Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

Gość kt85
moja mała tez ładnie przybiera na wadze, wydaje mi się że połyka jedzenie, bo mnie sam pokarm leci ciurkiem, więc by się jej z buzi wylewało:) sama nie wiem, może mam tego pokarmu za dużo, zobaczymy co będzie dalej, na pewno nie jest niedojedzona, ale męczące to karmienie bywa, jak zaśnie to tez ja odstawiam, chociaż czasem je na śpiąco i nie chce puścić:) dziś nie do poznania, zjadła rano w 15 minut i śpi jak suseł, a zazwyczaj nie śpi od rana do wieczora, moja niunia na szczęście już grzeczniejsza, i z brzuszkiem tez trochę lepiej, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Kasiu moja przespala cala noc ale zasnela dopiero po polnocy zjadla o 5tej i spi do tej pory:) no i sama nie wiem co mam myslec? wczoraj bylo strasznie ciagle sie budzila z krzykiem widac ze jej cos nie dawalo spac bo oczka tarla ze zmeczenia:( zobaczymy jak bedzie dzis... a i mam pytanie bo Milenka nad ranem zwykle po jedzeniu jak ja odkladam albo jak sie budzi na jedzenie strasznie sie wierci przeciaga sie wyciaga raczki kreci sie z jednej strony na druga potrafi tak nawet i godzine:/efektem tego jest pasek wytartych wloskow na glowce na poduszce ich pelno:(Wasze tez tak sie kreca? a i jeszcze jedno jak nosze ja na rekach to lize wszystko co ma pod buzia strasznie sie sliniac:/ robi tez takie babelki ze sliny i wtedy tez sie slini...czy tak ma byc to normalne?te babelki ze sliny to wiem ze normalne ale to slinienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja niunia też ładnie śpi, nakarmiłam ją o 8 i sama zasneła. Powoli zaczyna się wiercić bo pora karmienia się zbliża. Spałam razem z nią i chyba snu za dużo bo jestem padnięta. Rena moja też się ślini, puszcza bąbelki. Wiercić też się wierci, ciekawa świata, z tymi włoskami to nie powiem Tobie bo moja malutka ma bardzo mało i nawet gdyby coś straciła to niezauważyłabym:) Twoja niunia czuprynkę ma rewelacyjną. Ja się trochę martwie, bo nauczyłam małą smoczka, trochę dla własnej wygody o na spacerkach już nie płacze, tylko ładnie śpi lub spokojnie leży i zasypia sama ze smoczkiem ale coś czuje że chyba gorzej pierś mi łapie. Może się myle ale jeszcze pare dni poobserwuje. Coś ostatnio ucichły mamusie, ale rozumię bo dużo pracy przy takich maluszkach:) Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
vanilla ja czytalam ze jak sie karmi piersia to smoczek najwczesniej po miesiacu mozna dawac bo wtedy dziecko ma juz opanowana technike ssania piersi a u Ciebie jest juz ponad 2 m-ce wiec mysle ze Martynka ma juz opanowana technike i raczej jej to nie powinno przeszkadzac... mnie martwi jeszcze cos innego na policzkach pojawily sie malej takie rozowe plamki skora w tym miejscu jest taka szorstka ale nie ma tego nigdzie tylko na policzkach nie podaje jej nic innego wiec nie wiem skad to sie moze wziasc?tzn mamy z mezem przypuszczenie ze te bole brzuszka i te plamki to moga byc od tych kropelek bobotic i od wczoraj ich nie podaje zobaczymy czy bedzie poprawa a jak nie to ide do lekarza... no niestety przez te wrzaski nie mam czasu na neta:)dzis mala ladnie spala meza wywialo na gielde wiec gotuje obiad i sobie czytam:P no ale mala powoli zaczyna pokrzykiwac wiec pedze:) milej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz Filip tez się tak kręci przekręca główkę a do tego macha rekami myślałam że to przez tą poduszkę Frejki którą mu zakładam a to jednak pewnie normalne. Co do wycierania się włosków to normalne może być tak że wytrze sobie do gołej główki a później urosną nowe, jak dzieciaczki nie mają na początku dużo włosków to tak nie widać. Nasz Filip tez ma na twarzy takie krosteczki na czole i na policzkach ale lekarka wczoraj mówiła że to trądzik niemowlęcy i samo zejdzie najbardziej widać jak płacze bo jak śpi to blednie i jest prawie niewidoczne tylko pod światłem :) może Milenka też tak ma a poza tym z tego co pamiętam to te nowe kropelki to już chwile dajesz