Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadziejamyszki

termin GRUDZIEŃ 2008 - cz.2

Polecane posty

Barylko wszystko zalezy od marki np kapcie i sandaly z zetpola czy befado Zosia ma 26,ale buty ecco 24 i dobre:))Z Bartka ma jedne trzewiki 25 i tez dobre:))tak więc stopke trzeba mierzyc,u nas musi byc 16 cm na zimę. Kessi to trzeba miec pecha:((współczuję Wam,bo ciagle cos:((ehhh no i biedna Marta=niezle szalała:((Dobrze,ze Adas grzeczny(nie poszedl po starszych sis),z tym mlekiem dowiedz se koniecznie,bo pewnie ma kolki:(( Co do aut-jak mąz sprzedal nasza mazde to kupil ją facet ze Szczecina,wlozyl w remont i wystawil na aukcji-czytalismy i boki zrywalismy ze smiechu:))pisał,ze auto garazowane(koło garazu nawet nie stała),że nie ma rdzy(taaaaa jasne) itd,cuda-wianki,wszystko bajer na resorach:-P I ktos kupił-pewnie klnie teraz niezle:-O Zrobilam małej inhalację(siedziałam z nią pod tym ręcznikiem),zjadła serek i spi.Oczka ma takie podkrążone:((ale juz jej sie odkrztusza dobrze,tak wiec jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej podczytuje Was, a co :) tylko ze z pisaniem gorzej, choc przy 2 dzieci i tak lepsza organizacja to i tak malo czasu zostaje. Barylko- nie wiedzialam ze w ciazy, gratulacje i szczesliwego rozwiazania. u nas wszytko dobrze. Eryk jak to Eryk- rojber. w przedszkolu panowal jakis wirus i rozwolnienie biedaka meczylo. ale teraz juz ok. Hania grzeczniutka, rozwija sie prawidlowo, rosnie jak na drozdzach. wczoraj skonczyla 4 miesiace a ma juz 70cm. w miedzyczasie stalam sie posiadaczka Mireny i nie narzekam. a co do rozmiarow- Eryk nosi 104-110, a buty 28-29. na zimie na pewno musze kupic r.29. kurcze u nas w sklepach pojawily sie swiateczne rzeczy. masakra. nie moge sie co roku do tego przyzwyczaic. mamotomka- gratuluje brazu, hej hej Falubaz :D Myszko- mam nadzieje ze ROW pokaze sie z lepszej strony w przyszlym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barylko - dzieki juz to czytalam kiedys czytam juz od oponad pol roku wszystko co sie da :) My nie zalatwiamy tego sami mamy doradce i nei bedziemy po prostu kupowac bo nie mamy depozytu takiego jak bank se zyczy tylko przez co-ownership czyli z pomoca panstwa my bedziemy miec np 50%-90% domu a reszte panstwo i my za ta reszte minimalny czynsz bedziemy placic a po jakims czasie mozemy wykupywac kolejne % :) Dla nas jedyna opcja teraz bo za pol roku wroza wzrosty cen domow wiec ostatnia szansa teraz jest a zawsze bedzie cos dla dzieci chocby go pozniej sprzedac i podzielic na nich kase :) a moze beda sobie kiedys mogli wlozyc to jako swoj depozyt na dom? nie wiadomo gdzie ich poniesie czy wroca do PL czy zostana tu czy wyemigruja tez? Pia - farciara ;) Mamuniu - ano pech to pech zla jestem okropnie a moj maz to wogole bez kija nie podchodz :o Ewciu - witaj i pisz czescviej a nie tak cichaczem podczytywac tylko :P no i Adas sie zaczal dopominac ze za dlugo siedzi w krzeselku :) to do milego a zapomnialabym macie pozdrowienia od Patinki czasem do mnie pisze a mowi ze woli tu nie zagladac zeby nie wzbudzac awantur wiec kaze tylko pozdrowic (ma 3 urocze coreczki tak na marginesie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi tam tez jest o tym systemie.DUzo minusow niestety:( bo kupujac 50% na kredyt przy splacaniu rat,oplacaniu czynszu za 2 polowe wlascicielowi nie jest lekko uzbierac na kolejna polowe.A z polowa wlasciciela jest tak ze w zaleznosci od zmieniajacych sie cen na rynku ta cena ulega zmianie.WIec np. jesli teraz nieruchomosc kosztuje np. 100 tys a wy wykupicie swoje 50% za 50tys to nie jest powiedziane ze ta 2 polowe tez potem wykupicie