadzi to trzeba ją wyjąć i mama ma ją włożyć... nosz!! no i cofneła mi sie w rozwoju! od 2 tygodni ani jednej wpadki z sikaniem nie było a od 3 dni leje pod siebie równo! mówi BELKA!!! (do kibelka) jak już stoi w kałuży.... ręce opadają. dzisiaj zlała sie 5 razy!!! co sie dzieje z moim dzieckiem?? niech to będzie skok i niech czym prędzej sie skonczy... licze na to, ze w SLO będzie net bezprzewodowy i będę mogła zajrzeć czy wasze dzieci też teraz świrują... trzymajcie sie cieplutko i nie puszczajcie sie :P paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Pia w Pl moglabys miec i 12 dzieci,tylko mialabys nie lada probelm z chocby nakarmieniem ich,nie wspominając o normalnym mieszkaniu(takim powyżej 45m2) czy zakupem ubrań. U nas jest znowu tak,ze coraz częściej lepiej sie zyje takim...patologicznym rodzinom-dostaja zasiłki na wszystko:od jedzenia po opłaty czy opał,wystarczy przyniesc papier np o uzaleznienu od alkoholu i kasa płynie.A my-uczcziwie pracujący(lub chcący pracowac) musimy sie tłumaczyc z kazdej złotówki i nawet 50zl rodzinnego na pampersy sie nie należy.Bo zazwyczaj normalni ludzie są zbyt..porządni:-O Cari dziekuję:))i ciesza mnie dobre wiesci o dzidziusiu:))a czyj on bedzie??bo jakos tak tajemniczo piszesz:)) Mea mysle,ze to efetkt tego,ze ostatnio częsciej jestes w domu z małą i ona to wyczaiła:))dzieciaki to spryciarze:)) Szerokiej drogi na...deskorolce:-P:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ze niadankiem:) Kubal zajada kanapke i oglada bajki po angielsku. Moze i niepedagogiczne ze oglada bajki ale cos angielskiego chwilke podslucha a ja moge spokojnie zjesc i napic sie :) Potem sprzatanie i po poludniu mamy goscia, kolezanke Kubalka bo mama jej w pracy a tata chatke musi remontowac bo dostali :) Pia wiesz co ja to bym byla mega szczesliwa jak bym miala tu zaplacic 300 funtow za przedszkole. Mi wyliczyli 1200 funtow... do tego przedszkole od 9 czynne dopiero a moja praca jest od 6 na dzien jak bym chciala :/ i zarobilabym 800 funtow. Gdzie tu logika?? Wiec tu jest model matka w domu z dzieckiem chyba ze zarabia kupe kasy. Az naprawde zaczelam sie zastanawiac czy nie wrocic do Pl ale tak jak wroce to mi sie malzenstwo posypie jak ostatnio bylam na pol roku jak sie Kubek urodzil wiec wiecej nie chce ryzykowac. Sorki za smiecenie... Meaaa udanego urlopu :) Wypoczywajcie ile wlezie :) Co do skoku to ja takich akcji nie mam ze ja musze, ale za to akcje walenie glowa we wszystko, ryk, kopanie, bicie i szczypanie (Skad on to wie to nie mam pojecia) Cari super, ze z dzidzia wszystko ok i ze w koncu nam napiszesz o kim mowa:)Dziekuje Kochana za mile slowa, ale nic nie robie. Chyba do takiego stanu doprowadzil stres, praca na nocki, studia w pl, i wiele innych rzeczy ktorymi sie przejmuje... Ale teraz studiow nie ma wiec pewnie sie mi przytyje... Wiecie co a moj Kubal zaczol budzic sie w nocy spowrotem. Dzisiaj o 5 dostal butle i spal dalej. Kurka no... Obudzi sie i wola meko meko od razu jeszcze oczu nie otworzy. I niewazne czy zje na kolacje kanapke i butle, czy sama butle czy jeszcze Bog wie co... CZas dupsko ruszyc do sprzatania i obiad jakis szykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyspane????:-D Czy wszystkie Kobietki porządkują sobotnio??:-) Ja też już nawet zminiłam pościel i wyprałam:-) czy też chodzi u Was pralka min 1 x dziennie??:-P bo u nas to jużstandard:-D Wojtuś pobiegał z Bryśką na polku i wsunął 2 śniadanko i padł:-) A popołudniu jedziemy na grila