wiec jakby to było uczulenie to pewnie pojawiło by się na samym początku stosowania - ale oczywiście to takie tam moje myślenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Martynka też wytarła z tyłu włoski, ma taki łysy pasek przez środek głowy:) a co do kupek to robi tak co 4-5 dni chociaż ostatnio zrobiła po 7 dniach, ponoć to normalne u dzieci karmionych piersią... Poruszałam już kiedyś ten temat ale u mnie nadal nic sie nie zmieniło i pytam jeszcze raz:) Jak jest u Was ze współżyciem po porodzie??? Próbowałam ze dwa razy ale mam dość bo okropnie mnie boli i strasznie ciasno sie tam zrobiło...gorzej niż przed pierwszym razem, zamiast przyjemności czuje okropny ból....zaszyli mi czy co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula Widzę, że nie ja jedna mam problem z kupkami:). Moja już nie robiła 6 dni.Tak czekam i czekam a tu nic się nie pojawia. Ja też czytałam, że to normalne u dzieci karmionych piersią. Zobaczymy kiedy Milenka zrobi w końcu tą kupkę. Ja na razie współżycia nie podejmuje:). Za tydzień idę do lekarza i popytam go jak to jest teraz z tymi dniami płodnymi. Podobno jak się karmi piersią to nie można zajść w ciążę. Ale nie wiem czy to tak stuprocentowo działa. Położna mi mówiła, że po porodzie to są duże szanse na poczęcie dziecka, że macica teraz przyjmuje wszystko i nie odrzuci płodu. Ja się właśnie boję, żeby nie zajść w następną ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coś z tym jest że macica przykmuje wszystko bo moja koleżanka ma roczne dziecko i termin następnego porodu na sierpień:):) typowa wpadka bo mama mówiła że jak karmi piersią to w ciąże nie zajdzie....,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no moj aniolek ma tyle wloskow ze jeszcze nie dala rady wytrzec paska z tylu:) Filipinka tak wlasnie jak piszesz te plamki na buzi sa czerwone jak placze a jak spokojna to ich prawie nie widac i tak myslalam ze to ten tradzik a co do kropelek to chyba brzuszek po nich bardziej plakala bo zaczelam dawac od piatku i przez ten tydz bylo zle a wczoraj juz na wieczor nie dalismy i prosze dzis dziecko zupelnie nie to moze idealnie nie jest ale nie placze teraz po kapaniu zasnela stosuje nowa metode usypiania hihihi:) co do pytania anuli to ja nie zdazylam bo po wizycie u gina dostalam okresu no i dupa czekam az sie skonczy hihi no ale w mim przypadku nie powinno byc roznicy bo mialam cc:) Wela co do ciazy to z tego co wyczytalam to warunkiem by nie zajsc w ciaze przy karmieniu jest karmienie na zadanie nie dopajanie dziecka niczym, nie dawanie smoczka no i przerwy miedzy karmieniami nie moga byc dluzsze niz 6 godz... no i trzeba pamietac ze przed okresem zawsze jest owulacja wiec mylnie niektore kobiety twierdza ze dopoki nie dostaly okresu no to nie zajda w ciaze no i czekaja na miesiaczke a tu niestety trzeba obserwowac czy nie ma owulacji:) i lekarz tak mowil ze z tymi drugimi ciazami wlasnie jest tak ze czesto pojawiaja sie szybko:) ja juz okres dostalam wiec bede postepowac tak jak przed ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Mam pytanie bo idę dziś do ginekologa na wizytę i nie wiem czy zakładać pas ściskający czy on coś zagląda na brzuch??? Z góry dziękuję za odpowiedź Rena Ja od wtorku mam zamiar przejść na tą dietę kopenhaska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to chyba tylko w godz dość porannych mam czas na czytania:) Nakarmiłam malutką i nie chce mi się spać. Anula, kiedyś też pisałam ze obyło się bez problemów i w sumie na tym się skończyło. Troche zmeczenie, troche brak czasu i jak narazie nie było więcej razy. Anula a byłas u gin?Może mogłabyś dostać jakieś globułki dopochwowe. A jeśli chodzi o zabezpieczenie przed ciążą to mój gin mówił że przerwy między karmieniami nie mogą być dłuższe niż 4 h w NOCY, ja raczej nie wierze w takie naturalne sposoby, zapisał mi mini pigułkę, bezpieczną przy karmieniu piersią. Filipinka, gin badał mnie "normalnie" hehe, standardowe