za ta same cene.Do tego przy zakupie takich nieruchomosci trzeba zwracac uwage do kogo nalezy land na ktorej ona jest wybudowana bo to potem kolejne schody.Najlepsza opcja jest uzbierac na kupke troszke kaski zeby miec na podejscie do kredytu i kupowac juz w calosci a nie po kawalkach.Nie chce straszyc ale ta opcja o krorej piszesz jest najbardziej kosztowana i ryzykowana.Ona sie tylko wydaje ze w tej chwili jest najlspza i najtansza opcja.ALe przykladowo taka nieruchomosc warta 100tys automatycznie urasta do duzo,duzo wiekszych kosztow! bo przy 50% odsetki dla banku,oplaty calej operacji,ubezpiecznia kredytu a kolejne 50% to niewiadoma suma plus ten czyns ktory wisi nadal.WYbacz ze tak pisze ale chcialam napisac moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barylko - wiem wiem ja zawsze bylam na NIE co do tego ale my nie uzbieramy 10% wciagu roku na pewno a wykupujemy teraz od razu 75% wiec zostanie 25 jeszcze a jak pojde do pracy to sie zrobi remortgage i wykupimy kolejne % a moze i reszte wiesz moze i tak byc ze nigdy nie wykupimy calosci ale to i tak zawsze lepsze niz placic komus czynsz tak jak my teraz komus 550 a tak bedziemy placic 600 za prawie swoje z ubezpieczeniem i czynszem juz :) z reszta zawsze nadal jest jeszcze jednna opcja co nam doradca mowil sprzedac dom jak ceny pojda w gore splacic kredyt splacic co-ownership i jeszcze moze zostac na depozyt na nowy dom bo sprzedanie domu w tej opcji nie jest niemozliwe :) Boje sie tego kroku ale wydaje mi sie ze i tak lepsze to niz opcja ze w razie czegos wyprowadzasz sie stad i nie masz nic a splaciles komus dom np. Dzieki za opinie ;) nie gniewam sie wcale bo sama zdajesobie sprawe ze roznie to moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś masakra dzisiaj u mnie w pracy, pół szkoły wyjechało na wycieczkę, klasy pomieszane, grupy połączone, czyli generalnie nie da się nic nowego zrobić:o Jak tak czytam, jak duże są Wasze dzieciaczki to moja Lenka to maluszek:) Butki teraz nosi 25, więc na zimę kupię 26, ale ubranka kupuję na 92/98. Rano zerknęłam w przedszkolu na tabelkę i wg niej waży 15kg i mierzy 96 cm. Ale w sumie ja jestem karakan, więc może ona po mnie pójdzie. U mnie nieco lepiej ze zdrowiem, tylko mam taki męczący suchy kaszel. Gardło dodatkowo obolałe, bo jak zwykle wchodzę na zbyt wysokie tony na lekcjach. Poczytałam po łebkach, bo nie ma zbyt dużo czasu. U mnie w szkole koleżanka w ciąży, ale w jej przypadku dyrekcja zareagowała bardziej ludzko. Nie wiem, czy w moim przypadku chodziło o ważność przedmiotów, o to, że mam dużo godzin, a jedna klasa w tym roku zdaje egzamin zawodowy w technikum? Bo koleżanka nowa, uczy religii i wiadomość o jej ciąży dyrekcja przyjęła z uśmiechem i gratulacjami. Nie mniej jednak raźniej mi będzie nie skupiać uwagi tylko na sobie z powodu ciąży:) Do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się. Niewyspana. Przemęczona. Wykończona. Lżejsza o 3 kg. Z coraz większymi workami pod oczami. Snuuuuuuuuuuuuuuu, błagam!!! 😭 A jeszcze wzięłam nowe tłumaczenie. Eh. Jak dotąd wypróbowałam: odwrócenie materaca, lżejszą/grubszą piżamkę, śpiworek/kocyk, więcej kaszki na noc, maść na zęby, smoczek, położenie spać później o godzinę, otwarte/zamknięte okno - bez zmian. Nadal pobudki co 1-2 godziny, czasem nawet co pół. Dziś zamierzam w nocy podawać tylko mleko modyfikowane. Może ten mój pokarm nie jest warty funta kłaków. Może się nie najada. Zdrówka życzę wszystkim, z Zosieńką na czele - ale okropna historia z tym lekarzem-konowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka..... Asik - jak sypia Gabrysia w ciagu dnia ? Jest wtedy u Was w