do chrzestnego Wojtusia:-)bardzo lubię tam jeździć bo zawsze dużo znajomych:-D A dzidziuś pojawi się u naszych sąsiadów, wspaniali ludzie i już starają się o dzidzię długo i bardzo dużo przeszli...i teraz bbardzo bym chciała aby wszystko było dobrze:-)ja bardzo wierzę że tym razem będzie super na 100%:-D Udanego weekendu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze wkleiłam parę fotek do albumiku jak Wojtuś bawi się ze swoim najlepszym kolegą:-D tworzą niezły duet i tak mają prawie codziennie:-Dalbo u nich albo u nas ciągła zabawa:-D i tak się zastanawiamy czy będzie to przyjaźń na całe życie:-Dpoprostu się uwielbiają:-D A to zdjęcie jak Wojtuś ma podniesioną rączkę to tak zawsze macha jak jakiś samochód na wsi przejeżdża bo tatuś tak robi to on też musi:-D Zmykam Kobietki do potem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brat siedzial z małą dośc długo,zjedlismy razem obiad,pogadalismy-mialm racje co do zasiłków-nie przyznali jej.Stąd ta nagła tęsknota:-P Mała jest super!!!juz od pragu usmiechnieta,gadały po swojemu z Zosią:)),pojadły chrupek i w tej samej chwili zasnęły i...spały tyle samo:))to sie nazywa babska solidarność:))O 14 nakarmilismy dzieci i bart poszedł oddac córie do mamy,a ja z moja mamuską i Zosia pojechałysmy do babci:)) Przywiozłam słoik świeżo zebranego miodu-mniam!!I cala torbe ogórków:))Zoska biegała za kotkami i motylami-fajnie było:)) Zajechałysmy do Tesco,bo tam promocja Huggies economy pack za 29,99 64 szt-8-14 kg. Teraz czekam na męża,bo dzis musial isc do pracy-rozkaz szefa:-O Ale odbierze sobie za to wolne w poniedziałek. Musze oblukac galerię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Wsciekłam sie ,bo sie napisalam i pozarło buuuuuu...... A niech to!!!!!!!!! Czuje dupsko wyklepane:( Dzieki za miłe komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Holly mialam to samo=pisalam rano i doopa:((jestes usprawiedliwiona:)) Przemko jest sliczny!!! Cari fotka w okularach świetna!!! Izu,ale lasencja z Ciebie!!fiu fiu:)) Ja tez dodalam fotki dwoch kuzyneczek:)) Mąz zabrał mała na spacer-kolega go wyciagnąl:))Po obiedzie jedziemy po dziewczyny-tak wiec skonczy sie spokój w domu-na szczescie ładna pogoda,wiec na pewno będe tylko wpadac na jedzenie:)) Miłego wypoczynku kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski wieczorowa pora:) Wracam na forum.Dzordz dzis pojechal:( ale nastepnym razem juz zostanie. Mam tyle do napisani:) Holly dzieki za pamiec kochana.I reszcie tez dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo sie dzialo przez te 3 tygodnie.Udalo nam sie nawet wyrwac na chwile w gory we dwoje.Fajnie bo nie wypalilo mi z tym wyjazdem do UK wiec sie pocieszylam gorami:) Natalka uwielbia spedzac czas z tata i teraz bedzie tesknila. Natalka zrobila bardzo duze postepy w mowie.Strasznie duzo mowi.Sklada juz ladnie wyrazy.Na spacerach wszystko musi komentowac.No gadula mi sie trafila hehe Smieszka jest przy tym strasznie np. jak widziala babcie w staniku to mowi do mnie WIDZISZ CYCY.Moge tak pisac i pisac ale sami jestesmy w szoku z jakimi slowami wyskakuje.Nazywa czynnosci i to co sie wkolo niej dzieje.Ma super pamiec bo zapamietuje rozne sytuacje i potem je komentuje. Ale daje mi tez w kosc.Jest uparta i stawia na swoim.Ostatnio tak dokazywal ze dzien skonczyla z rozcieta i opuchnieta warga od groznego upadku.Potem ani smoka,flasie nie mogla ssac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszke ponadrabiac forum i galerie zeby zadomowic sie na nowo.Cos tam sobie podczytywalam z doskoku ale teraz musze sobie poukladac wszystko i zaczne odpisywac. Narazie lece na kolacje i chyba sie poloze bo dzis mialam pecha jak kladlam Natalke do lozeczka to cos mnie zabolalo w plekach i pewnie sie pomecze znowu troche. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam mamuśki po przeeeeepięknym weekendzie :) W piątek już nie zajrzałam bo nie miałam jak... W sobote Anetka szła do sąsiada na urodziny a że już z rana zamówili sąsiedzi zamek do skakania ten dmuchany to dzieciaki od 9 miały frajdę heheh i kto by pomyślał że tylko taka atrakcja wystarczy zeby powstawały wcześniej niz po 9ej hahahha wszyscy sąsiedzi mieli luz bo dzieciaki od 9ej na podworku przed domem solenizanta :P Ale to jeszcze nic bo ja Marta Owen i Eva zobaczyli zamek to zejsc z niego nie chcieli a jaka to frajda skakac przy takich maluszkach :P Oj dała mi mała pokaz histerii :o w koncu pierwszy raz mój mąż widział ze sobie nie wymyślam i nie wyolbrzymiam bo to przy nim bylo :) Dzień zakończony grillem w ogródku w swietym spokoju :P W niedziele pomyślałam żeby skoczyc nad morze tylko... ja durna pała zapomniałam ze 15ego to tutaj też jest święto 😠 spedziliśmy 3 godziny w aucie próbując dostać sie na jakąkolwiek plażę i nic... normalnie pół dnia zmarnowane dzieci zdenerwowane nie mówiac o Dzordżu :o Wszystkie plaże full no pierwszy raz cs takiego widzialam ale co sie dziwic jak było 25 stopni :D Pierwszy raz widziłam odpust w Irlandii baa nawet 2 bo w dwóch różnych miejscach :P skonczyliśmy naszą podróż na niezbyt fajnej plazy ale za to z górą piachu - zeby dzieciaki choć cos z tego miały... Marta usiłowała zjeść muszelki :o Później plac zabaw lody i do domu zladowaliśmy o 19:30 :D Dziś mężyk już w pracy a ja już na nogach rzecz jasna korzystam z chwili ze dzieci jeszcze pospia :) lece do albumiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly - nie no super Przemcio wyglada z takim uśmiechem i fryzurką jak moze nie być brany za dziewczynke no i nadal uważam ze cała mamusia z niego :) a mamusia ślicznie wyglada ;) fajna fotka jak wychyla sie zza słupka Myszko - zdrówka dla Was oby sie juz nic nie czepialo a foteczki jak zawsze pięęęęękne a Julcia zmieniona i jaka opalona WOW widac cudny urlopik zafundowaliscie sobie tyle radosci na fotkach Mamuniu - Zosia z kuzyneczka super się bawi jak widać no i nawet widziałam na jednym zdjeciu ten czerwony pazur ;) GumiAga - nastepnego przedszkolaka widzę :) Ania sie taaak zmieniła od ostatnich fotek ze szok po mamusi kameleon :P śliczna z niej dziewczynka i modelka fotka w okularach rewelka :) Cari - widać jak sie chłopaki dobrze rozumieja i bawią świetnie razem heheh kto wie moze juz przyjaxń na całe zycie.. a piesek też uroczy oj i zazdroszcze Wam tych rowerowych wycieczek... Izu - modelko ;) śliczne macie foteczki a Kubuś mały urwisek Marta tez tak pisze po nogach jak dorwie długopis ale chyba bardziej woli po mojej poscieli :P oj bedzie z małego mechanik bedzie ... jeszcze ktos dodał nowe fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - oj ja wiem ze tym co sie starają i chca uczciwie pracowac jakos zawsze pod górke :o jak ten świat jest stworzony? hmm z tymi cenami przeginka ale powiem Ci ze w piatek w koncu poczytałam jak tu jest z emeryturą bo po wyborach duzo sie zmienia i cholerka szczescie ze poczytałam teraz a nie za 10 lat :) okazuje sie ze nie ważne czy zarabiasz 100 czy 1000 funtow tygodniowo emeryture wszyscy