badanie ale przynajmniej ten mój zawsze coś tam na brzuch naciska więc z pasem to byłoby raczej utrudnione:) Chwaliłam się ostatnio że moja Martynka robi ładnie kupkę codziennie rano, no i teraz już 3 dzień nic nie ma:( Nasz skarbek Martynka - 03.03.2010:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilla, moja mała też kiedyś robiła kupke codziennie a potem nagle skok i 6 dni nie było i tak juz zostało. Ostatnio nawet 7 dni nic a potem chlup a dzisiaj mnie zszokowała bo otwieram pampersa a tam kupeczka, a dwa dni temu była ostatnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Filipinka ja bylam z pasem ale w trakcie czekania tak mnie sciskal bo dlugo siedzialam ze w koncu poszlam do wc i sciagnelam i dobrze bo mi brzuch naciskal wiec raczej z pasem byloby niemozliwe...no ale zawsze mozna byloby sciagnac jak sie kaze pojsc przebrac:) no a u mnie to juz chyba malej weszlo w krew ze noc ma cala przespac:P bo znowu obudzila sie na jedzenie o 6:30 tym razem no i bez kolysania odlozylam do gondoli dalam pieluszke kolo buzi do tego smoczek i troche sie pokrecila jak zwykle ale poszlysmy obie spac...ja teraz wstalam na sniadanko bo mnie juz strasznie ssalo w zoladku a ten potworek nadal spi:P dzis znow pewnie bedzie balowac do polnocy:P dzis znow podrzucam mala mamusce bo ide do fryzjera trzeba sie troche ogarnac bo wygladam jak "buszmen"hihihi wiecie co ostatnio jak wstaje z lozka to jak polamana czuje sie jakby mnie ktos walcem 5 razy przejechal strasznie mnie kregoslup boli zanim sie rozruszam to chodze jak babcia:Pja nigdy nie mialam problemow z kregoslupem kurde:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Filipinka kurde ja musze najpierw znalezc ta moja kartke chyba zostala w domu u mamuski dzis bede szukac bo pasowalo by zaczac albo teraz albo dopiero w czerwcu po 5tym bo najpierw chrzciny a potem wesele i kurcze moze uda sie schudnac to wskocze na chrzciny w cos ekstra;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tymi kupkami tak jest. Milenka tez kiedyś robiła kilka razy dziennie a teraz już 7 dzień i nic. Dzwoniłam do lekarki i powiedziała, żeby nie zakładać na razie czopka bo gdy się karmi piersią to może tak być, że dziecko robi kupkę nawet raz na 9 dni!! I jest to zupełnie normalne. Tylko trzeba dawać wtedy herbatkę rumiankową. Moja pije 3 razy dziennie rumianek. Brzuszek ją nie boli tylko bardzo często puszcza bąki. A! I położna zaleciłam mi, żebym jadła śliwki suszone albo z kompotu. No i zjadłam chyba z 15 śliwek:). Mam nadzieję, że teraz jak ją nakarmię to zobaczę brudną pieluchę:). Kupiłam dziś małej opaskę na główkę, żeby uszu nie miała odstających:). Ale chyba jej się nie podoba, bo kręci główką jak jej zakładam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tymi kupkami tak jest. Milenka tez kiedyś robiła kilka razy dziennie a teraz już 7 dzień i nic. Dzwoniłam do lekarki i powiedziała, żeby nie zakładać na razie czopka bo gdy się karmi piersią to może tak być, że dziecko robi kupkę nawet raz na 9 dni!! I jest to zupełnie normalne. Tylko trzeba dawać wtedy herbatkę rumiankową. Moja pije 3 razy dziennie rumianek. Brzuszek ją nie boli tylko bardzo często puszcza bąki. A! I położna zaleciłam mi, żebym jadła śliwki suszone albo z kompotu. No i zjadłam chyba z 15 śliwek:). Mam nadzieję, że teraz jak ją nakarmię to zobaczę brudną pieluchę:). Kupiłam dziś małej opaskę na główkę, żeby uszu nie miała odstających:). Ale chyba jej się nie podoba, bo kręci główką jak jej zakładam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
uuuuuuuuuuuuuu ale tu cicho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj byłam na wizycie u gin. i wszystko w porządku Pan doktor powiedział że już wszystko mogę :):):) Dziś taka śliczna pogoda że zaraz idziemy na dwór tylko kawkę wypiję :) Zaczęłam Filipa uczyć dłużej spać. Pan ginekolog mi polecił bo sam ma dwoje dzieci żeby co drugie karmienie zamiast mleka podawać herbatkę to dziecko się nauczy że nie ma tak często karmienia w nocy i przerwy między wstawaniem się zmniejsza. I dawałam 2 razy herbatkę krzywił się i wypijał mało więc zobaczymy może z tym sposobem z czasem się unormuje - miejmy nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