domu cicho czy raczej glosno tzn. normalnie, tak jak to zazwyczaj jest gdy w domu jest dwulatek ? U nas wiecznie cos sie dzieje - telefon, dzwonek do drzwi, ktos wychodzi, przychodzi - ruch jak w metro. Zauwazylam, ze Pascalowi na poczatku przeszkadzala cisza nocna, po calym dniu nie byl przyzwyczajony do takiej gluchej ciszy i to go wybijajalo ze snu. W sumie to absurd ale jestem pewna, ze tak wlasnie bylo. Zaczelismy puszczac CD z fajna, relaksujaca muzyka i znacznie lepiej sypial. cdn.... ( jak znajde wiecej czasu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi - w nie wykapaliscie sie czasami z mezem w goracej kapieli ?.....:-P Dlaczego robisz sobie taki nacisk z tym domem ? Bede teraz sie madrzyc ale patrzac na sprawe z boku to ma sie wrazenie , ze za wszelka cene chcecie byc na swoim. Kessi, kochana nie odczytaj tego zle ale wydaje mi sie, ze nikt z nas tutaj tak czesto sie nie przeprowadzal jak Ty wzglednie nie szukal nowego dmu jak Wy bo albo bylo zimno, mokro, z plesnia, albo cos tam jeszcze... Jaka masz gwarancje, ze trafisz na odpowiedni dom a nie jakas pulapke, studnie bez dna. W domu powinno sie pomieszkac na probe, zeby wiedziec czy odpowiada. Zobacz jak sie skomplikowalo z samochodem - a przeciez robiliscie na pewno probna jazde - mimo to byliscie nie doinformowani. Wierzysz temu doradcy ? Myslisz, ze na czym mu zalezy ? Oczywiscie, ze na jego wlasnym portfelu i jesli nawet jego porada jest gratis to pieniadze mu leca z innego kanalu. Kochana, nawet gazete jaka masz w skrzynce niby za darmo tez oplacasz tylko nawet o tym nie wiesz..... Jesli tak bardzo chcecie to ja bym szukala domu do wynajecia z opcja ewentualnego kupna. Przeprowadzilabym sie i po czasie podjela decyzje - wazna jest substancja budowlana , okolica, dodatkowe oplaty - to wszystko wie sie dopiero jak sie pomieszka. No i sie pomadrzylam, ale to z sympatii do Ciebie ! :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - dziekuje za Twoje opinie i rady - wiem ze mnie lubisz ;) i wszystkie tu sie lubimy. i wiem ze wszystkie chcemy dla siebie dobrze- buzka Wiesz okolica sprawdzona bo mieszkamy tu juz 2.5 roku, szkola pod nosem, sasiedztwo zaprzyjaznione aczkolwiek nie wiadomo kto sie wprowadzi na dom po nas ale za to wiem kogo ewentualnie bede miala za sciana a to najwazniejsze. Nie wiem jak w anglii czy innych miejscach ale u nas zawsze jest troche inaczej niz w reszcie UK, dom pare razy odwiedzilismy w ciagu tych 2.5 lat bo Anetka bawila sie u/z synem sasiadow iwiemy mniej wiecej jak tam bylo, ze cieplejszy niz nasz to tez wiemy bo jak robilismy sledztwo ile kto oleju zuzywa i jak cieplo ma to nasz byl najzimniejszy. W ciagu 4 lat jest to nasz wynajmowany 3 dom i myslelismy ze ostatni i jak sie wyprowadzimy to tylko juz na swoje. Teraz mamy pociag w ogrodzie praktycznie a tam go nie bedzie wiec to tez plus. Widzielismy go teraz w stanie zaniedbalym wiec nic nie podpicowane zeby cos zatuszowac co mnie nawet zdziwilo bo nie dbaja nie malowali dlugo jest 1 wyciek przy prysznicu i maja to zrobic i tak poza tym wszystko jest ok tylko brudne :o maja odmalowac na sam koniec wszystko Jesli to nie bedzie dom na cale zycie to na pewno jakas inwestycja a dosyc mamy splacania komus domu tak na prawde. Moze s ie i spieszymy ale boje sie pojsc na inne osiedle i znow wszystko od nowa sasiedzi szkola itd. Dlatego wlasnie ten dom na przeciwko jest najlepszym z obecnie istniejacych wyjsciem Naogladalismy sie tu mnustwa domow bo i pod wynajem jak szukalismy i teraz kilkanascie i ten nasz najbardziej nam odpowiada pod wzgledem wielkosci i miejsca a ma tylko 11 lat -to nie tak zle:) No bo