Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Dobena dzieci nie lubią byc kładzione na brzuszku do spania ot tak- ja moja Julke przewracam na brzuszek jak tylko zaśnie;) czasem uda mi się ją uśpic w pozycji na brzuszku, ale wtedy musze włączyć kołysanki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki super:) ja codziennie sie kladac do lozka mam nadzieje obudzic sie chociaz o 5 rano:) martita Twoj synek chyba nie jest taki zlosnik jak moj, jak Oskar sie buntuje to jest taki krzyk ze szok. a pozniej wszyscy mi mowia ze jestem sadystka ze mu tak kaze plakac... i jak tu go czegos nauczyc??? A jak inne mamusie? Jak usypiaja wasze dzieciątka wieczorami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie z innej bajki:) w jaki sposob wy macie tam wpisane imiona dzieci z datami urodzin?????????? dlaczego zawsze wam sie to wyswietla? ale cofnieta jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki wejdz do gory w "moje konto" wpisz swoj nick i haslo pojawi Ci sie miejsce do wpisania "stopki" wpisz tekst w to miejsce i zatwierdz:) i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakbym małego uśpiła na pleckach i potem chciała przewrócić to od razu by się obudził,dlatego tak nie robię dobena moj też lamentuje i mąż przychodzi i chce go odwracać na plecy,ja nie pozwalam i też mnie przezywa że jestem sadystka ale tłumacze że to dla dobra maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki super że wyspałaś się i żeby już naszym maluszkom tak zostało , a co do spania to mój mały wieczorem zasypia na pleckach lub na boczku a w ciągu dnia jak bawi się na macie to zasypia na brzuszku , Dla wszystkich maluszków ich mam wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva-nasze dzieci sa z tych samych miesiecy:) ide gotowac zajrze potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanko co dajecie do picia maluszkom ? może któraś poleci mi jakąś herbatkę ? przeczytałam skład herbatki z koperku włoskiego 3% to koper a reszta to glukoza czyli sam cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz dzis tez pisałam ze moj mały spał dlugo i tez pierwszy raz od narodzin :) Ponawiam pytanie co sadzicie na temat chodzików ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam ze nie sa dobre chodziki dziecko obciąża kręgosłup i uczy się chodzić na paluszkach nie raczkuje no ale od czasu do czasu wsadzając dziecko nic mu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u nas nocka standardowa, za to rano o 8 poszlam jeszcze razem z synkiem spac i spalismy do wpol do 11:) wiec sie wyspalam. Sluchajcie |Piotrus sie robi coraz fajniejszy! gada sobie, smieje sie, swiat oglad:) jest z nim juz taki kontakt:) nawet jak mu spiewam to sie usmiecha:) Jesli chodzi o brzuszek to Piotrus na poczatku bardzo nie lubil i ja robilam tak, ze go tak prawie prawie usypialam i wtedy jak juz byl taki przelewający się przez ręce to go kładłam na brzuszku wtedy sie troszkę przebudzał ale wtedy siedziałam przy nim i go głaskałam po glowce i po plecach i wtedy albo od razu zaypial albo jeszcze kręcił główką w tą i w tą a ja tylko mu rtaz z tej raz z tej smoka podawałam aż w końcu zaypiał. Właściwie to dalej robie tak samo tyle, że już aż nie musi być taki bardzo przelewający się przez ręce, wystarczy, że go troszkę uspokoję i tak do spania przygptuje a potem poloze na brzuszku to on juz wiem, ze bedzie spanie. Oczywiscie zawsze najpeirw przez 10 minut musze z nim posiedziec i popilnowac bo kreci tą główką w tą i we wtą i smok mu wypada więc muszę podawać. A w ogóle to muszę się Wam pochwalić, że ostatnio udaje nam się wprowadzać zwyczaj sen jedzenie zabawa sen. Teraz po prstu zamiast cyca daje mu smoka i kołyszę trochę w rękach:) Tylko przed snem w nocy to daję mu na samą noc, zeby dłużej pospał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje herbatke uspokajajaca albo na trawienie z Hippa,nieraz glukozez woda;teraz mój mały nie chce nic pić,tekze czekam az beda soczki jak nie chcesz zeby pił słodkie to podawaj mu samą wode albo herbatke do zaparzania,ale wątpie zeby twój synek chciał ją pić,mój nie chciał:-) co do chodzików to nie mam zdania,nie czytałam o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam tylko ze chodziki nie sa za bardzo rekomendowane.....sama nie mam i nigdy nie uzywalam.....:) ale myle ,ze jak sporadycznie wklada sie dziecko to nic sie nie stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerrka Piotruś będzie coraz fajniejszy,już niedługo będzie się wszystkim interesował,położysz go pod karuzelą i bedzie krzyczał z radości,a ty będziesz miec chwilkę dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "MAMUSIU".