a u mnie znow przespana noc potem jedzenie i spi do tej pory a pora na jedzenie dawno minela:) ale sie cos juz zaczyna wierciec zaraz bedzie chyba krzyk kawke wypilam pranie sie wylaczy i tez mykamy na spacerek:) Filipinka i jak dieta? zaczelas? ja z tego wszystkiego wczoraj zapomnialam poszukac tej mojej dietki w domu a te co sa na necie to jak czytam zupelnie inne jak ta moja:) ja bylam u fryzjera wczoraj...wloski blond i krotkie:) cudowna terapia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Renka zaczęłam dietę tzn dopiero wypiłam kawkę :):) Ja też byłam u fryzjera przed chrzcinami oprócz tego że siedziałam 2,5 godz i mąż się trochę wkurzył bo musiał czekać to spoko ale moje włosy są beznadziejne bo jak bym nie wyprostowała to mam takie napuszone :(:(:( no ale cóż zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
mam ten sam problem wlosy sa straszne do ukladania wystarczy troszke wilgoci i pol godz prostowania szl.......trafil:P teraz nie ma czasu na ukladanie i prostowanie wiec scielam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po pierwszym spacerku dzisiaj, póznym popołudniem też pewnie pójdziemy, teraz pogoda super że aż szkoda siedzieć w domku. Niunia kupke zrobiła, pierwszą od 3 dni, szok jaka wieeelka. Typowa mamuśka, chwali się kupkami dziecka hehe:) Wy dziewczyny prostujecie a ja cały życie mam proste jak druty, wogle beznadziejne. Po porodzie też sciełam i przefarbowałam na ciemniejsze. Wygodne:) Kupowała któraś z Was komplet pościeli na allegro? Własnie chcę coś zamówić i może znacie jakieś godne polecenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no my tez po spacerze masakra ledwo wdarlam mala na to nieszczesne 4 pietro sasiadka mi pomogla bo mala tak sie darla ze nie moglam sobie poradzic z tym wozkiem cala mokra bylam a Milenka byla glodna...niestety w nocy nie je to w dzien musze dawac czesciej a herbatka nie dala sie oszukac:) teraz zasnela i mysle jeszcze wyjsc to pojdziemy po tatusia:) no moja jak zrobi kupke to nietety wszystko jest w kupce i musze przebierac wczoraj mi zrobila zaraz po kapaniu a ze ja trzymalam na rekach i chyba za lekko zapielam pieluche to miala cale plecy brudne:) vanilla a o jaka posciel Ci chodzi?dla dziecka czy dla Was?bo ja zamawialam posciel ale dla siebie to moge polecic tylko pozniej bo musze poszukac co to za firma:) kurde mialam pojsc zamowic torta do cukierni na chrzciny no i mala mi nie dala bo sie rozryczala i trzeba bylo zmykac do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
jak zwykle rena jest:P hihihi ale walcze z moja mala bo nie chce spac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja uśpiłam...pewnie pośpi z 10 min:D PS: dziewczyny jak to u was z ciemieniucha jest...moj narazie nie ma ale wole sie uzbroic w cos w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
hihihi moja tez spi na razie na moich rekach :) no ja cos takiego podobnego zauwazylam ale to doslownie troszeczke z lewej strony nad uchem i nie wiem czy ruszac czy zostawc moze samo zejdzie? jak ja w ta bujna czuprynke wsmaruje jakies tluste swinstwo?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj na czobku glowy mial wczoraj jakies cos podobne do łupiezu wzielam po myciu wacikiem z oliwka przetarlam ale si eboje i kazalam mezowi wyczaic mustele na ciemieniuche tak w razie "W" hehe no i ja sie zdecydowac nie moge na szczepionke jaka boje sie teraz tej 6w1:( Boze porazka co ja sie oczytalam na temat szczepionek wychodzi, ze zadna fajna nie jest:( a tu sa opinie o tej 6w1 http://www.bangla.pl/zdrowie/dla-dzieci/pozostale/gsk-glaxo-smith-kline-infanrix-hexa-szczepionka-skojarzona-dtp-ipv-hib-wzw-b-p2907.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×