uwierzcie jak zobaczylam dom gdzie do salonu sofa by nie weszla a pokoje u gory miale wymiary 3x3 2x3 i 1.6 x 2.5 to dalismy se spokoj a nowe buduja wlasnie takie male i salony i reszta za to lazienka jak 2 ppokoje :P nie wiem po co :D Dobra bo zrobi sie z naszego forum poradnik kredytowo-budowlany :P Oj kocham was wszystkie zesie tak o mnie troszczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha to jeszcze tylko dodam ze doradca jest niuezalezny i nie darmowy - my mu placimy za cala robote na sam koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macham że żyję Wojtuś odpukać chodzi do przedszkola:-) Ja zaczęłam od poniedziałku i już mam dość...dość że nauki tyle że nawet wolę nie myśleć - anatomia - z zajęciami w prosektorium, fizjologia i biochemia poprostu przerażaja, te budynki stare UJ-tu takie architektonicznie śliczne ale takie wielkie sale i takie mało przytulne:-P a jeszcze mam teraz zajęcia w centrum miasta i jestem chora z tego powodu...tzn fajnie może dla ludzi młodszych - mam wrażenie że jestem taaaaaka stara... że teraz to już inna epoka studiuje...obcokrajowcy w większkości, ekstrawaganckie ubrania - normalnie ta młodzież teraz taka inna niż my kiedyś:-P ja czuję się jak jakis mamut:-P albo dinozaur przy nich:-P Duzo zdrówka życzę wszystkim chorowitkom!!!! Kessi>> dla Was dużo siły, aby zła passa Was opuściła:-) Asik>> trzymam ksiuki za więcej snu bidulko:-) Pozdrawiam Was gorąco:-) Napiszę w najbliższsym czasie jak nie zgubię się gdzieś w Wielkim Mieście:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu cieszę się, ze Zosi już lepiej :) Kessi - trzymam za was mocno kciuki, oby tylko do przodu i ani kroku wstecz 🌼 Asik - :( nie wiem co ci poradzic :( życzę ci dużo snu! Cari - :D studentko ty nasza :D powodzenia w nowym roku akademickim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas po staremu ;) Duśka troszkę pokasłuje, chodzi do przedszkola zadowolona ;) przynosi złote medale ;) Pani wczoraj powiedziała, ze bardzo zżyła sie z grupą :) dzisiaj przychodzi do nich Pan Policjant ;) na pogadanke o bezpieczeństwie na drodze :) ciekawe czy się Nadii spodoba :P mamusia lubi Panów w mundurach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze troche smarkam, ale jest o niebo lepiej :) sorki, ze pisze na raty ale cos mi komp nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My sami, maz wczoraj rano pojechal do pracy potem spotkanie z szefostfem i na noc zostal wroci wieczorem dopiero ... poza tym nudyy dzis. Mamuniu jak Zosia? GumiAga pomogly inhalacje Ani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu aaa na romantyczny weekend jedziemy w ostatni weekend października ;) już sie doczekac nie moge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Meaaa super że Dusia zadowolona i zżyta - moja też ciągle pyta kiedy pójdzie do "otola" ... nie wiem czy coś w przedszkolu nie mówili o złodziejach bo moja Andzia ciągle pyta "a kto to jest złodziej? " Izu - inhalacje chyba pomagają, kaszlu nie ma od poniedziałku , kataru też - dzisiaj idziemy na kontrole :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumi_aga super, że inhalacje pomagają :) może skończą sie juz kłopoty Andzi ze zdrówkiem 🌼 moja wczoraj mówi: ja nie chce, zeby Oliwier był jutro. pytam czemu Nadia: bo mnie "popychnął" ja: a co pani na to? Nadia: powiedziała mu, ze nie wolno tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GumiAga powiedy mi cyego uywzasy do tego inhalatora bo ja samej wodz uyzwalam jak Kuba bzl malutki. Ja mam madele. Ale chzba sama woda to malo... I ciesye sie ye pomoglo, moye w koncu odetchniecie :) Meaaa ale super weekendzik