dostają równą!! no w szoku bylam musimy szybko poszukac jakiegos towarzystwa emerytalnego i juz mnie to przeraza obecnie emerytura to 95 i jakies drobne tygodniowo a dla małżeństw 150 coś... Jedyne co mnei pociesza to to ze mimo iz nie pracuje na przykład a siedze w domu z dziećmi do ich 12 roku zycia to należec mi sie bedzie emerytura bo to sie liczy jeśli zasiłek na dzieci jest wyplacany na mnie a ja tak właśnie załatwiałam :) tak wiec z Anetka rok z Martą 2 i z malenstwem 12 to juz mam 15 lat "pracy" heheh a 30 jest wymagane zeby w wieku 68 lat dostac emeryturke :P Wypadałoby teraz odkładać kasiorke na wkład własny do kredytu na dom bo kurka nie wyrobimy z emerytury jesli tu juz zostaniemy :D:P a juz 30 na karku hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadzieje ze jak skoncze pisac tego posta to ktos w koncu sie pojawi :P Babeczko - i jak tam pogadałaś z dzordzem? jaka decyzja co do miejsca pobytu/zamieszkania ? Cari - gratulacje dla sąsiadów bo mi umknęło Baryłko - no to mam nadziejke bateryjki podładowałas z meżem w górach oj widziałam fotki na nk cuuudo i jakie romantyczne... to ile teraz musicie na niego znów czekać? pewno Natalka teraz bedzie odczuwala brak tatusia... Mamuniu - jako ze piwko wygrałam w sobote sobie wypiłam karmi malinowe mmmm dobre było dzieki ;) ej laski za 2 tyg koniec wakacji to wracać tu ale to juz!!! hahahaha ale serio te wakacje zleciały.. w przyszym tygodniu musimy kupic Anetce mundurek do szkoły i chyba nowe buty ehhh jak ona rosnie... Marta ze wzgledu na swoje gabaryty wszystko ma ciasne!! musze jej kupic od skarpetek przez bluzki i spodnie nowe rzeczy dobrze ze skafanderek i bluzy z kapturem sa dobre :) a podkoszulki i majtki po Anetce z zeszlego roku pasuja hahah no w szoku jestem chyba wstawie pranie nie mialam pewnosci co do pogody ale juz jest 15 stopni i slonce wali po oknach to wypiore koce, firanki i reczniki szybko ladnie wyschna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie po weekendzie.... spędziałiśmy weekend na naszej działce nad jeziorem, przyjechali znajomi z namiotami, dzieci pozostawały w domach, rodzice pobalowali, jak za starych dobrych czasów:) szkoda tylko, że jak zaczęło padać w piątek ok 22 to przestało po 24 godzinach - w sumie tylko na kilak następnych godzin - i od nowa.. dobrze, że wszyscy mieściliśmy się na werandzie domku:) oczywiście dzisiaj, jak trzeba było wstać do pracy, słońce grzeje od samego rana. w każdym razie deszcz i błoto nie bardzo nam przeszkadzały, było prawdziwie biwakowo:) w piątek byliśmy u tego ortopedy... nie doszukał się żadnych nieprawidłowości w budowie stawów, czy w napięciu mięśniowym. powiedział, że takie utykanie na nóżkę może być spowodowane, występującym u dzieci, jednodniowym zapaleniem stawu biodrowego, najczęściej po przebytym przeziębieniu, czy innej infekcji. i dopóki nie powtarza się to często, nie należy się zbytnio tym przejmować tylko w tym dniu oszczędzać nóżkę. gdyby zdarzalo się częściej, kilka - kilkanaście razy w roku, wtedy robi się dodatkowe badania. dzieci, które często mają taka przypadłośc sa bardziej narażone na chorobę Perthesa - martwicę głowy kości udowej. Mój mąż własnie z powodu tej choroby, tylko już jako dorosły człowiek, ma dwie endoprotezy bioder:( całe szczęście choroba nie ma podłoża genetycznego. cdn.... bo się boję, że mi utnie posta jak się rozpiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Tomaszkowa jestes :) w koncu ktos :D Tomciowi na pewno nic nie