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu podaję herbatkę z bobovity jabłka i melisa oraz malinowa z dziką różą ta druga mu bardziej podeszła ., Ja mam już obiadek gotowy teraz ie kawkę zrobić.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiękny wierszyk My juz po jedzenku,mąż pojechał ze szwagrem zobaczyć autko dla mnie,mam nadzieje ze bedzie mozna je kupic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek bardzo dużo pije nie wiem co by było dla niego najzdrowsze wody nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka-a moze daj mu wode smakowa....moja mala pije takie z hippa z dodatkiem jablka....jak normalna mineralka to smakuje tylko troszenke slodsze przez to jablko.....bo takiej normalnej tez nie chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka twój synek jest jużduży,ja myślałam że jeszcze nie możesz mu podawać soczków,a on ma już 5 miesięcy nie chce pić żadnych bobofrutów i innych przeznaczonych dla niego? ja mój nie bedzie chciał to ja już nie wiem co wymyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka a Twoj Oskarek moze juz pic soczki chyba? To masz duzy wybór jesli chodzi o picie. Ja juz sie nie moge doczekac az moj bedzie w tym wieku. A wlasnie chcialam zapytac o kaszke bobovita na dobry sen, czy ona jest na rzadko do picia czy na gesto do podawania lyzeczka? Ktoras z mam starszych dzieci sie orientuje? bo ona jest od czwartego miesiaca zyli dla nas juz niedlugo :) martita a Ty sie juz orientowałas "na rynku" jesli chodzi o kaszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena-podajesz jak chcesz albo gesciejsza albo nie ....ja daje lyzka ale kiedys dalam w butelce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj mu soczki ale z marchwią nie chce pić ta kaszka na dobry sen niczym się nie różni od innych jest gęsta trzeba podawać łyżeczką, ja dosypywałam do mleka przed snem na taka gęstość żeby leciała przez smoczek czyli na 150 mleka dodawałam 3 miareczki od mleka dodawała tylko smak. Tak to wcina kaszki jak mu daje łyżeczką najbardziej zasmakowała mu taka z Rossmanna baby dream o smaku biszkopta wiem ze ona jest od 6 miesiąca ale nic mu po niej nie było lubi ja to czemu ma nie jeść a poza tym nie zawsze marto się trzymać tego co piszą na opakowaniach. Jak np. banan z gerbera w słoiczku jest od 4 miesiąca A JUŻ Z BOBOVITY OD 6 PATRZYŁAM TEN SAM SKŁAD MAJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Julka kończy jutro 5 miesiecy i dalej jest tylko na cycusiu;) nic a nic jej nie dokarmiam, ani nie dopajam;) teraz jadę do włoch to wezmę wode dla niej bo jak bedzie gorąco to bedzie jej się chciało na pewno bardziej pić;) ale w ogole pani dr powiedziała, że jeszcze miesiąc Jula ma nic nie jeść poza cycem;) jest duuuża więc nie spieszę się do dokarmiania, no i wygląda na zdrową;) a słyszałam też żeby po wyjściu ząbków ograniczać soczki i słodkie napoje i że najlepsza jest woda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka a czy Twoj Oskarek spi dluzej po tej kaszce? bo ja mysle zeby juz mu dac troche za 3 tygodnie, tak na tydzien przed 4 mcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak dziecko jest na samym cycusiu lekarze zalecają rozszerzać dietę dopiero po 6 miesiącu jednak mój synek miał niedowagę zawsze chociaż duży się urodził i dlatego zaczął dostawać owoce potem pomału zupki, kaszki, soczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moj raz dziennie dostaje modyfikowane, jak gdzies wychodze tez wiec jest na mieszanym, a na opakowaniu pisze po 4 mscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na obiadkach i owocach pisze po 4 miesiącu ja mam synka który ma już 4 lata i też dostawał wszystko szybciej i jest zdrowy i duży nic mu nie było a smakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×