bedziecie mieli. My jutro rocznica, zrobie moze cos dobrego... moze nie :p zobaczymy jak sie spisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu - my w tę sobotę mamy rocznice ;) kurcze nie moge uwierzyć jak ten czas leci! a w piatek ide do gina... okres wypada mi jak w morde strzelił na romantyczny weekend :P nie może tak być! :P poprosze o tabletki i sobie przesunę dziada nie pojade sie relaksować w spa z okresem! a i tak końcem roku miałam być 3 miesiace na tabsach ze wzgledu na endometrium... musze sie troche ponaprawiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mea popychnął:))hehe dzieci maja niezle teksty:)) Cari witaj mamucie;-)) Asik biedna jestes-juz nie wiem co Ci poradzic-jak poszło z mlekiem? Gumiago fajnie,ze kaszel minął:))może wreszcie diagnoza utrafiona? Izu to teraz słomiana wdowa jestes:)) Kessi duzo racji jest w tym,co napisła Pia,ale skoro znasz ten dom i wiesz na co sie porywacie to zycze Wam powodzenia🌼 Zosia ma sie dobrze,noc przespala pieknie,jeszcze kaszle,nie chce jesc obiadów-dzis jej marchwianke ugotuję,bo od lekow ma rozwolnienie.Jak nie urok to..wiadomo:-P Jutro mamy kontrol na 9:20. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa my jutro 4, a za rok moja kuzynka a kuby chrzestna w nasza 5 rocznice ma slub:) wiec pewnie wtedy na 3,4 dni sami gdzies skoczymy a Kuba z dziadkami zostanie... W poniedzialek maz mnie zabiera do knajpy na obiad romantyczny z Kubusiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo dzwonil w koncu laskawiec wrrrr :p jak bym wczoraj o 12 w nocy nie napisala czy wsio ok to by nic nie napisal a odp. jego byla OK. KC:* a czlowiek sie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka...... ooo ! pazdziernik nadszedl, wiec bedzie rocznicowo u nas....:-) Cari - alez Ci zazdroszcze samego centrum Krakowa :-) Ja tam sie zawsze czuje duzo mlodziej ! :-)))) Pomysl jakbys sie czula gdybys wyladowala w jakims Busku ( haha, nie napisze jakim ze wzgledu na Barylke :-) ) i mialabys wokol siebie same bialoglowy :-P . Gumi_Aga - pisalam czesto o tym inhalatorze. Naprawde jest to rewelacyjna sprawa i zapytaj lekarke czy nie inhalowac Ani profilaktycznie nawet jak kaszel ustanie. Robilismy tak roztworem soli fizjologicznej. meaaa - dobrze, ze siedze bo bym spadla z krzesla. U Julki w trzeciej klasie jest dzisiaj w szkole .....policjant :-) Glupio sie powtarzac ale szlag mnie trafia na mysl o poziomie edukacji w tym kraju. Ciekawe jakim tekstem potraktuje Cie Twoj gin jak mu powiesz, ze chcesz przesunac @....:-) Hahaha, Twoj gin za swoje texty jest moim ulubionym ginem ! Izu - Twoj wpis z poprzedniej strony probowalam przeczytac od tylu i tez mi nie wyszlo.....:-) Barylkooo - kupowac dla dzieciaka wyprawke to najprzyjemniejsza czesc ciazy :-) Kurde, my przy czworce musielismy kazdego od podstaw skompletowac bo tak sie nam poukladalo, ze albo bylismy w innym kraju albo po latach juz nic nie zostalo a jak juz to w zlym kolorze....:-) Kessi - dlugo mieszkalismy w wynajmowanym domu bo liczylismy, ze bedzie kiedys do sprzedania ale tam bylo jak w raju, wiec wlasciciele nie chcieli sprzedac. Drugi powod to wlasny kapital. Tutaj przyjmuje sie, ze powinno sie miec wlasnego wkladu 20-30 proc. bo inaczej to jak z motyka na ksiezyc. Wy jestescie w podobnej do naszej sytuacji - tzn. jestes na obczyznie i tak naprawde to nie mielismy nikogo kto by cos podpowiedzial i na wlasna reke szukalismy najmadrzejszego rozwiazania. Dajcie sobie czas na przemyslenie kazdej mozliwosci. Nie spiesz sie kochana :-) Tomaszkowa, Myszko, Gonia, Misty, Samadama - co tam u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×