będzie dobrze ze lekarz go zobaczył no i fajny biwak zaliczyliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Zlikwidowałam swój profil na nk, zdenerwowałam sie bo....duzo profili np z jednym znajomym mnie nawiedzało a wiem ze to konta na niby są i kryja sie pod nimi osoby wiecie tacy co by nie chcieli zbytnoi oficjalnie wchodzic. A to napewno sługusy tesciowej....czyli dzieci szwagierki. I mam spokój! kESSI, NA 90 PROC ten co mi załatwiał prace powiedział ze jestem przyjeta, formalnosci jest rozmowa jutro z dr z ktorym tez juz gadał:) I ten znajomy i brygadziska oprowadzili mnie pokazali co i jak:) A z dzordzem i mieszkaniem jest tak, ze ....jemu bardzo tam nie pasuje, ale mam to w doopie, szlachcic wielki, ale jak sie zapytałam kto sie dziecmi zajmie to mowi ze moja mama. Tam jest jeden pokoj pustostan no i trzeb aby było troche zainwestowac tylko z kad brac jak wszystko na styk starcza:( Chciałabym nie popełnic tego błedu co z Czarkiem jak szłam do pracy tez miał tyle co Zuzu teraz, i ciagle było takie rozrywanie miedzy jednym a drugim domem a tak to by sie im pokoik zrobiło zeby miały stabilizacje, ale wez to wytłumacz mojemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tyle w temacie chorób i lekarzy:) Pia - właśnie mi przypomniałaś, że muszę Tomkowi kupić poduszkę do żłobka. i kilka pozostałych rzeczy z "wyprawki". a co do opłat, to u nas kosztuje ok 230 stałej opłaty za miesiąc i jakaś tam stawka dzienna za wyżywienie (nie pamietam teraz) w każdym razie niecałe 300 zł za miesiąc. a jeśli już weszłyśmy na temat zasiłków, dodatków i pomocy od państwa, czy gminy..... po pierwsze myślałam, że Niemcy już się wyleczyli z socjalnej polityki państwa;) po drugie - nie wiem, jak u Was, ale u nas zały system pomocy społecznej jest po prostu śmieszny. wszystko załatwiane jest na oświadczenia, mam wrażenie że nie ma żadnej ich weryfikacji, najogólniej rzecz biorąc kasa trafia nie tam gdzie powinna. mam dookoła sąsiadki, które wiecznie stoją pod OPSem po jakieś pieniądze, do pracy się nie rwą (i nie dlatego, że nie mogą znaleźć), szkół żadnych nie mają, tylko co raz większe wymagania, mężowie a częśćiej partnerzy zatrudnienie za granicą, dochodów nie wykazują. a w połowie tych rodzin co drugi dzień impreza ;) poza tym dla niektórych z nich (moi sąsiedzi zza ściany) taka sytuacja finansowa to nie nowośc i zaskoczenie, więc jak się pytam... po cholerę produkują tyle dzieci, którym potem nie mogą zapewnić podstawowych rzeczy. i wiecznie tylko siedzą na ławkach pod oknami i narzekają że nie mają na mleko dla dziecka... szkoda tylko, że wypalają przy tym paczkę fajek, na łapskach co chwilę inne tipsy a w oknie antena satelitarna... my z mężem oboje pracujemy, zarabiamy dość dobrze, jak na warunki w naszej dziurze, ale nikt mi niczego nie dał za darmo i musiałam kupę lat poświęcić na naukę i pracę od podstaw, żeby teraz coś mieć. i tylko dlatego, że nie przymieramy głodem i wykazujemy uczciwie wszystkie dochody musimy kupić do żłobka minimum 3 książki dla dzieci w twardych okładkach:) Cari - faktycznie zapomniałam, że pisałaś o farmacji. trzymam kciuki - ja się jeszcze zastanawiam, czy się zdeklarować.... chciałam zrobić rachunkowość sektora finansów publicznych, ale raczej nie otworzą z powodu braku wystarczającej liczby chętnych... pozostaje mi kontrola finansowa i audyt wew. w służbach publicznych i się właśnie zastanawiam, czy mi się chce... no nic, mam jeszcze parę dni na podjęcie decyzji. szkoda by było nie skorzystać, skoto jest szansa, na sfianansowanie studiów ze środków UE... tylko jakoś zapału mi brak;/ Wojtuś taki sam siwek, jak mój Tomuś:) bardzo podobają mi się zdjęcia z donicą:) ciekawa jestem, jakie było w końcu jej przeznaczenie? Babeczko - myślę że mieszkanie jakiś czas w 1 pokoju to nie jest wygórowana cena za Wasz spokój i Twoje dobre samopoczucie. tym bardziej, że już niedługo będziecie się ganiać po swoich metrach;) Mamuniu - podeślij mi proszę chociaż trochę Twoich sił i chęci do sprzątania i gotowania:) Gumi-Ago - widziałam fotki, ślicznie Ani w nowej fryzurce!! i nawet jeśli to nie jest mistrzostwo świata we fryzjerstwie, to wygląda przesłodko!! Holly - super fotki ichyba blond to jednak TWÓJ kolor włosów, co?:) Baryłko - witaj po przerwie! fajnie, że mieliści okazję na chwile sam na sam. zazdroszczę takiej małej Gadułki Meaa - mój M. jest zawsze 100 razy bardziej zmęczony ode mnie. a co do pakowania - kiedyś się dawałam wykorzystać i pakowalam dziada na wyjazdy, bo nie chciało mi się zrzędzić. w tamtym roku zapowiedziałam, że nie spakuję mu nic, oprócz długich spodni (leżały z moimi w szafie;) ) i kosmetyków. powiedział "dobra, dobra" i... kupował nad morzem klapki, kapielówki i 3 t-shirt. miał fart, że grzało cały tydzień. w tym roku spakował się już sam :) a jeśli chodzi o samochód, męża tez jest kombi i mam wrażenie że im większe auto, tym ciężej mi się pomieścić ... do mojej a-klasy upycham tyle samo albo i więcej :P udanego pobytu!!! no to chyba się napisałam... wracam do pracy, trzeba uczciwie zarobić na wypłatę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi, Babeczko 🖐️ Babeczko - no to musicie jakoś wspólnie coś wymyślić, tak żeby i Wam i dzieciom było dobrze, Kessi - tak ostatnio się zastanawiałam, czy już masz imię dla synka (tak po cichu myślę że będize właśnie synek)... i tak mi wpadło do głowy, oglądając Wasze zdjęcia, że do Anetki i Marty (oba takie delikatne) pasowałby Maciuś:) ale to tylko takie moje przemyslenia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczko - no to super ale nadal trzymam kciuki :) ach te Dżordze to nie lepiej zeby dzieci w swoim domu/pokoju zostawały jak wozic w te i nazat? a przynajmniej spokuj miec? no i przeciez jego i tak cały czas w domu nie ma nie? tylko śpi to olej fochy :D ja mojemu powiedziałam raz i on teraz mówi zawsze jak ja cos chce po swojemu: a z reszta i tak Ty cały czas i dzieci tu siedzicie to rób jak chcesz :D choc on po 3 lub 4 dni w tygodniu cale siedzi w domu bo tak pracuje ale i tak moge se po swojemu rzadzic :D:P wkurzyłam sie na agenta od domu bo nie odbiera skubany telefonu juz pare dni a po czynsz ma przyjechac na dniach w zasadzie i dzis by mógł no ale ja wiem czemu 😠 był 2 tyg temu gosciu od ocieplania domu i ja sie zaloze ze jak ten uslyszal cene to powiedzial ze dziekuje i nie ociepli nam tych scian :o a piotrek do mnie to co? wyprowadzamy sie na jesien? No a ja sie pytam jak?? jak teraz mam na reke bo do szkoly minutka tylko i z dzidzia i Marta nawet zima bede mogla myk myk i po Anetke a jak bedzie brzydko to sasiad mi odbierze ja... ech nic czekam na tego głąba telefon bo chce zeby zabrał te ochydne sofy z salonu znaczy z garażu bo juz je do garazu wstawilismy - no nie mogłam na nie patrzec juz :( popękały tak ze te obicie płatami schodzi no ale metka pokazuje ze tkanina to 100% PVC kurna 1,5 roku maja bo nowe wstawil a po 6 miesiacach zaczely pekac :o Skorzystalismy ze znajomi kupili nowe sofy do siebie i te nam oddali :D teraz mam miekko i cieplo bo to tkanina a nie rzadne skorpodobne gówno 😡 No i chcemy przemeblowanie zrobic, zamienic sie pokojami z Anetka wiec i łóżko musi zabrac podwójne bo Anetce kupimy pojedyncze teraz sledzę Ikee bo chcemy juz jej ładnie dziecieco/mlodziezowo pokoik urzadzic :) ona sie juz doczekac nie moze heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszkowa - kobieto pracujaca ;) jak bedzie synus to chyba bedzie Arturek ale jeszcze gdybam nad innymi bo wiesz... my szukamy uniwersalnego tak zeby po Polsku i angielsku pisalo sie jak najbardziej podobnie ale i wymawialo ;) Aneta jest tu Annette albo Anneta, marta jest Martha ale i jedno i drugie bez problemu wymawiaja prawidlowo no Marte zazwyczaj tylko sasiadki bo wszyscy obcy mowia po angielsku z tym 'h' i bardzie to brzmi jak Marfa ale co tam :D teraz szukam i szukam i nie mam pomyslu na imie dla ewentualnej córci :( myslalam o Agatce ale dzordzowi sie nie podoba podoba mi sie tez Emilka ale jemu nie znaczy jemu sie podoba jak mowia Emilly a nie Emilia ale to nie przejdzie w urzedzie :( no i jestem w kropce bo imie nie moze byc dlugie - mamy dlugasne nazwisko i tak sobie dumam nadal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszkowa - kobieto pracujaca ;) jak bedzie synus to chyba bedzie Arturek ale jeszcze gdybam nad innymi bo wiesz... my szukamy uniwersalnego tak zeby po Polsku i angielsku pisalo sie jak najbardziej podobnie ale i wymawialo ;) Aneta jest tu Annette albo Anneta, marta jest Martha ale i jedno i drugie bez problemu wymawiaja prawidlowo no Marte zazwyczaj tylko sasiadki bo wszyscy obcy mowia po angielsku z tym 'h' i bardzie to brzmi jak Marfa ale co tam :D teraz szukam i szukam i nie mam pomyslu na imie dla ewentualnej córci :( myslalam o Agatce ale dzordzowi sie nie podoba podoba mi sie tez Emilka ale jemu nie znaczy jemu sie podoba jak mowia Emilly a nie Emilia ale to nie przejdzie w urzedzie :( no i jestem w kropce bo imie nie moze byc dlugie - mamy dlugasne nazwisko i tak sobie dumam nadal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski. Kessi podaj no troche pogody bo u nas paskudnie:((( ja zwariuje tu z moim malym buuu... Fajnie, ze Wam sie weekendzik udal. Widze, ze tez myslicie o kupnie chatki. My zaczelismy sie zastanawiac,a le jak zobaczylam ile musze miec na depozyt to ja za 5 lat tego nie uzbieram... Wiecie co mam problem z Kuba. STrasznie ale to strasznie niegrzeczny jest. Bija, kopie gryzie i szczypie jak tylko slyszy cos co nie chce uslyszec albo mu cos nie podpasuje. I nie umiem sobie z tym poradzic bo mowie mu nie wolno to nie dziala, za kare idzie do lozeczka i tez nie dziala jak mowie przepros to on dalej leje... pomocy :( terrorysta rosnie mi a ja nie chce takiego niegrzecznego dziecka. Barylkoo witaj kochana. Ciesze sie, ze i Tobie udalo sie choc troche odpoczac i powakacjowac z M :) Fajnie, ze juz jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogrzebałam w liscie imion heheh natchnelas mnie Tomaszkowa podoba mi sie tez imie Adaś Adam pisze sie i mowi tak samo :) dla dziewczynki Nina (maz nie lubi) i Maja ale moi rodzice maja pieska Majke hmmm troche nie bardzo no to moze macie pomysly na imiona dziewczynek? u mnie trudniej bo w rodzinie duzo panienek i tak jest juz: Martyna, milena, Wiktoria, Ola, Kornelia, Krystyna, Gabrysia, Iza, Marta, Monika, Ania, Paulina, Karolina, Zuzia... reszta to dalsza rodzina wiec nie pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×